C. G. SMIT LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 13 April 191 FINANCIEN. Burgerlijke Stanri v. Leiden UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. EMISSIE SCHATKIST-PAPIER. Uitgifte van ten hoogste f. 85 millioen. Donderdag 20 April tu&schen 9 uur v.m. en I uur n.in. wordt, teu Kantore van uen Agent van net Ministerie van financiën te Amsterdam, de BljoanK van De Neder- landsctie banK te Kutterdaiu en nel Agent schap van De Nederianuscne bank te 's-uravennage, de inscnrijving opengesteld op Schatkistpromessen en 3 pet. Schatkist biljetten tot een totaal bedrag van ten hoogste 1. 85 millioen. De Schatkistpromessen, groot f. 10.000, I. 50.000 en 1.100,000, onder dagteekening van 1 Mei 1033 uit te geven, worden ge steld ten name van den nemer, o! order; zij nebben een looptijd van 3 of 6 maanden en zijn derhalve op 1 Augustus 1933 resp. 1 November 1933 betaalbaar. De Schatkistbiljetten, ten bedrage van f. 1000, f. 5000 en I. 25.000, dragen 3 pet. rente per Jaar en worden uitgegeven onder dagteekening van 1 Mei 1933; zU hebben een looptijd van 1 laar en zullen op 1 Mei 1934 worden afgelost. De toewijzing van promessen en biljet ten wordt zoo spoedig mogelijk en uiter lijk 22 April 1933 ter kennis van de betrok kenen gebracht. De toewijzingsblljetten voor Schatkistbiljetten zijn onderworpen aan zegelrecht, ten laste van de Inschrij vers. De storting van de verschuldigde som moet geschieden op 1 Mei 1933 vóór half een uur n.m. teen afgifte der promessen en biljetten bij De Nederlandsche Bank te Amsterdam, of bij de Bijbank of een der Agentschappen van De Nederlandsche Bank, Indien het voornemen tot storting bij een der bulten Amsterdam gevestigde kantoren ln het Inschrijvingsbiljet ls uit gedrukt. BI] de storting van het verschuldigde bedrag op 1 Mei 1933 kunnen In betaling worden gegeven de ner 2 Mei 1931 verval lende schatkistbiljetten onder aftrek van een disconto van f. 0.05 per duizend gul den. RECLAME. 9207 Steenstraat 49 Telefoon 485 Uw huis voor Fijne Vleeschwaren warme Croquetten en Salades. NOORDWIJKERHOUT Pogingen worden hier tn 't werk gesteld voor oprichting van een R.K. Voorschotbank, teneinde de leden van de R.K. Middenstandsver. in de gelegenheid te stellen, spoedig en billijk geldleeningen aan te gaan. HET UNILEVER CONCERN. Jaarverslag over 1932. Verschenen ls het Jaarverslag van het Unilever-Concern over 1932. Hieruit blijkt dat het beschikbare winstsaldo der Uni lever N V. bedraagt f. 11.334.767 (vorig laar f. 21.792.220), en dat van de Unilever Ltd. 1.001.09 pond sterling (vorig Jaar 1.024.751 p. st.) De stilgelegde eigendommen door de concentratie van fabrieken worden tegen verkoopwaarde afgeschreven. De voor waarden staan te boek tegen vervangings waarde. De concentratie-maatregelen wer den geheel voltooid. De kasmiddelen van het geheele concern bedragen f. 41 69 (vnrl? 1nar f 47 741 millioen. Voor afschrijvingen door dochteronder nemingen Is f. 17 millioen bestemd. Het beschikbaar winst-saldo bil van den Bergh's Fabrieken bedraagt f. 5.874.117 (vorig jaar f.6 167 902» De dividenden blijven onveranderd. Winst-saldo Anton Jurgens f.14 318 603 (vorig 1. f. 22 076 961), idem Hollandsche margarine-fabrieken f. 3.034.454 (vorig jaar f. 3.713.744). ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING. Voorstel tot statutenwijziging aangenomen. In de gistermiddag gehouden buitenge wone aleemeere vergadering van aandeel houders in de Rotterdamsche Bankvereenl- ging, heeft de voorzitter de heer B. E. Ruvs enkele woorden gewijd aan de na gedachtenis van willen mr. R. Ezeler. die directeur van de Rohaver ls geweest. Aanwezl? waren 12 aandeelhouders, ver tegenwoordigend 25 575 sandeelen; uitge bracht konden worden 106 stemmen Het eenlge nunt van de agenda was de wl1zl- glne van de statuten over welk voorstel op de vorige algemeen» vergadering geen beslissing gpnomen kon worden, omdat n'et voldoende kanltaa» was gedeponeerd. Thans ls het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. PREMTELEENING f. 5.000.000. De gemeenteraad van Amsterdam heeft met 29 tegen 4 stemmen goedgekeurd het voorstel van B. cn W. om een 3 procent premieleening aan te gaan van f. 5 000.000 ten behoeve van het Concertgebouw en Artis. Voor d»ze instellingen zal respectie velijk f. 200.000 en f. 100000 ter beschik king komen. GEBOREN. Cornells Qfjsbertus, z. van A. Spieren burg en C. C. Baart Adrlana Helena, d. van J. Petit en A. Dongelmans Mia, d. van P Kapaan en C. J. den Os Catha- rlna Helena, d. van P. Mulder en C. H. Eradus Magdalena, d. van C. Baart en M C. Fakkel Hendrikus Johannes, z. van B. W Mosseveld en C. M. Broekhof Cornelia Wilhelmlna, d. van J. Vastehout en M. Marcus Dirk, z. van J. Nlevaarl en M E van Rijn Sara Jacoba, d. van H. S. Kok en G. Riethoven. ONDERTROUWD. F. Hofman, Jm„ 24 jaar en C. v. d. Lin den. jd., 21 Jaar G. H. Blanken, jm., 28 Jaar en H M. Mastenbroek, jd 23 jaar. GEHUWD: A. Bontje, Jm. en M. van der Kraan, Jd. j. Boelee. jm en C Geenjaar. jd. L H Broers, lm. en E. Th. Phlllpp Jd. M Hillebrand )m en J Freeke - 1 Kap aan 1m en W. E. van Haarlem Jd J. Kasteelen lm en W J. de Bruin. Jd. A Laneerait Jm. en J. Slingerland, jd. J H van Os. Jm en Chr. Heil jd. OVERLEDEN: E. van Leeuwen, man, 56 jaar G. J. Rouw, man, 46 Jaar. AALSMEER Tentoonstelling Naai- en Knlpschool. Alhier is de jaarlljksche tentoonstelling van het werk der leerlingen van de Naai en Knipschool geopend Bij de opening, welke om. werd |>!jgewoond door meer dere bestuursleden, den burgemeester, de wethouders en den gemeente secretaris, is gesproken door den voorzitster der ver- eeniging, mevrouw Mannes-v. d. Wal. Na allen een woord van welkom te hebben toegeroepen, gewaagde spreekster van den ernstigen e onomisch n toestand, welke op deze gemeente al zeer zwaar zijn stempel drukt. Kenmerkend en tot verheuging stemmend is hierbij het feit, dat de be langstelling voor de Naai- en Knipschnol, ondanks de steeds erger wordende misère niet vermindert, doch st:eds grooter wordt; de aanvragen voor den nieuwen cursus hebben nu reeds een zoodanigen omvang aangenomen, dat niet dan met groote moeite alle vrouwen en meisjes nog een plaats zullen kunnen krijgen. Sprekende over het tentoongestelde, wees spr. er op, dat op deze school het uiterste best wordt gedaan om den leerlingen datgene bij te brengen, wat haar in heur later leven, in het huishouden, het best van pas zaf komen. Ook voor het bijzondere was een kleine plaats ingeruimd, n.l. het riet- vlechten, waarmee door de meisjes heel aardige voorwerpen vervaardigd worden. Dank bracht spr. aan de directrice, mei, Bekker en het verdere onderwijs-personeei, voor den krachtigen steun van haar in het aTgeloopen jaar ondervonden. Ook mede-bestuursters, voor het door haar ge dane werk, rijk en gemeente voor hun financièelen steun, waardoor het mogelijk is voor de school om op den ingeslagen weg voort te gaan. Met den wensch, dat de Naai- en Kninschool mocht groeien en bloeien, tot heil van het opgegroeide meisje tot flinke vrouw, verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend Hierna werden door mevr. Mannes de diploma's voor costuum- en linnennaaien uitgereikt aan die meisjes, die 3 Jaar heele dagen het onderwijs hadden gevolgd, n.l.: K. Kooy, P. C. v. d. Mauien, W. Mulder, M. v. Iperen, G. Baardse, A. Vreeken, M. Kramer, N. Maat, H. v. Raam, A. de (irauw, G. v. Kosteren en C. Schrewlers. Het getuigschrilt linnennaaien voor meisjes, die 2 jaar heele dagen of 3 jaar halve dagen de school bezochten, verwierven: O. Bol, M. Vreeken, A. de Pous, M. G. Met, A. A. H. v. Zijverden, J. Tas, Adr. Borst, G. Eveleens, P. L. C. Kecssen, KI. Vuurens v. Es, J. v. Oorde, M. A. v. Schaik en A. Schreuders. Vervolgens werd door den burgemeester een kort woord gesproken, in het bij zonder tot 't bestuur der school en het onderwijzend personeel. De burgemeester gewaagde met groote voldoening over het aan deze school gegeven onderwijs en sprak den wensch uit, dat deze inrichting zou mogen groeien en bloeien. Hierna werd door de saamgekomenen het tentoongestelde in oogenschouw ge nomen, waarbij weer geconstateerd moent worden, gezien de groote verscheidenheid der werkstukken, dat deze school de meisjes werkelijk op de praktijk voorbe reidt niet alleen, doch wanneer zij werke lijk met vrucht het onderwijs hebben ge volgd .haar ook volkomen berekend doet zijn voor dit deel harer tgak in de huis houding: versteken, mazen, kleeren maken en wat er meer op dit gebied te pas komt, om, stoffenkennis enz. Een prach.ige alleszins bezienswaardige collectie goede ren e.d. is hier bijeen gebracht. HAARLEMMERMEER. In beslag genomen. In Amsterdam werd een partij stoffen ontvreemd, waarvan vermoed werd, dat ze ln Haarlemmermeer geheel of gedeeltelijk „aan den man" was gebracht. Dit vermoe den bleek Juist te zijn, want het ls der politie, die een uitgebreid onderzoek In stelde, mogen gelukken bij een bewoner ln deze gemeente eenlge coupons van die stoffen ln beslag te nemen. Chr. Dem. Unie, Van wege de afdeeling Hoofddorp van de Chr. Democratische Unie, werd in „de Gouden Leeuw" te Nieuwvennep onder veel belangstelling een openbare propaganda- vergadering gehouden waarin als spreker optrad de heer L. Rinzema te Woerden met het onderwerp: „De CD.U. en het Maat schappelijk Onrecht". De uitzaai der landbouwgewassen. Dank zij het droge voorjaarsweder wor den met den uitzaai der landbouwgewas sen reeds goede vorderingen gemaakt. Tarwe wordt dit jaar weder hoofdproduct, terwijl er ook een groot aantal hektaren met bleten met den uitzaai waarvan ook reeds een begin is gemaakt zal wor den beteeld. Van de andere gewassen zal de erwtenteelt wel weder een eerste plaats innemen. De heer J. Nijdam, onderwijzer aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerlnk) ls ln gelijke betrek king benoemd te Franeker. HILLEGOM Jaarvergadering V. V. V. De vereeniging voor Vreemdelingenver keer heeft naar eerste jaarvergadering gehouden onder leiding van den voorzitter, den heer C. Joh. Bakker. Deze gat in zijn openingswoord en de secretaris de heer D. E. Nieuwenhuis in zijn uitvoerig jaarverslag een overzicht van het afge- loopen vereenigingsjaar. Een plan om een park te stichten, waarover op het Ge meentehuis is geconfereerd, kon niet door gaan. Het Molenduintje en het VVi helmina- park zijn door de gemeente vernieuwd. De wandelkaart is, na veel moeilijkheden overwonnen te hebben, verschenen, dank zij den steun der adverteerders en een teekening van den heer Koeken. Het aantal leden laat te wenschen over; de donateurs zijn betrekkelijk grooter In aantal otschoon twee mlddeustandsverecni- gingen nog niet toetraden De veieeniging ls toegetreden tot de Algemeene Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer. De rekening over 1932 slool met csn batig saldo van f. 35.60, terwijl er thans eenige onbetaalde rekeningen zijn. Drie leden zijn benoemd om deze rekening na te zien. Het vormen van een propaganda-com- missie is voor later aangehouden. In de rondvraag is langdurig gesproken over een adres van café-houders aan diverse gemeenten in de omgeving over het sluitingsuur. Initiatief is gevraagd voor een bloemen corso. De wandelkaart voor de bloemen velden ln de gemeente is aan de aanwezige leden uitgereikt en is verder verkrijgbaar bij den secretaris der V.V.V., diverse ad verteerders ter plaatse, N Z.H., reisbureaux in den lande enz. Vergadering R.K. Volkspartij. De afd. Hillegom van de R.K. Volksparij heeft een openbare vergadering gehouden De zaal van den heer P. Rutten was geheel bezet. De redenaar was de heer mr. P. M. Arts, oud-lid der Tweede Kamer. Van de gelegenheid tot debat is door een der luisteraars gebruik gemaakt. Bijeenkomst O. S. P. Van wege het Gewest Zuid-Holland Noord is een openbare vergadering der O.S.P. gehouden ln „Flora". De opkomst was gering, maar de spreker noemde als oorzaak, dat het besluit tot vergaderen plotseling was opgekomen en er niet veel propaganda voor gemaakt was Het woord werd gevoerd door den heer K. R. van Staal, oud-wethouder van Gouda en lid der Provinciale Staten van Z.H. Er is gedebatteerd door de heeren Rovers, War merdam en Walda. De twee hlgr bestaande vereenigingen voor de stichting van een Chr. bewaar school, die op Hervormden en op Gerefor meerden grondslag, hebben een gecombi neerde ledenvergadering gehouden Nog maals is gesproken over de stichting van één Fröbels-hoo', maar eenst mini h id is niet bereikt. Thans zal elke vereeniring op zich zelf trachten haar doel te bereiken. VOORHOUT. Nieuw orgel in de Ned. Herv. Kerk. Dank zij de opbrengst uit het eenige jaren geleden gestichte orgelfonds, ls het de Ned. Herv. Kerk mogelijk geweest het zoo hoog noodige nieuwe kerkorgel aan te schaffen. Het nieuwe orgel heelt een sprekend mat zilveren front, 582 sprekende pijpen, 2 menualen, vrij pedaal en koppe ling op beide klavieren, terwijl het tevens nog voorzien is van een tremolo. De luchttoevoer geschiedt geheet e.ec.risch De eerste bes|ieling van het orgel, dat ge leverd is door den orgelbouwer P. C. Bik fa. Schaafïelt en Lobman te Leiden, zal plaats hebben op Woensdag 19 April door den heer Leo Mens uit Leiden. Mede werking zal verleend worden door de zangver. „Voorhout's Gemengd Koor". Vergadering C. H. Unie. De C H, Unie kwam in vergadering bijeen, waarin mr. dr. N. G. Veldhoen uit Voor burg een rede hield over het onderwerp „Hou vast en sta pal". In zijn rede zette spr. de beginselen der Unie nader uiteen, wijzende op de belangrijkheid der naderen de verkiezingen. Enkele vragen werden door spr. beantwoord, waarna ds. Klom ge mr. dr. Veldhoen dankte voor zijn dui delijke uiteenzetting. Op de gebiuikeiijke wijze werd de vergadering hierna ge sloten. Raadsagenda. Zaterdagmiddag te 2 uur komt de raad ter bespreking van onderstaande punten in openbare vergadering bijeen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging politie-verordening. 4. Idem gemeentebegrooting. 5. Voorstel van B. en W. tot het aan brengen van een ontluchtings Installatie in het pompstation. 6. Verzoek bestuur R.K. Jongensschool voor medewerking bij verbouwing. 7. Voorstel tot vaststelling der vergoe ding ex art. 101 der L.O.-wet R.K. J Meisjesschool over tijdvak 1 Mei—31 Dec. 1930. 8. Vaststelling van pensioengrondslagen. HEDEN: Casino-theater: Filmavond Ned. vereen. 8 uur nam. Hooglandsche Kerk: WijdlnesuitvotrJ „Zang zij onze Leus" 8 uur nam. Wijkgebouw Levendaal: Lezing van in deling Dols over China. 8 1/4 uur na®' Vrijdag. Jeruël: Samenkomst te 7 uur nam. K Mare 22: Alg. Verg. v. aandeelhouli N.V Broodfabriek De Zeeuw" 8 uur Leger des Hells (Hooigracht 30); menkomsten te 10 uur voorm. en 3 ent uur nam. Zaterdag. Jeruël: Bidstond te 8 uur nam De avond-, nacht- en Zondagsdienst j ajrotheken wordt van Maandag 10 tot met Zondag 16 April 1ste Paaschdag wa-J genomen door de apotheken G. F. R.v- Steenstraat 35, telef. 138 en A. J. Do: Doezastraat 31, telefoon 1313. Maandag 17 April 2de Paaschdag nee waar apotheek W. Pelle, Kort Rapenbm 12, telefoon 594. RECLAME. KATWIJK. Voor de betrekking van ambtenaar aan het bureau der arbeidsbemiddeling hebben 83 personen gesolliciteerd. De Tuin hou wvereaniging „K. en O." heeft wegens den sterk verminderden aan voer de veilingen voor dit winterseizoen beëindigd. KATWIJK AAN ZEE. Jaarfeest Knapen-vereeniging .Samuël." In de zaal voor Prot. Belangen werd de jaarvergadering der Knapen-a,deelingen van de Chr. Jeugd-organisalie gehouden. De zaal was goed bezet, ook de ouders der knapen waren uitgenoodigd. Te half acht opende de heer C. van der Rhee de samenkomst met gebed, waarna een kort openingswoord werd ge sproken o.m. over liet werk onder de knapen. Het programma was goed verzorgd en werd vlot afgewerkt. De stemming in de zaal was uitstekend, zoodat de avond een goed verloop had. Te ongeveer elf uur echter werd één der knapen onwel, waarna men het raadzaam achtte niet voort te gaan met de afwerking van het programma en de vergadering dan ook werd gesloten. De uitreiking van de bonnen van het crisis-comité zal, met het oog op den Goeden Vrijdag, hedenavond tusschen 8 en 9 uur plaats hebben. Door B. en W. heeft de gunning plaats gehad voor de verhuring van 13 standplaatsen voor ijscowagens. De op brengst ls f. 1163. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk. In opdracht van het kiescollege zal door den kerkeraad der Ned. Gemeente een beroep worden uitgebracht op ds. J. M. Vermet te Oosterbierum (Fr.), LISSE De werkloosheid. Het werkloozenaantal is thans gedaald tot 374. o NOORDWIJK. Aanbesteding. Gisteren had alhier teil Raadhuize do aanbesteding bij openbare in chrijving plaats voor het vervangen van bestaande riolen in de Hoofdstraat en een gedeelte in den Nieuwe-Zeeweg, door een nieuwe Rioleering met de daarbij komende werk zaamheden. Bij opening der biljetten bleek, dat in geschreven hadden de volgende personen: Fa. de Moei en Hermes, Alkmaar, massa f. 14878; C. G. J. Alkemade Jr, alhier, ge deelte A.-B. f. 4000. gedeelte B-F en E-G f.6590, massa f. 10.501; O. Vogelaar, idem, f.2350, f.7169, f.8910; Fa. J. Dienaar en Zn., IJmuiden, f. 3193, 5459, f. 7993; N.V. Erica, alhier, f.2241, f.7934, f.8775; Hout graaf en Bo.senbroek, B oemendaal f. 2712, f.6542, f. 89JU; van Duin en Vink, alhier massa f.8555; L. J. Dekker, Veere, I. .1099, f.14410, f. 17.5U0; v. d. Geer en Stuifzand, Leiden, massa f. 13.733; N.V. W Visser en Zn., Wassenaar f.3000, f.8390, t.9793; J. G. Fukking, Haarlem, massa f. 12.050; Heemskerk, L i !en, f.1511, f.E6J9, f. 11.217; Baks en Steenkist, Haarlem, massa f. 10.780. De gunning werd aangehouden. WASSENAAR. Eerste Uitvoering der „Wassenaarsche Orkest-Vereeniging", Het behoeft geen verwondering te wek ken dat Wassenaar met zijn groote-stads- bevolking heel wat muziektieïnebbers her bergt, die zich zooveel vaardigheid op een strijkinstrument hebben eigen gemaakt, om, met kans van slagen, een orkest te kunnen formeeren. Wat dan ook, een lut tel aantal maanden geleden, is geschied. De jonge vereeniging heeft gisteravond in de mooie Kievitskerk, die voortreffelijke acoustische kwaliteiten bezit, een proeve van haar kunstvaardigheid afgelegd. En die is zoodanig uitgevallen, dat de ver eeniging en haar directeur met het be haalde resultaat mogen worden geluk ge- wenscht. Er is gebleken dat een kern van behoorlijk goede spelers aanwezig is, die ongetwijfeld stimuleerenden invloed zul- I len uitoefenen op enkele mindere broede ren en zusteren. Van welke laatste cate gorie met name de cello's nog al zijn voor zien. Maar tusschen spelen en samenspe- j len ligt een lange weg. Op dien weg heeft de jonge dirigent Gerard Haft zich een veilige leidsman getoond. Wat deze in den korten tijd van voorbereiding heeft weten te bereiken met het nieuwe orkest van uiteraard heterogeene samenstelling geeft hoop en vertrouwen in de toekomst. Her haaldelijk werden we getroffen door goe den, soms door zeer goeden samenklank. Dat de heer Haft zeer consciëntieus de re petities heeft geleid, is aan geen twijfel onderhevig. En de keuze der uitgevoerde werken pleit voor zijn muzikale smaak. Als piece de réslstance kwam op het programma voor Haydn's „Sieben Worte des Erlösers am Kreuz." Het wordt wei nig gespeeld. Maar dat het een werk is van onverwoestbare muzikale schoonheid is ons gisteravond weer duidelijk gewor den. Waarin tevens een compliment voor de uitvoering moge worden verstaan. Al leen had het tempo soms iets vlugger kunnen worden genomen. Daar is inder daad wat meer afwisseling mogelijk, dan de heer Haft er in bracht. Het. lang niet gemakkelijke slotdeel: „Vater, in deine Hande empfehle ich meinen Geist!" was inderdaad een schoone bekroning van het geheel. Een Passacaglia van Trescobaldl leed eenigszlns aan te weinig pregnantie der basfiguur. Twee prachtige „sympho- nia's" uit Bach-cantaten, waarin Hennie Schouten de orgeloartij vervulde, comple teerden het orkestprogramma. Mevrouw Lini Schroder heeft den avond opgeluisterd met een recitatief en aria „Morir vogl'io" van d'Astorga. Ze heeft zich doen kennen als een zangeres, niet slechts van zeer sympathiek aangeboren stemgeluid, doch ook van opmerkelijke technische scholing: met name ls haar ademtechniek zeer lofwaardig. Ze hoede zich tegen te groote stemuitzetting van haar hooge noten, die nu lichtelijk gefor ceerd klonken. Wat ganschelijk overbodig is bij een stem van volumen en draag kracht als de hare. Het heeft de Jonge vereeniging op haar eerste concert nipt aan belangstelling ontbroken. De kerk was bijna geheel ge vuld met een aandachtig luisterend pu bliek. ZEVENHOVEN Bu-~ Stand. Geboren: Simon, z. van H. van Wenger- den en C. Vonk; Hubertus Joseph, z. van A. Bouwmeester en C. J. Droog. 'S NACHTS GEEN SLAAP, OVERDAG GEEN RUST. Nu zenuwTheumatiek verdwenen. Tot goed voorbeeld van anderen, misschien aan dezelfde kwaal zouden kuc nen lijden waaraan zij zelf leed, schrijf een dankbare vrouw ons als volgt: „Het vorige Jaar kreeg lk een ernstig! aanval van zenuwpijnen in het been; ove dag vond lk geen rust, 's nachts kon niet slapen, om maar niet verder tet sprt ken van de Intense pijnen die lk leed Verschillende middelen brachten mij wel nig of geen verlichting, tot een vriendi mij aanraadde Kruschen te probeere omdat zijzelf er succes mee had gehai toen zij op dezelfde manier leed als lk ben nu zoo dankbaar dat ik haar ras: opvolgde! Vanaf den allereersten flacc Kruschen voelde ik al een verbetering i tegenwoordig ben ik absoluut vrij van pij en slaap 's nachts uitstekend. Van dei verklaring mag V naar goeddunken ge bruik maken, want lk ben nu uitere dankbaar voor het succes dat ik verkregn heb." Mevr. H. C. Zoovele pijnen waaraan de menscte lijden, hebben alle een en dezelfde oonsl hardlijvigheid. Niet alleen geregti maar ook volledig moeten dagelijks f afvalproducten der spijsvertering ver- derd worden. Ischias, evenals spit en ha- matiek worden meestal veroorzaakt te een teveel aan urinezuur, hetwelk heeft opgehoopt. Kruschen Salts zal overtollige urinezuur en andere afvalstof fen, die de gezondheid benadeelen. hm de natuurlijke wegen, zacht en volkom verwijderen. En omdat de „kleine, dag lijksche dosis" Kruschen Salts Uw inwe dige organen regelmatig en volkom vrijhoudt van alle afvalproducten, kunn kwaadaardige stoffen als urinezuur zi nooit meer ophoopen. Kruschen Salts ls uitsluitend verkrij baar bij alle apothekers en drogisten f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. 91 BOSKOOP. Algem. Ned. Fascistenbond. In hotel Klaassen heeft een openbare vergadering plaats gehad van de algen. Nea. Fascistenbond. Als sprekers traden op de heeren M. v. d. Bijl en J. Nijsse, die tot onder- werp hadden gekozen „Wat is, en wat komen zal" en „Wij en de verkiezingen". Loop der bevolking. Vertrokken: A. v, Soest, naar Hazers- woude. Gevestigd: C. A. Groenenberg, Puttekadf 77; A. v. Staveren, Burg. Colijnstraat 113; W. F. T. Eijgelsheim, Goudsche rijweg 66; G. VerweTj, Burg. Colijnstraat 195. LEIDERDORP. Vereeniging voor Ziekenverpleging. De vereeniging voor zlekenverplegin! (wijkverpleging en t.b.c.-bestrijding) hield gisteren in het gebouw „Irene" de jaar vergadering. De voorzitter, de heer K. Mol, opende - bijeenkomst met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen las ei vervolgens een overzicht gaf van de werk zaamheden van de vereeniging over hel afgeloopten Jaar. Hiema volgde het verslag van den penningmeester, waaruit bleek dat de inkomsten hadden bedraer" f. 2184.51. de uitgaven f. 2361.20, nadeeli saldo f. 176,69. De heer Brakel, lid van controle-commissie, verklaarde, dat boeken en bescheiden in orde waren vonden. Tot leden dézer Commissie wu. 1933 werden benoemd de heeren W. Brakel en H. Braat. Het ledental der vereeniging bedraagt 346. Door de wijkverpleegster, zuster De Geus, werden ln het vorig iaat in 104 gezinnen 2993 bezoeken afgelegd Als t.b.c.-huisbezoekster bedroeg dit 41' bezoeken in 12 gezinnen. Drie patiënte» werden naar sanatoria uitgezonden patiënten maakten van de hoogtezon bruik. Tot bestuurslid werd herkozen heer A. J. Boer. Na de rondvraag, we weinig bespreking ODleverde, sloot de voor zitter de vergadering, na de leden te heb ben opgewekt om te trachten het ledental uit te breiden. De oudste inwoner overleden. Alhier ls ln den ouderdom van 99 ja»1 en 9 maanden overleden de oudste in woner dezer gemeente de heer Frar-1 Fillppo, rustend landbouwer De overleden zou op 14 Juli den leeftijd van 100 laar bereikt hebben Oneetwtifeld zal het heen gaan van dezen bekenden oude p'a" genoot ln breeden omtrek Indruk maken voor ge-

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6