CORRESPONDENTIE ANECDOTES GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. Allen moeten dit even lezen. Volgende Maandag is het 2de Paasch- dag en Kan het pakket niet aan mij wor den verzonden Dus kan ik niet. zooals anders, een lange correspondentie geven en moeten lullie evenals alle vorige jaren met Paschen en Pinksteren geen brieven met vragen erbij doen en ik geen lange aparte antwoorden. Is dat goed begrepen? Ik zal wel alle raadsels nazien en de namen vermelden en nieuwe raadsels op geven, dat alles natuurlijk wel, en mocht er iets heel bijzonders zijn, ja dan zal ik dat even vermelden. Trouwens als het mooi weer is met Paschen zullen velen uitgaan en daarvan genieten en velen zullen ook weer uit logeeren gaan met de vacantie, dus er zullen toch al velen zijn, die er niet toe komen om ie raadsels in te zenden en niemand hoeft te vragen of ik dat kwalijk neem of er boos om ben. Geniet allen maar van de vacantie! Veel plezier! Denkt er dus allen aan. geen brieven erbij schrij ven, daar ik het pakket een dag later krijg. Rika en André Klapwijk, prettig dat jul lie allebei zijn verhoogd. Wanneer is dat feestje op school? Jan van der Mark, het zal wel al heer lijk zijn aan zee als de zon schijnt, je bent zeker heel veel op het strand, ja en daar vindt je altijd wel vriendjes om mee te spelen. Ben Jij in Leiden geboren? Ik ook. Corrie Delfos, o ja, dat was goed be dacht over ie prijs, want je kou er zeker niet zelf om gaan naar de stad. Ga je. wel eens een enkele keer naar Leiden? Kees Visser (N. A. Ziekenhuis) als je je brief toch over de post stuurt, doe het aan wat vroeger, zoodat ik die op zijn laatst Dinsdagsmorgens in Den Haag heb, het nakket met alle brieven van 't bureau „L. D." krijg ik altijd al 's Maandag- m!ddags. Jacobus en Leendert Moraal, weer hee- lemaal beter, hoop ik, zoodat jullie van de Paaschvacantie kunt genieten. Mar janna en Marius v. den Anker, neen hoor daar is geen denken aan, dat ik met Paschen al weer uit mag gaan; ik moet nog geduld hebben. Van jullie heb ik nog wel raadsels liggen. Ru, Bas. Annie van Dijk, ja jullie bul- tenmenschen verlangen erg naar regen, dat weet ik, dat is noodig voor het land. Nelly en Bep v. d. Blij, de raadsels zal ik eens plaatsen. Adé Pool neen ik mag voorloopig nog niet uit. dat duurt nog wel een poosje. Dat boek is heel mooi. Lien v. Ulden, als je raadsels geschikt zijn. dan zullen ze heusch wel eens een beurt krijgen. Ans en Rietje Vollenga. ik hoop dat Jul lie veel plezier zult hebben bij Je oom en tante Antje de Nie, heb je je boek al gelezen, of bewaar je het voor in de vacantie? Jo en Tiel van der Linden, hoe was het ritje met de nieuwe tram naar Haarlem? Veel mooie bloemen gezien? Ali de Blauw, wat een prachtige cadeaux heb je gehad: ze hebben je erg bedorven, hoor .Janny Boom, he wat jammer dat de eitjes van de parkieten niet zijn uitge komen. dat was een teleurstelling. Neen ik mag nog volstrekt niet uit. Tootje Schipper, ja het zal nu buiten bij jullie al mooi worden met al de bloem- bollenvelden. Wat voor soort hond is dat? Drietal Wassenaar dat zal wel aardig geweest zijn die tocht naar Voorschoten per rijtuig. Och ia, tegenwoordig wordt er 7.66 weinig meer met rijtuigen gereden, alles is auto s O d'e kleine Hannle, wou ze gauw ontsnappten oen het hekje even open stond, die kleine deugniet. Mientje van Weeren. gelukkig dat je zusie weer beter is, maar ze is zeker nog zwak en moet daarom nog slapen 's mid dags Rika de Graaf dat vind ik aardig hoor, dat je ouders ook je prijs lezen, dan heb ben velen er plezier van. Marie Borreman. zie zoo nu waren de raadsels du'delijker nu kan ik zien wat geschikt is om geplaatst te worden. Marietje Zaalberg, dat zal wel een aardige avond zijn geweest, naar wat Je er over schreef Heb je zelf ook meegedaan, of allcên gekeken? Nelly Tetteroo. ik vond alleen jouw briefle van de tweede Nelly was er niet in de enveloppe. Marie Biesheuvel, ja zeker zal dat fees telijk en aardig zijn die optocht, tenminste als het mooi droog weer is, niet als jullie Ingezonden door Stientje Griffioen. Onderwijzeres: „Jantje wanneer is het de beste tijd om fruit te plukken?" Jantje: „Als onze buurman uit is en zijn hond ligt aan de ketting". Ingezonden door Lien de Mooij. Piet. „Zeg lust jou broertje spek?" Kees: „Och jongen, ik heb niet eens een broertje". Piet: „Nou ja maar als je een broertje had, zou die dan van spek houden?" in den regen moet loopen en kletsnat worden. All van Weerden, dat tref je, dat je dan nog net op school bent en dus het feest kunt meemaken. Daniël van der Steen heb je je prijs al gelezen of wacht je daarmee tot dat het vacantie is. Jannie Neuteboom wat een mooie cijfers had je op je rapport, je houdt zeker veel van leeren. Je mag gerust meer dan 3 raadsels oplossen. Lien de Mooy ja ik ben nu al weer eenige maanden bedlegerig, wel erg vervelend, vooral nu het zulk mooi weer wordt. Veel plezier op de zang-uitvoering. Joke Kouw ja zek=r vmd ik dat lief van Je als je mij wat bloemen wilt brengen, dan mag jij wel eventjes bij mij boven komen. Sophje de Koning zeker mag je meerdere oplossingen sturen, maar 3 of 4 ls voldoen de om vermeld te worden. Pieter en Dirkje de Rooy en Jannie Ravensbergen mogen bij elkaar insluiten en aan mij zenden. Dini van Ingen Schenau zoo, woon je op den Witte-Singel, ja dan kan je gemak kelijk zelf naar het bureau L.D. gaan om je prijs te halen. Is Dikky eene vriendin van je, laat het haar dan ook maar lezen. Kees Hoogeveen neen hoor ik kan niet uit met Paschen. ik moet in bed blijven, en 1 uurtje opzitten, dus veel feest is het niet voor mij. Marietje Latei-veer wel wel wat een ge sukkel met je tanden, dat is alles behalve een pretje steeds dat boren in je mond. ik heb het ook veel ondervonden. Die arme poes van je dat die nog altijd niet beter is, hoe zou het toch komen. July Franke je hebt mij heel aardig over je nieuwen grooten tuin verteld. Langza merhand zal Je wel alle namen leeren kennen van alles wat er in groeit en bloeit, het zal er dezen zomer wel heel mooi worden. Hennie de 1' Ecluse ik heb er ook veel spijt van, dat ik maar altijd in bed moet liggen nu het zulk mooi zonnig lenteweer is en het bulten overal zoo mooi wordt. Wiesje Baart bij jou thuis is het dus dubbel feest len Paaschdag ook je moeder jarig. O, dus JIJ kan al heerlijk ver fietsen en mooie tochten maken, dan zal je wel genieten in de vacantie. Hendrina de Ren ik hoop van harte voor je dat je nu spoedig flink zult op knapoen en dat Je met je ouders het feest van je grootouders kunt bijwonen. Nicolaas Llebert zat de poes naast je toen je aan mij zat te schrijven. Ik heb vroeger een poes gehad en als ik dan zat te schrijven, wou ze altijd met haar pootje de pen pakken, als die zoo heer. en weer bewoog, dan moest ik altijd zoo lachen. Gaat Je kleine zus zoo graag naar school. Arie en Jan de Graaff, wel gefeliciteerd hoor, Arie. Zoo ben je op Paschen ge boren, en nu valt dus je verjaardag dit Jaar weer op lsten Paaschdag. Het zal nu wel weer een vroolijke feestdag zijn thuis, daar zullen Vader en Moeder wel weer voor zorgen. Drietal de Wit, dat zal een heele schrik zijn geweest, toen de waterleiding was ge sprongen. Is Bald weer heelemaal beter, want pijn hebben ie iets heel vervelends, dat weet ik bij ondervinding. Tine van der Star. je moet het mij maar vertellen hoor als je Jonge hondjes hebt je verlangt er zeker wel naar. Willie en Suze Kok. als ik jullie anec dotes vind in al mijn papieren en als ze goed zijn, zal ik ze plaatsen. Drietal de Geus, wat is er met de hand van Dorus? Hoe kwam het? Is het nu al wat beter of kan hij zijn hand nog niet gebruiken. Kees Visser (N. A. Ziekenhuis) nadat lit Je al had geantwoord op je brief der vorige week kreeg Ik je brief van deze week. Is je kleine broertje bij je op bezoek geweest, zal hij zoo te kraaien dat vond iedereen op de zaal zeker wel aardig. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Kees Visser (brief der vorige week), Heiltie Dorrepaal Rika Klapwijk, Andre Klapwijk Anme Gonlinga (briei der vo rige week), Jannetje varkevisser (brief der vorige week), Jan van der Mark, Cor rie Delfos, Lilly van der Leeuw, Marjanne van den Anker, Marius van den Anker, Leendert Moraal, Jacobus Moraal, Lientje Keiler, Ru van Dijk, Bas van Dijk Annie van Dijk, Abram Wijnnobel, Maria Cor nelia Stikkelorum, Maartje Rührwiem, Wtm Hoek. Karei West Nelly van der Biij, Bep van der Blij, Paula ten Hoove, Ed ward ten Hoove, Ade Pool, Annnie -Buis, Wiesje Baart, Nico van der Nat, Tine van der Star, Antje de Nie, Ali Varkevisser, Johan Mulder, Hendrik Mulder, Nellie Mulder, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Erna de Haas, Jo van der Linden, Tiele- man van der Lhiden, Janny Boom. Lien van Ulden, Mien Planjer, Marietje van der Molen, Dikkie Smit, Adrie van Nood, An nie Harteveld, Ali de Blauw, Gerda Spiecker, Marietje Laterveer, Jan Wasse naar, Eempien Wassenaar, Johanna Was senaar, Tootje Schipper, Jannie de Moed, Rle de Moed, Rika de Graaf, Marietje Borreman, Marietje Zaalberg, Maartje Zaalberg, Conny van Vliet, Carolientie Verbiest, Mientje van Weeren. Cornelis J.. Arbouw, Bep Rlebeek, Johan van Nood, Maurits van Nood, July Franke, Nelly Tetteroo Marie Biesheuvel, Annie Zaal berg. Dini van Ingen Schenau, All van Weerden, Adriaan van Geeuhuizen, Johan van Geenhuizen, Martien van Geenhul zen, Marie Brokaar, Bep Planje, Mientje van Riet-, Andries Coert, Wlm Kruit, Chris- tlaan Eggink. Kees Hoogeveen, Hennie de l'Ecluse, Hendrina de Ren, Jacobus Brou wer, Herman Brouwer, Nico Liebert, Jo hannes Jacobus Planje, Rle Hartevelt, Prijna Hartevelt, Janny Hartevelt, Jacobus Nieboer, Arie de Graaff, Jan de Graaff, Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Suze Kok, Willie Kok Rietje Trap, Corry van den Kerkhof, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Daniël van der Steen, Corry van Driel Jan van Drlel, Kees Visser. Een brief zonder naam op wit postpapier in groote enveloppe, van wie is de brief? Marietje van Ak ker, Jikke van Akker. Pieter Johannes de Rooy, Dirkje Geertrui de Rooy, Jan nie de Water. Frans de Water Joke Kouw. Sophie de Koning, Lien de Mooy. Jannie Heetveld. Jannie Neuteboom Nell Vijl- brief, Koba Kool. Hennie Kool Tinv Vlie- genthart. Rie Oudshoorn, Jo Beumer, Jaantje van der Voet, Babs van der Voet. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER, 1. Ant, Eva, Annie, Ada. 2. Ei, land, eiland. 3. Kam, mak, kat, tak, kap, pak. 4. Haas, aas, as. 5. Peper, keper. 6. Stoomtram, toom, train, oom, ram, matroos. 7. Reinier, Otto, Anna. 8. De wind. t Alle nichtjes uit Warmond, die nu deze keer allen weer present waren. Dat vind ik aardig, dat allen van Jaantjes prijs mogen genieten. Het ls een mooi boek, ik heb er heel dikwijls over gehoord. O, dus velen van jullie zijn nu van school af, behalve degenen, die nog niet mogen om den leeftijd. Heel hartelijk van jullie om te zeggen, dat ik niet behoef te antwoor den als dat te vermoeiend voor mi) is, daarom schrijf ik nu aan jullie allen te zamen. Allen veel plezier in de vacantie. Ziezoo nu is het weer een ellenlange correspondentie geworden, die geldt dan ook voor de volgende week want dan kan ik door de Paaschdagen geen lange ant woorden geven. Leest allen het begin van deze correspondentie. Laten we hopen op mooi weer met de Paschen. zoodat ledereen kan uitgaan, want al kan lk er zelf niets van genieten, daarom gun lk het anderen toch van harte. Hartelijke groeten van: Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Den Haag, Van Beunlngenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 22