Ü)e Pavet devS)vanken Juist voor Vrouwen! AKKER.CACHETS DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 12 April 1933 E RIJNSTREEK. ;erswoude. nieuwkoop. ter aar. zwammerdam. reclame. Zuiverder en gezonder kan 7 niet! BurererP'ke Stand. r, oho ren: Johannes Jozef, z. van B. P. PM-ISTcn M: Clarijs; Willem, z. van H. iJinseveld en M. Bogaards; Johannes Petrus zva'i Ch. C. de Groot en C. M. v. j sikker (Verleden: (te Diemen) Hilletje van <8 jaar; (te Leiden) Willempje van J -i r»0C inr,m ijanij 40 Juui vuwuvii/ ***v "i J ^'missel aeh. met Jac. Brouwer, 65 jaar. ^"■Ondertrouwd: C Rademaker, 29 jaar en s C van Veen, 23 jaar. n,t Oeliuwd: W. v. Straten en W. Verkerk. Rij het correspondentschap voor ar beidsbemiddeling zijn 179 personen in- "h re ven, waarvan 57 steuntrekkenden. Loop der bevolking. ügekomen: T. E. van der Ent Braat, erin zonder beroep, uit Breda; G. Zijp, zonder beroep, uit Weésp; F. '3. Post, ambtenaar tar secretarie, uit Woerden, A. C. Breedijk, ■„nder beroep, uit Alphen a. d. Kljn; M. A. van der Tol, timmermhn, uit 's-Graven- hage1 W. van geeuwen, dienstbode, uit Uithoorn; A. C/Burggraaf, winkelier, uit Zegveld; J. Rijlaarsdam, veehouder, uit Nleuwveen; L,, P. Natzijl, diênstbode, uit Gouda. Vertrokken/ L. van der Sar, arbeider, naar Bodegraven; T. Bon, bakkersknecht, naar Utrecht; H, Aartse en gezin, grond werker, naar Alphen a. d. Rijn. GEMEENTERAAD. Vérging woninghnren? Willem de li Zwijger herdenking Kosten steunveleening Waterleiding. 'Be' Raad dezer gemeente vergaderde ondèr voorzitterschap van den Burge meester Met kennisgeving afwezig was de heer P. Kroon. De voorzitter opende met gebed waarna yoorlezing der notulen volgde. -Onder de ingekomen stukken bevonden zich verschillende goedgekeurde 'besluiten van vorige vergaderingen, welke voor ken nisgeving werden aangenomen. Op verzoek van den Commissaris der i ingin deelde de voorzitter mede dat de-Burgemeester bij Kon. besluit als zoo danig is herbenoemd. Van de woningbouwvereenigtng „Ter Aar" kwam een advies in met mededee- ling dat het bestuur gaarne de huur der woningen met f. 0.50 per week zag ver laagd. Verzocht werd medewerking van den gemeenteraad in dezen. Mei alge- meene stemmen besloot de raad om stap pen bij den Minister te doen die kunnen lelden tot verlaging der woriinghuren Tevens werd besloten om adheasié te be tuigen" aan een adres van de gemeente Alkemade, verzoekende verlaging der annuïteiten. omende aan punt 2 der agenda be- lemde de raad tot lid der commissie tot :ring van schoolverzuim de heer S. de hn. a— In de vacature van een plaatsvervan- jnd lid in het stembureau II werd voor zien door de verkiezing van den heer H. Sfelgering. [Van de gezondheidscommissie was inge komen de begrooting voor het jaar 1934 en de rekening en verantwoording over 1932. Beide stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Hierna stelde de raad de vergoedingen vast voor de bizondere scholen, ingevolge art. 101 van de Lager Onderwijswet. Met verrekening der over de jaren 1928 t/met 1930 werkelijk gemaakte kosten bepaalde men het bedrag der vergoeding over 1930: a. voor de R.-K. School op f. 3971,44; b. voor de Ned. Herv. School op f. 1611,66 en c voor de Chr. Nat. School óp f 1083,95. In verband met de komende Willem de Zwijgerherdenking stelden B. en W. voor om een bedrag ter beschikking te stellen voor passende, zij het sobere viering. De voorz. deelde mede. dat door hem een oommissie is gevormd uit de 3 plaatselijke Oranjevereenigmgen. De commissie meent een bedrag van f 200 noodig te hebben om op eenvoudige wijze dezen dag met de •Öhoolkinderen te kunnen vieren. B. en W. adviseerden om f. 0.25 per kind Beschikbaar" te stellen met een maximum ■kan 1. 200.—. De heer Valentijn vond dat, alhoewel Bet Nederlandsche volk grooten dank aan Bet Oranjehuis verschuldigd is, met het oog op de finantieele toestand van de ge meente bezwaarlijk gelden voor dit doel kunnen worden gevoteerd. Wel zou spr. het toejuichen als alle inwoners op den herdenkingsdag de vlag uitstaken. De raad besloot, met de stem van den heer Valentijn tegen, om het gevraagde Oredlet te verleenen. Hierna kwam opnieuw aan de orde de met, "verschillende bemerkingen terugont vangen verordening, regelende de elschen van benoembaarheid en bezoldiging der gemeente-veldwachters. Besloten werd eenige redactiewijzigingen aan te bren gen. Tevens stelden B. en W. voor om het bedrag der woninghuren met f. 21.— te verhoogen, omdat de veldwachters niet be reid bleken zelf de kosten van waterlei ding te betalen, aangezien naar hun mee ning verschillende toelagen enz. te veel waren besnoeid. .De heer Hendrikse zou het prettiger vinden als de veldwachters vrijwillig de kosten van waterleiding betaalden. Ten slotte besloot de raad om nogmaals over leg te plegen met de de betrokken ambte naren, teneinde te komen tot een bevre digende oplossing. Het volgende voorstel van B. en W. betrof een wijziging der Al- gem. Politieverordening waardoor de mo gelijkheid zou ontstaan dat aan ijscowa gens bepaalde standplaatsen kunnen wor den aangewezen. De voorz. lichtte toe dat het venten met consumptie-ijs niet verboden kan worden, xooals aanvankelijk in de bedoejing lag. Door het aanwijzen van standplaatsen echter kunnen, meenen B. en W. de be zwaren uit verkeersoogpunt ondervangen worden Aldus besloten. Vervolgens werd de onbewoonbaarverklaring van het per ceel b No. 2 opgeheven, aangezien Inmid dels aan de gestelde eischen was voldaan. De woning, toebeh. aan den heer Boe- kensteijn en staande aan den Kerkweg werd op advies van de gezondheidscom missie onbewoonbaar verklaard. Het kohier hondenbelasting 1933, tot een bedrag van f. 672, benevens een suppletoir kohier over 1932 stelde de raad ongewij zigd vast. De post „ondersteuning werkloozen", die bijna is opgebruikt verhoogde men met f. 2000. In dit verband stelde de heer Hoo- gervorst de vraag of met meer rekening gehouden kan worden met de groote ge zinnen bij het tewerkstellen bij de werk verschaffing. De voorz. antwoordde dat een en ander door de Rijksinspectie der Rijksinspectie der Werkverschaffingen be oordeeld wordt. Bij de rondvraag vestigde de heer van Vliet de aandacht op baldadigheden in de omgeving van Aardam, speciaal des Zon dagsavonds. De heer Post verzocht te onderzoeken de mogelijkheid tot het langer open laten blijven der kapperszaken, vooral in den zomer. De voorzitter zegde medewerking toe. De heer Hoogervorst stelde vragen in zake de actie tegen de waterleiding, welke gevoerd wordt van de zijde eener tot dat doel gevormde ..vereeniglng". De voorz. betreurde het dat er naast de onwilligen ook menschen van goeden wil met deze onberaden actie meedoen. De raad keurde het werken van deze „vereeniglng" ten sterkste af en achtte krachtige maatregelen noodzakelijk vooral ook tegenover diegenen die ondanks fi- nancieele bezwaren wel aangesloten zijn. Voots verzocht de heer Hoogervorst om zoo mogelijk ook aan behoeftige tuinders goedkoope margarine te verstrekken. Zal onderzocht worden. De heer Van Vliet feliciteerde tenslotte namens den raad den burgemeester met diens herbenoeming en hoopte dat God hem krachten en gaven zal schenken tot een richtige behartiging der gemeentebe langen. Na een kort dankwoord en een nadere toelichting van zijn standpunt t.o.v. uit voeringen op Zondag, sloot de voorzitter de vergadering. Burgerlijke Stand Geboren: Josephus Wilhelmus Johannes, z. van J. P. Zoet en C. J. Janssen; Janna, d. van H. de Vos en C. A. Meeuwis. Overleden: Hendrik Haak, 65 jaar, echtg. van W. van Eijk. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Bos, van Woubrugge; C. Fransen, van RijnzaterwoudeM. Fransen, idem; A. v. d. Marei, van Stolwijk. Vertrokken: G. E. Wansinck, naar Wad- dinxveen; G. v. d. Voorn, naar Rijnzater woude. Het geboorte-cijfer. Uit het verslag van de gezondheidscom missie voor het ressort Bodegraven over het jaar 1932 blijkt dat onze gemeente, wat 't geboortecijfer betreft nog steeds boven aan staat in de rij van de 18 gemeenten, die tot bovengemeld ressort behooren. Per 1000 inwoners bedroeg het aantal geboor ten in dat jaar 33.79. Gerekëhd naar het gemiddelde over de laatste 10 jaren (34.60) is dit cijfer iets gedaald. Het sterftecijfer is over 1932 zeer laag. nl. 7.31, tegen gemiddeld 10.44. Onze oud-jilaatsgenoot de heer B. Brouwer is benoemd tot gemeente-veld wachter te Boskoop. WADDTNXVEEN. Cursus Vakteekenschool. In het R.-K. Bondsgebouw had een ten toonstelling plaats van de vervaardigde teekeningen en werkstukken van de leer lingen der vakteekenschool. Dit alles gaf blijk van veel studie en ijver. Het aantal leerlingen van dezen cursus bedroeg niet minder dan 51; de cursus duurt vijf jaren. De zaal was geheel ge vuld met belangstellenden, wa de beide wethouders, de secretaris en vele raads leden. De heer Rooijmans reikte aan zes leerlingen het einddiploma en aan vele an deren mooie prijzen uit. De Burgemeester hield een warme propagandarede en dank te de patronaatscommissie en de leeraren Koerts en Van Os voor hun toewijding. Bijeenkomst A.-R. Kiesvereeniging. Voor de A.-R. Kiesvereeniging alhier trad een drietal sprekers op. Ds. Goslinga van Utrecht schetste het historische bestaan der A.-R. partij, waar uit de andere groepen zooals C.-H., S.G.P. en H.G.S. geboren zijn als stekken van één stam. Daarna sprak de heer Van Dobben de Bruijn. burgemeester van Bodegraven, die de ontzettende crisis-moeilijkheden waar voor onze regeering zich thans geplaatst ziet, besprak en opwekte als één man er voor te zorgen, dat wij in komende tijden een krachtige regeering krijgen, en alzoo het practisch bestaan der A-R. partij voor hield. Als derde en laatste spreker trad op prof. dr. H. Visscher van Huis ter Heide, die ln een krachtig woord aantoonde dat het niet in de eerste plaats een economi sche crisis is. maar dat op den bodem daar van de ontzettende geestelijke crisis waar in wij thans leven ligt. en daartegen het principieel bestaan van de A.-R. Partij stelde met een dringende opwekking om op den heer H. Colijn te stemmen. Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Wililem de Zwijger-herdenking. De heei' Blouw, Inspecteur bij het L.O. te Gouda, heeft zich bereid verklaard op 25 April a.s. voor de leerlingen van de twee hoogste klassen van alle zes scholen uit onze gemeente1 een rede te houden over Willem de Zwijger. Voor dit doel is aangevraagd het vergaderlokaal achter de Ned. Herv. Kerk alhier. Het gemeentelijk woonwagenkamp naast de spoorbaan aan den Sniepweg is thans gereed gekomen. Het is een groote verbetering. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft de som van f. 124.19 opgebracht. GEMEENTERAAD. De werkloosheidscommissie Vaststelling Gemeentebegrooting 1933. De Raad kwam ln openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer P. Hoogenboom, Burgemeester. Aanwezig alle leden. Ver schillende Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Adres van de afd. Zwammerdam van de SD_AP. om alsnog een toeslag voor brandstoffen te verleenen aan de werk loozen vanaf 30 October tot en met 31 Dec. 1932. B. en W. stellen voor, daar deze aangelegenheid naar hun meening reeds naar behooren was geregeld eer bedoeld adres inkwam, het verzoek voor kennis geving aan te nemen. Z. h. st. aldus be sloten. 3. Verzoek van de afd. Zwammerdam van de S.D.AP. om in de Werkloosheids- Commissie een vertegenwoordiger der Mo derne vakorganisatie op te nemen. B. en W. achten het niet noodig ln de bedoelde Commissie wijziging te brengen of deze uit te breiden. Bij eventueele va cature zou met het verzoek rekening kun nen worden gehouden. De heer Llnschoten kan zich indenken dat een groep anders georganiseerden met dit verzoek zijn gekomen, daar bedoelde Commissie betrekkelijk eenzijdig is sa mengesteld. Spr. zou de commissie dan ook met een lid der moderne organisaties wil len uitbreiden en om het juiste evenwicht te bewaren daaraan dan ook nog een lid van den Raad willen toevoegen. De heer Koning verwacht van de bedoel de uitbreiding der commissie een meer me degevoelen van de verantwoordelijkheid van een zijde waarvan anders allicht crl- tiek komt. Hij wijst er op dat door een modern georganiseerde uit den Tempel dan ook dat deel der gemeente zou vertegen woordigd zijn, waaraan wel eens behoefte gevoeld is. De voorz. ziet in uitbreiding der commis sie van 5 op 7 leden een toename der werk zaamheden. Critiek legt hij naast zich neer. Wethouder van Muiswinkel wijst er op dat het mogelijk Is bij aftreding of vaca ture met het verzoek rekening te houden. De heer Edelman gevoelt als vertegen woordiger van den Tempel er niet veel voor om in de commissie zitting te nemen Hij is van meening dat de personen van wien het adres uitgaat eerder uit alle colleges geweerd moesten worden ln het belang van de handhaving van het gezag. Het voorstel van B. en W om het ver zoek voor kennisgeving aan te nemen, wordt hierna met 5 tegen 2 st. die van de heeren Koning en Llnschoten aange nomen. 4. Vaststelling gemeentebegrooting voor 1933. De voorz. zegt dat het ditmaal een bui tengewoon onaangenaam en moeilijk werk is geweest om de begrooting sluitend te krijgen, vandaar de late behandeling Met het oog op de flnancieele moeilijkheden die zich daarbij hebben voorgedaan is eerst ook nog overleg gepleegd met de Prov. Grleffie. waardoor in het oorspronkelijk ontwerp, hetwelk den leden was toegezon- 1 den nog weder wijzigingen zijn aange bracht. De voorz. wil nu eerst het woord geven aan de commissie die met het on derzoek dezer begrooting ls belast ge weest. De heer Edelman: De voorz. sprak van een onaangenaam werk om deze begroo ting samen te stellen, doch Ik vind de heele begrooting onaangenaam als ik zie dat 100 opcenten op de Fondsbelasting en 200 opcenten op de Personeele belasting moeten geheven worden. Deze belastingen zijn veel te hóóg in een tijd waarin het grootste deel der ingezetenen geen in komen heeft en een ander deel werkloos is. Verleden jaar heeft spr. het voorstel ge daan 10 te korten op de ambtenaars salarissen doch stond toen alleen. Wat de werkloozenzorg betreft, deze wordt zoo drukkend dat het Rijk deze zal moeten overnemen willen de gemeenten niet ge heel en al ten gronde gaan. Met leedwezen heeft spr. voorts gezien dat de Prov. Grif fie wil korten op de subsidie voor T B C.- bestrijding. Op zulk een nuttige zaak te besnoeien acht spr. uit den booze en daar om zag hli deze gaarne op het oude bedrag gehandhaafd. De voorz.: Het argument van de Prov. Griffie hiervoor is geweest dat nu de fl nancieele toestand zoo slecht is dat de ge meente op haar personeel moet gaan kor ten. die korting ook moet doorgaan op het personeel der T.B.C.-vereenigingen vandaar verlaging van gemeentelijk subsidie. De heer Koning brengt B. en W. en in zonderheid den voorz. die daaraan wel het leeuwenaandeel heeft gehad, hulde, dat dit College niettegenstaande de moeilijkheden, welke ons allen bekend zijn. toch nog met een sluitende begrooting zijn gekomen. Spr. wil zich dan ook van critiek onthou den dat deze zoo laat wordt ingediend, als hij maar de toezegging krijgt dat een vol gende begrooting tijdig zal worden be handeld. Als algemeene beschouwing wil spreker op een paar punten de aan dacht vestigen. Allereerst de werkloozen- steun welke onrustbarend ts uitgebreid. Werd de eerste week dat de steunregeling van kracht was f.280 uitgekeerd, nu is reeds de f. 400 overschreden. In dit ver band wil spr. ook nu reeds de aandacht er op vestigen om met den winterdag een gelegenheid te scheppen waar de werkloc- zen kunnen vertoeven. Hij heeft daartoe het oog op het gemeente-lokaal. Dan wil spr. nog iets zeggen over de gemeente gronden. Spr. betreurt het nog dat zijn voorstel het vorige jaar niet is aangeno men om een commissie voor het Grondbe drijf in te stellen. Zulk een commissie had nu zulk een nuttig voorbereidend werk kunnen verrichten voor productieve werk verschaffing in verband met stratenaan leg, waarvoor rljkssteun kon worden ge vraagd. De raadsleden weten nu zoo wei nig van kostprijs en exploitatie der bouw terreinen. Wij komen nu binnenkort weder te staan voor slooping van 2 gemeentelijke boerderijen dit zou ook een mooi obiect van werkverschaffing met rljkssteun kun nen zijn. Verleden jaar ls f.10 000 voor werkloozensteun uitgegeven zonder eenige rijkssubsidie daarin te ontvangen en zon der eenig productief werk. dus dood kapi taal. Dan wil spr, ook nog even de schoolkwes tie aanroeren Nu is er weder een voorriel ln deze hetwelk niet allen bevredigt. De aanvraag om een nieuwe Herv. school, hoewel geheel gerechtvaardigd, ls steeds 9054 Eindelijk de drank, die niet alleen verfrischt en dorst lescht, maar die ook GEZOND is voor iedereenI Hero „Perl" - de nieuwe drank die alles bevat wat ons Hollandsch fruit wereldberoemd maakte: Geur, smaak en gezondheid. - Tracteer Uzelf eens op een fleschje Perl. Zie die parelende gouden kleur, geniet van het edele aroma en proef dan dien heerlijken smaakt Neem Hero „Perl" in huis - het blijft altijd goed. Drink het ook als U uit bent - het is zoo goed voor UI WAARSCHUWING Hero nPtrC is een zuiver Natuur* product, zonder eenige chemiscke toevoeging. De gouden kleur en de zuivere, frissche smaak zijn ee door de natuur aan gegeven. Hero .Perl" bevat geen alcohol. uitgesteld. Spr. begrijpt niet dat de R.-K. fractie die zelf over mooie nieuwe scholen beschikt, niet genegen was mede te wer ken om aan de zoo rechtvaardige aan vraag van het Herv. schoolbestuur te vol doen, dan had deze zaak reeds haar be slag gehad en was een oplossing verkregen. Wanneer men nu de gemeente-financlën beziet rijst de vraag of hét bouwen eener nieuwe O. L. school nu nog wel gewenscht ls. Waarom zullen wij bouwen voor kinde ren uit Alphen a d. Rijn die in eigen ge meente onderwijs kunnen krijgen waar in onze gemeente de lasten gezien de hooge stijging der belastingen haast ondragelijk worden. Ten slotte vraagt spr. aan B. en W. om vooral toezicht te willen uitoefenen op de handhaving der bepalingen van de bouw verordening gezien het.feit dat de schut ting van het nieuwe sportterrein ln Oud- Bodegraven meters uit de rooilijn staat. De voorz. antwoordt dat B. en W. zeker bereid zullen zijn om de wenschelijkheid van een lokaal voor werkloozen onder het oog te zien. Wat het afbreken der boerde rijen betreft, verwacht spr. niet dat het Rijk dit als productieve werkverschaffing zal aanmerken. Het verwijt tot de R.-K. fractie gericht vindt spr. niet toepasselijk, daar de R.-K. scholen onder de eischen der toenmalige schoolbouw zijn tot stand gekomen en bovendien ook de tijdsomstan digheden toen heel wat gunstiger waren. Wat de beweerde overtreding der bouw verordening betreft merkt spr. op, dat daar ter plaatse geen rooilijn is aangege ven, Wat de tewerkstelling van werkloozen aangaat dit brengt ook groote bijkomende uitgaven mede waardoor wij financieel nog verder ln de put zouden zijn geraakt. Bo vendien wachten wij nog steeds op de goed keuring van ons uitbreidingsplan waarom trent van hoogerhand verschillende bezwa ren zijn gerezen, zoodat van stratenaan leg nog niets kan komen. Wat de Commis sie van Grondbedrijf betreft ts in het standpunt van B. en W. nog geen wijziging gekomen. B. en W. blijven een zoodanige Commissie nog overbodig achten. De heer Edelman ziet in tewerkstelling van werkloozen geen voordeel, maar lou ter nadeelen zoolang het Rijk deze zaak niet zelf ter hand neemt. Trouwens zal het Rijk toch op den duur voor de werkloozen moeten gaan zorgen, daar dit voor de ge meenten niet meer ls vol te houden. Spr. zou alsnog pogingen willen doen om in de steunverleenlng van verleden Jaar nog een Rijksbijdrage te krijgen. De voorz. gelooft niet dat hiervoor kans bestaat, gezien hetgeen men hem hierom trent op de Prov. Griffie heeft medege deeld. De heer Linschoten vraagt of wellicht de vele tijd die het zoeken naar bezuini gingen heeft gekost oorzaak is geweest dat de begrooting zoo laat is Ingediend. Spr. heeft den Indruk dat reeds zoo sterk is be zuinigd dat ook de Prov. Griffie maar wei nig heeft kunnen afdingen. Wat de Prov. Griffie heeft geschrapt is feitelijk toch maar f. 300 op een bedrag van f, 99000. Het ls spr. opgevallen dat 43»/« onzer uitgaven moeten worden besteed aan rente en af lossing van geldleeningen dat is dus bijna de helft zoodat er weinig over blijft voor de andere uitgaven. WH zullen er dus voor moeten waken zoo weinig mogelijk leeningen meer aan te gaan om de schul denlast nog niet meer te verzwaren. Na repliek van den voorz. wordt tot ar- tlkelsgewijze behandeling overgegaan. Presentiegeld raadsleden Na eenige be spreking wordt besloten deze post op voor stel der commissie te verlagen van f. 210 on f. 135 teneinde de geraamde verlaging van subsidie voor de T B C,-bestrijding door deze vrijwillige bijdrage der raadsleden op hetzelfde bedrag te kunnen handhaven. Voorstel Edelman verlaging Jaarwedde concierge en gemeenteboden, wordt na be strijding door den voorz. en wethouder v. Muiswinkel ingetrokken. Na breedvoerige bespreking wordt even eens op voorstel van den heer Edelman besloten om benevens de reeds toegepaste korting van 5%> op de salarissen van alle ambtenaren vanaf 1 Januari 1.1 een pen sioensbijdrage van 3'/i% te heffen. Een voorstel van den heer Llnschoten om de post verteringen van het huishou delijk bestuur der gemeente met f. 50 te verlagen wordt verworpen met 2 tegen 5 st.; voor de heeren Linschoten en Edel man. Voorstel Linschoten de kosten straat verlichting van f. 1500 te verhoogen tot f. 1800 ln verband met de zeer sobere ver lichting, wordt verworpen met 2 tegen 5 stemmen, die van de heeren Koning en Llnschoten. Voorstel Edelman, om uit bezuiniging subsidie Landstorm te schrappen wordt niet gesteund. Voorstel Koning tot verhooging post straten en pleinen, voor noodzakelijke ver betering van de Brugstraat, wordt even eens niet gesteund. De post aanschaffing leermiddelen voor de O. L. scholen welke door de Prov. Grif fie sterk was bezuinigd wordt thans door den Raad onvoldoende geacht en daarom van f. 160 op f. 200 gebracht. De post subsidie bewaarscholen wordt op voorstel van de Prov. Griffie van f. 8 per leerltrig op f.7 teruggebracht terwijl de post subsidie aan de Chr. H BJB. te Alphen a. d. Rijn. en de bijzondere (neutrale) H. BS. te Woerden van f. 50 per leerling wordt verminderd tot een maximum van f. 45 oer leerling met de stem van den heer Van Vliet tegen, die bedoelde subsidie aan de H.B.S.-scholen als niet verplicht, geheel wil schrappen. De post subsidie aan Nijverheidsonder wijs wordt daar de raming niet voldoende blijkt te zijn van f. 700 op f. 1000 gebracht. Bij de ontvangsten bepleit de heer Ko ning een lagere belastingheffing. Hij acht 200 opoenten od de Pers. Belasting veel te hoog en zou 100 opeenten willen voorstel len en dan desnoods met een nadeellg saldo sluiten of de last over enkeje jaren verdoelen. De voorz.: Ged Staten zullen dan hun goedkeuring aan de begrooting onthouden, dit College vindt 200 opcenten niet zoo erg. Deze heffing komt tn meer gemeenten voor en zelfs nog hooger. De heer Koning motiveert zijn stem uit dit oogpunt dan tegen de begrooting die daarna wordt vastgesteld met de stemmen der andere leden voor. Voor het overige deel der agenda is het inmiddels door de langdurige discussies te laat geworden, waarom de vergadering wordt verdaagd en door den voora. gesloten. RECLAME. lijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien ook bij klachlen op gezetle rijden Volgent recept wan Apotheker Oemont "AKKERTJES" 9061 8-»

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11