Uit den Leidschen Raad. Mooie landen Frissche adem 74*te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 4 April 1933 Derde Blad No. 22406 EEN NEDERLAAG VOOR B. EN W. UIT DE RAADZAAL BINNENLAND. >.v Het geheele servies gebroken! Matrassenfabriek „KLEINE" CORRESPONDENTIE. AGENDA ZONDER HOOFDELIJKE STEMMING AANVAARD Nadat alle agendapunten z h. st. onder den hamer waren doorgegaan, volgt de INTERPELLATIE VAN STRALEN. De heer v, STRALEN heeft gemeend deze interpellatie te moeten aanvragen, daar z. i. door B. en W. een onjuiste hou ding is aangenomen. Het rijk verleende toestemming tot een brandstoffen-bijslag van 30 Oct. tot en met 1 April. Spr. had daarom gerekend dat tot Zaterdag bon nen zouden worden gegeven, doch B. en W. beschouwen 25 Maart als eindtermijn. Elders is de beslissing van den minister ook geïnterpreteerd naar spr.'s opvatting. Van de uitvoering der raadswenschen van Nov. jl. is z. i. ook weinig terecht ge komen. Volgens zijn berekening is men f. 4 per persoon gebleven beneden hetgeen zou zijn uitgegeven als f. 1 in plaats van brandstof was gegeven. Ook daarom kan men royaal zijn, te meer, waar het nog vrij guur is. Nu is weer groote ontstem ming en teleurstelling bij de werkloozen gewekt, hetgeen onnoodig was geweest. Spr. vraagt tenslotte den wethouder naar zijn meening, alvorens een voorstel te doen. Wethouder ROMIJN merkt op, dat de heer v. Stralen het B. en W. al zeer moei lijk maakt door geen vragen te stellen, zooals toch gebruikelijk is bij een inter pellatie, zoomede is niet vast te stellen, waar het precies om gaat. (Gelach en geroep op de tribune i. De VOORZITTER verzoekt de tribune geen op- of aanmerkingen te maken of te lachen. Een stem: We kunnen toch niet gaan huilen, voorzitter. De man. die dit zegt, wordt van de tri bune verwijderd. Wethouder ROMIJN, vervolgend, merkt daarom op, dat eerst volgende zitting B. en W. zullen antwoorden. Niettemin wii hij wel eenige mededeelingen doen; 22 weken lang konden kolenbons worden ge geven. Hier is al gegeven eenmaal vóór 30 October. Daarom eindigde de periode van 22 bons ook een week eerder dan elders. Met eigenmachtige beslissing is slechts ervaring opgedaan en daarom heeft men zich tot Den Haag gewend. Bij de groote meerderheid der betrok kenen is nog brandstof aanwezig'. Het departement zal over zeer enkele dagen een beslissing nemen en naar mate deze uitvalt, zullen B. en W. handelen. Over het z.g. potje is spr. ook met het departement in bespreking. De heer WILMER oordeelt dit een zeer onbevredigend antwoord. In November hebben wij in B. en W. vertrouwen ge steld dat zij zouden geven wat volgens rijksregeling mogelijk was. B. en W. had den daaraan volledig kunnen voldoen b.v. door de waarde der bonnen tenslotte te verhoogen. Dat nu met de regeering pas wordt on derhandeld is te laat, gelet op de tijdsom standigheden, doch ook zonder onderhan delen was z.i. te geven geweest. De werk loozen hebben Immers niet gekregen wat mogelijk was en dat betreurt spr. ten zeerste. De heer ELKERBOUT onderschrijft den heer Wilmer ten volle. De heer v. STRALEN meent, dat de wet houder toch heel goed antwoord kon geven. Spr. had niet zoozeer te vragen dan wel iets te zeggen, zie ook wat de heer Wilmer opmerkte. Het gelach op de tribune kan spr .zich heel goed voorstellen. Z.i. wordt een aan tal weken door den minister niet genoemd, alleen wordt gesproken van 30 Oct. tot 1 April. Leiden interpreteert dit weer in het nadeel der werkloozen. Wil de wethouder persé Den Haag hooren, laat hij dat dan eerder doen. Hetzelfde geldt voor het potje al is vragen daarover overbodig en een voudig een weigering uitlokken. Hoe weet de wethouder dat er nog brandstoffen zijn bij de meeste werkloozen? Spr. ontkent dit beslist, uit eigen ervaring. Spr. verheugt zich over de instemming, gevonden bij de heeren Wilmer en Eikerbout. Als het college een bewijs had willen geven van goeden wil. dan was dit juist nu mogelijk geweest. Spr. vraagt of B. en W. willen toezeggen nog een bon te geven, anders zal hij een motie daartoe indienen. Wethouder ROMIJN zegt. dat het col lege zich niet kan uitlaten over hetgeen het doen zal. Het toezicht vanuit Den Haag in dezen is zeer streng en een on aangename ervaring is nog onlangs opge- EEN NEDERLAAG VOOR B. EN W. Is de Raad zich aan het beteren? In een uur tijds was gisteren de agenda afgehan deld en zelfs de interpellatie van Stralen duurde maar drie kwartier! Laten wij ho pen, dat het inderdaad zoo zal zijn. Peil is er toch nog niet op te trekken, want de agenda was overigens gesneden koek en leverde geen moeilijkheden op. Behoudens een paar losse opmerkingen gingen alle voorstellen z. h. st. onder den presiden- tieelen hamer door. De Interpellatie v. Stralen was een te genstelling van de normale interpellaties: gewoonlijk plegen deze immers uit te gaan als een nachtkaars, ditmaal eindigde zij met een eclatante nederlaag voor B. en W„ die wederom zeer ongelukkig waren in hun verdediging. De interpellatie v. Stralen kwam hierop neer, dat B. en W., in strijd met de toezegging bij het debat van No vember van het vorig jaar. den werkloozen niet hebben gegeven, hetgeen volgens rijksregeling mogelijk was. Volgens de heer v. Stralen had op 1 April nog een brandstoffenbon kun nen worden verstrekt en zoo dit toch niet ging, had tevoren iets extra's moeten rijn uitgereikt, want er ia een .potje" yan daan (geen subsidie ad f. 18.000). Wij zijn afhankelijk va nde departementale beslis sing. Bespoediging zegt hij gaarne toe, voor zoover dit mogelijk is althans. De heer v. STRALEN meent, dat wat el ders kan, ook hier mogelijk is. 29 October pas is de eerste bon gegeven, dus van een' voordeel voor de werkloozen is geen sprake. Waarom heeft de wethouder, die zoo bang is voor Den Haag. dan zich niet eer der tot het departement gewend? Dan was de teleurstelling der werkloozen te ver mijden geweest. Van medewerking van B. en W. is niets gebleken, integendeel en spr. doet daarom het voorstel alsnog direct een bon te geven voor brandstoffen. De heer ELKERBOUT meent, dat een beslissing vanuit Den Haag niet noodig was. 22 Weken mag f. 1 worden gegeven. Waarom dan niet een extra-bon bij de laatste uitkeering verleend als men zoo veel onder het bedrag is gebleven? Wethouder ROMIJN herhaalt, dat het college zich gebonden voelt aan de beslis sing uit Den Haag. De heer HUURMAN vraagt op den man af, of, als de raad het voorstel-v. Stralen aanvaardt, het dan zal worden uitgevoerd dan wel of getraineerd zal worden tot Mei door allerlei instanties, wanneer het be sluit geen zin meer heeft. Hij voelt er niets voor om aan zoo iets mee te werken Wethouder ROMIJN verwacht Donderdag een beslissing uit Den Haag te kunnen hebben. Bovendien, de minister heeft voor ADril zichzelf een nadere beslissing voor behouden in verband met het weer De heer WILBRINK zal voor het voor stel Van Stralen stemmen. De raad heeft vertrouwen uitgesproken, dat de gulden in waarde zou worden gegeven. Is Leiden één week eerder begonnen, waarom dan niet 15 Maart een dubbelen bon gegeven, waar net bedrag van f. 22 niet is bereikt? Speciaal ook gelet op de temperatuur in April. Daarom zal hij meegaan met den heer Van Stralen. De houding van het col lege is z.i. niet zakelijk en allerminst wen- schelijk voor de werkloozen. De heer v. d REYDEN zal ook voorstem men. Zijn vertrouwen in B. en W. is in dezen aan het wankelen gebracht De heer BERC-ERS zou gaarne zien. dat B. en W. het voorstel overnamen, anders wordt het pijnlijk voor hem. Z.i. zal de raad unaniem voorstemmen. De heer BOSMAN vraagt hoe B. en W. denken over het voorstel. Zonder goedkeu ring uit Den Haag komt er z.i. toch niets van terecht. Wethouder ROMIJN zegt, dat dit laatste volkomen iuist is. De VOORZITTER zegt dat de raad zelf moet weten wat hij doet. Dit voorstel wordt weer rauwelings in den raad gebracht, zonder voldoende voorbereiding. Het col lege zal zich beraden over het voorstel als hel wordt aangenomen. Het voorstel-v. Stralen wordt aange nomen met 26—7 stemmen Tegen de wethouders en de heeren Bosman. M"ynen en v. Eecke. RONDVRAAG. Mevrouw DE CLER klaagt, dat de ver lichting der Boerhavestraat erg slecht is, nu het ziekenhuis daar weg is. De heer BEEKENKAMP vraagt nog maals, wat B. en W. denken te doen in zake de Willem de Zwijger-herdenking. "Vethoudcr TEPE zegt, dat B. en W. zich in verbinding hebben gesteld met de com missie tot viering van den verjaardag van H.M. de Koningin en deze heeft aanvaard een feest te organiseeren. Wethouder GOSLINGA deelt mede. dat vanaf hedenavond 71/- uur de 3de aanslui ting bij het gemeentelijk radio-distributie bedrijf in werking zal zijn. De heer v. ECK vraagt, of reeds iets be kend is over den finar.cieelen steun van het rijk bij het herstel van den ouden gevel van het stadhuis. De VOORZITTER antwoordt, dat dit moet wachten tot nadere gegevens bekend zijn over dit herstel: principieel is er wel over gesproken. De heer GROENEVELD wijst er op. dat de bewoners van den Lage Rijndijk last hebben van roet van de fabriek der firma v. Hoeken. De VOORZITTER: Een klacht daarover is al in onderzoek volgens dc Hinderwet. Hierna 3.50 sluiting. pl.m. f. 4 per persoon. De heer v. Stralen kreeg hierin vrijwel den ganschen raad mede. Het was voor B. en W. een zeer on aangenaam halfuurtje Bovendien was, zooals gezegd, de verde diging van B. en W. weer eens ongelukkig. Allereerst probeerde wethouder Romijn zich te verschuilen achter een zuivere for maliteit, n.l. dat de heer v. Stralen geen concrete vragen had gesteld, waarop het college kon antwoorden Het college' wist daarom niet eens, waarom het ging Deze naieve verklaring lokte op de tribune een soort hoonend gelach uit, dat tenge volge had wij herinneren ons bijkans niet. dat het hier voorkwam! dat er iemand van de tribune verwijderd werd. Maar in zijn verdere uiteenzetting gaf de wethouder blijk drommels goed te be grijpen, waarom het ging. Het college ging geheel en al schuil achter de regeering te den Haag, wier opinie was gevraagd en met geen stok was het college daarvan af te brengen. Gevolg: dat de heer v. Stralen een voor stel deed nog een kolenbon te verstrekken, dat er met vlag en wimpel doorging. Of het voorstel echter zal worden uitge voerd. hangt weer af van de beslissing uit den Haag! Gezien het „potje" was er o.i. alle reden voor B. en W. geweest om hun belofte van November na te komen, en was er best iets te doen geweest buiten den Haag om. STEUN AAN DE BOOMKWEEKERS. AANKOOP VAN HET LANDGOED „HOOGE VELUWE". Mededeeling van de regeering. De minister van economische zaken en arbeid heeft bij de Staten-Generaal een nota van wijziging ingediend op het wets ontwerp tot het verleenen van een rente dragend crediet ten behoeve van boom kweekers, uit te betalen in 1933 en zoo noodig in 1934. Hierbij zijn thans ook in begrepen de kosten van aankoop van plantmateriaal en kosten van aanleg op het aan te koopen landgoed „De Hooge Veluwe" van een parkbosch en een arbo retum. In de memorie van toelichting was reeds gewezen op de mogelijkheid, het kweekers- bedrijf, behalve door crediet-verleening, te hulp te komen door aankoop van plan ten. Deze mededeeling hield verband met het streven van een eenigen tijd geleden tot stand gekomen comité tot stichting van een nationaal park, gevormd onder voorzitterschap van jhr. G. F. van Tets van Goidschalkxoord. voorzitter van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Dit comité, waarin behalve verschillende boomkweekers, het Staatsboschbeheer, de Nederlandsche Heide-maatschappij enz. zitting hebben, heeft zich tot doel gesteld het stichten van een uitgestrekt park bosch, ten einde met de in hoofdzaak voor export bestemde en thans onverkoopbare producten der kweekerijen, die anders naar den brandstapel zouden moeten wor den verwezen, iets moois en blijvends te stichten in het belang van het Nederland sche volk. Het comité heeft verschillende terreinen die voor het overbrengen van het bedoelae plantmateriaal in aanmerking zouden kunnen komen, in oogenschouw genomen en heeft ten slotte haar aandacht bepaald bij het landgoed „De Hooge Veluwe". waar van zij een gedeelte, ter grootte van circa 500 H.A.. voor het beoogde doel uitnemend geschikt acht. Dit landgoed, gelegen in de gemeenten Arnhem, Apeldoorn en Ede, eigendom van de commanditaire vennoot schap Wm Miiller Co., is den staat te koop aangeboden. De staat zal dit landgoed in volfen eigendom kunnen verkrijgen voor één mil- lioen gulden in 3% rentende obligatiën, onder garantie van den staat. De regee ring heeft dit aanbod, waarmede gepaard ging een bereidverklaring van de Kröller- Muiler-stichting t.a.v. de verzameling schilderijen en andere kunstvoorwerpen, waarvan de eigendom bij deze stichting berust, onderworpen aan een speciaal voor dit doel ingestelde ambtelijke commissie. Als gevolg daarvan verzocht de regeering thans de beschikking over de gelden, welke noodig zijn voor den aankoop van het van de kweekers af te nemen plantmateriaal, alsmede van den aanleg van het parkbosch en arboretum op het landgoed. Een en ander voor zooveel de vereischte uitgaven nog in dit jaar zijn te doen. Het totale bedrag dier uitgave is te stellen op 339.000 gulden, welk bedrag in mindering komt op de som van 3.500.000 gulden, welke is genoemd als maximum van het ter be schikking van de kweekers te stellen rente dragend bezit. Nader overleg met het bestuur der Kröl- ler-Miillerstichting heeft ertoe geleid, dat de stichting aan haar bereidverklaring de navolgende formuleering heeft gegeven: ..De Króller-Miillerstichting is bereid haar kunstverzameling kosteloos aan den staat over te doen, zulks evenwel onder de ontbindende voorwaarden dat deze kunst verzameling wederom het vrije en onbe zwaarde eigendom van de stichting wordt, indien de staat niet binnen vijf jaar den bouw van het door prof. H. v. d. Velde ont worpen museum ten einde zou brengen of ten minste ten genoege van meergenoemde stichting met den bouw daarvan bezig zou zijn, op zoodanige wijze en in zoodanig stadium, dat dc voltooiing als verzekerd zou mogen worden beschouwd; hierbij is gedacht, dat vanaf het tiidstip der over dracht de kosten der verzekering enz., als mede de zorg voor en de levering van de kunstverzameling ten laste van den staat komen en dat de bewaring zal worden ge regeld in overleg met de Króller-Miiller stichting". De regeering stelt zich voor dit nader aanbod feitelijk bevattende een schen king met een ontbindende voorwaarde eerlang te maken tot het onderwerp van een speciaal wetsontwerp. De thans van de Staten-Generaal gevraagde beslissing prejudicieert derhalve niets ten aanzien van het museumplan. PEIL VAN HET IJSELMEER Commissie tot bestudeering van dit vraagstuk ingesteld. Het bestuur der Zuiderzeevereeniging heeft een commissie ingesteld tot bestu deering van het wenschelijke peil voor het IJselmeer. Deze commissie is samengesteld als volgt: Voorzitter: ir. Wouter Cool, algemeen secretaris van het Kon. Instituut van Ingenieurs; Leden: T. P. Keijzer, secretaris der schippersvereen „Schuttevaer"; ir. A. de Mooij oud-hoofd van het Techn Econ. Adviesbureau van het Dep van Gouverne- mentsbedrijven in Ned. Indië, ir. A. A Mussert, hoofdingenieur van den Provin cialen Waterstaat te Utrecht; prof. dr. G. M. Verrijn Stuart, hoogleeraar Staat huishoudkunde aan de Handelshoogeschool te Rotterdam; dr. H. N. ter Veen, lector in de sociale geografie aan de Gem. Univer siteit van Amsterdam; prof. ir. M. F. Vis ser, hoogleeraar In de kennis van de afwa tering van den bodem en de polderbema ling aan de Landbouwhoogeschool te Wa- geningen; A. F. Stroink, dijkgraaf van het waterschap Vollenhove. Advlseerend lid: C. W. v. Dooden, majoor der genie. Secretaris: mr. B. v. d. Waerden, Laren. Denkt morgen om de Woensdag- RECLAME. 571 DE NOORDZEEVISSCHERIJ. Overzicht van het eerste kwartaal van 1933. Van de Katwijksche en Scheveningsche vloot hebben dit jaar tot en met Maart aan de treilvtecherij deelgenomen: van Katwijk: 68 motorloggers, welke 421 reizen deden en f. 398.375 besomden aan versche visch, tegen verleden jaar tot en met Mazit 64 motorloggers in 197 reizen f. 286 849; van Scheveningen35 motorloggers welke 214 reizen delen en f. 178 176 besom den aan versche visch, tegen verleden jaar tot en met Maart 41 motorloggers in 332 reizen f. 173.60! De motortreilers besomden dit jaar ge middeld per reis f 907 (v. j. tot eind Maart f. 555). Aan de beugvisscherij nemen dit jaar van Vlaardingen deel: 12 stoomschepen welke 100 reizen deden en f. 87.330 be somden aan versche visch, tegen verleden jaar tot en met Maart: 13 stoombeugers in 108 reizen f 96.727. De stoombeugers besomden tot nu toe gemiddeld per reis f. 873, tegen verleden jaar tot en met Maart f. 897. De resultaten met de motortreilvis- scherij, verkregen zijn dit jaar belangrijk beier dan in 1932, die van de beugvis- scherij laten evenwel veel te wenschen over. Wat de vooruitzichten van de hanng- visscherij 1933 betreft, zij opgemerkt, dat de verleden jaar met behulp van de rijks- credietregeling voor de haringdrijfnet- visscherij opgeslagen partijen haring ge heel zijn geruimd. Voor den gewonen ex port heeft de handel nog wat voorraad, doch zulks speelt geen rol voor de nieuwe teelt. Maatjesharing is zoo goed als niet aanwezig, hetgeen de nieuwe voorj aars- ha ringvisscherij eenigszlns hoopvol doet ingaan. De groote moeilijkheid schuilt echter in den afzet van de na Juni te vangen ha ring. Duitschland, onze grootste afnemer, heeft, gelijk bekend, het invoerrecht op haring met 200 pet. verhoogd, terwijl daarnaast de deviezenbepalingen stag- neerend werden. Dit alles in aanmerking nemend, mag worden verwacht, dat de z.g. voorjaarsvis- scherij niet vroeg zal beginnen en be perkten omvang zal worden uitgeoefend, aangezien bij een eenigszins overvloedige vangst de haring spoidig waardeloos zou zijn, hetgeen een ramp zou beteekenen voor de latere, van houdbare kwaliteit zijnde, vangst. Nu Duitschland ons in den steek laat zal naar nieuwe afzetmogelijkheden voor de Hollandsche haring moeten worden ge zocht. Het is ons bekend, dat het hoofdbestuur der Reedersvereeniging voor de Neder landsche haringvischerij reeds verschil lende besprekingen ter zake heeft gevoerd. Moge zijn pogingen in het belang van het aloude Nederlandsche bedrijf met succes worden bekroond. (N R Crt.l. A. W. RESSING. Onderdirecteur der Amsterdamsche electriciteitswerken. Te Haarlem is, op 66-jarigen leeftijd overleden de heer A. W. Ressing, oud- directeur van de gemeente-electriciteits- werken te Amsterdam. Als zoodanig werd hij in 1899 benoemd. Hij was de eerste directeur van het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf, dat toen pas werd opgericht, naast den particulieren concessionaris „Electra". In 1920 werd hem eervol ontslag verleend. Voor zijn komst te Amsterdam was de heer Ressing leider geweest van het elec- triciteitsbedrijf te Rotterdam. R.-K. APOÏHEKERS-ASSISTENTENBOND Aansluiting bij 't R.-K. Werkliedenverbond De R.-K. Apothekers-assistentenbond „St. Lucas" hield te Utrecht zijn algemeene vergadering, waarop, na een kort inlei dend woord van den heer A. C. de Bruijn, voorzitter R.-K. Werkliedenverbond, be sloten werd tot aansluiting bij het R.-K. Werkliedenverbond (groep hoofdarbeiders) over te gaan. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat herkozen werden mej. M. Jansse en de heer Th. v. d. Heuvel. Benoemd werd tot algemeen propagan diste mej. J Alfrink te Utrecht. „Msb." JAARLIJKSCH ONDERZOEK VERLOFGANGERS. Bij ministerieele beschikking is bepaald, dat dit jaar de tot de landmacht behoo- rende groot-verlofgangers der lichtingen 1921 en 1924 zullen worden onderworpen aan het jaarlijksch onderzoek bedoeld in artikel 41 derde lid der dienstplichtwet, welk onderzoek zooveel mogelijk zalpiaats hebben in Juni. Indien noodig kan daar mede worden begonnen op een der laatste 7 werkdagen van Mei. DR. H. POELMAN A.T.O./VAN GEND EN LOOSPERSONEEL. Bovengenoemd personeel, georganiseerd in den Centralen Bond van Spoor-, Tram- A T.O./v. Gend en Loospersoneel hield een jaarvergadering in het gebouw Trianon" te Utrecht, welke zeer druk bezocht was door afgevaardigden uit het geheele land. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter N, J, F. Meijjer met voldoening de uitbreiding welke het ledental in het afgeloopen jaar heeft ondergaan, waar door in deze organisatie het grootste aan tal leden dier ondernemingen is georgani seerd. Dank werd gebracht aan het hoofd- en vakgroepsbestuur voor de betoonde groote activiteit. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden zonder bemerkingen goedgekeurd en de aftredende bestuursle den bij acclamatie herkozen. Door den bondsambtenaar J. W. Beckers werd verslag uitgebracht van een gehou den conferentie met. de directie, waarvan de vergadering met ingenomenheid kennis nam Mededee'.ing werd gedaan dat de pogin gen om Rijkssubsidie op de werkloozenkas te krijgen zich in een vergevorderd stadium bevinden. Verschillende voorstellen, de positie van het personeel betreffende werden behan deld. waarbij vooral sterk werd aange drongen od Invoering van een behoorlijke rechtspositie, de invoering van 'n scheids gerecht en een betere loonklasse-indee- ling Met klem kwam naar voren verbetering van de huidige loonen en herziening van het Pensioenreglement De Bondssecretaris A. Ketelaar gaf omtrent deze punten een uitvoerige toelichting waarmede de ver gadering onder aoplaus instemde. Verschil lende maatregelen hiermede verband hou dende werden vastgesteld. Met een oowek- kirrz tot verderen uitbouw dezer vakgroep werd de vergadering gesloten. UIT NED. OOST-INDIE. ERNSTIG MOTORONGELUK. PADANG, 3 April (Aneta) Zaterdag avond reed de hoofdagent van de veld politie te Moeara Laboeh, de heer J. Damen, mt een motorfiets met zijspan, waarin gezeten waren de redacteur van de „Beritah", de heer Palit en een 10- jarig dochtertje, bij de bocht in den nieu wen Kampementswee, door de duisternis misleid, in volle vaart tegen het gebouw van de Militaire Sociëteit. De heer Damen was onmiddellijk dood, het dochtertje van den heer Palit werd ernstig gewond, de heer Palit lichtgewond. Het stoffelijk overschot van den heer Damen werd gisteren met politioneels honneurs ter aarde besteld. MUTATIES RECHTSHOOGESCHOOL. BUITENZORG, 3 April (Aneta) Eer vol ontslag is verleend met ingang van 18 April a.s. als buitengewoon hoogleeraar aan de Rechtshoogeschool te Batavia aan Prof. Mr. Dr. F. M. baron van Asbeck Belast is met het onderwijs in het Vol kenrecht Dr. E O. baron van Boetzelaer, adjunct-referendaris ter Algemeene Se cretarie. Belast is met het onderwijs in het bui- tenlandsch koloniaal recht Prof Dr. J. H. A. Logemann. DE KRAKATAU. BATAVIA. 4 April (Aneta). De Krakatau is sedert gisteren zeer actief. Er werden meerdere erupties waargenomen tot een hoogte van 500 tot 800 Meter. RECLAME. Natuurlijk weer uitgegleden op het deur kleedje. U had dat kunnen voorkomen, door ons het kleedje te laten prepareeren, met het bekende Jeka-Antiglijmiddel. Kleedjes door ons geprepareerd liggen op do gladste vloer absoluut vast. De behandeling, welke zéér duurzaam is, kost voor gewone deur kleedjes f. 0.15, voor groote maten f. 0.25 en voor karpetten naar verhouding Bel op 174g of zend boodschap naar: 3559 STATIONSWEG 47a. (In enkele uren gereed). 1. /-• f>Groningen en Drente en voi C0U£Ct& JOB set truil^onsuj, 1 Vareenigtas Stad en In den ouderdom van 62 jaar is te Gro ningen gistermiddag plotseling overleden de heer dr. H. Poelman, rijksarchivaris in Groningen en Drente en voorzitter van de H. R„ te Oegstgeest, keert zich tegen onze recensie betreffende de opvoering van „Willem de Zwijger" door het „Vlaamsch Tooneel". Hij is zeer tevreden, hetgeen voor hem slechts gelukkig is, want dan was voor hem de avond niet verloren! Inzender is getroffen door het Godsvertrouwen en zelfoverwir-T nn jn het drama van 's Prin sen leven, doch alle goede eigenschappen bij elkaar zelfs maken nog geen „tooneel"! Getrouw aan de gewoonte, kunnen wij gchter geen crltlek on crltiek

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9