LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 3 April 1933 SPORT. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. SCHEEPSTIJDINGEN. AGENDA. RADIO-PROGRAMMA. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL-BOM). Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van het Oosten: D.O.S- E K.C.A. 3—0. WestI Noord: Koog Zaandijk—Olym- pia 32. WestI Zuid: Fluks—DJC.C. 4—2; 'tZui den—Deetos 24; Rozenburg—Regenboog 51. Oost I A: Onder OnsHellas 44. Oost IB: W. BlauwAchilles 0—2; A.K.C.Ons Clubje 00. Noord I: W.WM.D—WK. 3—2; Nic— Udl 23; Leeuwarden—Vitesse 31. WestII A: Ready TeckaL.U.T.O. 44; Sportief—ZK.V. 5—0. WestlIB: Excelsior-Allen Weerbaar 4-5. Westn C: 't Zuiden II—Rood Wit 4—1. WestlID: Deetos nSpangen 30; GymnasiastenR'burg II 64. WestIHG: Fluks II—O.D.I. 6—1; Aml- citiaOns Eibernest 1123; Die Haghe II Emma 22. o Overzicht. De strijd om het kampioenschap van het Oosten is beslist: Ook in Enschedé bleef D.O.S. de meerdere over E.K.C.A., dat met een 30 nederlaag naar huis werd ge stuurd. De Enschedeesche club zal dus een gooi doen naar den hoogsten titel! In Noord-Holland bracht de club uit Zaandijk zich in veiligheid door een 3—2 zege over het bezoekende Olympla. Swift. D.T.V. of D.D.V. zal hier dus het slachtoffer worden. Door de 5—1 nederlaag van Regenboog tegen Rozenburg en door een 42 over winning van Fluks op D.K.C. stelde de Leldsche ploeg zich eveneens definitief in veiligheid. Het spel hier ter stede viel ons tegen. BIJ Fluks was het vak De Wolf Horree vooral na de rust het beste, terwijl het vak Meijllnkv. Bemmel in het mid denvak goed werk verrichtte. BIJ D.K.C. viel het spel van Hüter op. Deetos omzeilde, door 't Zuiden in Rot terdam met 42 te slaan, een gevaarlijke klip en bracht hiermee haar puntenaan- tal op 20. In Gelderland eindigde de onbelangrijke wedstrijd tusschen Onder Ons en Hellas onbeslist (44), terwijl in Twente Ons Clubje, dat gelijk speelde tegen A.K.C., een punt inliep op W. Blauw, dat zelf met 2—0 verloor. Zoodoende bestaat er dus nog een klein kansje voor Ons Clubje om de laatste plaats te verlaten. In Friesland blijkt de rustperiode W. K. geen goed te hebben gedaan. Ze leed gis teren nl. haar eerste nederlaag tegen W.M.M.D., dat hierdoor nog een kans op den eeretitel behoudt. Nic stelde hier teleur door op eigen terrein met 3—2 te verlie zen, terwijl Leeuwarden onnieuw zege vierde, nu over Vitesse met 31. Voor de derde klasse G wonnen de Fluks-reserves voor de achtste maal. O.D.I werd gisteren het slachtoffer (61). FLUKS—D.K.C. 4—2. Reeds één minuut na den aanvang heeft Fluks succes als v. Bemmel uit een snellen aanval doelpunt (1—0). Er ontwikkelt zich hierna een gelijk opgaande strijd, waarin beide verdedigingen de baas blijven. Hoewel D.K.C. het spel eenigszins tracht te forceeren en De Jong zich daardoor eenige kansen schept, blijven in den Delft- scnen aanval punten uit, terwijl dat ook in den Leidschen aanval 't geval is, daar deze niet kalm genoeg, ja, een weinig on besuisd speelt. Eerst 9 min. voor de rust brengt mej. v. Rossen de partijen op ge lijken voet door een handig schot (11). De tweede helft zet met een Fluks-over- winnlng in en reeds na 10 min. schiet De Wolf zuiver in. terwijl dezelfde speler 2 min. later opnieuw succes heeft na een mooie doorbraak (31). De derde aanval is voor Fluks niet de beste. Het schot is zoek en ook het samenspel is niet goed te noemen. Aan den anderen kant komt DK.C. er steeds beter in. Vooral Hüter weet verschillende keeren op handige wijze viij te komen. Het is dan ook niet te ver wonderen, dat deze speler den achterstand verkleint met een fraai schot (32). D.K.C speelt enthousiast verder, doch als mej. De Haas 6 min, voor het einde met een onver wacht schot den Leidschen voorsprong vergroot (4—2) is er voor D.K.C. weinig hoop meer Haar aanval blijft evenwel tot dc laatste seconde zwoegen en geeft de Fluks-verdediging nog volop werk. Punten blijven echter uit, zoodat Fluks opnieuw twee punten rijker is geworden. o FLUKS II—O.D.I. 6—1. Ook deze wedstrijd is voor de Fluks- reserves in een overwinning geëindigd en als zij de volgende week over HB.V. II weten te zegevieren, kan haar het kam pioenschap nauwelijks meer ontgaan. Hoewel O.D.I. in geen geval zoo veel zwakker was dan de uitslag doet vermoe den, was de nederlaag alleszins verdiend, daar het plaatsen der Hagenaars en van gen wel wat te wenschen overliet. Fluks pakt direct stevig aan en neemt na ongeveer 10 minuten de leiding door een goed schot van A. Zanen. De eerste O.D.I.-aanval moet dan nog komen. Ondanks het Leldsche offensief duurt het nog geruimen tijd voordat S. Buys den voorsprong vergroot, wat Van Weesel ongeveer 5 minuten later nadoet, na een goed onderschepten bal van J. van Nierop (3—0). O.D.I. geeft dan wat beter partij en 8 min. voor de rust maakt Loo- huyzen een tegenpunt (3—1). Na de thee is Fluks voortdurend sterker, doch eerst na ongeveer 25 min. maakt J. Buys er 4—1 van. Drie minuten later ont staat het vijfde doelpunt, als mevr Van Nierop—Hoeks onverwacht inschiet. In de 1-esteerende 15 min. worden verschillende kansen aan weerszijden gemist. S. Buys heeft tenslotte nog eenmaal succes met een snellen ren (6—1). waarbij het blijft. De stand in West III G Juidtnu: Fluks n 10 8 2 0 44—16 18 1.80 HS.V. II 13 11 1 1 48—10 23 1.76 Ready 12 5 2 5 2422 12 1.— Die Haghe II 13 5 2 6 28—31 12 0.92 OX)I. I 11 5 0 6 28—26 10 0.91 O Eibern. II 13 5 1 7 16—17 11 0.90 Emma I 13 3 2 8 19—36 8 0.62 Amicitia I 10 0 0 10 7—59 0 0.00 KLIMOP IS KAMPIOEN. Emma IIIKlimop I 02. Klimop is kampioen! In een emotie vollen wedstrijd, waarbij de gastheeren, zich van een onsportieve zijde lieten ken nen, is het Klimop gelukt, het kampioen schap te behalen. Dit is voor deze Jonge vereenlglng, die dit Jaar voor het eerst in competitieverband uitkomt een schitterend succes te nomen. Jammer is het echter, dat het kampioenschap, juist in dezen wedstrijd, waarvan het spel der Emma- spelers Juist het tegendeel was van het geen het korfbalspel beoogt, verkregen werd. Het doet echter aan de prestatie van „Klimop" niets af. Klimop verschijnt met een invaller, ter wijl Emma volledig is. De wedstrijd begint met eenige goed opgezette aanvallen der Leidenaars, waar tegen Emma zich al direct met hand en tand verzet. Het overwicht van Klimop duurt echter voort, hoewel ze dit voorloo- pig niet in doelpunten uit kon drukken. De aanval van Emma is nu ook slechts sporadisch aan het werk. Zij ziet geen kans het verder te brengen dan eenige gefor ceerde schoten, die dan ook geen doel treffen. Na ongeveer 25 minuten spelen weet Klimop op keurige wijze de leiding te nemen. Dat heeft bij Emma het gevolg, dat zij den wedstrijd doet ontaarden in een gooi en smijtpartij. De scheidsrechter deelde eenige waar schuwingen uit en toen dat niet Tiielp staakte hij den wedstrijd eenige oogen- blikken en maande alle medespelenden aan tot meer kalmte. De rust brak aan met 01. Na de hervatting kreeg het spel weer spoedig het aanzien van voor de rust. Vooral toen Klimop de leiding met een snel schot vergrootte 02. De scheidsrechter die uitstekend leidde, zag zich genoodzaakt een Emma-man het verder medespelen te ontzeggen, toen deze op een ergerlijke manier haakte. Daar Emma nu met één heer in het middenvak speelde, was zij nu zoo goed als uitge praat. Aanval op aanval der Leidenaars volgde, het schieten was echter te onzui ver om tot succes te lelden. In deze periode stuurde de arbiter een Klimop heer eveneens het veld uit. Met een groot Klimop-overwicht kwam het einde. Klimop won verdiend. De scheidsrechter trachtte van dezen wedstrijd te redden, wat er te redden viel. HOCKEY. NEDERLAND—BELGIE, VOOR DAMES. ONZE LANDGENOOTEN WINNEN MET 3—1. De ontmoeting NederlandBelgië voor dames vond gisteren plaats te Bussum. Er waren 2500 toeschouwers. Het ging er „officieel" toe: de belde ploegen kwamen door een haag van meisjes-adspiranten het veld binnen, de volksliederen weer klonken. Het is een fraaie 31 overwin ning voor de Hollandsche hockeysters ge worden, een resultaat dat op volkomen regelmatige wijze behaald werd. Vooral liet begin was goed. De Hollandsche dames traden overrompelend op en binnen vijf minuten na den aanvang was reeds een 20 voorsprong verkregen. Daarna kwa men de Belgische dames er wat beter in. Langzamerhand werd 't een vrijwel gelijk opgaand spel, waarbij Nederland o. i. een tikje beter speelde dan de Belgische da mes. De aanvallen der Oranjespeelsters werden systematischer opgezet, er zat meer verband in de ploeg. Opmerkelijk was echter dat er vooral aan de stoktech- niek bij beide ploegen heel wat ontbrak. En waarom werd de bal nooit met de han den gestopt? Dit zekerder middel om den bal snel te stoppen en weg te kunnen slaan werd nimmer aangewend. Wat meer oor deelkundig spel voor het doel der Belgen had ons land nog zeker eenige punten op geleverd. Nu bleef het in de eerste helft beperkt tot twee doelpunten kort achter elkaar gemaakt door mej. Bauduin en mej. Terwindt, welke door de Belgische keeper gehouden hadden kunnen worden. Hoewel Nederland in de meerderheid bleef werd tot rust niet meer gescoord. In de tweede helft was er van een Ne- derlandsch overwicht geen sprake meer. De Belgische dames togen herhaalde malen ten aanval maar vooral mej. Rollin Couquerque bleek het groote struikelblok te zijn. Mej. Molhuyzen kreeg dan ook weinig moeilijk werk te doen. Eenige cor ners werden op het Nederlandsche doel genomen, doch de afwerking was zoo slecht, dat nimmer een redelijke kans tot scoren verkregen werd. De Nederland sche aanvallen strandden in de meeste gevallen op buitenspel. Na circa 25 minu ten scoorde de Belgische mldvoor mej. Bau uin tegen 21. Dit spoorde onze dames tot wat meer krachtsinspanning aan en wederom werd een stevige druk uitgeoefend op het Belgi sche doel, waar mej. Caesens uitstekend op de linksbackplaats stond te verdedigen Tenslotte zag Nel Hofland, onze snelle linksbuiten, kans, tot groote voldoening van de Bussumers. den stand, door stevig doorzetten op 3—1 te brengen, waarmede het einde kwam. Het Nederlandsche dameselftal was als volgt samengesteld: Doel: mej. Molhuyzen (H.O.C.); Achter: mej. Franzie (TOGO) en mej. Rollin Couquerque (H.O.C.) Midden: de dames Vreede (Rood-Wit, Haarlem), mevr. Eilers (Amsterdam) en Dubois (Breda.) Voor: dames Polano (H.O.C.), Terwindt (Amsterdam). Mevr. DrosCanters (H. O. C.), mej. Bauduin (Zutphen) en Holland (Gooi, Bussum.) In deze ploeg hebben vooral uitgeblon ken mej. Couquerque: mej. Vreede en-mej. Hofland. KAMPIOENSCHAP VAN HET WESTEN. AmsterdamHilversum. In den beslissingswedstrijd te Laren om het kampioenschap van het Westen wrist Amsterdam in de tweede verlenging het beslissende doelpunt te scoren en met 21 te winnen Ruststand ging in met 10 voor Hilversum door een doelpunt van den buitenspeler Jonckheer vlak voor de pauze. In de tweede helft bracht Van der Berg de partijen weer op gelijken voet. Aldus kwam het einde, zoodat ook de tweede beslissingswedstrijd geen kampioen had aangewezen. Wederom werd veflengd, T 'waarbij van der Berg in de tweede ver lenging uit een scrimmage het kampioens- doelpunt scoorde, 21. Het was een zeer spannende kamp, die door zeer veel pu bliek werd bijgewoond. IDE VIERDE I—LEIDEN I 2—3. Na èen lange reis, dwars door Rotterdam langs allerlei havens, is het Leldsche elftal wel een kwartier over tijd op het speel terrein aangekomen. Gelukkig was het terrein bezet door een wedstrijd van reserve-elftallen, zoodat het nog niet noodlg was, dat men zich snel verkleedde. Op een uitstekend, zij het grasloos veld, werd te half drie begonnen onder de goede leiding van de heeren Horbach en van Tongeren. Van meet af aan nam de Leld sche voorhoede hoewel met een invaller- mldvoor spelende, den bal mee en bestook te direct het Rotterdamsche doel. Door zeer goed spel van den keeper, die op de meest koelbloedige wijze de vele harde schoten hield, bleef langen tijd het doel schoon. Onderwijl ondernam de Rotter damsche voorhoede af en toe een verras send snellen aanval op het Leldsche doel. Voorloopig bracht zij het niet verder dan de backs, die op uitstekende wijze werden gesteund door de halflinie. Op rustige wijze werd er samengespeeld tusschen de drie linies, zoodat het heel aardig was om te zien hoe Rotterdamsche spelers van het kastje naar den muur liepen, dikwijls zonder dat zij den bal konden bereiken. Wel werd af en toe het Leidsche spel te kort gehouden en het samenspel te ver doorgevoerd. Zoo was er reeds langen tijd gespeeld toen de Leidsche midvoor de score opende met een van zijn zeer beken de en gevreesde pushes (01). De Vierde liet het er niet bij zitten. Fel kwam zij op zetten, waarbij alle aanvallen geleid wer den door den linksbuiten, die telkens en telkens weer den rechtshalf en back van Leiden te vlug af was. Weer eens doorge broken wist hij den Leidschen keeper tot missen te dwingen, waarmee hij den ge lijkmaker ter wereld hielp komen (11) 't Spel was nu gelijkelijk verdeeld, met de verdedigingen de baas over de aanvallers. Leiden forceerde eenige strafcomers die zeer goed aan gegeven en ingeschoten werden, maar even fraai door den keeper werden gekeerd. Toch wist Leiden eenige pressie uit te oefenen en dit in een fraaie goal uit te drukken (12). De linksbuiten van de Vierde brak weer eens door en maakte kort voor de rust weer gelijk (2—2). Na een korte rust speelde Leiden- met zon en wind mee. De voorhoede combineer de weer goed en hield den bal voor het Rotterdamsche doel. De halflinie stelde zich keurig op en kon zoodoende alle harde klappen van de Rotterdamsche backs op vangen, waardoor er weinig werk voor de backs te doen was. De linksbuiten van Leiden dreef den bal helaas wat te ver in den hoek en gaf te laat over. Uit één van zijn voorzetten wist de rechtsuiterst op bijzonder slimme wijze het winnende doelpunt te maken (23). De Vierde zette er nu alles op gelijk te maken en kwam fel opdringen tot in den Leidschen cirkel. Tot zuivere Schoten kwam het echter niet, en toen korten tijd later de scheidsrechter het étftde blies, kon Leiden twee welverdiende puntjes mee naar huis nemen. o— LYCEUM III—LEIDEN II (DAMES) 0—3. Gisteren heeft Leiden weer een overwin ning behaald op de Lyceum-meisjes in Den Haag. 't Was overigens maar een maitge wedstrijd, waarin aan beide kanten nogal eens geknoeid werd. Om ongeveer 11 uur stelden de ploegen zich op. Leiden was gelukkig voltallig. Het spel vlotte niet erg, en hoewel Leiden wel aldoor in den aanval was kon er maar geen doelpunt veroverd worden, omdat de keepster van 't Lyceum zoo uitstekend was. Toch wist de midvoor van Leiden nog een punt te scoren voor de rust. Na de rust leverde 't spel niet veel anders pp. Een enkelen keer kreeg de Leldsche keepster iets te doen, maar zij kweet zich foed van haar taak. Hoofdzakelijk werd r echter voor 't Lyceum-doel gespeeld en er werden nog weer 2 punten door de mid voor gemaakt. Het samenspel van Leiden was niet zoo goed als de vorige week. maar tbeh is 't tot het laatst enthousiast ge bleven. o DAMMFN. BORDENWEDSTRIJD DAMCLUB LEIDEN De volgende partijen zijn gespeeld om de bordenvolgorde: P. v, MastrigtC. v. Zuilen 20 G. v. ZwietenJ. Vogelenzang afgebr. C. v. ZwietenN. Wassenaar 11 T. BonteJ. Dreef 02 A. G. de JeuP. v. Mastrigt11 Morgen zal een aanvang gemaakt wor den met de wedstrijden om den Bodeva- beker, waarvan C. Gastelaars momenteel de houder is. Besloten is deze wedstrijd over 10 ronden te doen plaats hebben. De wedstrijd draagt een bijzonderen vorm, nl. doordat de winnaars steeds tegenover de winnaars worden geplaatst, zoodat spelers met gelijk aantal punten steeds tegenover elkander komen. Behalve de Bodevabeker als eersten prijs zijn er ook twee medailles als tweeden en derden prijs beschikbaar gesteld. Op de laatste ledenvergadering is het bestuur als volgt gekozen. Voorzitter C. Gastelaars, Julianastr. 12, Lisse; penningmeester S. v.d. Reek, Bronk- horststr. 29a, Leiden, C. Colpa. L. Morsch- weg, Leiden, secretaris. SCHIETEN. WEDSTRIJDEN TE LOOSDUINEN. Aan den stand op l April van den ge- westelijken Schietwedstrijd, uitgeschreven door de B. V. L. afd. Loosduinen, ontlee- nen wij: A. Korps Westland: 1. Afd. 'sGrave- zande, 227 pnt. B. Korps Algemeen: 1. Afd. Bodegraven, 241 pnt Personeele Baan: 1. A. den Harder, Rot terdam 5050 pnt.; 2. C. v. d. Veer, Bode graven, 5050 pnt.; 4 T. F Oskam Zwam- merdam, 4950 pnt.: 12. J. v. Luuring, Bodegraven, 4846 pnt. Vaste baan: 1. J. A. Houweling, Loos duinen, 150146 pnt 2. T F. Oskam, Zwammerdam 150—146 pnt jVrije baan: 1 T. F. Oskam, Zwammer dam. 90 punten. Dagprijzen: 1 April T. F. Oskam. Zwam merdam. De wedstrijden worden voortgezet op 3 en April van 69 uur nam. en 4 en 8 April van 29 uur nam. PREDIKBEURT. BOSKOOP. Evangelisatie bewaarschool Kerkstraat: Dlnsdagnam. 8 uur, ds, Leep, van Gouda. o NED. HERV. KERK. Viertal: te Groningen (vac. J. J. v. d. Wall); A. v d. Hoeven, Vollenhove; A. Hijmans, Nijverdal; J. W. Swaan, IJmui- den en H. W. te Winkel, Sneek. Beroepen: te Nijkerk, J. Ch. W. Kruis- hoop. te Bodegraven. Aangenomen: naar de Wllp (Geld.): B. C. Visser ,te Okkenbroek. o VRU-EVANG. GEM. Beroepen: te Nieuwvliet, J. Verboom Jr., cand. te Apeldoorn. o CHR. PHIL. INRICHTINGEN. Jaarverslag. Verschenen is, van de hand van ds. H. Visser, predikant-directeur der Chr. Phi- lanthr. Inrichtingen te Doetlnchem, het jaarverslag dezer stichtingen. Wij ontlee- nen eraan: De vereeniging heeft in 1932 134 jonge lieden gesteund bij hun studie voor predi kant of voor andere beroepen: 49 gymna siasten en 85 studenten. Twintig novieten werden als studenten geïnstalleerd, waaronder één vrouwelijke. Van de 85 studenten der Vereeniging waren er 59 te Utrecht, 19 te Groningen, 4 te Leiden en 3 te Amsterdam; het getal niet-theologen onder hen bedraagt 17. Elf candldaten in de theologie werden tot de evangelie-bediening toegelaten. Zes pro ponenten werden in hun eerste gemeente bevestigd, twee niet-theologen vonden, de een een werkkring als leeraar hier te lande, de ander als officier van gezondheid in Indië. Uit het financieele verslag blijkt, dat aan beurzen is uitgekeerd f. 33.093.50, aan niet- theologen bovendien een bedrag van f. 2965. De rekening sluit met een klein nadeelig saldo. BOND VAN LEERKRACHTEN BIJ HET NIJVERHEIDSONDERWIJS VOOR MEISJES. In de groote zaal van het jaarbeursge bouw te Utrecht, werd Zaterdag de jaar vergadering gehouden van den Bond van Leerkrachten bij het Nijverheidsonderwijs voor Meisjes. Tot leden van het Hoofdbestuur werden gekozen mej. N. van Berkum, die als pre sidente werd aangewezen en de dames J. Ebmeijer, H A. Heijermans, R. Lotgering— Hillebrand, E. C. Pabbruwe, W. C. Wet- steijn en I. van der Worp. Verschillende andere benoemingen had den plaats, zooals die van mej. mr. Corrle Tendelo tot rechtskundig adviseur; de da mes I. H. Meursing en H. P. Hoyte Veder- Wolff tot bestuursleden van het Alijda Wolff-Fonds; de dames J. PolakKiek, Ch. Parmentier, C, Beekhuis en S. de Vries tot leden en plaatsvervangende leden van de commissie tot het nazien van de boeken; mevr. H. E Hoyte VederWolff tot redac trice van het Bondsorgaan. Mej. mr. Tendeloo zette uiteen, op welke wijze naar haar meening, met de grootste kans op succes gestreden kan worden te gen de zeer ongunstige interpretatie van de Koninklijke Besluiten betreffende de garantie-uren van leerkrachten, welke K.B.'s vroeger op andere wijze werden uit gelegd. Na deze uiteenzetting werd door de vergadering besloten, dat alle krachten Ingespannen zullen worden om in deze een beslissing van de Kroon uit te lokken en om te trachten wetswijziging te verkrijgen aangezien door wijziging van het Koninkl. Besluit alleen, te weinig rechtszekerheid te verwerven is. De pauze werd gebruikt voor de jaarver gadering van het Alyda Wolff Fonds, het ondersteuningsfonds van den Bond. In deze vergadering werd o.a. besloten het eigenlijke kapitaal van het fonds te ver sterken door overschrijving van een deel van het uitkeerlngskapitaal op het fonds kapitaal. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MAASKERK, thuisreis, 1 April van Lagos. KON NED STOOMB -MIJ STUYVESANT, 30 Maart van Paramaribo naar Amsterdam. MIJ OCEAAN MELAMPUS, 1 April van Batavia naar Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM, 1 April van New York n. R'dam KON HOLL. LLOYD. KENNEMERLAND, uitreis, pass. 1 April Vlissingen, van Antwerpen. WATERLAND, l April van A'dam naar Z. Amerika. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN ARENDSKERK, thuisreis, 31 Maart van Genua. HALCYON LIJN. STAD DORDRECHT, 31 Maart van Genua naar den Donau. ROTI. LLOYD. BALOERAN. uitreis, pass. 1 April Perim. JAVA—NEW-YORK LIJN PALEMBANG, Java n. New York, 1 April van Colombo. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. TABINTA, thuisreis, pass. 31 Maart Gibraltar. CHR. HUYGENS, uitreis, pass. 1 April Ouessant. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ANGELINA, 29 Maart van Soesoe naar Singapore. SAN ANTONIO, m.s. 31 Maart van Tavira naar Cloucester. BERNISSE, 31 Maart van R'dam te Ham burg. HEDEN: Leidsche Schouwburg: Ver. Rotter- damsch Hofstad-Tooneel met „Boefje"; 81/4 uur nam. Oud Hortuszicht: Leidsche Radiovereen. 81/4 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal); Lib. Staatspartij „De Vrijheidsbond". Spr. de heer Lubberink, 8 uur nam. Dinsdag. Pniël: Vragenavond dr. Riemens. Stadszaal (Foyer): Bazaar Dierenbe scherming 7—11 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59): Sa menkomst te 8 uur nam. Warmond (Hotel Anjema) Vrijheids bond. Spr. prof. Eerdmans. 7'/s uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.: „Die drei von der Tankstelle". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam.: „Wie sage ich's melnem Mann". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur- Trianon-Theater Breestraat 8 u nam.: „Aus dem Tagebuch einer Trauenartzin". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. Xnën- ting tegen diphterle 4—5 uur nam- Donderdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 April a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef, 552. DINSDAG 4 APRIL 1933. Hilversum 296 M. Avro-uitzending. 5.30- 6.00 Vpro. - 8.00: Gramofoonpl. - 10.00: Morgenwijding - 10.15: Gramofoonpl. - 10.30: Orgelconcert door P. v. Egmond Jr. m. m.w. van Joh. v. d. Ploeg (tenor) - 11.00: Kook- en bakpraatje door Mevr. R. Lotgering—Hillebrand - 11.30—12.00: Ver volg orgelconcert - 12.00—2.15: Omroep orkest 0. 1. van N. Treep en Gramofoonpl. - 2.30: Gramofoonpl. - 3.00: Knipcursus - 4.00: Zang door Anna Stroinck, d. d. vleu- - gel: Egb. Veen - 4.30: Radio-Kinderkpor- zang 0. 1. v. J Hamel - 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door Ant. v. Dijk - 5.30: Jeugdhalfuur van den Vpro - 6.00: Om roeporkest o. 1. v. N. Treep - 7.00: Verkie zingsredevoeringen 7.30: Engelsche les door Fred. Fry - 8.00: Vaz Dias - 8.05 Gramofoonpl. - 9 30: Derde en vierde be drijf van „Justitia", drama van Gals worthy. Regie: Kommer Kleyn - 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte - 11.00: Vaz Dias - 11.10— 12.00: Vervolg Kovacs Lajos. Huizen 1875 M. Kro-programma. 8.00 9.15 en 10.00: Gramofoonpl. - 11.3012.00: Godsd. halfuur - 12 151.45: Schlagermu- ziek - 2.00: Vrouwenuurtje - 3.00 Solisten concert - 4.00: Orkestconcert - 5.00 Voor dracht - 5.20: Vervolg concert - 6.00 Sextetconcert - 6.30: Esperantoles - 6.50: Sextetconcert - 7.10: Causerie - 7.45 Ver kiezingsredevoeringen R.K. Staatspartij 9.30: Vaz Dias - 9.35: Koorconcert m. m.w. van harpsoliste - 10.30: Gramofoonpl. - 11.00: Vaz Dias - 11.05—12.00: Gramof.- platen. Daventry 1554 M 10.35: Morgenwijding - 10.50: Tijdsein, berichten - 11.0511.20: Lezing - 12.20: Gramofoonpl. - 1.20: Com modore Grand-orkest o. 1. v. J. Muscant - 2,35: Northern Studio Orkest 0. 1. v. J. Bridge - 3.20: Concert G. Henschell (so praan) en het Réné Cook Trio - 4.05: Gramofoonpl - 4.50: R. Tapponier's or kest - 5.35: Kinderuur - 6.20: Berichten - 6.50: Schumann-pianorecital door C. Dixon - 7.10: Fransche conversatie - 7.40 Friedrich Hollaender dirigeert eigen wer ken - 8.20: Werken van Sir Landon Ro nald door T. Philips (sopraan), N. Weth- mar (viool) en de componist (vleugel) - 8.50: Lezing - 9.20: Berichten - 9.40: Ka mermuziek door het Doré Trio m. m, v. Sara Fischer (mezzo-sopraan - 10.55: Voordracht - 11.0012.20: Dansmuziek door Lew Stone en zijn Band. Parijs „Radio-Paris" 1724 M. 7.05: Gra mofoonpl 11.20: Krettly-okest 6.40 Krettly-orkest - 7.20: Cabaretprogramma- 8.05: Radiotooneel. Kaiundborg 1153 M. 11.2012.00: Con cert uit het Bellevue-Strandhotel - 2.20: Noorsche liederen (zang en piano) - 2.40 4.20: Concert uit rest. „Ritz" 7.20: Oostenrijksche avond m. m. v. orkest 0. 1. v. Mahler en sprekers. - 8.50: Radiotoo neel - 9.30: Jazzliedjes (Gramofoonpl.) - 10.0010.30: Pianorecital door Folmer Jensen. Langenberg 473 M .6.25 en 10.40: Gra- mofoonplaten - 12.20: Concert door het Klein-orkest te Munster - 1.50: Gramo- foonplaten - 4.20: Concert door K. Tho mas (piano), R. Metzmacher (cello) en R. Fritzsche (fluit) - 7.25: Weragklein- orkest o. 1. v. Eysoldt en Weragkoor 0. 1. van Zimmermann. Rome 441 M. 8.05: Voorstelling uit een theater en concert uit de studio. Brussel 338 en 508 M. 338 M. 11.20: Gra- mofoonplaten - 12.30: Omroepklelnorkest 0. L van Leemans - 4,20: Omroeporkest 0. 1. van Meulemans - 5 50: Omroepkleln orkest o. 1. v. Leemans - 7.20: Orkestcqn- cert o. 1. van Babusiau - 9.30: Gramofoon- platen - 5 08 M.: 11.20: Massenet-concert o. 1. van Leemans - 12.30: Gramofoonpl. en zangvoordracht - 4.20: Omroeporkest 0. 1. van F. André - 5.50: Rellgleuse mu ziek - 7.20. Radio-Symphonie-orkest 0. 1. van Meulemans - 9 30: Gramofoonpl Zeesen 1635 M. 7.20: .Elektra", tragedie van Hugo v. Hoffmansthal Muziek van R. Strauss. Dirigent: W. Fürtwangler 9.20: en 10.05: Berichten - 10.2011.20: Concert uit Hamburg .0. 1. v, Kurt Barth. s—a

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6