LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 3 April 1933 R.V.C.A.S.C. 7—2. Van een doode voorhoede en een verstarde verdediging. In het Zuidersportpark pleegt A.S.C. niet haar beste wedstrijden te spelen, maar zoo'n hopeloos geknoei als gisteren hebben wij maar zelden gezien. Van de eerste tot de laatste minuut waren de gaten in de roodzwarte achterhoede legio en ontstellend en het was eigenlijk een verrassing toen in de vierde minuut Van Kuik op een niet te verbeteren wijze A.S C. ae leiding gaf uit een voorzet van rechts '01). Dat was voor dezen nieuweling een zeer goed begin, waarbij het helaas ls ge bleven, zonder dat het echter in de eerste plaats zijn schuld was. Men kon immers moeilijk verwachten, dat Van Kuik zich plotseling als een groot leider van den aanval zou ontpoppen. Met spelers naast zich, die hem aan 't werk kunnen zetten, wordt hij wellicht een bruikbaar center voor, maar nu met Brouwer en Janssen 't weinlgje overleg en opbouwende kracht uit de A S C.-voorhoede was weg-geëxpe- rimenteerd was het zeker niet Van Kuik, die een doode aanvalslinie nieuw leven vermocht in te blazen. Rechts van hem waren Sybranda en Brakel langzaam en zonder eenig initiatief In het opbouwen van aanvallen. Aan den linkerkant pro beerde Tlssing er iets van te maken, maar hij had zijn dag niet en Van der Leeden toonde meer belangstelling voor den wed strijd van het zooveelste A.D.O. en het zooveelste Sparta op een ander veld. dan voor R.V.C.AB C. Zoo was de Leidsche voorhoede dus een factor, waarmede de Haagsche gastheeren niet heel veel reke ning behoefden te houden, maar toch is die voorhoede niet vooral schuld aan de débacle in het Zuidersportpark. Wel nood zaakte het onvoldoende terugkomen der blnnenspclers de vleugelhalfs om ver op te dringen, teneinde den rood-zwarten aanval nog eenigermate op gang te hou den en hierdoor ontstonden wel bedenke lijke gapingen in de Leidsche verdediging, maar die gapingen zou Josson zeker heb ben kunnen aanvullen, als hij zijn ge wone spel had gespeeld. Nu probeerde hij telkens een buitenspelvalletje op te zetten en het gevolg er van was, dat in de ach terhoede iedereen de kluts kwijt raakte. Bij herhaling vond Westen twee, drie vrij staande R.V.C'ers tegenover zich en hoewel hij wellicht een of twee doelpunten had kunnen voorkomen, was zijn taak vol komen hopeloos. De gelijkmaker kwam na twintig minuten door den Haagschen cen tervoor. Dc Jong, toen de geheele A.S.C.- achterhoede voor anker lag en even latei- was het K. Caluwe, die er ongehinderd 21 van kon maken, waarna De Jong nog voor de pauze den stand op 31 bracht. Het was echter allerminst alleen het slechte spel van A.S.C., dat de thuisclub een uitgesproken overwicht gaf. R.V.C. speelde fanatiek wat te hard soms o.i., waartegen de heer Boon niet voldoende optrad snel en vooral verrassend open en hoewel in de tweede helft het tempo der Hagenaars danig zakte, hadden zij tegenover een volkomen verstarde en falende Leidsche verdediging geen moeite om nog vier keer te scoren: door L. Ca luwe. Kieviet, De Jong en Noordanus. Ge durende een zeer korte periode na de rust heelt ook de Leidsche voorhoede zich even geroerd en wellicht verdiende A.S.C. toen iets meer dan het tweede doelpunt van Tissing na goed individueel werk. En verder zullen wij over dit drama maar zwijgen, ook over de leiding van den heer Boon. die een nauwelijks hoorbaar blaasinstrument, slecht bespeelde' o L. D. W. S. I—HILLEGOM I 3—0. Beide partijen hebben 2 invallers. Hille- gom loopt geweldig hard van stapel en de eerste minuut de beste moet Born al een hard schot onder de lat wegtippen ten koste van een corner. Doordat HiUegom de fout begaat alles naar 't binnentrio te spe len, presteert haar voorhoede niet veel. Als er ongeveer een kwartier gespeeld is, komt de L D.W.S.-voorhoede ook eens in den aanval en dan blijkt dat de Hillegom- achterhoede 't zwaar te verantwoorden zal krijgen. Met goed open spel tracht de L D.W.S.-voorhoede, uitstekend gesteund door midhalf v. d. Wilk, het Hillegomsche doel onder vuur te nemen, maar de Hille- gom-doelman laat zich voorloopig niet passeeren. Toch kan hij tenslotte niet ver hinderen, dat v. d. Weijden met een har den schuiver LJ5.W.S. de leiding geeft 10. Na de rust doet Hillegom hardnek kige pogingen om gelijk te maken, maar zij krijgt bij de L.D.W.S.-achterhoede geen schijn van kans. Hoe meer de tijd ver strijkt des te sterker wordt LD.WS Fraaie kansen krijgt haar Voorhoede, maar deze weet er geen gebruik van te maken. Ongeveer 10 min. voor tijd ziet de Bruin eindelijk zijn kans schoon en tot groote vreugde van den L.D.W.S.-aanhang depo neert hij nummero 2 in 't net. Hillegom tracht nu het spel te forceeren. doch de scheidsrechter smoort iedere poging tot ruw spel in de kiem. In de laatste minuut ziet v. d. Weijden kans om met een schit terend schot den voorsprong te vergrooten 3—0. Met deze overwinning heeft LD W.S. laten zien dat zij tot een van de sterkste ploegen van haar afdeeling behoort. Scheidsrechter v. d. Veer's leiding was uitstekend. o A. S. C. IV— LUGDUNUM V 5—4. Een buitengewoon spannende wedstrijd door de leiders in de allerlaatste minuten gewonnen na een grooten achterstand. Na 10 minuten weet N. Dool met een hard schot de score te openen (01), terwijl A. S. C. uit een penalty gelijk maakt (11). Nog voor de rust weet Stadt met een alleszins houdbaar schot Lugd. de lei ding te hergeven (211. A. S. C. komt nu verwoed opzetten doch keeper Massaar weert zich kranig en met 21 wordt ge rust, Na de thee pakt Lugd. weer stevig aan en spoedig verhoogt J. de Roo met een hoog schot de score (31). Nog is het niet genoeg. N. Dool passeert handig Stepha- nus en schiet onhoudbaar in 41. Nog 15 min. waren van net einde en ieder dacht aan eeD groen witte zege. A. S. C. echter niet en met een hoog houdbaar schot werd dc achterstand verkleind (421 en toen ging 't spel tot de overwinning. Het werd 43, 44 door links buiten Alt. In de laat ste minuut wist A. S. C. op fortuinlijke wijze de leiding te nemen en stond die niet meer af. Een gelijk spel had Lugd. wel verdiend. De leiding was zeer goed. ALPHEN II—VELOX III 3—0. Het heeft bij dezen wedstrijd aan span ning niet ontbroken. De bezoekers liepen vooral voor de rust hard van stapel, doch hun voorhoede kon het net niet vinden. De aanvallen van Velox leverden meerma len voor Alphen groot gevaar op, doch doelman van Wleringen was in goeden vorm. De thuisclub bracht er in deze periode niet veel van terecht Zooals reeds meerdere malen werd ook thans het spel veelal te kort gehouden, zoodat de ach terhoede der Utrechtenaren gelegenheid kreeg tijdig in te grijpen. In de tweede helft verkreeg de strijd een geheel ander aanzien. De thiusclub kwam er steeds beter in, het spel werd nu meer open ge houden en hierdoor ontstond voor de be zoekers telkens groot gevaar. Onder lei ding van scheidsrechter van der Hoogt wordt aangevangen. Na een aanvankelijk overwicht van Alphen neemt Velox het leder over en brengt eenlge bezoeken aan de overzijde, doch doelpunten blijven uit. Langzamerhand gaat het spel meer gelijk op met wederzijdsche aanvallen die niets opleveren. De rust komt derhalve met blanco stand. Na de rust is er nog slechts enkele mi nuten gespeeld of Alphen neemt door Tui- nenburg de leiding. Hierdoor aangemoe digd komt de thuisclub meer in het offen sief. Velox wordt nu voortdurend op eigen helft teruggedrongen en haar verdediging moet alles in het werk stellen om doel punten te voorkomen. Bij een snelle aan val van Alphen belandt het leder bij den rechtsbuiten, die ineens inschiet 20. Niet ontmoedigd spelen de bezoekers verder en probeeren weldra hun geluk, doch de ver dediging van Alphen houdt stand. Kort voor het einde heeft Alphen nogmaals succes; thans is het haar linksbuiten die den stand nog weet op te voeren tot 3-0. Zoo komt het einde. KAMPONG II—BODEGRAVEN II 1—3. In een slechts matig gespeelden wedstrijd heeft Bodegraven II zich de meerdere ge toond van de Kampongreserves, waarmede de laatste plaats op de ranglijst wellicht definitief vaarwel is gezegd. Wel nam de thuisclub na een vrije trap en weifelen der roodzwarte voorhoede de leiding, doch vrij spoedig bracht de midhalf van Bodegra ven met een harden schuiver de partijen op gelijken voet 11. Bodegraven bleef sterker, doch Oostveen schoot voor open doel hoog over. terwijl kort daarna een hard schot van den linksbinnen in han den van den doelman der thuisclub be landde. De Jong zorgt van de linksbuiten plaats met een vliegend schot voor het tweede doelpunt en met 21 voor Bode graven wordt van doel gewisseld. Ondanks het windvoordeel krijgt Bode graven het na rust even zwaar te verdu ren. Als De Zeeuw grandioos over den hal heentrapt, weet Wolswijk slechts ten koste van een corner te redden, welke achter geplaatst wordt. Uit een aan de thuisclub toegekende vrije trap wordt het leder kei hard tegen den staander geschoten. Kam pong blijft nog sterker, maar bij een snel len doorbraak scoort de rood-zwarte mid denvoor onberispelijk 13. Van af dit moment speelt Bodegraven een gewonnen wedstrijd en de meeste aanvallen zijn dan ook voor Bodegraven, doch de voorhoede weet de haar geboden kansen niet te be nutten. Aan de overzijde ontgaat de thuis club een zuiver doelpunt, als het leder hard wordt ingeschoten, doch de scheids rechter geen doelpunt toekènt, aangezien hij van meening is, dat de bal onder het zijnet door in het doel is beland. Bode graven krijgt dan nog eenige kansen. De Jong schiet eenmaal hard naast en dan is het einde daar met een 3—1 overwinning- voor de inderdaad het minst slecht ge speeld hebbende ploeg. o L. D. W. S. II—ALPHIA III 4—2. Het begin is voor L.D.W.S, maar haar voorhoede ziet voorloopig geen kans om te doelpunten. Na ongeveer een kwartier geeft de Alphia midvoor met een goed schot zijn club de leiding 0—1. Dat wordt de L.DW.S -ers te bar en spoedig weet Groenhuizen met een listig schot gelijk te maken. Kort hierop maakt Starre 21. Na de thee gaat 't spel aanvankelijk ge lijk op tot ongeveer 20 minuten voor tijd. Dan krijgt Alphia een strafschop waaruit zij den stand weder gelijk maakt 22. Daarna is 't woord weer aan L D.W S en Beü ziet kans om met een tam schot zijn club de leiding te bezorgen 32. Even voor tijd maakt Brouwer met een hard schot 42. Scheidsrechter Stouten leidde heel goed. L.F.C. VI—LUGDUNUM VII 4—0. De naijver van beide ploegen, die al eenige jaren duurt, heeft doorgaans goede en faire sport gebracht. Jammer genoeg viel er bij dezen strijd een ongunstige wending te constateeren. vooral na de rust deed men onvriendelijk tegen elkander. In de eerste en de beste helft van den wedstrijd waren de withemden met den wind mee zeer goed op dreef, de groen- witten probeerden met hard werken de zaak te verzetten, maar met korte tus- schenpoozen maakten de withemden 3 goals, waarmee de rust kwam. Na de thee begon Lugd. geestdriftig aan te pakken maar het rustige en daardoor meer nuttige spel der L.F.C.'ers zorgde voor een goed tegenwicht. Het spel werd gaandeweg te hard. zoodat het goede spel verloren ging. Uit een strafschop bracht L.F.C. den stand op 40. waar geen wij ziging meer in kwam. Scheidsrechter Kroesmeyer's lei'" mg was perfect. o SPORTMAN II—U-V.S. VII 6—1. Voor de rust een slap partijtje vooral van Sportman-zijde. Ruststand 10. Na de rust gaat het beter en spoedig is het 20. Rechtsbinnen, midvoor en linksbui ten voeren den stand op tot 50, waarop de U.V.S.-midvoor den achterstand ver kleint door langs den uitgeloopen keeper te schieten. 51. Het laatste kwartier is geheel voor Sportman. De kleine U.V.S.-keeper is schit terend op dreef, maar toch moet hij nog eenmaal zwichten en met 6—1 voor de a.s. kampioenen komt het einde. De heer Cas- pers leidde rustig. ROODENBURG III—ALPHIA V 1—6. Roodenburg weet voor de rust de veel forscher gebouwde Alphenaren goed partij te geven. Zij weet zelfs voor de rust een 1—0 voorsprong te handhaven. Na de rust is het echter met Roodenburg gedaan. Aljthia maakt spoedig gelijk en geleidelijk weet zij den stand tot 1—6 op te voeren. Scheidsrechter A. Waals leidde deze in vriendschappelijke verhouding gespeelden wedstrijd verdienstelijk SPORTMAN IV—D. K. L. II 6—4. Direct na den aftrap maakt Sportman 10. Kort hierop vergroot zij haar voor sprong tot 20. D. K. L. verkleint den achterstand tot 21, en nog voor de rust weet zij uit een penalty gelijk te maken. Rust komt met 2—2. Na de thee scoort Sportman eerst 3—2. D. K. L. weet weer gelijk te maken 3—3. Sportman laat het niet zitten en den stand wordt opgevoerd tot 53. Beide partijen doelpunten nog eenmaal zoodat het einde komt met 64. voor Sportman. Scheidsrechter P. Boom had geen moeilijke taak. o SPORTMAN (Jun. Al—D. V. S. (Jun.) 2—1 Voor de rust een gelijk opgaande strijd waardoor beide doelen beurtelings in ge vaar verkeeren. Rust 0—0. Na de rust komt Sportman er beter in en maakt spoedig 10. Dat wordt D.V.S. te bar en zij komt geweldig opzet ten. doch heeft met haar schoten geen succes. Toch kan de gelijkmaker niet uit blijven en spoedig is het 11. Sportman geeft den moed niet op en de rechtsbinnen maakt 21. Nadat D. V. S. eenige keeren tegen de lat heeft geschoten komt het einde. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Scheidsrechter D. Warnaar floot correct. ALPHEN JUN—R.C.L. JUN. 3—2. De strijd tusschen de hoogste twee ge plaatste ploegen der Jun. A-afdeeling is in een kleine verdiende. Alphen-overwin ning geëindigd. In de eerste heift hebben de Alphenaren, mede door het windvoor deel, het beste van het spel. en dat zij met rust slechts een 10 voorsprong had den weten te veroveren, was voor een groot deel te danken aan het uitstekende werk van den R.C.L.-doelman. Het tweede gedeelte van den strijd speelde zich in hoofdzaak af op de Alphen-helft, doch toch weet zij uit een doorbraak den voor sprong te vergrooten. Uit een schermutse ling voor het Alphen-doel wordt de ach terstand door de Racing tot 21 ver kleind. doch dan weet Mulder met een onhoudbaar schot Alphen een 31 voor sprong te geven. De Racing zet er alles op en hoewel Borgerding keurig 32 maakt, is de tijd te kort om nog een gelijk spel uit het vuur te sleepen. Bij de Alphenaren viel het goede combinatiespel en uitste kend werk van den rechtervleugel op. De R C L.'ers speelden; individueel iets beter, doch de homogeniteit ontbrak. De heer Schweizer leidde uitstekend. rectificatie. In ons L.V.B.-overzicht is gezegd dat A.S.C. V van Lugdunum X verloren had. Dit is onjuist A.S.C. V heeft gewonnen met 3—1. Dit elftal, dat ook gisteren zege vierde, is dus nog ongeslagen. FIDES PACTA II—L.R.C. II 5—1. Een mooie overwinning behaalde Fides Pacta II op L.R.C. II. In een gelijk op- gaanden strijd werd door het goed spe lend Fides Pacta geleidelijk den stand tot 51 opgevoerd. De leiding was goed. FIDES PACTA IV—KATWIJK II 3—11. In dezen strijd moesten de Fides-Pac- tanen met 11—3 het onderspit delven. QUICK BOYS II—S. L. F. II 8—1. Zaterdagmiddag heeft Quick Boys II haar overwinningenreeks voortgezet. Nu was het S. L. F. II dat het kind van de rekening werd. Met de rust was de stand 30 in het voordeel van Quick Boys. Na de rust wist Quick Boys nog 5 maal het net te vinden, terwijl ongetwijfeld de stand aan de andere zijde blank gebleven was indien niet een der achterspelers van Q. B. een overtreding binnen het strafschop gebied had begaan. De toegestane straf schop werd dankbaar door S.L.F. benut, alzoo de eer althans reddend. De leiding was goed. o L. R. C. ra—ONS CLUBJE II 3—2 (gestaakt.) Een onaangename wedstrijd welke 20 min. voor het einde gestaakt werd wegens beleediging van den scheidsrech'"*- van de zijde van Ons Clubje. o L. R. C. JUN. A—TER LEEDE JUN. 0—1. Ter Leede heeft niet onverdiend gewon nen. Het doelpunt kwam wel van de voet van L.R.C.'s linksback maar er werd zoo geknoeid door de meeste L.R.C.'ers dat winst in dit geval geheel misplaatst zou zijn geweest. o L. R. C. I—NOORDWIJK I 4—2. In den beginne gaat het spel vrijwel ge lijk op, alhoewel het spelpeil van L. R. C. iets hooger staat dan dat der gasten. Als er ongeveer 10 minuten gespeeld is scoort L.R.C.'s midvoor het eerste doelpunt, even lateif gevolgd door no. 2 door de rechts binnen. Na dat thee weet Noordwijk 2 maal te scoren handig gebruik makend van eenige misverstanden in de L. R. C.- achterhoede, terwijl de linksbinnen van L.R.C., dat eenig overwicht heeft, den kee per der gasten eveneens 2 maal het na kijken geeft. Als het eindsignaal klinkt is de stand 42 in het voordeel van L.R.C. Een aangename en sportieve ploeg bleek Noordwijk te zijn, waarmee men in de a.s. competitie nog best rekening zal mogten worden. D.T.S. I—A.Z.L. I 3—3. Na een korte openingsrede van den voorzitter van D.T.S. togen de twee elf tallen in het veld. D.T.S. had wind mee. Spoedig bracht de midhalf met een keurig schot den stand op 10. Na twintig mi nuten maakte de rechtsbuiten van A.ZL. gelijk. 11. Na de pauze stevenden de DT.S.-ers met alle krachten op 't vijan delijk doel af, maar weldra werd A.Z1. sterker. De D.T.S.-keeper liet keurige staal tjes zien, doch een kwartier voor 't einde was de stand, 13. Na keurig samenspel der voorhoede bracht de D.T.S.-midvoor tenslotte evenwel den stand op 33 en hierna kwam het einde. De scheidsrechter, de heer Arnoldus. leidde den wedstrijd op goede wijze. o O.N.A. VI—BODEGRAVEN III 2—6. Vanaf den aftrap neemt de Bodegraven- voorhoede den bal mee. De Vos lost een schot, waarbij een O.N.A. back het leder met de hand wegslaat. De toegestane penalty wordt door Jongeneel onhoudbaar benut 01; O.N.A. profiteert van het windvoordeel en met een hard laag schot wordt de gelijkmaker gescoord. Via veel hoofden belandt de bal ten tweede male in het Bodegravendoel en met den stand 21 wordt gedraaid. Na de rust heeft Bodegraven den wind mee en is dan ook veel sterker. De Vos be nut vrij spoedig een voorzet van Martens 22. Dan is Bodegraven niet meer te hou den en een inmiddels leegloopende bal wordt door de Vos hard ingeschoten 2—3. De aanvoerder der thuisclub protesteert hiertegen, doch het baat hem weinig, want al spoedig is het weer De Vos. die scoort, 24. Dezelfde rood-zwarte midden voor weet nog twee doelpunten aan de scoore toe te voegen en het einde komt met een 62 overwinning voor Bodegra ven. De Vos had ditmaal een bijzonder productieve bui. Van de zes doelpunten nam hij er vijf voor zijn rekening. CITY-BEKERWEDSTRIJDEN. De uitslagen zijn: B.NX,S.V.W4—1 W.Kw.A.T.O5—6 o UITSLAGEN UIT HILLEGOM. Hillinen 3Halfweg 4 40. gestaakt door Halfweg; Kenau 4Hillinen 2 14; D.S.K. 3Hillinen 5 03; Hillinen Jun.Spaarn- dam Jun. 70; Hillinen Adsp. ABloe- mendaal B 2—3; Z.S.V. Adsp.Hillinen B 6—2. LD.WSHilligom 3—0; Zeemeeuwen 2 Hillegom 2 00; Halfweg 2Hillegom 3, 24; Hillegom Jun.I.V.O. Jun. 03. S. E. V. IHEEMSTEDE I 9—1. Van dezen Zaterdag gesoeelden wedstrijd valt weinig te zeggen. Het groote aantal punten van S.E.V. wijst er op dat er geen spanning in den wedstrijd zat. Voor rust ging het spel tamelijk gelijk op. doch na rust was er geen houden meer aan. zoodat de Hillegommers een groote overwinning behaalden. Scheidsrechter Minnaar leidde correct. S. E. V. n (HILLEGOM)—JAHN 1—2. Onder leiding van scheidsrechter J. Gou wen is deze wedstrijd gespeeld. Voor rust maakten beide elftallen elk één punt. Na rust had SE.V. een sterk overwicht, doch kon niet verhinderen dat Jahn toch weer de leiding nam en tot het eind behield. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. o WEDSTRIJD TE BENTHUIZEN. Zaterdagmiddag had te Benthuizen de eerste voetbal-wedstrijd plaats van dit jaar. Nadat door den voorzitter den heer W. Mets, een inleidend woord was gespro ken. stelden de elftallen ((n.l. B.V.V. I en B.V.V. II. laatstgenoemde gecombineerd), zich onder scheidrechter J. Spruitenburg. op. Direct na het signaal werd van beide kanten flink gespeeld. Eindstand 21 voor B.V.V. I. o DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten van de Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse. Arsenal—Aston Villa 50 BirminghamSheffield U1—3 Blackburn R.Leicester C11 BlackpoolBolton W41 Derby C.Liverpool 11 EvertonMiddlesbrough 00 Leeds U.—Portsmouth 12 Manchester C.Newcastle U01 Sheffield W.Chelsea 2—2 SunderlandWolverhampton 01 West BromwichHuddersfield T. 2—1 Tweede klasse. Bradford C.Grimsby T22 BuryNottingham F52 ChesterfieldTottenham H11 FulhamManchester U31 LincolnCharlton Al1 MillwallBradford 11 Notts C.Preston N. E00 Port ValeBurnley 11 SouthamptonPlymouth A20 Swansea T.Oldham A20 West HamStoke City 12 AUTOMOBILISME. WEMPELTOCHT VAN DE K.N A.C. Zaterdag heeft de K.N.A.C. den aange- kondigden wimpeltocht gehouden van Bussum door Noord-Holland, via den afsluitdijk naar Harlingen. Er hebben ongeveer 150 auto's aan deelgenomen ondanks het regenachtige weer. Aan hen die aan alle bepalingen hadden voldaan werd een speciale fraai uitge voerde gedenkpenning uitgereikt. Het doel om de automobilisten langs de historische oude Zuiaerzeeplaatsen te voeren via den nieuwen Afsluitdijk naar het Friesche land mag uitnemend geslaagd heeten. Des avonds vond te Leeuwarden een ge meenschappelijke maaltijd plaats, waar aan verschillende autoriteiten aanzaten. ROEIEN. TWEE NJORD-ACHTEN NAAR AMSTERDAM. Om het kampioenschap van den Amstel. Njord zal. naar wij vernemen, met twee 1 achten deelnemen aan den wedstrijd over 8 K.M.. welke as. Zondag te Amsterdam wordt gehouden om het kampioenschap van den Amstel. De samenstelling dezer achten luidt: Njord I (Oude-Acht): L. I. Moniet bg„ P. P. Pelle, K. Pineut, W. Visser, B. Obe J. A. James. R. A. Pcnburg, R. O. H. F' Werdmiiller von Elgg si., C. H. W. d'Artll-B lac Brill st. Njord H Jonge-Acht)B. E. van Zanten bg., J. Kolkman, G. J. ter Poorten, J. M W. Kampmeinert, G. A. Catalani, H. Neeb. D. P. Dirkzwager, H. J. du Pon sl., L. D. J Reeser st. o CAMBRIDGE WINT DE BOAT-RACE. Tiende overwinning in successie. Ten gevolge van het getij op de Theenif kon de start voor de Engelsche boatracc Zaterdagmiddag plaats vinden om 16 u. 03 Als gewoonlijk was de belangstelling langs de Theemsoevers zeer groot. Velen ver wachtten dat Oxford een eind zou maken aan de periode van gering succes, doch daar Cambridge den toss won, kon de captain de Surrey-zijde van de rivier kie zen. hetgeen in dit geval ontegenzeggelijk een groot voordeel opleverde. Beide ploegen maakten een goeden start met een tempo van 36 slagen in de eerste minuut. Bij de Beverly-brook lag Oxford iets voor. Dit kleine voordeel konden de Oxonions behouden tot op 1 mijl, waar na Cambridge kans zag in te loopen. Er ontspon zich een schitterende strijd. Cam bridge maakte 30 slagen tegenover Oxford 28 en slaagde er in een voorsprong te be reiken van een halve lengte, na een flin- ken spurt. Bij Hammersmithbridge legde Cambridge er nog een schepje op. Oxford zette een tegenspurt in welke werd afge slagen, zoodat aan het einde van de eer ste twee mijlen Cambridge reeds 3/4 lengte voorsprong had. Bij Chlswick leidde Cambridge met één lengte en in het verdere deel van de baan liep de ploeg nog langzaam, maar zeker uit. Bij Barnes bedroeg het verschil Twee lengten. Het tempo werd door de beide ploegen opgevoerd tot 32 slagen per mi nuut. Oxford streed met alle macht, doch slaagde er niet in den achterstand in te halen. Cambridge won ten slotte met 2 1/4 lengte voorsprong in den tijd van 20 minuten 57 seconden, welke tijd heel slecht is. ATHLETIEK. WEDLOOP TE DEN HAAG. Bij de te Den Haag gehouden veldloopen, uitgeschreven door De Trekvogels, kwam de Donar-man Schüss als 12de binnen van 69 deelnemers: afstand 3'/: K.M. D Klasse. bloembollenmarsch l. s. c. De sluiting der inschrijving voor de as. bloembollenmarsch der LS.C. is gesteld op 8 April. Inschrijvingen kunnen geschieden bij de heeren G. C. Philippo Borneostr. 46 en T. Akerboom Morschstraat 27, a f. 0.75 cent per deelnemer. Woensdagavond trainingsmarsch. Een ieder kan hier aan deelnemen; de start is om halfacht vanaf de Haarlemmervaart bij de Marepoort, 0 WIELRENNEN. LEIDSCHE REN- EN TOERVEREENIGING „SWIFT". Gistermorgen is de eerste wedstrijd der Aprilmaand-competitie verreden, welke ging over 25 K.M. met 10 klassementen. Voor de A- en B-klassers, die gelijk van start gingen, waren er 5 A-klassrs en 9 B-klassers opgekomen. Hierbij hebben zij zeer vele spannende sprints laten zien. Het A resultaat is ge worden als volgt: A-klassers: 1. W. Graafmans met 22 punten; 2. Chr. de Vink 26 p.; 3. Th. de Roode 28 p.; 4. A. v. Egmond 34 p.; E. Sla- dek opgegeven Van de B-klassers was het R. Riethoven, die met 15 punten een mooie overwinning boekte; 2. A. v. Ruiten 26 p.; 3. C. Paats 32 p.; 4, J. Rietbroek 40 p.; 5. C. Stafleu 52 p.; 6. C. Kapaan 55 p.; 7. C. de Roode 57 p.: 8. J. v. d. Tuin 59p.; A. Ouwehand op gegeven. Door de sportcommissie is W. Graaf mans in dezen wedstrijd beboet geworden met 10 strafpunten door het te vroeg keeren aan een keerpuntcontrole. As. Zondag zal er een teamwedstrijd gereden worden over 50 K.M. met voorgift. Zij die daaraan willen deelnemen kun nen zich voor Vrijdag opgeven. o- PAARDENSPORT. DE CROSS VAN BINGERDEN. De uitslagen van de Zaterdag bij Bin- gerden gehouden wedstrijden der KM.S.V. zijn: Cross country: 1. Luit. Cnopiusm. Lottka in 6.11; 2. Kap. Strootman met Merry Maid 3. Kap. Stoffels met Rikiki ;4. ritm. Jhr. v. d. Goes met Hoche Quenne; 5. ritm. Jhr. Gevaerts met Duke of Duleek; 6. res. luit. Pander met Cocktail; 7. kol. Colthoff met Little Diamond. Open point to point: 1. J. Canters tijd 6.312/5; 2. luit. bar. van Heckeren van Kell, op Granite; 3. kap. Bischoff met Heemskerk. Point to point voor Jachtvereenigingen: 1. Zuidhollandsche Jachtvereeniging: Mej. F. Eschauzier met Trixie; H. J. Stokvis met Lannoy; R. J. Wentges met Pieter; 2. Zuid Hollandsche Jachtvereeniging: Gravin van Limburg Stirum met Radboud; Fr. Pander met Figaro; D. Siem Jr. met Chlquita; 3. Groningen: mej. Havenga met Lola; H. Scholten met Broncho, G. Harkema met Kogata. Extra prijs voor snelste dame Gravin van Limburg Stirum. Point to point Landelijke ruiters: 1. De Schaffelaar; 2. de IJselruiters; 3. Angerlo Keppel. Extra prijs voor snelste ruiter Metz. S

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12