ARNHEM" DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 3 April 1933 NAGEKOMEN BERICHTEN. GEMEENTERAAD v. LEIDEN UIT DE OMSTREKEN. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ FAILLISSEMENTEN. STADSNIEUWS. LUITENANT-KOLONEL H. ROOSEBOOM BEVORDERD. Benoemd Is met 1 Mei tot kolonel-com mandant van de 8ste lnfanterie-brigade te Amersfoort de luitenant-kolonel Roose boom. commandant van het 4de regiment Infanterie alhier en tot luitenant-kolonel, commandant van het 4de regiment Infan terie de majoor A. W. F. Konlngsfeld, van dit regtment. BINNENLAND. NEDERLANDSCHE SCHAPEN NAAR FRANKRIJK. Uit Parijs wordt gemeld: Aan Nederland Is voor het 2e kwartaal 1933 een Invoercontingent van 750 levende schapen verleend. Tot dusver mocht ons land uitsluitend schapen voor onmiddel lijke slachting aan de Parijsche abattoirs leveren. Thans Is derhalve de mogelijk heid geopend het contingent eveneens voor fokschapen te gebruiken. (Zitting vaar hedenmiddag.) Voorzitter de burgemeester: mr. A. v. d. Sande Baklruyzen. Alwealg met kennisgeving de heer Verwey. Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter voorlezing van eenlge Ingeko- m-n Stukken, w.o. talrijke missives van Qed. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten De lntcrpcLlatie-v. Stralen zal plaats vinden na afloop der agenda. B. en W. hebben naar aanleiding van het aannemen door den Raad der motie V. Eek betreffende openstellen der biosco pen etc. op 2e Kerst-, Paasch- en Pink sterdag b moeiderhcld van stemmen be sloten daaraan te voldoen. AGENDA. lo. Onderzoek van den geloofsbrie' van liet nieuw benoemd raadslid, den heer H. van Weizen. Deze brief wordt ter onderzoek in han den gesteld van de raadsleden Wilmer, v. Eek, en Wilbrink. Bij monde van eerstgenoemde wordt verklaard, dat alles in orde ls be vonden en tot toelating geadviseerd. Al dus wordt besloten. 2o. Benoeming van 4 Schoolartsen voor het tijdvak 1 April 1933—1 April 1934 (61) Herbenoemd worden mej. dr. C. Hovens Greve en de heeren H. P. Veldhuyzen, W. J. E. M. Simons en A. J. B. Poortman. 3o. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aan A, L. van Beeck uit zijn betrekking van leeraar aan het Gym nasium. (62) Conform besloten. De heer BERGERS raadt aan dit mooie .voorbeeld te volgen: n.l. om als men pen- j sloengerechtlgd ls, dit te doen, opdat er weer werk komt voor een ander. De heer MANDERS dankt den heer v. Beek voor het vele, dat de heer v. Beek tijdens zijn lange loopbaan heeft gepres teerd. 4o. Voorstel tot verhuring van eenlge j perceelen wel- en teelland. (63) Conform besloten. 5o. Voorstel tot verhuring van het voorgebouw van het perceel Vischmarkt No. 19 aan mej. W. G. Dijkzeul, tc Haarlem (64) Conform besloten. 6o. Voorstel tot verpachting van de ex ploitatie van den Burcht en de Graan- beurs, alsmede van het voormalige z.g. Notarishuls. aan A. Backer (65) Conform besloten. 7o. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst van ruiling van grond, ge legen ln de gemeente Oegstgeest, met de firma A. van der Kwast en Co. (66) Conform besloten. 8o. Voorstel tot verkoop van eenige ter- relngedeelten, kad. bekend gemeente Oegstgeest, Sectie B. nis 1914 en 410, aan het Rijk. (67) Conform besloten. 9o. Voorstel tot verkoop van een ge deelte bouwterrein aan den Lammen- schansweg, hoek Konlnglnnelaan, kad. bekend gemeente Lelden, Sectie M. No. 4658 (ged.) aan M. C. van Straten q.q. (68) Conform besloten. lOo. Voorstel tot verkoop van een ge deelte bouwterrein aan de van den Bran- delerkade, hoek Thorbeckestraat, kad. be kend gemeente Leiden, Sectie M. No. 4912 (ged.) aan F. J. Llbot. (69) Conform besloten. llo. Praedavies op het verzoek van de Afd. Leiden e.o. van de Ned. Bauketbak- kersvereenlging om ontheffing van de be palingen van de Winkelsluitingswet voor Zondag 1G April (eerste Paaschdag.) (70) De heer BEEKENKAMP gaat gaarne ac- coord met het. afwijzend praeadvies. Z.i. kan echter alleen de raad ont heffing verleenen op grond van artikel 9 sub 5 niet het college van B. en W Hij vraagt voorts, hoe het zit met de goedkeuring der door den raad aange nomen Winkelsluitingswet? De heer BERGERS zegt. dat er hier ls een Middenstandscentrale. Niettemin nu weer een verzoek van één der vereenigLn- gen en daarmee zal spr. niet meegaan. De VOORZTITER antwoordt den heer Beckenkamp. dat Ged. Staten een brief met opmerkingen hebben gezonden die nog nader moet worden bezien. Conform wordt dan besloten. 12o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de herstelling en gedeeltelijke vernieuwing van de Visch- brug. (71) De heer BERGERS vraagt of er niets op ls te vinden in den vervolge, opdat de winkeliers minder schade ondervinden van de last der verbetering De heer WILBRINK vraagt of de brug tüet tevens ls te verlagen, dat lijkt hem verstandig. Z.I. zou het momenteel be trekkelijk goedkoop mogelijk zijn. De heer SCHÜLLER wijst er den heer Wilbrink op dat thans slechts één boog wordt verbeterd, niet beide. Bovendien zijn er nog andere technische moeilijk heden. zoodat men z.l. beter doet te vol staan met deze verbetering, ln afwachting van een nleiiwe brug elders, b.v. over de,n Stillen Rijn. Verlaging zou bovendien ln conflict brengen met de bezitters der kelders ln de Hoogstraat Wethouder SPLINTER kan zich ln hoofdzaak bij dit laatste aansluiten De kosten zouden bovendien daardoor erg stijgen. Het ls niet zoo eenvoudig, ook weer met het oog op de ae6thetlca. Conform wordt dan besloten. 13o. Voorstel tot vaststelling van een verordening houdende wijziging van de verordening van den 20en April 1931 (Ge meenteblad No. 141 betreffende de aan sluiting van particulieren aan het Ge meentelijk Radlo-distributie-net. (72) De heer WILMER vraagt of aansluiting op buiten], stations geld kost Zoo ja dan begrijpt hij niet waarom B. en W de ver hoging der contributie willen laten ver vagen. Wethouder GOSLINGA zegt. dat men aan die buitenl. stations geen contributie meer behoeft te betalen ln tegenstelling met vroeger. De aansluiting van een derde lijn verhoogt echter inderdaad de kosten der exploitatie eenlgermate doch directie en commissarissen hopen zoo door grootere aantrekkelijkheid aansluitingen te winnen, waardoor het bedrijf, dat zich zeer goed ontwikkelt reeds meer dan 2900 aange slotenen verder zal kunnen groeien. De heer WILMER zal zich niet verzetten al was hij voor eer. kleine verhooging niet bang geweest. De verordening wordt daarop z.h.st goed gekeurd 14o. Voorstel tot vaststelling van een verordening krachtens art. 15 der Geld- schleterswet. (59) Conform besloten. 15o. Voois'el: a. om de Gemeentelijke Bank van Leening met Ingang van 1 Mei 1933 te vens werkzaam te doen zijn als Geld- schietbank in den zin der Geldschieters- wet; b. tot vaststelling van een verorde ning, houdende reglement van de Ge meentelijke Hulpbank (Gemeentelijke Hulpbank en Geldschletbank) te Leiden. (60) Bil art. 12 vraagt de heer VOS of de voorl ste alinea niet overbodig ls, gelet op de laatste. Weluouder ROMIJN meent, dat dit niet j het geval ls. De vei.- Jening wordt daarop goedge- j keurd Voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst betreffende levering van electrischen stroom met de N.V. Electrici- teitsbedrijf Hillcgom—LisseSassenheim. (73) De heer VOS betuigt zijn dank voor de uitgebreide inlichting ven de raadsleden. Conform wordt besloten. Voorstel tot verkoop van een gedeelte bouwterrein c.a. aan den Rljnsburgerweg, hoek Wa< -naarseheweg N.Z kad bekend gemeente Leiden Sectie P. No 940 ged. aan Prof Dr. W F. Suermondt (74) Conform besloten. Voorts stellen B. en W voor bij de in schrijving voor de verpachting van diverse landerijen aan de hoogste inschrijvers te gunnen met uitzondering van één geval, dat zij willen verpachten aan den heer Zwetsloot. Conform wordt besloten. (De zitting duurt voort). vier burgemeesters heeft h!) gediend, n.l. de burgemeesters De Ridder, De Waal Malefljt, mr. dr. Schokking en mr. Wol- dringfc v. d. Hoop. Hoewel de jubilaris dezen dag ongemerkt had willen zien vootpjjgaan, ls er echter aan dien wensch niet geheel en al gehoor gegeven De spurgemeester zond hum een mooi bloemstuk, evenzoo ontving hij van het geheele politiecorps een prachtige bloemen hulde. Vele telegrammen en kaartjes wer den den jubilaris toegezonden Velen uit de burgerij toonden hun belangstelling door hem in zijn woning te komen feliciteeren. s Avonds bracht de Katwijksche Har monie U.N.I den gemoedelijken politie beambte een serenade ln den huiselijken kring werd de dag genoeglijk doorgebracht Ook gisteren was bii vrijgesteld van den dienst. Rijkspostspaarbank. Aan Het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart ingelegd f.10.474.09 cn terugbetaald 1.11.981.53, Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4970 Op der, postcheque- en girodienst werd gedurende de maand Maart gestort f,126.831.01; uitbetaald werd in deze maand f. 29.042.68. DE REGEER1NGSSTEUN VOOR BLOEMENKWEEKERS. Enkele vragen gesteld. Bij dit laatste van de acht snel achter een door de Regeering ingediende steun- ontwerpen werden de volgende, algemeene vragen gesteld ln verband met eventueele credletverleening aan bloemkweekers te Alsmeer en Haarlemmermeer. Op welke wijze denkt de Regeering de aangevraagde bedragen, in totaal meer dan 20 millioen, te dekken? Is de regeering voornemens en acht zljhet mogelijk op de tot nu toe gevolgde wijze met steun verlening door te gaan of overweegt zij andere middelen, die aan het bedrijfsleven in het algemeen steun kunnen bieden? I Is het wel doelmatig de gemeenten mede te laten dragen ln de risico's der steun- verleening wanneer het gemeenten be treft, die reeds grootendeels met Rijkshulp op de been worden gehouden? Is het wel juist voornamelijk de zwakste ondernemingen te steunen in bedrijven, die noodzakelijkerwijze haar productie zullen moeten injjerken? Acht de regeering het niet noodig in het algemeen de steunregelingen zoo in te richten, dat de noodige verschuiving ln de bedrljfsverhoudingen kan plaats hebben en wordt daarmede ook steeds voldoende re kening gehouden? Wat dit wetsontwerp ln het bijzonder betreft, werd de vraag gesteld, waarom de credletverleening wordt beperkt tot de gemeenten Aalsmeer en Haarlemmermeer. Men meende, dat ook bloemkweekers uit andere gemeenten voor crediet in aanmer king komen, speciaal zij, die van andere plaatsen uit op de Aalsmeersche veilingen aanvoeren, hetgeen o.m. met de kweekers van anjers het geval is. LISSE HULDIGING H. MARSEILLE. Feestelijkheid ten Gemeentehuize. In verband met het feit, dat de heer H. Marseille 40 jaar onafgebroken aan de Brandweer dezer gemeente was verbonden, werd hem Zaterdagmiddag ten gemeente huis een huldiging bereid om uiting te geven aan de waardeering voor zijnnauw- gezetten arbeid. De mooie Raadszaal, die getooid was met een fijne bloemendecoratle, bood een feestelljken aanblik. Aanwezig waren het College van B en W., de gemeente-secre taris, de heer J C. de Haan. het college van opperbr. ndmeester en brandmeesters der Brandweer, en de familieleden van den jubilaris. Te twee uur werd de jubilaris met zijn echtgenoote per auto van zijn woning af gehaald. Op het Gemeentehuls aangekomen werd de heer Marseille allereerst gehuldigd door den burgemeester, baron van Wijnbergen. Spreker begint met op te merken dat het een goede gewoonte is om, als de gele genheid zich voordoet, de goede burgers te eeren. De Burgemeester wilde niet ingaan op het zakenjubileum, doch huldigde ln ge voelvol)? en waardeerende woorden den heer Marseille als secretaris-penning meester van de Brandweer Ik kan mij, aldus de Burgem., goed indenken, dat toen eenige jaren geleden uw voornemen bekend werd om de Brandweer te gaan verlaten, van alle zijden getracht is U als lid van de Brandweer te behouden. U bent voor de geheele Brandweer de onmisbare vraagbaak. D Burgemeester eindigde met namens de Gemeente den heer Marseille hartelijk te danken voor hetgeen in het belang dei- gemeenschap van deze Gemeente werd gedaan (applaus). In dankbare bewoordingen vertolkte de jubilaris zijn dank voor de grootsche hulde die hem op dezen dag ten deel mocht val len, niet het minst voor de woorden die hem hier toegesproken zijn. Ook mevr Marseille sprak haar dank uit voor de hulde haar man toegebracht. Wethouder P Warmerdam het woord verkrijgende schetste den jubilaris ln zijn arbeid als lid van de Schattingscommissie. Hij bracht hulde voor het werk door hem verricht. Zijn groote kennis van zaken trad bij dezen arbeid duidelijk aan het licht De Burgemeester gal vervolgens de lei ding over aan den opperbrandmeester den heer P J. Suijkerlandt. Deze achtte het zich een voorrecht thans het woord te mogen voeren en een woord van hulde te spreken en bracht in herinnering hoe de jubilaris nu 40 jaren lang onafgebroken aan de brandweer is verbonden geweest Dit was dan ook de oorzaak dat het corps Brandmeesters in overleg met het Gemeentebstuur meende hem met dit jubileum te huldigen en een verrassing te bereiden. En als ik dan nu een huldigingswoord aldus spr. spreek, dan is dit uit warme sympathie en vriendschap. Niet minder dan 28 jaar heb ik u bijna dagelijks leeren kennen in uw zakenleven en als lid van de brandweer. Ook de echtgenoote en familieleden van den jubilaris betrok spr in zijn woorden van hulde en dank Namens de Brandweer bood de heer Suijkerlandt den jubilaris een modern uit gevoerd klokstel aan en sprak den wensch uit dat de jubilaris nog vele jaren zijn krachten zal mogen geven. Hierna werd nog door den heer Korte- kaas het woord gevoerd, die den jubilaris schetste in zijn arbeid als secretaris-pen ningmeester der brandweer. De heer Marseille dankte allen voor de vele blijken van hulde. Wij vernamen nog dat onder de stroom van bloemstukken en felicitaties ook een prachtige bloemenmand was van het Burgerlijk Armbestuur, waarvan de heer Marseille reeds jaren Voorzitter ls. Hiermede was de offlcleele plechtigheid ten einde en werden de brandmeesters ten huize van den jubilaris genoodigd. NOORDWIJK BINNEN. TENTOONSTELLING AMBACHTS- TEEKENSCHOOL. Uitreiking der diploma's. In de lokalen der voormalige openbare school alhier had een tentoonstelling plaats uitgaande van de afd. Noordwijk der Mij. v. Nijverheid, van de werkstukken die de leerlingen der Ambachtsteeken- schooi in den afgeloopen cursus hebben gemaakt Er was voor deze tentoonstelling zeer veel belangstelling. Niet alleen van de zijde der ouders maar ook van het ge meentebestuur en particulieren. De heer C. G. J. Alkemade Sr., seci'. der afdeellng heette bij afwezigheid van den voorzitter den heer H, Lieferink, den loco burgemeester, den heer E. de Witt, de be langstellenden en de leerlingen hartelijk welkom. Dank bracht spr. het gemeentebestuur voor zijn belangstelling in de schoolaan- gelegenhedon. Uit dankbaarheid voor den steun van den heer Overvelde die ook deze tentoonstelling weer belangeloos met bloe men verfraaide, werd hem een door een der leerlingen vervaardigd reclamebord aangebeden. De loco-burgemeester richtte vervol gens het woord tot de leerlingen, hen aan sporend steeds te trachten beter werk te leveren en zoodoende de uit de opleiding- voortspruitende voorsprong op andere vakgenooten te behouden, zoo mogelijk echter te vergrooten. Met een enkel woord verklaarde spr. vervolgens de tentoonstel ling voor geopend. De directeur de heer P. Gnn bracht ver volgens het jaarverslag over het cursus jaar 1932'33 uit. Uit zijn keurig verslag memoreeren wij, dat de omstandigheden waaronder de voorbereidingen moesten worden getrof fen minder gunstig waren door vaststel ling van het minimum-aantal leerlingen per klasse enz. Het gemeentebestuur ver leende weder medewerking o.a. door ver betering der plafonds Door drukke werkzaamheden moest de heer M. Kutterink ontslag nemen, zijn lessen werden door den heer J. de Kleer voortgezet. De cursus werd begonnen met 55 leerlingen, waarvan 8 te Noordwijker- hout woonachtig waren. Zij waren verdeeld als volgt: 32 timmer lieden. 5 metselaars, 11 schilders, 2 sme den, 2 loodgieters, 1 electriclen. 1 tuinman en 1 banketbakker. Tijdens den cursus werden nog 2 leer lingen tot de school toegelaten. 3 leer lingen tot de school toegelaten. 5 leer- sus eindigde met 52 leerlingen. Door de meeste leerlingen werden de lessen met veel ijver en toewijding gevolgd, terwijl ook het gedrag zeer goed was te noemen. In verband met de behaalde cijfers voor de verschillende vakken van onderwijs kon het einddiploma van de 5 leerlingen dia den 5-jangen cursus hebben doorloopen n.m.l. F. van Dam, M. van Duijn, A. G. Ka pel, J. Schrier en C J. van Tilburg werden uitgereikt. Bevorderd konden worden van de 4e naar de 5e klasse W. de Jong. G. W. La- ros. M. Morijnis, J. v. d. Wiel. M. v. Parera, W. H. Passchier. M. Plug en D. v. Tilburg. Van de 3e naar de 4e klasse: L. T. M. Alkemade. W. Hazenoot, J. Plug, P. Ver- steege en G. Vuik. Voorwaardelijk bevor derd C. v d Niet. Van de 2e naar de 3e klasse: B. Bon, J. v. Duijn, J. A. de Haas, K. v. Kampen, J. Koeman, A. J. Rietvink, C. Sloof, W. Smit en J. Q. Vink. Van de le naar de 2e klasse: A. Groe nendijk. J. van Hal, C. W. Houwaard. E. v. d. Linden, Th. v. d. Linden, J. H. de Raad, J. Rosema, A. Rotteveel, J. Tol, L. Verbeek, C. J. v. d. Voort en G. v. d. Zwet; niet bevorderd 4 leerlingen, hiervan waren 2 leerlingen drie maanden later op de school gekomen. Door het gemeentebestuur werd weder om een geldsom beschikbaar gesteld voor 't uitreiken van prijzen, waarvoor dit college weder hartelijk dank werd gebracht. Aan de hand van de behaalde cijfers zoowel voor vorderingen als vlijt en gedrag kwamen de volgende leerlingen voor een prijs in aanmerking: Van de le klasse: L. Verbeek le prijs. 2e pr., C. J. v. d. Voort 3e prijs. Van de 2e klasse: A. J. Rietvink le pr., J. A. de Haas 2e pr.. J. Koeman 3e pr. Van de 3e klasse: P. Versteege 1 pr., P. Vink 2e pr. van de 4e klasse: D. v. Tilburg le pr., G. W. Laros 2e prijs. RECLAME. CD 9» Ben poHs der is de beste geldbelegging. Dir. Bijk. P. J. Roem, Rijnsburgerweg 47, 1383 In de week van 27 Maart1 April zijn in Nederland 108 faillissementen uitgespro ken. Van de 5e klasse: C. J. v. Tilburg le pi-., M. v. Duijn 2e prijs. Voor zeer trouw bezoek kregen de leer lingen J. H. de Raad. S. Rosema, G. v. d. Wiel, J. v. Duijn, C. Sloof, C. v. d. Niet, W. H. Passchier, M. Plug en D. v. Tilburg een belooning. Ten slotte bracht de directeur een woord van erkentelijkheid aan zijn collega's voor de hulpvaardigheid en eendrachtige sa menwerking, terwijl hij ook namens zijn collega's aan den concierge G. Haasnoot en diens echtgenoote dank bracht voor de verfrlssching die genoemd echtpaar den leeraren eiken avond geheel belangloos verstrekte. Hierna reikte do heer Alkemade met een toepasselijk woord de diploma's en de prij zen uit. Tenslotte dankte de heer C. G. J. Alke made den directeur voor zijn keurig jaar verslag en den loco-burgemeester voor diens sympathieke woorden. Ook de leeraren aie zulke resultaten wisten te bereiken bracht hij zijn welge» meenden dank. Hierna werkte spr. de jongeren op niet te denken, dat zij nu genoeg hebben ge leerd en spoorde hen aan zich tijdig weder op te geven voor den volgenden cursus. Hierna werd door allen een rondgang gemaakt en het tentoongestelde bezichtigd, OEGSTGEEST. Rijwieldiefstal. Van G. K. alhier is Zaterdagavond een rijwiel ontvreemd, dat hij buiten voor een perceel had laten staan. In den ouderdom van 78 jaren is gisternacht alhier overleden dr. P. Ver meulen. Gekomen van Hillegersberg, waar de heer Vermeulen als zeer geliefd geneesheer practiseerde, heeft hij onze gemeente als woonplaats gekozen en hier eenige jaren van een welverdiende rust mogen genieten. RIJNSBURG. BLOEMENDIEFSTAL IV „FLORA." De daders aangehouden. Dc laatsten tijd kwamen er bij de politie klachten binnen, dat er aan het Veilingsgebouw „Flora" bloemen werden ontvreemd. Om de daders in banden te krijgen ging niet gemakkelijk, omdat ieder een op de veiling met bloemen loopt. Vrijdag j.I. liepen er een paar verdachte personen op de veiling en werd de politie gewaarschuwd. Deze sloeg de twee ver dachte personen gade en consta teerde dat zij een driewielige bakfiets met bloemen oplaadden. Een hunner bemerkte de politie en wist zich uit de voeten te maken, doch de tweede persoon werd met zijn geladen bakfiets aangehouden. Overgebracht naar het politie-bureau, gaï bij de schuld aan den ontsnapte, een voor hem zooals hij verklaarde onbekend persoon. De politie wist echter nog denzelfden middag deze J. B„ in den Haag aan te houden. Hij bekende volledig de bloemen met den eerst aangehoudene O. A. J B. eveneens uit den Haag afkomstig, te heb ben ontvreemd. J. B. bekende bovendien nog op 22 Maart j.I. een rijwiel op deze veiling te hebben ontvreemd, en dit te Rotterdam te hebben verkocht. Ook hebben zij eenige weken geleden op de bloemenveiling te Poeldijk bloemen gestolen. J. B. is ter beschikking van den Offi cier van Justitie gesteld, terwijl G. A. J. B. op vrije voeten is gesteld. KATWIJK AAN ZEE. ZILVEREN POLITIE-JUBILEUM. Van den heer v. d. Luyt. Zaterdag wapperde de vlag van het politiebureau alhier ter cere van den heer J. v. d. Luyt, die den dag herdacht, waarop hij 25 jaar geleden als gemeente-veldwach ter in dienst trad. ln dat tijdsverloop van een kwart eeuw heeft hij hel eenvoudige visschersdorp zien uitbreiden tot de druk bezochte bad plaats. die het in de laatste jaren ge worden is. Zoo ook heelt de politiedienst in die periode hier een evolutie ondergaan en is in de laatste jaren die dienst op geheel moderne wijze georganiseerd. Onder 241. Het was voor vader de Bie ook geen pretje zoo'n heelen tijd het touw vast te houden, want Pietje, die nogal dik voor zijn leeftijd was, bleef net hangen als een steen Plotseling gleed het touw uit vaders handen en daar vloog het arme Pietje tegen den grond aan. Wie er het ergste aan toe was, Jaap of zijn zoontje was de eerste vijf minu ten niet na te gaan, want ze schreeuwden even hard. 242. Nadat het tweetal thuis een beetje opgeknapt werd, begon de vliegerij opnieuw Jaap, die al met zooveel van zijn kinderen last had gehad, paste de beste manier toe. Hij haalde dunne touwtjes door de vleugeltjes van Plet en bond hem aan een boom Heel den middag sloeg Pietje met zijn armen en beenen, maar toen vader hem los maakte kon le nog niet vliegen en viel als een appel naar beneden.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10