74ste Jaar^an? ZATERDAG 1 APRIL 1933 No. 22494 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Officieele Kennisgevingen. Leïdsch Cnste-nomité. STADSNIEUWS. Een nieuw Prijsraadsel. Het vonrmamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLA PRIJS DER AD VER TENTIEN: 30 Cts. ner .egel voor advertentlëD uit Leiden en plaatsen waar agentschappen var ons Blad gevestigd zftn V'oor alle andere ajvertenttën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend t)'J vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:) Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. VFRGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 3 APRIL 1933. des namiddags te 2 uur, in het gebouw ..Tot Nut van 't Algemeen" (Steenscbuur 21). Alsnog te behandelen; 8402 Voorstel tot verkoop van een gedeelte bouwterrein c.a. aan den Rijnsburgerweg, hoek Wassenaarscheweg N.Z kad. bekend gemeente Leiden, Sectie P. No. 940 ged. aan Prof. Dr. W. F. Suermondt. (74) AFSCHEID VAN DEN HEER F. O. H. W. KESSELRING. Zijn verdiensten do geschetst. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. L. Bogaards om vergunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij in het perceel Heerenstraat No. 4, kad. bekend Gemeente Leiden, Sectie M. No. 3338; b. J. A. Meijcrs om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor petroleum in het perceel Heerengracht No. 66, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie I No. 1174; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn alsmede, dat op Zaterdag den 15en April 1933, des voormiddags te halfelf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 1 April 1933. 8493 Giro No. 188690. Heden ontvingen wij per kas: N. N. f. 2.50. DE AANSTAANDE VACATURE VAN PROF. DR. L. KN APPERT. De commissie van voordracht vanwege de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk zal Donderdag 27 April bijeenkomen tot het opmaken van een voordracht van drie leden in de vacature van kerkelijk noog- leeraar aan de Rijksuniversiteit alhier, die zal ontstaan doordat prof. dr L. Knappert wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd dezen zomer moet aftreden. De Algemeene Synode der kerk zal dan Woensdag 8 Juni bijeen komen om uit deze voordracht een keuze te doen. Prof. Knappert is de eenige vrijzinnige kerkeliike hoogleeraar. waarom de benoe ming van ziin onvoleer met me»r dan ge wone belangstelling in de kerkeliike wereld wordt tegemoet gezien, en dat temeer om dat de commissie van voordracht in meer derheid rechtzinnig is. ONTSPANNINGSAVOND VOOR WERKLOOZEN. Het programma voor den op Dinsdag 4 April a.s. te houden ontspanningsavond voor werkloozen uitgaande van het Crisis comité subcomité Ontwikkeling en Ont spanning en waaraan ..Orpheus" en de heer Stenz medewerkten, luidt als volgt: 1. Einzug der Gladiatoren marsch. J. Tri nik. 2. Orphée aux Enfers. ouverture J. Offenbach. 3 Les Contes d'Hoffmann J. Offenbach. 4 en 5. Liedies bij de guitaar. H. Stenz. Pauze 6 Liedies bij de gui taar H, Stenz. 7. Les Sirenes, wals E. Waldteufel. 8. Cavalleria Rusticana. fanta sie. P Mascagni. 9. Voorwaarts, marsch W. Ciere ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerd heid od proefschrift getiteld .De wetsont duiking Ir het internationaal privaatrecht" de heer G Beelaerts van Blokland geb te 's-G-avenbage: idem tot doctor in de let teren en wiribeeeerte on proefschrift geti teld Contribution a réttMe de la fortune litteraire de rArioete en France" de heer S. K°vser geb te Te"oi Geslaagd voor het candidaats-pxam»n klass. letteren mej. E. Hulshoff Pol (Wassenaar). In het Kamerlingh Onnes Laboratorium had gistermiddag het afscheid plaats van den heer F. O. H. W. Kesselring als hoofd van een der glasblazerijen in genoemd laboratorium. Aanwezig waren o.a. mevr. de wed. prof. dr. H. Kamerlingh OnnesBijleveld, me vrouw prof. Keesom; mevrouw prof. De Haas, prof dr. W. H. Keesom, prof. dr. W. J de Haas, dl". C. A. Crommelin, voorts de assistenten van het laboratorium, de col lega's van den heer Kesselring, een aan tal studenten en de leerlingen der instru mentmakersopleiding. De secretaris van curatoren was door ambtsbezigheden ver hinderd aanwezig te zijn. De heer Kesselring werd allereerst toe gesproken door prof. Keesom, directeur der eerste afdesling van het laboratorium, die er op wees, dat een terugblik in het verleden den heer Kesselring wel tot groote tevredenheid moest stemmen. Na dat de heer Kesselring aan de vakschool te Ilmenau zijn opleiding had genoten, werd hij door prof. Kamerlingh Onnes „ontdekt". Spr. haalde oude herinneringen op uit den tijd, toen het herhaaldelijk breken van de glazen buizen die voor bepaalde proeven noodig waren, het vertrouwen in de toestellen deed verliezen en de onder zoekingen schade deed. Nauwelijks was echter de heer Kesselring aan het labora torium verbonden of de buizen sprongen niet meer, zóó gehoorzaam schenen zij te zijn aan hun maker. Niemand kon dit ver klaren, ook waarschijnlijk de heer Kessel ring zelf niet. Vooral ook in het koelen van glas bezat hij groote bekwaamheid. Door zijn vakmanschap had langzamer hand iedereen hem noodig en werd het tempo in het laboratorium door het werk tempo van den heer Kesselring bepaald. Dit leidde er toe, dat gegadigden bij zijn werktafel op de afwerking gingen wachten om aldus eenige pressie uit te oefenen en het eerst een voor eigen proef begeerd werkstuk in handen te krijgen. Prof. Keesom dacht met genoegen terug aan die aangename en gezellige uren in de glasblazerij doorgebracht. Hij herinnerde voorts aan de prachtige werkstukken, die in de zaal tentoongesteld waren en waar over hij eergisteren reeds heeft geschre ven. Nu is de tijd gekomen aldus ver volgde prof. Keesom dat de last die op den heer Kesselring drukte, op jongeren zal overgaan, doch wij gelooven stellig, dat de werkzaamheid van hem zelf daar mede niet zal zijn afgesloten; in zeker op zicht zal het dus geen afscheid zijn. Nadat prof. Keesom ook namens Cura toren woorden van waardeering had ge sproken, bood hij den heer Kesselring een album met foto's aan, waarin op de eerste bladzijde staat vermeld; „Aan F. O. H. W. Kesselring die mees terstukken uit glas wist te scheppen, zijn kunst aan anderen leerde en door beide den bloei der natuurkunde hier en elders bevorderde; 30 Maart. 1933. Het Kamer lingh Onnes Laboratorium". Voorts sprak prof dr. W. J. de Haas, directeur der He afdeeling, den schei dende toe. Hoe zijn de tijden veranderd: vroeger hield prof. Kamerlingh Onnes zelf een wakend oog over het laboratorium nu zou zoo iets niet meer mogelijk zijn. Prof. De Haas herinnerde zich de oude glas blazerij als iets aparts; met het geruisch van de vlammen en de glimlachtjes op het glas had ze iets gemoedelijks en Kes selring paste daarin. De nieuwe glasbla zerij had naast de vele voordeelen iets tegen. nl. geen zonnige kant, evenals de gezondheid van Kesselring Spr. hoopte dat in de toekomst door meerdere rust zijn kwaal zal verminderen. Spreker achtte den heer Kesselring een groot kunstenaar, die als leeraar der Ver- eeniging tot Bevordering van de Opleiding tot Instrumentmaker de Nederlandsche glasblazerskunst heeft omhoog geveerd en hij meende uit naam van allen, ook na mens de vele oudleerlingen in het buiten land, aan zijn groote dankbaarheid uiting te moeten geven. Namens de Vereeniging reikte prof. De Haas aan den heer Kesselring de Mus- scb enbroek-medaille uit. Vervolgens sprak dr. Crommelin namens het wetenschappelijk personeel en gaf uiting aan de gevoelens van dankbaar heid, die allen bezielden, die bij de con structie van toestellen van de uitnemende bekwaamheid van den heer Kesselring partij hadden kunnen trekken Voorts legde spreker den nadruk op de inter nationale beteekenis van Kesselring's werk en wees er op hoe vele zijner oud- leerlingen in het buitenland werkzaam waren en hoe de vacantie-cursussen in het glasblazen telken jare buitenlanders naar Leiden deden komen. Tenslotte bood soreker namens het wetenschaDpeliik per soneel aan den heer Kesselring een poly chrome Delftsche schotel aan. De heer Flim, bedrijfschef van het cryogeen laboratorium, zeide met den heer Kesselring steeds met veel genoegen samengewerkt te hebben en bood namens het personeel zijn collega een foto toestel aan. Tenslotte sprak nog de leerling Sanders woorden van dank namens de leerlingen, voor wie den heer Kesselring een uitste kend leermeester is geweest. Hij twijfelde er niet aan of hun leermeester zou nog menigmaal een kijkje in de glasblazerij komen nemen. Nadat spreker nog dank had gebracht namens de vereeniging van Mathesianen overhandigde ook hij na mens de leerlingen een souvenir. Na afloop van deze toesoraken bleven de aanwezigen nog eeruimen tijd in vriendschappelijk samenzijn bijeen. VERKOOP GROND. Van prof. dr. W. F. Suermondt is een verzoek ingekomen om van de gemeente voor den bouw, van een heerenhuis te mogen koopen het gedeelte grond en water, in totaal groot ongeveer 1800 vlerk M„ gelegen aan den Rijnsburgerweg, hoek Wassenaarscheweg noordzijde. De met adressant gevoerde onderhande lingen hebben tot overeenstemming ge leid omtrent verkoop van bedoelde ge deelten grond en water tegen den prijs van f. 15 per vlerk. M. LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Maart 19331 ingelegd f.430 061 48 en terugbetaald f. 468.530,09; 131 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 156 boekles werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18 372 inleggers, inclusief 1383 deelnemers aan den Afhaalaic-nst, bedroeg einde Maart f. 8.271.856,81. In 4738 posten is in deze maand door 'den Afhaaldienst f. 13.525 ontvangen. CHR. GEREF JONGEL.-VEK. Lezing Prof. Wisse. Gisteravond hield prol. G. Wisse van Apeldoorn op uitnoodiging van de Chr. Geref, J. V Spr. 22 6 in het kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente een lezing ge titeld: De drie gezellinnen op de Pelgrims reis. Er bestond voor deze lezing groote belangstelling. Prof Wisse begon met de teekening van de plaat van de drie figuren: één die het kruis omhelst het geloof; één die op het anker leunt de hoop en eén die een bran dend hart opheft de liefde. Deze drie zijn niet bekend in de oudere en nieuwere heidensche cultuur maar spe cifiek eigendlom des Christendoms. Het geloof is een licht in het verstand en een kracht in den wil waardoor de ziel God in Christus zoo kent dat zi1 op hem vertrouwt, Spr. werkt dit nader uit in de drie stukken van ellende verlossing en dankbaarheid gelijk het geloof de levens band is met God van begin tot eind in het nieuwe leven. De hoop is ook geloof, maar geloof voor de toekomst. De wereld kent dit woord ook en schrijft zelfs op de kroegen ,In de goede hoop" maar den inhoud kent men niet. Bil de v. .lid staat de hoop in de sfeer der on zekerheid, maar de christelijke hooD is juist uit vastheid en zekerheid oDkomende. omdat in Christus de erfenis vast staat De liefde is de onderbouw en tevens de kroon van geloof en hoop De liefde kent een passief element met als eerste moment een gemis gevoel en een actief element nl. als God in Christus zich aan de ziel weg schenkt. Hieruit ontstaat de kennis der liefde, de mystiek der liefde en de daad der liefde. Daarna beschreef spr. als tegenstelling de wereld des otigeloofs der wanhoop en des wrevels gelijk wij dit thans zien. Spr. besloot met te schetsen hoe eenmaal geloof en hoop van den pelerlm afscheid nemen maar hoe dan de liefde meegaat den hemel in. O.O.-VER. „ST. MARTINUS". Afscheid van den heer Geene. De afd. Leiden van bovengenoemde Ver. heeft een druk bezochte ledenvergadering gehouden, die in hoofdzaak was belegd wegens het vertrek van haar voorzitter, den heer W. Geene. die als adj. O.-O. van het 4de R. I. den militairen dienst, als een der eerste „slachtoffers" van de bezuini ging bij het leger, met pensioen op 1 April gaat verlaten. Aanwezig waren de geest. adv. en het H.-B.-lid de heer Grobben. Bij 't agenda punt: verkiezing nieuwen voorzitter, ver zocht de heer Kramp het woord en bracht naar voren de beteekenis van het vertrek en het verlies van zulk een voorzitter, d'e vanaf 1912 de afd. Leiden had bestuurd. Een commissie bestaande uit de heeren Kramn en Van Riet. bood den scheidenden voorzitter een prachtige lamp aan. De heer Geene dankte de vergadering zicht baar geroerd voor dit bewiis van erkente lijkheid. Hierna verkreeg de geestel. adv. het woord, die den heer Geene in enkele korte woorden schetste als een zeer be kwaam persoon en hem dank bracht voor het zeer vele goede werk wat hij al die jaren voor .,St. Martinus" had gedaan. Vervolgens dankte de heer Grobben na mens het hoofdbestuur en hoopte dat de heer Geene zijn rust zou krijgen, al is het dan ook gedwongen Als voorzitter stond hij bovenaan en daar in 1933 een gedenr- bogje uitgegeven wedt, verklante de heer Grobben, dat de daden van den heer G»ene daarin aangegeven zouden worden. Door velen werd nog het woord gevoerd en allen voelden, niettegenstaande aan deze verga dering een feestelijk tintie was gegeven dat de afd. Leiden Iets ging missen wat niet zoo gauw terug tp kriigpn is. De heer Geene dankte de verschillende sprekers en hoonte wanneer er iets 1n het biireer'rven was. waarvoor hij In aanmerking zou ko men dezelfde waardeering te mogen on dervinden. Hierna werd als voorz'tter gekozen de heer Th. Kramp. Om kwart voor elf werd de vergadering gesloten. In het Tweede Blad plaatsen wij heden een nieuw Prijsraadsel. Wij loven wederom 4 prijzen van f 2.50 uit, te verloten onder de goede oplossers. Oplossingen moeten uiterlijk Woensdag a.s. 's middags om 5 uur in ons bezit zijn. TO-VE-DE-KA-AVOND. Gisteravond was in het wijkgebouw aan het Levendaal een TO-VË-DE-KA- en ouderavond belegd, die goed geslaagd mag heeten. Na opening door den voorzitter der C.J. M.V. den heer J. M. G. Hakkert. werd ach tereenvolgens muziek door de mond-accor- deon-vereeniging ,K. en G." en een klucht- tlge samenspraak gegeven en tot slot een voordracht van den heer H. F. Roman Jr. De geboden nummers oogstten veel succes. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Wed. P. Verdegaal en Zonen Engelschelaan 49 Voorhout. Bloembollenexport. Wed. M. C. Verdegaal- Prins Voorhout. Wijzigingen: J. F. A Haverman, Sta tionsplein 1 Leiden Exploitatie v. buffet ten station Leiden. Uittredend eigenaar: J, F. A Haverman. Leiden dd. 1 April 1933. Wijz handelsna'am in: J G D Haverman. Nieuwe eigenaar: J G D. Haverman Lei den N V tot voortzetting van de zaken voor heen gedreven onder den naam: Algemeen Werktuigkundig en Electrotechnisch Bu reau Electra" Oude Varkenmarkt 3 Lei den Uittredend directeur: C. H. Brandt, Lelden dd. 27 Mrt. 1933. N V. voorheen H Brandt en Zonen Oude Varkenmarkt 5 Lelden Expeditie auto handel en garage enz. Uitteredend direc teur: C. H. Brandt Lelden dd. 27 Mrt. 1933 Stoom- Wasch- en Strijklnrichting B. Spronk Witte Singel 14, Leiden. Bovenge noemde handelszaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Wasccherii Spronk N V. (Ned Staatscrt. 29 Maart 1933, Bijvoegsel No. 600). Dir B. Soronk Lelden Maatschaooelijk kaoitaal f 25 000 waarvan geplaatst en gestort f. 20 000. Naamlooze Vennootschap Nieuwkooosche Stoonumederlj voorheen N. G Bon, Zuid- einde 89 N'.euwkooo. Nieuwe directeur: A. Bon Gzn. Nieuwkoop. „KERK EN VREDE". Men schrijft ons: Vrijdag 7 April a.s. zal de afd. Leiden e. O. van „Kerk en Vrede" in de Luther- sche Kerk een godsdienstoefening houden, waarin ds. A R. Rutgers, Ned. Herv. Pred. te Rotterdam hoopt voor te gaan. In verband met de nadering van den Goeden Vrijdag zal gesproken worden over de beteekenis van het Kruis van Christus voor onzen tijd, naar aanleiding van de •woorden: ,,In dit teeken zult gij over winnen. Hoewel deze avond speciaal bedoeld is voor leden der diverse Christelijke gemeen ten in Leiden e. o„ zijn ook andere belang stellenden harteliik welkom. De gezangen zijn gelijkelijk gekozen uit het Psalm- en Gezangboek der Ned Ferv. Kerk èn uit den Bundel van den Ned Prot Bond Men neme dus één dezer boeken mee. Voor nadere bilzonderheden zie men de advertentie in dit nummer. EEN AARDIGE RECL AME. De firma B. de Koning, Haarlemmer straat hoek Donkersteeg heeft voor de pas begonnen maand een aardige reclame campagne bedacht, welke boven andere dit voordeel heeft, dat zij niet uitsluitend is ingesteld op het behalen van eigen voordeel, maar tevens een algemeen- opvoedkundige strekking heeft. In verband met het 50-jarig bestaan van den A. N. W. B. is de heer de Koning op het denkbeeld gekomen onder bepaalde voorwaarden waarvoor wij naar de ad vertentie in dit Blad verwijzen ver- keers-sluitzegels te verstrekken, welke door den A N. W B. voor dit doel gaarne aan den heer de K. als vertegenwoordiger voor Leiden en omstreken werden beschik baar gesteld. Het winkelintérieur is volkomen in stijl gebracht. Verkeersagenten en de bekende blauw-witte handwijzers maken den be zoekers het vragen naar de gewenschte afdeelingen volmaakt overbodig Zelfs een overweg met een geüniformeerden bewa ker, ontbreekt niet in dit verkeerssysteem! Natuurlijk zijn voor de bezitters van de volledige collectie sluitzegels prijzen be schikbaar. Wij wenschen den heer de Koning toe, dat de talrijke aangegeven wegen zich uiteindelijk bij zijn brandkast zullen vereenigen Want dat is ondanks het prijzenswaar dig paedagogische tintje eigenlijk wel het voornaamste BINNEN! AND De bruggen over de groote rivieren; twee wetsontwerpen ingediend. (3e Bladl. ^De A.V.R.O. in 1932; jaarverslag van den directeur. (Binnenland 4e Blad). De aankomst van de Indische luchtmail; na begin Mei op Woensdag. (Binnenland 4e Blad). Het menggebod voor margarine gewij zigd. (Land- en Tuinbouw 3e Blad). Beperking van de kaasproductie met ongeveer 30 pCt. (Land- en Tuinbouw 3e Blad). BUITENT,AND ncden is de boycot te^en de Joden in DuitscMand doorgevoerd. Hierna uauze tot Woensdag en dan? (Buitenland en Tel, le Blad). Fen wet betreffende de doodstraf in Duitscbland Ook voor v, d. Lubbe? (Bui tenland le Blad). De ontbinding van den Schntzbund in Oo'tenrök. (Bulteo'md le Blad). Het afgeloopen finaneieele jaar in En geland. (Buitenland, le Blad). DE BIOSCOPEN. Luxor-Theatcr Wie sag ich's meinem Mann? Hoe zeg ik het mijn man? Dat ls het groote probleem van Rcnate Muller in dit vroolijke filmverhaal, en 't is zoo gelukkig voor het jonge vrouwtje dat het toeval haar te hulp komt! Terwijl haar echtgenoot en huistyran uitstedig was voor een economisch congres heeft zij den euvelen moed gehad, tezamen met een oudere vriendin (Ida Wiist). een slippertje te maken Dat was op zichzelf zoo erg niet, want het was alles zeer onschuldig, maar wat zou de echtgenoot zggen indien hij ontdekt dat naar pyama spoorloos ver dwenen was? „Hoe zeg ik het mijn man? overpeinst Renate en in haar angst ziet ze reeds de verontwaardiging en woede van haar heer en meester, wiens hoog staand karakter nooit iets dergelijks zou gedoogen. Maar het vrouwtje weet niet dat ook de tyran een slippertje ge maakt heeft en het vervelende congres in den steek heeft gelaten voor het gezel schap eener mooie jongedame van ruime begripnen! Op deze wijze ontstaan er ver wikkelingen van weerszijden en bet is ten slotte de oudere vriendin (Ida Wiist). die het geheim ontdekt bij een bezoek van den als altijd zeer opgewonden en zeer loslip pige Otto Walburg Onder heel sombere perspectieven voor den ontrouwen echt genoot (George Alexander) zakt daarna 't scherm over deze amusante historie die goed gespeeld wordt en eenige vroolijke liedies brengt. Vóór de pauze gaat een tendenz-film volgens het bekende recept „Meisjes, die spoorloos verdwijnen. Casino-Theater Er zijn weinig films, die zulk een succes hebben behaald als De drie met één benzinepomp", een operettefilm met een uiterst sterke rol- bezettting, een scenario, dat steeds blijft amuseeren en aangenaam ln het gehoor liggende muziek. De opzet van het gegeven vormt een drietal berooide knapen, die dank zij hun benzinepomp, met een heel aardige jongedame in aanraking komen welke vriendschap niet onbeantwoord blijft. En Willy Fritsch is tenslotte de gelukkige, die de charmante Lilian Harvey voor altijd aan zich kan verbinden De beide overige vrienden zijn Heinz Riih- mann en Oskar Karlweiss en met zlln drieën zijn ze vermakelijk in alle details. „Dixiana" is een weelderig opgezette film show, met er doorheen gevlochten een romantische intrige. Het laatste deel is tot een revue uitgewerkt en in kleuren op genomen Het carnavalsfeest is een bonte mengeling van kleuren, costuums en ensce- neering, waarbij zang en dans elkander afwisselen. Bebe Daniels en de bakende komieken Robert Woolsev en Bert Whepler ziin de voornaamste spelers in deze kost baar gemonteerde rolprent. Trianon-Theater Trianon brengt deze week een reprise van de nachtvoorstelling van 22 Maart met de film „Aus dem Tage- buch einer Frauenartzin" of „Het eerste recht van het kind" met in de hoofdrol Hertha Thiele. Naar aanleiding van deze voorstelling bespraken wij deze film reeds uitvoerig, zoodat wij thans kunnen vol staan met een verwijzing naar dat verslag Vóór de pauze draalt de Felix Bressart film ..Wie geeft mij een baantje", een ver makelijke geschiedenis met tal van grap pige verwikkelingen waarom dan ook braaf werd geschaterd. Geen ander als Bressart is dan ook in staat zoo stuntelig en onbe holpen de meest uiteenloooende situaties te doorstaan en tenslotte toch datgenr te bereiken wat met hem elkeen onbereik baar scheen Hoe het hem lukt? De film lost u dit probleem volkomen op Tevoren wordt nog 'n onderhoudend journaal ver toond.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1