74»te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 31 Maart 1933 Zesde Blad No. 22403 UIT DE RIJNSTREEK. LUXE AUTO - VERHUUR TELEF. 396 TELEF 396 RADIO-PROGRAMMA. j STEUN AAN BOLLETREKKERS. Nota aan de Eerste Kamer. In zijn Nota naar aanleiding van het Eindverslag van de Commissie van Rap porteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijziging en verhoo ging van het tiende hoofdstuk (oud hoofd stuk V) der Rijksbegrooting voor 't dienst jaar 1932, (Steunverleening ten behoeve van bollentrekkers ln de gemeenten Ter Aar, Alkemade, Nieuwkoop en Woubrugge) zegt de Minister van Economische Zaken en Arbeid, dat, afgezien van de oorzaak van den noodtoestand, welken de Regie ring met dit voorstel van wet beoogt te lenigen, die toestand op het tijdstip, waarop tot hulpverleening werd besloten van zoodanig bijzonder karakter was, dat in de betrokken streek, tengevolge van een aaneenschakeling van aansprakelijkheid met een aantr.l bollentrekkers, een reeks klelnvermogenden hun bestaan met onder gang zagen bedreigd. Wat dit zou betee- kend heoben voor gemeenten als de onder havige, waarvan het budget reeds groote zorgen baart, behoeft geen nadere uiteen zetting. Van een ongewenscht precedent ten aanzien van andere bollentrekkers uit andere streken is hier geen sprake, daar de omstandigheden, welke zich hier voor deden, uitzonderlijk te achten zijn. Deze steunmaatregel beoogt slechts het geschokt economisch evenwicht en de verstoorde sociale rust van een zeer ernstig ingezon ken streek een allernoodzakelijksten steun te bieden. Hulp van gemeentewege kon, gegeven de financieele positie der vier betrokkpn ge meenten, niet worden gevergd; van hun bemiddeling is echter een dankbaar ge bruik gemaakt. Het provinciaal bestuur ls in deze reveling niet gptppd. De geko'en vorm van steun (oessie) leent zich kwalijk voor deelneming. o ALPHEN. Lief dad igiieid.su it voering van „Houvast". Ten bate van het plaatselijke crisisco mité gaf de gymnastiekverg. „Hou-Vast" evenals het vorige jaar een uitvoering in de Nutszaal. De belangstelling was zeer goed. Na de opmarsch heette de directeur de heer P. Zuidam de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. sprak zijn dank uit voor de groote belangstelling ten eerste voor het plaatselijke crisiscomité en ten tweede om dat Houvast zich ln zoo veler sympathie mag verheugen. De crisis is nog erger ge worden waarom „Hou-Vast" heeft ge meend ook thans weer 'n uitvoering voor 't Comité te moeten geven. Hierna werd aan gevangen met de uitvoering van het mooi verzorgde programma. Dank zij de uitste kende leiding van den directeur had de afwerking hiervan een zeer goed en vlug verloop. Het geheel werd wederom besloten met een keurige rhythmisehe fantasie der dames en een geanimeerd bal besloot de avond. In de pauze vond een verkoop van ,.Hou-Vast"-vlaggetjes plaats, eveneens ten bate van het ol. crisiscomité. Het mu ziekgezelschap „The Red Syncopaters", zorgde voor muzikale opluistering. Burgerlijke Stand. Geboren: Josephus Johannes Maria, z van Franciscus Josephus Rozestraten en Petronella Caecilia Maria Janmaat Margje, dochter van Klaas Boon en Allda van der Wel Elisabeth Johanna, dochter van Hendrik de Water en Cornelia Brug man Willem Comelis. zoon van Cornells Vis en Boudiwina van der Mik Herman Cornells, zoon van Gijsbert Wortman en Maartje Margaretha Goebel Anna Theodora Liduina, dochter van Anthonlus de Lange en Elisabeth Johanna Turken Comelis Marius, zoon van Pieter Kooi en Geertrulda Elizabeth Brouwer Piet Z. v. Pieter Jacob Schouten en Marijtje v. der Lee Pieter Joost, zoon van Wouter den Hertog en Adriana Rosenboom. Overleden: Gerardus van der Plas. oud 58 jaren, echtgenoot van Cornelia Petro nella van Remmerden Maaike Fiorina Kleingeld, oud 22 jaren. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Woubrugge Jacob A. Oostra veehoudersknecht, Raadhuisstraat 10 Roosendaal en Nispen, Jan Roest employe b.d. „Veluwe" Steenstraat 18 Boskoop. Johannes D. den Hengst, reiziger Groeneweg 10 's-Gravenhage Johanna Friese, echtgenoote van J. D. Hengst, zon der beroep Groeneweg 10 Ambt-Vollen- hove Hermanna Metselaar, echtgenoote van D. G. Vaartjes zonder beroep. Horten siastraat 47 Einhoven, Christina J. Amersfoort, vonder beroep. Gouwsluische- weg 20 Woubrugge, Jan Kruise en gezin arbeider, Rldderbuurt 24 Nieuwkoop, Hendrik Aartse en gezin, grondwerker Concordiastraat 31 Ede Adriana J. den Ouden, zonder beroep, Jaagpad 9 's-Gravenhage, Wilhelmlna Veltman zon der beroep van Boetselaerstraat 7c rood. Vertrokken naar. Oegstgeest. Fred. Hen driklaan 29, Dr. Pieter Johannes Gatllard Arts, Oudshoornscheweg 98 Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 29, Johanna W. Schou ten, echtgenoote van P. J. Galllard zonder beroep. Gouwslutsche weg 18 Boskoop, Nleuwstraat. Catharina M. Neroof, dienst bode, Groeneweg 20 Druten, Ooster straat 67c, Willem Blom, meesterknecht, Hoorn 422 Voorschoten p.a. dhr. B. Koning, King-Farm, Gerrit W. G. Noorhoff bloemistknecht, Raadhuisstraat 44 Alkmaar, Bleekerslaan, Dlck Steuven, bloemistknecht. Raadhuisstraat 44 Hazerswoude p.a. dhr. B. de Vogel, Leen- dert G. van Bultenen, smidsknecht, Raad huisstraat. 44 Lelden, Haagweg. Anna M. Snanjaard. dlenstbodt. Gouwsluische weg 106a Utrecht. Weerdsingel W.Z. 32, Jan van Goor. opzichter teekenaar Ned. Spoorwegen, Prins Hendrikstraat 29 ÜTuten Johannes M. de Loriin en gezin IJzerwerker. woonark Steekterweg Bergscbenhoek p.a. dhr. L. v. d. Berg, Daniel J. van Kempen en gezin veehouder Hoorn 9 Leiderdorp, Dorpstraat 168, Anthonetta Hoogteljllne, dienstbode Wou- brugscbe weg 72e Ter Aar D. 140 Pieter Broer Kaaspakhuisknecht, Hoorn 87b Zwammerdam, Ovprtocht C 73. Comelis T. Bahlmonn. manufartnrier Brueeestraat 6 Koudekerk p. a. dhr. J. van Dokkum, Dirk Griffioen, broodbakkersknecht Steek terweg 150 Veenendaal Bergweg D 2, Hendrik van Hoevelaken smidskneeht, Raadhuisstraat 44 Boskoop, Laag-Bns- Roop, Antonius van Prulssen en gezin fabrieksarbeider Otweg 10 Hazerswoude Rijndijk A 257, Gljsbertus C. van der Vllst veehoudersknecht Nesse 8 Zwammer- damp.a. W. Domburg, Hendrik van der Wal veehoudersknecht, Hoogedijk 14 Rotterdam. Kruizemuntstraat 8 Gljsbertus Vink koopman, Raadhuisstraat 95 Hazerswoude, Rietveld G 21, Jacobus M. Timmer, veehoudersknecht, Oranjelaan 62. In de ledenvergadering van de chr. school Hooftstraat werden bij de bestuurs verkiezing gekozen voor de aftredende leden de heeren M. v. Beusekom en C. Haasbeek Jr. de heeren G. Vermaas en A. Kranenburg. o ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Petrus Jozef, z. van S. J. van der Geest en M. P. Ruijgrok Wilhelmlna Maria, d van J. N. van der Meer en A. M. C. Bosman Johanna Maria, d. van J L. Koek en A. M. Heems kerk Johanna Adriana, d. van N. H. van Klink en A. Zaal. Overleden: Cornells Johannes Zoet 18 dagen. o BODEGRAVEN. - HET ZILVEREN JUBILEUM DER C08P. BOERENLEENBANK. Een eenvoudige herdenking. In alle eenvoud werd alhier het 25-jarig bestaan gevierd van de Coöp. Boeren leenbank. De voorzitter de heer W. F. Brunt opende de vergadering met een bijzonder welkom aan den eere-voorzitter den heer K. Jenné en aan den hoofdinspecteur den heer Visser. Het bestuur zou graag een meer groot feest hebben aangericht, maar meende zulks wegens de tijdsomstandig heden niet te moeten doen. De secretaris de heer A. de Vos las de notulen en het jaarverslag, waaruit bleek dat de bank 240 leden telt en de werk zaamheden door de vele crisis-uitkeerin- gen verdubbeld zijn. Vervolgens bracht de kassier, de heer P. W. M. van Niekerk, rapport uit. De financieele toestand van de bank is nog zeer krachtig. Er bestaat een reserve van f. 35.000, terwijl ook dit Jaar na af schrijving van f. 1000 nog een winst van f. 3400 kon worden bijgeschreven. Ruim f. 700.000 aan spaargelden zijn bij de bank belegd. De financieele commissie had de boe ken gecontroleerd en accoord bevonden. De heer C. A. Oppelaar bracht uitvoerig verslag uit van de algemeene vergadering te Utrecht en toonde aan dat de toestand van de Centrale Bank nog heel sterk is al is het tegoed van de banken door de crisis sterk teruggeloopen. Het aftredend lid van den Raad van Toezicht, de heer J. van Briemen werd herkozen. Evenzoo de aftredende be stuursleden de heeren H. van Oosterom en H. Los en de plaatsvervangende bestuurs leden de heeren J. M. A. Moons en L. P. v. d Graaf. Het béstuur en de Raad van Toezicht krijgen de gebruikelijke gratificatie. In de financieele commissie werden benoemd de heeren B. Spruijt, L. Vergunst en A. van Baren. Naar de algemeene vergadering werden afgevaardigd de heeren J. van Vliet en W. van Oosterom, secundi J. Koot en D. Hqogendoorn. Vervolgens werd het 25-jarig bestaan der bank herdacht, allereerst met een rede van den voorzitter, die hulde bracht aan de oprichters van de bank en het een en ander vertelde uit de geschiedenis der oprichting. Vervolgens wees hij op de be- teekenis van de bank voor de boeren. De secretaris gaf een historisch over zicht, waarin hij vertelde hoe in het voor jaar van 1908 een gesprek tusschen enkele boeren de bank was geboren die op 27 Maart bij notarieele acte werd gesticht. De heer I. Baelde was eerste voorzitter, de heer K. Jenné 2e voorzitter en de heer A. de Vos secretaris. Aanvankelijk hield men kantoor in de achterzaal van het Zuld-Hollandsch kof fiehuis, later in een voorkamer, weer in een lokaal van het gemeentehuis, vervol gens in een huisje aan de Bouwesteeg en tenslotte ln 1922 in het eigen mooie kan toorgebouw aan de Prins Hendrikstraat. Opvolger van den heer Baelde die spoedig overleed, was de heer Vrijlandt, die ln 1922 stierf en werd opgevolgd door den heer Jenné, die ln 1932 wegens gezond heidsredenen afscheid moest nemen en tot eere-voprzitter werd benoemd. De voorzitter huldigde vervolgens de functionarissen, die 25 jaar aan de bank zijn verbonden geweest. Aan den heer Jenné werd een wandelstok met zilveren knop aangeboden, aan den secretaris den heer de Vos een vulpenhouder en aan den heer Andr. Veelenturf, lid van den Raad van Toezicht een zilveren potlood. De heer Visser, hoofdinspecteur van de Centrale Bank hield een rede, waarin hij de geschiedenis van het Landbouwbank- wezen teekende, tevens wees hij op de krachtige positie der banken en van de Centrale Bank, waarbij thans 726 Boeren leenbanken zijn aangesloten. De heer Andr. Veelenturf huldigde den voorzitter en den directeur den heer W. F. Brunt voor zijn arbeid. Vervolgens werd een financieel over zicht gegeven door den kassier, waaruit de krachtige ontwikkeling van het bedrijf bleek. Namens de leden feliciteerde de heer A. van Baren, terwijl namens de Melkfede- ratie het woord werd gevoerd door den voorzitter, den heer J. v. d. Marei De heer P. J. Rosenboom sprak namens den Raad van Toezicht een slotwoord. KOUDEKERK. De Hoogewaardsche polder. In de gehouden vergadering van de Polderbesturen is aan den heer P. de Ligny, na ruim 40-Jarlgen dienst op de meest eervolle wijze, op gedaan verzoek, ontslag verleend als bode van de Hooge- waardsche polders, terwijl in zijn plaats tot bode is benoemd de heer H. J. Boer. Ned. Herv. School. In de gehouden ledenvergadering der Ned. Herv. School alhier zijn tot bestuurs leden herkozen de heer G. J. Visser en Ant. v Egmond. In de plaats van den heer Ph Qualm die als zoodanig heeft bedankt Is tot be stuurslid gekozen de heer Jac. Vonk. RECLAME. Vraagt eens prijs voor uw Autoritten aan de School-Garage, Langebrug 7, Tel. 396 la k'as 'uxe 5 7 pari. auto's v af 10 et. p. K.M. WT" DAG EN NACHT DISPONIBEL BELEEFD AANBEVELEND. 450'a A. R. Kiesvereeniging. In de gehouden vergadering van de A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" werd o.m. door den heer J. E. Goedhart ingeleid het onderwerp „Sociale lasten ook in crisistijd". De opkomst was vrij goed; een aange name bespreking volgde. Loop der bevolking. Gevestigd: van Leiden: J. M. Bljleveld, S. Munnlk, K. Horstman, M. R. de Vogel van Alphen aan den Rijn: B. A. C. ZaaL van Woubrugge: M. Dorrepaal van Hazerswoude: S. W. Geerlof van Haar lemmermeer: J. Raar en gezin van Lei- muiden: J. Roeloffs en gezin van Wou brugge: F Leenhouts en gezin. Vertrokken: naar Hazerswoude: D. Dor repaal en gezin naar Wassenaar: W. J. van der Werken naar Den Haag: J. M. Bijleveld naar Oegstgeest C. Boer naar Soesterberg J. Reyneveld naar Al phen aan den Rijn: L. Jongejan naar Woubrugge: J. C. van Dongen en gezin naar Boskoop: S. C. van den Hoorn. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van Gerrit Dorre- paal en van Margje Kasteltjn. Overleden: Cornelia Been 78 j„ echtge noote van Jan Raas Marinus Loef 23 j. De werkloosheid. Het aantal ingeschrevenen bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier, is sedert de vorige opgave met 19 vermin derd en bedraagt thans 107 waarvan 23 gedeeltelijk werkloos. o LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Benoemingen. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De Voorzitter opende met gebed. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd vastgeseteld. De Voorzitter deed daarna mededeeling van de navolgende ingekomenstukken. Schrijven van Ged. Staten in de provin cie Zuid-Holland waarbij de begrooting voor het dienstjaar. J933 goedgekeurd te ruggezonden wordt. Mededeeling van de heeren P. de Jeu, D. L. Hakker D. Ham en H. J. Visser dat zij hunne benoeming tot lid van de commissie tot wering van Schoolverzuim hebben aan genomen. De heer van Loon, die bijna 30 jaren lid der commissie is geweest neemt zijn benoeming niet aan. Schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken, waarbij medegedeeld wordt, dat het subsidie in de kosten van steunverleening over het tijdvak 16 Oct. t.m. 31 Dec. 1932 wordt vastgesteld op 25 Op een verzoek van de heeren J. van der Breggen en G. van Heijningen om ont heffing van schoolgeld wordt afwijzend be schikt. Aan de orde kwam de benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. van Loon. De voordracht luidde: 1. C. P. van den Broek; 2 P H. Muller, Met alg. st. werd benoemd de heer C. P. van den Broek. Volgden benoeming van een brugwach ter te Bilderdnm De aanbeveling in alDhabetische volgor de luidde: 1. A. de Bruijn, 2. W. van Dijk, 3 H. van Hameren, 4. A de Vos Pzn te B''derdam. 5 Jac. Zevenhoven. Bij de eerste vrite stemming worden 3 stemmen uitgebracht op H. van Hameren, 3 stemmen op A. de Vos en 1 stem op W. van Dijk. Bil de tweede stemming behalen de zelfde personen netzelfde aantal stemmen, zoodat herstemming olaats had tussehen H. van Hameren en P. de Vos. Ten slotte werd benoemd met 4 st. A. de Vos, H. van Hameren behaalde 3 stemmen. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad nog voorloopig voor den th'd van 1 jaar een bedrag ad f. 385 beschikbaar te stellen voor de veroleging van een arm lastig T.B C.-patiënt.ie in een Sanatorium. Nadat nog eenige besluiten waren vast gespeld tot wiizleinz van de begrootmgen 1932 en 1933 sloot de voorzitter deze ver gadering. NIEUWKOOP. Gezondheidscommissie. Verschenen Is het jaarverslag van de Gezondheidscommissie te Bodegraven, dat over onze gemeente de volgende gegevens bevat: Ons geboortecijfer is niet ongunstig, doch beweegt zich in dalenden lijn. In de 10 laatste Jaren was het gemiddelde percen tage per 1000 zielen 29.58, terwijl dit in 1932 was 27.02. Het gemiddelde stertecijfer ls 11.19 per 1000 zielen met 8.61 in 1932. Onder een vrachtauto. Gistermorgen had het 8-jarig zoontje van C. A. de K. alhier het ongeluk onder een vrachtauto, bestuurd door G. W. al hier te geraken. Het jongetje, dat op weg van huls naar school was. kwam plotse ling achter eenige kinderen vandaan loopen en liep pardoes tegen de aulo op. Hoewel de bestuurder direct uit alle macht remde, kon hij niet voorkomen, dat het voorwiel over het ventje heenging. Zwaar gewond werd het jongetje opgenomen en bij den heer Leenhard binnengedragen. De ontboden geneesheer, dr. Koert, con stateerde hersenschudding en adviseerde dat jiet jongetje niet naar huls mocht worden overgebracht. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. De Ziendeweg. De aannemer van de verbetering van den berm van den Ziendeweg zal Maan dag as. met het werk een aanvang maken. ROELOFARENDSVEEN. Vergadering Wit Gele Kruis. Alhier werd in de Pancratluszaal de Jaarvergadering gehouden van bovenge noemde vereeniging. Na èen kort openingswoord van den voorzitter, bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaruit aangestipt kan wor den, dat door de wijkverpleegster ln 1932 2525 bezoeken met ziekenverpleging waren afgelegd, terwijl 235 stuks verplegings- artikelen aan patiënten in bruikleen wa ren verstrekt. Van de hoogtezon in het wijkgebouw hadden 18 patiënten gebruik gemaakt, terwijl in den loop van dit jaar ook een verplaatsbaar hoogtezon-apparaat is aan geschaft waarmede patiënten aan huis kunnen worden behandeld. Voor de tuber culosebestrijding stonden 42 gezinnen on der geregeld toezicht van de huisbezoek ster. Het finantieel verslag was met roos kleurig. Met een bedrag van f. 549.22 over troffen de uitgaven de inkomsten, het geen door de reserve kan worden gedekt. De aftredende bestuursleden de heeren V. Stockmann, H. P. Klein, en J. van der Meer werden herkozen, terwijl in de vaca ture mej Penning de Vries-Vossenberg werd gekozen mej. van der Zwet-Wessel- man. Bij de rondvraag werden enkele huis- haudelijke zaken naar voren gebracht vooral in verband met de sterk verminder de inkomsten der vereeniging betreffende de verloskundige praktijk. Verschillende voorstellen om tot verbetering in deze te komen werden besproken, die nader door het bestuur zullen worden onder de oogen gezien. Met een dankwoord aan de leden voor hunne tegenwoordigheid sloot de voorzit ter op de gebruikelijke wijze de vergade ring. ———o TER AAR. Chr. Hist. Kiesvereen. In het gebouw „Jonathan" vergaderde onder voorzitterschap van den heer H. de Vos de C. H. Kiesvereeniging. Na opening met gebed en Schriftlezing las de waam. secretaris v. d. Kooy de notulen der vorige vergadering, waarop eenige ingekomen stukken voor het meerendeel betrekking hebbende op de a.s. verkiezingen in behandeling kwamen. Een voorste] tot contributieverlaging werd met vrijwel algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens kwam ter sprake de regeling van werkzaamheden bij de as. verkiezin- I gen, als controle op de stembureaux, ver- j voer hulpbehoevende kiezers enz. Als lid der controle-commissie werd aangewezen de heer W. de Vogel. Nadat nog ter sprake was gekomen het doen optreden van een spreker sloot de voorzitter deze niet drukbezochte ver gadering. Ten bate van het Crisiscomité. Op initiatief van eenige heeren aan de Aardam vond een filmvoorstelling plaats in Café „Het Centrum" met het doel om de netto opbrengst ter beschikking te stellen van het plaatselijk Crisis-comité, dat, ondanks een vrijwel leege kas nog heldhaftige pogingen blijft doen om de helpende hand uit te steken waar zulks mogelijk is. De heer Jonker drukte er bij de opening van dezen filmavond zijn spijt over uit dat de opkomst niet grooter was. Middels het filmtoestel van den heer G. Bos, dat voor dit doel belangeloos ter beschikking was gesteld, werden achter eenvolgens vertoond: „Wintersport en schoolleven uit eigen omgeving", „Een avontuurlijk huwelijk" en een Charley Chaplinfilm „Een avondje uit." Na afloop van de voorstelling deelde de heer Jonker mede, dat een bedrag van ruim f. 25.— aan het Crisis-Comité kon worden afgedragen. Voorwaar een mooi succes. Staatk. Geref. Kiesvereen. Voor bovengenoemde partij (afd. Ter Aar) trad in gebouw Jonathan op Ir. C. N. van Dis, Lid der Tweede Kamer, met het ondeiwerp: „De aanstaande verkie zingen." Nadat de voorzitter, de heer D. van Leeuwan, had geopend met het laten zingen van Ps. 68 vrs. 1, gebed en voor lezing van Richteren 7, gaf hij het woord aan Ir. van Dis. Deze zette uiteen hoe het conflict tus schen Regeering en Kamer was ontstaan, met als gevolg vervroegde verkiezingen. De St. Ger. Partij, die zich, evenals andere partijen opmaakt voor den ko menden strijd is, aldus spr., een partij die bij velen in een verkeerd daglicht wordt gesteld, o.a. door de bewering dat zij in terkerkelijk is en alleen maar voor begin selen opkomt. Evenwel, zeide spr., kan degene die de Kamerverslagen volgt heb ben opgemerkt dat naast de eeuwige be ginselen naar Gods Woord, wel degelijk wordt opgekomen voor de belangen van ons zwaar gedrukte volk. Spr. becritl- seerde voorts het in de afgeloopen jaren opgetreden coalitiekabinet en de daaruit voortvloeiende heillooze politiek. Hij be handelde in het kort verschillende punten als: doodstraf, het slappe optreden der overheid tegen het communisme, de Win kelsluitingswet, de vaccinatie, de lijkver branding, de muiterij aan boord van de „Zeven Provinciën", Zondagsheiliging, salarisverlaging, het cumulatievraagstuk, enz. Met een opwekkend woord voor de komende verkiezingen besloot spr. zijn aandachtig gevolgde rede en sloot de ver gadering met het zingen van Ps. 105 vrs 1 en dankgebed. WOUBRUGGE. Willem van Oranjeherdenking. Op initiatief van onzen Burgemeester werd ook te dezer plaatse een Comité op gericht, in verband met de herdenking van het 4e eeuwfeest van de geboorte van Parins Willem van Oranje op 24 April a.s. Dit Comité, waarin vertegenwoordigers VOOR ZATERDAG 1 APRIL. Hilversum, 296 M. VARA.-uitzending, 10.00 van. VPRO. 7.00—8.00: VRO. 8.00: Gramofoonpl. 9.00: De Notenkra kers o. 1. v. D. Wins en uramoioonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. L d. Continubedrijven: Janny van Oogen (voordracht), De Notenkrakers o. i. v. D. Wins, Marion en Hamilton (zang en piano- begel. van H. P. v. d. Velde), VARA.-tooneel o. 1. v. W. van Cappellen 12.00 —2.00: VARA.-Klelnorkest o. L v. P. Ducnant en Gramofoonpl. 2.15: Gramofoonmuziek 2.50: H. Kunst: „Moderne Toestellen- bouw'' 3.10: Concert door het B-trio (viool, cello, piano) 4.00: De Fliereflui ters" o. L v. H. de Groot 4.30: K. de Boer: „De saneering in het bakkersbedrijf" 4.50: Optreden van P. Collin en H. Stuurop 5.05: Orgelspel J. Jong 5.15: Vervolg H. Stuurop en P. Collin. Orgelspel J Jong - 5.40: A. M. de Jong's .Letter kundig overzicht" 6.00: De Flierefluiters o. 1. v H. de Groot 6.30: Afgestaan 7.00: VRO. - 8.00: Demonstratie v. h. Ver- taal-apparaat „Germano-OIando-Trans- laeterophone" door Ir. G. Cavafozzi 8.10: Operette „Ball lm Savoy" ln 3 bedrijven van P. Abraham (Het Fritz Hlrsch gezel schap). Uitzending v. h. voorspel. 1ste en 2de bedrijf uit de Stadsschouwburg te Groningen 9.10: De drie leugenachtig ste verhalen 9.25: Vervolg operette 10.40: Vaz Dias 10.50: VARA.-orkest O. L v. H. de Groot 11.15: VARA-Varia 11.20—12.00: VARA.-orkest O. L V. H. de Groot. Huizen, 1875 M. KRO.-uitzending 8.00—9.15 en 10.00: Gramofoonpl. - 11.30: Godsd. halfuurtje 12.15: Orkestconcert 2.00: Voor de jeugd 2.30: Kinderuur tje 4.00: HIRO. 5.00: Orkestconcert en Sportpraatje 6.20: Lezing 6.40: Vervolg concert 7.10: Lezing 7.45: Causerie 8.00: Schlagermuziek 8.45: Vaz Dias 8.50: Radiotooneel 9.30: Vervolg Schlagermuziek 9.45: Declama tie 10.00: Vervolg Schlagermuziek 11.30—12.00: Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50—11.05: Tijdsein en berichten 12.20' Orgelspel S. Gustard 1.05: Commodore Grand-orkest o. 1. v. J. Mus- cant 2.05: Gramofoonpl. 3.05: Harry Roy en zijn Band 3.35: Ooggetuige-ver slag van de Boatrace „Oxford-Cambridge" 4.35: Gramofoonpl. 5.05: Orgelspel H. Ramsay 5.35: Kinderuur 6 20: Berich ten 6.50: Sportpraatje 7.05: Welsh intermezzo 7.25: Lezing 7.50: Plano recital A. Delias - 820: Vaudeville-pro gramma 9.20: Berichten en lezing 10.00: BBC.-orkest o. 1. v. E. Clark 10.50: Voordracht 10.55—12.20: Dansmuziek door Ambrose en zijn band. Parijs, „Radio-Paris", 1724 M. 7.05: Gramofoonpl. 8.20: Orkestconcert 11.20: Concert d. h. Omroeporkest 3.107 Dansmuziek door het Omroeporkest 7.20 Cabaret-programma 8.05' Radiotooneel, Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit rest. „Wivex" 1.50- -2.20Gra mofoonplaten 2.504.50: L. Prell's or kest m. m. v. solisten 7.20: Weensche dansmuziek door het Omroeporkest o. 1. v. F. Mahler 8.30' Volksmuziek d. h. Om roeporkest o. 1. v. Mahler 9.10: Hoorspel 9.40: Lindquist's Harmonica-orkest 10.1011.35: Dansmuziek o.l.v. Kal Julian. Langenberg, 473 M. 6.25, 7.23 en 11.50: Gramofoonpl. 12.20: Concert 1.55: Gramofoonpl. 4.20: Concert door Man- nenzangvereenlging o. 1. v. Schmledel, en Mandoline-ensemble o. 1. v. Leonhardt 7.20: Seifenblasen", woolijke revue van A. E. Sisting 10.0511.20: Concert o. 1. v. E. Klosz. Rome, 441 M. 8.05: Voorstelling uit een theater. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 11.20: Concert o. 1. v. Felleman 12.30: Omroep- klelnorkest o. 1. v. Leemans 4.20: Dans muziek uit St. Sauveur 5.50: Zangvoor dracht 6.10 en 7.20: Gramofoonpl 7.50: Concert door Oud-Leerlingen van het Kon. Conservatorium te Brussel. Hierna concert o. 1. v. P. Moreaux. 508 M.: 11.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 12.30: Concert o.l.v. Felleman 4.20: Omroeporkest o. 1. v. Walpot 5.35: Om roepkleinorkest o. 1. v. Leemans 6.20: dito 7.50: „De kuische Suzanne" ope rette van Gilbert. In de pauze: Gramo foonmuziek. Zeesen, 1635 M. 7.20: „Seifenblasen", vroolijke April-revue van A. E. Sisting 8.20: .Des tollen Bombergs Kumnanei", vroolijk spel van E. Kelneburg 920 en 10.05: Berichten 10 20—11.20: Populair avondconcert uit München. -o- GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. lederen dag van 8 uur voorm tot 12 uur nam aansluiting op Hilversum en Huizen. Voorts Woensdags. Vrijdags en Zater dags van 8—11 uur gramofoonmuziek. van onderschelden politieke en kerkelijke richting, zoomede van plaatselijke feest- vereeniglngen zitting hebben genomen, stelt zich voor dien dag op eenvoudige, doch waardige wijze te vieren, door zoo wel te Woubrugge in het kerkgebouw der Ned. Hervormde gemeente des avonds aanvangende half acht, als te Hoogmade in een nader bekend te maken localitelt, onder leiding van den voorzitter van het Comité, den heer J. E. Bodddens Hosang, een samenkomst te beleggen, waarin door verschillende sprekers de persoon en de beteekenis van de groote figuur van den Vader des Vaderlands zal worden ge schetst, een en ander af te wisselen met zang en muziek. Des middags zullen de schoolkinderen in optocht een rondwandeling door het dorp maken, waarna zij op een kleine ver snapering zullen worden onthaald, voor welk doel binnenkort een inzameling in de gemeente zal worden gehouden. Het Comité vertrouwt, dat een en ander de hartelijke sympathie en belangstelling van de geheele burgerij zal hebben, tot het welslagen van welke viering in het bij zonder ook van hare zijde door het dragen van de oranjekleur en het uitsteken van vlaggen kan worden bijgedragen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 19