LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 29 Maart 1933 UIT DE OMSTREKEN. HET BESTE VOOR HET HOOGSTE KUNST EN LETTEREN. loVERTREDING DER WINKELSLUITINGSWET. De Rotterdamsche rechtbank heeft uit- iraak gedaan in de zaak van den 53- Jjrigen fabrikant A. M. F. J„ die door den ntonrechter te Rotterdam wegens bet «nhouden van zijn filialen op Zondag 4 |jecember was veroordeeld tot 30-maal f 20 etc subs. 30-maal 5 dagen hechtenis, i van dit vonnis in appèl was gekomen, oals ook de ambtenaar van het O M. daan had in verband met de gegeven |trijspraak ln 25 der geconstateerde over redingen. De rechtbank achtte 11 der ivertredingen bewezen en zij achtte ver- (achte's bevel tot het openhouden der rinkels zeer laakbaar, aangezien dit een 'reiging is tegen de maatschappelijke jrde. Voor elk der bewezen geachte over tredingen legde de rechtbank een geld- ete op van f.60 subs. 10 dagen hech- Itenis. o KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen zijn geveld: W. de R. Noordwijk, overtreding der Itrekhondenwet f. 6 of 3 d.; H. v. d. Z., geen Ijevolg geven aan bevel van verkeersagent li. 6 of 3 d.; J. v. R. Delft, overtreding der Imotor- en rijwielbeschikking f. 1 of 1 d.; IN. Chr. M. de J. Amsterdam, idem f. 1 of ll <L; M. C. v. d. V. Voorschoten, idem f.6 lol 3 d.; P. J. V. links van den weg auto- Irijden f. 5 ot 3 d.; P. J. M. P. 's-Hertogen- Ibosch, idem f. 5 of 3 d.; M. A. B. den Haag lidem f.5 of 3 d.; J. v. G. Oudewater, idem If. 5 of 3 d.; Th. P. Haarlem, idem f.3 of 2 d.; P. D. Idem f.5 of 3 d.; C. v. d. V. geb. Ik. In bochten binnen bebouwde kommen lover de linkerzijde van den weg wielrijden f. 3 of 2 d.; H. v. d. V. idem f. 3 of 2 d.; A. B. idem f. 3 of 2 d.; M. S. Amersfoort, over treding der wapenwet f.6 of 3 d. met ver beurdverklaring dolk; M. W. H. T. Delft, te Lelden met een motorrijtuig de passage belemmeren, f. 3 of 2 d.; C. L. v. V. Zoeter - 1 v.oude, overtreding der leerplichtwet f. 6 of 3 d.; W. F. wielrijden zonder bel f.3 of 2 d.; H. B. overtreding van het Kon. Besl. kan 27 Juli 1887 S. No. 671, vrijspraak; F. D. Amsterdam, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2 x f.4 of 2 x 2 d.; J. B. Alphen a. d. Rijn idem 2 x f. 4 of 2 x 2 d.; W. J. V. d. S. met een handwagen rijden zonder reflec tor f.3 of 2 d.; S. M. wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.; H. R. Heemstede, autorijden over een gesloten verklaarden weg f. 5 of 3 dg.; P. P. C. Was senaar, wielrijden zonder licht f. 3 of 2 d.; J. C. v. d. H. Veur, autorijden zonder spie gel f.5. of 3 d.; H. v. P., Katwijk, overtre ding der ljkwet 2 x f. 1 of 2 x 1 d. met verbeurdverklaring van maat el gewicht: J. W. H. Bennebroek. geen nummer- en rijbewijs vertoonen f.2 s f.6 of 2 x 3 i; E. W. P. H. P. Amsterdam, geen geldig nummerbewijs vertoonen. en autorijden zonder rood achterlicht 2 x f. 5 of 2 x 3 d.; G. J. A. K. Wassenaar, overtreding der mo tor- en rijwielbesch. f.1 of 1 d.; N. R. Zaandam, autorijden zonder licht f. 10 of 5 d.: H. v. R. te Katwijk zonder vergunning venten f.3 of 2d.; G. V. Papekop, over treding der motor- en rijwielbesch. f. 1 of 1 d.; A. V. Katwijk, te Katwijk op verboden wijze mest vervoeren, f.2 of 1 d.; H. W. R. overtreding der crlsis-zuivelwet. vrijspraak H. W. R. idem, vrijsDraak; C. W. Noordwij kerhout, te Noordwijkerhout zich na bezet ten ophouden in een café f. 3 of 2 d.: H. T. straatschenderij f.5 of 3 d.: J. P. J. v. Z. den Haag, overtreding der motor- en rij- wielwet f. 15 of 10 d.: A. v. d. T. Schevenin- gen, idem f. 20 of 10 d.; H. M. Katwijk, te Katwijk zich na bezetten tijd ophouden in een café f3 of 2 d.: P. A. A. v. R. Rotter dam. overtreding der motor- en rijwielbe schikking f. 1 of 1 d.; A. P. K. Haarlem, idem f. 1 of 1 d.; J. L. B. Voorburg, over treding der verord. Oegstgeest op het rijden f. 3 of 2 d.; W. v. S. den B te Leiden zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken f. 2 of 1 d.: H. B. idem f.2 of 1 d.; M. W. wielrijden over een gesloten verklaarden weg f.2 of 1 d.: G. V. over treding van het melkbesluit 2 x f. 3 of 2 x 2 d.: D. P, Heemstede, te Leiden met een motorrijtuig de passage belemmeren f.3 of 2 d.: C. J. S. zwervende, openbare dronkénschao f. 5 of 3 d.: C. P. M. Hazers- woude. wielrijden zonder reflector f. 3 of 2d.: A. S. Sassenheim. wielrijden zonder bel f. 3 of 2 d.: J. v. S. Hoofddorp, idem f. 3 of 2 d,; L. Z. in bochten links van den weg wielrijden f 3 of 2 d.; J. L. idem f 3 of 2 d.;: C. A. v. E„ Amsterdam, overtreding der verord. Leiden op de straatpolitie f. 2 of 1 d.: P. J. S. idem f. 5 of 3 d C. v. W. Lisse overtreding der motor- en rijwielbesch. f. 1 of 1 d.; J. H. v. Z. Amsterdam, idem f. 1 of 1 d.: J. J. V. Wassenaar, overtreding van het motor- en rijwielregl. f.2 of 1 d J. A. D. te Voorschoten als bestuurder van een rijwiel zich vasthouden aan een in bewe ging zijnd motorrijtuig f.2 of 1 d.; E. B. Rijnsburg, overtreding der leerplichtwet f. 3 of 2 d.: L. N. idem, idem f. 3 of 2 d.; W. v. V. idem autorijden zonder verlicht num mer .met letter f. 3 of 2 d.; J. de V. Katwijk zonder noodzaak links van den weg wiel rijden zonder bel f. 3 of 2 d.: H. W. K. Was senaar, wielrijden zónder licht f. 3 of 2 d.; C. v. D. Katwijk, wielrijden-zonder licht en reflector 2 x f. 3 of 2 x 2 d.; C. v. D. idem, met een voertuig rijden zonder reflector f.3 of 2 d.; H. de G. wielrijden zonder licht f. 3 of 2 d.; J. v. d. H.. wielrijden zonder bel I.1 of 1 d.; P. J. K. Noordwijkerhout, over treding der alg. pol. verord. van Noordwij kerhout f.3 of 2 d. E. H. Ch., vr. van A. S.. openbare dron kenschap, f.5 of 3 d.; C. W„ vr. van A. S., idem, f.5 of 3 d.; W. J. v. d. H„ Zoeter- woude, overtreding der motor, en rijwiel- wet. f.30 of 10 d.; Th. J. van K.. Katwijk, na bezetten tijd bezoekers in zijn café aanwezig hebben, f. 5 of 3 d.; G. A. K., Oegstgeest, overtreding der invaliditeits wet, f. 10 of 5 d.; P. C. v. B.. Hillegom, overtreding der motor- en rijwielbesch., 1.1 of 1 d.; W. W. D.. zwervende, openbare dronkenschap, f.5 of 3 d.; W. K., loopen langs een spoorweg, f.3 of 2 d.; Ch. W. de O., idem, f. 3 of 2 d.; W. C. van I„ Schoon hoven. geen geldig nummerbewijs vertoo nen, f. 10 of 5 d.; J. W. van W„ autorijden zonder licht, f. 10 of 5 d.; A. C. J. S.. in «en bocht binnen de bebouwde gemeente- kom links van den weg wielrijden. f.3 of 2 d.: p. E. J. R.. idem." f.3 of 2 d R H. de JDelft, links van den weg autorijden. f-5 of 3 d.: P. J. v. d. B.. Haarlem, idem f.5 of 3 d.; J. H. W., Nieuwer-Amstel, AALSMEER. Electriciteit in kassen. De bloemist Tas, in de Dopsstraat alhier heeft reeds eenlge maanden ln een zijner kweekkassen proeven genomen met bo demverwarming door middel van electri citeit. Daarvoor worden gebruikt zgn. ra batten, waardoor een 6-tal geïsoleerde draden zijn gelegd. Uit de resultaten, welke deze bloemist tot nu toe met deze bodemverwarming mocht bereiken, was hij zeer tevreden. Thans staan op die rabatten cacteeën in pot opgekuild, welke een uitstekenden groei vertoonen, wat eveneens werd geconstateerd bij coleus, terwijl hortensiastek spoedig wortelde in den op die manier verwarmden grond. Gezien de voorloopige resultaten, wordt dan ook wel aangenomen, dat met elec triciteit in kassen nog veel bereikt kan worden, vooral als hulpmiddel naast centrale verwarming of kachels. Op ieder willekeurig oogenblik kan de bloemist van electra gebruik maken, wat zelfs in den zomer bij nat en koud weer. wel eens noo- dig kan zijn. Het is toch niet zoo een voudig om dan voor enkele uren kachels of centrale verwarming aan te leggen. Goedkoope bloemen. Waren verschillende bloemsoorten den laatsten tijd al zeer laag in prijs; met de rozen ging het tot in het laatste van de vorige week nog wel wat beter. Gisteren echter kwam ook voor deze bloemen een sterke prijsdaling, doordat de aanvoer, tengevolge van den rijken zonneschijn zeer groot was. Verschillende partijen moesten daardoor reeds per bos verkocht worden, wat zeer ongunstig op de alge- meene rozenprijzen werkte. Ouderavond. Onder leiding van het hoofd der open bare lagere school aan den Uiterweg is aldaar een drukbezochte en leerzame ouder avond gehouden. Bij zijn openingswoord mocht de voorzitter, de heer Bierma, tot zijn genoegen van een flinke_ opkomst gewagen, gezien het feit, dat niet minder dan 75 ouders of verzorgers aan de roep- siem van het bestuur hadden gehoor ge geven Door den secretaris, den heer Jb. Buis Jzn., werden notulen en jaarverslag i gelezen en overeenkomstig vastgesteld. 'Tot bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de heer Jb. Buis Jzn. en J. IJkeleens Dz. In de pauze werd de thee gebruikt en het werk der leerlingen in oogenschouw genomen. Daarna werden door Ir. Csizick eenige films vertoond, om. het ontluiken van verschillende bloe men en kiekjes van de Primavera te Rotterdam. Zeer mooie en leerzame films, welle veel bijdroegen tot het welslagen van den ouderavond en waarvoor de voorzitter aan Ir. Csizick hartelijke woor den van dank bracht. Na rondvraag volgde sluiting van den avond. De heer Joh. Wesselius heeft wegens drukke werkzaamheden zijn functie neer gelegd als lid van het bestuur der Ver- ceniging tot Instandhouding van het Bad huis alhier. In de gehouden vergadering van de afdeeiing der Chr. Hist. Unie is voorzien in de vacature van voorzitter, daar de heer G. van Diliewijn, wegens hoogen leeftijd, als zoodanig zijn functie had neergelegd. Gekozen werd de heer G. Kommers, die de benoeming heeft aan genomen. Bij de Arbeidsbemiddeling alhier staan thans 228 werkzoekenden ingeschreven, waarvan 135 land- en tuinbouwarbeiders. HAARLEMMERMEER. Ter beschikking gesteld. De door de gemeentepolitie gearresteerde •32-jarige J. B. uit Amsterdam, die ver dacht wordt van de bij den heer V. nabij Halfweg gepleegde inbraak en geen on bekende van de politie bleek te zijn, werd ter beschikking van de Justitie te Haarlem gesteld. Chr. Dem. Unie. Evenals te Zwanenburg werd ook te Hoofddorp een afdeeiing van de Chr. Dem. Unie opgericht. Het voorloopig bestuur werd samengesteld uit de heeren D. v. d. Plas, voorzitter; W. Kemp, secretaris: J. Bremer, A. Ekkerman en J. v. d. Kommer. De bietenteelt. Verwacht wordt, dat in den loop van de volgende week een begin wordt ge maakt met den uitzaai der bieten. Nu een hoogere prijs in uitzicht werd ge steld, zal de bietenteelt dit jaar in deze gemeente wel weer op groote schaal plaats hebben. Het prachtige voorjaars weder heeft er veel toe bijgedragen, dat de duizenden hektaren land naar wensch konden worden bewerkt en thans dan ook in uitstekende conditie verkeeren. HILLEGOM. Aanbesteding. De directeur van het gemeente Water bedrijf alhier heeft aanbesteed het maken van een terreinafscheiding voor de ge bouwen van het Gem. Waterbedrijf aan den Loosterweg III. De uitslag is: C. J. Jansen f. 547, B. Imthorn en Zn. f.523; A. J. Seijsener f. 640; S. Corbee f. 553; Timmerbedrijf Nijman-Rusinan f.575; P. V. Versteege én Zn. f.540; Th. J. Reeuwijk f.773. Over de gunning wordt later beslist KATWIJK AAN DEN RIJN. De extra maandelijksche collecte in de Ned. Herv. Kerk tot herstel van het Kerkgebouw heeft opgebracht de som van f. 69.26'A. overtreding der motor- en rijwielbesch. f 1 of 1 d.; J. W. W., overtreding der motor en rijwielbesch., f.5 of 3 d.; H. C. H., Noordwijk. idem, f. 10 of 5 d.; P. A. V., Wassenaar, idem, f. 1 of 1 d.; A. W. V., wielrijden zonder reflector, f. 3 of 2 d.; P. H„ wielrijden zonder bel f.3 of 2 d.; H. D„ een hond laten losloopen in het Leidsche Hout, f.2 of 1 d.; J. S.. loopen langs een spoorweg, f.3 of 2 d. KATWIJK AAN ZEE. Besteller Schrama gaat heen. Nu met 1 April as. het vervoer van be stel-, ijl- en vrachtstukgoederen, alsmede van ingeschreven bagage, door de N. Z. H. Tramweg Maatschappij wordt overgedra gen aan Van Gend en Loos en de A. T. O. houdt met ingang van dien datum de heer J. C. Schrama op besteller van die goederen in dienst dier maatschappij te zijn. Vanaf den 15den Juni 1912, dus nu bijna 21 jaar, heeft de heer Schrama zijn diensten verricht, die door zijn supe rieuren en door het publiek op hoogen prijs werden gesteld. Vooral ln den zomer, in den drukken badgastentijd, werd door hem meer werk verricht dan waartoe hij ambtshalve verplicht was. Met den heer P. Hofkes den stationschef, die voor de ad ministratie zorg droeg, werden bergen werk verzet, zoodat er dikwijls geen tijd overschoot om thuis te gaan eten. Velen zullen het betreuren, dat de heer Schrama zijn werk hier ter plaatse zal moeten neer leggen. De heer Hofkes wordt met ingang van 1 April vertegenwoordiger van Van Gend en Loos en de A. T. O. Onder het beheer van de N. Z. H. T. M. was er een en al lof over het vervoer der goederen, dat tijdens het ongeveer 7-jarig verblijf van den heer Hofkes alhier een enorme vlucht heeft ge nomen. Te hopen is het, dat onder de nieuwe directie, de belangen van het pu bliek op even welwillende wijze behandeld zullen worden, als dat tot op heden ge schiedde! Schietwedstrijd. Bij den gehouden politie-revolverschiet- wedstrijd op de schietbanen verkreeg den lsten prijs inspecteur van politie J. H. v. d. Wijngaart met 84 punten in 7 schoten; den 3den prijs L. de Jong met 76 punten den 3den prijs L. de Jong met 70 punten en een troostprijs D. J. Tuin met 45 punten. LISSE. Aangehouden. Alhier is door de politie wegens dief- stel bij den groentenhandelaar O. aan gehouden zekere N. L. alhier. Hij is heden ter beschikking van de Justitie te Haarlem gebracht. NOORDWIJK AAN ZEE. Vergadering der Reddingsbrigade. In Centraal vergaderde de N.R.B. onder leiding van den voorzitter dr. C. H. Her- manides. Met een kort woord opende de voorzit ter de vergadering en laat de notulen le zen, die ongewijzigd werden vastgesteld. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het voorname punt van de agenda n.l. wijziging van sta tuten en huishoudelijk reglement kon dezen avond niet worden afgewerkt, daar het wettig vereischt aantal niet aanwezig was. Daarom zal binnenkort weer een ver gadering worden gehouden waar de aan wezige leden deze zadSi kunnen afhande len/Voorgesteld werd om de nieuwe sta tuten en huishoudelijk reglement aan de leden voor te lezen opdat de leden dan eenigszins op de hoogte zijn en zich kun nen inwerken. Bovendien zal men bij den secretaris de heer v. d. Wilk het oude en nieuwe van de statuten en reglement kunnen inzien ,en eenigen tijd mogen meenemen in overleg met den secretaris. Hierna werd overgegaan tot het bespre ken van het "al of niet meedoen van de herdenking van den 400en geboortedag van Prins Willem van Oranje. Het bestuur had zich reeds geheel daarvoor. Gaarne zou het bestuur de geheele bri gade in het groot zien meedoen. Voorop de Brigade-vlag. daarna de Brigadewagen met reddingsmiddelen. Het bestuur hoopt dat velen der leden zullen meedoen. Een der leden heeft be zwaar om mee te doen daar Prins Willem reeds zoo lang geleden gestorven is. Bo vendien vond hij dat het een soort recla me is, die niet bij die herdenking past. De voorzitter zegt dat het al of niet kort of lang gestorven zijn van Prins Willem er weinig mee te maken heeft, 't Gaat er maar om dat we te weinig weten van het geen Prins Willem voor ons land gedaan heeft. Wanneer men moeite neemt om na te gaan wat hij deed dan moet men tot de erkenning komen dat het iemand is van buitengewone verdiensten. Spreker heeft er vooral de laatste dagen veel over gelezen van menschen met ver schillende standpunten en allen zijn het er over eens dat het voor ons land iemand was met bijzondere kwaliteiten In een warm pleidooi zette de voorzit ter een en ander uiteen, met als gevolg dat men zal deelnemen. Over het al of niet deelnemen met den wagen werd nog gediscussieerd en met twee stemmen te gen werd besloten dat de wagen zal mee gaan. Vervolgens werden de nieuwe statuten en reglement voorgelezen wat uiteraard een droog menu was. Bij de rondvraag werd nog gevraagd om seinsleutels aan te schaffen voor de cursus morse seinen. Het bestuur zal hier moeite voor doen. Ook de quaestie van het in de gelegen heid stellen van eenige leden om examen te doen en dan niet op Zondag zal het bestuur trachten af te doen. De vlet zal vanaf Zaterdag weer be schikbaar zijn voor de roeiers en wel voor loopig onder leiding van den heer v. d. Bent. In den zomer staat de vlet onder leiding van J. v. d. Niet. Hierna werd de vergadering gesloten. RECLAME., OEGSTGEEST. Uitvoering Chr. Zangver. „Debora". Onder leiding van den heer Aart Smink heeft de Chr. Zangvereeniging „Debora" gisteravond een uitvoering gegeven in de Pauluskerk. Medewerking verleenden de dames Annie Sinink en B. Christiaanse, sopraan, en de heeren Gerhard Goethart, tenor en Carel Pleijsier, orgel. De eere-voorzitter ds. T. J. Jansen Schoonhoven sprak bij den aanvang een openingswoord waarbij hij o.m. in herinnering bracht de groote gave van Debora tot het scheppen van een zekere wijding, die van haar zang uitgaat. Meermalen hebben wij dit mogen onder vinden en wel in bijzondere mate bij de plechtige ingebruikneming van dit kerk- EEN PRACHTIG BOEKJE Levensherinneringen van de door baar mooie verzen zoo bekend geworden CÉLESTINE 0LIPHANT SCBOCH. Met voorwoord van Kommandant BOL'WE VLAS. 8208 Prijs ing. f. 1.40 geb. L 1.90 Het is voorhanden bij Fa. B. DE KLER Oude en Nieuwe Boekhandel Nieuwe Rijn 45 Telef. 885 Lelden gebouw. Hij riep de vereeniging daartun een hartelijk welkom toe bij deze eerste openbare uitvoering in de Pauluskerk. Ook nu weer, zeide spr., geeft Debora door de samenstelling van het programma blijk dat er gestreeld wordt naar beoefening van zang ter eere van God en een trekken van de gemeente naar de kerk. Hij hoopte dat ook deze avond zou mogen medewerken tot verheerlijking van Zijnen Naam en ging daarna voor in gebed. Als een be vestiging van het vooraf gesproken woord heeft het koor eerst een tweetal liederen §ezongen van den grooten meester Joh. eb. Bach n.l.: „Komt zielen deze dag" en „Lieve Jezus, zie ons zaam". Rijk aan inhoud schoon van toon, bracht Debora door onberispelijke uitvoering van beide liederen de toehoorders onder den indruk. De sopraan-soliste zong daarna „O, duist're nacht" en „Gethsemanie" van Joh. Seb. Bach en heeft met haar gevoelvolle voordracht en mooi geschoolde stem de aanwezigen zeer doen genieten. Hierna heeft het koor ons buitengewoon voldaan met de a capella gezongen liederen: .,Ik wil mij gaan vertroosten" (oud Nederl. lied) en „Kom, Heil'ge Geest" van J. W. Franck Riedel. Deze voldoening beschouwden wij als een bewijs van zelfstandig kunnen en uit stekende leiding waarvoor zeker den heer Aart Smink alle lof toekomt. De heer Gerhard Goethart heeft ons, en zeker ook de aanwezigen bekoord met zijn hel dere tenorstem met een Recitatief en Aria uit „De Messias" van G. F. Handel en een Recitatief en Aria uit „Elias" van Fel. Mendelssohn Bartholdy. Ook de sopraan soliste mei. B. Christiaanse heeft ons ge boeid in „Rustig ondergaan" van G. Hamin. Haar stem was fijn en gevoelvol en het koor wist zich daarbij goed aan te sluiten. Voor de pauze heeft het koor op schit terende wijze Ps. 150 van Cesar Franck gezongen. Als slotnummer hebben solisten en koor uitgevoerd Ps. 95 van Fei. Mendelssohn- Bartholdy en daarmede de kroon gezet op het werk van dezen avond. De orgelbegeleiding van koor en solisten was dezen avond toevertrouwd aan den heer Carel Pleijsier, die de Hem opgeiegde taak op uitnemende wijze heeft volbracht. Van de overgangsperiode waarvan de voorzitter de heer B. J. v. d. Meene tijdens de pauze in eenige woorden gewag maakte, hebben wij dezen avond niet veel be merkt. Financieele steun en uitbreiding van het ledental met goede krachten zijn echter voor iedere vereeniging onmisbaar, maar zeker zal het behaalde succes van dezen avond daartoe het zijne bijdragen in de toekomst. Den heer Smink brengen wij hulde voor zijn uiterst bekwame leiding. De avond werd besloten met dankgebed door den heer v. d. Meene. Wij vestigen de aandacht op de uitvoering van de iander-Amusementsver- eeniging W.I.K. op Vrijdagavond in de Concertzaal van Concordia Steenstraat, Lei den en vermelden daarbij dat deze ver eeniging na 1-jarig bestaan voor den dag zal komen met de opvoering van de kinder-operette „Reepelsteeltje" naar de bewerking van Johanna Veth en waaraan niet minder dan 64 personen!tjes) zullen medewerken. Men zié de advertentie. De belangstelling der ouders was groot en de verschillende spelletjes en zang stukjes vielen zeer in den smaak, evenals het fröbelwerk. Voor het hoofd der Fröbelschool, mej. S. Voorsluijs was het een voldoening dat alles zoo naar wensch slaagde en de ouders eens van nabij de kleuters in hun schoolleventje gade te slaan. RIJNSBURG. Auto contra tram. Een tractor, waaraan een met zand ge laden aanhangwagen was verbonden, pas seerde gistermiddag aan den Oegstgees- terweg de Korte Brouwerstraat, toen juist uit de Brouwerstraat een electrische tram naderde. Een botsing was onvermijdelijk, waarbij de vrachtauto opzij geworpen werd en daarbij de verkeersspiegel en een lantaarn paal vernielde. De aanhangwagen werd ernstig be schadigd, zoodat deze op de plaats van liet ongeluk moest worden achtergelaten, terwijl ook de tram, aan de voorzijde, beschadigd werd. De tractor bleek nog bruikbaar. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. De Bloemenhandel. Het zonnige weer doet den aanvoer ge weldig stijgen tot schade van de aan voerders. Het gaat te hard; daarbij komt dat de koude-grond-Narcissen al in massa in bloei komen en bij een weinig opleving van den handel en een iets oploopen der prijzen de massa kouden grond bloemen den handel direct weer in de war stuurt. De prijzen zijn laag. van sommige soor ten bedroevend laag. Betaald werd, tulpen per dozijn: Couleur de Cardinal 913 et.: Prins van Oostenrijk 710 ct.; Theeroos 813 ct.; Flamingo 610 ct.: Cramoisie Brillant 58 ct.; Murillo 711 ct.; Her man Schlegel 610 ct.; Farncombe San ders 7—12 ct.; William Pitt 8—11 ct.; Mr. v. d. Hoeff 914 ct.; Le Notre 812 ct.; Bartigon 914 ct.: Duchesse de Parma 1014 ct.; Peach Blossom 1013 ct.; Ge neraal de Wet 9—13 ct.; Brillant Star 5— 10 ct.; Narcissen per 100 2040 ct. SASSENHEIM. Openbare les Chr. Fröbelschool. In het vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente had de eerste openbare les plaats van de leerlingen der Chr. Fröbelschool. VOORHOUT. Waterschap „De Zandsloot". In café „Eigenzorg" werd gistermiddag de ingelandenvergadering gehouden van het waterschap „De Zandsloot". Na opening der vergadering en vaststelling der motieven werd medegedeeld dat van Ged. Staten bericht was ontvangen, dat dit college accoord gaat met de salaris verlaging van den voorzitter met 50 °/o, het bestuur met 20 U en den secretaris-pen ningmeester met 5 °/o; welke korting tevens van toepassing is op het jaar 1932. De rekening over 1932, sluitende met een batig saldo van f. 585.62V- werd evenals de begrooting van '33 goedgekeurd. Op voor stel van het bestuur werd de omslag met f. 1.— verhoogd en gebracht op I. 16 per H.A. De heeren J. P. Vester, W. Wamaar en L. Onderwater werden benoemd tot leden der kascommissie 1933. Waar de heer C. Paardekooper aftr. secretaris-penning meester bedankt heeft werd als zijn op volger benoemd de heer A. H. de Bekker. Behoudens goedkeuring der Ged. Staten werd het salaris van den secretaris-pen ningmeester bepaald op f. 100.— per jaar. Het aftredend bestuurslid de heer L. H. Prins werd herkozen, terwijl werd be paald. dat voortaan de hoofdelijke omslag zal worden geind in September en bü .de algemeene vergadering. VEUR—LEIDSCHENDAM. Adres inzake den Broekweg. Door ruim 80 bewoners van den Broek- weg is thans een adres gezonden aan den raad van Stompwijk om den Broek- weg te doen bestraten, inpiaats van te teeren. Wij vernemen dat het in de bedoeling van B. en W. ligt met voorstellen te komen om na de reconstructie klinker- bestrating te doenaanbrengen. VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Gevestigd: E. Boon, Leidscheweg 195e, van Leiden: P. Struijk, Burgemeester Ver- nèdepark 13, van Schiedam: M. Roefstra, Veurscheweg 18, van Leiden. Vertrokken: M. M. A. Wamaar, naar Leiden: M. J. H. van der Poel en gezin, naar Oegstgeest; E. Janzen, naar Amster dam; I. Hogervorst, naar Leiden; C. W. Hoogteijling, naar Enkhuizen; J. W. Ad miraal en gezin, naar Batavia (N.-L); A. W. Broers ,naar Wolfhezen; N. Waasdorp, naar 'Zwammerdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, d. van B. Soliie en A. van Kalkeren; Maria Catharina Louisa, d. van J. P. van Kampen en1M. L.. van den Berg. Getrouwd: R. Hermsen en I. HogervorsL Overleden: A. H. M. B. Vis-Dieperink, 73 jaar; K. Schooneveldt, 14 jaar. WARMOND. Paard op hoL Doordat het paard van den heer J. alhier schichtig werd bij het passeeren van een auto, sloeg het beest op hol en vloog met groote vaart door de Dorpsstraat om plotseling bij de Nederburglaan te zwen ken en deze laan in te vliegen. Bij de vol gende draai vloog de wagen tegen de aldaar staande boomen, zoodat een dei- wielen er af vloog, waardoor het beest tot stilstand kwam. Wonder boven wonder kwamen, geen persoonlijke ongelukken voor! Bestrijding der Rattenplaag. Ten Raadhulze alhier heeft met diverse belanghebbenden een bespreking plaats gevonden om te komen tot een afdoende bestrijding van de rattenplaag, speciaal op de Kagerplassen. Men heeft gemeend hiertoe te moeten overgaan omdat in het komende seizoen in de plassen natuurlijk veel gezwommen zal worden. De te nemen maatregelen zullen door alle watersport liefhebbers natuurjjk van harte worden toegejuicht. o ZEVENHOVEN Te Delft is in den ouderdom van bijna 80 jaar overleden de heer J. A. Sprenger, die gedurende bijna 40 jaar Hoofd der R,K. school alhier is geweest. NOG EENS BOEFJE. Maandag 3 April speelt Aimie van der Lugt Melsert—v. Ees in den schouwburg alhier voor de 422e maal de rol van Jan Grovers in Brussé's „Boefje." De voorstelling wordt door het Ver. Rot- terdamsch-Hofstad-Tooneel directeur Cor van der Lugt Melsert. tegen populaire pTij - zen. gegeven. Een goede gelegenheid om nog eens naar het spannende stuk en het voortreffelijke spel van de hoofdvertoikster te gaan kijken. NIEUWE UITGAVEN. Door prof. dr. G. J. Heering is een door de Vereeniging „Kerk en Vrede" uitge geven vlugschrift samengesteld onder den titel „De Les van de Zeven Provinciën". Bij Dijkstra's Uitgeverij te eZist ver scheen een handleiding voor veilig verkeer te gebruiken bij het verkeersonderwijs op de lagere school, samengesteld door den heer J. Nauta en geïllustreerd door Riek van der Lichte. De Algemeene Nederlandsche Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer heeft een aantrekkelijke plaat doen vervaardigen bcr opwekking van buitenlandsch bezoek aan de bloembollenvelden. 8-8

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11