E L E C T R O L U X PETROLEUM IN TIJDEN WAARIN ELK DUBBELTJE OMGEKEERD MOET WORDEN Bediende zit-slaapkamef HlBfHl HEIJN DEZE PRACHTKANS 00K VOOR U JIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 Maart 1933 UIT DE RIJNSTREEK. HOOFDPIJN ASPIRIN helpf steeds# UIT DE OMSTREKEN. TARIEF VAR SCHOENREPARATIE, 1 ..T,v. a wan WUK. HaarUumnarstr. lüi bii df Janvosseosteeg Naaimachinehandel Adverteert in het „Leidsch Dagblad" ALPHEN. jaarvergadering fluJpverecniging Geref. Zendingsbond. Door de hulpvereeniging van den Geref. endingsbond werd in het veieenigings- ?bouw aan de Julianastraat haai jaar- .ksche jaarvergadering gehouden. Deze rtrd geopend met het gemeenschappelijk jngen van Ps. 27 2—5 en gebed. Ds. Vroegindewey van Wilnis las hierna en schriftgedeelte uit Mat.heus 8, hield sitrent het voorgelezene een korte in- tiding, om dan over te gaan tot de be veling van zijn onderwerp: „Het ge'oof an een Heiden" naar aanleiding van de fkstwoorden uit Matt. 8 5—10 „De be- »nde geschiedenis van den Hoofdman van lernaüm". Deze dacht nederig over j zelf en overtuigd zijnde van zijn jmacht bad hij tot den Heere voor zijne aecht, die zware pijnen leed. Een ge- ed hoe klein ook getuigende van zijn aar en oprecht geloof. Een geloof zóó- filfs, dat Jezus zien hierover verwonde.de zeide zelfs in Israël zulk een groot loof niet gevonden te hebben. In dit rband wees spr. de aanwezigen er op, e zelfs de heidenen velen christen n in >t Koninkrijk Gods zul en voorgaan. Ve en iggen wel „gelooft", maar dat is nog [een zuiver geloof, want dan wil men t zelf doen. Neen: men zal eerst ont- kt moeten worden aan zijn ongeloof, om Jan in verootmoediging in het ware be ef van zijn zonden tot God te komen. Ilerst dan is, aldus spr. volkomen genezing biogelijk. Want Christus zal niemand weg eenden, indien het maar geschiedde uit naar het zuiver geloof. Na de be- landcling van dit met groote aandacht ;evolgd onderwérp, volgde de voorlezing an notulen en jaarverslagen, die onver- nderd werden vastgesteld. Uit een en nder bleek, dat het ledenaantal, der af deling stabiel was gebleven en het af- :eloopen boekjaar met een batig saldo ;oo worden gesloten. De geanimeerde ver- adering werd door den heer A. J. Dek- ;er met dankgebed gesloten. Afscheid als Kosteres. J Nadat de familie Göbel ongeveer 29 laar het kosterschap had vervuld van de lied. Herv. Kerk Julianastraat waarvan de laatste jaren na het overlijden van haar l^an de wed. J. Göbel alleen heeft deze, ■die met ingang van 1 April a s. door de ■•erkvoogdij werd benoemd tot concierge lan het wijkgebouw „Bethel" in tegen- Ivoor digheid van haar zoon en dochter In intiemen kring afscheid genomen van Iden kerkeraad. Zij werd hierbij door ds. Ij. Stehouwer op waardeerende wijze toe gesproken onder overhandiging van een l'raaien bijbel in kunstleer als blijk van Ivaardeering voor de groote toewijding Isaarmede de familie Göbel het kosterschap ■beeft vervuld. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep. Voor de Chr. Hist. Jongerengroep al hier trad in haar vergadering op dr. H. J. Lovink over „De jongste gebeurte nissen". Spr. schetste in groote lijnen de moeilijke omstandigheden waarin ons volk en de wereld verkeeren; gaf een over zicht van het financieele beleid der regee ring, om daarna te komen op de muiterij op „De Zeven Provinciën'-'. De oorzaak hiervan was de voortdurende actie van socialistische en communistische zijde. Hierna is ontstaan het conflict in de Tweede Kamer, wat naar beweerd wordt schuld heet te zijn van de C.H. fractie. Spr kon zich hiermede niet vereenigen, rlaar hij van meening was, dat vooral in deze veelbewogen tijden polilie, leger en rechtsspraak ongeschonden moet blijven. Critiek bleef natuurlijk niet uit doch wij Christelijk Historischen aldus spr., zijn menschen en geen „machines" en hebben dus een eigen overtuiging en een'eigen verantwoordelijkheid. Onze beginselen zijn voldoende beproefd om hieraan vast te blijven houden. Tenslotte wees sp*. nog op een crisisverschijnsel n.l. de autarkie, die een der oorzaken is der groote werk loosheid. Na de pauze werden verschillende leden vragen gesteld die door spr. tot aller tevredenheid werden beantwoord. Voor de meisjesver. „Mosterdzaad 1„ en „Lydia" hield in gebouw „Bethel" de heer G. Figee een lezing over de 20e wereldconferentie der Chr. J.M.V. te To ronto (Canada) en Cleveland (Amerika). De heer Figee, die een mooie beschrij ving van zijn reis gaf, verduidelijkte deze met lichtbeelden. Méj. F. die in de Hooftstraat op bezoek ging en bij haar familie haar rijwiel voor de woning had gep'aatst kwam bij haar terugkeer tot de minder pretlige ontdekking dat men haar tasch achter van de lastdrager van haar rijwiel had ont vreemd. Dé tasch bevat'.e een pakje wol, benevens een portemonnaie met inhoud. BOSKOOP. Raadsagenda. Dinsdagavond te 7 uur komt de raad dezer gemeente ter behandeling van onderstaande punten in openbare verga dering bijeen. 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen van de vergaderingen van 15 en 28 Februari 1933. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het treffen van een rege ling met de provincie inzake de kosten van veranderingen aan buizen- en kabel net. 5. Voorstel tot vaststelling van concept besluiten, strekkende tot wijz'ging van de gemeene-begrooting, dienst 1932 en dienst 1933. 6. Aanbieding van het rapport van de commissie ad hoe, inzake de herziening RECLAME. als neuralgische aandoening Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bondbulsjes van 20 tabla 70 ds. en oranjoiakles van 2 tabl. 10 ds. 7985 der salaris- en loonregeling voor gemeen teambtenaren en -werklieden; en 't voor stel van de heeren W. de Ruijter en H. A. Boekraad, tot herziening van de salarissen en loonen van het gemeentepersoneel. 7. Voorstel tot verhooging van het ere. diet voor volksfeesten. 8. Voorstel tot vaststelling van het aan tal opcenten op de hoofdsom der ge meentefondsbelasting, dienst 1933/34 en tot uitkeering aan de gemeente uit de ver nieuwingsfondsen van waterleidingbe drijf en gasfabriek. 9. Mededeeling omtrent de met 1 April 1933 te openen ooen^are school voor uit gebreid lager onderwijs. 10. Voorstel tot benoeming van een on derwijzeres van bijstand aan de openbare U.L.O.-School. 11. Voorstel tot aanstelling van een ad- sptrant-opzichter-teekenaar in tijdelijken di»nst.. 12. Rondvraag. BENTHUIZEN. Geref. Staatkundige Partij. Voor de kïësver. der Staatk. Geref Partij trad alhier op de heer D v. Leeuwen van A'"b»h Sur. onende door 't laten zingen van Ps. 25: 2 en gebed en las vervolgens hoofdstuk 2 uit Ezecbiël. Bij zijn inleiding stond spr. stil bij het volk Israël als af wijkend volk van God en zijn dienst Van daar de last die de profeet kreeg om het volk aan te zeggen, dat zii wedersriannig waren. Of zij het hooreh wilden of niet zij zouden weten dat een Profeet in hun mid den was geweest. Daarna stond SDr. stil bij het Scheooin"Werk Gods om hem te loven en te verheerlijken; d't is door de zonden- val onmogelijk eewörden en God heeft zijn Zoon gegeven voor den gevallen mensch Spr. besorak geen oartiien doch raadde een ieder aan toch terug te keeren tot de aloude naden der Hervorming n 1. tot de Wet en tot de Getuigenis Deze gloedvolle Soch eenvoudige rede. werd met groote aan dacht gevolgd. Na het zingen van Ps. 89:7 werd met dankgebed gésloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Prins Willem van Oranje-herdenking. In aanvulling op vorige betichten be treffende de Prins Willem van Oranje- berdenkingsavond kunnen wij thans mee- deelen dat deze viering voor Katwijk a. d. Rijn is vastgesteld op Vrijdag 28 April. Als sprekers zullen optreden ds. 1. Voor- steegh te Den Haag en Pater v. Genuchten van het Klooster, Haagweg te Leiden. Tragisch ongeval. In het gezin van den heer H. Looyen- steijn kwam per ongeluk de theepot om te vallen. De inhoud stortte over het lichaampje van het ruim twee a rig zoontje van den heer L., die hierdoor met brand wonden werd overdekt. Alhoewel dr. Hue- ting direct geneeskundige hulp kon ver- leenen, bleek het niet mogelijk het kindje in het leven te houden. Gisteren is het aan de gevolgen overleden. De maandelijksche collecte voor het bouwfonds der Ger. Kerk bedroeg f. 18.97. De collecte gehouden op den Biddag voor het gewas heeft opgebracht f.86. KATWIJK AAN ZEE. De stand der werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 733 werkzoekenden, waarvan 85 pet. gehuwd, zijnde 3 stucadoors, 22 opperlieden, 81 grondwerkers, 22 timmerlieden, 5 schi dars, 15 metselaars, 3 motordrijvers, 1 smid, 1 autogeen-lasscher, 1 verwarmingsmon- teur-lasscher, 1 zeilmaker, 6 varensge zellen, 4 chauffeurs, 1 maihirist, 10 s heep- makers, 1 mandenmaker, 6 stokers, li bin nenschippers, 3 loodgieters, 6 fabrieks arbeiders, 1 pottenbakker, 29 ku'pers, 2 broodbakkers, 179 losse arbeiders, 16 J land arbeiders, 2 boerenarbeiders, 2 tuinlieden, 5 bloemisten, 1 warmoezenier, 143 vis- schers, 1 straatmaker, 1 kok, 1 machinist- bankwerker. Bene 'en 18 jaar: 1 metselaar, 1 stucadoor, 1 timmerman, 1 losse ar beider en 1 werkster. Geplaatst werden 2 losse arbeiders. NOORDWIJK AAN ZEE. Verkeersverbe te ringen. Te Noordwljk-aan-Zee zijn, met het oog op het toenemende verkeer, den laat- sten tijd, ingrijpende verbeteringen aan gebracht. Zoo ontstond de derde verbin ding met Noordwijk-binnen, de van Pan- huysstraat, en werd een gedeelte van deze „Nieuwe Zeeweg" aanvankelijk verbeterd. Thans wordt gewerkt aan den Duinweg en de Noord-Boulevard. Beide wegen zijn aanzienlijk verbreed, het overbodig zand werd weggewerkt en heeft plaats moeten maken voor betegelde trottoirs. Een goede verbetering aan den Noord- Boulevard is nog dat, tevens nieuwe no- leering Is aangelegd en aan het einde een. keerpunt, voor auto's enz., waaraan veel behoefte was. Zoo voortgaande zal onze gemeente het moderne verkeer wel het hoofd kunnen bieden. SASSENHEIM. Lezing Chr. Hist. Kiesvereeniging. Mr. dr. Veldhoen, Ned. Herv. pre:>i.:ant te Voorburg hield een rede voor de Chr. Hist Kiesvereeniging in liet Vereenigings- gebouw. Zijn onderwerp was: „Chr. His torisch en anders niet". Daar de voor zitter, de heer K. W. v. Breda door lichte ongesteldheid was verhinderd, leidde de tweede voorzitter de heer A. L. Verhoog den geachten spreker in, na dat gezongen was Ps. 89, 8. Spr. constateerde, dat velen in dezen tijd de juiste richting kwijt zijn. Zij volgen den stelregel, abnormale tijden, wettigen abnormale middelen. Zij zeilen daardoor uit de koers en spr. roept hen toe: „Keer terug tot het Centrum, Gods woord". Vervolgens bepaa'de spr. zich bij datgene, wat de mensch beweegt om op politiek avontuur te willen gaan zei'.cn en noemde daarvoor als een oorzaak: de experimentatie met den dictator. Spr. staat hierbij uitvoerig stil en roept de aanwezigen toe, het niet van den mensch, al is het ook van krachtmensrh, te ver wachten. Onze volksrechten en vrijheden mogen niet op het altaar der macht ge offerd worden. Wij mogen den mensch niet meer vertrouwen dan God. Onze tijd toch leert ons 's menschen onmacht. Teiug- keeren tot Gods Woord is het eenige redmiddel. Ruim een eeuw geleden ont waakte het streven, zich van het God delijk gezag los te scheuren, ook het sociale leven. Het eenige redmiddel tot oplossing is dan echter weggenomen. On mogelijk toch, is het, gezag uit te oefenen en te handhaven zonder de erkenning van den eenigen grond, waarop dit gezag moet rusten. Zoo broodnoodig is het daarom voor den Christen mede te wer ken aan den Christelijkcn Staat en op alle terreinen dit gezag te doen gelden. Hierbij moeten wij oppassen niet mee te doen aan belangenpartijen. Zij eischeu ieder het centrum, wat de volksverdeeld heid bewerkt Na gedachtenwisseling volgde sluiting. Boschbrandje. Ook Sassenheim heelt zijn boschbrand gehad, zij het, gelukkig, dan ook van bescheiden omvang. De Korfbalclub T.O.P. krijgt een nieuw terrein op het landgoed Ter Leede; waarschijnlijk doordat een der leden, die het terrein in orde maakten, een brandende sigaret weggeworpen fiad, ging het dorre gras aan het branden. Met behulp van een nabiiwonende werd de brand gestuit. Een flinke uitgestrektheid brandde geheel kaal. Js het noodzakelijk het goed te besteden. Daarom bij aanschaffing van een stofzuiger alléén Electrolux. Hoog in kwaliteit. Laag in prijs MEER DAN TWINTIG JAREN ERVARING OP STOFZUIGERGEBIED MILLIOENEN IN GEBRUIK 7984 Vanaf heden wordt de petroleum in 10 Liter bussen franco huis geleverd voor 5 cent per Liter. Doet thans Uw voordeel! uREX" Nassauplein 20, Den Haag - Telef. 115887 8010 "rU|i een flmke aankomen de I Stud, zoekt goedk. Hcerea Zolen es Halleen, 2e soort f I. Beert» Zolen et Hakken, le soort f 1.59 Donastraat S, Lelden. met pension. Brieven m. prijs opgave: KAREL BERRENS Stationsweg 22, „Bloementust' 4141a In dit nieuwe nummer van ons Kinder- Tijdschrift Greote Tec-henwedstrijd 1 millioen francs of 98 000 gld. - 500.000 francs of 49.000 g'd. Verder 2 prijzen a fres. 200.000, drie a fres. 100.000, zes k tics. 50.000 en nog vele andere groote geldprijzen kunt O winnen tegen storting van slechts drie gulden. Neemt deel aan de trekking der loten Credit National de France emission 1920. Trekking wederom Zaterdag 1 April onder garantie van den Franschen Staat. Voor drie gulden heeft U recht op den geheelen prijs. 2 stuks f. 5.80, 3 stuks f. 8.50, 5 stuks f. 13.50, tien stuks f. 26.Zendt nog heden postwissel of giro-storting No. 135173 aan de Firma J. Sanders, Comm. in Effecten, Hoogstraat 4, Den Haag, Telefoon 116587. Iedere kooper ontvangt drie dagen na de trekking gratis de lijst. Drie Hollanders wonnen reeds een millioen francs. Thans wacht het fortuin op Bestelt nog heden! 7995 Dames Zolen en Hakken, 2e soort f 0.65 Dames Zolen en Hakken, le soort f I, KINDERWERK NAAR GROOTTE BEREKEND Zoolleer, Robberleer, Rnbberhakken, Rnbberzolen, Fournituren tegen zeldzaam lage prijzen Bchoenreparatie kan in l uur klaar I Voor net en sterk, alsmede solide afwerking wordt ingestaan 8017 Bezoekt onze MODELWONING Meloenstraat 151, dagelijks geopend v. 10-5 uur, Zondags v. 12-5 uur 8022 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiüniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitjiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iini(ininiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiniuiuiniiiiiiiiiiimiiii!iiiiii<iiiiiniiuiiiiiiiiiniiiiiii)iiiiii">iuiipiiiiiij|||U||1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7