LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 Maart 1933 SPORT. AGENÜA. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: Olympia—D.D.V. 3—7. West I Zuid: FluksRegenboog 31; H.K.V.—'t Zuiden 3—1: D.K.C.—Deetos 12; RozenburgOns Eibernest 02. Oost I A.: Z.K.C.Hellas 53; Over schotjeEKCA 24; Onder OnsBe Quick 2—3. Oost I B.: A.K.C.—Rigtersbleek 0—0; Ons Clubje—HJC.C. 1-3- Wit Blauw— D O S. 0—5. Noord I: VitesseNic 14; Leeuwarden W.W.MD. 1—3. West n A.: HerculesLuto 33; Z.K.V. Soortief 32; OtoReady Tecka 24. West n B.: EendrachtAllen Weerbaar 5—1: D.T.V. H—Bilthoven 2—3. West n C.: die Haghet Zuiden H 3—2 West n D.: SpangenSellicha 01; Deetos nH.B.S. 54. West m O.: Eibern. nAmicltia 30; H.S.V. n—die Haghe n 3—1. Overzicht. D.D.V. streed in Bussum met den inoed der wanhoop en won met 7—3, waardoor ze haar positie iets verbeterde. In Zuid- Holland eindigde de groote strijd tusschen HJK.V. en 't Zuiden in een 31 overwin ning der Hagenaars, die hierdoor dus nog steeds ongeslagen aan de kop gaan, op den voet gevolgd door Deetos dat tegen DK.C. een benauwde 21 overwinning uit het vuur sleepte. Fluks speelde hier ter stede tegen het Dordtsche Regenboog, dat in een slecht gespeelden wedstrijd de puntjes in Leiden moest laten. De Dordtenaren lieten op een enkele uitzondering na, een weinig sym pathieken indruk achter. Vooral het steeds-wat-aan-te-merken-hebben van enkele spelers op de beslissingen van scheidsrechter Kostering, die behoudens eenige kleine fouten, niet slecht floot, was verre van sportief. Men heeft zich nu eenmaal bij de beslissingen van een scheidsrechter neer te leggen! Fluks speelde, vooral in de eerste helft een spelletje, dat minstens een geheele klasse lager stond, dan het vlotte spel in den laatsten wedstrijd tegen Rozenburg. Haar aanval was er hopeloos uit en ook het midden, waarin Nieuwland nu met Ressenaar speelde, was verre van goed. De vakwisseling in het begin der tweede helft was Fluks in 't voordeel. Eerst toen werd het spel beter, wat zich vooral uitte in goed aanvalsspel van De Wolf c.s. Het resultaat was toen dan ook twee doelpun ten. waarvan het eene ontstond uit een strafworp en 't andere uit een fraai op gezette aanval van de Wolf. Door deze overwinning heeft Fluks zich praktisch in veiligheid gesteld, daar we niet aan kunnen nemen dat Regenboog uit de resteerende 3 uitwedstrijden 4 pun ten zal halen. Voorts won Ons Eibernest met 20 van Rozenburg. In t Oosten wonnen beide kamnioen rêsp. van Over schotje '42) en Wit Blauw (50). Door een 32 overwinning van Be Quick op Onder Ons. is Noviomagum nu aangewe zen om degradatie-wedstrijden te spelen, terwijl in Oost I B. de laatste plaats nog steeds door Ons Clubie, dat opnieuw ver loor. wordt ingenomen. In 't Noorden verloor Vitesse opnieuw en wel on eigen terrein tegen Nic (14.) Terwijl W.K. onnieuw niet in het veld kwam. won W.WMD. met 31 van Leeu warden. Stand West I Zuid: H. K. V. 12 12 0 0 43—13 24 Deetos 10 9 0 1 58—14 18 Het Zuiden 11 5 2 4 35—25 12 Ons Eibernest 12 4 2 6 22—43 10 Rozenburg 11 4 1 6 27—32 9 Fluks 11 2 2 7 15—33 6 D. K. C. 8 1 2 5 16—33 4 Regenboog 11 1 1 9 24—47 3 ■O- FLUKS—REGENBOOG 3—1. Aan beide zijden wordt zeer zenuwach tig gespeeld, hetgeen tot gevolg heelt dat scheidsrechter Kostering bijzonder veel vrije worpen moet uitdeelen. Hoewel Fluks er gaandeweg iets beter inkomt, blijft Regenboog toch gevaarlijker, doordat de Leidsche aanval te onbesuisd speelt. De Dordtenaren hebben dan ook het eerst succes, als mej. Van Vuuren, na 28 min, van een klein kansje gebruik maakt en inschiet '0—1.) Ontmoedigd speelt Fluks verder, doch haar verdediging houdt stand en de rust komt met een 10 voor sprong voor Regenboog. In de 2de helft pakt Fluks de zaken beter aan. Haar aanval speelt kalmer, terwijl ook het midden zich herstelt. Het 'resultaat is dat mej. Montanus reeds na 8 min. spelen fraai Inschiet (11). De vakverwisseling brengt slechts voordeel voor de thuisclub. Haar aanvallen worden talrijker en zijn tevens niet van gevaar ontbloot. Als de Wolf na 11 min. Fluks, uit een strafworp, de leiding heeft ge geven (3—1) tracht Regenboog 't spel te forceeren. Zij brengt het echter niet ver der dan een strafworp, die door Schip pers gemist wordt. Daarna hebben de Dordtenaren echter niet veel meer in te brengen In de Fluks-aanval is de Wolf herhaaldelijk zijn man te slim af en weet deze speler zich fraaie kansen te scheppen waarvan hij er 7 min. voor het einde één benut '3—1.) Regenboog is nu een ge slagen ploeg. Wel poogt haar aanval nog de achterstand in te loopen, doch het blijft bij pogingen. Ook de Fluks-aanval heeft geen succes meer, zoodat het einde komt met een 3—1 zege der Leidenaars. ALGEMEENE I—KLIMOP 1 2—2. Dat „Algemeene" een gelijk spel kon af dwingen van de Leidenaars, dankt zij voor namelijk aan het élan, waarmee zij zich in den strijd wierp en aan de vaste wil om revanche te nemen voor de op „Zuidwijck" geleden nederlaag. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd, waarbij de aanvallen van Klimop iets gevaarlijker waren. Het stevige, soms wel eens te stevige verdedigen van „Alge- meene" voorkwam geruimen tijd doelpun ten. Na twintig minuten spelen wist Klimop uit een mooien aanval te doelpun ten 0—1. Aan de andere zijde probeeren de Hage- I naars het ook, doch vinden daar een pa rate verdediging. Rust breekt aan met 01. De tweede helft begint met een klein Klimop-over- wicht, Het zware verdedigen der Alge- meene belet voorloopig te doelpunten. Na 10 minuten weet zij echter een kansje van af de lijn op sublieme wijze te benutten. 02. De vakwisssiing schijnt Algemeene nieuwen moed te geven en vinnig valt zij weer aan. Na enkele minuten spe len profiteert een dame van een misver stand in de Leidsche verdediging en de stand is 12. Het zit Klimop nu niet mee met. haar schoten. Enkele malen komt de bal op den rand van de korf, doch tolt er dan uit. Het succes is weer aan Algemeene. als een dame met een goedgericht schot, de partijen op gelijke voet brengt. Hoewel de rest van den tijd Klimop op enthou siaste wijze om de leiding strijdt ge'ukt het haar niet en het einde komt met 22. HOCKEY. BELGIE—NEDERLAND 1—1. DE BELGEN HEBBEN DE VERWACHTINGEN OVERTROFFEN. Op het terrein van de Racinclub te Brussel heeft de Interlandwedstrijd België Nederland plaats gehad. Er was veel belangstelling. De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door den voorzitter van het Internationaal Comité, Graaf de Baillet Latour. De volgende elftallen stelden zich op: België Doel: Van de Merghel (Ra cing); achter Baudoux (Rasante) en Wel lens (Rasante); midden: De Keyzer (Ra cing). Dedeken 'Beerschot) en Putz (Ra cing) voor Seeldraayers. Rombout, Rens, Delheid en Portielje (allen Racing). Nederland Doel: Van der Does (H.O.C.); achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H.O.C.); midden: Ankerman (H.DM.), de Looper (Hilversum) en van Lierop (Hilversum); voor: Wagener (Am sterdam), Schnitzger (P.W.r van der Berg (Amsterdam), Kist (Togo) en van dei- Haar (Haagsch Lyceum Club.) Het spel gaat snel op en neer. Beide verdedigingen houden goed stand. Er wordt mooi gecombineerd en beide par tijen wegen goed tegen elkaar op. De Bel gische voorhoede wordt echter geleidelijk actiever. Zij combineert uitstekend en de Nederlandsche achterhoede moet haar uiterste krachten inspannen om den bal te keeren. Bij een scrimmage voor 't Bel gische doel houdt Va nde Merghel drie tegenstanders van het lijf. terwijl hij zijn doel voor doorboring weet te vrijwaren. Dan tijgen de Belgen wederom ten aanval Rombout schiet, de bal komt terecht bij Delheid. die zonder aarzelen inschiet. (10.) Er zijn dan 29 minuten gespeeld. In het verdere gedeelte van de eerste helft zijn de Hollanders in de meerder heid. In den stand komt echter geen ver andering meer. In de tweede helft wisse len de aanvallen aan beide zijden elkaar snel af. De Belgische middenlinie geelt schiterend spel te zien, vooral Putz is in uitstekende conditie en houdt den Neder- landschen rechtervleugel in bedwang. De meeste Nederlandsche aanvallen stranden op de middenlinie der Belgen. Langza merhand komt de HoUandsche ploeg er echter beter in en de Belgische achter hoede moet zich geducht inspannen om de vijandelijke aanvallen af te slaan. Het offensief van de Holanders is echter niet van langen duur. Weldra brenven de Bel gen het spel in evenwicht. Wagener en Schnitzger leveren goed werk. De laatste heeft pech, als hij tegen den naai schiet, waardoor een fraaie kans verloren gaat. In de laatste minuten zijn de Neder landers sterker dan de Belgen, die zich vrijwel uitsluitend tot verdedigen bepalen. De Hollanders vechten hard voor den ge lijkmaker. Eindelijk, als er nog vijf mi nuten te spelen zijn. hebben zij op vrij onverwachte wijze succes. Van der Haar gaat er met den bal vandoor, de Belgen treuzelen te lang, v. d. Haar benut de kans en het is 11. Technisch waren de Nederlanders be ter dan de Belgen. De Belgische ploeg heeft in de eerste helft te veel van haar krachten gevergd, waardoor zij na de rust zeer vermoeid was. De Belgische verde diging en middenlinle gaven uitmuntend spel te zien. Over het algemeen hebben de Belgen een spel getoond, dat de ver wachtingen heeft overtroffen. Uitblinkers waren de halfback Putz en de spil De- deken. Van de Nederlanders moeten v. d. Haar, De Looper en Schnitzger worden genoemd- die voortreffelijk speelden, als mede de beide backspelers. Scheidsrech ters waren de heeren Molhuizen en Coenen, die den wedstrijd goed hebben geleid. o TOGO UI—LEIDEN U (dames) 0—2. Omdat Leiden gelukkig weer eens vol tallig op kwam dagen, wist t na 'n hevige strijd met 20 te winnen; zoodat de kan sen om op de bovenste plaats te komen weer stijgen. Onder ideale weersomstandigheden stel den de elftallen zich op. Al gauw na 't begin wist de Leidsche mid-voor door te breken, en den bal in *t doel te werken. Hierna ging t spel ongeveer gelijk op tot de rust. Na de rust kwam Leiden sterk opzetten en 't duurde niet lang of 't tweede doel punt werd gemaakt. Leiden was nu verder wel iets meer in de meerderheid, maar wist toch niet meer te doelpunten. Maar Leiden kan terugzien op een ent housiaste en prettige wedstrijd en een verdiende overwinning. De uitstekende leiding berustte bij den heer Eikel. o LEIDEN I—T.O.G.O. II 2—2. Het loopt kennelijk tegen het einde van de Competitie. De eerste, zoowel als de laatste plaats is reeds definitief bezet, de resteerende wedstrijden hebbeD hierop geen invloed mee-. En zoo worden nu de wedstrijden allergenoeglijkste hockey partijtjes. Het terrein was keihard en daar het gras langzamerhand verdwijnt, waren de terreinsomstandigheden verre van ideaal. Dit belette echter niet, dat er een zeer snelle partij ten beste werd gegeven, waar in de achterhoedes het beste spel te zien gaven. In de eerste helft was Leiden verreweg de sterkste, maar na de rust veranderde Togo haar opstelling, waardoor haar lin kervleugel veel gevaarlijker werd. Daar deze vleugel bovendien door de Leidsche halfback geheel werd vrij gelaten, kon zij den bal herhaalde malen zuiver voor het Leidsche doel plaatsen. Bij Togo moest alles komen van den midvoor, die door zijn geroutineerde spel heel wat verwarring stichtte in de Leid sche achterhoede. Daar bij niet voldoende steun ontving van zijn medespelers, bleven doelpunten uit; behalve de twee, die hij na keurig solospel wist te maken. Aanvankelijk was het spel goed verdeeld over belde helften, maar Lelden kwam langzamerhand sterker en sterker op dringen. Steeds bleef de bal voor het Haagsche doel, maar het duurde nog tot 5 minuten voor de rast eer de rechtsbin nen na goed doorzetten het eerste doel punt kon maken (10). Na de rust werden de bordjes totaal ver hangen. Het samenstel lukte totaal niet meer in de Leidsche voorhoede. De achter, hoede hield goed stand tegenover de tal- looze aanvallen van Togo, zoodat het nog lang duurde, voordat de eerste out-bully aan de Leidsche kant werd genomen. De druk werd echter te groot en na fraai solospel wist de Haagsche midvoor kort na elkaar twee doelpunten te maken (1—2). Dit werd den Leidenaars te bar; felle aanvallen werden ondernomen, eenige corners geforceerd en in de laatste minuut werd gelijk gemaakt uit een lange corner (2—2). KIEVIETEN V—LEIDEN (JUNIORES) 7—2. Om kwart vóór elf komen de beide elf tallen op het In zeer goede conditie ver- keerende veld. De opstelling van het Leidsche elftal is als volgt; doel: van Loon; achter: Storm van Leeuwen en de Haas; midden; Cunaeus, M. van der Hoog en Kuenen; voor: Henny, C. van der Hoog, Eman, Fontein en H. Stiasny. Direct na de begin-bully zijn de gast- heeren in den aanval. Deze wordt door de backs afgeslagen. Door een overrompelen- óen aanval nemen de Kievieten de leiding (10), direct gevolgd door meerdere suc cessen (30) waarmede de rust ingaat. Na de rust is er een kleine verandering in de opstelling der Leidsche ploeg. De rechtsbuiten en de midhalf zijn van plaats verwisseld. Nog steeds zijn de gastheeren in de meerderheid hoewel de Leidenaren ook den bal eenige malen in den cirkel van de gastheeren weten te brengen doch zonder succes. De stand is intusschen gebracht op 60, door een paar lastige schoten, die de kee per dan ook niet kon stoppen. Eindelijk weten de Leidenaren door te breken en na een mooie soloren van den midvoor krijgen zij een doelpunt (61). In de laatste minuten wordt er door de belde elftallen met groote inspanning gespeeld, zoodat een, leder nog een doel punt maakt (7—2), Met dezen stand komt het einde van dezen prettigen wedstrijd, waarin vooral de achterhoede van de Leidenaren uit muntte door goed spel. Het groote verschil in doelpunten is wellicht te wijten aan het feit dat de Kievieten met oudere en meer getrainde soelers in het veld kwa men dan de Leidenaren. WEST DUITSCHLAND B— NEDERLAND B 1—0. Voor slechts weinig toeschouwers vond gisteren op het veld van Rot-Weiss te Keulen-Münkersdorff de wedstrijd plaats tusschen de dames B-ploeg van West- Duitschland en Nederland. Na een vrijwel gelijk opgaande eerste helft, waarin West Duitschland een maal kon scoren, werd in de tweede helft West Duitschland iets sterker, doch dank zij uitstekend verde digen van de dames Paulie en Houtappel werden verdere doelpunten voorkomen en eindigde deze aardige ontmoeting in een 10 overwinning der West Duitsche dames. Voor Nederland B. kwamen uit: Doel Mej. Adreas (BJDH.C.). Achter: Mevr. Houtappel en Mej. Paull (beiden van Amsterdam). Midden: Mevr. Breukelman (H.O.C.), Mej. Fabius (Hilversum) en Mej. Meevers (Het Gooi). Voor: Dames Lambregtsen (Rood Wit Haarlem), Broese van Groenau (De Kie viten). Leeuwenberg (Rood Wit Haarlem), van Bueren (B.D.H.C.) en Cramerus (Hil versum o ZWEMMFN. NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. Algemeene vergadering te Utrecht. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht werd de jaarlljksche algemeene vergadering ge houden van den Nederlandschen Zwem- bond. De voorz., de heer C. F. Kellenbach me moreerde den grooten bloei van den Bond. die met 500 leden was vooruitgegaan. De zwemsport mag zich in een groote be langstelling verheugen, wat blijkt uit het feit, dat in het afgeloopen jaar 30 nieuwe zwemscholen gebouwd, terwijl er 90 nieuwe In voorbereiding zijn. Nadat de overleden leden dr. W. E. Mee- rens en L. Perie waren herdacht, werden de heeren J. den Boer, G. Langelaar Jr., Schagen en Blitz tot leden van verdienste benoemd. Omtrent het officieel orgaan zullen bin nenkort voorzieningen worden getroffen betreffende het financieel gedeelte. De verschillende verslagen werden goed gekeurd, terwijl een groot aantal voorstel len van de polo-commissie werden be handeld. Hierna was aan de orde de bestuursver kiezing. In de vacature van mevr. J. E. TriebeisKoens (penningmeesteresse) die aftrad en niet herkiesbaar was, werd ge kozen mevr. S. W. de Dood—Koenen (Am sterdam). De heer G. Blitz, tweede secretaris was eveneens niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen dr. Kolff (Rotterdam). In de vacature-Feenstra werd de heer P. Steen huis (Groningen) gekozen als commissa ris, terwijl in diezelfde functie de heer Van Doorn werd herkozen. De aftredende leden van de Technische Commissie, de heeren A. S. Slrks, J. W. van Doorn en mej. G. Klapwijk werden herkozen. In de Commissie van Beroep was een vacature ontstaan wegens het overlijden van dr. W. E. Merens. Hiervoor werd ge kozen mr. G. J. C. Claessens (Amsterdam) tot plaatsvervangend-lid mevr Triebeis Koens (Amsterdam). Tot lid en plaatsvervangend-lid van de Protest- en Arbitrage-Commissie werden herkozen de heeren G Langelaar Jr. en L. M. Anthoni. In de Waterpolo-commissie werden herkozen de heeren J. de Vries en A. J. Braam en mevr. S. W. de Dood—Koe nen (allen aftredend). In de vacatures C. Hinnes Jr. en J. den Boer werden gekozen de heeren Verhoef (Den Haag) en Loeven (Den Haag). SCHERMEN. KON. NED AMATEURS-SCHERMBOND. Ook in de Zaterdag voortgezette verga dering van den K.N.A.S.B is geen oplossing ln de bestuurscrisis gevonden. Aangeno men werd een motie om de heeren Dulle- mond en Kraan te verzoeken hun bestuurs functie neer te leggen, doch deze hebben geweigerd daaraan te voldoen. De andere candidaten weigerden met hen samen te werken. In een volgende vergadering op 22 April te Den Haag komt een voorstel om de heeren Dullemond en Kraan uit hun functie te ontzetten. o ATHI ETIEK. DE 40 KM. AFSTANDSMARSCH VAN DE LEIDSCHE WANDELSPORT VEREENIGING. 190 deelnemers volbrachten den tocht Gisteren heeft de L. W. S. V. haar eerste afstandsmarsch in 1933 gehouden. Prach tig weer, een voor het welslagen onmis bare factor, begunstigde den tocht. Precies 10 uur, toen de deelnemers plm. 200 in getal op het Burchtplein waren opgesteld, werd het sein van ver trek gegeven. Onmiddellijk zette het L. W. S. V.-peloton onder leiding van den heer D. Beekman Sr. een flink tempo in van plm. 7 K.M. per uur. Volgens de reeds gepubliceerde route trokken de wandelaars door Zoeterwoude, langs den Stompwijksche weg naar Stompwijk en vervolgens naar Leldschen- dam. Daar het tempo vrij was, lag hier tusschen den eersten en laatsten man reeds een afstand van plm. 2 KM. Van Leidschendam ging het over Voorburg naar Den Haag. Na 24.5 kilometer werd de rustplaats Het Roomhuis „Boschhek" bereikt, alwaar de eerste wandelplaats te precies een uur werd gecontroleerd. Na een verblijf van plm. uur op de rustplaats werd gestart voor de nog af te leggen 15.5 K.M. Van Den Haag ging het door Wassenaar naar Den Deyl en langs de Papelaan naar Voorschoten en vervolgens over de Vink naar Leiden. Onder belangstelling van de stadgenoo- ten trokken de verschillende groepen door het Noordeinde en Breestraat naar „den Burcht". Toen hier het L. W. S. V. peloton was aangekomen, ging de voorzitter der L. W. S. V., de heer B. van Rooy over tot de prijsuitreiking. Allereerst richtte hij het woord tot de Eerste Leidsche E. H. b. O.-brigade voor het prachtige werk dat zij dezen dag had verricht op zoo'n voortreffelijke wijze en bood deze dames en heeren de L. W. S. W. medaille aan als herinnering. Eveneens aan de controleurs bracht hl] een woord van hulde voor de keurige wijze, waarop zij zich van hun taak kweten. Vervolgens bracht hij nog dank aan de deelnemers(sters) voor hun sportieve medewerking tijdens de marsch. Van vele zijden mocht de L. W. S. V, te vredenheidsbetuigingen ontvangen voor de keurige regeling en organisatie van deze marsch. Van de 200 deelnemers(sters) waaronder 25 dames, bereikten 190 de finish, zoodat het aantal uitvallers gering is te noemen. De prijs voor de grootste groep, aan geboden door de Leidsche Sport Club, werd toegekend aan de „Bataven" (15 leden). De prijs voor de verstkomende groep aangeboden door de Fa. Maartense, werd aan de Haagsche Vierdaagsche toegekend (12 deelnemers). Voor de gewone Vereenigingsprijs voor het volbrengen van de marsch zonder uit vallers kwamen in aanmerking „De Bata ven", Leidsche Sport Club en „de Haag sche Vierdaagsche". Een extra prijs werd toegekend aan den 64-jarigen heer A. van Osselen, die de marsch eveneens volbracht. Buiten mededinging volbracht de L. W. S. V. deze marsch met een 20-tal leden. Verder heeft het bestuur gemeend, ook de medaille te moeten toekennen aan den regimentshond van het 6e Reg. Veldart.. die, hoewel niet als wandelaar ingeschre ven, toch den marsch glansrijk heeft vol bracht. Tot slot verzocht de secretaris der L. W. S. V., Cobetstraat 3, hem, die per abuis een verkeerde jas heeft medegenomen, zich zoo spoedig mogelijk met hem in verbin ding te stellen. Gevonden, voorwerpen: 1 portemonnaie. o NEDERL. WANDEL-ORGANISATIE. Te Utrecht vond in het Jaarbeurs gebouw de constitueerende vergadering plaats van de nieuwe organisatie op wan delsportgebied, de „Nederlandsche Wan del Organisatie". In het verslag van den secretaris werd medegedeeld, dat de N. W. O. thans 13 aangesloten vereenigingen met 400 leden heeft, terwijl nog vele toezeggingen van vereenigingen en individueelen zijn bin nengekomen. Besloten werd de naam van Nederlandsche Wandel Organisatie (N. W. O.) te handhaven. Als datum van oprichting werd 20 No vember 1932 aangenomen, terwijl besloten werd ln de statuten te vermelden dat de N. W. O in Utrecht is opgericht en aldaar gevestigd zal zijn. De door het voorloopig bestuur ontworpen statuten en huishou delijk reglement werden na enkele kleine redactiewijzigingen goedgekeurd. De voorloopige voorzitt-i de heer W. H. Dahmen uit Rotterdam werd door de ver gadering bij acclamatie herkozen. Tot verdere bestuursleden werden gekozen de heeren Verduyn uit Rotterdam (secreta- HEDEN: Vrije Evang. Gem.: Spr. ds. Theunlssen 8 uur nam. Oegstgeest (O. S. Kerkbuurt): Chr Dem, Unie. Spr. de heer Geltz. 8 uur nam. Valkenburg (zaal Ramp): h.gs Spr. ds. Willekes van Spijk; 8 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 27 Maart tot en met Zondag 2 April as. waargeno men door de apotheken; P. du Croix Rapenburg 9, telef. 807 en J. E. H. ten Dijk, Haven 18, telef. 85. risk Hanselaar uit Amsterdam (penning meester) en de heeren Pos (Hilversum) Vermeulen (Geldermalsen), Donk (Bilt hoven) en Carels (Bergen op Zoom). Besloten werd de Koninklijke goedkeu ring van de Organisatie aan te vragen waarvoor de vergadering de machtiging aan het bestuur gaf. a— DE WEGWEDSTRIJD TE BOSKOOP. A. de Ruiter winnaar. De wegwedstrijd die Zaterdagmiddag, begunstigd door fraai lenteweer te Bos koop Is gehouden, ls een succes geworden, en heeft zich mogen verheugen in een enorme belangstelling van het publiek, alsmede van een groot aantal deelnemers. Het aantal beschikbaar gestelde prijzen was gestegen tot tien. De volgende negen vereenigingen, met het daarachter ver melde aantal athleten hadden voor dezen wedstrijd ingeschreven Achilles. Gouda 6; Alphia. Alphen 10; D.O.S. Schoonhoven 3: G.S.V Gouda 2; Hou-vast, Boskoop 9; T.H.O.R. Gouderak 3; Velocitas, Gouda 4: Vires et Celeritas, Gouda 5; en Bosk. Boys 10. In totaal dus 52 deelnemers. Voorwaar een respectabel aantal, dat voor een der- gelijken wedstrijd in den Goudschen Athletiekkring zeker een record beteekent. Zooals reeds medegedeeld, had de start plaats aan de Rozenlaanbrag alwaar ook het eindpunt was. Er werd geloooen langs Rozenlaan, Biezen, Tuinstraat, Reijerkoo- perweg, Goudsche rijweg. Biezen en Ro zenlaan een afstand van 3400 Meter. De uitslag is als volgt: 1ste pr. A. de Ruijter Bosk. Boys; 2de pr W C. Blazer, Vires et Celeritas, Gouda: 3de pr. C. Hev- neman, D.O.S. Schoonhoven; 4de pr. T. Schouten, Achilles Gouda; 5de pr. T. Ver boom, Hou-vast, Boskoop; 6de pi. C. v. Waas, Achilles, Gouda; 7de pr. W. de Kreij, T.H.O.R. Gouderak; 8ste pr. Tj. C. de Kamoer, Vires et Celeritas, Gouda; 9de pr. P. Schouten Achilles. Gouda en 10de pr. D. de Jong, Alphia, Alphen. WIELRENNEN. JAARVERGADERING VAN DE N. W. U. In hotel „De twee steden" te Den Haag had de. Jaarvergadering plaats van de Ne derlandsche Wielren Unie. Uit het jaarverslag bleek, dat de Unie 467 leden telt, terwijl 21 vereenigingen zijn aangesloten. Het verslag van de kasclmmlssie werd goedgekeurd. De aftredende leden van deze commissie werden bij acclamatie herbe noemd. De begrooting sluitend tot 'n bedrag van 10.000 gulden, werd goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, werden bij enkele candldaatsteillngen her kozen. De vergadering keurde de voorge stelde reglementswijziging, zonder hoofde lijke stemming goed. Hierdoor zal de N.W.U. o.a. toezicht kun nen uitoefenen op de clubbladen. De wijziging van de artikelen 97 en 99, van het wedstrijdreglement, werden op verzoek der vergadering in behandeling der sportcommissle gesteld, ter bestudee ring. Nadat de voorzitter nog eenige opmer kingen had gemaakt over het organtseeren van wegwedstrijden en de exploitatie van grasbanen had besproken, werd de verga dering gesloten. SWIFT. Gistermorgen is de laatste wedstrijd ge reden der maand-competitie. die nu ging over den korten afstand. De 500 Meter die de A-klassers moesten rijden, werd gereden in match a deux, waarbij aan den winnaar van elke matc'n één punt werd gegeven, de 2e aankomende kreeg 2 punten. De totaal uitslag is ge worden le. W. Graafmans 5 p.: 2. J Riet hoven 6 p.; 3. A. v. Egmond 7 p.; 4. Th. Wurzer 8 p.; 5. Chr. de Vonk 9 p.; 6. Th. de Roode 10 p. De B-klassers reden een 300 M. sprint evenals de A-klassers. met als uitslag: 1. C. Paats met 7 p.; 2. R. Riethoven 8 p.; 3. P. Rietbroek 9 p.; 4. M. v. Aart v. Ruiten; Stafleu; v. Tuin, allen met 11 p.; 5. C. de Roode en H. Deters elk met 13 pnt. De algeheele klasseering van deze com petitie is hierdoor geworden voor de A- |ci R-Ss^rs 1. A, v. Egmond met 12 p.; 2. J. Riet hoven 13 p.; 3, J. v. Verschoor 16 pde wedstrijd van gisteren heeft hij niet mee gereden, doordat hij ln Roosendaal zou deelnemen; 4. W. Graafmans 22 p.; 5. Tn. de Roode 26 p.; 6. Chr. de Vink 28 p.; 7. Th. Wurzer 31 p. Einduitslag van de B-klassers: 1. C. Paats met 10 p.; 2. J. v. Ruiten 13 p.: 3. R. Riethoven 17 p.; 4. J, v. d. Tuin 20 p.; 5. M. v. Aart 22 p.; 6 C. Ouwehand 25 p., 7 C Stafleu 27 p.; 8. C. de Roode 29 p., W. Reeman 33 p.; 10. J. Rtetbroek 33 O 10 W. de Roode 37 p.; 11. A. v. d. Bij den wedstrijd van gisteren heen w- Graafmans kunnen coostateeren wat n beteekent een serieuse train'ne te 70 en de talrijke supporters hebben daarva genoten. Tweeden Paaschdag zal J- y?r,sf" deelnemen aan de ooenlnzswedstrliae G'nneken Om daa-bti tegenwoordie teu -zal er. voor sunnovters een groote tonrms car gehuurd worden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6