LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 27 Maart 1933 4 ALPHENSPARTAAN 2—1. Overwinning vlak voor 't einde bevochten. Het is aan de Rijnstreekbewoners ge lukt de beide puntjes thuis te houden, al was dan ook eerst in de laatste minuten de overwinning voor hen een voldongen feit. De elftallen wogen goed tegen elkaar op. De aanvallen der bezoekers waren niet geheel zonder gevaar, maar bij hun voorhoede was het zuiver schieten nog al eens zoek. Keeper Oerlemans heeft ver dienstelijk werk verricht, hij wist vele ge vaarlijke schoten goed te verwerken Bij Alphen speelde invaller van Leeuwen een uitstekende partij. Hij was degene die beide doelpunten maakte. Deze jeugdige debutant belooft ongetwijfeld veel goeds. Om half drie wordt onder leiding van scheidsrechter van Rijsdijk afgetrapt. Alphen verkiest het voordeel van den wind doch speelt tegen zon. Aanvankelijk ont wikkelt zich een meest gelijkopgaande strijd, doch langzamerhand oefenen de bezoekers eenig overwicht, uit. De aanval len van de Spartaan blijken niet geheel zonder gevaar, maar de verdediging der thuisclub weet stand te houden. Wanneer er een halfuur is gespeeld neemt Alphen door van Leeuwen de leiding. Spartaan krijgt vervolgens een strafschop te nemen hetgeen haar bijna doet doelpunten. Hes- seling kan nog juist erger voorkomen, 't Blijkt maar een kort uitstel van exe cutie, want weldra maakt de Spartaan door haar midvoor gelijk 1—1. Met dezen stand komt de rust. In de tweede helft komt Alphen weldra in den aanval en wordt de Spartaan ver dediging meermalen op een zware proef gesteld. Voorloopig weten de Amsterdam mers doelpunten te voorkomen. Zij ver plaatsen het spel eenige malen naar de ovp—>ide maar ook hier blijft de achter hoede meester van het terrein. Het spel blijft zich zeer vlug verplaatsen, doch suc ces blijft uit. In de laatste minuten volgt een snelle aanval der thuisclub, de links buiten zet goed voor naar Georgie die onhoudbaar doelpunt 21. Met" dezen stand komt weldra het einde. DE KENNEMERSHILLINEN 7—1. Ruststand 11. De groote overwinning, die de a.s. kam pioenen op Hillinen behaalden, is. al zal niemand aan de verdiende zege der rood zwarte Beverwijkkerploeg twijfelen, toch eenigszins geflatteerd te noemen. Hier in dezen wedstrijd kwam wel zeer duidelijk tot uiting, dat Hillinen niet 2- maal drie kwartier op volle kracht kan spelen. Wat stak de eerste helft toch gun stig af bij de tweede. Beide partijen waren dan ook van gelijke sterkte. Zelfs waren de aanvallen van Hillinen zuiverder van opzet dan die der eastheeren. Het doel punt waarmede Hillinen de leiding nam, was van extra kwaliteit. Braam gaf voed door naar Cop. die eenige meters snol door liep, en den keeper geen kans gaf 01. Reeds daarvoor waren de bl.-witten eenige malen tot in het strafschopgebied doorge drongen en hadden biina succes uit een voorzet van H. Scholte. Ook het tempo van beide clubs was uiterst snel. Eenmaal zien we Van der Leeden die met ziin nartner Schrier een hecht backstel vormde, den bal uit doel koooen nadat Van der Jaet reeds eeoasseerd was. De eerste helft is zoo goed als verstreken wanneer De Ken- nemers gelijk maken 1—1. Weinig fraais brenet de hervatting. Hil linen nu eenigszins het voordeel van wind krijgende, brengt er niets meer van te recht. Weg homogene Dloee van vóór de rust. weg combinatie, weg enthousiasme, drie factoren., die aanwezig waren ge weest. en waarmede het blauw-witte elftal niets onder behoefde te doen voor hun tegenstanders, die nu blijk gaven van ge traind te zijn uithoudingsvermogen te be zitten. en ditdan ook tegen Hillinen in groote mate uitspeelden. De doelounten volgden elkaar nu recel- mat'g oo. Wel Drobeerde de Hillinen-voor- hoede er nog iets van te maken maar elke sr>eler dacht het zelf wel te kunnen zoo dat dit ook geen resultaat had. Dp Ken- nemers tenslotte winnen met 71. Sche'ds rechter Van der L*e was zeer onpartijdig. Schoten 4Hillinen 2 32: De.le V 4 Hillinen 3 3—14: Hillinen 5—DS.K. 3. 2-1. Buiten de competitie. Sport en Vriendschap IHill. Comb. 32 LEIDSCHE BOYS I—L. D. W. S .1 2—6. De Boys tellen vier invallers en L.D. W.S. twee. In het begin pakken de Boys enthousiast aan en zij dringen hun gas ten geheel op eigen helft terug. Als de bal op rechts komt en goed wordt voor gegeven heeft de rechtsbinnen weinig moeite om aan de Boys de leiding te geven. 10. Steeds zitten de Boys bij hun gasten voor het doel maar hun midvoor Is telkens even te langzaam zoodat de LD.W.S.-achterhoede weinigmoeite heeft het gevaar te keeren. A's er een vrije trap midden in het veld wordt genomen is het de Bovs spil, die onhoudbaar voor v. d. Born het tweede doelpunt scoort. Met 20 komt de rust. Na de rust weer hetzelfde spel, maar de voorhoede der Boys is steeds te lang zaam. L.D W.S. pakt nu ook flink aan en weet den stand heel gauw gelijk te maken. Dan is het met de Boys gedaan. L.DWB. wordt steeds sterker en de Boys hebben weinig meer in te brengen. Zoo weet LD.W.S den stand op te voeren tot 6—2. De scheidsrechter floot tot aller genoegen dezen wedstrijd, die oo vriendschappe lijke manier werd gespeeld. A.S.C. <a>—LUGDENUM (a) 0—5. Spoedig weet v. d. Reyden met een prachtschot de score te openen '0—1), ter wijl de zelfde soeler kort daarna den stand op 02 brengt. Ook na de thee heeft Lued het beste spel en na 10 min. doel punt v. d. Mark voor Lued. '0—3). Eenigen tijd heeft A.S.C. het spel In handen, doch keeper Paalman is goed od dreef. Een ver rassend schot van v. d. Revrten werkt kee per Koenen in eigen doel '04), terwijl Voortman met een omhaal den eindstand or 50 brengt. De heer Hoogervorst leidde keurig. BODEGRAVEN II—ALPHEN II 1—1. De reserves van Bodegraven hebben het kunststukje uitgehaald, de adspirant-kam- pioen. Alphen Et op het Bodegraven-terrein een kostbaar puntje af te snoepen. De Rood-zwarten houden blijkbaar van afwis seling. Na een fraaie overwinning met 62 op Hercules Hl volgde vorige week de ge weldige nederlaag tegen Velox m met 150. terwijl nu zoowaar tegen het sterke Alphen II een gelijk spel wordt behaald. Inmiddels is door dit succes de onderste plaats weer eens afgestaan aan Hercules m en we kunnen niet anders zeggen of, spelende als gisteren is Bodegraven n ze ker geen ploeg, die op de onderste plaats thuis behoort. Het gelijke spel van gister middag was zeer zeker ten volle verdiend, vooral wanneer in aanmerking wordt ge nomen, dat Alphen II, dat trouwens hoe wel een vlotte partij spelende, toch geens zins een kampioensindruk maakte, slechts uit een strafschop ver in de tweede helft den gelijkmaker wist te scoren, nadat Bo degraven tot dien tijd steeds met 10 had voorgestaan. Ziehier het spelverloop. Direct ontwikkelt zich een gelijkopgaande en vlugge strijd. Na ongeveer een half uur valt de rechts binnen van Bodegraven tengevolge van een knieblessuur uit en het is de invaller, die kort hierna een keurige troughpass geeft aan den middenvoor van Bodegraven, die met een harden schuiver in den linkerhoek den doelman der gasten geen schijn van kans geeft. 10. Na de hervatting blijkt al spoedig, dat Alphen zich nog niet zon der meer gewonnen geeft en haar aanval len worden gevaarlijker en talrijker, meest al geleid door den linksbuiten, doch diens voorzetten belanden meestal achter het doel. Toch krijgt de verdediging der thuis- riub het zwaar te verantwoorden en als Woisdijk na ongeveer twintig minuten bin nen het beruchte gebied een overtreding begaat, wordt de toegestane penalty door Van der Leek onhoudbaar benut 11. Met Bodegraven in den aanval kondigt scheidsrechter Graafmans. die uitstekend leidde tenslotte met den stand 11 het einde aan van een van weerszijden goed en in de beste verstandhouding gespeelden strijd. ALPHIA II—VELOX III 3—1. In een forsch gespeelde wedstrijd ge lukte het de Alphia reserve, de puntjes thuis te houden. In de eerste helft oefende de bezoekers meestal eenig overwicht uit en zij wisten dit in een doelpunt uit te drukken. Na de rust bleken de bordjes wel wat verhangen. Al spoedig weet Pij- r- s re partijen op gelijken voet te bren gen. Bij een algemeene aanval der thuis- c ub weet Vrisekoop met een o" - schot zijn club de leiding te geven 21. Velox tracht door forsch spel den ach terstand te verkleinen, doch de Alphia- verdediglng houdt in deze perode stand. Een der Velox spelers raakt aan zijn hoofd geblesseerd, doordat hij met den voet van een tegenstander in botsing komt. De verwonding blijkt van dien aard dat de hulp van een dokter moet worden inge roepen. Als weder wordt gespeeld weet de thuisclub nogmaals door Pijpers het net te vinden. 31, waarmede het einde aanbreekt. o EEN NUTTIGE OEFENWEDSTRIJD. L.V.B. XI—Quick Boys 3—4. Zaterdagmiddag speelde het L. V. B.- elftal opnieuw een oefenwedstrijd, nu te gen Quick Boys. Het L.V.B.-elftal had J. J. de Keyzer als invaller voor linksback G. den Hertog. Quick Boys was compleet. Dit L.V.B.-elftal was stellig sterker dan het vorige, vooral wat de voorhoede be treft. Zij was doortastend en schotvaardig en ook het eombineeren ging tamelijk vlot. De linksbinnen v. Hensbergen was hier wel de uitblinker. In de halflinie was een zwakke plek en wel de midhalf. Deze plaats was onvoldoende bezet waardoor de voorhoede dikwijls zonder steun ten aanval trok. Ook de verdediging kreeg het hierdoor vaak te kwaad. Vooral voor de rust, toen de backs zich meer en meer moesten terug trekken, waren zeer ge vaarlijke momenten voor het doel hiervan het gevolg. De beide kanthalfs kunnen op een zeer goeden wdstrijd terug zien. De backs waren vóór de rust beter dan daar na. Vooral invaller de Keijzer weifelde nu en dan te lang met ingrijpen. Keeper Duyzend kweet zich voor de rust behoor lijk van zijn taak en liep enkele malen op het juiste moment keurig uit. Na rust stond v. d. Born onder de lat en hoewei hij niet veel voor Duyzend onderdeed, zouden wij toch aan laatstgenoemde de voorkeur geven. Quick Boys speelde een goede, na de rust wat te forsche partij, met midvoor en linksbuiten als uitblinker. Ziehier het spelverloop: Na ongeveer 10 minuten geeft de L.V.B. rechtsbuiten goed voor en het is v. Hens- bergen die hard en onhoudbaar den bal in het Q. B.-doel schiet. 1—0. Weer trekken de L.V.B.'ers ten aanval, en de Bruyn geeft goed door naar van Goor die hard. juist onder de lat inschiet. 20. De links buiten van Q. B. passeert dan van Leeu wen op keurige wijze en zijn pass komt bij den middenvoor die keeper Duyzend geen kans geeft. 21. Het meer doortas tender spel der L.V.B.'ers blijft echter zeer gevaarlijk, wat tot uiting komt als Hens- bergen goed door breekt en zijn schot in den uitersten hoek verdwijnt. 3—1. Na de rust is Q. B. direct in den aan val. mede door forsch spel. Wanneer de Keijzer vergeet op zijn keeper terug te spelen, profiteert de handig spelende Q. B.-middenvoor hiervan en brengt den stand op 3—2. Weer komt Q. B. terug en hoewel de L.V.B.-verdedlging nog lang stand houdt, moet zij als zij even weifelt zwichten voor goed solospel van den mid denvoor die den stand op gelijken voet brengt. 33. Wanneer dan bij een Quick Boys aanval de keeper misslaat ontstaat een doelworsteling waaruit de Quick Boys- linksbuiten tenslotte inkopt. 34. Wel komt het L.V.B.-elftal nog even in de meerderheid, doch in den stand komt geen verandering meer alzoo een kleine 43 zege voor Quick Boys. Scheidsrechter de Boer leidde deze wed strijd op kalme en zekere wijze. CITY-BEKERWEDSTRIJDEN. Gisteren is gespeeld: NJVJS. I—6.V.W. 2-3. HILLEGOM—R.C.L. 6—1. Veel publiek is aanwezig als onder ideaal voetbalweer scheidsrechter Melk man het sein geeft voor den aanvang. Hil- legom heeft één Invaller voor De Jong, die dit seizoen wel niet meer uit zal komen door een enkelblessure, tegen Jagers op- geloopen. J. v. d. Loo verving hem. Van aftrap neemt de thuisclub het spel in handen en kan de R.C.L.-doelman zijn talenten toonen wat hem schitterend af gaat. Ook de R.CL.-uitvallen zijn niet van gevaar ontbloot en de Hill.-keeper krijgt eenige schoten te verwerken. Ais dan ein delijk Fr. v. d. Hulst mooi de achterhoede van R.C.L. passeert, geeft hij met een on- houdbaren schuiver zijn club de leiding. Direct daarop een mooi doorgegeven bal van den midvoor en het is v. Beek. die naar binnen loopt en scoort, 20. Na de thee is het weer Hillegom dat vlug van stapel loopt en het is de schitte rend spelende F. v. d. Hulst, die No. 3 voor zijn rekening neemt. Als de scheidsrechter Hillegom een vrijen trap toekent, wordt R.CL. verrast, v. Beek plaats zich achter den bal, doch loopt over den bal heen en de daarachter opgestelde midvoor trapt keihard in de touwen. 40. R.C.L. laat den moed zakken. En weer is het v. d. Loo die uit een algemeenen aanval den stand op 50 brengt. Het spelpeil zakt nu en het wordt een saaie vertooning tot ineens St. v. d. Hulst leven in de brouwerij brengt. Hij passeert de geheeie R.C.L.-verdediging en met een hard laag schot is het 60 voor Hillegom. Dan probeeren de Leide- naars het nog eens met een pittigen aan val. De backs van Hillegom houden den man af en de scheidsrechter geeft een vrije trap in het beruchte gebied, die via v. Kooten in een doelpunt wordt omgezet. Een verd'end tegenpunt. voor het hard werken. Als Melkman het einde aankon digt, heeft Hillegom een verdiende over winning en is weer een stap nader bij den begeerden titel. De leiding was streng, doch onberispelijk. Hillegom I—R.C.L. I 6—1 Ripperda 3Hillegom 3 26 Hillegom Jun.R.C.H. Jun. 2—4 Hillegom Adsp.R.C.H. Adsp11 ROODENBURG I—LUGDUNUM II 5—2. De groen-witten hebben het gistermid dag leelijk laten zitten, waardoor hun kans op de 2de plaats zoo goed als verkeken is. Wel is Roodenburg thuis een sterke tegen stander, maar 52 is een te groote neder laag. Aanvankelijk wordt er aan beide kanten kalm gespeeld, doch wanneer Van Bemmel na 16 min. spelens van dichtbij doelpunt, neemt Roodenburg het spel ge heel in handen. Enthousiast wordt er ge speeld en spoedig maakt de Lugd -links- bi "nen gelijk (11). Na de thee wordt er van beide zijden flink aangepakt, doch Roodenburg krijgt de eerste goede kans, welke Zierikzee door een strafschop benut. 2—1. De groenwit- ten zakken dan af. waarvan R. profiteert door er 41 van te maken. Door wijziging in het elftal tracht Lugd. verandeiing in .t spel te brengen, doch de stevige blauw zwarte backs geven geen schijn van kans. Tegen het slot weten de beide ploegen nog eenmaal te doelnunten, met welken stand het einde komt. Bii de groen-witten b'onk de ba'fliiiie boven de andere uit. terwijl we bij Roodenburg de trapvaste backs reeds noemden. LUGDUNUM ID—ALPHIA IH 4—3. Na 15 min. geeft de Alphia-midvoor zijn club van zeer nabij de leiding (0—1.) Nadat de Alphiakeeper eenige malen keurig heeft gered, kan hij even later een aan Lugd. toegestane penalty niet houden Rust 11. Na de rust trapt Lugd. uit een ander vaatje en de Vos geeft zijn club de leiding 21. Steeds valt gr oen-wit nu aan en Ouwerkerk vergroot den voor sprong (31.) Alphia werkt voor een gunstiger uitslag en het gelukt haar den stand op 32 te brengen, welke echter door de Vos twee minuten voor het einde op 42 wordt gebracht. In de laatste seconden brengen de zich niet gewonnen gevende Alphiarwn den eindstand op 43 De heer v. d. Blom leidde voortreffelijk. SPORTMAN I—U.V S. V 6—2. Sportman is direct aanvallend en de rechtsbinnen opent de score met een mooi schot 10. Kort hierna doet de linksbin nen prachtig werk bij een voorzet van rechts, 20. Keeper Duizend is nog niet van den schrik bekomen of de rechtbitmen passeert hem op nieuw 30. Nog voor de rust weet de Sportman- rnidvoor mooi 40 te maken. Na de thee verhoogt Sportman den stand tot 50. Nu komt U.V.S. geweldig opzetten en verkleint door twee goede doelpunten den achterstand tot 52 Het goede werk van den Sportman- keeper voorkomt erger, de voorhoede neemt den bal over en spoedig ligt nummer 6 in de touwen. De invaller scheidsrechter D. v. d. Berg floot goed. LUGDUNUM V—D.S.O. II 0—6. Doordat enkele Lugd.spelers wegbleven, werden hun medespelers, die er onder de gegeven omstandigheden van gemaakt hebben wat ze konden, met 60 aan den dijk gezet door een enthousiast spelend D.S.O. 2. De heer Momberg floot correct. r» SPORTMAN (JUN. B)—U.V.S. (JUN. C) 3—S. In een gelijk opgaanden strijd hebben deze benjamins de puntjes broederlijk ge deeld. U.V.S. neemt kort na het begin de leiding 10. Nog voor de rust maakt Sportman ge lijk 11. Na de thee maakt U.VB. 21, waaroD Stiortman weer 22 maakt. Dit spel herhaalt zich nogmaals, zoodat de eindstand komt met 3—3. hetgeen de ver houding goed weergeeft. Scheidsrechter F. Boom was correct. o BERESTEYN—WESTERKWARTIER. Gistermiddag speelde Westerkwartier tegen Beresteyn te Voorschoten. De rust ging in met 2- 0 voor Beresteyn. Eind stand 6--2 voor Beresteyn. De heer Smo- renburg leidde uitstekend. LUGDUNUM vn—SPORTMAN II 2—4. Het begin van deze belangrijke wedstrijd is geheel voor Lugd., dat echter te nerveus is om de talrijke kansen te benutten; zelfs een penalty weet zij niet te benutten. Na dat de invaller Lugd.-keeper onklaar ls geraakt en op halve kracht verder speelt, heeft Sportman weinig moeite binnen twee minuten zich een 20 voorsprong te ver zekeren, met welken stand gerust wordt. Na de pauze weet Sportman spoedig ten derde male te scoren. (03). Dit is groen wit te bar en een waar beleg wordt voor het, door keeper Gans schitterend verde digde Sportman-doel geslagen. De Lange weet twee maal kort achtereen den achter stand te verkleinen (23), waardoor de spanning niet weinig stijgt. Als ieder den gelijkmaker verwacht, verbreekt de scheids rechter plots alle spanning, als hij een op gelegde buitenspelgeval over het hoofd ziet, waarvan Sportman dankbaar gebruik maakt. (24). Lugd. is dan geslagen en met 42 voor de a.s. kampioenen komt het einde. SPORTMAN IV LUGDUNUM Vin 2—4. Het technisch beter spelend Lugdunum zet verscheidene goede aanvallen op, doch deze worden steeds door de trapvaste backs gekeerd. Zoo verstrijkt de tijd totdat, kort voor de rust. Van Weerlee eenige tegen standers passeert en met een hard schot den keeper het nakijken geeft. Rust 01. Direct na den aftrap oefent Sportman een sterken druk uit en weet de midvoor gelijk te maken. Lugdunum herneemt door een kogel van den rechtsbuiten de leiding, spoedig gevolgd door een doelpunt van den midvoor. Nadat Snortman nog eenmaal tegen gescoord heeft, maakt Van Weerlee aan alle onzekerheid een einde door nog maals den Soortman-keeper het nakijken te geven. Scheidsrechter Van Es leidde dezen fair gespeelden wedstrijd tot ieders genoegen. o A.S.C. (b)LUGDUNUM (C) 0—2. De kleine groen witten brengen het A.S.C.-doel alras in gevaar doch het A.S.C.- keepertje weert zich prachtig. Toch weet de Graaf hem handig te passeeren. Rust 0I. Spoedig na de pauze weet L. de Boer met een hard schot de score te verhoogen 02, met welken stand het einde van dit aantrekkelijke partijtje komt. De leiding was goed. WESTERKWARTIER—RHODA. Zaterdagmiddag speelde Westerkwartier tegen Rhoda op het terrein aan de Pest huislaan. Westerkwartier won met 65; rust 30. FRANKRIJK—BELGIË 3—0. De landenwedstrijd Frankrijk—België werd gisteren in het Colombesstadion te Parijs gespeeld voor 25.000 toeschouwers. Evenals de vorige week te Berlijn speel den de Franschen thans tegen de Belgen een fraaie partij en vooral in de tweede helft waren zij sterker. In de eerste helft gelukte het Rio te scoren en met 10 ging de rust in. In de tweede helft verhoogde Langiiler en Nicolas de score, zoodat het einde kwam met een 3—0 overwinning van Frankdijk. Vooral de Fransche mid denlinie met spil Kaucsar aan het hoofd speelde voortreffelijk. België viel tegen. Men had van deze ploeg na den uitste kenden wedstrijd tegen Zwitserland meer venvacht. ROUWKOOP I—WERNINK 4—3. Zaterdagmiddag speelden bovengenoem de elftallen een vrlendschappelijken wed strijd. Wernink weet al spoedig de leiding te nemen doch dan komt Rouwkoop opzetten met als gevolg dat de rust aanbreekt met 21 voor Rouwkoop. Na de rust ls Rouwkoop het meest aan vallend. De midhalf van Wernink is het groote struikelblok maar toch weet Rouwkoop tweemaal te scoren waartegen over Wernink door haar midvoor Binnen dijk ook twee doelpunten stelt. Het einde komt alzoo met 43 voor Rouwkoop. Scheidsrechter van Es leidde deze aan genomen wedstrijd op uitstekende wijze. UITSLAGEN UIT BOSKOOP. Te Boskoop werden de volgende wed strijden gespeeld Bosk. Boys I—Dilettant! (Krimpen aan de Lek). De uitslag was ln het voordeel van Dillettant dat won me 3—0. Het 4de elftal van de Boys hee" eveneens thuis gespeeld tegen G.S.V. 5. r uitslag hiervan was 20 voor de Boy Voorwaarts I won van Zwervers 3 m- 31. Voorwaarts 2 verloor van Mocrcai pelle 2 met 100. Verdere uitslagen zijn Waddinxveen 3Bosk. Boys 2 04; O 6Bosk. Boys 3 05. zoodat de Boy in beide uitwedstrijden is gewonnen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag zijn in de l klasse: Aston V.Everton 2~' Bolton W.Derby Ci_ Chelsea—West Bromw. A1_ Huddersfield T.—Birmingham 0— Leicester C.Leeds U3— Liverpool—Blackburn R2— MiddlesbroughBlackpool Sheffield U.Sunderland Wolverhampton W.—Manchester C. 1— En in de tweede klasse: BradfordSwansea Tl BurnleyBradford C Charlton A.Millwall 1 Grimsby T.West Ham U2— Manchester U.Bury 1- Nottingham F.Port V. 1—l Oldham A.Fulham 1— Plymouth ANotts C0— Preston N. E.Chesterfield 2—0 Stoke C.—Southampton 3—' Tottenham H.Lincoln C3—2 R. V. C. I—U. V. S. 1—2. Het was de Hagenaars niet. aan te zien dat het hier slechts een oefenwedstrijd gold, daarvoor was hun spel te enthousiast en te weinig berekend. De rustige speel wijze, die U.V.S. hiertegenover stelde, mocht in de eerste helft door fanatiek verdedigen van de Haagsche verdediging zonder succes blijven, op den duur kon de thuisclub de steeds weer terugkeerende aanvallen niet weerstaan. In de eerste helft namen de Hagenaars op gelukkige wijze de leiding, terwijl U.V.S. dat met een drietal invallers was verschenen na de hervatting door Platteel en Kantebeen de overwinning wist te behalen. In den L.V.B. behaalden U.V.S.-elftal- len (behalve de elders vermelde) nog de volgende resultaten: L.F.C. 2—U.V.S. III 1—0; U.V.S. VI— L.F.C. IV 2—1; Rouwkoop TV—U.V.S. Vin 6—0. Juniores: U.V.S. A—L.F.C. A 5—0; Zuiderkwartier AU.V.S B. 40; Sport man B.U.V.S. C. 3—3. NIEUWERKERK II-BODEGRAVEN III 5-4. Gedurende de eerste speelhelft waren de rood-zwarten bijna voortdurend sterker en de 20 voorsprong, verkregen door een schuiver van Arends en een vliegend schot van De Vos was dan ook ten volle ver diend. Uit een corner verkleinde de thuis club vlak voor rust den achterstand 1—2. Na de hervatting volgde een korte Deriode van overwicht van de thuisclub welke zoo waar kans zag een 3—2 voorsDrong te verkrijgen. Het was echter De Vos die on onnavolgbare wltze met een booebal den stand op 33 bracht Vanaf den aftrao hernam de thuisclub de leiding doordat van Groeningen die niet erg klemvast was een bal onvoldoende stonte 43 terwijl een tweede fout van Van Groeninven een 5de doelpunt voor NieuwerWk ODleverde Wel verkleinde de kleine Oo=temm den achterstand tot 54 doch verder wl6ten de rood-svMtan «toé te brengen BADMINTON. OM DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Het tournooi om de internationale kam. pioenschappen van Nederland zou Zater- dag en gisteren in Twee Steden-Palace te 's-Gravenhage worden gehouden. Door bij zondere omstandigheden bleek men echter den eersten dag niet over de zaal te kun nen beschikken en daarom zijn de eerste ronden gespeeld in het Casino te Noord- wijk aan Zee. Behalve de sterkste Neder- landsche speelsters en spelers waren ook vele buitenlanders van de partij en onze landgenooten hebben daarbij in de meeste gevallen al direct door hun tekort aan variatie het onderspit moeten delven. Woltman ging ten onder tegen den Deen Sandvad, evenals Den Hoed maar beiden brachten het teeen den zeer sterken Deen althans tot drie games Eenzelfde resul taat boekte Dingemans tegen Stroman en alleen De Haas plaatste zich in de volgen de ronde door den Belg Brysson met groot verschil (tweemaal 154) te slaan. In het dames-enkelspel overleefde van de Hollandsche dames alleen mevr. Dros tegen de Belgische mevr. Harper) haar eerste partij. De combinatie Woltman—mr. Stikker hield zich in het heeren-dubbelsMl kranig door met 156 15—5 hun meerder-, heid te bewijzen over Van der Velde en Brysson (België), terwijl mevr. Dros en Woltman in het gemengd dubbelspel trlom teerden over Clausen en Sandvad (Dene marken). De cijfers: 1511 1417 15—t toonen aan hoe gering het verschil en hoe1 groot de spanning is geweest! De uitslagen zijn: Heeren-enkelspel. eerste ronde: Sandvad (Denemarken) slaat Woltman (Nederland) 158, 315, 156; Stroman (Denemar ken) slaat Dingemans (Nederland) 15—!, 7—15 15—10. Tweede ronde: Sandvad slaat Den Hoed Jr. (Nederland) 10—15, 15—8. 15—7; Stro man slaat Dovaston (België) 1215. 15—12 151; Treasure (Engeland) slaat Mayne (België) 150 152; De Haas (Nederland) slaat Brysson (België) 154. 154. Dames-enkelspel: eerste ronde: mej, Frederiksen (Denemarken) slaat mevr. Ernst (Nederland) 114 113. Tweede ronde: mej. Frederiksen slaat mej. Martin (België) 110. 115; mevr. Tragett (Engeland) slaat mej. Jansen (Ne derland) 115 112; mevr. Horsley (Enge land) slaat mej. Clausen (Denemarken) 112 11—0; mevr. Dros (Nederland) slaat mevr. Harper (België) 159 159. Heeren-dubbelspel. eerste ronde: Majoor McCallum en Treasure (Engeland) slaan Ernst en dr. Koch (Nederland) 154 15—2 Woltman en mr. Stikker (Nederland) si Van der Velde en Brysson (België) 15—6, 15—5. Dames-dubbelsjoel. eerste ronde: mevr. Tragett en mevr. Horsley (Engeland) sL mej. Clausen (Denemarken) en mej. Roos (Nederland) 15—1 15—1. Gemengd dubbelspel: eerste ronde: mevr, Tragett en Treasure (Engeland) sl. mej. Withaar en Dingemans (Nederland) 15—3. 150; mevr. Dros en Woltmans (Neder land) s.l mej. Clausen en Sandvad (Dene marken) 1511 14—17, 15—6; mevr Hors ley en McCallum (Engeland) sl mej Jan sen en De Haas (Nederland) 155 154. De uitslagen van gisteren zijn: Heeren-enkelspel demi-finale: Treasure sl. Sandvad 158 15—5; Stróman sl. De Haak 2—15 15—17 15—4. Finale: Treasure sl. Stroman 15—8: 15-1. Dames-enkelspel, demi-finale: Mrs. Tra gett sl .mej. Frederiksen 116 11—2: mevr. Horsley sl. mevr.-Dros 114 11—9. Finale: mevr. Tragett sl. mevr. Horsley 11—8 11—8. Heeren-dubbelspel, demi-finale: Mac Callum en Treasure sl. Woltman en mr. Stikker 155 159: Stroman en Sandvad sl. De Haak en Den Hoed Jr.. 15—10. 18—14. Finale: Mac Callum en Treasure sl. Stroman en Sandvad 1215 15—7, 15—7. Dames-dubbelspel, demi-finale: Mevr. Tragett en mevr. Horslev sl. mei Haroer en mej. Uchaetzer 15S 15—3: mei. Frede riksen en mei. ansen sl. mevr. Dros en mevr. Ernst 15- 11 152. Finale: Mevr Tragett en mevr Horsley sl mej. Frederiksen en mej. Jansen 15—i. 154 Gemengd dubbelsDel demi-finale: Mevr. T-aeett en Treasure sl. mei Frederiksen en Stroman 15—0 15—1: mevr Horslev en Mc Callum sl. mevr. Dros en Woltman 16—6 15—2. cI Finale: Mevr. Tragett en Treasure mevr. Horsley en Mac Callum 16—1», i'

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12