Bespaar tijd en geld - Wascii met 'n VELO Hervormde (Geref.) Staatspartij Purol er op! Zaterdag 25 Maart 1933 OPENBARE VERGADERING UIT DE RIJNSTREEK. VOOR ONZE P0STZEGELS- VERZAMELAARS. C. VAN LEEUWEN, Lokhors'str. 27 Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. RADIO-PROGRAMMA. ilen werd tot stichting over te gaan. Besloten werd om het bouwterrein bij l'ulpenstraat langs de Kerkstraat en jsemanstraat als bouwterrein te ver spon tegen den prijs van f.3.50 per 12. Aan de eene zijde is het terrein Ier te diep om als bouwterrein ver- bt te kunnen worden, waarom de Grond- unissie voorstelde een gedee.te langs achterzijde van de Kanaalstraat als Iterrein te bestemmen, waar zeer zeker joefte aan is. Óe heer Kingma vraagt of een speel- rrein niet bezwaarlijk zal zijn voor den ■•koop van bouwgrond aldaar. De heer Noorlandt vraagt of er niet jder toezicht gespeeld kan worden. De voorzitter lichtte een en ander nader waarna dit punt werd aangenomen. Besloten werd om de navolgende per- elen als onbewoonbare woningen te rklaren, omdat deze woningen door het inbrengen van verbeteringen niet meer bewoonbaren staat zijn te brengen, n.l. je perceelen Stationsweg 34 en Bioekweg 17 en 19. Binnen 6 maanden zullen «ze woningen ontruimd moeien zijn. De heer A. v. Kesteren vraagt waar deze lenschen dan blijven moeten. De heer J.. P. Segers vraagt of de jningen inderdaad niet op te knappen ajn. De heer Noorlandt vraagt waarom lao de overige 3 woningen aan den Iroekweg bewoonbaar blijven, waarop ge- »d wordt, dat deze huizen eenige ja. en ïden in goede orde gebracht zijn en r de bewoners in huurkoop zijn ge- lomen. De heer Tromp zegt dat er al 2 jaar jetracht is de woningen te verbeteren. De vraag van den beer v. Kesteren lal in de geheime zitting ter sprake ge- Ibracht worden. Ingevolge het verzoek van het plaatselijk Crisis Comité werd besloten I 715 beschik bar te stellen voor „extra hulp aan rerkloozen". Ook door het Rijk zal een elljk bedrag beschiklaar worden gesteld, ie raad ging hiermede accoord. Comptabiliteit aangen men. Het verslag van den Keuiingsdienst voor |iee en vleesch was Ingekomen en zal nder de raadsleden circu eeren. De begrooting 1933 dezer gemeente is lloor Ged. Staten goedgekeurd, eveneens |ie steun aan Blóembortenkueckers. Gravin van Lynden had sihiiftelijk mede- 'eeling gedaan dat zij bezwaar had te^en «(breeding vat) den Stationsweg. Echter riet tegen het plaatsen van eenige rust- tanken. Een schrijven van de 3 Landarbeiders- lorganisaties was ingekomen met het ver- Bek ook werklooze inwonende zoons steun ioe te kennen. De voorzitter zeide er niet veel voor te gevoelen en achtte het prac.isch ook liet mogelijk. Hij raadde echter contact le zoeken met het Burgerlijk Armbestuur om voor hen de contributies te betalen. Voor deze woorden was de heer C. Schrama dankbaar. Alvorens tot de rondvraag over te gaan dankte de voorzitter den heer Langeveld roor zijn arbeid ais commissaris van het Electriciteltsbedrljf, wiens plaats de burge meester thans, innemen zal en tevens voor liet door de raad in hem gestelde ver bouwen. De heer Langeveld dankte voor de 'ientelijke woorden. De heer A. v. Kesteren informeerde of steun aan werkloozen in Sassenheim loger is dan hier. De voorzitter zeide dat dit dooreen- bnomen niet het geval is. De steun- ikeerlng onzer gemeente kan de toets ter critiek van andere gemeente goed ioorstaan. De heer Noorlandt vraagt or het juist 0, dat de Bouwvakarbeiders ook met de landarbeiders dezelfde steunver.aging on dergaan. Weth. Warmerdam betoogde hierop dat aan allen steun uit nood wordt gegeven, en dat hierbij geen verschil in steun kan «orden gegeven. De voorzitter zeide, op de vraag van den beer Verduljn, dat een onderzoek zal «orden ingesteld wanneer de Jannetjes- brug verbouwd wordt en dus de door vaart gesloten. De heer Romein verzocht ten lantaarn bij de tramhalte Voortlaan. De heer J. P. Segers informeerde naar I de juiste tijdsaanwijzing. De tijd, die de lelectrische klok in het Vierkant aangeeft IILeidscha tijd) verschilt met den tijd waarop Ife electrische tram rijdt (Haaremsche tijd) ■waardoor onaangename gevolgen onder- landen worden. Tevens verzocht hij aan plakborden voor de verkiezingen en een ■verbod tot kalken op de straat. De heer |A H. Schrama vraagt naar de huizen l'an den heer Buurman aan den „Drie- I sprong", vraagt hüe het voor kan komen Idat een werklooze teveel loon heeft op- [segeven en daartoe te weinig steun he-ft I «kregen. I De heer C. Schrama zag gaarne dat I fc verstiekking van goedkoops boter aan werkloozen voortaan per week zal plaats «ebben, daar dit voor hen finanticel ge- vemakkei jker is dan om de 14 dagen Ook «iet het oog op den zomertijd zal ueke- «iksche uitdeeling zeer gewenscht zijn. De voorzitter zeide dat hier alles voor 's Hij zegde toe deze zaak en de door Je andere heeren genoemde punten nader Ie zullen onderzoeken. Eveneens zal hij een onderzoek instellen of het juist is dat, ln het voorbijgaan van steuntrekkende «'erkloozen, personen die géén steun ont landen te werk worden gesteld. Hierna geheime zitting. - Het aantal werkloozen bedraagt voj- Sens de laatste telling 441 personen, waar- 'an 345 landarbeiders. OEGSTGEEST. Volgens de heden in dit blad voor komende advertentie zal van 27 April t.m. 1 April de voorjaarscollecte langs de hui- asa gehouden worden ten bate van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente. In verband met de buitengewoon abnor- j™o tijdsomstandigheden merken wij hier H om. op dat de zorgen van de Diaconie wteeds grouter worden door het stijgend «antal behoeitige gezinnen waar hulp Jongend noodig is: dat de reserve van ''«deden jaar reeds geheel is verbruikt «n 'lat met de j I. plaats gehad nebbende «erkeiijke grensre e'ing met Leiden aan Diaconie voor de eerstvolgende 5 laren °let geringe linanrieele verpli Ming' n zijn opgelegd waardoor da uitgaven deze ;a>en 'et geringer zul'en zijn. Met deze feiten nor oogen is het zeker niet onnoodig een ™j>gst ernstig beroep te doen op de wiervaardigheid der gemeente. RECLAME. 7879 D. 8- RIJNSBURG. Ned. Herv. Kleuterschool. Naar men ons van betrouwbare zijde mededeelt, nemen de plannen tot stichting van een Ned. Herv. Kleuterschool alhier vasleren vorm aan. De middelen voor het gebouw zijn voldoende gevonden en het gewenschte terrein is beschikbar gesteld. De Bloemenhandel. Er is in geen enkel opzicht verbete ring te bespeuren in den bloemenhandel of in ri e prijzen. De trekkers verliezen iederen dag veel geld, niettegenstaande de inkoopprijzen der bollen laag zijn ge weest. Betaald werd voor tulpen per dozijn: La Reine 6—9 ct„ Murillo 7—12 ct., Vuurbaak 8—13 ct., Couleur de Car dinal 14—18 ct, Prins van Oostenrijk 8—12 ct., Witte Valk 8—13 ct., Flamingo 6—10 ct., Herman Schlegel 6—9 ct., Mr. v. d. Hoef 11—17 ct, Duchesse de Parma 18-20 ct., Peach Blossom 10—15 ct.. Generaal de Wet 15-21 ct, William Pitt 7-10 ct., Bartigon 8—12 ct., Le N tre 8—13 ct., William Con'and 7 13 ct, Elisabeth 13 17 ct. Narcissen per 100 20—50 ct, Hyacin then 80—170 ct. Olllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli VALKENBURG D.V. Maandag 27 Maart 1933 in de aaal bij RAMP, aanvang 8 nnr Spreker: »s. P. O WILLKKKS, Herv. Predikant te Spijk (Gron.) Onderwerp „ZIJN WIJ MISDADIGERS?" 7935 Toegang ?rij iiiiuiiiiiiiriiriiiriiiiriiiiiiiiiiiiiriiiiiniiiiiiiiiiiriiiiiiiniiniiiiiiiiiiiiiniiuiii ZOETERWOUDE. Crisis-Comité. Dezer dagen hield het plaatselijk crisis- conilté een vergadering, waarin een 40- tal aanvragen om steun werden behandeld. Slechts gedeeltelijk konden die aanvragen worden ingewil'igd. omdat de noodige geldmiddelen ontbreken. Van het Natio naal Cris:s-comits werd slechts een bedrag van f. 100 ontvangen, terwijl echter toe zegping is verkregen voor toezegging van goederen in natura. Werkloozensteun. Gedurende de maand Februari j.l. werd aan werkloozensteun uitgekeerd een be drag van f. 1419.62, terwijl voor werkver schaffing werd u't^egeven een bedrag van zegging is verkregen voor toezending van kassen werd uitbetaald f. 1393.15. BOSKOOP Auto met vuurwapenen in beslag genomen. Door de politie van hier en elders is te dezer plaatse een auto aangehouden, waarin zich 70 revolvers en een groot aan tal patronen bevonden De vervoerders zijn gearresteerd, de auto met de vuur wapenen en de patronen zijn in beslag genomen. o HAZERSWOUDE In de gehouden vergadering van de Hervormde Schoolvereeniging werden tot lid van het bestuur gekozen de heeren A. van der Vaart, Jou. Plaizier en Jao. Raaphorst. OU DE-WETERING. Te water. Alhier geraakte mej. B., doordat een plank van de waterstoep losliet, te water. De brievenbesteller Horsman kon haar nog juist zijn cape toewerpen en haai' op die manier weer op het droge brengen. Mej. B. had reeds veel water naar binnen ge kregen Door het kordaat optreden van den heer Horsman is alles nog goed afge- loopen. o TER AAR. Huurstaklng. Naar wij vernemen heeft een aantal huurders van woningen der Bouwvereeni- glng alhier geweigerd huur te betalen, tenzij deze met een bepaald percentage wordt verlaagd. Het bestuur van de woningbouwvereeni- ging overweegt maatregelen tegen de on willige huurders. Verlaging der woning- huur schijnt niet mogelijk dan met mach tiging van den Minister, aangezien de wo ningen met Rijkssteun zijn gebouwd. Dat het doel langs den thans ingesla gen weg bereikt zal worden schijnt dan ook twijfelachtig. ZWAMMERDAM. Burgerlijke stand. Geboren: Carolinus Simon Pieter, z. van Hendrik van der Graaf en lohanna (ier- ritdina van Griethuizen: Annirie, d. van Dirk Hoogendoorn en van rijtje van Muiswinkel. Tot onderwijzeres aan de RK Meis jesschool voor LO. alhier (hoofd mej. W. M. Leliveld) is benoemd mej. P. K. van Eljk, te Alphen a. d. Rijn. NIEUWE UITGAVEN. Andorra (Spaansch bureau) In het type der uitgave 1929, verscheen de 30 c. bruin-zwart, tanding ll'/s, het zegel draagt nog het controlecijfer aan det ach terzijde, ondanks het feit dat het in Spanje niet meer wordt toegepast. België Eenigen tijd geleden meld den wij reeds dat hier te lande een cam pagne werd gevoerd tegen de leelijke ze gels van het z.g. Mercurius- en Cerestype (uitgave Augustus 1932). Deze campagne schijnt reeds succes te hebben, want reeds thans kondigt men een nieuwe serie aan, voorzien van des Konlngs beeltenis, getee- kend door De Bast. Bulgarije In 1931 werden ter ge legenheid van de Olympische Balkan- spelen zegels uitgegeven: deze zegels zijn nu herdrukt in nieuwe kleuren, n.l. 1 L. blauwgroen; 2 L. blauw; 4 L. bruinviolet; 6 L. rose; 10 L. donkerblauw; 12 L. oranje en 20 L. bruinrood (Tanding 11'/,). Naar echter wordt medegedeeld zijn deze zegels niet voor frankeenng geldig, maar alleen verkrijgbaar voor verzame laars. Duitschland Het cijfertype dienstzegels (uitgave 19231 van 3, 5, 10 en 20 pfg. en de 3, 5, 10, 20, 30 en 44 pfg. uit gave 1924 (adelaartype) en de 60 en 80 pfg (Stephantype) verliezen einde dezer maand hun geldigheid voor het frankeeren van dienstpostzendingen. De zegels van 50 en 100 pfg (cyfertypeï en 50 50 pfg (ade laarstype) blijven voorloopig nog geldig. Frankrijk In het ,.Semeuse"-type verschenen de 1 c. olijlgroen, 2 c. donker groen, 3 c. vermiljoen en 5 c. rose. De vredesmaagdserie werd met de 45 c. geel bruin aangevuld. Het nieuwe „Colis pos- taux"-zege! van 1 Fr. 45 geel op bruin ver scheen met twee opschriften, n.l. „Apport a la gare" en -.Livraison par express." Tanding 11. Lichtenstein Ook hier bezuini ging, evenals in Oostenrijk. Men heeft n.l. besloten de mooie groote frankeerzegels in verkleind formaat te herdrukken. Van de meeste waarden werden bij deze ge legenheid de voorstellingen en kleuren veranderd. In klein formaat verscheen tot dusver de 25 Rp. oranjerood. 90 Rp. grijs groen, 1 Fr. 20 bruin. De 25 Rp. en 1 Fr. 20 zijn verschenen met den opdruk Regie- rungs Dienstsache." Ned er 1. Indië Als eerste in een nieuwe serie, zeer mooi uitgevoerde zegels met het portret van de Koningin verscheen de 12'/= c. oranje. De lagere waarden van deze serie verschijnen in Juni of Juli a.s., terwijl de hoogere waanden eerst dan zul len verschijnen als de oüde zegels zijn op gebruikt. Het zegel van 12'/; c. is intus- schen ook in ons land aan de philatelis- ten-loketten verkrijgbaar. Oostenrijk Zooals bekend is er bij gelegenheid van het internationaal ski concours te Innsbruck een serie zegels uit gegeven. Volgens een Reuterbericht is de winst, welke de Oostenrijksche regeering maakte pl.m. 25.000 gulden. De oplage be droeg 50.000 zegels en was spoedig uitver kocht behalve een 4000 ex. welke voor de deelnemers werden gereserveerd en alleen te Innsbruck verkrijgbaar zijn. Roemenië Met als teekening de koningskroon verscheen een tweetal post zegels ln de waarden van 1 en 2 Lei. Wa termerk kroon met monogram. Tanding 13'/=. Rusland Men neemt hier elke ge legenheid te baat om een of meerdere zegels uit te geven. Verschenen nog pas een vijftal zegels ter herdenking van het 15-Jarig bestaan der republiek, thans heeft men in bewerking een of meer ze gels ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van het roode leger. In voorberei ding zijn ook zegels ter gelegenheid van het feit dat Karl Marx voor 50 jaar over leed, voorts viert de civiele luchtvaart haar tienden verjaardag en dan is Volo- darski eerdaags 15 jaar dood, lejten die ook postalisch zullen worden herdacht. Het wordt steeds erger! Spanje Met de beeltenis van Cas- telar werd de 40 c. en de 50 c. met het por tret van Salmeron heruitgegeven; op beide zegels ontbreken thans de controle- cijfers. Tjecho Slowakije In de teeke ning van de 50 h. geelgroen, verscheen de 60 H. in violet. Het zegel is een aanvul ling van de serie van 4 waarden uitgege ven bij van Mlroslav Tyrs, stichters der Sokols, 100ste geboortedag in 1932. Tan ding 9'/=. Vaticaansche Staat Hier ver scheen een geheele nieuwe serie frankeer zegels en wel de waarden: 5, 10. 12. 20 25, 30, 50, 75 en 80 cent. 1 L.. 1.25 L., 2 L„ 2.50 L., 5 L.- 10 L. en 20 L. De zegels dra gen voorstellingen van het Pauselijk wa pen, gezicht op de St. Pieter vanuit de RECLAME. Dan zijn in een ommezien handen, ruw en rood van huishoudelijk of welk ander werk ook, weer zacht, gaaf en blank. 7923 Tot Doctor in de Handelswetenschap pen is gepromoveerd de heer F. L. van Muiswinkel alhier, na verdediging van een proefschrift over „De verzamelende graan handel in de Vereenigde Staten van Amerika, Canada en Argentinië. In verband met de weldra aan vangende werkzaamheden tot omlegging van een gedeelte van den Rijksweg acnter de som van het Dorp, heelt het gemeente bestuur een a '.al üoumeu staande op gemeente-terrein waarover bednelde weg is geprojecteerd, ter beschikking van de werkloozen gesteld, die voor het genot van het hout thans druk bezig zijn met het rooien. Vaticaansche tuinen, de Vaticaansche Staat, 's Pausen beeltenis en St. Pieter basiliek. Voorts zal door de lialiaansche regeering nog een extra hcrdenkingszegcl worden uitgegeven bij gelegenheid van het Heilig Jaar. Uruguay Als aanvulling op de koerseerende serie verscheen, vooizien van de beeltenis van Artigas (klein for maat) de 15 milésimos zwart (type 1932). Tanding 12'/=. PHILATELISTISCH GEMENGD. Zegels naar Roemenië. De Roemeensche Minister van Justitie heelt dezer dagen een circulaire gezonden aan de grenskantoren waarin wordt be paald, dat postzegels alleen dan naar het buitenland mogen worden gezonden, wan neer bij de Nationale Bank een bedrag is gestort, gelijk aan de «vaarde der zegels. Het verdient derhalve aanbeveling, voor loopig geen zichtzendingen postzegels aan handelaars of particulieren in Roemenië te doen toekomen, daar bij terugzending van deze zichtzendingen, het bewijs, dat het een dergelijke zending betreft, welker tegenwaarde de betrokkene daar te lande dan natuurlijk niet wenscht te voldoen, niet gemakkelijk op overtuigende wijze te leveren is. De zendingen worden aan de grenskantoren bewaard tot het waardebe- drag door de eigenaar is gezonden. Men beloopt dus de kans om voor zijn eigen zegels nog eens te moeten betalen, datgene wat men er zelf reeds voor betaald heeft. Miami. Op 77-jarigen leeftijd is hier overleden de bekende philatelist Arthur Hind, een textlel-fabrikant. Hij had de mooiste inzending op de postzegeltentoon- stelling te Londen in 1925 en bezat een collectie zegels ter waarde van een mil- lloen dollar, waarvan de voornaamste zijn een 1 cents zegel van Brltsch Guyana «'an 1856 (waarvoor Hind 32.500 dollar betaald heeft) en een ongebruikt zegel van Gr. Britannië van 1865. Deze laatste zegel was door koning George van Engeland cadeau gegeven voor het philateüstisch oorlogs fonds en werd in 1925 in Londen geveild. (Msb.) PHILATELIST. RECLAME. Aankoop POSTZEGELS Verkooo Groote keuze Seiies, pakketten en posïzegels per stuk VOOR ZONDAG 26 MAART. Hilversum, 1875 M. 8.30: VARA. 12.00: AVRU. 5.00: VARA. 6.00: VPRO. 8.00—12.00: AVRO. 8.30: S. S. Lan- tinga: Tuinbouwhaltuur 9.00: Veilig- helaskwartiertje door Ir. R. A. Gorter 9.15: Voetbalberichten 9.17: Toespraak G. J. Zwertbroek 9.37: Orgelspel Joh. Jong 10.00: Voordracht door M. Bever sluis 10.20: VARA.-Orkest o. i. v. H, de Groot 11.00: Filmkwartiertje door M. Sluyser 11.20: Vervolg orkestconcert 12.00. Kon. Milit. Kapel o. 1. v. Kapt. C. L. Walther Boer en Gramofoonpl. 2.00: Boekenhalfuur 2.30Concertgebouwor kest o. 1. v. Bruno Walter 4.00: Gramo- foonplaten en Vaz Dias 5.00: Kinderuur tje 6.00: Boekbespreking door B. Blinx- ma 6.45: Kerkdienst uit de N.P.B te Weesp, Voorganger: Ds. F. W. J. v. d. Poel. M.mm.v. koor o.l.v. Ferd. Kloek 8.00 Vaz Dias 8.15: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. M.m.v. H. Cals (sopraan) en H. E. Groh (tenor) 9.00: Clinge Doorenbos: Het klokje van negen 9.20: Omroepor kest o. 1. v. N. Treep m.m.v. H. E. Groh (te nor) 9.45: Gramofoonpl. 10.00: Ko- vacs Lajos en zijn orkest m. m. v. Lee Parry (zang) 11.1012.00: Gramofoon- platen. Kuizen, 296 M. 8.30: NCRV. 9.30: KRO. 5.00: NCRV. 7.45—11.00: KRO. 8.30-Morgenwijding o. 1. v. Ds. G. W. v. Deth, m. m. v. solsten 9.30: Hoogmis 10.45: Seipel-herdenking uit Weenen 1.00: Causerie 1.20: Sextetconcert 2.00: Godsd. halfuurtje 2.30: Orkest- en koorconcert 4.30: Voor de zieken 5.00: Zondagmiddag-Evangelisatie door Mej. J. H. Ekering 5.20: Concert door Mevr. A. Reclaire (alt) en Ferd. Kloek (orgel) 5.50: Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te 's-Graveland. Voorg. Ds. L. J. S. Crousaz. Hierna gramofoonpl. 7.45: Causerie 8.10: Sportnieuws 8.15: Orkestconcert m.m.v. solisten 9.55: Gramofoonpl. 10.00: Vervolg concert, c.a. 10.10: Vaz Dias 10.4011.00: Epiloog. Daventry, 1554 M. 10.5011.05: Tijd sein. berichten 12.50: Cellorecital A. Butler 1.20: Midi. Studio Orkest O. 1. v. F. Cantell m. m. v. H. Fernback (tenor) 2.20: Gramofoonpl. —3.00: Lezing 3 20: Radio-militair Orkest o. 1. v. B W. O'Donnell 4.15: Voor de kinderen 4 35: BBC.-Orkest o. 1. v. J. Lewis m. m v. G. Colle (sooraam 5.50: Pianorecital H. Perking 6.20- 6.35: Bijbellezing 8.15: Kerkdenst v. h. Leger des Heils 9.05: Liefdadigheidsoproep 9.10: Berichten 9.25' Tom Jones en zlin orkest, m m.v. O Groves (sooraan) 10.50: Epiloog. Pariis Radio Paris", 1724 M. 7 05: Gi-p-^ nfoortnl. 10 50' dito 1140: Ge- wiid concert 12.20: Ori-pstconcert 12 50: Oramofnonnl 2.50' Orkestcon cert 3.20: Gramofoonpl. 5.50: dito. 8.05: Music-hall-programma. Kalundborg, 1153 M, 2.45—4.20: Om roeporkest m. m. v. solisten o. 1 .v. Launy Gröndahl 7.20: Werken van Helse en LangmiUler d. h. Omroeporkest en solisten o. 1. v. L. Gröndahl 8,30: Hoorspel 8.45: Forellen-kwintet in Gr. t., op. 114, Schubert 9,40: Saxofoonrecital P. Strö- bech Klsbye 10.15—11.50: Dansmuziek uit rest. „Wivex". Langenberg, 473 M. 6.20: Koraal 6.23: Hamb. havenconcert 10.45: Gra- mofoonplaten 11.05: dito 1120: Con cert d. h. Leipziger Symphonieorkest o. I. v. R Manzer 3.50: Concert door 1000 schoolkinderen o. 1. v. F. Oberbeck, m. m. v. orkest o. 1. v. Hardörfer 6.20; Vroolijke voordrachten 7.20: Literair muzikaal programma m. m. v. Weragorkest o. 1. v. Buschkötter. P. Griimmer cello I. Lit. Lei ding Anheisser 9.45: Gramofoonpl. 1005—11.20: Concert o. 1. v. Kloss. Rome, 441 M. 8.05: „Die keusche Su- sanne", operette van Gilbert. Leiding: R. Josi. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 9.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. P. Leemans 10.20: Gramofoonpl. .11.20: Concert o. 1. v. Felleman 12.30: Dansmuziek 1.20: Reportage voetbalwedstrijd Frankrijk België 4.20: Omroeporkest o.l.v. Leemans 7.20: Radio-Sym'phonie-orkest o. 1. v. i Kumps 9.30: Gramofoonpl. 10.05: I Max Alexys' orkest 508 M.: 9.20: Gra- mofoonolaten 10.20' Omroepkleinorkest 0. 1. v. Leemans 11.20: Dansmuziek 12.30: Concert o. 1. v. A. Felleman 4.20: Radio-Symohonie-orkest o. 1, v. Kumps I 5.20: Orgelconcert L. Joos 6.20: Gramo- foonDlaten 7.20: Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot m.m.v. accordeon en vocaal kwar tet 9.30: Gramofoonpl. 10.2011.20: Ponulair orkestconcert. Zeesen, 1635 M. 7.20: ,,La Traviata", onpra van Verdi. Dirigent: F. Zwelg 9.40 en 1005: Berichten 10.20—11.20: Dansmuziek door A. Lutter's orkest. VOOR MAANDAG 27 MAART. Hilversum, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de AVRO. 8.00: Gram.pL 10.00: Morgenwijding. 10.15: Gram.pl. 10.30: Voordracht door Mevr. F. V. Gel- deren—De Witte 11.00: Orgelconcert F. Hasselaar, m.m.v. A. StronckKappel (zang) 12.002.15: Het Ensemble Rent meester 2.30: Gram.pl 4 00: Plano recital E. Veen 4 30Causerie door M. Tak (met gr.ol.) 5.30: Kovacs Laios en zijn orkest (Refreinzang: Bob Scholte) 6 30: Boekenhalfuur 7.00: Vervolg Ko vacs Lajos 7.30: E. P. Weber: Bergsport 8.00: Vaz Dias 805: Omroeporkest o. 1.v. N. Treep. m m.v. Isobe! Lamond (zang) 9.00: Het „Gero-Mannenkoor" te Zeist o.l.v. P. v. d. Rovaart 9.15: Omroepor- kest (vervolg) 9.40: Moderne Zangde clamatie door Mariette Serlé 10.00: Ver volg concert 10.3012.00: Gram.pl, 11.00—11.10: Vaz Dias. Huizen. 296 M NCRV-Uitzending 8.00: Schriftlezing en meditatie 8.15 9.30: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.00: Chr Lectuur 11.30: Gram.pl. 12.30: Orgelspel J. H. v. Eek 2.00: Voor de scholen 2,35: Gram.pl. 2.45: Wen ken voor de keuken 3.15: Knipcursus 3.30: Modecursus 4.00: Bijbellezing m.m. v. bariton en orgel 5.00: A'damsch Sa lonorkest o.l.v. Kiekens 6.30: Vragen uurtje 7,45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: Concert door het Bachkoor o.lv. H. v. d. Burg, m.m.v. solisten Sprekers: Ds L. J. van Leeuwen (Uit. de Groote kerk te Den Haag) 9.45: Vaz Dias 9.55: Gram.pl. 10.15: Populair orgelconcert 11.00— 11.30: Gvamofoonmuzlek. Daventry. 1554 M. 10 35: Morgemvij- dlng 10.50: Weerbericht en tijdsein 11.0511.20: Lezing 12.20: Orgelspel R. Rew 1.05: Western Studio-orkest o.lv. F. Thomas 2.05: Gram.pl. 2.50: Con cert door N. Tschaikoff (klarinet) en E, Lus'n (plano) 3.20: BBC-Dansorkest 0.1. v. H. Hall 4.20: Schotsch 8tudio-orkest o.l.v. G. Daines m.m.v. J Dicksen (cello). 5 35: Kinderuur 6 20: Berichten 6.50: Mozart's Pianoduetten door D. Fol- kard en M. Varne 7.10. 7.30 en 7.50: Lezingen 8.20: Kamermuziek door het Amar-Strijkkwartet 9.20: Berichten en lezing 9 55: ..How does your garden grow?" van A. Sterne en A. A. Thomson, m.m.v. solisten, koor en orkest 10,55: Declamatie 11.0012 20: Dansmuziek door Sydney Kyte en z,ijn Band. Parijs „Radio-Paris" 1724 M. 7.05: Gram.pl. 11.20: Concert d. h. Omroep- i orkest 12 25: Pianorecital door Marthe Rennesson 12.55: Vervolg orkestconcert j 6.40: Concert d.h. Omroeporkest 7.20: „Les brigands" operette van Offenbach. I m.m.v. koor en orkest o.l.v. Labls. benevens solisten. j Kalundborg. 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit hotel Angletterre 2.504 50; Radio-Harmonie-orkest o.l.v. Gröndahl 7.50: Pianorecital V. Fischer 8.5511 20: Heruitzending van bultenlandsche stations. Langenberg. 473 M. 625: Gram.pl. 7.23: Dito 11.20: Pooulair concert o.l.v. 1 Klosz 12.20: Concert o.l.v Eysoldt 1.59: Gram.pl. 4.20: Weravorkest o.l.v. Kühn, m.m.v. vloalsollst 7.20: Gram.pl. 9.35: Lit muzikaal orogramma 10.05 11.20: Concert o.l.v. Wolf. Rome, 441 M. 8.20: Concert door Tito Schtpa (tenor) 9.35: Populair concert m. m.v. orkest en solisten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 11 20: Gram.pl. 12.30: Omroepkleinorkest o.lv. Leemans 4.20: Omroeoorkest o.l.v. André 5.50: Omroeokleinorkest o.l.v. Leemans 7.20: Radio-Symphonieorkest ol.v. Meu- lemans 9.30: Gram.pl. 508 M.: 1120: Omroepkleinorkest ol.v. Leemans 12 30: Gram.pl. 4.20: Dansmuziek uit St 8au- veur 5.35: Zangvoordvacht 5.50: So nateconcert (viool en piano) 7.20: Gram.pL 7.35: ie Colonel Chabert" hoorsoel van T. Fleischman naar de Balzac 8.35: Om roeporkest o.l.v. André 9.30: Hot Jazz 10.00: Gramol. Zeesen. 1635 M. 6.55: Concert uit Bres- lau o.l.v. F. Marszalek 7 40: Lezing 8 20: Het L=i"rieer Svohonieorkest olv. W, Reusz 9.05' Zevenburvr^e Hed»"«n door Lu'a MvszGmeuv"- 9 30 pp 10 05: Berichten 10 20—11 20: Orag-Klelnor- kest o.l.v. E. Wilcken. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. tedpren dag van 8 uur voorin tol 12 uur nam aanfluiting on Hilversum pn Hutzpn. Voorts Wopnsdngs Vrijdags pn Zater dags van 8—11 uur gramofoonmuzlek. 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7