745te Jaarwan? ZATERDAG 25 MAART 1933 No. 22398 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. ner .egel voor advertentlëD uit loeiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere aJvertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend olj vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bi) een maximum aantal woorden van 30 Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen - Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindiplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden t.2.33; per week Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn. per Franco per post t. 2.35 portokosten. f 0.18 „0.18 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden I brengen ter algemeene kennis, dat: I a. J. H. S Jaspers, te Leiden een ver- I roek heeft ingediend ter bekoming van een I verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor eebruik In het perceel Haarlemmerstraat No. 197. alhier; b. de Leidsche Voetbal- en Athletiekver- I eenlging „U V.S te Leiden, een verzoek beeft Ingediend ter bekoming van een ver lof B voor den verkoop uitsluitend van alcobolvrlièn drank voor gebruik in de cantine, staande op haar terrein aan d=n Rcnaalweg alhier, nabij den overweg in de spoorlijn LeidenUtrecht. A. VAN DE SANDE B ■- "VZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN Secretaris. Leiden, 15 Maart 1933. 7974 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien het verzoek van D. Zaalberg om vergunning tot het oprichten van een stoomwasscherij en strlikinriehting op het perceel Warmonderstraat No. 18. kadas traal bekend gemeente Leiden, Sectie L. No 1425; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hin derwet; geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 8en April 1933 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd ziin zij. die niet overeenkomstig art. 7 der I Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde 1 iun bezwaren mondeling toe te lichten, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN Secretaris. I Leiden, 25 Maart 1933. 7975 DE E.L.D.A. Een geslaagde opzet. Alhoewel van de resultaten uit den aard der zaak momenteel nog niets is te voor spellen, mag de opzet van de Eerste Leid sche Damesbeurs, welke gisteravond in de Stadsgehoorzaal is geopend, toch alleszins geslaag heeten. De organisatoren hebben eer van hun werk; ongeveer zestig Nederlandsche firma's, waaronder een twintigtal Leidsche richtten een stand in en geven in veelal hoogst aantrekkelijken vorm een juist in zicht in de groote verscheidenheid hun ner artikelen. De attractie wordt in aan zienlijke mate verhoogd doordat verschil lende bedrijven in werking te zien zijn en men in staat wordt gesteld „proefonder vindelijk" kennis te maken met den goe den smaak en andere voortreffelijke hoe danigheden der producten. De stands vul len niet alleen de geheele groote zaal, maar ook de hall en kleine zaal. In den foyer is overdag een rustig zitje, terwijl er iederen avond een cabaret voorstelling wordt gegeven in afwisseling met demonstraties van het danspaar Cas- telein. Natuurlijk is er voor de bezoekers en bezoeksters ook gelegenheid om zelf een dansje te maken. Gisteravond werd het cabaretprogram ma verzorgd door Paul Duval als confe rencier en mr. Max als sneiteekenaar, die beiden bij de vrij talrijke bezoekers veel bijval verwierven. Vanavond is er eveneens cabaret en bal, terwij] er bovendien nog tal van andere attracties zijn in den vorm van vliegtenten en dergelijke. Wij wekken onze stadge- nooten op om door een druk bezoek den ondernemingsgeest der deelnemende zaken menschen te stimuleeren. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Propadeutisch examen Theologie mej. H. S. de Geer (Den Haag); Candidaatsexamen Theologie de heeren P C. van Leeuwen 'Den Haag) en A. R. Scholten (Hardegarijp)Candidaatsexa men Nederlandsche letteren de heer A. P. A B Sciarone (Den Haag)Doctoraal karnen geschiedenis mej. S Barendrecht (Rijswijk) en voor candidaatsexamen rechten: de heeren A. M. Stuyt (Den Haag) on M Blei Weismann (Den Haag). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Alphensche Kwasten- en Bor- stelhandel Gebr. Verhoeff Burg. Visser straat 8/12 Aiohen a. d. Rijn. Door uittre ding van den vennoot K L Verhoeff is de vennootschan onder firma ontbonden Het bedrijf worde voortgezet onder den naam' Uebrs. Verhoeff door den overbiijvenden 'ennoot: J. Chr. Verhoeff. ais eenig eige naar. WIJLEN PROF. EEKHOF HERDACHT. GEDACHTENISREDE VAN PROF. DR. J. DE ZWAAN. Een treffende plechtigheid. Hedenmorgen had in de theologische zaal van het Universiteitsgebouw aan het Rapenburg een plechtigheid plaats ter herdenking van wijlen Prof. Dr. A. Eekhof, uitgaande van de Faculteit. Aanwezig wa ren de geheele faculteit, eenige vrienden uit den academischen kring en de theolo gische studenten. Te ruim elf uur opende het oudste lid der Faculteit, Prof. Dr. B. D. Eerdmans, als decaan in plaats van den overledene fungeerende. met een enkel diepgevoeld woord deze plechtig heid. Hij gaf daarna het woord aan' Prof. Dr. J. de Zwaan, den secretaris der Facul teit, die Prof. Eekhof herdacht als vriend, als collega en ais theoloog. Aan deze her denkingsrede konden wij het volgende ontleenen. Reeds in den kring zijner tijd- genooten en in den omgang van het stu dentengezelschap „C.R.P.C.", waarvan de student Eekhof ab-actis is geweest, ver toonde hij die bizondere karaktertrekken, welke den hoogleeraar in zijn wetenschap pelijk werk en in zijn omgang met stu denten en collega's tot een man van be- teekenis en tot eenen mensch hebben ge maakt, die vriendschap vond en strijd wist te voorkomen. Zijn volstrekte fairheid ten aanzien van personen en zaken wortelde in zijn karakter en in een geloofsleven.dat het geheim was van zijn kracht. Zijn nauwgezetheid in hetgeen hem in eenig opzicht was toevertrouwd was een ken merk van zijn innerlijk leven. Diezelfde volstrekte toewijding en trouw teekent ook zijn wetenschappelijk werk. Van het zijne kan met zekerheid gezegd worden, dat het blijven zal' geen constructieve voor barigheden vervalschen daar de gegevens. De Leidsche kerkhistorische school en hare methode behoefden hem niet tot een tweede natuur te worden: hij was in zijn wezen datgene wat zij eischte. Wat hij in dit opzicht ook voor de academische vor ming beteekend heeft, is vrijwel het ideaal. De vorming van het wetenschap pelijk geweten door de juiéte wijze van arbeiden illustreerde zijn voorbeeld zelve iederen dag. Een enkele greep nog uit hetgeen over den theoloog gezegd werd. Eekhof was een man van het Bijbelsche en reforma torische Christendom in de lijn van Cal- vijn. Maar juist omdat hij door de histo rische hulselen doorgedrongen was tot den geest, was hij geen partijman. Eerbied voor Gods werk in den mensch gevoelden ook de meest verschillende geesten in hem als den grond van zijn offervaardige mede werking en hulpvaardigheid En dit werd beseft als een zeer kostbaar en zeldzaam goed. Daaruit stamde ook ziin bizondere gave om over alle grenzen heen samen werking en hulp te vinden. Zoowel in het Oosten als aan den overkant van den I Oceaan werd hij om zijn werk en weten- I schappelijk karakter hoog gewaardeerd en werd hem ook officieel eer betoond, j Het eeredoctoraat var Edinburgh, dat hem b.v. tegelijk met Alb. Schweitzer en j Em. Brunner werd verleend in 1931, was geen zaak van representatie, maar méér dan dat. Een ieder kent hetgeen hij ver richt heeft on het terrein .dat hij in het bizonder tot het zijne had gemaakt, n.l. I de oudste relaties tusschen de Vereenigde I Staten en Nederland op kerkelijk gebied. Wat minder bekend is. is het feit, dat indien hij thans niet ware opgeroepen hij in ADril en Mei van dit jaar een reeks voordrachten aan Amerikaansche Univer siteiten zou hebben gehouden, die zeker weder ertoe zouden hebben bijgedragen om de geesteliike banden ter wederzijde te versterken. Waar hi.i kwam, heeft zijn optreden, werk en woord de Leidsche Uni versiteit en de Nederlandsche wetenschap tot eer gestrekt en. merkte spr. op. het is eigenlijk wat wonderlijk, dat men hier in het vaderland toch niet volkomen heeft beseft wat een figuur als Eekhof en diens stille arbeid ongemerkt ging beteekenen ook in dit opzicht. Hijzelf was niet de man om daar ruchtbaarheid aan te ge ven. Hü kende de volle waarde van wat met eerlijken arbeid was verworven zeer wei. maar met diezelfde objectiviteit, die al zijn werk eert, wenschte hij ook niet hooger aangeslagen te worden dan hij in derdaad meende te verdienen. Hierna werd het woord gevoerd door den heer W. F. Zuurdeeg, praeses van het theo logisch college „S.S.S." aan wiens toe spraak het volgende is ontleend: Als wij aan professor Eekhof terugden ken. zal het altijd zijn in verband met de studiegemeenschap van Leidsche theolo gen. Professor Eekhof nam een belangrijl'e plaats in die gemeenschap in en heeft zich met zijn geheele persoon er aan ge geven, volkomen, zonder reserves, met ziin geheele kracht. D't is het, wat wij altijd in hem zullen blijven bewonderen. Wij zijn jonge menschen, en als zoodanig zijn wij eerder geneigd hèn te vereeren. die zich thuis voelen op alle terreinen van het ftven; wij verlangen vaak van onze leidslieden, dat zij „Universalge'ster" zijn. Renaissance-menschen, kunstenaars èn geleerden, priesters èn wijzen. Er zijn sommigen, die ons door hun voorbeeld ge leerd hebben onze etschen te mat'gen. Professor Eekhof was één van hen Het leven van professor Eekhof is gewijd ge weest aan slechts een ding de theologie, aan de wetenscbcmnpliikp hpncfpninp van één harer onderdeden de kerk- en dng- meneesch'prfpnis. Tot dit eene beeft hij zich beperkt, van al het andere afstand gedaan. Professor Eekhof is .hoogleerear 1 geweest, docent en geleerde, met den inzet van zijn geheele persoon. Wij voelen ach ter dit alles de nauwgezetheid van een consciëntieus mensch. die weet dat hij slechts één d;ng tegelijk goed kan doen, en daarom uit besef van verantwoordelijk heid tot deze eene taak geen ander werk op zich neemt. Het leven van professor Eekhof is daarom klaar en helder ge weest, niet verkruimeld, een leven dat strak en flink geworden is omdat het ge leid werd door één gedachte, De nauwgezetheid waarmee hij zijn taak opvatte was een van de meest karakteris tieke eigenschappen van professor Eekhof als geleerde en ais docent Professor Eekhof had veel voor zijn stu denten over; dat bemerkten natuurlijk vooral zij wier belangstelling in de dog- mengeschiedenis hen vanzelf ln nauwer aanraking met professor Eekhof bracht. Maar ook zij. die hun studie een andere richting gaven, werden verrast door zijn groote bereidwilligheid om te helpen, als zij eens bij het werken aan een lezing de voorlichting van orofessor Eekhof noodig hadden. Hoe kwam hun dan zijn groote kennis van zaken te pas! Was er wel iemand anders te vinden die zoo nauwkeu rig op de hoogte was van alle literatuur die od zijn gebied verscheen? Het spreekt vanzelf dat zij die lid zijn geweest van het Kerkhistorisch Gezelschap S.S.S. waarvan professor Eekhof eerevoor- zitter was. van zijn be'ezenheid het meest georofiteerd hebben. Wij herdenken hier met dankbaarheid de uren in S.S.S verga dering onder zijn leiding doorgebracht. Zij hebben ons niet alleen veel kennis en in zicht gebracht maar leerden ons ook, met hoeveel genegenheid nrofes^or Eekhof met en voor zijn studenten werkte. Van de groote toewilding aan zijn taak als docent getuigde ook het groot aantal extra colleges dat Drofessor Ekhof gege ven heeft de colleges in handschriften kunde natri'tisch Latitn en vooral dat in de geschiedenis van het Gereformeerd Protestantisme. Maar ik ee'oof niet mis te tasten als ik zee. dat niet zoozeer deze colleges als wel die in de dogmengeschie- denis een blijvenden indruk oo ons ge maakt hebben. Het college van Woensdag morgen tien uur zullen wii niet licht ver geten. Het is een groot voorrecht geweest de theologie van Luther en Calvitn te heb ben hooren voordragen door iemand die er zich congeniaal mee wist Nergens zoo zeer a's hier is in ons de eerbied gevoeld voor de religieuze diepte der reformatori sche theologie Ik heb de colleges over Gereformeerd Protestantisme en reformatorische theo logie genoemd; deze woorden „gerefor meerd". „reformatorisch" duiden ook den aard van professor Eekhofs geloof aan. Het past niet om hier veel woorden te ge bruiken; ik zeg u alleen, dat. wij dit ge loof als achtergrond gevoeld hebben van professor Eekhofs nauwgezetheid, van ziin toewiiding tot ziin werk als geleerde en docent en dat wij het besoeurden op de colleges dogmengeschiedenis. Professor Eekhof is heengegaan en dat stemt ons droef. Maar ook zijn wii dank baar. Het is een voorrecht geweest pro fessor Eekhof gehoord te hebben. De theo logische gemeenschap! Is het niet zóó. dat de band in een groen sterker wordt als zij één harer leden door den dood heeft verloren? Moge ook in onze theologische gemeenschan ons aller herinnering aan professor Eek-bof den gemeenschansband versterken. Wij willen zijn nagedachtenis eeren door ons iets eigen te maken van de toev'öding aan de theologie, die hem ken merkte. Na een kort slotwoord van prof. Eerd mans was deze treffende plechtigheid af- geloopen. LEIDSCHE VEREENIGING VAN VERZEKERINGSAGENTEN. Opwekking tot aansluiting. De Vereeniging van Verzekeringsagenten alhier heeft een buitengewone ledenverga dering gehouden in café Rhijnland waar toe als sprekers waren uitgenoodigd de heeren B. K. Schafer Bondsadjunct. van den Bond der L.V.A. en C. H. du Maine, medewerker aan het Maandblad van ge noemden Bond. De vergadering was zeer druk bezocht. De heer Schafer had als onderwerp ge kozen: „De Bond der L.V A biedt plaats en zekerheid aan iederen verzekeringsagent." In de allereerste plaats zette de heer Schafer doel en wezen van den Bond uit een en memoreerde daarbij tevens dat het ledental steeds groeiende was. In de laat ste weken hadden zich weer nieuwe afdee- lingen aangesloten o.a. Hengelo en Den Helder, zoodat het ledental thans ruim 1000 bedraagt. Niettegenstaande de tegenwer king van diverse Directies zijn toch ver schillende verzekeringsagenten er toe over gegaan zich aan te sluiten. De heer Scha fer raadde dan ook de aanwezige ongeor ganiseerde leden aan zich aan te sluiten bij den Bond. die hen volgens zijn mee ning de meeste zekerheid biedt en die er naar streeft de wantoestanden in het ver- zekerinvsbedriif o.a het abnormaal afslui ten van verzekeringen door acquisiteurs uit den weg te ruimen Verder snrak de heer C. H. du Maine nog een kort nrouagaridistisch woord Nadat eeniv door de aanwezigen ge stelde vragen door den heer Schafer waren beantwoord sloot de voorzitter de heer Teeuwen. te ongeveer elf uur deze verga dering. WONINGBOUWVEREENIGING „ONS BELANG." Aanleg en onderhoud van tuinen. Gisteravond had bovengenoemde ver eeniging, in overleg met de bestaande lu.n.jescommissie, in gebouw „Prediker" haar leden uitgenoodigd tot het bijwonen van een lezing met lichtbeelden, over het onderwerp: „Aanleg en onderhoud van tuinen bij volkswoningen", te houden door den heer Joh. Jonker, opzichter der gemeente-plantsoen alhier. De voorzitter, de heer Gerritse, opende de bijeenkomst met 'n welkomstwoord tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot den spieker van dezen avond. Spr. zeide, dat. al is de opkomst niet groot te noemen, het toch zeker voor den heer Jonker de moeite waard is zijn causerie te houden. Het is zoo langzamerhand voor de wo- ningbouwvereenigingen een zeer geziene figuur geworden, temeei, daar de heer Jonker steeds bereid is om een ieder, die liefde heeft voor een mooien tuin, met raad en daad bij te staan. De opzet van dezen avond is, aldus de voorz., de deel name aan de tuintjes-wedstrijden be langrijk grooter te doen worden. Na deze korte inleiding gaf spr. het woord aan den causeur, die begon te zeggen, dat, als iemand een mooie wo ning heeft, hij ook zeker een mooien tuin wil bezitten. Het is haast onafscheidelijk van elkaar; en dat deze gedachte steeds meer tot de bewoners doordringt, bewijst wel het feit, dat bezitters van een stukje grond steeds meer hun best doen, om dit om te zetten in een lusthof. Het behoeft niet altijd veel geld te kosten; een goede kijk en smaak, met een beetje tijd-opof- ferlng, is wel het voornaamste. Om dit den leden van ..Ons Belang" meer bij te brengen, is het doel van deze causerie. Spr. vertelde vervolgens, hoe in de 16de eeuw er in hoogere standen al liefde be stond voor mooie tuinen; en o.a. koning Lodewijk tot de tuin-architecten gere kend mag worden. Dat kleinere lieden be schikten over een stukje grond bij hun woning was een utopie. Eerst veel later kwam hier kentering in. Vooral bij de oprichting van woningbouwvereenigingen werd terdege rekening gehouden met het geen nu overal en in elke stad te consta- teeren is: achter de woning een stukje grond en veelal ook vóór de woning. Maar nu is het de taak van de bewo ners dien grond te benutten en het om te werken in smaakvolle tuinen, dat het aspect van de stad op huogei niveau brengt en een genot is voor eigen oog. Spreker zette daarna op duidelijke wijze uiteen, wat of het eerste werk is voor het in orde brengen van tuin: aanleg, spitten, vervolgens mesten, aanleggen van ev. paden, aanschaffen van planten en van wien men die moet betrekken wat ook dit is een groote factor voor volkomen voldoening snoeien enz. Elk punt werd door spreker zooals we dit van hem gewoon zijn glasheldei onderhanden genomen en het was voor de aanwezigen een genoegen spr. te hooren. Hij gaf tal van aanwijzingen hoe wél. hoe niét ge werkt moet worden, teveel om dit hier te releveeren. Alvorens nu over te gaan tot het ver- toonen van de plaatjes, waarop schitte rende tuinen uit de bouwvereenigingen. „Ons Doel", „De Eendracht" en ,.De Tuinstadwijk" voorkwamen van welke laatste vereeniging ook wel met hulp van gemeentewege, werd gepauzeerd. Na de pauze had de vertooning plaats en kregen we allereerst op het doek te zien de mooie idylle plekjes in de Hortus, de Witte Singel- gemeente-plantsoen en de tuinen van genoemde vereenigingen. De plaatjes werden op bevattelijke wijze door den heer Jonker toegelicht. Aan dui delijkheid ontbrak het absoluut niet. Aan het einde gekomen, was de voorz. zeker aller tolk, toen hij den heer Jon ker hartelijk dank bracht voor zijn keu rige causerie; den heer J. H. Smit voor zijn medewerking en bediening van de lantaarn en het Wijkgebouw „Levendaal" voor het in bruikleen geven van het doek. Spr. hoopte, dat het zal bijdragen tot meer ambitie voor een geordenden tuin en tot een grooter aantal deelnemers aan den tuintjeswèdstrijd. want dit was de opzet van dezen avond. Hij dankt alle aanwezigen voor de be toonde belangstelling en sloot dezen zeer geslaagden, avond, die zeker zijn vruch ten zal afwerpen voor tuinliefhebbers. BESTRIJDING VAN MALA-FIDE ZAAKWAARNEMERS. Waarschuwing tegen hun optreden. Sommige zaakwaarnemers dringen aan gedaagden, die in civiele zaken zelf voor den Kantonrechter verschijnen, in de wachtkamers en gangen van de Kanton gerechtsgebouwen hun hulp(?> op. In Amsterdam zijn na een onderhoud tus schen den Kantonrechter aldaar en het bestuur van de Nederlandsche Vereeni ging van Rechtskundige Adviseurs maat regelen genomen om aan dien misstand een einde te maken. O.a. is daartoe op verschillende plaatsen in het Kantonge rechtsgebouw te Amsterdam een waar schuwing voor het publiek aangebracht, waarvan de tekst luidt: „Draagt uw zaken niet op aan personen, die zich daartoe tot u wenden." De Kantonrechter alhier heeft thans aan net bestuur van genoemde vereeni ging bericht, dat het Amsterdamsche voor beeld is gevolgd en dat thans ook in het Leidsche Kantongerechtsgebouw bedoelde waarschuwing is aangebracht. BINNENLAND Wijlen prof. dr. A. Eekhof door de Leid sche Theologen herdacht. (Stadsnieuws le Blad). Steun aan den landbouw; de regeering vraagt buitengewone bevoegdheden; in stelling van een Centraal Crisisfonds voor land- en tuinbouw. (3e Blad). Mogen 24-jarigen stemmen?; de Haag- sche kiezerslijst wordt niet gewijzigd. (Bin nenland 4e Blad). Bezuiniging bij de Spoorwegen van f. 350.000 per jaar; Z00 locomotief poetsers overcompleet. (Binnenland 4e Blad). De heffing op olie voor onbepaalden tijd uitgesteld. (Binnenland, 4e Blad). De „Grand National" door Kellsaboro Jack gewonnen. (Sport 3e Blad). Dr. Eckener over een eventueele lucht- schipverbinding tusschen Nederland en Indië. (Laatste Berichten le Blad). BUITENLAND De Duitscbe Machtigingswet in werking. (Buitenland, le Blad). Rondom de Ontwapening. (Buitenl le Blad). Een typogTafen-staking te Weenen. (Buitenland, le Blad). WILHELMUS VAN NASSOUWE- COMMISSIE. Opvoering historisch drama „Willem de Zwijger". In verschillende grootere plaatsen van ons land, waar een algemeene herdenking naar aanleiding van den 400sten geboorte dag van Prins Willem I van Oranje voor de burgerij niet door de overheid zelf wordt ingericht, wordt deze door of van wege het Algemeen Nederlandsch Verbond ter plaatse ter hand genomen. Voor de studentenwereld ging in al de academiesteden gelijk initiatief uit van het Dietsch Studenten Verbond, de alge meene Nederlandsche studentenvereeni- ging, welke aan alle universiteiten en hoogescholen een Wilhelmus van Nas- souwe-commissie in het leven riep. Op het programma van alle bedoelde commissies komt de opvoering voor van het tooneelstuk „Willem de Zwijger", door den Vlaamschen tooneelschrijver en oor logsinvalide Paul de Mont geschreven, en te spelen door het „Nationaal Viaamsch Tooneel". Hier ter stede wordt dit stuk opgevoerd op Donderdag 30 dezer. De Mont brengt den Prins als de grootste nationale figuur der Nederlanden. Het stuk werd o.m. reeds te Rotterdam, Utrecht, Groningen en Amsterdam ver toond, voor uitverkochte schouwburgen. Voor het welslagen ook te Leiden en wegens het cultureele belang van deze tooneelopvoering werd een Eere-comité samengesteld. Hierin namen zitting Z.E. de Minister van Defensie, de Burgemees ter. de Rector-Magnificus der Universi, feit, hoogleeraren, vooraanstaande bur gers en studenten-vertegenwoordigers. De algemeene toegansprijs is f. 2. Voor leden van een aantal algemeen Neder landsche, nationale en algemeen cultu reele vereenigingen geldt evenwel een tot f. 1.50 verminderde prijs, op vertoon van lidmaatschapskaart. Met name biedt de Commissie deze korting aan leden van: Alg. Nederl. Verbond, Burgerwacht, 3 Oct. Vereeniging', Koninginnedag, Nationaal Jongeren Verbond, Ned. Zuid-Afr. Ver., Ver. van Reserve-Officieren, Onze Vloot, benevens aan leeraren, onderwijzers en militairen. Het is onmogelijk gebleken, de prijzen (nog te verhoogen met rechten) lager te stellen. Dit wordt door de commissie be treurd, daar een avond, die ais een alge meene hulde aan Prins Willem is op te vatten, het karakter van volkshulde dient te dragen. Om aan dit karakter uitdrukking te geven, wordt het rangenonderscheid op geheven, behoudens enkele noodzakelijke uitzonderingen. De vertooning vangt aan om 20.15 uur in den Schouwburg. Zie voorts de adver tentie in dit Blad. MINDERWAARDIGE JAM. Een waarschuwing tot de winkeliers. Het is gebleken, dat in den laatsten tijd getracht wordt minderwaardige jam of huishoudjam aan winkeliers te verkoopen. Veelal geschiedt deze verkoop a contant of onder rembours, zoodat de winkelier, wanneer deze waar door den Keurings dienst wordt bemonsterd en afgekeurd, niet het minste verhaal op den leveran cier heeft. Den winkeliers wordt derhalve aangeraden bij den aankoop van jam of huishoudjam eenige voorzichtigheid te betrachten. Er zij op gewezen, dat aan den Keu ringsdienst van Waren gelegenheid De- staat monsters van waren aan welker deugdelijkheid wordt getwijfeld gratis te doen onderzoeken en dat de directeur van dezen dienst (Morschweg 1) bereid is aan belanghebbenden over deze zaak nadere Inlichtingen te verstrekken.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1