PUROL LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 22 Maart 193; SPORT. UIT DE OMSTREKEN. WERKHANDER Steunt met Uw gaven het Leidscb Crisis-Comité. iiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii AGENDA. VOETBAL. LF.S.V.BLOEMEND AAL 6—6. Gistermiddag speelde op het N.B.L.O.- terrein alhier L.PJS.V. I tegen Bloemendaal voor de politie-competitie. Onder leiding van scheidsrechter Ver kuilen stellen de elftallen zich op. Leiden heeft het windvoordeel maar doordat het spel van Bloemendaal productiever is, heeft deze met de rust de leiding met 4-1. Na de rust is LF.S.V. tot het eind toe in de meerderheid geweest. Bloemendaal is hee- lemaal uitgesDeeld. Een prachtig schot van den LP S.V.-rechtsbuiten treft doel 42 en de midvoor maakt er 43 van. Het wordt 53. 5—4, 55. Dan 65 voor Bloemendaal. Wederom maakt de midvoor van LF.S.V. gelijk. 66 en hiermede komt het einde. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. Het programma voor de Zaterdagmid dag-competitie werd op twee wedstrijden na geheel afgewerkt, zoodat daar al aardig schot in begint te komen. A.R.C. I bleef, zooals verwacht werd. met 51 de sterkste tegen S.C.O. I. Quick Boys I deed het nogal beslist tegen SL.F. I, dat zich de laatste kans met niet minder dan 50 liet ontnemen. Fides-Pacta deed goed werk door Terleede I met 21 te kloppen. In 2 A. wist Fides Pacta II eveneens een zege te behalen met 10 over SiF. n. In 3 B. speelde Ons Clubje tegen Wou- brugge I gelijk 3—3. 3 A. bracht een 41 zege voor LJt.C. UI tegen Quick Boys IV waardoor LJt.C. m de leiding van de boys heeft overgenomen en nu een fraaie kampioenskans maakt. Terleede m werd thuis geklopt door AJt.C. m met 42. Rijnsburgsche Boys m bleef met 40 de mindere over Woubrugge II. In 3 B. bracht een verwachte 61 over winning voor LJt.C. IV tegen Fides Pacta IV. Katwijk n sloeg S.LF. III met 53. Voor de Juniores werd LJt.C. door Rouwkoop met 7—0 geklopt. Terleede klopte Rijnsburgsche Boys met 31. De spannenste wedstrijd Fides Pacta LJt.C. (a), waar het er om ging, werd een overwinning met 32 voor LJt.C. (a), dat zich daarmede een flinken voorsprong verzekerde. Voor de Zondag-Competitie werden tal van terreinen afgekeurd, zoodat de oogst zeer schraal is te noemen. D.S.O. I werd met haar 60 overwin ning op D.V5. II kampioen van de L VB. Het is de Zegwaarters na meerdere seizoe nen als 2e of 3e geëindigd te zijn, nu dan gelukt den titel te behalen. Voorwaar een fraaie prestatie voor een betrekkelijk jonee vereeniging. Wij wenschen D.S.O. van harte geluk met het behaalde kampioenschap. In 2 A. had TJ.VB. IV het niet gemakke lijk tegen L. Boys II en kon ten slotte slechts met 54 winnen. Roodenburg n zorgde voor spanning door 44 gelijk te spelen tegen LF.C. m. In 2 B. en 3 A. werd alles afgekeurd. In 3 B. ging alleen LF.C. V—DJLL. I door De withemden behaalde een 41 zege en daarmede het kampioenschap van de afdeeling. Proficiat LF.C.! In 4 A. werd niet gespeeld. 4 B. bracht een 62 overwinning voor tl.VJS. vm tegen D.KX. II. 4 C. ging weer niet door. De U.V.S fa) Juniores bleven A.S.C. (a) met 41 de baas. Voor de C. Juniores won Leidsche Boys (b) met 3—1 van U.V.S. (c). DE HISWA TE AMSTERDAM. AUTOBUSDIENST NOORDWIJK—SASSENHEIM. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben besloten om aan Jac. Heemskerk, te Vogelenzang, vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een auto busdienst van Noordwijk aan Zee (tram station) over Noordwijk?rhout en Voorhout naar Sassenheim (St. Bemardusstichting) en omgekeerd, onder zekere voorwaarden. De eerste groote watersport-tentoonstelling in ons land. Van Vrijdag 31 Maart tot 9 April wordt in het R_A.I.-gebouw te Amsterdam de Hiswa-tentoonscelling gehouden. Dat is de eerste groote watersport-expositie, welke ooit ln Nederland heeft plaats gehad, en die georganiseerd wordt door de Ned. Ver. voor Handel en Industrie op het gebied van scheepsbouw en watersport! In een gistermiddag in Krasnapolsky te Amster dam gehouden conferentie, belegd door het vereenigingsbestuur ln samenwerking met de Amsterdamsche sportpers, heeft de heer H. Kersken daarvan op vlotte en prettige wijze verteld. En uit zijn optimis tische beschouwingen viel gemakkelijk te concludeeren dat de vooruitzichten met betrekking tot de Hiswa buitengewoon gunstig zijn. Reeds is 1600 van de 2800 M2. beschikbare oppervlakte in het R.AI.-ge bouw besproken en er worden nog met diverse bedrijven onderhandelingen ge voerd, zoodat het vast staat dat alle voor aanstaande firma's op watersport-gebied er hun artikelen zullen exposeeren. Lang en breed, zoo zeide de heer Kersken, is er gedelibereerd over de vraag wanneer deze tentoonstelling gehouden zou worden, maar spreker meende dat de thans vast gestelde data buitengewoon gunstig zijn. TaBooze watersportliefhebbers, die zich een vaartuig willen aanschaffen, een nieuwe motor noodig hebben of op eeni- gerlei wijze de inrichting hunner booten willen verbeteren, zullen daar te Amster dam te kust en te keur kunnen gaan. AUes wat met de watersport in nauw ver band staat zal men er geëxposeerd vinden, terwijl bovendien op velerlei wijze voor bijzondere attracties wordt zorg gedragen. Nóg mogen wij niet alles vermelden wat dë heer Kersken ons vertelde, omdat aUe besprekingen nog niet ten einde zijn ge komen, maar reeds zij hier meegedeeld dat er m de zaal iederen dag films zuUen worden vertoond van sportgebeurtenissen uit Holland, zoowel ais uit het buitenland: zeil- en motorbootwedstrijden ln Engeland, opnamen van bekende Hollandsche zeilers, enz Ook de buitengewoon aantrekkelijke film Pamir zal er, als smalfilm, worden gedraaid! Zweefvliegtuigen worden er ge- exposeerd, kleine modellen doch eveneens een der grootste. Verschillende musea staan modellen af van schepen, welke op de Hollandsche werven worden gebouwd en ook diverse particulieren hebben mede werking toegezegd De tentoonstelling omvat verder stands van de Verbonden Ned. Watersportveree- nigingen den A N.WB.. het pas-opgerichte Kano-Verbond (met race-, toer- en zeil- kano's), de N.ZH Reddings-Maatschappij met de .Forus Rijkers" (niet de motor- I AALSMEER. Mooie successeu. Een 6-tal leden van de alhier het vorig jaar opgerichte zwemvereeniging „Viba" heeft meegekampt in het in 't Sportfond- senbad te Amsterdam gehouden wedstrij den, welke waren georganiseerd door de zwemvereeniging „Onderling". Ei- werden door de plaatsgenooten 6 prijzen behaald, n.l. 2 eerste, 2 tweede en 2 vierde. Onge twijfeld een mooi succes voor deze jonge vereeniging. De Hortensialaan. Op de groote open plek grond in de Hortensialaan. welke voor plantsoen is gereserveerd, is men thans begonnen met het tweediepen van den bodem, teneinde daarop de gewassen zoo aanstonds te kunnen uitplanten. Het kan daar onge twijfeld een flink plantsoen worden; het heeft een flinke breedte, terwijl het zich uitstrekt van Hadleystraat tot Ophelia- iaan. Door de gemeente werden bij ver schillende kweekers reeds boom- en sier gewassen aangekocht, om aldaar zoo aan stonds te worden uitgeplant. De boomkweekerij. Ondanks dat de voortschrijdende bloem- culturen in deze gemeente de laatste jaren al menige boomkweekerij tot onder gang hebben gedoemd, worden hier toch altijd nog kweekerijen van boom- en hees tergewassen aangetroffen, zoowel aan den Uiterweg als in het Oosteinde. Om dezen tijd van het jaar is er nog altijd heel wat handel in die gewassen en ook thans weer gaan veel van die boomkweekerij-produc ten naar talrijke plaatsen in het land. Uit de zendingen, welke schier dagelijks uit deze gemeente worden verzonden, blijkt wel, dat de cultuur van boom-, sier- en andere plantgewassen toch nog lang niet door de snij- en potbloemen verdrongen is geworden. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans 245 personen als werkzoekenden inge schreven. waarvan 141 land- en tuinbouw- arbeiders. o— HAARLEMMERMEER. Gegund. Het vervangen van de ophaalbrug over de Fuikvaart in den Spoorweg Haarlem- Hoofddorp door een vaste brug. is door de directie van de Nederlandsche Spoor wegen gegund aan J. H. van Berghem Jr. te Noordwijk. voor f. 15930. Mislukte proefrit. De heer V. had een beetje autorijden geleerd, daarna een Fordje gekocht en zou nu eens een klein proefritje maken, in de veronderstelling, dat hij het er wel goed zou af brengen. Hij bleek zich echter vergist te hebben en nog niet stuurvast genoeg te zijn, want de auto raakte al spoedig zoodanig aan 't slin geren, dat hij met wagen en al naast een dam bij eên boerderij aan den Hoofd weg in de wegsloot terecht k\Vam. V. kon gelukkig spoedig uit zijn benarde positie worden bevrijd, terwijl het motor rijtuig met een span paarden weder op den kant werden getrokken. RECLAME. zijn leelijk en iedereen ziet ze. Als Uw handen ruw, rood of stuk zijn, dan worden ze weer vlug goof, zocht en blank met Doos 30 en 60 ct.Bij Apoth.en Drogisten. 7683 doch de roeiboot) en tenslotte zullen alle vlaggen worden aangebracht van de Kon. Verb. Ned. Watersport-vereenigingen om de zaal een decoratief aanzien te geven. De expositie, die onder leiding staat van den heer Engers, zal des middags te.2 uur worden geopend door den heer Goedkoop, voorzitter van het eere-comité. Het is jam mer dat de Friesche scheepsbouwers de kosten blijkbaar te hoog hebben geacht om naar Amsterdam te komen, maar niet tegenstaande dat mag volgens den heer Kersken vastgesteld worden dat de Hiswa het nuttige aan het aangename zal paren en voor watersport en watertourisme een overzicht zal bieden, zooals tot dusverre uitsluitend in plaatsen als Londen, Ber lijn en Brussel is geschied. ZWEMMFN. NIEUW WERELDRECORD. De Amerikaansche zwemmer Jack Me- dica heeft te New-York een nieuw wereld record gevestigd op de 400 Meter school- slae. Hii zwom den afstand in den tijd van 4 min. 42.4 sec. Het oude record be droeg 4 min. 47.4 sec. Arm gebroken. Mej. S. aan den Hoofdweg alhier, kwam bij- het verlaten van hare woning zoo te vallen, dat zij een arm brak. Zij is per auto naar een ziekenhuis gebracht. De uitzaai der gewassen. Met den uitzaai van verschillende ge wassen werden reeds goede vorderingen gemaakt. De landerijen verkeereu in goede conditie. Ook de tuinders konden bier en daar met het uitzaaien van de spinazie en andere tuinbouwgewassen een begin maken. Oplichting. Dooi de politie is in den Haag aan gehouden zekere H. die er van verdacht wordt, dat hij met M. uit Haarlemmermeer een landbouwer te Leusden voor een niet onbelangrijk bedrag heeft opgelicht. HILLEGOM De plakkerij kan beginnen! De gemeente heelt 5 groote borden laten plaatsen voor de biljetten ter aanbeveling van de verkiezingscampagne. Ze s aan bij de Patrimoniumstraat, op den driehoek Hoofdstraat—Stationsweg, Houttuin (waar het trottoir nog smaller is geworden) van den Endelaan bij de Molenstraat, Brouwer laan bij de Hoofdstraat. Elders plakken en kladden op de straat is verboden. Sluiting der Tuinbouwcursus. De tuinbouwcursus is gesloten met een openbare les,'waarbij behalve de leeraren en de leerlingen ook ve'e belangstellenden aanwezig waren. Zoo hadden gevolg ge geven aan de uitnoodiging Ir. Volkersz, rijkstuinbouwconsulent te L'sse, leden der commirsie van toezich*. bestuurs'e'en van „Bloembollencultuur", H B.G. en mannen uit het vak, voormannen van groote firma's. De heer W. van der Wal sprak de gasten toe en vertelde wat in de afgeloopen twee winters is onderwezen. Hij hoopte dat de uit te reiken diploma's den jongens ten goede zullen komen. Daarna we «ten aan de leer'ingen vragen gesteld door de onderwijzers t.w. door den beer W. van der Wal (hoofd) over be- beinestingsleer en kunstmeststoffen, door den heer D. van Egmond Jr. vakonder wijzer over de cultuur van bloembollen en door den heer Galiaard uit Leiden over glascultuur en speria'e gewassen. Ir. Volkersz hee't daarna aan de zestien leer lingen een diploma of getuigschrift uit gereikt en zoowel het onderwijzend per soneel, de commissie van toezicht als de jongelui toegesnroken. Volgens is het woord gevoerd door den heer Biil namens de afdee'ing van „Bloem bollencultuur", den heer P. Goemans Antz. namens de afdeeling van het HBO, den heer J. Goemans Jaspen namens de com missie van toezicht op den cursus en door den heer Dubbis. Ten slotte heeft de leerling J. Vonk namens de jongelui de Comrfr'ssie van Toezicht en de leeraren bedankt. Aan de laatsten zijn bloeiende kamerplanten ge schonken. ji. Door de verschillende woordvoerders is een krachtig propagandistisch woord ge- soroken over den komenden nieuwen RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Het is wel een teleurstelling voor de bollentrekkers, dat de afloop der trekkerij zoo slecht dreigt te worden, of eigenlijk al is. Stond het er aanvankelijk voor alsof er nog een boterham zou worden verdiend, thans bl ikt zulks geheet anders te zijn. De winst, die in den beginne werd gemaakt, gaat thans geheel verloren. De prijzen zijn weer slecht en de aanvoer is nog van befeekenis. Er werd betaald voor tulpen pbr dozijn: Theeroos 9—14 ct„ Vuurbaëk- ¥3—16 ct., La Reine 6—8 ct.. Prosperity 6—10 ct„ Flamingo 7—10 ct., Gele Prins 10—IJ ct., Prins van Oos tenrijk 8—10 ct., Cramoisie Brillant 6—9 ct.. Herman Schiegel 7—11 et., Murillo "7—11 ct., Victoir d'Olivierre 8 11 ct.. Peach B'ossnm 10—15 ct, M'. v. d. Hoeff 10—16 ct., Ibis 8—14 ct., Wil'iam Copland 8-12 ct.. Bartigon 8-12 ct., Willam Pitt 8—13 ct., Narcissen per 100 30—55 ct. SASSENHEIM. School met den Bijbel. In de gisteravond gehouden jaarver gadering werd ter voorziening in de vacature van wijlen den heer L. van Leeuwen Sr. de heer L. van Leeuwen Jr. gekozen. Bij de functieverrieeling werd de heer W. Los tot eerste voorzitter en de heer L. van Leeuwen Jr. tot tweede voor zitter aangewezen. In het afgeloopen ver- eenigingsjaar is het leerlingental geklom men van 178 op 186. VEURLEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Nieuw Raadslid Benoeming wethouder Al of niet presentiegeld. Onder voorzitterschap van burgemees ter Keyzer kwam de raad van Veur in openbare zitting bijeen. De notulen der vorige zitting werden on veranderd goedgekeurd en de ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het nieuw benoemd lid van den raad de heer F. J. Zuidwijk legde de vereischte eeden af en werd door den voorzitter wel kom geheeten. Benoeming wethouder vacature F. van Heyningen. De heer Koerts vraagt of er bezwaren bestaan tegen de samenkoppeling van het wethouderschap, met dat van secretaris- penningmeester van het burgeltjk armbe stuur. In deze had hij gaarne een uit spraak om mogelijke moeilijkheden te voorkomen. De voorzitter: deze zaak is ook bekeken in het college van B. en W.. de ontvangen adviezen zijn zoodanig dat geen bezwaren bestaan De heer Koerts: de ambtenaren zijn het daarover niet eens. De heer Raaphorst heeft dezelfde be zwaren als de heer Koerts en wijst op art. 25 van de gemeentewet. De voorzitter: „de persoon waarop hier wordt gedoeld de heer de Koning is geen ambtenaar doch lid van het burgelijk armbestuur en door dit college uit hun midden benoemd. Uitgebracht worden 11 stemmen waar van 9 op den heer de Koning; 1 stem blanco en 1 stem op den heer Schrader. De heer de Koning is dus als zoodanig gekozen. De heer de Koning dankt hierna den raad voor het in hem gestelde vertrouwen en belooft al het mogelijke te zullen doen in het belang van de gemeente, daarbij de medewerking van den raad inroepende. De voorzitter wenscht den heer de Ko ning geluk met deze benoeming en hoopt dat hij met dezelfde ijver en lust als wijlen de heer van Heyningen het ambt zal vervullen. Benoeming lid commissie van beheer Lichtbedryven vacature van Heyningen. De heer Raaphorst is van meening dat de gekozene ook in de gelegenheid moet worden gesteld om de functie te kunnen vervullen en recht heeft op vergoeding van schade te lijden door deze vervulling. De voorzitter: de heer Raaphorst doelt op zich zelf doch de commissie telt meer leden en als de meerderheid nu een zeke ren dag bepaalt voor de bijeenkomsten dan moet de minderheid zich daarbij neerleggen: dit kan nu eenmaal niet anders. Vergoeding van schade is niet mo gelijk, daarvan zou het einde niet te zien zijn. Want wie bepaalt deze schade, pre sentiegeld zou echter mogelijk zijn, als de raad daartoe zou besluiten. De heer Raaphorst: een lid van een andere partij in een andere gemeente krijgt deze schade wel vergoed. Vergaderen op Zaterdagochtend is zeer lastig, dit kost hem een halven dag verzuim en dit kan zijn gezin niet lijden. Dit alles beteekent dat de raad niet vrij is in haar keuze.. De voorzitter: het logisch gevolg is dat als iemand gekozen wordt die de functie niet kan waarnemen, dat deze bedankt. Het bedoelde lid uit Stompwijk heeft nooit geklaagd dat hij niet kon; hij kwam zoo veel dit mogelijk was doch moest daar naast ook wel eens overslaan. De heer Raaphorst: de vergaderingen kan men dan wel zoodanig beleggen dat een minder gewenscht lid wordt buiten gesloten. De voorzitter moet tegen deze uitlating protesteeren, spr. houdt altijd zooveel mo gelijk rekening met alle partijen en per sonen. Na eindelooze stemmingen werd gekozen de heer Koerts met 7 st. terwijl de heer Zandwijk 3 st. verkreeg. Hierna werd overgegaan tot benoeming van verschillende leden in het hoofd- en centraal-stembureau en de 2 stembureaux. Voorstel toekenning presentiegeld aan de steuncommissie voor de werkloosheid- uitkeering. De heer Koerts heeft bezwaren tegen toekenning daarvan ofschoon het werk ontzettend veel is en niet altijd aange naam. Beter ware over te gaan tot aan stelling van een controleur, deze zal altijd beter slagen bij onderzoekingen en niet veel meer kosten, daar aan presentiegeld toch ook f.700 weggaat. De voorzitter: de commissie stelde zelf geen prijs op aanstelling van een contro leur; deze zou zich bovendien moeten in werken en dan is nog de vraag of het re sultaat beter zou zijn. De steuntrekkenden moeten zelf meer medewerken. De heer Borst is evenals de heer Koerts voorstander van een controleur. De heer Raaphorst, de eene commissie krijgt presentiegeld en de andere niet. De commissie kan beter haar licht opsteken dan een controleur die toch ook spoedig bekend zal zijn. Bovendien is het niet zoo heel erg als er eens iets niet kan worden achterhaald; als de nood hoog is, dan is het verzwijgen van iets niet zoo heel erg. De voorzitter kan dit laatste niet erg mooi vinden; beter is dat men niet ver zwijgt en de heer Raaphorst als lid van den raad mag dit zeker niet toejuichen. Wethouder de Koning: de vraag is, loont het de moeite en de kosten om een controleur aan te stellen, juist de com missie in Veur was er indertijd tegen. De voorzitter meent dat deze commissie andere arbeid verricht en meer arbeid dan andere commissies, doch voor die andere commissies kan bij de begrooting worden nagegaan of presentiegeld gewenscht is. Het voorstel van B. en W. wordt hierna verworpen met de stemmen van de heeren Zandwijk en wethouder Weerdenburg voor. Z. h. st. wordt na een opmerking van den heer Borst vastgesteld de vergoedin gen overeenkomstig art. 101 L.O. wet 1920 voor het bijzonder onderwijs. Na enkele af- en overschrijvingen wordt de zitting gesloten. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Coenradus Maria, z. van D. H. Buurman en D. C. M. van der Zalm. Loop der bevolking. Gevestigd: M. O. Paesie, Leidscheweg 88, van 's Gravenhage; A. Neumann, Voor straat 37, van Leiden; P. de Mooij, geb. van de Pol en gezin, Rijndijk 2, van 's Gravenhage; D. J. Brinks, Hofweg 29, van Boskoop. Vertrokken: H. C. Vogelaar, naar Val kenburg; A. van Vianen en gezin, naar 's GravenhageH. N. V. Oole en dochter, naar Doorn: G. G van der Plas, naar Zandvoort; J. G. C. E. Lambour, geb. Ormel en gezin, naar Zandvoort Uitbreiding diploma's Tuinbouwcursus. Na beëindiging van de lessen van de Rijkstuinbouwwintercursus gegeven door de heeren de Jong en Noest, gedurende twee winters en waaraan aanvankelijk 20 leerlingen hebben deelgenomen, he-fnaar wij vernemen, de uitreiking plaats gehad van de einddiploma's. Zij werden uit gereikt aan A. van Santen CH.zn., D. Nagtegaal, H. van Santen, J. Nel!, P. v. d. Krogt, D. Teunissen, W. Waasdorp, L. v. d. Krogt. De leerling P. v. d. Krogt heeft de leeraren bedankt voor het ont vangen onderwijs en beide aangeb den een beplanten schaal, aardewerk en planten uit Voorschoten. Er bestaat nu reeds ge legenheid zich op te geven voor de a.s. wintercursus bij den heer J. H Bremer, lid van de commissie van toezicht, Donk- laan, alhier. HEDEN: Stadsgehoorzaal (groote zaal): Laatst Volksbijeenkomst; 8 uur nam. Donderdag. In den vergulden Turk: Kath. Dem Bond. Spr. prof. dr. J. A. Veraart, 8 u. nam Ned. Leger des Heiis (Lammermarkt) Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Mij. v. Toonkunst, Utrechtse! Sted. Orkest, 8 uur nam. Staalwijk: heelonthver. Toneelavond Nat. Chr. G* „Schakel"; 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal)' Spr. ds. de Jong van Rtjnsburg, 7'/s u. nam, Vrijdag. Breestraat 27: Ledenvergadering O pen'», Leeszaal Reuvens, 4'/> uur nam. Zaterdag. Nutsgebouw: Bultengew. ledenverg. Mij, voor Toonkunst. 4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.i „Geboycot". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam,! „De strafzaak van Gelder". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur, Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat. 8 u. nam.: „De firma Adam en Eva". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke kinderen Halftwee tot 3 uur nam Inen ting tegen diphterle 4—5 uur nam Dónderdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor Alco- holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot ea met Zondag 26 Maart a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. Bijeenkomst Ned. Reisvereeniging. Zeer velen zijn gisteravond met de Ned. Reisvereeniging naar Parijs geweest al was het dan in een zaal van Hote Deurloo, met lantaarnplaatjes en een lezing. De N.R.V. heeft sedert kort bij hare vele afdeelingen een nieuwe gekregen een afdeeling voor propaganda en de commissie van deze afdeeling had onze gemeente de primeur toegedacht. Alvorens met de lezing werd aangevangen heeft de heer S. Dc Leve, voorzitter van de propagandacoinmissie op uitvoerige wijze, het doel en de wijze van werken van de verschillende afdee ingen van de Neder landsche Reisvereeniging uiteengezet, hoe gedacht wordt aan de jongeren, die niet mee kunnen op reis en verzorgd achter blijven in een vacantleoord, de studeeren den in het buitenland waarvoor gezorgd moet worden de zorg besteed in liet uit kiezen van de leiders van een reis, het geen alles belange'oos geschied. Spr. was opgetogen over de goede opkomst en verwelkomde in het Bijzonder de heeren Hardeweg en v. d. Horst van de afdeeling Leiden, een afdeeling die voor véle ai- deelingen tot voorbee'd kan worden gcsteM voor wat betreft activiteit en eensgezind heid. Nadat de heer De Leve het Nut ter plaatse en de heer J. M. de Ruyter in het bijzonder had bedankt voor de onder vonden medewerking, werd de reis naar Parijs ondernomen, voor zoover hiervoor nog tijd was. De heer A. C. Dijkman trad als leider op en verklapte al direct dat hij zijn hart aan Parijs verpand had. Spr. onderstreepte de woorden door den heer De Leve geuit „wij gaan uit om levensvreugde te scheppen, onze buren te leeren kennen en te ondervinden dat ivij allen broeders zijn. Bevordering van de vredfsgedachte". Op onderhoudende wijze en met de noodige kennis van de geschiedenis en cultuur werd een zeer groote serie lan taarnplaatsjes vertoond, totdat het tijd werd de reis af te breken en deze te vervolgen onder leiding van den heer A. C Dijkman met de Nederlandsche Reis vereeniging. Ten slotte heeft de heer S. De Leve spr. en aamve i-en bedarkt voor de reis en de belangstelling en allen op gewekt lid te worden van de N.R.V. Binnenkort zui'en wij vernemen wie het correspondentschap voor deze gemeente zal waarnemen. WASSENAAR. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In een in het Dorpshuis gehouden ver gadering der plaatselijke afdeeling van de Konkl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield de heer C. J- Augusteyn uit Aalsmeer een fezing_ov,er het onderwerp „Ziekten en beschadigingen in kas en tuin en de bestrijdingsmiddelen daarvan". In een korte inleiding gaf spr. een uiteenzetting van de twee groepen plantenziekten ontstaan door dierlijke en plantaardige parasieten. De groeifactoren der planten werden vervolgens behande.d en gewezen werd daarbij op den scbaden- den invloed van een tekort, maar ook van een teveel. De bestrijdingsmiddelen der genoemde ziekten werden na de pauz uitvoerig besnroken en gewezen wer daarbij op den Plantenziekten kundige dienst te Wageningen, welk inf"L gaarna allerlei inlichlingen verstrekt dat spr. enkele gestelde vragen na "y antwoord dankte de voorzitter, de Polderman, hem namens de afdeeling zijn interessante lezing. u

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6