LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Maart 1933 Burgerlijke Stand v. Leiden ll»l«lllllllBllllIllllMI«llllllllliIIBllMllllMili UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. VERVELOOS MAAKT WAARDELOOS! VISSCHERIJBERICHTEN. Losse nummers van ons Blad f: 'OGERVORST. Haarl.str. '28 VERGADERING VAN „BLOEMBOLLENCULTUUR" SANEERINGSPLAN, NA EENIGE WIJZIGING, GOEDGEKEURD. (Vervolg van gisteren). Gemeld is reeds dat de motie Schoten Velsen met 149 tegen 110 stemmen is aan genomen. Over het principe van saneering was toen dus beslist. De uitwerking wordt over gedragen aan de besturen der vakorgani saties. De voorzitter zegt, dat hiermee feitelijk de discussies gesloten kunnen worden, doch spr. wil toch nog gelegenheid geven tot algemeene beschouwingen. De afd. Rijnsburg wenscht de handel in het buitenland vrij en minimumprijzen in het binnenland. De afd. Bovenkarspel is het hiermee eens en daarom heeft zij bezwaren tegen dit saneeringsplan Door de veilingsvereeniging West-Fries land is een ander saneeringsplan inge diend ter departemente. De afgevaardigde acht het onmogelijk vóór Augustus de hoe veelheid plantgoed, die uit den handel wordt genomen, te bepalen. De voorzitter vindt, dat de veilings-ver- eeniging West-Friesland onorganisatorisch heeft gehandeld. De afd. Noordwijk is vóór saneering, maar heeft ernstige bezwaren tegen de minimum-exportprijzen. Zij dringt aan op meer zekerheid van vernietiging van een gedeelte van het plantgoed. De afd. Lisse heeft deze grief tegen het plan. dat de buitenlandsche prijzen niet voldoende verband houden met de mini mumprijzen in het binnenland. De afd. Oegstgeest wil onder de aan dacht brengen, dat de minimumprijzen in het binnenland de teeltinkrimping zal tegengaan. De afd. Sassenheim is verheugd, dat de vergadering zich vóór saneering heeft uit gesproken. Op de meest korte en besliste manier moet worden gehandeld. Laat men meer letten op hetgeen bindt, dan op het geen scheidt. Onjuist vindt spr. het prijzen voor het buitenland vast te stellen, zonder dat men de productie in handen heeft. Men moet in het binnenland een prijs vaststellen, die dwingt te verkoopen met een matige winst. In het binnenland moet een prijs worden vastgesteld, die de productie dekt en de export moet maar voor zichzelf zorgen. De beperking van de productie moet zoo zijn, dat elkeen in Nederland, die bloembollen teelt, ook aan die saneering zal bijdragen. De afd. Bennebroek betoogt, dat men geen angst behoeft te hebben, dat de mini mum export-prijzen te hoog zullen zijn voor de buitenlandsche kooplust. Spr. geeft een denkbeeld, hoe het regeeringsplan er uit zal zien. dat naar spr. vernomen heeft 30 Maart in de Kamer zal worden inge diend. De heer De Ruyter te Noordwijk geeft enkele practische wenken, hoe men het beste kan komen tot een inventarisatie van de met bloembollen beteelde opper vlakte. De voorzitter, de heer Krelage. zegt in zijn antwoord, dat het noodzakelijk is een controle op de buitenlandsche prijzen te hebben, men kan niet volstaan met de vaststelling van de binnenlandsche mini mumprijzen. Na eenige discussies vraagt de voorzitter of de vergadering accoord kan gaan met verandering van de oorspronkelijk gestelde vraag in: „hecht de algemeene vergade ring in beginsel en met inachtneming van de in de vergadering gemaakte onmer- kingen, haar goedkeuring aan het sa- neerines- en steunolan, dat door het co mité bil de regeering is ingediend?" Na stemming wordt de vraag bevesti gend beantwoord met 19561 stemmen. Een motie der afd. Heemstede, waarin deze haar afkeuring uitspreekt over het feit, dat enkele artikelen over het sanee ringsplan niet in het weekhlad werden op genomen. wordt ingetrokken. Na rondvraag sluit de voorzitter de ver gadering. GEBOREN: Margaretha. d. van J. Fakkel en E. Lancel Petrus Gabriel, z. van P. G. Gressie en J A Bekooy Dirk, z. van F. J. v. Gessel en G. Dubbelaar Gerardus, z. van G. Kroesemeijer en S. v. d. Wijn gaard Hendrik Waldemar, z. van W. Kanhier en J. Jansen Teunis, z. van A. Remmelzwaal en L. v. Rhijn Neeltje Johanna, d. van J. C. v. Hameren en J. M. A. v. Geel Alida. d. van J. W. Bons en L. C. Griekspoor Theodorus Josefus, z. van W v. Scheppingen en A. Hoogen- 'ooom Anneke Antje, d. van M. Weij en L. A. Café Susanna Alida, d. van T. J. Ouwerkerk en C v. Hooidonk Gerrit, z. van B Hoiswilder en A. L. Houps Cor- nelis, z. van H Kesseboom en M. Schou ten Adrianus Willem, z. van P. J. Brand en H. L. de V03 Wilhelmina Lena, d. van D. Lubach en F. E. Beij Jacob, z. van J P. Buis en J. M. den Oude Ca- tharina Johanna, d. van F. v. d. Meer en Th. L. Huijs Adriana, d. van M. Colpa en C. Ribot. o ONDERTROUWD: I. Sira jm. 22 j. en G. de Vries jd. 18 j. OVERLEDEN: M. den Outer—v. d. Meer wede. 52 j. Th. Zeegers ongeh vr. 63 j. J. Struik wedn. 78 j. J J. de Mooij m. 31 j. C. PeliandesHogendoorn vr. 45 j. MliMIMilBMlBliillWiilffllW Denkt morgen om de Woensdag collecte van het Crisis-Comité! HAARLEMMERMEER. Tijdig gered! Gistermiddag geraakte een zoontje van den heer B., dat zich met een paar kaïneraadjes op den Ringdijk nabij den Sloterweg alhier bevond, in de Ringvaart. Op het hulpgeschrei der kinderen "kwam een voorbijganger toesnellen, die er in slaagde de kleine behouden op het droge te brengen. Ongeluk. De 20-jarige arbeider H. had bij het verrichten van werkzaamheden in het land nabij den Sloterweg het ongeluk uit te glijden en zoo te vallen, dat hij met een der ploegscharen in aanraking kwam. Een zijner voeten werd zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. In de plaats van den heer J. v. d. Helder, adjudant der artillerie aan het fort te Hoofddorp, is van Bussum naar Hoofddorp overgeplaatst de Sergeant- Majoor der artillerie, de heer J. F. Donker. HILLEGOM. Nutsspaarbank. Heden begint de Nutsspaarbank voor het eerst een tweede zitting per week te houden Van de oprichting af hebben de commissarissen alleen op Zaterdagavond gelegenheid geboden om gelden te storten en op te nemen. Om den groei der spaar bank en om tegemoet te komen aan wen- schen van de spaarders is de Dinsdag avond van half acht tot half negen er aan toegevoegd, echter voorloopig gedu rende dit jaar bij wijze van proef. De plantsoenen. Bij het naderen van de lente is de ge meente weer begonnen met verschillende werkzaamheden in de plantsoenen en wat daarbij gerekend mag worden. De van den Endelaan heeft aan de Westzijde een nieuw talud gekregen. De Sixlaan zal opnieuw met graszaad bezaaid worden en kreeg eenige beplan ting om de houten schutting van de R.K. Pastorie te maskeeren. Begonnen is aan restauratie van het Molenduintje. Voorkomen wil men, dat het zand wegloopt door de hellingen te be planten. Drie trappen worden gemaakt, waarvan twee in gebogen lijn. Er zullen veel doorn achtige heesters geplant en prikkeldraad gespannen worden om het stoeien der jeugd op de helliing te voorkomen. Verder worden er borders van vaste planten aan gelegd. Tegelijk zal het grasveldje naast de barak voor besmettelijke zieken opge knapt worden Hen border-muurtje staat hier op het programma. o KATWIJK AAN DEN RIJN. R.K. Ziekenverpleging. De R.K. Vereeniging voor uiikeering bij opname in een ziekenhuis hield haar jaar vergadering in het Parochiehuis. De voor zitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de vergadering met gebed en gaf bet woord aan den heer W. J. v. Leeuwen, secretaris, voor het lezen der notulen. Deze werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag ver namen we o.m., dat de vereeniging 10 jaar bestaat en een tijdperk van bloei achter zich heeft. Het ledental bedraagt thans 358 volwassenen en 247 kinderen. In 1932 werden 14 leden in een zieken huis opgenomen met 309 ligdagen. Het financieel vers/ag van den penningmeester, den heer F. J. Luijten, gaf over 1932 aan ontvangsten aan f. 1135.77 en uitgaven f. 1339.48, alzoo een nadeelig saldo van f. 203.71. De bezittingen der vereeniging bedragen thans f. 1443.01. De heeren v. d. Marei en Castenmiller hadden boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. De penningmeester mocht den dank der vergadering oogsten. Voor con trole-commissie over 1933 werden benoemd de heeren H. W. Grimbergen en C. v. d. Marei. De aftredende bestuursleden de heeren P. H. Castenmiller, W. J. v. Leeuwen en F. J. Luijten werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Hierna volgde een bespreking over de contri butieheffing en uitkeering. Gezien het na deelig saldo stelde het bestuur voor het aantal ligdagen voor leden, die voor de St Elisabethpenning liggen, van 50 op 40 dagen te brengen en vervolgens voor operatiekosten met daaraan verbonden kosten niet meer uit te keeren dan f. 80. Vervolgens zal voor de ziekenauto niet meer vergoed worden dan f.3 per keer. Meerdere kosten zijn dan voor rekening der leden. Na eenige bespreking werden deze voorstellen ten slotte aangenomen. Na rondvraag sluiting met gebed o KATWIJK AAN ZEE. Auto omgeslagen. J. N. wonende te Lochem reed met zijn auto van Noordwijk aan Zee naar Katwijk aan Zee. Op den zoogenaamden weg van Konijnenburg hield de auto iets te veel het middengedeelte van den weg, dat wegzakte, tengevolge waarvan de auto omsloeg en op het daar naast gelegen stuk teelland terecht kwam. Twee ruiten van de auto werden verblijzeld, waardoor de inzittende dochter van den bestuurder door glasscherven werd verwond. Op het politiebureau werd zij verbonden. De auto werd door de firma P. te Noordwijk ge licht, en kon op eigen kracht den weg vervolgen. Openbare vergadering „Centrale Bond van Transportarbeiders". De afd. Katwijk van bovengenoemden bond hield een openbare vergadering in de gemeentezaak die door een 300 tal per sonen bezocht was. De voorzitter, de heer M. van 't Wout sprak een welkomstwoord, in het bijzonder tot den heer Jac. v. d. Veer, bestuurslid en penningmeester van de afdeeling IJmuiden die in deze moeilijke uren nog was overgekomen om hier te spreken. De heer v. d. Veer zette hierop breed voerig het standpunt Betreffende het vis- scherijconflict te IJmuiden uiteen. Spe ciaal wees spr. op de argeloozen daden van het hoofdbestuur van den Chr. Bond van Fabrieks- en Transportarbeiders. Vervolgens behandelde spr. het Fonds van Sociale Voorzieningen. Nadat de fusie tot stand was gekomen van de Federatie met den Centralen Bond van Transport arbeiders, werd door bemiddeling en op aandrang van de Christelijke organisaties besloten, dat de functies aan dien tak van dienst verbonden geheel kosteloos moes ten geschieden, wat ook nageleefd is. Dit was dus aan de Christelijke besturen be kend. Niettegenstaande dat, beweerden zij toch ,dat de beheerders van dat fonds daar financieele voordeelen van trokken, hetgeen dus naar onzer meening leugen en bedrog beteekende. Wat het conflict zelf aangaat, ook de Chr. georganiseerden in het bedrijf werk zaam, hebben duidelijk naar buiten doen uitkomen, dat zij niet met het contract, afgesloten door hun leiders, accoord konden gaan; dientengevolge hebben velen de zijde van de centralen gekozen en gevolg gegeven aan den oproep van den Centralen Bond om den strijd der ge rechtigden te strijden. De eerste week van het conflict gaven zich 120 Chr. georgani seerden zich als lid van den Centralen Bond op. Ook te Katwijk aan Zee zijn vele leden tot onze organisatie overgegaan. Ondanks het hevig verzet van de leden zelf. deden hun leiders van den Chr. Bond alle mogelijke moeite de schepen op de door hen afgesloten contracten naar zee te zenden, hetgeen hun tot nu toe nog niet gelukt is. Ten slotte wekte de spreker de aanwe zige Chr. georganiseerden in het vis- scherijbedrijf, gezien de moeilijke omstan digheden. waarin zij over enkele maanden zouden kunnen verkeeren, on om zich in de rijen van den Centralen Bond te scha ren, gedachtig aan de woorden: „een dracht maakt macht". Van de gelegenheid om met spreker in debat te treden, werd door niemand ge bruik gemaakt. De voorzitter bedankte den heer v. d. Veer voor zijn gesproken woorden en wekte ook allen op om zich in het don kere Katwijk aan Zee een lichtpunt te verschaffen door zich te organiseeren in den Centralen Bond van Transportarbei ders De drukbezochte bijeenkomst had een kalm verloop. Vergadering Coöperatieve Boerenleenbank. In „Casa Cara" werd de 22ste jaarverga dering van bovengenoemde bank gehou den. Als gewoonlijk was er veel belang stelling. De vergadering werd geleid door den heer C. A. Veltkamp. Deze opende met een welkomstwoord en zeide verder in zijn openingswoord, dat de bank. in weerwil van den ongunst der tijden, zeer bevredi gend had gewerkt. Het vertrouwen in de instelling bleef ongeschokt. Spr. wees ook op de taak van het bestuur, dat thans, meer nog dan voorheen, voorzichtigheid moest betrachten bij het verleenen van credieten. die dan ook spaarzamelijk wer den verstrekt. Hierna verzocht de voorzitter den secre taris, de notulen van de vorige vergade ring te lezen. Zij werden onveranderd vastgesteld. Alsnu kwam aan de orde het belang rijke punt der agenda: Rekening en ver antwoording over 1932. De balans gaf een totaal aan activa aan van f. 1.002 602.03'/:. w.o.Tcas f. 26.529.77Vi; voorschotten f. 73.921.41; rekeninghouders f. 478.299.14; Centrale Bank f. 394.529.18; obligaties f. 16.500; effecten f.230; onroe rende goederen f. 8500: inventaris f. 1690 20, andere vorderingen f. 2402.33. De passiva bedroegen f. 1.002.602.03'/:, w.o. deposito f.960 687.64 ;reservefonds f. 37.576.46'/:; winst f 433793. De commissie tot nazien dezer rekening- bracht een alleszins gunstig rapport uit; waarna rekening en verantwoording door de vergadering werden goedgekeurd. Hierna werden de periodieke verkiezin gen gehouden. De heer J van der Marei werd met groote meerderheid herkozen tot lid van het Bestuur. Eveneens werd de heer L. Kruyt met groote meerderheid tot lid van den Raad van Toezicht herkozen, terwijl ook de aftredende plaatsvervan gende bestuursleden, de heeren N. Parle- vliet Dz. en A. v. Rijn Jac.zn. met flinke meerderheid werden herkozen. Alle herkozenen namen voorzoover ze tot vergadering aanwezig waren, hun her verkiezing aan. In de commissie tot nazien der rekening over 1933 werden benoemd de heeren Jac. Durieux en C. Zwanenburg. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt door de heeren J. Arnoldus, M. v. d. Marei en H V. v. d. Marei, die alle door den voorzitter tot hun tevredenheid wer den beantwoord. De voorzitter dankte nu de vergadering voor het vertrouwen in hem als kassier gesteld, waarna hij het woord verleende aan het bestuurslid, den heer G. van Duyn Gzn., die het slotwoord sprak, waarin deze om. waardeerende woorden richtte aan het adres van den heer H. Haasnoot, lid van den Raad van Toezicht, die wegens iichte ongesteldheid de vergadering niet had kunnen bijwonen, aan den heer L. Kruyt, die wegens familie-omstandigheden niet kon aanwezig zijn en ten slotte aan den heer Veltkamp voor diens trouw en toewijding als kassier, waarna hij de ver gadering sloot. De politie heeft assistentie moeten verleenen in de Duinstraat, waar eenige stakers J. R. uit de Pepersteeg te Katwijk aan den Rijn en A. G. uit de Baljuw straat den werkwillige H. lastig vielen. Daardoor ontstond een oploop. De politie heeft ingegrepen en de menigte verspreid. A. G. werd gearresteerd en proces-'-erbaal opgemaakt. N. B. uit de Duinstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij op zijn rijwiel gezeten in de Varkevisser- straat, zonder er aanleiding toe gegeven te hebben, is aangevallen en gebeten door een hond van B. S. uit de Louwestraat, waardoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. LISSE. Gem. Arbeidsbeurs. Bij de Gem Arbeidsbeurs staan als werkzoekenden ingeschreven 344 land arbeiders, 49 bouwvakarbeiders en 41 tot andere vakken behoorend. Kolen toeslag. Van gemeentewege zijn aan werklooze gezinnen 238 bons voor kolentoeslag ver strekt ter waarde van f. 1,00. Burgerlijk Armbestuur. Het Burgerlijk Armbestuur houdt alléén Dinsdagsavonds zitting voor ondersteu- ningsaanvragen in het kantoor van de Gem. Arbeidsbeurs. Jeugdige automobilisten! Twee jeugdige personen waren zoo bru taal om met de auto van den heer Speel man uit Sassenheim een eindje te gaan toeren met het gevolg dat ze op de Spek- kenlaan alhier tusschen twee boomen be kneld geraakten waardoor de auto aan zienlijke schade opliep. De politie maakte proces-verbaal op Auto-botsing. Nabij „De Nachtegaal" kwamen twee auto's met elkaar in botsing. De auto's, afkomstig uit Den Haag en Rotterdam werden zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. De politie was spoedig aanwezig en maakte proces-verbaal op. De Provinciale Raad van de Neder- landsche Provincie der Sociëteit van Afri- kaansche Missiën (Cadier en Keer) heeft voor het Apostolisch Vicariaat der Be neden-Volta benoemd pater J. Doeswijk, alhier. NOORDWIJK. Bijeenkomst Holl. Maatschappij van Landbouw. Alhier vergaderde genoemde Maat schappij in Hotel „Royal" onder voorzit terschap van den heer C. Wassenaar. Na een welkomstwoord door den voorzitter, werden de notulen gelezen welke onder dank werden goedgekeurd. Naar aanlei ding van een bespreking in de vorige ver gadering, waarbij de wenschelijkheid was geuit voor een lagere contributie-heffing had de secretaris dit ter bevoegder plaatse kenbaar gemaakt en was er een schrijven ingekomen, waarin den leden ernstig werd ontraden dit te bewerkstel ligen: eerstens omdat de contributie in verhouding tot andere dergelijke organi saties reeds zeer laag is. en tweedens om dat vooral wij in dezen ernstigen tijd de werkzaamheden door de crisiswetten, voor de organisatie zooveel werk heeft aange bracht dat het practlsch onmogelijk is de contributie te verlagen. In verband hier mede wilde gaarne het H.B. een spr. zen den om een en ander in een vergadering nader uiteen te zetten. Dit aanbod werd door de vergadering gaarne in overweging genomen. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren dr. C. de Graaf. J. v. Eeden en J. v. Leeuwen, had tot uit slag dat allen met algemeene stemmen werden herkozen en zoover aanwezig hun functie weder aanvaardden. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een inkomsten van f. 330.— en een uitgave van f. 340.78, zoodat het af- geloopen jaar sloot met een nadeelig saldo van f. 10.78. Bij monde van den heer L. Zuyp werd ter kennis gebracht dat de bescheiden in correcte orde waren be vonden, waarna de penningmeester on der dank werd gedecharcheerd voor zijn correct beheer. Alsnu kwam in bespreking een even- tueele deelneming aan de te organiseeren Willem de Zwijger Herdenking. Van be stuurszijde werd deze warm aanbevolen, zoodat allen hun medewerking toezegden Waar hier geldt een rustige en ernstige herdenking van ons geëerd Oranjehuis, werd er met klem op aangedrongen dat op deze dag tevens voor alle gezindten een Kerkdienst zal worden gehouden. Deze wenschelijkheid zal bij het Eere- Comité worden kenbaar gemaakt. Enkele ingekomen stukken als Jaarverslag der Maatschappij over de Algem. Verg. en meerdere verslagen zuilen steeds ter in zage zijn bij den secretaris. In de rondvraag werd nog de wensche lijkheid geopperd dit jaar weder een excursie te houden. Dit vond de instem ming der geheele vergadering, welke di rect enkele plannen ter tafel bracht. Het bestuur werd gemachtigd een programma tp te stellen en deze excursie te doen plaats vinden in het laatst van Mei. Hierna sloot de voorzitter onder dank voor de aangename discussies deze bij eenkomst. o NOORDWIJK BINNEN. De inelk is met één cent per liter verlaagd, zoodat zij thans 10 cent per liter bedraagt. o VALKENBURG. Willem van Oranje-herdenking. Op initiatief van de Oranje-vereeniging zal ook hier getracht worden een comité te vormen om den 400-jarigen geboorte dag van Willem van Oranje te herdenken. o VOORSCHOTEN Jaarvergadering „School met den Bijbel". Gisteravond hield de vereeniging „School met den Bijbel" (schoolgebouw Wijngaar denlaan) haar jaarvergadering onder lei ding van den heer D J. van CuilenDorg. De opening geschiedde door het lezen van Joh. 12 vs. 24 e.v. en gebed, Hierop memo reerde de voorzitter dat niemand van het onderwijzend personeel door ziekte ver hinderd werd onderwijs te geven en geen leerling door den dood werd weggenomen. Het onderwijs had geregeld voortgang. De notulen en het jaarverslag van den secre taris, den heer L. J. Los, werden goedge keurd, evenals het financieel verslag van den penningmeester, den heer G. H. van Leeuwen. De kosten per leerling hebben bedragen f. 16,17. Er was een klein nadee lig saldo. Uit het verslag van het hoofd van de school, den heer G. C. Verrips, bleek dat de school was begonnen met 125 leerlingen en dat er alle reden tot tevredenheid is. Op de vraag, waarom de Unie-collecte niet gehouden is, werd geantwoord, dat er nog onderhandelingen gaande zijn met 't comité. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren D J. van Cuilenborg en J. P. de Bruyn en tot leden van de handwerkcom- mlsste de dames PieronGoblus du Sart en Eggink—Koning. Namens de ouders heeft tenslotte de HEDEN: Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59 Samenkomst te 8 uur nam. Woensdag. Stadsgehoorzaal (groote zaal): Laats Volksbijeenkomst; 8 uur nam. Donderdag. Stadszaal: Mij. v. Toonkunst, Utrechtse Stod. Orkest, 8 uur nam. Staalwijk: Toneelavond Nat. Chr. G- heelonthver. „Schakel"; 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal) Spr. ds. de Jong van Rijnsburg, 7V: u. rr BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam „Geboycot". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam. „De strafzaak van Gelder". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat. 8 u. nam. „De firma Adam cn Eva". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gene' kunde Consultatiebureau voor moeilijk kinderen. Halftwee tot 3 uur nam Inën ting tegen dlphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatiebureau voor AT holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst d apotheken wordt van Maandag 20 tot e met Zondag 26 Maart a.s. waargenome door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rij 18, telef. 523. RECLAME. AFD. LEIDEN 7621 B. v. NED. SCHILDERSPATROONS heer J. Overduin het hoofd en onderwij zend personeel der school dankgezegd voor het vele goede, dat zij ook dit jaar weer voor hun kinderen hebben gedaan «n hen verzocht veel te bidden. De heer dr. ir. C. Kooy sloot met dank gebed. Aanrijding. Gistermorgen heeft op den Leidschewe* een aanrijding plaats gehad tusschen era vrachtauto, geladen met flesschen pap ra room en bestuurd door D. de G. uit Wor den en een personenauto, bestuurd dooi B. J. A. uit Rotterdam. De vrachtauto kwam in een langs den weg gelegen sloot terecht en is later door de firma v. 4. Heden gelicht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor: De materieele scha de was groot. Het amoveeren van het perceel Haagweg No. 32 te Leiden en het ter plaatse bouwen van een café met wohins onder leiding van den architect A. T. Kraan te Oegstgeest, is opgedragen aan de aannemersfirma Gebr. de Graaff al hier. o ZEVENHOVEN. Tegen twee personen die zich niet wilden aansluiten aan het net der water leiding is proces-verbaal opgemaakt. IJMUIDEN, 21 Maart. VISCHPR1JZEN. Tarbot per K.G. f. 1.15—0 90. Griet per kist van 50 K.G. f.45—19, Tongen per K.G. f. 1.20—0.60, Zetschol per kist van 50 K.G. f. 27-16. Kleine Schol f. 23—5, Bot f.5.30-3.80, Schar f.9-2.40, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 54—25, Gullen per kist van 50 K.G. f. 5.20-1.40, Lengen per stuk f. 1.30, Wijting per kist van 50 K.O. f. 4.60-2.10. Aangekomen 14 loggers: K.W. 178 met f.335. K.VV. 108 met fM K.VV. 89 met f.741. KAV. 173 met f.7U. K.W. 49 met f.893, K.W. 58 met f-6.6, K.W. 29 met f.968, K.W. 4 met f.717. K.W. 144 met f.694. SCH. 53 met f.89. SCH. 353 met f.42, SCH. 342 met f.661, SCH. 261 met f.892, IJM. 26S met f.591; de Belgische kotter: O. 218 met f.757. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWlLAzn. Hoogew.24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. V. d. VOOREN. H. Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6