DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 21 Maart 193; GEMENGD NIEUWS. Indringers dood gevonden FINANCIEN. RECHTZAKEN. VRAGENRUBRIEK. RADIO-PROGRAMMA. STCÜRLOOZE LOGGER BINNEN GEBRACHT. Gebrek aan voedsel. De sleepboot „Utrecht" van Bureau Wijs muller heeft te Den Helder eerglstermid- dag binnengebracht de Belgische vischlog- ger O. 218 „Maria Johanna", afkomstig uit Oostende. Zaterdagavond kreeg deze logger in de nabijheid van het „Haakslichtschip" een defect aan den motor, waardoor het schip stuurloos ronddreef. Door wind en golven werd het steeds meer naar de Texelsche kust gedreven, zoodat radio-telefonisch aan de kustwacht te Kijkduin nabij den Helder om assistentie werd gevraagd, waarop de Utrecht ls uitgevaren. Behilve met de panne met den motor, kreeg de bemanning, welke uit 5 koppen bestaat, daarvóór ook te kampen met voedselgebrek. Doordat de vangst goed ging, was men langer in zee gebleven dan men oorspronkelijk van plan was en zoo zag men zich voor het feit geplaatst, dat er ten slotte geen kruimel voedsel meer aan boord was. Hoewel het voorgeschreven in ternationale sein, waarmede aan passee- rende schepen voedsel wordt gevraagd, werd geheschen. heeft dit niet geholpen. Drie stoomschepen, naar de bemanning meende van Duitsche nationaliteit, zijn voorbij gevaren. De Utrecht heeft de logger op 10 mijl ten Noorden van het „Haaks" vuurschip opgepikt. De lading, bestaande uit circa 100 manden visch. was voor IJmuiden bestemd. BERUCHTE INBREKERS INGEREKEND. Diefstallen en inbraken der laatste Weken opgehelderd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hield de nachtwaker der Holl. Kunstzijde fabriek te Breda een tweetal personen aan, die zich door insluiping toegang hadden verschaft tot de terreinen der HE I. aldaar. Deze waarschuwde onmid dellijk de recherche te Breda. De aange houdenen bleken te zijn zekere Kr. en K„ de eerste fabrieksarbeider werkzaam aan genoemde fabriek en beiden woonachtig te Leur. De recherche verwittigde om gaande de gemeentepolitie te Etten en Leur. die nog denzelfden nacht te om streeks 3 uur een huiszoeking deed ten woonhuize van de wed. B. te Leur, waar de aangehoudenen inwoonden. De agen ten van Ginneken en Tak vonden na eenig zoeken daar opgestapeld liggen massa's lood. koper, ijzeren bouten en schroeven, verder diverse bussen verf. kwasten, pla- muurgereedschappen, verder opgerolde loopers, vloerkleeden. enz. De gemeente politie van Leur stelde zdch vervolgens direct in verbinding met den burge meester van Rljsbergen, waar vorige week een kerkdiefstal met inbraak was ge pleegd en waar loopers en vloerkleeden oun. waren ontvreemd. Verder met Prin- cenhage, waar verfstoffen, gereedschap pen en een tweetal rijwielen waren ver mist. Bij confrontatie te Rljsbergen en te Princenhage bleek al gauw, dat men de daders dezer diefstallen in handen had. Het signalement, dat bekend was klopte volledig. De daders vielen dan ook al spoedig door de mand en bekenden ten slotte volledig. De beide in Princenhage gestolen rijwielen bleken door hen ver stopt te zijn in de rijwielbewaarplaats van de voetbalvereeniging te Princen hage. De aangehoudenen zijn voorlooplg in arrest gesteld. De gestolen en opgesta pelde goederen, die een volle autolading bedroegen zijn inmiddels naar Princen hage en Rljsbergen vervoerd. Een der da ders, K. afkomstig uit Oploo en tijdelijk woonachtig te Leur schijnt een berucht Inbreker te zijn. daar hij reeds een 4- tal veroordeelingen wegens diefstal ge had heeft. Zooals thans reeds blijkt heeft de politie hier een goede vangst gedaan en zijn diverse diefstallen der laatste weken thans opgehelderd. Msb. Het onderzoek duurt nog steeds voort. HET .HAKENKREUZ" DAT VERDWEEN. In de Teitzstraat te Amsterdam had een nog schoolgaand jongmensch voor het raam van zijn slaapkamer, die aan de straatzijde ligt, een ..Hakenkreuz" gehan gen. Dat heeft de ergernis gewekt van een aantal bewoners uit de omgeving. Toen het jongmensch hedenmorgen uit school kwam. werd hij opgewacht en zou hij zeker aan den lijve hebben gevoeld, dat een der gelijke demonstratie niet ieder welgevallig is. De politie kwam echter tijdig tusschen- beiden en bracht den Jongen naar zijn woning. Inmiddels was het publiek toegestroomd dat een dreigende houding begon aan te nemen. De politie werd daardoor genood zaakt handelend op te treden. Met den gummistok werd een charge gemaakt en het publiek verspreid. Het .Hakenkreuz" was inmiddels ver dwenen. BRAND. Gisteravond tegen half negen brak brand uit in den manufacturenwinkel van den heer M. Reindorp, gevestigd in perceel Linnaeusstraat 102, hoek Transvaalstraat te Amsterdam. Een voorraad goederen, die te dicht bij den gas-radiator hing, had, nadat de eige naar het perceel te ruim acht uur ver laten had, vlam gevat. De vlammen sloe gen plotseling fel naar buiten en wekten de aandacht der voorblleangers De brand weer was echter spoedig ter plaatse en had weinig moeite om met enkele stralen het vuur te blusschen De brand heeft in den winkel eenige schade aan den inven taris aangericht, terwijl ook door water schade eenige ogederen onbruikbaar wer den Binnen een kwartier was echter het laatste sprankje vuur uit den winkel ver dwenen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. In het ziekenhuis te Venlo is overleden de 31-jarige gehuwde leerling-machinist Stakenborg die Zaterdag bij het rangee ren op het stationsemplacement aldaar tengevolge van een misstap op de ma chine was terecht gekomen en daarbij de wervelkolom had gebroken, RECLAME. In de fouragepakhulzen van den lieer Jellesma te St. Nicolaasga wemelde het van ratten, die den eigenaar groote schade toebrachten. Op aanraden van een drogist werd een proef genomen met Rodent cn het resultaat was verrassend. „Ik ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd" schrijft genoemde neer ons daarna, .en had het geluk met één doosje 120 ratten te dooden." Zulke successen zijn niet zeld zaam, eiken dag doodt Rodent duizenden ratten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen ver nielt, koop dan nog heden een doosje Rodent, gebruik het op de voorgeschreven manier en mor- §^en zult U van rat en muls bevrijd zijn. Enkele oos 50 cL. dubbele doos 90 ct Importeurs: Fa. B. Meindersma - Den Haag. B 44 7619 UITLOTING 5V. TWEEDE STAATS- LEENING 1932. De minister van financiën maakt be kend, dat hij het bedrag der krachtens de Leeningwet 1932 en der Tweede Lee- ningwet 1932 uitgegeven schuldbekente nissen der 5°/o tweede Staatsleening 1932. welke op 1 Juli 1933 aflosbaar zullen zijn, behoudens vroegere algeheele aflossing, heeft vastgesteld op f. 2.075.000 en dat de uitloting van - deze schuldbekentenissen zal plaats hebben op 30 dezer. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. VERKEERSONGEVAL TE MONTFOORT. Op het kruispunt HoogstraatHofstraat te Montfoort had een ernstig verkeers ongeval plaats, dat gezien de omstandig heden nog wonder goed is afgeloopen. Een zoon van den heer A. B. H. reed met zijn rijwiel op de Hoogstraat toen de heer Jh. uit Woerden met een personenauto vanaf het IJsselplein naar de Hofstraat overstak. De heer H„ die het telaat be merkte, kon niet meer minderen en botste met volle vaart tegen de auto op, met het gevolg, dat hij bewusteloos bleef liggen. Na door dokter Verheijden te zijn ver bonden werd hij per brancard huiswaarts vervoerd. Zijn toestand was gisteravond gunstig te noemen. U. D. DOODELUKE TRAP VAN EEN PAARD. Toen gistermiddag de zoon van den veehouder P. J. Blauw te Heer Hugowaard een paard, dat eenigen tijd op stal had ge staan, aan den teugel langs den midden weg liet uitdraven en Blauw met het paard wilde omdraaien passeerde juist het elf jarig zoontje van den heer C. Leegwater. Het paard sloeg met de achterpooten om hoog, waardoor het ventje werd geraakt en op slag gedood. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE TERECHTSTELLING VAN ZANGARA. De dader van den moordaanslag op pre sident Roosevelt, waaraan de burgemeester van Chicago Cermak. ten offer viel ls gisteren in de gevangenis van Ralford op den electrischen stoel terechtgesteld. Bij de terechtstelling waren twaalf getuigen aanwezig. Zij geschiedde te 15.18 uur. M. E.T. Aangezien het stoffelijk overschot van Zangara door niemand werd opgevraagd, wordt het op de gevangenisbegraafplaats bijgezet. Toen Zangara bij zijn terechtstelling den electrischen stoel bemerkte zeide hij: ..Houdt, me niet vast. Ik ben niet bang". Hij liep vrij naar den stoel en gaf aan den super-Intendant van de gevangenis een stapel papieren, waarop hij geschreven had: „Dit is het boek. dat lk aan het schrijven was." Toen hij op den stoel zat, vroeg hij, of er een fotograaf aanwezig was. om een foto te nemen waarop hij .neen" ten antwoord kreeg. Vlak voordat de metalen kap op zijn hoofd bevestigd werd. schreeuwde Zan gara: .Alle kapitalisten zijn luizige struik- roovers, addio de heele wereld vaarwel" De doctoren hebben geconstateerd dat de hersens van Zangara volkomen normaal waren. ——o VERKEERSONGEVAL. Gisteravond zijn in Kaulsbergdorf bij Berlijn, 3 mannen, die een niet verlichte handkar voortduwden door een vrachtwa gen aangereden. Twee hunner werden zoo zwaar gewond, dat zij onderweg naar het ziekenhuis overleden zijn. De derde be kwam arm- en beenfracturen. ZEEL VLIEGER VERONGELUKT. Zondagmiddag heeft de zweefvllegere- vereeniging Weissenburg vllegoefeningen gehouden Daarbij viel de 19-jarlge Karl Chretien met een schoolzweeftoestel van ongeveer 30 M. De ongelukkige werd zwaar gewond en overleed onderweg naar het zie kenhuis. Des morgens was een zweefvlieger uit Schwabmuenchen eveneens uit eeti hoogte van 30 M neergestort. Zijn toestel werd vernield, doch zelf bleef hij ongedeerd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Maandagmorgen werd voor het kanton gerecht alhier een aantal overtredingen van de Crislszulvelwet behandeld. Aller eerst was G. W. L. uit Sassenheim opge roepen, Verdachte was niet verschenen en daarom werd verstek verleend. Op 17 Fe bruari van dit jaar had de Rijkscontroleur van de Crislszulvelwet de heer Anker bij verdachte op zijn melkwagen te Sassen heim een viertal pakjes boter aangetrof fen, die niet volgens de Crisiswet gestem peld waren. Nadat de heer Anker was ge hoord, eischte het O.M. f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. De Kantonrechter deed onmiddellijk uitspraak en veroordeelde verdachte tot f. 20 of 10 dagen. Nog moest terechtstaan de winkelier G. R. waar ook boter was aangetroffen, die niet voldoende gestempeld was. De heer R. verklaarde, dat hij aan den boter- handelaar Rljsbergen te Leiden verzocht had de stempels niet zoo diep in de boter te drukken, daar dit vies en onsmakelijk was. De Kantonrechter gaf te kennen, dat dan zoo'n stempel weer gebruikt kon worden, maar volgens den heer R. was dit niet mogelijk daar dit dan financieel ver lies was. Het O.M. eischte hierop f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. Omdat niet vast stond wie of de boter afgeleverd had, sprak de Kantonrechter verdachte vrij. Daarop moest de winkelier H. de H. uit Voorschoten terecht staan, waar eveneens door den Rijkscontroleur Vaandrager boter was aangetroffen, die niet gestempeld was volgens de Crisiswet. De heer de H. had ook aan den boterhandelaar uit Leiden Rijsbergen verzocht de stempels niet te diep te drukken. Het O.M. eischte hierop f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. De Kan tonrechter deed onmiddellijk uitspraak, en sprak, daar niet bewezen was. wie de boter afgeleverd had, verdachte vrij. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den Politierechter stond terecht D. v. d. L., horlogemaker te Leiden, terzake van bedelarij. De Officier van Justitie, mr. Hoekstra, eischte tegen verdachte 3 dagen hechtenis en plaatsing in een werkinrich ting te Veenhuizen voor den tijd van 3 jaar. KANTONGERECHT ALPHEN. Ter strafzitting van het kantongerecht te Alphen stonden 76 zaken ter rolle. Als kantonrechter fungeerde mr. J. H. W. Ni- eolal. Allereerst stond terecht zekere K. P. v. R. van Nieuwveen die zich had te ver antwoorden wegens een jachtwetovertre ding, welke zaak ter vorige zitting was uit gesteld om nog eenige getuigen te hooren. Verdachte had ontkend op den in de dag vaarding bedoelden dag ln zijn land te hebben gejaagd. HIJ was dien dag afwezig geweest. Thans werd als getuige gehoord zekere E.. die tijdens het jagen in gezel schap van verdachte was geweest Deze getuige wist zich niets meer te herinne ren. wat de Ambtenaar van het O. M. vreemd vond. Een jongeman weet z.i dek sels goed wat er een halfjaar geleden ge beurd is; hij kreeg den indruk, dat getuige weigerde verklaringen af te leggen, waar om spr. verzocht getuige in gijzeling te stellen. De behandeling werd daarop een halfuur geschorst. Bij de latere behande ling bleef getuige volhouden zich niet meer te herinneren in gezelschap van verdachte te zijn geweest. De verbalisant nogmaals gehoord, verklaarde verdachte positief te hebben herkend. Ook verdachte's hond. welke verbalisant zeer goed kent was in de nabijheid van verdachte Verbalisant heeft dien hond zeer duidelijk gezien. De ambtenaar achtte het bewijs geleverd en requlreerde f.25 subs, 5 d. Uitspraak en veroordeeling conform. W. v. d. W. aan wien was ten laste gelegd overtreding der erisis-varkenswet. nJ. het voorradig hebben van varkens niet voor zien van een oormerk en wiens zaak ter vorige zitting was uitgesteld, stond thans wederom terecht. De kantonrechter vroeg verdachte of hem destijds ter ondertee- kening een verklaring was voorgehouden om lid van de Gewestelijke Varkenscen trale te worden. Verdachte zeide niet te weten, of hem een verklaring ter onder- teekening was aangeboden. Trouwens al dus verdachte, lk wti wel lid worden, doch ik kan niet. De bepalingen zijn te bezwaar lijk. Mlin bedrlif zou vermoord worden Mr. G. H. E. Nord Thomson de verdediger van verdachte beaamde, hetgeen verdachte be weerde. Het is voor een varkenshandelaar ondoenlijk lid van de Centrale te worden. Breedvoerig ginz verdachte's raadsman in op het onmogelijke van de betrekkelijke wet. Reeds ter vorige zitting ls komen vast te staan, dat niet is na te gaan of varkens voorzien zijn geweest van een oormerk In middels ls verdachte een tweede dagvaar ding beteekend. De verdediger wees er op, dat de Ambtenaar van het O. M. blijk baar, gelet op de stelling der tweede dag vaarding heeft ingezien, dat de eerste dag vaarding niet goed gesteld was. Hierdoor ontstond een incident. De Ambtenaar In terrumpeerde. dat de tweede dagvaarding nu niet ter sprake kwam. Thans wordt be handeld de eerste dagvaarding. Ik protes teer er tegen, aldus de Ambtenaar Indien de verdediger hiermede doorgaat. Verde diger zeide het recht te hebben in het. be lang van verdachte die feiten naar voren te brengen welke hij wilde als zijn hou ding maar correct bleef. Hij meende, dat hij zich wat dat betreft, niet te bulten ls gegaan. Al zou ik hier 3 uren willen pleiten aldus de verdediger, dan ls dit mijn zaak. Herhaaldelijk Interrumpeerde de Ambte naar, waarop de verdediger zich genood zaakt zag den kantonrechter bepaald te verzoeken den ambtenaar er op te wijzen, zich van verdere uitvallen te onthouden. De kantonrechter verzocht den ambtenaar rustig aan het woord te laten. Hiermede was het Incident gesloten. Na de zaak breedvoerig te hebben toegelicht eischte de ambtenaar f5 of 5 d. Hierop werd behan deld een tweede zaak tegen verdachte. De behandeling kwam vrijwel op de vorige zaak. De ambtenaar O. M. eischte f. 5 of 5 d met verbeurdverklaring der lnbeslagge- nomen varkens. De verdediger vond voor al de verbeurdverklaring te erg. De inbe- slaggenomen varkens hebben een waarde van ruim f. 2100. Deze straf zou te zwaar zijn voor een beweerd vergrijp tegen een wet wier toepassing ln de praktijk onmo gelijk is gebleken. In beide zaken zal de kantonrechter schriftelijk vonnis wijzen op 29 Maart a.s. De uitgestelde zaak tegen J. C. W. kwam nu weer aan de orde om den verbalisant den keurmeester van Keulen te hooren. Deze had in de Uskast bij verd.kalfsvleesch aangetroffen, dat stonk. Ook in de slacht plaats waren eenige kleine stukjes vleesch aanwezig, die bedorven waren. Verdachte zeide aan zijn knecht opdracht te hebben gegeven om dit laatste vleesch te vernie tigen. De Ambtenaar zijn requisitoir ne mende wees er op dat verdachte nu reeds herhaaldelijk wegens het geknoei ls ver oordeeld. De laatste maal tot f. 60 boete. Hij vond het feit zeer ernstig. De volksge zondheid kan door verdachte's optreden in gevaar worden gebracht. Er moet met kracht tegen dezen verd. worden opgetre den. Een geldboete is hier niet op haar plaats, dit hslpt blijkbaar niet. Spr. eischte een maand principale hechtenis. Mr A. Korver verdachte's raadsman zette in den breede uiteen, dat hier van geen opzet sprake is. Verdachte is slordig, dit moest verdediger toegeveo. Wanoeer verdachte er aan gedacht zou hebben dat ln zijn lis- kast bedorven vleesch aanwezig zou zijn geweest, dan had hlf dit toch zeer zeker verwijderd, omdat Juist op den dag dat dit door den keurmeester werd geconstateerd, verdachte wist dat deze zou komen om een geslacht dier te keuren. En het eigenaar dige is. zegt verdediger, dat verdachte on danks alles een goed beklante zaak heeft. Een vrijheidsstraf zou voor verdachte fu nest zt1n. Ik dring er op aan aldus de ver dediger. ln dit geval aan verdachte een geldboete on te leggen. De kantonrechter uitspraak doende, veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 150 subs. 1 maand hechtenis. Een aantal bewoners van Nieuwveen waren niet aangesloten aan de waterlei ding. De mekesten berieoen zich er op. dat zii de kosten van aansluiting niet kunnen betalen. Allen werden veroordeeld tot boe ten resp. van f. 5 en f. 3. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. DOODSLAG OF HAAR 15-JARIG DOCHTERTJE. De Hooge Raad heeft gisteren verwor pen het beroep van mej. M. S. te Kerk- rade, die wegens doodslag op haar 15- jarig dochtertje in hooger beroep door het Gerechtshof te 's Hertogenbosch is ver oordeeld tot 8 jaar gevangenisstraf. C. v. d. D. Wendt u met die vraag tot een deskundige. Daarin kunnen wij U niet raden. K. K., te B. Flink inspuiten in de gaatjes met petroleum. VOOR WOENSDAG 22 MAART 1933. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzendinz 8.00: Gramof.pl. 10.00: Morgenwiirlini VPRO 10.15: Uitz. v. Arb. in de Coritini Bedr.: VARA-Kleinorkest o. 1. v. Duchant" J. HekkertVan Eysden (sopraan) Leamire (declamatie) Gramof.pl. j,' Jager (causerie) 12.00: Concert door Notenkrakers" 0. 1. v. D. Wins en Gr'atJ platen 1.45: Zenderverzorging 2m Voor de vrouwen 3.00: Voor de kinderel 5.30: Orgelspel door J. Jong 6.15: Grl mofoonpl. 6.30: RVU. 7.00: Caused door J. Oudegeest 7.20: Concert door hij VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot 7.51 Herh. SOS-Berichten 8.00: Mattheus, Passion m. m. v. „De Stem des Volks" afl Den Haag, jongenskoor „De kleine stem het Residentie-Orkest, To v. d. Sluys pr.), Annle Woud (alt), M. Gobets (tenorL W .Ravelll (bariton), D. Weiman (basl Gravelotte (orgel), M. Flipse (clavecimbel Leiding: P. Zwager 9.30: Causerie do< F. v. Meurs 9.50: Vervolg Mattheus-Paj slon 11.00: Vaz Dlas en VARA-Varia 11.1512.00: Gramof.pl. Hulzen, 296 M. NCRV-Ultzending - 1 Schriftlezing en meditatie 8.15—9.30] Cramof.pl. 10.00: NCRV-Dameskoor - 10.30: Morgendienst 11.00: Vlool-recitj mevr. M. Meyer—Verhoeven. M. m. v. me; J. Troostwijk (plano) 12.15: Trio v. l Horst m. m. v. MevT. C. van Ravenzwaayj Mollenkamp (zang) 2.00: Landbuuw uurtje 3.00: Chr. Lectuur 3.30: OrgeL spel 4.00: Gramofoonpl. 4.30: Orgel concert 5.00: Kinderuur 6.00: Gril mofoonpl. 6.15: Causerie door H. Amd link 6.30: Engelsche les 7.00: Algd staan 7.45: Ned. Chr. Persbureau J 8.00: Samenkomst van het Leger des Heil te Goes o. 1. v. Comm. Bouwe Vlas. M. m g muziekcorpsen en zangbrigades o. 1. v. a4 G. Claeijs 9.30: Orgelconcert Jan Zwaï 10.30: Vaz Dlas 10.40—11.30: Gra mofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenw ding 10.50: Tijdsein, Berichten lli 11.20: Lezing 12.20: Orgelspel Q. Mij Lean 1.05: L. Kemp's Piccadilly Hote orkest 1.50: Gramofoonpl. 2.45: Voc de scholen 3.50: Sted. Orkest Boun mouth 0. 1. v. Sir Dan Godfrey m. m. Laf fitte (piano) 5.05: Orgelspel R. Net 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Chopin's Pianomuziek door L. Ent land 7.15, 7.35, 7.50 en 8.20: Lezingen 8.35: Uit de Queen's Hall: BBC-orke«. BBC-Koor. Jongenskoor en solisten 0. 1.1 Sir Henry Wood. Hindemlth's Oratorlui „Das Unaufhörllche" 10.35: Lezing 10.50: Declamatie 10.5512.20: Dansmu, ziek door Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1724 M. Gramofoonpl. 12.35: Concert door hei Omroeporkest 12.50: Orgelconcert h 1.25: Vervolg orkestconcert 7.40: GramoJ foonpl. 9.05: Gramofoonpl. 9.20 Com eert door orkest 0. 1. v. Elmendorff. Kalundborg, 1153 M. 11.20-1220j Concert uit Rest. „Wlvex" 2.20: Gramo, foonpl. 2.504.20: M. Hansen's orkest- 7.20: Werken van Ch. Kjeruif m. m. ?i solisten en het Omroeporkest o. 1. v. En Reesen 8.50: Omroeporkest 0. 1. v, Reesen 9.35—10.20: Muziek op oude 1 strumenten uit de Barock- en Rokokoiij I.angenberg, 473 M. 6.25: Gramofoon-J platen 11.20: Populair concert o. I Görlich, m. m. van E. F&rber—Sted] lalt) 12.20: Concert 0. 1. v. Eysoldt - 1.50: Gram. pl. 4.20: Concert o, 1. mul Wolf m. m. v. A. Holzer (bariton) 7.20:| Weragorkest o. 1. v. Buschkötter, m. m. v Udo Dammert (piano). In de pauze: Csu-I serie 9.4011.20: Concert 0. 1. van Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05: Uitzending vanl uit een theater. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: Ml Concert 0 .1. van P. Moreaux 1.30: 0»*l roeporkest o. 1. v. K. Walpot 5.20: Den:- muziek 6.35: Gramofoonpl. 6.50:1 Zangvoordracht 8.20: Gramofoono -I 8.30: Radio-tooneel 8.55: Gramofoonpl 9.20: Lamoureux-Concert uit Parijs.- 338 M.: 12.20: Omroeporkest 0.1. V. K. Wal-I pot 1.30: Concert o. 1. v. P. Moreaus 5 20: Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot 6.20: Gramofoonpl. 6.50: Znngvonrdracht 7.05: Gramofoonpl. 8.20: „Pinkster nacht". lyrische fantasie in 2 deelen. Tekst van M. Sabbe. Muziek van O. Roels. Orkest o. 1 v. A. Meulemans 11.05: Gramofoon- platen. Zeesen, 1635 M. 7.20: Juridische cau serie 7.50: „Musketiere", een vroolijk soldatenprogramma o. 1. v. Hans Peter Schmiedel 9.30 Berichten 10.20—1125 Dansmuziek o. 1. v. Leo Eysoldt. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE Iederen dag van 8 uur voorm tot 12 titü nam aansluiting op Hilversum en Hulzen. Voorts Woensdags. Vrijdags en Zater dags van 8—11 uur gramofoonmuzlek. 219. Want Jaap voelde zich ineens duizelig worden. HU had nog nooit zoo'n raar gevoel gehad, hoewel hU toch als de beste Hollandsche bij bekend stond. Het duurde niet lang of hl) viel met een smak bewusteloos op den grond. De Chineesche bij, die dit voorzien had, schudde lachend met zijn hoofd. 220. De Chineesche dokter bracht gauw een drankje, waarvan Jaap weer opknapte en toen le ln rul) voor lijn schoenen een groote bus honing had weten te oemacn- tigen, ging le met een leuk Chineesch hoedje op, weer terug naar den anderen kant der aarde. Zoo kwam 'e doodmoe weer in zUn korf aan en liet zijn vrouw proeven van het heerlijke vocht, dat ie had meegebracht 2-3 I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10