LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Maart 1933 SPORT. Burgerlijke Stand v. Leiden KERK- EW SCHOOLNIEUWS. UIT DE OMSTREKEN, AGENDA. BILJARTEN. ROBIJNS WERELDKAMPIOEN. Te Cairo is het tournooi gehouden om het wereldkampioenschap (drie banden». Onze landgenoot Robijns, houder van den titel, werd ook nu winnaar. De eindstand luidt: gew.verl. pnt. brt. hs. gem. 1. Robijns 6 0 300 477 6 0.628 2. Soussa 4 2 292 492 12 0.594 3. Puigvert 4 2 265 484 7 0.548 4 Kandalaft 4 2 278 517 6 0.538 5. Aeberhardt 2 4 245 486 7 0.505 6. Dramally 1 5 246 529 4 0.465 7. Prather 0 6 189 477 5 0.396 LEIDSCHE BILJARTBOND. De uitslagen van den wedstrijd 't Gr. Laken l"P. v. cleef l voor de extra- comp. L.B.B. luidt: pnt. brt. hs. gem. B. Teegelaar (443) 443 41 58 10.80 P. Meyers '119' 106 40 10 2.65 W. F. K. 170) 170 31 22 5.48 Th. Ouwerkerk <991 60 30 9 2.00 A. L. Iterson 115) 87 38 16 2.28 B. Brandt <96) 96 38 14 2.52 G. Teegelaar (104) 100 49 9 2.04 N. V. d. Hoogt (77) 77 49 7 1.57 'sGr. Laken 1 punt, P. v. Cleet 1 punt. De uitslag van Hollandla 1—Hollandia 2 voor de extra-eomp. L.B.B. luidt: W. Haasnoot (121) 68 19 11 3.57 J. C. v. d. Berg (375) 375 19 70 19.74 G.H. v.d Laan Jl (121) 80 29 14 2.75 P. M. v. d. Berg (211) 211 29 48 7117 D Kleen (118) 61 25 15 2.54 J. Remmelzwaal (161) 161 24 41 6.70 N. de Jong. res. (119) Ill 44 14 2.52 P. Bloot (133) 133 44 9 3.02 Hollandia 1 2 punten, Holl. 2 0 punten. BOKSEN. VAN KLAVEREN WINT VAN GANS- Van Klaveren heeft in Madison Square Garden te New York op punten gewonnen van den Amerikaan Gans. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP BANTAMGEWICHT. Voor 13.000 toeschouwers bokste Al Brown te Milaan tegen den Italiaan Bernasconi om het wereldkampioenschap bantamgewicht. De Italiaan, die den wereldkampioen had uitgedaagd, viel tegen en de strijd verliep over het algemeen teleurstellend. Al Brown won op punten. DAMMEN. BORDENWEDSTRIJD DAMCLUB „T.E.P." De uitslagen van den voortgezetten bor- üenwedstrijd zijn als volgt: K. v. Tol—Blij leven 0—2 W. DevelingW. J. v. d. Burg 11 A. SaunierTh. Barten 02 W. J. v. d. Burg—Blij leven02 3. BerefengerJ. H. Wegman 11 J. J. Dekker—J. Berefenger 20 A. G. de JeuA. Saunier20 K. van TolA. Saunier 20 J. Berefenger—K. v. Tol 02 w. DevelingBlij leven 02 Th. BartenBlijleven O—2 J. H. WegmanTh. Barten 20 M. J. MoerkensE. v. Tongeren 11 A. SaunierJ. H. Wegman 02 J. v. LeeuwenW. J. v. d. Burg 20 BlijlevenA. G. de Jeu 02 Th. Barten—E. van Tongeren 1—1 A. G. de JeuJ. v. d. Kaay 20 N. VerverJ. J. Bekker 02 RECLAME. DE ERFENIS DER VADEREN in den vorm van mooie witte tanden kan men door regelmatig poetsen met de bekende Chlorodont-tandpasta tot op hoogen leef tijd behouden. Een proef overtuigt. Per tube 35 cent. 7577 GEBOREN Henrietta Johanna Maria, D. van H. H. Catin en H. C. H. Hoogeveen. ONDERTROUWD: P. Buis jm. 31 j. en G. J. van Kampen jd. 24 j. J C. Koopman jm. 27 j. en J. K. v. Nieuwkerk jd. 27 j. H F. Roman Jm. 31 j. en G. Werkhoven jm. 30 j. W. van Polanen jm 21 j. en J. E. Seijn jd. 19 j. OVERLEDEN: M. van der KrogtHensing, vr. 73 j. E. Oudshoorn ongeh. vr. 75 j. PREDIKBEURT. LEIDEN. Geref. Gem. (N. Rijn)Hedennam. 8 uur ds. A. Verhage van Middelburg. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor Doornspijk, W. L. Mul der, te Hulzen. Voor Maartensdijk (U.), J. J. Timmer, te Ermelo. AALSMEER. De weg naar Uithoorn. De A.N.W.B. en de K.NA.C. hebben zich gericht tot den Minister van Defensie met een adres, waarin zij berichten, dat hun Vereenlglngen bij voortduring klachten be reiken over den slechten onderhoudstoe- stand van den bij het Departement van Defensie in beheer en onderhoud zijnde weg van Aalsmeer naar Uithoorn en dat bij een onlangs Ingesteld onderzoek is ge bleken dat inderdaad het wegdek op vele plaatsen in een zoodanigen toestand ver keert. dat het gevaar kan opleveren voor de veiligheid van het daarover gaande ver keer. iMtsdien verzochten die Vereenlgln gen het daarhmeen te willen lelden, dat de verharding van dezen weg afdoende wordt verbeterd. De bruine beuk. Het is een bekend feit. dat de bruine beukenboomen, welke in deze omgeving in vroegere Jaren veel voorkwamen en talrijke erven gedurende den zomer met hun don ker lommer sierden, de laatste jaren steeds zeldzamer worden. Onder de andere hoo rnen toch heerscht al langen tijd een groo- te sterfte en gezien deze ervaring gevoelt men er bijna niet meer voor om jonge beuken aan te planten. Naar aanleiding van het afsterven van den bruinen beuk is door den Plantenziektekundigen Dienst den onderzoek ingesteld en getracht de oor zaak op te sporen. Hierbij is komen vast te staan, dat men niet te doen heeft met een parasitaire ziekte, doch dat de oorzaak der sterfte wordt verklaard eensdeels door het verzakken der erven, waardoor de hoo rnen met hun wortels te veel in het bodem water komen te staan, anderdeels op reke ning wordt gesteld van den strengen win ter van 1929. waardoor hei wortelgestel ernstig getroffen is. De conclusie is. dat Aalsmeer niet het land is van den bruinen beuk. Te water. Toen de winkelier J. S.. uit de Dorps straat, Zaterdag per rijwiel op den Uiter- weg reed, had hij het ongeluk in het wa ter te geraken. Toegesnelde personen mochten er in slagen den drenkeling met het rijwiel op den kant te brengen. Ons bloemenccntrum in 1932. Blijkens het jaarverslag van den Aals- meerschen Tuinbouwbond heeft deze ge meente gedurende 1932 weer in de volle belangstelling van het buitenland gestaan. Met schier alle cultuurlanden ter wereld werd briefwisseling gevoerd, naar aanlei ding van gevraagde en verstrekte inlich tingen terwijl talrijke excursies ons cen trum van bloemcultures bezochten. Ook H. M. de Koningin gaf blijk van Haar be langstelling door een bezoek te brengen aan dit centrum. Gememoreerd worden de successen op de tentoonstellingen te Rotterdam, Zurich Gent. terwijl met groote voldoening gewag wordt gemaakt van de opheffing der Bel gische contlngenteering waardoor een vriendschappelijke samenwerking tusschen de bloemisten hier en onze zuidelijke bu ren niet is uitgebleven. Betreffende den handel wordt meegedeeld, dat de Aalsmeer- sche exporteurs in 1931 in Zwitserland heb ben ingevoerd aan bloemen voor een to taalbedrag van f. 198.000, wat in 1932 ge stegen was tot f. 252.000; Duitschland in 1931 f. 1.422.000 in 1932 f. 1.510.000: Frank rijk in 1931 f. 1.283.000. in 1932 (door con- tingentearing) 443.000. Per spoor werden in 1931 totaal 79.853 kisten verzonken, in 1932 06.842: per vliegtuig resp. 450.000 kilo en 292.000 kilo. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van Arie Verweij en Hendrika van Zetten. Jaarvergadering B. V. L. In de Chr. School vond de jaarvergade ring van de leden der B. V. L. plaats. De burgemeester de heer A. Verheul Az. opende en sprak een hartelijk welkomst woord tot de heeren J. Dercksen, voorz. der Gew- Landstormcommissie en luite nant mr. J. van Mechelen, secr. der Gew. Landstormcommissie belden te Gouda. De heer Dercksen dankte den burge meester voor de hartelijke woorden tot hem en zijn secretaris gesproken, schetste aan de hand van verschillende gebeurte nissen in ons land en andere landen hoe de B. V. L. steeds paraat moet blijven, op dat ons land bij rust en vrede altijd wel mag varen tot heil van onze Koningin en Vaderland. Vervolgens werd het woord gevoerd door luitenant van Mechelen. Deze besprak hef doel, de werkwijze, en de bescherming van land en regeering. Na een en ander in een gloedvolle rede uiteengezet te hebben werd door hem aan verschillende schutters het brevet voor scherpschutter uitgereikt. De voorzitter dankte belde sprekers en sloot na het zingen van het Wilhelmus dezen gezelligen avond. HAARLEMMERMEER. Door een wagen overreden. Op den Ringdijk nabij Sloten had een 5-jarig jongetje, dat op den weg speelde het ongeluk onder een met een paard bespannen wagen te geraken en door een der wielen overreden te worden. Met een gebroken been werd het kind opgenomen en onder geneeskundige behandeling ge steld. Brand. Alhier ontstond 's avonds omstreeks half- acht brand in het dubbel woonhuis met café aan den Leimuiderdijk, bewoond door de gezinnen Huis en Cardol. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het noodzakelijk werd geacht de brandweer uit Aalsmeer en Hoofddorp te alarmeeren. Aan het flink optreden van de brandweermannen, die het blusschings- werk met 7 stralen ter hand namen, is het te danken, dat de aangrenzende per- ceelen behouden bleven en den brand tot het woonhuis, dat nagenoeg geheel uit brandde, kon worden beperkt. De inboe dels werden een prooi der vlammen. Dé oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Uitvoering „De stem der Jeugd". Het Chr. Meisjeskoor „De stem der Jeugd" te Nieuw Vennep hield haar eerste uitvoering onder leiding van den heer Goedhart in de zaal van Hotel „Do Gouden Leeuw". De heer Snel opende met gebed. Hierna liet het zangkoor zich hooren in verschillende nummers. Het zangspel „De geleerde koekepan" viel bijzonder in den smaak en werd keurig uitge voerd. Ook het liedje: „In Volen- dam", werd zeer juist gezongen en op veler verzoek nog eens herhaald. Het vioolspel van de heeren Goedhart en Bax was goed. Mej. Goedhart cn de heer Goedhart speelden op uitnemende wijze vierhandig op piano „De Parade der Zinn- soldaten". Ook den lieer de Koning komt een woord van lof toe voor hetgeen hij heeft gezongen. De koornummers werden goed ten gehoore gebracht on uit het applaudiseeren bleek, dat de aanwezigen er van genoten. Ook mej. L. Goedhart komt een woord van lof toe voor haar prachtige begeleiding. De avond werd ge sloten met dankgebed van den heer Snel. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Zuster U te Vijfhuizen, die met haar rijwiel zoo'n noodlottigen val deed, heeft haar kniegewriclit op twee plaatsen ge broken, zoodat opname in een ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. o HILLEGOM. Sluiting der Teekencursus. De cursus in bouwkundig teekencn, die door de gemeente onder leiding van dei) heer \V. F. v. d. Rotte gegeven wordt, is gesloten met een expositie der werk stukken van do leerlingen in een lokaal der O.L. School. Drie en twintig jonge timmerlieden, metselaars en een loodgieter hebben ge toond, wat zij dezen winter gemaakt hebben. Wethouder Klaver vertegenwoor digde het gemeentebestuur en hield een toespraak tot de leerlingen en den leeraar. De beer van de Rotte beantwoordde den heer Klaver terwijl een der leerlingen namens allen bedankte en een blijk van waardeering voor het genoten onderricht aanbood. Deze cursus loopt vier winter- seizoens en betreft: rechtlijnig teekenen, houtverbindingen en kozijnen, kappen, trappen en ontwerpen voor kleinere bouw werken. Loop der bevolking. Gevestigd: P. Broekhof, Beeklaan 42; C. Jonkheer. Kerkstraat 4; H. Soest, Loos- terweg II 28; G. Vijfhuizen, Leidsche- straat 148. Vertrokken personen: M. Rathgeb, Kruis straat 30—32, Haarlem; M. J. van der Voet, Kruislaan 13, Hoofddorp; N. Heems kerk met gezin, Zwarteweg 15, Benno- broek; A. van Nobelen, SL Maria gen. gesticht, Noordwijk; H. Treiture met gezin, Adm. de Ruyterweg 350a, Amsterdam; Wed. M. C. Gahrmann met gezin, Leidsche- vaart 22, Bennehroek. Arbeidsbemiddeling. B ij de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 6- fabrieksarbeiders; 1 snel persdrukker, l drukker, 1 letterzetter, 1 betonwerker, 3 grondwerkers, 11 metse laars, 18 opperlieden, 23 timmerlieden, 5 schilders, 1 halfwas timmerman, 3 mach. houtbewerkers, 1 loodgieter-zinkwerkor, 1 steenhouwer, 2 halfwas-metselaars, 4 man denmakers, 1 kistenmaker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 1 electricien, 1 scheeps maker, 2 smeden, 3 wagenmakers, 1 rij wielhersteller, 1 monteur, 1 boekbinder, 3 broodbakkers, 33 bloemistarbeiders. 363 landarbeiders, 4 boerenarbeiders, 10 tuin- arbeiders, 2 plantsoenarbeiders, 16 jeugdige landarbeiders, 1 jeugdige tuinarbeider, 2 jeugdige bloemistarbeiders, 1 vr. winkel bediende. 1 m. winkelbediende. 2 venters, 3 handelsreizigers, 9 schippers, 2 half- wns-schippcrs, 9 chauffeurs-monteurs, 1 expeditie-knecht, 1 voerman, 1 poetser (tram), 1 varensgezel, 1 dekknecht, 1 ver zekeringsagent, 5 m. kantoorbediende, 2 idem ben. de 18 jaar, 2 boekhouders, 1 rv. kantoorbediende, 1 idem ben. de 18 jaar, 2 handlangers, .1 controleur, 43 losse arbeiders. Aanvrage werkgevers: 1 voldaan. Plaatsingen 1. Teruggetrokken: 15. Het rcparecren van riolen. Het groote riool van de gemeente in de Hoofdstraat bij de oude tramremise wordt gerepareerd, omdat de straat op vele plaatsen verzakte. Om de naden der buizen wordt een band van gewapend beton gelegd. Het riool in de Treslong straat is zeer slecht en zal vernieuwd moeten worden. Aan den raad zal om een crediet daarvoor gevraagd worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Op hol. Twee paarden van den voerman J. v. d. G. gingen op den Achterkerkweg op hol. Zij profiteerden niet lang van hun afge dwongen vrijheid want werden vrij spoedig gegrepen, voordat persoonlijke ongelukken konden voorkomen. Pastoor Schiphorst te Amsterdam benoemd. Hedenmorgen ontvingen wij het bericht dat pastoor Schiphorst door den Bisschop was benoem^ tot Pastoor van de St. Bone- faciuskerk te Amsterdam. Deze benoeming kwam geheel onverwacht. Pastoor Schip horst werd als pastoor te Katwijk benoemd op 30 Aug. 1929 na te voren werkzaam te zijn geweest als Kapelaan te Zierlkzee. Giessendam, Rotterdam en Amsterdam, Buitengewoon veel heeft hij ln deze 3'/s jaar voor de parochie gedaan. Wij noemen o.m. het plaatsen der nieuwe banken in het kerkgebouw ter vervanging van de banken uit de oude kerk. het aanleggen der centrale verwarming, het organiseeren en reorganlseeren van de jeugdverenigin gen en congregaties, de bouw van het „Rusthuis Callao" waarvan in Dec. de eerste steen ls gelegd en thans onder de kap is, het verfraaien en vergrooten van den tuin achter kerk en pastorie. Ver schillende verbeteringen en verfraaiingen hadden in de kerk plaats. Pastoor Schip horst was vicepresident van den Koren- bond St. Wllllbrordus en ook in deze functie een zeer geachte persoonlijkheid. Hij heeft ln den tijd dat hij kapelaan was te Rotterdam en Amsterdam en Kat wijk groote reizen gemaakt, zoo o.a. naar Palestina, Egypte, Afrika, Italië. Engeland, Noorwegen. Frankrijk enz. De pastoor was hier een hooggeachte persoonlijkheid! Koninklijk bezoek. Zaterdag kreeg Katwijk bezoek van H.M. de Koningin die per rijwiel uit Den Haag arriveerde. H.M. werd gevolgd door de Koninklijke auto, waarin H.M. van hier uit weer naar Den Haag terugkeerde. Gistermiddag te 4 uur passeerde H.M. Katwijk uit de richting Noordwijk naar Den Haag. KATWIJK AAN ZEE. De extra collecte voor behoeftige predikanten en predikantsweduwen ln de Herv. Kerk gehouden, heeft opgebracht de som van f. 130.30. Het bestuur van de Ver. tot Bevor dering der Zendingszaak" heeft mede- deellng ontvangen van mej. Aandewlel, dat zij voor haar functie bedankt heeft. Het bestuur gedenkt met dankbaarheid den trouwen arbeid gedurende ruim 8 Jaar door haar verricht. In haar plaats treedt op de heer C. v. d. Plas. De kerkcraad heeft als bestuurslid van deze vereeniging herkozen den heer G. van Rijn. In verband met onze aankondiging van het 25-jarlg bestaan van het Zee- hospitium op 4 April a.s„ zij hier gemeld, dat het Bestuur dit feit geheel onopge merkt voorbij wenscht te laten gaan, zulks met het oog op het overlijden van den stichter wijlen den heer A. S. v. d. Bergh nog kort geleden. Dat is ook de wensch van mevr. dr. van DorpBeneker Andreae die dan als directrice 25 jaar aan het Zeehospitium verbonden is. OEGSTGEEST. Aanrijding;. Op den hoek van den Rijksstraatweg en het Wtlhelminapark had ,een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van en bestuurd door J. C. H. wonende te Rijns- burg en een personen auto bestuurd door A. J. A. de H. wonende te Zuilen. De vrachtauto werd opzij geduwd en aan den kant van den weg geworpen, waar zij zwaar beschadigd werd en door een andere auto moest worden weggesleept. De perso nenauto reed nog 'n eind door en werd aan de carrosserie beschadigd, doch kon op eigen kracht verder rijden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie onderzoekt de zaak. Op den Rijksstraatweg nabil de grens Sassenheim reed hedenmorgen da bestuurder van auto G. 19485 op zoodanig roekelooze wijze, dat hij tengevolge daar van tegen een aldaar staande telefoon paal is geslagen waardoor de auto ernstig beschadigd werd. Met een eerstvolgende passeerende vrachtauto is hij onmiddel lijk in de richting den Haag doorgereden. RIJNSBURG. Jaarvergadering „Bloemenlust". De veillngsvereenlglng Bloemenlust" hield bij den heer J. J Verbree haar jaar vergadering, welke blijkens de presentie lijst door 86 leden werd bijgewoond. De vergadering werd geopend door den voorzitter den heer G. den Hcljer, die er op wees, dat de tijd voor het vak nog ver- van rooskleurig is en de bedrijfsresultaten ook thans nog zeer slecht zijn. Een licht punt is nog, dat de bloemen tot nu toe steeds, zij het tegen lage prijzen, koopers konden vinden, zoodat men tenminste niet tot vernietiging behoefde over te gaan. De voorzitter eindigde, met het verzoek aan de leden, om onder alle omstandigheden trouw hun medewerking te verleenen, tot bloei der vereeniging. De secretaris, de heer D. van Egmond N.Jzn, las de notulen der vorige vergade ring; deze werden ongewijzigd vastgesteld. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit. Ook dit verslag sprak van moeite en strijd niet alleen, maar ook van overwinning. Dank werd gebracht aan den oud-voor zitter Adr. den Heijer, die men benoemd heeft tot eere-voorzitter van de vereeni ging, voor wie de nieuwe voorzitter, zijn zoon G. den Heijer, ook reeds veel goeds tot stand wist te brengen, De algemeene maatschappelijk toestand en de daarvan het gevolg zijnde vele ver gaderingen, eischten veel werk Spr. hoopte echter, met medewerking der leden en met God's zegen zijn werk te kunnen blij ven voortzetten. Hierop volgde het financieele verslag, van den penningmeester, den heer C. Hogewoning. De omzet over het vorig boekjaar bleek hieruit bedragen te heb ben f 119.084,63. Een klein nadeelig saldo wordt door nog loopende vorderingen ge dekt. Nadat de kascommlssle omtrent reke ning en verantwoording van den penning meester gunstig gerapporteerd heeft, wordt hem onder dankzegging voor zijn accuraat beheer algeheele decharge ver leend. Bij de thans volgende bestuursverkie zing werd de aan de beurt van aftreding- zijnde voorzitter met bijna algemeene stemmen herkozen. Deze verklaarde met lust en kracht de vereeniging ook verder te willen dienen. Hierna volgde inning der contributie. BIJ de rondvraag brachten de heeren Jan Braun en A. v. d. Meij het bestuur dank voor het, ondanks de vele moeilijk heden, goede verslag en het gehouden be heer, waarmede spr. de vereeniging felici teerde. Nog eenige vragen van huishoudelijken aard werden, tot genoegen der vragers, door den voorzitter beantwoord, waarna deze overging tot sluiting der vergadering. Hierna volgde een verloting van 31 fraaie prijzen. De Veilingomzet. In de maand Februari werd aan „Flora" geveild voor een bedrag van f 165.448.38. In 1932 was dit cijfer over dezelfde maand f. 164 473.37 of f. 975.01 minder. VEUR—LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De Raad van Veur komt hedenavond te 7.15 uur ln openbare zitting bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingek. stukken. 3. Beëediging nieuw benoemd lid van den Raad de heer Zuidwijk 4. Benoeming wet houder vacature F. van Heijningen. 5. Be- HEDEN: Den Burcht: Verg. van Melkveehouders 7'/i uur nam. Den Burcht: Vrijz. Dem. Bond. Spr mr] H. P. Marchant, 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leldsche Radio-ver I 8i/4 uur nam. Prediker: Chr. Dem. Unie: Spr, FeddJ Schurer, 8 uur nam. Prediker: Spr. F. Luytjes. 8 uur nam. Schouwburg: Nederlandsch-Indisch T00J neel. „Mr. Rosenfcld, advocaat en proouJ reur....". 8 uur 15 nam. Katwijk aan Zee (Casa CaralH Aig. Verg. Coöp. Boerenleenbank, 7»/! uur nam. Dinsdag. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg sjijl Samenkomst te 8 uur nam. Woensdag. Stadsgehoorzaal (groote zaal): Laatstél Volksbljeenkomst; 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.: „Geboycot". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam.: „De strafzaak van Gelder". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur.l Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur- Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam.:| „De firma Adam cn Eva". Woensdag en Zaterdag nam, 2 uur, I Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Geneei-I kunde: Consultatiebureau voor moeilijkeI kinderen. Halftwee tot 3 uur nam, Inën-r ting tegen diphterie 4—5 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventleve Ge-1 neeskunde. Consultatiebureau voor Alco-1 hollsten. 710 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst derl apotheken wordt van Maandag 20 tot enl met Zondag 26 Maart a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijnl 18, telef. 523. noeming lid Commissie van beheer Llcht- bedrljf vacature F. v, Heijningen. 6. Voor ziening ln vacature's en Hoofdstembu reau tevens centraal stembureau en stem- bureaux voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal en Provinciale Staten. 7. Voorstel toekenning presentiegeld, f. 1.50 per zitting orgaan be doeld in art. 1 der steunregeling voor werkloozen. 8. Voorstel tot vaststellui; voorschotten over 1933 volgens art. 101 Lager Onderwijswet 1920. 9. Verder voor komende zaken. VOORHOUT. Ledenvergadering H. B. G. Alhier vergaderde de afd. Voorhout vw het H.B.G. De voorzitter de heer P. v. I Hulst heette de niet zeer talrijke aanw- zigen welkom, en drukte er z n spijt over uit, dat niet meer leden aanwezig waren. De notulen werden ongewijzigd goedge keurd. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur de vergoeding voor de afgevaar-1 dlgden naar de algemeene vergadering, I welke thans f. 3.50 bedraagt te hoog acht, het bestuur wil het bedrag tot f.2 terug brengen. Na eenige discussie werd het be drag op f2.50 gebracht. Als afgevaardig den naar de algemeene vergadering wer-1 den gekozen de heeren P. L. Warmerdam en P. v. d. Hulst. Hierna werd het nieuwe concept-regie-1 ment voorgelezen en met algemeene stem men goedgekeurd. De heer P. L. Warmerdam wenschte op de algemeene vergadering namens de M- Voorhout een voorstel in te dienen, waarin gevraagd wordt, ontheffing van het roye ment te verleenen aan leden die door oe tijdsomstandigheden niet in staat zijn oe kosten van het 2 ct. per roe fonds te be talen. en opheffing van het fonds te be pleiten voor het jaar 1934. en indien t< niet mogelijk is de kosten aanzienlijk 'e verlagen. Dit voorstel werd met algemeen? stemmen aangenomen. Na de rondvra»? volgde sluiting. WARMOND. Oprichting „Wit gele kruis." In Hotel „de Zon" vond een vergadering plaats van de R.K. Wijkverpleging, welte ten doel had deze vereeniging om te zet ten in een afdeeiing van het „Witis* Kruis." De adviseur, de pastoor, heette a aanwezigen hartelijk welkom. spreke wees er op, dat het 't verlangen van den Bisschop is, dat zoo mogelijk uj Parochie een afdeeiing van het Wit oe Kruis wordt opgericht terwijl in die Faro chies waar een R.K. Wijkverpleging slaat, deze vereeniging wordt omgezei1 een afdeeiing van het Wit Gele1 Kru Rector Elzenbroek van Noordwykernoui gaf een historisch overzicht van het 0 staan van het Wit Gele Kruis, datv de Katholieken in de plaats moet tiea van het Groene Kruis en het Witte K Zeer zeker, aldus spr., zal de Bisschop een bijzondere reden hebben om to i' richting en sterke bevordering W} te instelling in de verschillende l'al°c„oren- moeten aandringen, daar de twee v genoemde neutrale instelling toch 0 jti gewoon goed en tot ieders tevred functioneerden. Als men zich oe g stelt wat de taak is van het wn Kruis heeft men tevens het antwo [ict de eerste vraag. De taak immers Wit Gele Kruis is in de eerste plaa

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6