748te Jaarpanp MAANDAG 20 MAART 1933 No. 22393 QFFiCIEELE KENNISGEVING EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. MUZIEK. tGEM, nd half fseu jo a hoopt ze- Alien n Vrtl. J LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN satie >9. agavoj we w J ?n in komt] PRIJS DER ADVERTENTIEN Cts. per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Leiden per 3 maanden t. 2.35: per week t 0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week 0.18 Franco per post 1.2.35 portokosten. ooaeSit nummer bestaat uit DRIE Bladen ellepr^ Steet sen ering v/i ing uur Pr. Qdenr Heft uit* Burgemeester en Wethouders van Leiden teugen ter algemeene kennis, dat de Don- trsteeg, in verband met het verrichten BonMan werkzaamheden aan het kabelnet, op ;hak linsdag 21 Maart a.s., van des voormiddags uur tot des namiddags 4 uur, voor het itrkeer met rij- en voertuigen, is afge- il0ten' a. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. 1 Maai verkit Graai ht) at tr sas 3.30 Jonge ikonn ig Ad Ver. 1/4 ondef end«; >E" afsluiting donkersteeg. Leiden. 20 Maart 1933. 7601 het vijftigjarig bestaan der ambachtsschool. De plannen der oud-leerlingen. Voor de tweede maal waren Zaterdag Kle oud-leerlingen, nu in een grootere aal van hotel „Den Burcht" bijeen. Na idm bet welkom en opening door den voorzitter lan de feestcommissie, den heer Fasseron, trachten secretaris en penningmeester terslag uit, eerstgenoemde over ae vorige rergadering, de tweede over den stand der las op dat oogenblik. Voor oogen houdende bet reeds op de vorige vergadering ge noemde plan, om behalve een aan te bie den huldeblijk, een soberen, doch waardi jen feestavond te organiseeren, noemde de voorz. de kas nog lijdende aan onder- loeding. „Waar blijven de oudere oud- leerlingen, waarom zijn er hier niet meer aanwezig?" zei hij. Eén der aanwezigen meende daarop een antwoord te kunnen jeven. „De meening heerscht n.l. dat de oudere oud-leerlingen minder welkom zijn. De voorz. was dankbaar voor deze mede- teeling, ontkende het bestaan er van per- inent en bewees het tegendeel. Na eenige bespreking .erzocht de voor- fiter uit de vergadering een ander plan tor een waardige herdenking, van den- siden financièelen opzet naar voren te sagen. Nadat verschillende aanwezigen ia meening hadden geuit, kwam men nreen het eerste plan aan te houden. De raimissie zal trachten zooveel mogelijk de «deren tot deelneming te bewegen, waar- te ook de aanwezigen werden opgewekt. Spoed is echter geboden want de herden- tingsdag nadert snel. Doordat de voorz. niet langer aanwezig Ion zijn, beëindigde de 2e voorz. de be sprekingen, met een woord van dank voor de opkomst. De penningm. werd eenigs- lins optimistisch toen na afloop de kas veer een ruggesteuntje kreeg. RING LEIDEN EN OMSTREKEN VAN CHR. ZANGVEREENIGINGEN. Voor het alhier te houden Zaalconcours Jp 17 en 18 Mei a.s. in de Stadsgehoorzaal, Uebben de volgende personen zitting ge nomen in het Eere-comité. waarvan bur gemeester mr A. van de Sande Bakhuy- Izen het voorzitterschap heeft aanvaard: Imr. A. van de Sande Bakhuijzen, burge- Imeester der gemeente Leiden: jhr. mr. dr. |N. C. de Gijselaar, oud-burgemeester der Uemeente Leiden en lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal te Wassenaar; H. Rooseboom, luitenant-kolonel, garnizoens commandant te Leiden; J. P. Gouverneur, burgemeester der gemeente Sassenheim; H van Alphen. burgemeester der gem. Zandvoort: mr. K. J. G Baron van Har- denbroek, burgemeester der gemeente Bennebroek. E. Vernède, burgemeester der gemeente Voorschoten; A. J. van Gerre- hnk, burg. der gemeente Oegstgeest; M. I E. Kwint. burg. der gem. Koudekerk; J. R. V, M van der Mortel, burg. der gem. Roordwijk; prof. dr. P. C T. van der Hoe ven, hoogleeraar te Lelden; prof. mr. R. Kranenburg, hoogleeraar te Leiden en lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal; rur dr. C. E. van Strijen, secretaris der gemeente Leiden; J. Splinter, wethouder der gem. Leiden; mr. A. F. L M. Tepe, weth. der gem. Leiden; T. S. Goslinga, weth. der gem. Leiden; J. Pieterson Moens. Voorzitter Bond van Chr. Zangvereni gingen in Nederland te Den Haag; R. J. Meijer, commissaris van politie te Leiden R G Rosier, oud-refer.. chef Alg. Zaken der gem. Leiden; mr. F. Ligtenberg, kan tonrechter te Leiden; H. H Maas, directeur van het oude en nieuwe Acade misch Ziekenhuis te Leiden: J. W Henny, directeur Leidsch Dagblad; W. v. d. Laan, voorzitter 3 October Vereeniging te Lei den; mr P E Briët advocaat te Leiden; as. Joh. W. Groot Enzerink, Ned. Herv. Wedikant te Leiden: ds. D. Kuilman. Ned. Herv. predikant te Leiden; ds. M. J. Pun- selle, Ned Herv. predikant te Leiden; ds H. Thomas, Geref. predikant te Leiden; C. F. van Ginkel, directeur Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden: H. van Poelgeest, directeur steenfabriek „Ouderzorg" te leiderdorp; J A. v. d. Reijden, raadslid der gemeente Leiden: Jac. Wilbrink, raadslid der gemeente Leiden. Verschillende heeren hebben reeds een Prijs voor het concours beschikbaar gesteld. Aan dit coucours wordt door 20 Zang verenigingen deelgenomen, welke over ™ee avonden zijn verdeeld. liberale staatspartij „de vrijheidsbond". Vergadering der Centrale Kiesvcreeniging Leiden. De Centrale Kiesvereeniging Leiden heeft Zaterdag de propaganda voor de a.s. verkiezingen ingezet door een openbare vergadering in de sociëteit „Ons Genoe gen" te Gouda. Nadat de druk bezochte vergadering v/as geopend door den voorzitter, dr. T. Bee kenkamp, lid van de Provinciale Staten, trad als eerste spreekster op mevrouw mr. C. C. BakkerVan Bosse, die ondanks alle mislukkingen, haar vertrouwen uitsprak in het Volkenbondswerk, aandrong op maatregelen van afweer tot behoud onzer economische en staatkundige positie en tenslotte waarschuwde tegen versnippe ring van krachten, waarvan de Bond voor Nationaal Herstel een slecht voorbeeld geeft. De burgemeester van Lekkerkerk, de heer C. G. Roos hield vervolgens een rede ever „Crisisbeleid en platteland", waarin hij geleidelijke koersverandering be pleitte. zich verzette tegen agrarische autarkie en aandrong op herstel van het vr;je marktmechanisme. Mr. A. N. Molenaar, uit Wassenaar, be sprak hierna de innerlijke waarde van een krachtig bestuur. Mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, wet houder v. financiën der gemeente Gouda, voerde het woord over: „Ongezonde Ge- meentehuishouding". De voornaamste moeilijkheid, waarin momenteel de gemeenten verkeeren is r.aar algemeen oordeel de crisistoestand Ais voornaamste oorzaak daarvan wijst spre ker op het feit, dat de overheidslichamen, en in het bijzonder de gemeenten, een budget hebben, dat gebukt gaat onder vaste lasten. d'e zelfs in tijden van hoog conjunctuur zijns inziens reeds te zwaie eischen stelde aan de draagkracht der burgerij. In tijden van depressie zijn die lasten niet meer op te brengen, en daar zi.i vaste lasten ziin, kan men zich er niet, wanneer het noodie is. van ontdoen. Als verder oorzaak van den ongezonden toestand noemde spr. de afhankelijkheid van raadsleden van een groep van het overheidspersoneel. waarvan in Amster dam de S.D.A.P. een beschamend voorbeeld heeft gegeven. Wij moeten volgens spreker terug tot den gezonden toestand, dat de vertegen woordiger in openbare lichamen, zitting heeft voor het dienen van het algemeen belang Om dit te bereiken zou de invloed van de Klesvereenigingen beperkt en die van dc kiezers zelf vermeerderd moeten worden. Spreker bepleit daarom óf verlaging var. het percentage, waarmee men met voor keursstemmen gekozen kan worden óf het stelsel, zooals ook bli verkiezing van de Kamer van Koonhandel geldt, waarbij de k ezer zelf de volgorde van zijn candidaten kan aangeven. Op deze wbze vermeerdert men den Invloed van den kiezer, wordt weer naar personen en ni=t naar lijsten oezien en komen dus de persoonlijke kwaliteiten meer naar voren. De laatste spreker, nrof dr. E D. Eerd- mans uit Leiden, hield een rede over: .De liberale beginselen". De liberale beginselen, zei hij, gaan uit van de werkelijkheid in staat en maat schappij. Ons volk vormt door geschiedenis en taal een eenheid, die in den Ned. Staat is belichaamd Eendracht maakt macht, tweedracht verdeelt en verzwakt. Daarom moet de staat bevorderen wat de eenheid dient. De liberalen willen het grondwettoibk koningschap en den parlementairen regee- ringsvorm, een door en uit het volk ge kozen Staten-Generaal, die de basis vormt voor een kabinet, benoemd door de Kioon, doch steunend op de volksvertegenwoor diging In den strijd tegen de liberalen hebben de partijformeerders gegrepen naar kerke lijk en maatsehaDpelijk eigenbelang als uitgangspunten. De gevolgen ziin liat wij in groepen worden versplinterd, dat geen parlementaire meerderheidsregeering tot stand komt. Hierdoor zijn onze overheidslichamen ontaard; Staatskundige eereambten ziin beroepen geworden, de vertegenwoordiger van het algemeen belang is verdrongen door de vrijgestelden. De vrijgestelden or ganiseerden onze welvaart dood. Onze ha vens zijn leeg. Onze diamant-industrie is stervend. Er is thans in Nederland een tyrannie van de vakvereenigingen. De plannen zijn reeds gemaakt, om dit te be stendigen. De roode politiek van Aalbetse moet, de arbeiders voor de Kerk behouden en kiikt in olaats van naar de onbetrouw bare Chr.-H'st. naar de vriiz demo-raten Als libprale kiezers dit nu goed in de hand willen werken, dan moeten zij op Coliin stemmen. Want de Anti's en de R - Kath ziin gezworen kameraden Dan krijgen wij de verdere afslachting van onze nijverheid door het gildewezen in den vorm van bedrijfsraden Ook de landbouw zal het dan nog zwaarder krijgen dan zij het nu reeds heeft! SDr. besloot met, de opmerking, dat voor Nederland de liberale beginselen den eenigen weg uit het moeras vormen. RIJWIELPAD HEERENSTRAAT. Men verzoekt ons te berichten, dat de Heerenstraat tusschen de 3-Octoberstraat en den Witte Singel gedeeltelijk opnieuw bestraat is, en dat het rijwielpad aldaar is vervallen. De borden tot aanduiding van het rijwielpad zijn weggenomen Den wiel rijders wordt er op gewezen, dat zij. ko mende van de zijde Witte Singel thans de rechterzijde van den rijweg moeten houden. feestavond sportvereeniging „leidsch dagblad". Velen hadden zich Zaterdagavond op gemaakt naar de „Harmonie", waar een feestavond plaats vond, georganiseerd door de sportvereeniging „Leidsch Dagblad". In een buitengewoon opgewekte stemming is men daar tot diep in den nacht bijeenge bleven en heeft men genoten van een uiterst verzorgd programma, dat aan af wisseling overrijk was. De opening geschiedde door den voorzit ter. den heer J. Heemskerk, die in een humoristisch getint speechje onmiddellijk de animo er in bracht en het voor een avond als deze gewenschte contact schiep. Van het programma mag wel allereerst genoemd worden de zang van mejuffrouw Grethe Versteeg: in enkele goedgekozen nummers meerendeels bekende moderne filmschlagers gaf zij niet slechts blijk van een geschoold orgaan, doch ook van een goede uitspraak, terwijl mede haar voordracht aan de uit radio of bioscoop vertrouwde melodieën een beschaafd cachet verleende. Haar succes was groot; de voorzitter bood de zangeres uit dank bloemen en nog een verrassing aan Het strijkje, onder leiding van den heer Gerritsen, dat voor den aanvang reeds voor vroolijke muziek had zorg gedragen, bleek onuitputtelijk in steeds weer nieuwe jazz nummers, terwijl de leider meermalen liedjes voordroeg en de heer Kleuten zich ook als solo-violist deed hooren. De leden der'vereeniging traden ook zelf op: daar was de heer Van der Meijden, die zich als een eerste-rangs humorist deed kennen, zoowel als conférencier, leider van den ma'sazang en in zijn geestige revue- schets Laat de bal maar rollen". Talrijke alleraardigste liedjes, waarin het lief en leed der vereeniging werden bezongen en waarvan de aanwezigen telkens enthou siast het refrein meezongen, verhoogden ie stemming van dezen voortreffelijk geor- ganiseerden avond. Velerlei attracties, als een tombola met mooie nriizen. doeltraD- pen voor dames en veteranen, enz. en een geanimeerd bal maakten dezen avond tot een. die een hoogst aangenamen indruk heeft achtergelaten' Den orcan'caforen van dit geslaafd festijn komt z-'-er een woord van welgemeende hulde to°! LEIDSCHE H.B.S.-VEREENIGING „DE TREKVOGELS". Zaterdagavond kon de laatste gewone winterbijcaikor.-jt van bovengenoemde vereeniging, wake gaiouden werd in z-o- merlust, z:ch in oen bijzonder groote op komst verheugen. Nadat de voorzitter, voor een zoo goed als gevulde zaal zijn welkomstwoord nad uitgesproken werd een begin gemaakt .net het tooneelstukje: „De Wedergeboorte". De moeilijke rollen weiden uitstekend ver tolkt, waarbij vooral mej. N. Verheij v. Wijk naar voren kwam door haar levendig en expressief spel Het stukje, gespeeld op een aardig aangekleed tooneel en in vlot tempo, verwierf dan ook een hartelijk ap- plous. Na een pauze, verkort door muziek, wer den enkele krontjong-liedjes ten gehoore gebracht. De zuivere, sentimenteele mu ziek, en de schilderachtige enscéneering van de in 't wit gekleede spelers op een donkergroenen achtergrond misten hun uitwerking op de toehoorders niet! Het hierop volgende nummer was een „Tulit-dance" die met groote sierlijkheid door een tiental meisjes in buitengewoon aardige costuums gedanst werd De keurig beheerschte bewegingen en het uitnemend volgehouden tempo, getuigden, evenals trouwens al het vertoonde, van uitstekende voorbereiding. Het zoozeer gewaardeerd tempo, werd het hoogste opgevoerd in een „apachen- dans" en een rhytmisch gedanste uitbeel ding van een saxophoonmelodie, door C. Verheij van Wijk. Zoowel het tooneelstuk als de dansen danken voor 't grootste deel hun succes aan den heer H. Zwarenstein. die de lei ding van het bijzonder goed geslaagde artistieke gedeelte van den avond welwil lend op zich had genomen; hij heeft dezen avond tot een succes gemaakt! Van 10—12 werd nog gedanst, met mu ziek van de „Cracker Jacks", wier samen stelling eenigszins was gewijzigd en daar door verbeterd! tooneelvereeniging „d. v. s." BEZOEK VAN HERTHA THIELE. Naar wij vernemen zal Woensdagavond te halftwaalf in een speciale nachtvoor stelling in het Trianon-theater vertoond worden het veelbesproken filmwerk „Aus dem Tagebuch einer Frauenarztin", „Das erste Recht des Kindes", naar 't manuscript van Thea von Harbou. waarin Hertha Thieie. bekend o.a. uit „Madchen in Uni form", Kühle Wampe". enz., de hoofdrol speelt. Deze jonge kunstenares, die steeds zoo wist te boeien en in korten tijd een grooten naam maakte, zal deze voorstel ling persoonlijk bijwonen en inleiden. Zij werd reeds op een hartelijke wijze in Rotterdam en in Den Haag ontvangen en zulks zal ook stellig hier het geval zijn. Men kan zich op eenige interessante uren voorbereiden! Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in dit blad. Een geslaagde uitvoering. In gebouw ..Concordia" heeft de Tooneel- vereenlging „Door Vriendschap Saamge- bracht" Zaterdagavond haar tweede uit voering gegeven De zaal was vrij wel ge heel bezet en ook ditmaal werd het een bii uitstek geslaagde avond Getuigde de eerste uitvoering der jonge vereeniging van verdienstelijk spel. deze tweede bewees, dat er danig is gestudeerd en de vooruit gang was dan ook duidelijk merkbaar. Zoo wel in het tooneelspel .Als de Poorten opengaan.als in de na de pauze op gevoerde klucht Een Vergissing" werd vaak verdienstelijk individueel en samen spel vertoond en het succes dat belde stukken oogstten, was dan ook volkomen gerechtvaardigd Naast het spel der op- vee-enden verdienen de regie van den heer G Mulder en het kapwerk van P van der Pyl verme'ding. Tenslotte werd onder lei ding van d°n heer H. J Visser nog menig uurtje gezellig gedanst waarbij John Boe- lee met zijn Accordeon Jazz en Tango Bard de muzikale mpdewerking verleende Jammer was dat door omstandigheden buiten het beduur om het bekende accor deon-duo de Cavalla's niet optraden. Evenwel was bet een gezellige en vlot ver! ponen u'tvoering. w? ar on de vereeni ging met voldoening kan terugzien. VRIJWILLIG LANDSTORMCORPS MOTORDIENST SECTIE LEIDEN. Aan de 24 uurs-oefenrit, uitgeschreven dcor de Vrijw. Burgerwacht te Amsterdam op 24 en 25 Maart a.s. zullen voor de Sectie Leiden uitkomen de vrijwilligers G. van Oerle (teamleider), Jac. Janson. N. v. d. Meene en C. B. Duymaer van Twist. De vrijwilligers zullen ook het team- merk Harley Davidson vormen. BINNENLAND De 171e algemeene vergadering van „Bloembollen-Cultuur". (3e Blad). De voorgenomen maatregelen tegen het dansen; critiek uit de Eerste Kamer. (Bin nenland. 3e Blad). De nieuwe koers bij Defensie. (Binnen land. 3e Blad). Bijzonderheden omtrent den steun aan de suiberbietenteelt. (Land- en Tuinbouw, 3e Blad). BUITENLAND Het bezoek der Engelsche ministers aan Rome. (Buitenl. en Tel.. Ie Blad). Ook Mussolini ontwikkelt een vredes voorstel. (Buitenl.. Ie Blad). Lutlier benoemd tot Duitsch gezant te Washington. (Buitenl., Ie Blad). Morgen, als de nieuwe Rijksdag bijeen komt, wordt tot een feestdag in Duitsch- land gemaakt. (Buitenl., Ie Blad). RESIDENTIE-ORKEST. WILLEM ANDRIESSEN. Gistermiddag heeft het Residentie- Orkest voor dit muziekseizoen afscheid van Leiden genomen. Een Zondagmiddagconcert is iets nieuws in de Leidsche concertprak- tijk. Heeft overal elders de ondervinding geleerd dat men een deel van den Zon dagmiddag gaarne besteedt voor ernstig muziekgenot in onze stad is het gebleken niet anders te zijn gesteld. De zaal was flink bezet. Hat trof ons dat veel ouders hun jeugdige kinderen, die aan avondcon certen nog niet toe zijn. hadden meegeno men. Zaak van belang uit opvoedkundig oogpunt Het nrogramma vermeldde drie kapitale Beethovens: Leonore III. vierde pianocon cert (met Willem Andriessen als solist) en de zevende symchonie. Hoogtepunten der gansche muziekliteratuur. Geslachten heb ben er hun hart aan opgehaald; vele na het onze zullen het blijven doen. De schoon heid van Beethoven vereenzelvigen we im mers met de schoonheid in den zin van absoluut begrio. Dat mag nu niet heele- maal juist zijn. maar zoolang de muziek, die uit den strijd des levens is geboren, na hem nog niet diens vorm. diens waar heid en grootheid heeft kunnen evenaren, is Beethoven maatstaf geworden, waaraan we al het andere gaan meten. Ook al weer een dwaling; maar die we practisch niet kunnen vermijden. Beethovens muziek is de voor ons ideale uitdrukking van het tot de hoogste hoogten gestegen menschen- leven Hier dekken muziek en zielstoestand elkaar volkomen Beethovens muziek zegt alles nauwkeurig, scherp omlijnd, ontwij felbaar juist. Zijn taal is oneindig gedif ferentieerd. Zijn taal blijft altijd taal. Ze wordt nooit ontsierd door zekere manieren. Hierop moet in deze beschouwing de na druk worden gelegd. Want bijna niemand is geheel vrij van zekere zegswijzen of wen dingen. die het volle pond hunner oor spronkelijke beteekenis niet meer waard zijn. Dat is o.i. ook de reden, dat we Beet hoven steeds mooi blijven vinden. Dat we steeds nieuwe schoonheden ontdekken, hoe vaak we een stuk ook hooren. Ook is daar in meaner wij. de verklaring te vinden van het feit dat Beethoven eensdeels de geheele muziekoroduct.ie- van de 19e eeuw heeft beheerscht. anderdeels geen enke len navolger heeft gehad. Men kent Men delssohn- en Brahms-epigonen, maar Beethovenepigonen bestaan niet. Te meer omdat de naam Beethoven wei nig of niet was voorgekomen op de pro gramma's der zes abonnementsconcerten had het allen zin in de afscheidsmatinée den grooten meester alleen het woord te laten. Voor den aanvang van het concert maakte de heer Rodrigues die onlangs den afgetreden administrateur Völlmar is op gevolgd bekend dat Dr Van Anrooy onge steld was en dat het concert zou worden gedirigeerd door den 2en dirigent Leo Ruiiarok. We hebben al eens vaker de ge legenheid gehad te wijzen oo de voortref- fe!ii'"> eieerschaooen als orkestle'der var den heer Ruijgrok En die ziin ook nu weer met groote stelligheid gebleken Men voelt in hem een persoonlijkheid, iemand met eigen visie, die de partituur volkomen beheerscht en het orkestapparaat niet minder. Zijn directie is een volkomen suc ces geworden. De zevende met haar ge weldige dynamische en agogische tegen stellingen was een meesterstuk van inner lijk bewogen maar prachtig beheerschte dirigeerkunst. Ook voor de wijze waarop de orkestpartij in het pianoconcert werd voorgedragen, waar de leiderstaak op bijzon dere wijze aan den dag treedt, niets dan lof. Dat was uitmuntende samenwerking met den solist. Willem Andriessen. Willem Andriessen. we weten het allen en al lang. is een pianist van groot for maat, virtuoos klavierspeler en musicus van fijnen en voornamen smaak. Zooals hij het vierde concert speelt met al zijn mild bloeiende lyriek, zijn gevoeligen zang en zijn sierlijke fiorituren. zoo. voelen we. moet het Zoo zou, dunkt ons, Beethoven het zelf ook hebben gespeeld: desnoods met overneming van Andriessens cadenzen die uit den stijl van het concert zijn opge bloeid Inderdaad brillante improvisatie prachtig gehouden binnen de perken die dit concert stelt. Maar zooals de meester- pianist dat verrukkelijke „Andante con moto" voordroeg, zooals hij daar zat te dialogiseeren met het orkest, dat was mu- slceeren in den hoogsten graad. Men heeft den Diani" enthousiast toegejuicht en hem herhaaldelijk teruggeroepen. Deze betrok Ruijgrok, zeer terecht in het succes. Aan Andriessen en aan Ruhgrok die de hulde van het auditorium aan het orkest in ontvangst had te nemen, werden fraaie kransen aangeboden. En hiermede is een serie van zeven con certen ten einde die voor het Leidsche muziekleven van het grootste belang en beteekenis ziin Hopen we ten slotte dat het ongewisse leven van tegenwoordig het Res'dentie-Orkest onaangetast laat en dat we het in 't volgend seizoen weer in onze sfodszaal zullen moeen begroeten De pianist bespeelde een Bechsteln-vleu- j gel uit het magazijn Mens.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1