LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Maart 1933 H8' HILLINEN—W.M.S. 3—3. Deze voor Hillinen zoo belangrijke wed strijd, in verband met het bezetten der onderste plaats, vond onder niet bepaald gunstige weersomstandigheden plaats. Werd de uitwedstrijd destijds met 5—2 gewonnen, thans moesten de blauw-witte Hillegommers genoegen nemen met een gelijk spel; wat de verhouding dan ook vrij goed weergeeft. Ontegenzeggelijk wa ren deze Amsterdammers sneller en vlug ger in handelen, dan hun tegenstanders, die vooral in den beginne erg nerveus de den. waarvan de handige middenvoor der withemden een zoodanig profijt trok, door op zeer listige wijze een drietal doelpunten te scoren. Toch neemt de thuisclub de lei ding, als bij een schermmutseling voor doel, Freeke hard inschiet, 10. W.MS. laat zich door dezen achterstand niet van de wijs brengen en spoedig ligt de gelijk maker achter Van der Jagt. De Hillinen- aanval presteert weinig, zelden wordt een schot gelost: beter worden de kansen door de gasten benut: twee doelpunten van den voet van den beweeglijken middenvoor brengt W.M.S. een 3—1 voorsprong. Een mooie kopbal van E. Scholte had beter lot verdiend, nu kwam de paal W.M.S. te hulp. Inderdaad verkleint P. Warmerdam den achterstand tot 32 door een voorzet in doel te loopen. Na de rust krijgt Hillinen windnadeel; maar het gaat nu werkelijk beter. Cop krijgt de eerste goede kans maar schiet naast. In deze periode is de half-linie in goeden vorm en steeds weer wordt de voorhoede opgestuwd. De strijd is van nu af zeer levendig en reeds denken wij het niet-talrijke publiek te hooren juichen; maar op zeer gelukkige wijze wordt een schot van E. Scholte uit doel gehouden. Een snelle uitval van W.M.S. doet het erg ste vreezen. Van der Jagt loopt goed uit; en de bal vliegt hard langs het doel. Ein delijk komt dan de verdiende gelijkmaker: Braam geeft goed voor, waar Warmerdam het vonnis voltrekt 33. Onder groote spanning verstrijkt de tijd: nog keurt de scheidsrechter na advies van beide grens rechters een door Wits. gemaakt doel punt af. In de allerlaatste minuut een vlugge opgezette aanval der Hillegommers. Handig maakt Cop het leder vrij. plaatst naar Braam, die scherp voorzet. De bal rolt langs de doellijn, maar niemand be nut de kans, die toch zeker wel de mooiste van dezen wedstrijd was. Scheidsrechter P. van Rossum was een goed arbiter. Hillinen 5—E.T.O. 2 5—2. ALPHEN H—O. N. A. II 1—1. Deze uitslag heeft de verhouding goed weergegeven. Alphen liet zich niet van haar beste zijde zien. Vooral in de eer ste helft werd er lustig op los geknoeid, zoodat van samenspel weinig te bespeuren viel. O.N.A. speelde stukken beter. De sterke wind trad nog al eens als spel breker op, zoodat een goede bal-controle bijna onmogelijk wae. Om half drie wordt onder leiding van scheidsrechter van Erk aangevangen. De thuisclub verkiest eerst het voordeel van den wind en komt daar door weldra in den aanval, doch de voor hoede weet de kansen slecht te benutten, zoodat doelpunten uitblijven. De aanval len der bezoekers zijn heel wat gevaarlij ker, zoodat keeper van Wieringen enkele malen handelend moet optreden, wat hij naar behooren verricht. Als de thuisclub het spel weer naar de overzijde heeft ge plaatst ontstaan daar eenige corners en uit een dezer weet Alphen de leiding te nemen. I0. In de tweede helft neemt Alphen het spel aanvankelijk geheel in handen, waar door het Goudsche doel eenige malen in gevaar komt. De verdediging der bezoekers houdt echter stand en zuivert met verre trappen haar terrein, waardoor de O.N.A. voorhoede in staat wordt gesteld even eens ten aanval te trekken. Door den ster ken wind is zuiver schieten bijna onmo gelijk, zoodat vele keeren over of naast wordt geschoten. Toch gelukt het de be zoekers kort voor het einde uit een voor zet van him rechtsbuiten gelijk te maken. Beide partijen trachtten alsnog de win nende goal te scoren, maar slagen daarin niet zoodat met dezen stand het einde komt. o QUICK BOYS I—S. L. F. I 5—0. In den laatsten thuiswedstrijd heeft Quick Boys I aan de lichtmenschen de laatste kans op de eerste plaats ontnomen. Wij achten de SiF.-ploeg niet in staat om het tot de eerste plaats te brengen, daar zij tegen een volledig A. R. C. of Quick Boys absoluut niet opgewassen is. Het werd Zaterdag 50 voor de Boys. waar mee de lichtmenschen nog dankbaar kon den zijn- want er zijn in de voorhoede der Katwijkers de mooiste kansen hope loos om hals zijn gebracht, terwijl het eenige malen gebeurde dat Taat en v. d. Plas vrij voor het doel staande, toch nog kans zagen over of naast te schieten. Voor -de rust heeft SX.F. zon en wind mee en de eerste 20 min. gaat de strijd gelijk op en verkeeren beide doelen eenige> malen m gevaar. Na ongeveer 20 min.' heeft Quick Boys succes als Taat een hard schot inzendt dat doel treft. 10. Nadat deze speler nog eenmaal heeft ge doelpunt is het rusten. 20. Na de rust een sterk overwicht der gast- heeren. Weer is het Taat die de score tot 30 opvoert. De Bruin c.s. aan de andere zijde doen wanhopige pogingen om Rem merswaal c.s. voorbij te komen, doch de achterhoede is goed op dreef en Buys weet eenige harde schoten te stoppen. Doch daarmee is het uit en verder dan de backs komen de gasten zelden meer. Dan loopt A. V. d. Plas door en weet, op de zijlijn naast het doel staande, met een hard schot te scoren. Voorwaar een pracht doelpunt, waar de keeper absoluut niet op gerekend had. 40. Nog eenmaal weet A. v. d. Plas te scoren hoewel de kansen legio waren. Het einde komt met 5a voor Q. B. De heer Kruit leidde, als altijd, goed. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. De uitslag van de te Boskoop gehou den wedstrijden is als volgt: Bosk. Boys 3Ona 6 52; Bosk. Boys 4 Ammerstol 2 1—2. "Uitwedstrijden: Olympia 3Bosk. Boys 1 05; Haastrecht 2Bosk. Boys 2 00; Gouda 5Voorwaarts I 62; Nieuwveen 2 —Voorwaarts 2 6—1, ROODENBURG II—L.F.C. ITI 4—4. Het spel is nog maar enkele minuten oud als Weerlee met een onhoudbaar schot Roodenburg de leiding geeft (10). Kort daarop weet dezelfde speler van uit moei lijke positie het tweede doelpunt voor zijn club te scoren (20). Het spel gaat hierna vrijwel gelijk op. Uit een goed opgezetten aanval weet de midvoor van L.F.C. met een goed gericht schot tegen te scoren (21). De rechtsbuiten van Roodenburg brengt hierna den bal goed op. plaatst zuiver naai den vrijstaanden Weerlee. die geen fout maakt (31). L.F.C. speelt fanatiek verder. Haar midhalf heeft succes als bij een worsteling voor het Roodenburg-doel zijn schot via de borst van den Roodenburg- keeper in het doel springt. Vlak voor de rust doelpunt Roodenburg nogmaals. Met een 42 voorsprong breekt de rust in het voordeel van Roodenburg aan. Na de rust wordt de wedstrijd in een fikschen regen bui voortgezet. L.F.C. verkleint spoedig haar achterstand, als de Roodenburg- keeper den glibberigen bal niet houden kan. Door het gladde veld is behoorlijk voetbal niet meer mogelijk. L.F.C. werkt hard om gelijk te komen, wat haar na een halfuur spelens werkelijk gelukt ook Met een L.F.C.-overwicht breekt tenslotte het einde aan. Scheidsrechter De Boer leidde zeer cor rect. L.F.C. V—D.K.L. I 4—1. De eerste kampioen der L.V-B. - Competitie. De verwachting dat D.K.L. haar nog zeer kleine kans door een zege zou vergrooten is niet uitgekomen. De withemden begonnen in zoo'n straf tempo dat D.K.L. direct werd terug ge drongen. De L.F.C.-Combinatie sloot als een bus, al spoedig namen zij de leiding, D.K.L. probeerde met snelle uitvallen te scoren, maar de halfninie der withemden met aanvoerder v. d. Blom aan het hoofd hield braaf stand. Kort voor de rust scoorde S. v. Berkel de tweede goal voor L.F.C. In de tweede helft was LF.C. met den wind mee voortdurend aan het woord, en zij verhoogde haar voorsprong tot 3—0, waarna de D.K.L.-midvoor den uitmun tend spelenden Berevinger passeerde om fraai de eer te redden. L.F.C. bleef veel sterker bracht de stand op 41, waarmee het einde kwam. Er heerschte na afloop groote vreugde bij de kampioenen die nog steeds na twaalf wedstrijden ongeslagen zijn. De heer Brokaar heeft daarna de jongens op har telijke wijze met het behaalde kampioen schap gecomplimenteerd. CITY-BEKERWEDSTRIJDEN. De uitslagen der gisteren gespeelde wed strijden zijn: S. V. W.B N. L. 19; Wes terkwartier—A. T. O., niet doorgegaan. L. P. S. V.—BLOEMENDAAL. Morgenmiddag om 2 uur speelt de L.P. S.V. op haar terrein aan den Zoeterwoud- sche Singel een competitiewedstrijd tegen de Bloemendaalsche politie. SECRETARIAAT LEIDSCHE BOYS. Met ingang van 1 April a.s. zal het secretariaat der L.V.V. Leidsche Boys over gaan van H. Arnoldus, Vestestraat 96 naar D. Hanno, Uiterstegracht 10, Leiden. DUITSCHLAND—FRANKRIJK 3—3. Duitscbland valt wederom tegen. Voor zeker 45.000 toeschouwers speelde Duitschland in het Grunewaldstadion te Berlijn onder leiding van scheidsrechter Crew i Engeland) met 3—3 gelijk tegen Frankrijk, nadat de rust met een 21 voorsprong voor Duitschland was inge gaan. De elftallen waren als volgt samen gesteld: Frankrijk. Doel: Desfosse. Achter: van Dooren en Mattier. Midden: Chantrel, Kaucsar en Delfout; Voor: Liberati, Gerard, Nicolas, Rio en Langiller. Duitschland: Doel: Jacob. Achter: Haringer en WendI; Midden: Gramlich, Hergert en Mantel; Voor: Fischer. Lachner, Rohr. Lindner en Kobierski. Voor rust scoorde Rio voor Frankrijk en Rohr tweemaal voor Duitschland. In de tweede helft bracht Lachner den stand op 31. Gerard maakte er 32 van, terwijl dezelfde speler de partijen tenslotte op gelijken voet bracht. (33.) Duitschland was technisch goed, maar zij hield het spel steeds te kort en er was weinig schotvaardigheid. De Franschen waren technisch zwakker, doch veel sneller. o HONGARIJETSJECHO SLOVAKYE 2—0 Voor 25.000 toeschouwers speelde Hon garije te Boedapest tegen Tsjecho Slova- kye en won met 20. Ruststand 10 voor Hongarije door een doelpunt van Turay na 21 minuten. In de tweede helft scoorde na 25 minuten Sceh II nogmaals voor Hongarije. Het was een verdiende over winning. o VAN REENEN KRIJGT WEER EEN KANS. De Crt. meldt. Wij meldden reeds dezer dagen de samenstelling der beide B.-elf- tallen die Woensdag a.s. te Rotterdam een proefwedstrijd zullen spelen» Zooals be kend is daarin ook de Ajaxcied P. van Reenen opgenomen. Naar wij thans ver nemen is zijn wederopsteiling een direct gevolg van een correspondentie die tus- schen hem en de Keuze-Commissie is ge voerd. Het is toch een bekend feit dat de K.-C. geruimen tijd van meening is ge weest dat een verkiezing van v. Reenen niet gewenscht was. Een door Van Reenen aan de K.-C. gericht schrijven heeft echter bij deze commissie een dergelijk gunstigen indruk gemaakt, dat zij met algemeene stemmen besloot den Ajaxied nogmaals een kans te geven. WERKLOO ZEN-VOETBAL. Woensdagmiddag te 3 uur spelen C. G. W. I en C. G. W. II te Katwijk tegen twee Quick Boys combinaties. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der beide halve beslissings wedstrijden der Cup zijn: Derby CountyManchester City 2—3 EvertonWest Ham United 12 De eindstrijd gaat derhalve op 29 April tusschen West Ham United en Manchester City. Voor de competitie waren de uitslagen: Eerste klasse. ArsenalWolverhampton W12 BirminghamChelsea 00 Blackburn R.Bolton Wanderers 32 BlackpoolAston Villa62 Leeds UnitedLiverpool 51 Sheffield Wedn.Leicester City 41 SunderlandHuddersfield T12 West Bromwich APortsmouth 42 Tweede klasse. Bradford CityCharlton Athl30 BuryPreston North End X2 ChesterfieldNottingham F31 FulhamPlymouth Arg31 Lincoln CityBurnley 1—4 MillwallGrimsby Town01 Notts CountyManchester Un10 Port ValeTottenham H11 SouthamptonOldham Athletic 0—2 Swansea TownStoke City12 KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren: Kampioenschap van 't Oosten: E.C.K.A. D O S. 0-1. West I Noord: D.T.V.—D.V.D. 4—1. West HA: Hercules—Oto 8—1. West n C: -t Zuiden II—H.S.V. 2—4; O.S.C.R.—Velox 3—2. West ni G: Ons Eibernest IIReady 0—1. Overzicht. Nadat eenige Zondagen achtereen de Korfbaloogst vrij behoorlijk was. trad gis teren Pluvius weer eens als spelbreker op, met het gevolg dat slechts enkele ont moetingen plaats vonden. De strijd te Arnhem om het kampioen schap van het Oosten, eindigde in een kleine zege der Enschedé'ers, die met een oneven goal de meerdere bleven. Van alle vastgestelde 1ste klasse wed strijden, werd er maar één gespeeld n.l. D.T.V.D.VD. Tegen verwachtingen in, won D.T.V. deze ontmoeting op vrij over tuigende wijze (41). Verder werden alle terreinen afgekeurd: ook Fluks moest zich met een vergeefsche reis naar Delft tevre den stellen. O.D.I. III—KLIMOP I 1—2. De met spanning verbeide ontmoeting tusschen OD.I. UI en Klimop I is in een welverdiende overwinning der bezoekers geëindigd. Hoewel de partijen technisch niets voor elkaar onderdeden gaf het en thousiasme van Klimop den doorslag. Met deze overwinning zette Klimop haar on geslagen record voort en zij staat nu wel haast onbereikbaar aan den kop, daar O.D.I. verleden week eveneens verloren heeft en haar bovendien wegens niet op komen nog 2 winstpunten in mindering worden gebracht. Op een glad doch alleszins bespeelbaar terrein wordt om plm. half drie aange vangen. Bij Klimop ontbreekt H. v. d. Steen op het appél, waarvoor M. Herner invalt. Direct ontwikkelt zich een snel spel, waarbij de partijen om beurten dominee- ren. Zoowel O.D.I. als Klimop speelt aan trekkelijk en fraai, de wind en het stug verdedigen voorkomen echter doelpunten. De rust breekt aan met blanken stand. Na de rust speelt Klimop met wind en zon mee en zij is dan ook direct iets in de meerderheid. Het duurt echter nog een kwartier voordat zij na fraai doorbreken met een prachtig schot de leiding neemt 01. Dit doelpunt schijnt voor beide twaalftallen het sein te zijn om de zaken nog beter aan te pakken. Geestdriftig vallen de O.D.I.-menschen aan, maar even geestdriftig doen de Klimoppers het. Spoedig daarop hebben zij met een mooi schouderschot weer succes 02. Di- ïect na de vakwisseling besluit O.D.I. een goed opgezetten aanval met een listig schot en het is 12. Enkele minuten daarna breekt onder gToote spanning het einde aan. HOCKEY. LEIDEN II (DAMES)—KIEVITEN III (DAMES). Na een goed begin, waardoor de hoogste plaats op het ranglijstje werd behaald, gaat Leiden afzakken. Gisteren is het van de hoogste plaats verdreven door een 40 nederlaag tegen de Kieviten. Grootendeels is dit hieraan te wijten, dat Leiden met slechts 7 speelsters in het veld kwam. De voorhoede was zoodoende niet opge wassen tegen de achterhoede der Kie viten, die voltallig, waren. De Kieviten, drongen steeds meer op en gaven de achterhoede van Leiden handen vol werk. en het was aan het goede werk van de keepster te danken, dat de neder laag niet grooter is geworden. Voor de rust werd tweemaal gedoelpunt en na de rust werd al gauw, na een scrimmage, de bal in het Leidsche doel gewerkt. Tegen het eind scoorde de mid voor der Kieviten nog op fraaie wijze. Toch heeft Leiden zich goed geweerd. Mis schien dat een volgend maal weer een compleet elftal in het veld komt; dan zal Leiden nog wel eenige overwinningen te wachten staan. De uitstekende leiding berustte bü den heer Soeters. GYMNASTIEK. UITVOERING VAN „CONCORDIA" Avond van goede sport en rijke variatie. Het was een niet overtalrijk, maar geest driftig gestemd publiek, dat Zaterdagavond de uitvoering van Concordia in de groote Stadszaal heeft bijgewoond. Deze dames- gymnastiek-vereeniging bezit een keur van recepten voor een smakelijken feestdisch en altijd weer toonen de bezoekers dat. op prijs te stellen. De heer Ant. Metz heeft ditmaal de gasten welkom geheeten, zulks in verband met het bedanken wegens gezondheidsredenen van de presidente, mevr. De Jong. Hij richtte zich namens Concordia tot de afgevaardigden der 3- Octobervereeniging. bestuur en technische commissie van den Turnkring Leiden en Omstreken, de commissie voor de Volksbij eenkomsten, de Vereeniging van Mathe- sianen en tot de vertegenwoordigers van diverse zustervereenigingen. Spreker uitte woorden van dank aan het adres van de afgetreden presidente, en hoopte dat zij ook in de toekomst Concordia een warm hart zal blijven toedragen. Vele vereenl- gingen, zeide hij voortgaande, vooral in Leiden's omtrek hebben tegenwoordig van de malaise te lijden: niet echter Concor dia, dat het aantal lessen met enkele uren heeft moeten uitbreiden en tenslotte zelfs gedwongen was er nog een oefenavond bij te nemen. Hoe dat komt? Stellig in de eerste plaats door de goede leiding van den heer J. Nievaart, die ondanks moeilijke huiselijke omstandigheden, steeds vol ijver is gebleven voor de vereeniging. Concordia is hem daarvoor grooten dank verschul digd. Bovendien is er op die oefenavonden altijd goede muziek, verzorgd door me-j. Nievaart of door den heer Bonte. Aan bei den is hiervoor hulde gebracht. Mej. Nie vaart kreeg bloemen, terwijl later op den avond de heer Bonte een souvenir ont ving. De heer Metz heeft er nog op gewe zen dat Concordia op 8 December haar 15- jarig bestaan hoopt te herdenken en be sloot zijn openingswoord met de orkest- vereeniging Musica. onder leiding van den heer Noordanus Jr.. dank te zeggen voor haar geheel belanglooze medewerking. Concordia's uitvoering heeft enkele zwak ke en veel sterke indrukken achtergelaten! Zwak: door te weinig kwiekheid bij den opmarsch, door verschillende haperingen bij de algemeene rythmische oefeningen, door het slechts matig beheerschen van de oefenstof bij het klassikaal brugturnen van leden en adspiranten Sterk: door die vele andere nummers, uitgevoerd op een wijze, waarvoor slechts hulde past en groo:e lof: sterk: door de paraatheid waarmede Concordia dezen avond in velerlei opzicht naar voren trad; sterk, niet het minst: door de bekwame hand van den regisseur! Ja, vooral dat laatste! De heer Metz. die aan het slot der uitvoering nog even het podium betrad, vond daar inderdaad de juiste bewoordin gen voor. 't Was gelijk een groot vuurwerk vol kanonnades en vuurpijlen en met een groot stuk tot besluit, een aaneenschake ling van verrassingen, dat boeide en im poneerde! Zóó was het. Wat zonder die regie hoogstens een „verdienstelijke" uit voering genoemd zou zijn geworden, werd nu tot een eclatant succes, steeg tot een propagandistische climax, die nog lang in de herinnering zal blijven. De eer daar voor komt toe aan den heer J. Nievaart en voor een deel evenzeer aan de orkestver- eeniging Musica. dat haar belangrijke rol met succes heeft vertolkt. Het kwam ons voor dat de begeleiding in den aanvang van den avond wat te hard was, te veel op den voorgrond trad en daardoor meer afleidde dan tot volgen dwong. De vertol king der mooie rythmische oefeningen droeg daarvan de sporen en dat de bijval niettemin na afloop aanzwol tot een ovatie moest meerendeels worden gedankt aan de voortreffelijke regie, die rijke variatie bracht, en aan de goede kwaliteit van Musica's klanken. Later paste het. orkest zich veel beter aan. Er volgden springriet- oefeningen der klasse B. vol vroolijke mo tieven en interessante figuren, veerplank- paardspringen van leden en adspiranten, een dansje der klasse A. gestoken in de kleedij der bevolking van één onzer „Zui- derzee'-gemeenten en dan het reeds ge noemde klassikaal brugturnen, dat tame lijk zwak was en te lang duurde. Waarom hierbij trouwens geen zachte muziek-be- geleiding? Ter afwisseling eenige fraaie xylophoon-soli van Musica-leden. waarna uitstekende rythmische oefeningen der klasse C het eerste gedeelte van den avond op waardige wijze afsloten. Concordia's keurcorps leverde, na de pauze, staaltjes van groote bekwaamheid aan de brug ten bewijze dat het toestel hier geenszins ver waarloosd wordt, De werkende leden brach ten staafoefeningen, waarna het „groote stuk" van het vuurwerk, de „Aufforderung zum Tanz", van Carl Maria von Weber, door den heer Nievaart werd aangestoken en het publiek in vervoering bracht door haar glans en haar veelzijdigheid', fraai van compositie, meesterlijk van opzet en vertolking! „Dames-gymnastiek zonder Spitzenleistungen" zonder topprestaties dus decreteerden onlangs de technici in het K.N.G.V. Vóór charme, éleganse, aan trekkelijkheid. Als voorbeeld hadden de heeren naar Concordia's uitvoering kun nen verwijzen Het feest is besloten met een bal onder leiding van den heer S. P. Wielinga. Wij vermelden tenslotte nog dat den heer Nie-- vaart door de vereeniging een cadeau is gegeven, dat evenwel te groot was om in de zaal aan te bieden. ATHLETIEK. R. v.- EN A.-V. „ZUIDWIJCK". Op den door den Z.-H. A.-B. uitgeschre ven „Loop om Delft" behaalden de Zuid- wijckers Aa Slingerland, A. Visser en J.Rij- kelijkhuizen een mooi uitgevoerde medaille. Zij kwamen respectievelijk aan als num mer 9, 11 en 12. Als men weet dat het getal der deelnemers tot in de negentig liep, is dit resultaat zeer zeker fraai te noemen. ZEILEN. NIEUWE REGENBOGEN. Van Hoolwerff weer wedstrijdzeiler Dc populaire Kaag-voorzitter, ir vaS I Hoolwerff, laat een nieuwe regènbom bouwen en wij mogen verwachten, dat wij derhalve een onzer beste zeilers -L van Hoolwerff was de stuurman van de 1 Nederlandsche acht-meter tijdens da Amsterdamsche Olympiade in 1928 weer geregeld op de zeilwedstrijden zulle vinden. Wij vernamen voorts, dat in de regenl boogklasse de stuurman van de „Holland'1 de heer Bos. ook een nieuw schip op stapi heeft staan. 1 WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BRESLAl) GESTAAKT. Financieel een fiasco. Een V.D.-medewerker meldt uit Breslau De financieele resultaten van den Zes daagschen wielerwedstrijd te Breslau zij in drie dagen en nachten zoo slecht ge weest. dat de directie gistermorgen bij d neutralisatie besloot den wedstrijd voo goed te staken. De negende Breslausche Zesdaagsch heeft hiermede een vroegtijdig einde ge had. We vermeldden reeds, dat het bezoe aan de Jahrhunderthalle bijzonder slech was, ondanks het feit, dat op de baan vaa zeer fel en lang gestreden werd. Aange nomen mag worden, dat de huidige poli tieke toestand van invloed is geweest o dit slechte bezoek, terwijl vanzelfsprekcr ook de slechte economische omstandig heden er het hare toe hebben bijgedragei Nog mag gewezen worden op het feit. di hier en daar organisatorisch aan dezei gehad wedstrijd nog wel het een en ander out brak. maar het financieele fiasco is tod hoofdzakelijk te wijten aan de eerstge noemde punten. Typeerend is, dat na eerste drie dagen slechts in totaal 308 R.M. aan entreegelden waren ingekomen Men verwachtte, dat in den nacht vai direc Zaterdag op Zondag zeer veel toeschou «est! wers zouden komen, doch het bleek ton De slotte, dat de Halie voor slechts 1/3 dee teut gevuld was. Deze nacht bracht aan recette slechts 7000 R.M. op, waardoor de kostei bpP® niet eens gedekt werden. Niettemin heef de directie verklaard, dat zij al haar ver plichtingen ten volle zal nakomen. Gistermorgen te 6 uur, bij de neutrali satie, werd definitief medegedeeld, dat d wedstrijd voor goed beëindigd was. Op da moment waren afgelegd, dus na 55 uur rijden, 1517.040 K.M. De stand was toen als volgt: 1. SchönBuschenhagen, 75 punten. Met 1 ronde achterstand: 2. SiegelThierbach, 116 punten. 3. FundaMaczynski, 52 punten. 4. BroccardoGuimbretière, 31 punten Met 2 rofiden achterstand: 5. VopelPreuss, 66 punten 6. WalsTietz, 38 punten. Met 3 ronden achterstand: 7. NickelKuhtz, 48 punten. Met 4 ronden achterstand: 8. RiegerEhmer. 57 punten. 9. WolkeResiger, 56 punten. Muller reserve, daar Braspenning reed! wegens maagpijn Zaterdag had opge geven. SO C waai ande ultsl bij Inca brie' t na De I tvin irk Dezi d tend 15-Jai lint. wmit die vi endei vijl 1 We jarer He De Corp LEIDSCHE REN- EN TOER-YEREEX. „SWIFT. Ondanks de slechte weersgesteldheid! zijn de wedstrijden der A. en B.-klassers i over 100 en 50 K.M. toch doorgegaan. Het eerst werden de B.-klassers gestart waar bij de heer P. C. Pluym per motor volgde. Waar de renneTs op de heenreis de storm in den rug hadden zaten allen lot aan het keerpunt bij elkaar, maar daarop kwam de zware strijd. Onder aanvoering 1 van Aart werd de terugreis aanvaard, waarbij ook C. Paats en v. Ruiten een werkzaam aandeel hadden. De groep werd 1 steeds meer uit elkaar gerukt. Nabij ,-Ik| leer nog" werd het C. Paats te machtig en ook hij moest loslaten, ondanks alle hulp die v. Aart hem gaf. Van Ruiten die hierbij zeer tactisch had gereden ging er in dc paar laatste kilometers tusschen uit en wist met een halve minuut voorsprong j op v. Aart te eindigen, in een tijd van 1 uur 34 min.; 2. M. v. Aart 1.34.30 3.C. Paats 1.40; 4. A. Ouwehand 1.45; 5. R- Riethoven 1.452 3/5; 6. C. de Roode 147; 7. J. van Tuin 1.48: 8. C. Stafleu 1.50. Nadat de B.-klassers waren gestart gin gen de A.-klassers zich reisvaardig maken voor de 100 K.M. Het was ongeveer 10 min. later dat aan hen het sein tot vertrek werd gegeven. Hier waren het in 't bij zonder J. Riethoven en J. Verschoor die er met behulp van den storm een vervaar lijken gang inzetten maar toch konden de andere renners met af en toe even te lot- sen de leiders volgen, zelfs nog op den terugweg tot nabij Harmelon. Daar trok J. Riethoven zoo hard aan z'n stuur dat hij deze in tweeën trok zoodat hij uit den strijd was. J. Verschoor nam nu de andere renners op sleep en ging in een tempo op de finish af. Chr. de Vink, die dit tempo niet kon bij houden zette alleen den strijd voort. J- Verschoor en A .v. Egmond gingen on gestoord op de eindstreep aan waarbij J. Verschoor zonder veel tegenstand te on dervinden ais le eindigde met een tijd van 3 uur 17 min.; 2e. A. van Egmond; 3e. Chr. de Vink. KANOSPORT. NEDERLANDSCHE BOND VAN KANO- VEREENIGINGEN OPGERICHT. Gisteren werd in Parkhotel te Amster dam de Nederlandsche Bond van Ka"°' vereenigingen opgericht, waartoe aan stonds ongeveer 15 vereenigingen ais i toetraden, omvattend ruim duizend teae Tot voorzitter van het bestuur werd g kozen ir. J. Loeff (Loosdrecht), ts™'J voorts de volgende bestuursleden wera gekozen: J. Ekkes- Koog aan de Zaan, v voorzitter; W. Vink, Amsterdam, «c» taris-penningmeester; D. Huslage.4 dam, 2de secretaris; L. Boer Rotteia»' D. J. Juneman, Zaandam en J. c- rn Amsterdam, allen commissarissen. oaj

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12