LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag IS Maart 1933 1 KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. Verstopping AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 MAART LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf. ds. Bonga. Eglise Wallorme: dix heures et demie, M. P. Berthault, pasteur a la Haye. Evang. Luth. Gem.: Voorm. halfelf, ds. de Meijere. GerefKerk in H.V. (Gerecht 10)Voor middag 10 uur, de heer B. A. Venemans; nam. halfzes, de heer E. Baart. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, prof. dr. G. J. Heering. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volks huls): Voorm. halfelf, dr. Boersema. Vrije Kath. Gem. (St. Bon.-kapel, Vree- wijkstraat 19): Zaterdagnam. halfacht, Vespers en Lof; Zondagdagvoonn. half elf. Gez. H. Mis. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bid stond gewas) en nam. halfzeven, ds. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. halftien. ds. Eijkman van Zoeterwoude; nam. halfzeven, ds. Johs. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. half zeven, ds. J. de Bruin. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur. de heer A. v. d. Linden. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg): Voorm. 10 uur. dr. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. van Apel doorn van Leiden. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. F. W. H. Bramer van Maassluis. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestraat) Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur. ds. G. Mulder; nam. 6 uur. ds. J. H. A. Bosch. Geref. Kerk (de Ruijterstraat)Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch: nam. 6 uur, ds. G. Mulder. Lok. v. Mandersloostr.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer Beekman van Vee- nendaal. HAZERSWOÜDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. den Hertogh. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. KATWIJK AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Hoeufft van Velsen, cand. te Scheve- ningen: nam. 6 uur. de heer E. L. de Witt van Noordwijk-aan-Zee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. KATWUK-AAN- ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem. (RemisestraatlVoorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Tichelaar. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur. dr. Ruys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, leesdienst. Chr. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. NIEtJWVEEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. de Jager Meezenbroek van Bilthoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. halftwee, ds. Kruishoop van Bodegraven. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. NOORDWUK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Siddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer M. de Kluis van Utrecht. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. Drijver van Haarlem. NOORD WIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur (Bed. HA.) ds. Koers. Geref. Kerk in H.V.: Nam. 3 1/4 uur. de heer E. Baart van Amsterdam. RUN8BUBG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien, ds. J. C. Haartsen van Nleuwe- Pekela; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Geref. Kerk (Voorh. weg)Voorm. half tien. ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. Haart sen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. de Jong. TER AAK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Voorb HA.), ds. Jongens van Leimuiden; nam. halfzeven, leesdienst. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Warnink. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bid stond voor het gewas) en nam. S uur, ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. J. C. Houtzagers. Geref. Gem (Ambachtshuis); Nam. 5 uur, leesdienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de heer Muller van Bodegraven, Geref Kerk: Voorm. halftien, lees dienst; nam. 2 uur, ds. Bosch van Alphen- aan-den-Rijn. ALPHEN. De a.s. Willem de Zwijger-herdenking. In de Nutszaal werd door het Willem van Nassouw Comité een vergadering be legd met het doel om toebereidselen te treffen, voor een gezamenlijke herdenking op 24 April a.s. van den 400sten geboorte dag van Willem van Oranje. Voor deze bijeenkomst waren uitgenoodigd de ver schillende plaatselijke vereenigingen. Van de 85 uitgenoodigde vereenigingen waren 48 aanwezig. De leiding van dezen avond berustte bij den heer J. H. Belgraver. Spr. gaf een korte uiteenzetting van de' beteeke- nis van dezen dag voor ons volk. Spr. deelde mede, dat het comité gemeend had in de morgenuren een optocht te moeten organiseeren voor de kinderen van alle scholen. Tevens stelde hij voor in den namiddag een optocht té houden door alle plaatselijk vereenigingen met vlaggen en banieren en hiertoe de medewerking te verzoeken van de plaatselijke zang- en muziekvereenigingen. Dit voorstel werd in beginsel aangenomen. Verschillende aan wezigen brachten nog andere voorstellen ter sprake o.a. het meerijden van praal wagens in den optocht en het houden van zanguitvoeringen des avonds in ver schillende deelen der gemeente. Wat de avond betreft werd er door het comité op aangedrongen een eventueele verlich ting aan te brengen aan de huizen om uiting te geven aan de gevoelens ten opzichte van het Huis van Oranje en onze beminde vorstin. Den aanwezigen werd verzocht de niet aanwezige ver eenigingen aan te sporen zich alsnog vóór 1 April a.s. bij het comité op te geven met vermelding van het aantal deelnemers. Overigens werd de organisatie van dezen dag in handen van genoemd comité ge steld. De heer Groeneveld sprak namens het Rijnstreek-comité voor de op 17 April a.s. te houden reis naar Delft voor de aldaar te houden Landelijke Willem de Zwijger-herdenking. Spr. gaf omtrent de deelneming aan deze reis en verdere aan gelegenheden een korte uiteenzetting en «telde de aanwezigen in de gelegenheid zich thans hiervoor bij hem aan te melden. Hierna volgde sluiting van deze geani meerde b'jeenkomst met dankzegging voor de belangstelling. Gecompliceerde aanrijding. In de Pr. Hendrikstraat had een ge compliceerde aanrijding plaats. Vanuit de richting Utrecht naderde een 6 wielige vrachtauto bestuurd door b. uit Blesse (Fr.) terwijl uit de tegenovergeste de rich ting een personenauto naderde, bestuurd door een manufacturier uit Lisse. Voorts bevond zich terhoogte van den heer R. de koopman C. de J. met zijn handwagen met galanterieën. Hoewel de bestuurder van ae vrachtauto den bestuurder der {>ersonenauto voorrang had moeten ver eenen en er bovendien geen voldoende ruimte bleek reed deze door en botste tegen de handwagen van de j. en ver volgens tegen de personen-auto. Zoowel handwagen inhoud daarvan alsmede beide auto's werden beschadigd. Tegen den be stuurder der vrachtauto is proces-verbaal opgemaakt. Jaarvergadering Chr. Besturenbond. De Chr. besturenbond hield In het ge bouw „Concordia" haar 16e jaarvergade ring. Na opening volgden verslagen van secretaris en penningmeester. De secre taris gewaagde in zijn verslag van den grooten invloed, d e de Chr. besturenbond hier ter plaatse heeft. Het fonds „Hulp in Nood" ontving over het afgeioopen een bedrag van f. 3800 en kon menig dnor de werkloosheid getroffen gezin in den nood eenigszins helpen. Nadat een over zicht was gegeven van het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" werd besloten het bestuur uit te breiden met een ver tegenwoordiger van iedere afdeeling. De heer de Jong leider der Chr. Sportver. „D.O.S." gaf een overzicht van de werkzaamheden dezer vereeniging en deelde mede, dat het aantal leden thans 100 bedraagt. De geanimeerde avond werd afgewisseld met een filmvertooning en declamatie van den heer A. Groeneveld. De ontvangsten van de stuivers- collecte ten behoeve der zending over de laatste 3 maanden bedragen f. 123.35. RECLAME. of moeilijke en on regelmatige stoel gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Mijnhardt's Laxeertabletten Prijs p. doos 60 et. Bij Apoth, en Drogisten 7479 ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Gravemeljer van Den Haag; nam. half zeven, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halftien (H.A.) en nam. halfzeven (H.A. en Dankz.), ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart voor tien, ds. H. Cramer van Gouda, NED. HERV. KERK. Zestal: Te Kampen (vac.-M. Ottevan- ger): H. A de Geus, te De Bilt; C. B. Hol land. te Putten; G. J. Koolhaas te Char- lois; G. Lans, te Hulzen; A, J. v. Nie. te Hoogeveen; P. J. Steenbeek, te Oudewater. Beroepen: Te Veenendaal (vac.-M. Jongebreur), G. Alers, te Dordrecht. Bedankt: Voor Cubaard, J. G. U. v. Hoogstraten, te Boxmeer. Voor Groot- Ammers, A. G. Oosterhuis, te Eemnes- Buiten, GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Diemen, M. W. J. C. de Kluis, cand. te Utrecht. Aangenomen: Naar Hilversum (vac.-D. Tom Wz.), H. van de Elskamp, te Gro ningen. u De inrichting voor gemeente-admini stratie N. Samsoin N.V. alhier, verkreeg met een inzending modern drukwerk bij den Nat. Drukkerswedstrijd voor „Beter drukwerk" uitgeschreven door de fa. C. H. Bührman, Papiergroothandel te Amster dam een 2e prijs en twee eere-prijzen in KI. I. A. Door den heer G. Zwaan zetter aan genoemde inrichting werd de inzen ding ontworpen en uitgevoerd. Tot koster bij de Gerei. Kerk Ouds- boorn werd benoemd de heer T. v. Leeu wen alhier. Gevonden voorwerpen: een pot niet stijfsel, kwast en communiitische bi je ten, eeu ring. vermoedelijk goud, een pols horloge nikkel, twee portemonnaie s met inhoud en een autoband-houche. Inlichtin gen politiebureau Julianastraat. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Margaretha, d. van G. G. Pijnacker en A. B. de Koning. Ondertrouwd: J. van Leeuwen, 26 jaar en J. M. Scheer, 25 jaar. Overleden: W. J. de Vink, 82 jaar; A. Domburg 74 jaar, wed van P. M. Regel; M. van Doorn, 63 jaar, wed. van a. Zuidam. Het Crisis-Comité. 1 borstrok. 1 wollen japon, 2 japonnen, 1 paar kousen, 3 onderrokken, 1 onder pantalon en een meisjesrok. Een sub comité zal worden gevormd voor de verlee ning van steun aan werkloozen, secreta ris daarvan is de heer M. Vervoorn, secretarieambtenaar. Dit comité krijgt de beschikking over hei, bedragje dat de ge meente daarvoor beschikbaar heeft ge steld, vermeerderd met hetzelfde bedrag van het Nationaal Comité. Het comité vraagt zeer dringend om ge dragen heerencostuums. Deze zijn zeer noodig! Verg. Middenstandsvereeniging. Onder presidium van den heer J. E. Hachshorn vergaderde de Middenstands vereeniging. De vergadering was geheel gewijd aan een rede van den heer J. L. Luijk, ambtenaar aan het Bureau van den Ned. Middenstandsbond, die in een boeien de rede wees op de houding, die den Mid denstander in dezen tijd past. De tijd zelf werd uitvoerig beschouwd en gesproken over allerlei uitwassen, die het midden standsleven bedreigen. Natuurlijk behoor den daarbij allereerst de grootwinkelbe drijven en de coöperaties. Aangedrongen werd op vaste aaneen sluiting, op gemeenschappelijke inkoop e.d. waardoor de concurrentie kan worden volgehouden. Wat de crisisomstandigheden betreft werd gesproken over het ontwerp-weelde- belasting. dat fel werd becritiseerd; ook werd de noodzakelijkheid betoogd van regeeringsmaatregelen die den Midden stander, die veel crediet moet geven en dat moeilijk terugkrijgt, moet helpen aan een door de regeering gewaarborgd crediet. Intergew. Schietwedstrijd B. V. L. De stand luidt als volgt: Korps A: B.VX. resp. uit Alblasserdam 240; Hornaar 239; Rozenburg 237-47; Gouda 237-46; Schieman 237-45; Loosdui nen 236; Ottoland 235; Soest 234; Mont- foort 233. Eerekorps D: ld Rozenburg 145-50-46-47 Noordeloos 144; Overschle 143-49-48-46; Schiedam 143-49-48-46; Berkel 143-49-49-45 Korps C: Idem Bodegraven 233. Personeele baan: T. Oskam, Zwammer- dam 50-50. A. C. Meys. Alphen 50-49; J. M. Broeking. Lopik 50-49; T. v. d. Burg, Molenaarsgraaf 50-49; F. Noomen, Rotterdam 50-49; C. v. d. Veer, Bode graven 50-49; J. Noomen Sr. R'dam 50-48; J, v. d. Ree, Numansdorp 50-48; A. Veelen- turf, Bodegraven 50-48; A. Joncker, Alblas serdam 50-48; A. H. v. d. Lans, Loosduinen 50-48. Korps B: resp. B.W. Pr. Alexander Rot terdam 243; B.VX. Loosduinen 241-45; B.W, Molenaarsgraaf 241; B.W. Boskoop 240-47; B.W Lopik 240-46-48; B.W. Overschle 240; B.VX. Hoornaar 240-45. Id. Ottoland 238- 46-47; ld. Alblasserdam 238-47-46. Eerekorps E: B.W. Pr. Alexander 149; B.VX. Zoetermeer 148; B.W. Lopik 146-48; ld. Molenaarsgraaf 146; B.VX. Ottoland 146-47; B.W. Overschie 145; B.V.L. Hoor naar 145; ld. Noordeloos 145. Vaste baan: A. Veelenturf. Bodegraven 150-148; T. Oskam, Zwammerdam 150-145; J. Alewijn, R'dam 150-144; Jac. Broeking Xopik. 149-146; A. Broeking id. 149-145; A. Eykelboom. Molenaarsgraaf 149-144; Th.de Jong, Boskoop 149-143; Greimer Boskoop 149-142. Vrije baan: A. Veelenturf Bodegraven 159; F. Oskam, Zwammerdam 150; H. Gö- bel, Bodegraven 150; D. Noomen, R'dam 150: A. de Harder, ld, 150; G. Bergshoef, Alphen. 150; T. Zaal Xoosduinen 150; T. Noomen R'dam 150; J. Noomen Sr. id. 150; J. A. v. d. Krey. Ottoland 150; Jac. Bro eking Lopik 150; P. A. v. d. Meer, Zoeter meer 150; W. B. Kroon, Alphen 150; C. v. Duuren, Bodegraven 150; A. Bruynis, Al phen 150. Gevonden: 1 motortasch met gereed schappen; 1 beursje met inhoud; 1 auto band met velg; 1 auto-krik, 1 kinderporte- monnale met rozenkrans; 1 zilveren ket tinkje. Inlichtingen Maandag aan de politiepost. Het aantal ingeschrevenen bij de arbeidsbemiddeling is met één persoon vermeerderd en bedraagt thans 113. Onbezoldigde agenten van politie. Door den burgemeester dezer gemeente Zullen zeer binnenkort een aantal perso nen, leden der Boskoopsche Burgerwacht, naar wij vernamen 25 in getal, worden be noemd tot onbezoldigd agent van politie. BOSKOOP. Nationaal Jongeren Verbond. Uitgaande van de afd. Boskoop van het Nationaal Jongeren Verbond heeft in hotel „Klaassen" een Oranjeavond plaats gehad. Zooals was te verwachten, was de toeloop zeer groot. Als sprekers traden op de heeren mr. dr. H. A. A. van Gybland- Oosterhoff, secr, van den ondernemers- raad voor Suriname, 1ste luitenant G. J. van Buuren, bestuurslid der Haagsche af deeling en de heer Th. M. Bautz, voorzit ter van de afdeeling Den Haag. Naar ge noemde heeren, die respectievelijk tot onderwerp hadden gekozen: „Het kraakt in Indië", „Willem van Oranje" en „Wij moeten handhaven", werd met groote aandacht geluisterd. De Chr. muziekvereeniging HarmoDie „Concordia" verleende haar muzikale medewerking. HAZERSWOUDE. GEMEENTERAAD. Rijksvoorschotten woningbouw - Diverse woningkwesties. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig al e leden, behoudens dé heer J. W. van Vliet. Na opening werden verschillende ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen, w.o. een beschikking waarbij de aflossingstermijn ■van oen voorschot ingevolge de Land- arbeiderswet wordt verlengd tot 75 jaar. Verder deelde de vonrziiter mede dat voor hoofd der Openbare school een wachtgelder moet benoemd worden, doch daarin zijn B. en W. tot nu toe niet geslaagd zoodat voorloopig een tijdelijke onderwijzer is aangesteld en met de waarneming van het hoofdschap belast. Tot voorzitter van het stembureau aan den Rijndijk wordt benoemd de heer A. J. de Jong, terwijl als lid van genoemd bureau wordt gekozen de heer W. Lom- merse en tot plaatsvervangend lid de heer M. Scheel. Hierna stellen B. en W. voor de rijks- voorschotten inzake woningbouw tot een gezamenlijk bedrag wan f. 59.500 af te lossen en daartoe een leening aan te gaan tot gelijk bedrag tegen een rente van 4'/s pet. bij de Al?. Friesche Levens verzekering Mij. De Mmisfer van Binnen- landsche Zaken heeft zijn toestemming ge geven tot aflossing der voorschotten en de Rijksbijdrage in de iaarlMksOhe exploi tatiekosten bepaald op f. 797.15. In verhand daarmede kan de huur vastgesteld worden op f. 4 per week. De heer Lommerse vroeg in hoeveel jaar de nieuw te sluiten leening moet afgelost worden. De voorzitter antwoordt dat dit in 40 jaar moet geschieden. De heer C. A. van Dam informeert of de gemeente de leening tusschentijds mag aflossen en of de Maatschappij de leening tusschentijds kan opzeggen. De voorzitter deelt mede dat het laatste niet gaat. De gemeente kan de leening geheel aflossen na vijf jaar. De heer M. Scheel vraagt wanneer de huurverlaging ingaat. De voorzitter antwoordt zoodra de ver- eischte goedkeuring is verkregen. Ver wacht wordt dat die huurverlaging wel 1 Mei in kan gaan. De heer J. de Kort deelt mede dat de huurders verwacht hadden 1 Maart. De voorzitter zegt dat zulks zoo spoedig niet mogelijk is. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met alg. st. aangenomen. De voorzitter deelt mede dat B. en W. gehoopt hadden ook de loopende 5 pet. leening in betrekking tot de huizen in de Zonneveldstraat te kunren converteeren in een 4V2 pet. leening. 11 October 1934 heeft de gemeente echter eerst recht tot aflossing dezer leening. Te voren kan het alleen met toes'emming van den ge'dgever, dat is de Bank voor Nederlandsche Ge meenten, die dit echter heelt geweigerd. Van eenige huurverlaging kan daardoor bij deze huizen voorloopig nog geen sprake zijn. De heer L. Noordam informeert naar de huur van deze huizen, waarop de voorzitter antwoordt dat deze f. 3.75 per week doen. Verder deelt de voorzitter mede dat B. en W. overwogen hebben of reeds voldoende aanleiding bestaat de huur van de woningen, bewoond door ambtenaren der gemeente, te verlagan, zulks naar aanleiding van een verzoek daartoe van den heer Scheel. B. en W. adviseeren evenwel daartoe nog niet over te gaan. Het meest zouden voor huur verlaging in aanmerking komen de veld- wachterswoningen. Indien een verdere salariskorting wordt toegepast kan dit tegelijk bekeken worden. De heer J. de Kort vraagt of de veld wachters verplicht zijn te wonen in het huis hun door de gemeente aangewezen of waar de gemeente dat bouwt. Voorts informeert hij of al bekend is wanneer de veldwachterswoning aan het Dorp in verband met de wegverbreeding ontruimd moet worden. De voorzitter antwoordt dat in verband met het toezicht op de arrestantenloka'en het noodig is dat de veldwachters daar dicht bij wonen. Wanneer een nieuw huis voor dén veldwachter aan het Dorp met arrestantenlokaa! gebouwd wordt dan is deze gehouden het te bewonen waar de gemeente het ook bouwt. De datum van ontruiming de bestaande woning is nog niet bekend, dat kan nog. wel een jaar duren. De heer M. Scheel bespreekt eveneens de ontruiming der veldwachterswoning aan het Dorp en de staat waarin deze woning verkeert. De voorzitter deelt mede dat het noodzakelijke aan bedoelde woning wordt verricht. De heer D. de Bruvn IJzn. deelt mede dat de ontruiming van enkele andere woningen in verband met de wegverbreeding reeds spoedig plaats heeft in verband met de omstandigheid dat aan het betrokken terrein reeds d rec'.e behoefte bestaat, dat geldt evenwel niet voor het terrein waar de veldwachters- woning op staat De heer C. A. van Dam vraagt hoe het gaat met de plaatsing van werkloozen aan de verbetering van den Gemeeneweg. De voorzitter deelt mede dat een klein aantal is geplaatst en dat goede hoop bestaat dat meerdere geplaatst zullen worden. De heer M. Scheel vraagt in verband met het ongeluk aan den Voorweg om een bepaling in de politie-verordening, waarbij het verboden is een paard los in de strengen voor een driewieligen kar te plaatsen indiên althans die kar over den openbaren weg moet. Na bespreking door verschillende raadsleden zegt de voorzitter dat B. en W. dit zullen over wegen. Hierna volgt sluiting. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal bedraagt 2169. In het lokaal achter de Geref. Kerk werd een vergadering gehouden, onder leiding van Dr. Mr. G. M. den Hartogh. De heer A. Vreugdenhil behandelde het on derwerp: „De beteekenis van de Kerk in verband met het Kerkelijk besef." Door den heer Jac. Matze werd behandeld: „Onze Christelijke feesten. Hierop volgde een breede bespreking. De heer Jac. Matze ging voor in dankgebed. HEDEN: „Concordia": Tooneeluitvoertng d. v 8 uur nam. Den Burcht; Verg. van oud-leerlinge der Ambachtsschool; 7 uur nam. Jeruêl: Bidstond te 8 uur nam. Stadszaal: Uitvoering van de D. G. „Concordia.". 8 uur nam. Vrije Evang. Genr.: Bidstond te 8'/s nu 'n nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorn en 61/: uur nam. Luxor-TheaterA.J.C., LJ3.B., en S.D.AJ Klankfilm „Turksib". lO'/t uur. Leger des Heils (Hooigracht): Samen komsten te 10 uur voorm. en 31/- en Tl uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 59) Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest m. m Willem Andriessen; 2'/s uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten 10 uur voorm. en 7 uur nam. Maandag. Den Burcht: Verg. van Melkveehouders^®"1 7V» uur nam. Den Burcht: Vrijz. Dem. Bond, Spr. mt H. P. Marchant, 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radio-ver. 8(/, uur nam. Prediker: Chr. Dem. Unie: Spr. Fedij Schurer. 8 uur nam. Prediker: Spr. F. Luytjes. 8 uur nam. Schouwburg; Nederlandsch-lndisch Too neel. „Mr. Rosenfeld, advocaat en procu. reur8 uur 15 nam Katwijk aan Zee (Casa Cara)' Alg. Verg. Coöp. Boerenleenbank, 7«/i um - nam. i i «fW ae i leze e t r. i v «ia <rd- :er teer bel Sim de id De bioscopen. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam.; „Geboycot". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam,:! „De strafzaak van Gelder". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur, Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam, „De firma Adam en Eva". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur diversen. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau voor moeilijke^' kinderen. Halftwee tot 3 uur nam Inën- ting tegen diphterle 45 uur nam Donderdags: Inst, v. Praeventieve Ge. neeskunde. Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. Lakenhal; Tentoonstelling van werk van H. H Kamerlingh Onnes (25 Febr. - Uj Maart), dagelijks 104; 's Zondags 12'H, De avond-, nacht- en Zondagsdleut| der apotheken wordt van Maandag 131 en met Zondag 19 Maart a.s waargenomen I door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo-I gewoerd 171. telef. 502 en D, J. v. Driesum,! Mare 110. telef. 406. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei-I den wordt van Zaterdagavond 8 uur toil Maandagmorgen 8 uur waargenomen door I de doctoren De Graaff, De Jager, Polalt, f Renaud en Timmermans. Te Oegstgeest wordt deze dienst dï waargenomen door dr. gertel, tel 3302 LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Wilhelmina, doch ter van G. A. de Bruyne en J. Aldewereld.L NIEUWVEEN. Loop der bevolking. Vertrokken: P. Rijneker, naar Leimuiden I P. Vogelaar, naar Vleuten J. HU" j laarsdam naar Nieuwkoop. Burgerlijke Stand. Geboren; Pieter, Z. van H. B. Janmaat I en J. M. Bakker Willem, Z. van J. H- J Roest en G. Winter. Dezer dagen hebben eenige jonge-1 dames gecollecteerd voor het PI. Ctlss-1 Comité. De opbrengst bedraagt f. 79,12. Van de 16 ingeschrevenen voor lichting 1934 zijn er 7 vrijgesteld weg®® broederdlenst. —o TER AAR. Afnemende werkloosheid. Het aantal Ingeschreven werkloozen be-1 draagt in deze gemeente thans 145 tegen 167 in de vorige maand. De Veiling. De groentenveiling „Ter Aar en omsta, heeft haar poorten weer geopend voor producten en kooplieden. Er was den eer sten dag reeds flinke belangstelling van beide zijden. Er waren reeds 300 kisten sla en spinazie aangevoerd, welk aan»' wel spoedig zal opklimmen. Er zal voorloopig alleen op Dinsdag ei Vrijdag geveild worden. De Waterleiding. Naar wij vernemen is thans tegen een aantal personen, die nog geen over eeu komst hadden aangegaan voor wateriev ring voor de stichting „De Elf Gemee ten" proces-verbaal opgemaakt. In ens gevallen geschiedde zulks voor de twe maal. Naar men weet legde de kan rechter In de eerste door hem oer gevallen f.5 boete op. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Johannes, z. v. A. Otto en G. H. v. Betiere Berge Henegouw- Maria Frumentia, d v. Ph. Lek en Valentijn. wede Overleden: Wilhelmina Bom. 8UJ„ van J. Romijn: C C. Heemskerk, Loop der Bevolking. Gevestigd: S. de Man v. Ede.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6