Een nieuwe ontdekking! IDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 16 Maart 1933 Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. UIT 0E RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. losse nummers van ons Blad 13 al) terv \a\.t !C0l ir. am, Vi- VALKENBURG. erg. Ned. Chr. Landarbeidersbond. afd. Valkenburg van den Ned. Chr. jbcidersbond hield haar jaarvergade* bij den heer Kamp. De voorzitter, N. Ouwersloot, las Ps. 01 en ging in gebed. De secretaris, de heer ffe Mooi, las de notulen en het Jaar- g, die goedgekeurd werden. Mede- Id werd, dat bij de oprichting op 1932 51 leden toetraden; thans zijn |y leden. De penningmeester, de heer Imthorn deelde in zijn overzicht dat er ontvangen is f. 1087.02 en Je^en f. 1045.94; saldo f. 41.U8. Onder van den voorzitter werd deze reke- goedgekeurd. Besloten werd dat de jling zal toetreden tot het district waarvoor als afgevaardigden wer- gekozen St. Slootweg en M. de Mooij aftredende bestuursleden, de beeren /uwersloot, M. de Mooij en P. Zwaan, Ifo met groote meerderheid herkozen .uuen hun benoeming aan. punt 8 deed de voorzitter enkele deelingen over de werking van de ictcornmissie tusschen ge neentebe>'uur eo bond. Tot zijn genoegen kon hij aren, dat er veel nuttig werk ver was en dat ook aan de toekomst üht wordt. Er is n.l. een plan in reking om de boomen op het kerk- in den komenden winter te rooien ot nieuwen aanleg over te gaan. De Vraag leverde niets bijzonders op. oorzitter sloot hierop met dankgebed. VOORHOUT. Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur afd. Voorhout van de Alg. Ver. voor mbollencultuur kwam in vergadering g. De voorzitter de heer P. v. Keisen, ie allen op deze eerste vergadering in jaar welkom en hoopte dat er enkele junten mogen verschijnen aan den eren economis:hen h?me!. De notulen !en ongewijzigd goedgekeurd. Uit het terslag van den secretaris bleek, dat iideeling 79 leden en 2 lid-leerlingen Vervolgens wer. en taes a ge aardig- gekozen voor de algemeene verga- lijk ïg welke 20 Maart gehouden zal QënBeo, n.l. de heeren P. v. d. Nouland v. Reisen. Hierna kwam punt 7 van tescbrijvingsbrief aan de orde, bet eringsplan van het C.B.C. De voor- r deelde mede dat in een vergadering bet hoofdbestuur bijna ai e voorzitters afdeeiingen, zich tegen het plan zoo- let hier ligt uitspraken; ook hij achtte in zijn huldigen vorm onaanvaardbaar, beer v. d. Nouland was ook deze laing toegedaan: de minimum prijzen Hyacinthen voor het buitenland vast- ■e^ dd zijn veel te hoog, zoodat het de plan neerkomt op steun aan de «bedrijven; de minimum-prijzen zijn —its voorloopig vastgesteld door de "ïiïsic van dr.e, doch gelden niet voor aneeringsplanhierin zijn geen prijzen jeaid. Op eenige onderdeelen zijn nog verbeteringen aan te brengen, doch geheel wensebt spr. het plan te aan- ien. De heer v. d. Nouland kan zich uiteenzetting van den heer v. a. met het plan vereenigen. De voor zegt, dat indien men het plan in tegenwoordigen vorm aanneemt, aan emissie van drie dictatoriale be- wordt gegeven en er nog meer i^ing zal komen. Verwerpt men zal dit een zeer slechten indruk bij de regeering en misschien tot hebben dat de geheele zaak op langen baan geschoven wordt. Het u der afd. Voorhout stelde daarom een amendement in te zenden op i van den beschrijvingsbrief luidende rclgt: „Hecht de algemeene vergade- baar goedkeuring aan het saneerings- van C.B.C. en L.T.B. welke ge- Tcnüjk zullep worden verwerkt, ter- eventueel met wenken van vakmen- a rekening zal worden gehouden". Na ♦rij langdurige discussie tusschen den liter en den beer v. d. Laan die tegen het amendement verklaarde, dit in stemming en werd verworpen 169 stemmen. Daarna werd het -ringsplan van het C.B.C. aangenomen 18-6 stemn en. Bij de rondvraag vr' eg «r v. d. Laan het hoofdbestuur op- "zaani te willen maken op de be- welke aan een ornze'belasting vuor Joembollenvak kleven. Hierna sluiting. on-1 jro" ad ;en» I f ebt I lag VOORSCHOTEN. Loop der Bevolking. fïstigd: J. A. Kesseler, Wijngaar- '1 5, van Kethel en Spaland. C. Burg. de Kempenaerstraat 2, van 1 M. J. Zwetsloot Burg. Vernède- 19, van Leiden J. Bloemhof en f Papelaan (station), van Workum H M. van Haastrecht, Leidscheweg D8 [Wassenaar W. C. Bakker, Wijn- l^-nlaan 3 d, van Utrecht C. Bal, 13, van 's-Gravenhage G. van IHofweg 13, van 's-Gravenhage. [tfrokken: J. Noordmans, naar Zoe- - E. Eggstein, naar Leiden G. naar Zoeterwoude D. Wage- naar 's-Gravenhage E. Bavelaar (•'Lelden V. Konieczka naar Marl- WARMOND. Het kampeeren. de vele klachten die den laatsten z>jn binnen gekomen over gedrag, Jflg enz. van personen, die binnen gemeente kampeerden, hebben B. en [floten om nu niet alleen meer ge- D ie nemen met een schriftelijke ®ming van den eigenaar of gebrui- jfan het terrein, maar dat door hen ,2* een vergunning wordt afgegeven, .y eigenaar of gebruiker van het waarop gekampeerd wordt, een ver- .wor^en geëischt, dat de be- I bij hem bekend is. Burgerlijke stand. T Ja-0ba Maria, d van H. v. en C. J. Keyzer; Willem Jan, W. inj/etruueha 3? «I W. v. d. Linden en J. de ti-i^huiieha Maiia, d. van J. P. v. j;*1 en H. Sikking; vViinelmus Johan- u^I'hus, z. van P. C. J. Heemskerk lu Nijssen; Petrus Jacobus, z van 1.1 de Vetten en G. J. M. Paarde- RECLAME. Een van de meest opzienbarende ontdekkingen op het gebied van tnond-hygiëne is eenigen tijd geleden gedaan in de Laboratoria van de Pepsodent Company, waar een nieuw, ommekeer teweeg brengend. reinigend materiaal is vervaardigd. In iedere tandpasta is een dergelijk materiaal verwerkt en juist hierin ligt het verschil tusschen de beste tandpasta en minderwaardige soorten. De meeste reinigende materialen zijn zóó hard en schurend, dat zij het glazuur der tanden beschadigen en zoodoende uithollingen veroor zaken. waarin zich bacteriën kunnen ophoopen. of wel ze zijn zóó zacht, dat ze den tandaanslag niet op afdoende wijze verwijderen. Het heeft dan ook jaren geduurd, alvorens dit materiaal, dat zoowel afdoende werking als absolute onscha delijkheid waarborgt, vervaardigd kon worden. Alleen in Pepsodent is deze nieuwe ontdekking verwerkt en omdat het materiaal tweemaal zoo zacht is als die welke algemeen in gebruik zijn, is Pepsodent dus absoluut onschadelijk. Boven dien is het zonder weerga om de tanden te rei nigen en te polijsten. In Nederland zoowel als in 67 andere landen wordt Pepsodent heden ten dage beschouwd als de eenige tandpasta, die op afdoende wijze den tandaanslag verwijdert. Groote tube ƒ0.75, dubbele tube ƒ1.25. 7350 Getrouwd: T. v. d. Meer, j.m. 26 jaar en M. de Ruyter, j.d. 32 jaar; C. van Velzen, j.m. 21 jaar en B. H. Driessen, j.d. 23 jaar. Overleden: Teuntje A. Breedijk, 54 jaar, echtegenoote van D. P. Ramp; Maria Bal kenende, echtgenoote van W. van Winsen, 71 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. M. J. Schoo, van Eijgels- hoven; J. C. Verhagen, van Leiden; J. M. Bennink, van 's Gravenhage; KI. Stefets, geb. Zopfi, van den Bosch: W. v. d. Aar, van Noordwijkerhout; E. B. J. Positina, van Schiedam; J. Vink, van Leiden. Vertrokken: L. P. v. d. Eist, naar Zoe terwoude; G. Overzet, naar Leek; A. L. Righart van Gelder, naar Aalsmeer; N. P. W. Schouten, naar Amerika; D. van Hees, naar Oegstgeest; E. Postina, naar Heer len; P. H. Komeljn, naar Amsterdam; W. Greeve, naar 'sGravenhage; T. v. d. Meer, naar *s Gravenhage. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: B. E. Beijst, uit Den Haag, van Calcarlaan 13; A. B. M. van der Schoot, uit B.oeir,endaal, Wassenaerstraat 18; J. Gerritsen, uit Goor; Langstraat 34; W. A. Abbing, uit Den Haag, Ridderlaan 1; H. Wahmhoff, uit Duisburg, Ridderlaan 1; A. Pawelzik, uit Den Haag, Schouwweg 72; E. Grasel, uit Rotterdam, Bloemcamp- laan 57; M. Ruijsbroek, uit Schipluiden, van Bommellaan 6; E. Zdunnek, uit Geisen- kirchen, de Lus 24; W. l'Istelle en gez., uit Den Haag, Wittelaan 7; M. Pfeil, uit Den Haag, Stoeplaan 16; M. H. W. Vleugels uit Heerlen, Wilhelminalaan 2; E. Schor- hof er, uit Den Haag, Zijdeweg 19; J. chottee de Vries, uit Voorburg, Schouw weg 72; Wed. J. Jansen geb. M. van den :Berg, uit Den Haag, Ridderlaan 1; A. A. Janse en vr., uit Ede, Haven plein 5; H. F. Strötzel, uit Amsterdam, Crocusstraat 7; G. H. Schelfhorst en gez., uit Den Haag, Rijksstraatweg 753; J. S. C. Haavekost, uit Rotterdam, Baljuwstraat 3; H. Giesel- berg, uit Utrecht, Park Oud Wassenaar 1. Vertrokken: C. A. M. van Doornen, naar Den Haag, van Boelselaerlaan 31G. F. Smit, naar Hoogkerk, Schoolstraat 23; M. M. de Pan naar Goes, Pieter Jasperstr. 5; A. C. J. Muskens, naar Amsterdam, de Clercqstraat 112; A. van der Zande, naar Den Haag, van Hoeylaan 8; E. Sugalski, naar Den Haag, Jozef Israëisplein 7 a; F. L. van Weenen, naar Eindhoven, Ruustroer- laan 17; L. M. Spook geb. Rupert, naar Den Haag, Belg.plein 12; J. A. Meijer en gez. naar Den Haag, Laan van Meer- dervoort 299a; H. J. Bosland, naar idem; C. de Jong, naar Bodegraven, Prinsenstr. 88, H. Schroll, naar Den Haag, N. Haven straat 74; W. H. Kanpert, naar Den H~ag, de la Reijweg 223; T. Hensen, naar Am sterdam, O. Z. Voorburgwal 63: H. Koll- berg, naar Watte^scheid; H. C. Bresser en vr.. naar Den Haag, Apeldoornschelaan 28; .B E. M. Sepgens en vr., naar Den Haag, Van Oldenbarne elt'aan 53; W. de Geus en gez. naar Voorburg, Oostvliet- straat 43; X. Moltschancfnaar Den Haag Hooge Nieuwstraat 40. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Cornelis Jozef, z. van J. Th. Groenewegen en S. M. Langeveld; Cornelis, z. van C. Boef en M. A. Her- kemeij; Hendrikus, z. van H. Olij en G. Meppen; Wilhelmina Cornelia, d. van Q. H. Doeswijk en M. A. Dobbe. Overleden: Gerardus Antonius Looijestijn, 60 jaar, echtgen. van A. P. Vogels; Jan Floris Kleinjan, 64 jaar, echtgen. van J. A. Vos«; Theresia Carolina Weiss, 45 jaar ongeh.; Catharina Wilhelmina Anna den Hertog, 74 jaar, echtgen. van J. D. Dresselhuys. Ondertrouwd: P. N. Groenendijk en A. v. Witteveen; C. Pols en E. C. v. Egmond. ZEVENHOVEN Na een ziekteverlof van 10 maanden is mej. M Tulpen, thans weer voor haar klas als onderwijzeres in de R.K. school teruggekeerd. ALPHEN. Verkooping. Bij de ten overstaan van den notaris R. v. d. Berg gehouden verkooping in het hotel „De Vergulde Wagen", werd de bouw manswoning met stallingen weiland, hui zen enz., van wijlen don heer J. Stapper alhier bij afslag verkocht als volgt: De perceelen 16 in bod staande op f9995, werden afgemijnd op f. 100, door den heer D. v. Dien alhier. De perceelen 710 in bod staande op f.7737 op f.5 door den heer W. v. Beieren Perc. 11 in bod staan de op f.5300. op f.800 door den heer J. Stapper alhier; en perc. 12 in bod staande op f.3000 op f.550, door den heer Van Dam te Oegstgeest. Raadsstukken. Wonen in de gemeentel In de veror dening voor de openbare lagere scholen en het onderwijzend personeel dier scholen in onze gemeente ls geen verplichting opge nomen schrijven B. en W. aan den raad, dat het onderwijzend personeel binnen de gemeente behoort te wonen. Een dergelijke bepaling is volgens dit college gewenscht, opdat de opvoeders van de jeugd ook ver- keeren in den kring waarin die jeugd leeft en om het persoonlijk contact. B. en W. stellen den raad voor de betrekkelijke ver ordening in dien zin te wijzigen. Aankoop grond. In verband met moei lijkheden met betrekking tot aankoop van grond, is indertijd bi) den aanleg van de Ruyterstr. door den heer P. J. Oosthoek, goedgevonden dat over een lengte van plm. 17 M. het trottoir aan de Noordzijde van die straat niet werd aangelegd. Op de grens van het eigendom van de wed. C. Hoogendoorn-Kranenburg toenmalige eige nares van den voor het trottoir benoodig- den grond is toen voor een houten grond- keering gemaakt. Die grondkeering is thans geheel vergaan en moet in verband met de veiligheid van het verkeer ver nieuwd worden. Het komt B. en W. wen- schelijk voor. nu toch kosten gemaakt moe ten worden, den toestand te maken over eenkomstig het plan dat aanvankelijk was bedoeld. De tegenwoordige eigenaar de heer A. van der Meer is bereid den be- noodigden grond ter oppervlakte van plm. 46 M2. zijnde dit de prijs die ook hij daar voor heeft gegeven. De totaal-kosten van het werk de koopsom van den erond inbe grepen. worden begroot op f.450. Wanneer niet tot grondaankoop wordt overgegaan en de bestaande toestand blijft bestendigd, zullen de veraieuwingskosten voor de be schoeiing bedragen f. 200. B. en W, stellen den raad voor te besluiten tot aankoop van vorenbedoelden grond voor den aanleg van het nog niet gereedkomen gedeelte trottoir in de Ruyterstraat en tot aanleg van dat gedeelte trottoir. De kosten van een en ander kunnen bestreden worden uit het stratenfonds. Tegen het kalken. Evenals in andere gemeenten wordt ook hier hinder onder vonden van het verontaginigeji van den openbaren weg. gebouwen murèn, schut tingen, enz door het daarop aanbrengen van aankondigingen reclames e.d. met kalk B. en W. achten het gewenscht dat hieraan zoo spoedig mogelijk een einde komt. De commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen stelt derhalve voor tot aanvulling der algemeene politieveror dening waarbij een en ander wordt verbo den en strafbaar gesteld. Lezing over de vervolgingen in Rusland. In de Ned. Herv. Kerk aan de Juliana- straat trad op de heer L. Rosenberg eer tijds zendeling onder de Joden in Rus land, nu in Polen. De belangstelling was zeer groot, wat zich, gelet op de talrijke gebeurtenissen, die in het Oosten van Europa plaats hebben, gemakkelijk laat verklaren De bijeenkomst werd met gebed en schriftlezing geopend door den heer J. Zonneveld. De heer L. de Graaf vertaalde de rede op vlotte wijze. Spr. schetste zijn levensgeschiedenis tijdens zijn verblijf in Rusland, waar hij langen tijd van zijn vrijheid is beroofd geweest en door de sovjet ter dood was veroordeeld. Op ont roerende wijze gaf spr. vervolgens weer hoe hij als een wonder Gods aan deze ten uitvoerlegging van dit over hem uitga sproken vonnis was ontkomen. Op breed voerige wijze besprak hij dan de ontzet tende toestanden die in Rusland heerschen en hoe vooral tegen ieder religieus den kend mensch wordt opgetreden. Aan de hand van Romeman 8 35 „Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus? Ver drukking, of benauwdheid, of vervolging, of honger, of naaktheid, of gevaar, of zwaard?" en 38 (gelijk geschreven is; „Want om uwentwil worden wij den gan- schen dag gedood, wij zijn geslacht als schapen der slachting") gaf spr. aan, dat niettegenstaande de groote geloofsvervol ging velen gedachtig aan genoemd schrift woord nog blijmoedig den dood tegemoet gaan en ook bij vervolging, hongersnood en andere voor ons bijna niet denkbare toestanden dank zij deze liefde in hun geloofskracht staande blijven. Als slot vertelde spr. verschillende aangelegen heden omtrent zijn werk voor de zending in Polen, waarbij hij liet uitkomen, dat gelet op al deze toestanden en gebeurte nissen volgens de 8chrift z.i. de weder komst van Christus aanstaande is. Van hel begin tot het einde werd spr. met groote aandacht gevolgd, waarbij velen onder deze ernstige mededeelingen van hun ont roering blijk gaven. Ten behoeve dezer zending werd een col lecte gehouden, terwijl het in de bedoeling ligt, dat de heer Rosenberg volgende week nog een bezoek aan onze gemeente zal brengen en een en ander dan nader zal illustreeren met lantaarnplaatjes. Geslaagde Ouderavond. In het Nut werd op initiatief van de Centrale Oude'-cnmmlssie en de plaatse lijke afd. van Volksonderwijs een gemeen- scbanne"1ke ouderavond <?.oV>nii-ien De be- lanestellinv w1 - zeer eroot De heer J de Groot hoofd de- SchooMraat-scbonl hield een lezinc over het "m-iorwo'-n: Contact tu«chen huis en school" en de heer A v. Driel hoofd der cchooi Raodhptsctraat over De wiize waaron het noodde contact tus- sohen huls °n *cbont is t» bereiken". Het geheel werd oo verdienstelijke wiize afge wisseld door zane van de zangver. .Zang- lust". muziek van de heeren v.. Zwieten en Verruijt. Tevens sprak de heer J. R. Overbeek over „Volksonderwijs" en werd nog een film vertoond. Opening en sluiting werden verricht door den heer J. L. Gatl- lard die voor het welslagen dank bracht Door de politie werd tegen een twee tal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het vangen en vervoeren van bij de wet beschermde vogels. Door het genootschap van den Stillen Omgang werd in de St. Josephzaal een druk bezochte ledenvergadering gehouden. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken kwam in behandeling de as. Stille Omgang te Amsterdam; als gewoonlijk werd besloten de reis per boot te makdh. BODEGRAVEN Intergew. Schietwedstrijd B.V.L. De stand luidt als volgt: Korps A: B.V.L. Alblasserdam 240; id. Hoornaar 239; id. Gouda 237 46; id. Schie dam 237 45; ld. Ottoland 235; ld. Soest 234 ld. Montfoort 233; ld. Noordeloos 233; ld. III Vlaardlngen 232. Korps B: B W. Molenaarsgraaf 241; ld. Boskoop 240/47; id. Lopik 240-46-48; B.V.L. Hoornaar 240-45; id. Ottoland 238 46/47; id. Alblasserdam 238 47/46; B.W. Alphen a. d. Rijn 238 46/46/48; ld. Zoeter- meer 238 46/46; id. Schiedam 238 45. Eerecorps D: B.Vi. Noordeloos 144; id. Ottoland 144; ld. Overschie 143-49-48-46; id. Schiedam 143-49-48-46; ld. Berkel 143- 49-49-45; ld. Soest 143-44. Eerekorps E: B.W Pr. Alexander 149; B.V.L. Zoetermeer 148; B.W. Molenaars graaf 146; B.V.L. Ottoland 146-47; B.W. Overschie 145; B.V.L. Hoornaar 145; B.VD. Noordeloos 145. Personeele Baan: T. Oskam, Zw.dam 50- 50; A. C. Meys. Alphen 50—49;' S. M. Broeking, Lopik 50-49; F. v .d. Berg, Mole naarsgraaf 5049; T. Noomen, R'dam 50- 49; C. v. d. Veer, 3odegraven 50-49; J. Noomen Sr., R'dam 50-49; J. V. d. Ree. Nu- mansdorp 50-48; A. Veelenturf, Bodegra ven 50-48; A. Jonker, Albl.dam 50-48; Th. de Jong, Boskoop 50-46; A. Vos. Numans- dorp 50-46. Vaste Baan: A. Veelenturf, B'graven 150 -148; F. Oskam Zw.dam 150-145; Jac. Broeking lopik 149-146; A. Broeking Lopik 149-145; A. Eykelenboom, Molenaarsgraaf 149-144; Th. de Jong, Boskoop 149-143; Greimer id. 149-142; C. v. d. Veer, B'graven 149-141; W. Tilburg, Boskoop 149. Vrije Baan: A. Veelenturf, Bodegraven 150; T. Oskam, Zwammerdam 150; H. Gobel, Bodegraven 150; D. Noomen. Rot terdam 150; A. d. Harder, ld. 150; J. Noo men Sr. id. 150; T. Noomen, ld. 150; J. A. v. d. Ki-ay, Ottoland 150; Jac. Broeking, Lopik 150; P. A. v .d. Meer, Zoetermeer 150 C. v. Duuren, Bodegraven 150; A. Bruynis, Aiohen a. d. Rijn 150; A. P. Broeking, Lo pik 150: P. Tas, Alblasserdam 150; J. J. Hoosendoorn, Bodeeraven 150; G. Bergs- hoef, Alphen a. d. Rijn 150. BOSKOOP. Crisis-comité. In den loop der volgende week, waar schijnlijk Woensdag 22 Maart, zal door het Crisis-comité een inzameling langs de huizen worden gehouden van gedra gen kleeding, schoeisel enz. Loop der bevolking. Gevestigd: T. Wensveen en gezin, Putte- kade 5; W. Tijsterman en gezin, Reijers- koop 5; dr. D. Jacobs, pastorie, Kerkstr. 1. NIEUWKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Aletta Maria, d. van J. P. Ver haar en W. M. Blommestijn. RIJNSATERWOUDE. Een vraag en een minder prettig antwoord. Voor het Raadhuis alhier vroeg de bode van den dokter, de heer Heuzen, aan den werklooze uit Leimuiden. F. hoe het met zijn achterstand in het doktersfonds stond. Deze vraag was den betreffende blijkbaar niet al te aangenaam want spoedig waren de poppen aan het dansen! Het slot was dat de bejaarde H„ van F. een slag met een fietslantaarn op het hoofd kreeg die zóódanig aankwam, dat H. zich onder doktersbehandeling moest stel len. Het bleek dat hij een groote wond achter zün oor had opgeloopen. die ge hecht moest worden. De collecte voor het Crisiscomité bracht f. 36,11 op. WADDINXVEEN. Guhstig sterftecijfer. Het sterftecijfer is in het afgeloopen jaar in deze gemeente buitengewoon gun stig geweest, hoewel het de laatste jaren toch al laag was. Men zie hiertoe de vol gende cijfers: 1929: zielental 7066, sterfte cijfer 67; 1930: zielental 7314, sterftecijfer 70; 1931: zielental 7405. sterftecijfer 65; 1932: zielental 7609, sterftecijfer slechts 49. De Coöperatie „Ons Voordeel". Het bestuur van de Coöperatie „Ons Voordeel" stelt voor aan de leden over 1932 uit te keeren 10 pet. van het brood- verbruik en 5 pet. van het winkelverbruik (kruidenierswaren). - De kruideniersafd. had een omzet van f. 76.456; de afdeellng bakkerij van f. 27.304. Het ledental bedroeg PW 1 Januari 1933 niet minder dan 476. Het reservefonds bedraagt f. 10.606.98. In de vacature-van der Torren is door den burgemeester tot commandant van den Burgerwacht benoemd de heer Ph. Dijs, reserve-kapitein der Infanterie alhier. De werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkloozen be draagt thans 263. Eigenaardig is dat men aan de carossertefabriek Verheul, waar ongeveer 80 man werken, handen te kort komt. Mej. J. B. had het ongeluk van de trap te vallen en met het hoofd op den rand van een ledikant terecht te komen. De verwonding was van dien aard. dat de wond moest-gehecht worden. VOOR VRIJDAG 17 MAART. Hilversum, 1875 M. - 8.00: VARA., 12.00: AVRO., 4.00: VARA., 8.00: VPRO.. 11.00: VARA 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Mor genwijding VPRO. 10.15: Concert door Mac's radiokwartet en Gramofoonpl. 11.10: P. J. Kers Jr.: Onze keuken 11.40: Vervolg concert 12.00: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.30; Joh. H. v Doom: Boeiende dingen uit het On bekende Oosten 2.30: Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte 4.00: VARA.-Kleinorkest o. 1. v. P. Duchant 4.50: Voor de kinderen 5.30; De Flie refluiters o. 1. v. H. de Groot 6.10: Gra- mofoonplaten 6.15: Orgelspel Joh. Jong 6.40: Causerie over Sovjet-Rusland 7.00: VARA.-orkest o. 1. v. H. de Groot 8.00; Causerie door Ds. G. v. Duyl 8.30; Plano-recital door M. Dijk 9.00; Causerie door Mr Dr. J. J. Boass 9.30: Vervolg Piano-recital 10.00: Vrijz. Godsd. Pers bureau 10.05: Vaz Dias 10.15: Jaap Nleweg: Het stilleven 10.45: Gramofoon- platen 11.00—12.00: De Notenkrakers o. 1 v. D. Wins en Gramofoonmuziek. Huizen, 296 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.00: Schrift lezing en meditatie 8.15—9.30: Gramo- foonplaten 10.30: Morgendienst 11.00 12.00. Harmoniumspel M. F. Jurjaanz m m. v. Mej. G. Koeman (sopraan) 12.15—2.00: Trio v ,d. Horst m. m. v. J. v. Glnkel (klarinet) 2.30: Chr. Lectuur 3.00: Huish. Raadgevingen 3.30: Concert I. Mulder—Belser (alt-mezzo), J. H. E. Wittpen (fluit), H. Scholl (viool), B. Ober- steln (cello) en G. Hengeveld (piano) 5.00: Botanisch halfuurtje 5.30: Voor amateurfotografen 6.00: Landbouwcau- serie 6.30: Tuinbouwpraatje door A. J. Herwig 7.00: Literair halfuur 7.45: Ned. Chr. Persbureau 8.00: De Amster- damsche Orkestvereeniglng o, 1. v. Fr. v. Diepenbeek 9.00: T. Cnossen: Amerika van vandaag 9.30: Vervolg concert, c.a. 10.00: Vaz Dias 10.30—11 30: Gramo- foonplaten. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05 11.20: Lezing 12.20: Orgelspel door W. S. Vale 1.05: Shepherd's Bush Paviljoen orkest 2.20: Voor de scholen 3.20: Concert 3.55: Voordracht 4.10: Schotsch Studio-orkest o. 1. v. Daines 4.50: Concert. E. Ryan (mezzo-sopraan) en het Chelsea Strijkkwartet 5.35: Kinder uur 6.20: Berichten 6.50: Scarlatti's Cembalo-muziek 7.10, 7.30 en 7.50Le zingen 8.20: „Bastien et Bastienne" en ,X)er Schauspieldirektor", 2 opera's van Mozart. Leiding: Adr. Boult 9.20: Be richten en lezing 9.55: „Turf Smoke", programma ter gelegenheid van St. Pa trick's Day 10.40: Zaidée Jackson in haar repertoire 10.55Lezing 11.00: Gramofoonpl. 11.0512.20: Geraldo's Tango-Band en de Savoy Hotel Orpheans. Parijs .Radio-Paris", 1724 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.50: Concert d. h. Krettly-orkest 1.25: Piano-reeital door Niedzielski 1.55: Vervolg orkestconcert 7.40: Concert d. h. Krettly-orkest 9.05: Gramofoonpl. 9.20; Radio-tooneel. Kalundborg. 1153 M. 11.2012.35: Concert u. h. Bellevue-Strandhotel 2.20 4.20: Radio-harmonie-orkest o. 1. v. Gröndahl. H. Rungwald (zang) en H. Boye (harp) 7.30: Kamermuziek door strijk kwartet 3.10: „Die Geschwister" van Goethe 8.50: Russische muziek 9.40: Concert. H. Casse (saxofoon) en V. Fischer (piano) 10.10—11.50: Dansmuziek door Otto Lington en zijn Band. Langenberg, 473 M. 6.25: Gramofoon- platen 11.20: Concert m. m. v. orkest en Zangvereeniging 12.20: Concert o. 1. v. Eysoldt m. m. v. bariton 1.50: Gramo- foonplaten 4.20: Concert o. 1. v. Wolf 7.20: Gramofoonpl. 8.20: „Kellner Krampe klagt", spel van Sekundus 10.00 11.20: Ponulair concert o. 1. v. Leo Eysoldt Rome, 441 M. 8.05: Gevarieerd con cert m. m. v. orkest en solisten 9 05: Radio-tooneel. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30; Gramofoonpl. 5.20: Dansmuziek uit St. Sauveur 6.20: Gramofoonpl. 6.50: Omroepkleinorkest 0.1. v. Leemans 8.20: „De onderwereld van Chicago", hoorsDel van G Schafce 9 20' Militaire muziek o. I. v. Luit R de Ceuninck 508 M.: 12 20: Gramofoonnl. 1.30- Omroenkleinorkest o 1. v. Leemans 5 20: Chabrierconcert o 1. v. J. Kumns 6.35: Gramofoonnl. 8.20: Bizet-concert d. h. Radio-Svmohonie- orkest O. 1. v. Kumps 10.3011.20: Gra mofoonmuziek. Zeesen. 1635 M. 7.20: Zangspel ,.Im weissen Rössl", in drie bedrijven van Be- natzkv Dirigent Forst Platen. Regie: Kei— roenn Bever 9.35: Berichten 10.20— II.20: Ponulair concert door Gregori Alexander en zijn orkest. - o GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. lederen dag van 8 uur vnorm tot 12 uur nam aansluiting na Hilversum en Huizen. Voorts Wopusdairs VrUAaga en Zater- de^s van 8 11 uur gramofoonmnriek. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG. Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 .OGERVORST, Haarl.str. 128 en bij BOEKHANDEL VAN DFR VF.EN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A.H.vd VOOREN H Rijndijk 74 Kiosk Prinsessekade. 3—3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7