LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 16 Maart 193; UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. O DOL-tandpasta AALSMEER. Vergadering Bloemenlust." De Coöp. Veilingsvereeniging „Bloemen lust" hield haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer J. v. d. Meer Pzn. Deze heette de leden hartelijk wel kom op de 22e alg. vergadering. Na eerst stilgestaan te hebben bij den algemeenen toestand, welken hij zeer ernstig inzag, stond spr. zeer uitvoerig stil bij de plaat selijke bloemenculturen. OogenschijnlUk zoo zeide de voorz. produceeren wij een artikel, dat overbodig ls, doch zoo is het inderdaad niet; de tijd heeft geleerd, cat men de bloemen niet meer kan mis sen en de behoefte daaraan steeds grooter wordt. Het veilingcredlet aan de kwee kers (voor 't koopen van brandstof enz.) noemde spr. een bron van groote zorg. Gelukkig kon aan alle aanvragen tot nu toe worden voldaan. Eenige cijfers gaf spr. vervolgens van het prijsverloop van een 5-tal artikelen In Februari 1931. 1932, cn 1933. Rozen 17, 9'/:, 8'/i ct.; seringen 9, 5, 5Vs ct.; prunus 21/», 4, 2ct.; freesla iper bos) 15, 21, 15 ct.; tulpen (per 12) 32. 14, 16 ct. Dit prijsverloop moge al geen reden tot optimisme geven, dankbaar was de voorzitter toch, dat de organisatie toch nog hecht en sterk is. De financieele toe stand is uitstekend; een som van f. 36.000 kon weer worden afgelost. Den heer Jb. Schouten, penningmeester, feliciteerde de voorz. met zijn herstel van ernstige ziekte. Voorts bracht hij dank aan het personeel voor zijn arbeid in het afge- loopen jaar. De notulen der vorige algemeene ver gadering werden door den secretaris, den heer Van Itterzon, gelezen en onveran derd vastgesteld. Een subsidie van f. 3000.— werd ver leend aan het Tuinders-crisiscomité. De balans en winst- en verliesrekening werd. na beantwoording van enkele vra gen. goedgekeurd. De heer Joh. Mensing bracht als algemeen secretaris verslag uit van de handelingen van den Aalsmeer- schen Tuinbouwbond over 1932. Hieruit bleek, dat de bond weer veel en nuttig werk voor den plaatselijken tuinbouw heeft verricht. Met een aansporing aan de kweekers, ondanks de moeilijke tijden, moedig voorwaarts te gaan en te zorgen door een prima product, dat Aalsmeer zijn eerste plaats als bloemencentrum handhaaft, eindigde de secretaris zijn verslag, waarvoor de voorz. hem hartelijke woorden van dank bracht. De vooratter deelde mede. dat de om zet. vergeleken bij vorig jaar, tot medio Maart- nu alweer met f. 10.000.— is terug- geloopen. wat des te erger ls, omdat dit iaar de aanvoer van rozen en seringen grooter is geweest, dan over die periode van vorig jaar. Nadat bij de rondvraag nog enkele huishoudelijke zaken waren besproken, sloot de voorzitter met een dankwoord de vergadering. o BENTHUIZEN. Ledenverg. „School met den Bijbel". De voorzitter de heer S. v. Galen opende met het l3ten zingen van Ps. 195 en het lezen van 1 Joh. eerste en tweede gedeelte en gebed waarna de notulen werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Werd medegedeeld dat de vereeniging wederom de Kon. goedkeuring op haar statuten heeft verkregen voor den tijd van 29 jaren: voorts dat in April as. een ouderavond zal worden gehouden, waarin het 10-jarig jubileum van het schoolhoofd den heer M. Idema zal worden herdacht. Twee nieuwe leden, de heeren M. Dijks hoorn en M. Merbis, werden toegelaten. De secretaris bracht het jaarverslag uit. Het aantal leden is 56, aantal schoolbezoe- kende kinderen op 1 Januari jl. 96. Wegens het bedanken van den heer M. Hoogendoorn is als bestuurslid gekozen W. Quabn- In het afgeloopen jaar zijn 15 bestuurs- en 2 ledenvergaderingen gehouden; we- gens benoeming tot hoofd der school te Echten van den heer B. v. Elswijk is in diens plaats benoemd de heer M. Dijks hoorn. Uit de verantwoording van den pen ningmeester ontleenen wij: ontvangsten met inbegrip der saldi f. 10.247.75'/:; uitga ven f. 9.806.22. batig saldo f. 441.53'/:. Door de heeren Voorwinden Pz. en G. Schellingerhout werd medegedeeld dat de rekeningen enz. -in goede orde waren be vonden. De voorzitter dankte den penningmees ter P. Slootweg Pz. en den secretaris L. Voorwinden voor hun goed en zuinig be heer. De ontvangsten en uitgaven over 1933 werden vastgesteld op f. 2070. Na nog eenige huishoudelijke bespre kingen sloot de heer Idema met dank gebed. O- HAARLEMMERMEER. Veeljarige trouwe dienst. Het was gisteren voor een drie-tal land- bouwarbeiders in deze gemeente een ge denkwaardige dag. C. Clement was 50 ja ren bij de familie Verkuijl te Nieuw-Ven- nep; L Amperse, 40 jaren bij de familie Hazekamp aan den Spieringweg bij den Kruisweg en G. Poldervaart 25 jaren bij de familie Rip te Vijfhuizen werkzaam. Door hun ijver en trouwe plichts betrachting hebben ze veler achting en vriendschap verworven en in het bijzonder op de waardeering van hun patroons ruimschoots aanspraak gemaakt. Dit is dan ook op ondubbelzinnige wijze tot uiting gekomen. Zanguitvoering „Soli Deo Gloria". Gisteravond werd in de Geref. Kerk te Hoofddorp onder groote belangstelling een jubileumzangavond gehouden ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan van de Chr. Gem. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", directeur de heer S. van Hoogdalem. Mede werking werd verleend door het meisjes koor „Looft den Heer" en het muziek- ensemble van den heer D. Hogenbirk Sr. te Haarlem, terwijl het orgel bespeeld werd door den heer D. Klaassen. De verschillende nummers van het pro gramma werden op inderdaad verdienste lijke wijze ten gehoore gebracht. Het nieuwe vaandel der vereeniging, vervaar dled naai het ontwerp van een der leden, werd met een toepasselijk woord door de commissie aangeboden. Met een en ander werd het 10-jarig bestaan op waardige wijze gevierd. Beroep aangenomen. Ds. Bouman te Molkwerum (Fr.) heeft het van de Ned. Herv. Kerk te Nieuw- Vennep ontvangen tweede beroep thans aangenomen. De nieuwe brug bij Aalsmeer geopend. Onder veel belangstelling werd gisteren het beweegbare deel van de nieuwe brug over de Ringvaart bij Aalsmeer voor het eerst geopend. De brug zal voorloopig drie weken open blijven. Zoodra de motoren electriscli zijn aangesloten zal het vaste deel worden gelegd. Van de doorvaart werd door de scheepvaart reeds dadelijk een druk gebruik gemaakt. Inbraak. De landbouwer W aan den IJweg alhier kwam s' morgens tot de ontdekking, dat ongewenschte bezoekers zich toegang tot den stal hadden verschaft. Ze werden blijkbaar door het een of ander onraad in hun werk gestoord, want er werd niets vermist. De ambtenaar bij de directe belastin gen, de heer A. F. v. d. Draaij, wordt met ingang van 1 April a.s. overgeplaatst van Haarlemmermeer (Zwanenburg) naar Am sterdam. HILLEGOM. Reiskas voor „Flora". Het bestuur van het Kinderkoor „Flora" alhier heeft Ingevolge de besprekingen op den vorigen ouderavond besloten tot de instelling van een reiskas voor zomer- uitstapjes met de kinderen. Op een spaar kaart kan wekelijks een zeker bedrag ge stort worden. Uit de kas en vrijwillige bij dragen kunnen de kosten niet meer be streden worden; het bestuur wil althans op dien weg niet verder gaan. Nu worden de ouders verzocht zelf een steentje bij te dragen Op den as. ouderavond hoopt men verdere besluiten te nemen. Dan zal een hoofdbestuurder van den bond spre ken over doel en werken van een kinder koor. De Chr. Dem. Unie heeft een open bare vergadering gehouden, waarin de heer A. P. Jungeurt. secretaris der Unie van Chr. onderwijzers en onderwijzeressen de beginselen en het programma der Chr. Dem. Unie heeft uiteengezet. Debat was er niet; wel zijn enkele vra gen gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering R. K. Volksbond. De afd. Katwijk van den R.K. Volksbond hield haar jaarvergadering in 't parochie huis. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de vergadering met gebed, waarna de secretaris, de heer J. v. d. Nouweland, notulen en jaarverslag las. Beide werden goedgekeurd. Ook het finantieel verslag van den penningmeester. Door de con trole-commissie. bestaande uit de heereD L. v. d. Boog en J. Seijsener. werd aan de vergadering medegedeeld, dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Uit de verslagen der onder-afdeelingen bleek, dat alles naar wensch gaat. Door de biblio theek-commissie werd medegedeeld, dat de bibliotheek door tusschenkomst van den geestelijk adviseur weer met een 35-tal boeken was verrijkt. De collectie boeken bestaat thuis uit 650 exemolaren. De af tredende bestuursleden, de heeren J. v. d. Nouweland en J. van Mil werden herkozen. In de plaats van den heer P. Seijsener, die om gezondheidsredenen had bedankt, werd gekozen de heer H. van Rijn. Ver volgens werd door de vergadering uit voerig besproken de steunregeling der werkloozen welke in vergelijking met an dere plaatsen, hier niet rooskleurig is. Dit betreft vooral de georganiseerden. Daar allen momenteel echter zijn uitgetrokken wordt besloten deze zaak aan te houden. Na de rondvraag gaf de voorzitter zijn functie over aan den heer J. Warmen- hoven. De geestelijk adviseur brengt den aftredende dank voor alles wat hij dit jaar voor den Bond heeft gedaan. Ook de heer Warmenhoven spreekt in dezen geest. Hierna sluiting met gebed. KATWIJK AAN ZEE. Laatste winterlezing Nederl. Christen Vrouwenbond. Deze lezing werd gehouden in Irene door dr. Tazelaar. die het onderwerp behandel de „Groote winst bij klein verlies" (over Jacqueline v. d. Waals als Chr. dichteres). Wegens ongesteldheid van de voorzitster der af deeling Katwijk mevr. TomSpaan derman, sprak mevT. Pras een inleidend woord. Spr. merkte op. dat de titel van zijn on- 'derwerp niet op het stoffelijke slaat waar tegenwoordig de winsten zoo klein en de verliezen zoo groot zijn. Hij wilde de aan dacht vestigen op het geestelijke met winst voor de eeuwigheid en het tijdelijke leven. Daarover zal gesproken worden, naar aan leiding van het werk van Jacq. v. d. Waals Misschien zullen er velen teleurgesteld zijn. dat er over verzen gesproken wordt. Spr. zal die teleurstelling trachten weg te ne men. De dichteres is reeds lang overleden, maar haar getuigenis is ons gebleven. Wij zullen getroffen worden door haar diepe en zuivere klanken. Spr. belichtte uitvoerig het leven dezer dichteres en bracht drie van haar karaktertrekken uit haar werk naar voren: ten eerste haar gedachtenrijk- dom; ten tweede haar groote vatbaarheid voor indrukken uit de natuur en ten derde haar oprechtheid van het weergeven van opgenomen indrukken. Aan de hand van haar gedichten werd dit aangetoond Spe ciaal behandelde hij haar Chr. poëzie. Mevr. Pras dankte den spreker voor zijn interessante beschouwing, een der mooiste van dezen wihter. Dr. Tazelaar sloot met dankgebed. Jaarvergadering Katwijksche Reddings-Brigade. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan waren de tafels in de Gemeentezaal met tulpen versierd. De voorzitter dr. J. Eikelenboom, hield de openingsrede. Deze gaf in vogelvlucht een overzicht van de afgeloopen 10 jaar. De vereeniging werd 14 Maart 1923 opgericht naar aanleiding van een lezing van den heer Meijerink en met medewerking van de Noordwijksche Reddings-brigade. Eenig reddingsmate riaal werd toen aangeschaft, ook werd een cursus opgericht voor E.HB.O. De samen stelling van het toenmalige bestuur werd medegedeeld. Al spoedig kwam er tijdperk van verval. Maar toen er bij het zwemmen in zee een menschenleven verloren ging kwam er in 1926, mede door toedoen van V.V.V. een herleving en sinds dien tijd is er een periode van steeds vooruitgaanden bloei waar te nemen. In de achtereenvol gende jaren werd getracht om zooveel mogelijk tegen gebeurtenissen paraat te zijn, wat de voorzitter aantoonde. De ko ninklijke goedkeuring werd in 1928 verkre gen. Na het uitvoerig historisch overzicht uit de tien jaren van het bestuur der ver eeniging werden de notulen gelezen en het jaarverslag uitgebracht door de secreta resse mevr. J. J. BootMontagne. De pen ningmeester ,dr. G. C. A. van Dorp bracht zijn verslag als penningmeester uit. De voorziter dankte hen voor de uitgebrachte verslagen. De kascommissie bestaande uit de heeren van Andel en Brouwer brachten rapport uit, alles was in de beste orde be vonden. De aftredende bestuursleden dr. Eikelenboom, de heeren Ruwhof en Kranse werden allen herkozen. Er volgden bespre kingen gehouden over het zwemmen in Den Haag en de uitbreiding van de zwem- hut m de Binnenwatering. Alsmede zal de Centrale hut op het strand geplaatst wor den. In overleg met V.V.V. zal dit jaar in het badseizoen een zwemfeest in het Uit wateringskanaal georganiseerd worden. Ook zal men er voor zorgen, dat de Kat wijksche zwemmers voor een prijs in aan merking komen. Aan den voorziter dr. Eikelenboom werd uit dankbaarheid voor de vele verdiensten aan de vereeniging bewezen en wegens zijn leiding van den cursus ES.B.O. door de leden een electr. neus-, keel- en oorspiegel aangeboden. Omdat mevr. Eikelenboom haar man zooveel avonden missen moet, werd haar een prachtige mand met bloe men aangeboden. Ook mevr. Boot werd daarmee verrast voor het vele werk, dat zij steeds voor de vereeniging doet. Ook was aan dr. Eikelenboom in huis reeds een ver- bandemmer aangeboden. Met behulp van lichtbeelden gaf dr. Eikelenboom een ana tomische les over het menschelijk lichaam en gaf een overzicht van ziekten, die door insecten worden voortgebracht. Deze dui delijke uiteenzetting werd met applaus be kroond. De verdere avond werd gezellig doorgebracht door voordrachten en mu ziek van de heeren Laman en van Heus- deif uit Leiden. Deze gezellige feestviering van het 10-iarig bestaan zal nog lang een schoone herinnering achterlaten! In de Havenstraat is begonnen met het uitvoeren van een nieuwe rioleering met het oog od de aansluiting van het afgegraven Badhokterrein en voor de betere rioleering van den Sluisweg. waar door het Noordelijk deel van ons dorp weer ontlast zal worden. Het werk is aangeno men door den heer A. de Best alhier. E. de V. uit de Varkevissevstraat deed bii de politie aanrifte van het feit. dat on bekenden met ziin vlet ziin vaan varen waa'-door het schil it cedeelteüik vernield is. De politieft^t^eep onderzoek naar de daders in. o LISSE. Jaarfeest Geref. Knapenvereeniging. In de leestelijk versierde zaal van „De kleine Vereeniging" hield de Geref. Knapenvereeniging haar jaarfeest. Een der leiders, de heer J. van der Meulen, opende de vergadering, na ge meenschappelijk gezang, met gebed en sprak een kort welkomstwoord, waarin vooral werd gewezen op het noodzakelijke van de K.V.. vooral in deze tijden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat, hoewel het ledental niet zoo groot is, door de jongens heel wat werk is verricht. G. de Jong had een opstel gemaakt over „Samuël", G. Horsman over Calvijn en P. van der Schaaf over „Een veldheer zonder leger", (Groen van Prin- sterer). Namens enkele bevriende vereeni- gingen spraken afgevaardigden goede wenschen. Na de pauze werd een voordrachten- wedstrijd gehouden waarin de uitblinkers, volgens het oordeel van de jury, P. v. d. Meulen, G. de Jong en R. Segers waren. Z ijkregen fraaie prijzen. Tenslotte sprak na een improvisatiewedstrijd dr. Ruljs namens den Kerkeraad. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. In „De Witte Zwaan" werd gister een ledenvergadering gehouden van de afd. Lisse der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. Daar de heer M. V. van Zanten Rzn. zijn benoeming tot voorzitter niet heeft aan vaard. werd alsnog gekozen de heer A. Verduyn Jr. Daar het nieuwe huishoude lijke reglement pas verschenen was. werd de behandeling uitgesteld. Tot afgevaar digden naar de algemeene vergadering te Haarlem werden gekozen de heeren J. P. Segers en J. W. A. Lefeber; als plaats vervangers werden aangewezen de heeren De Vroome en van der Lugt. Bij de be handeling van den beschrijvingsbrief werd besloten goedkeuring te hechten aan het steun- of saneeringsplan, waarbij de wensch geuit zal worden om indien mo gelijk de minimum-exportprijzen te laten vervallen Steun zal worden verleend aan het voorstel der afdeeling Heemstede om in de toekomst op de algemeene verga deringen de vrije gedachten wisseling te verbieden. Bij de rondvraag bepleitte de heer J. P Segers het aannemen van uit sluitend in deze gemeente wonende knechts, teneinde aldus de zorgen der ge meente te verminderen. Hierna sluiting der vergadering. OEGSTGEEST. Vergadering Neutr. Coöp. Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van den heer Joh. Uittenbogaard is in „Het Witte Huis" de algemeene ledenvergadering gehouden van de Neutr Coöp Boerenleenbank. Bij den aanvang riep de voorzitter allen har telijk welkom toe. In tegenstelling met andere laren, zeide de voorzitter, kunnen wij het komende jaar niet met enthou siasme ingaan. Wij hebben allen, de een meer als de ander, in het afgeloopen jaar groote te leurstellingen en tegenslagen ondervon den en zien wij de financieele toestanden om ons heen, inzonderheid in Amerika, dan voorspelt ons de toekomst niet veel goeds. Het Bestuur en de Raad van Toe zicht onzer bank ziet dan ook de verant woordelijkheid nog ernstig in; voorzich tigheid en weloverwogen beleid is een ge biedende eisch. En hoewel voor velen onzer niet aange naam, in deze moeilijke tijden, zal, in eventueel voorkomende gevallen met ernst moeten worden ingegrepen, of gewezen worden op het nakomen van de ver plichtingen aan de Bank. Als een verheugend feit deelde hij mede dat van de 750 afdeelingen der Raiaisen- bank te Utrecht nog allen staande zijn gebleven. Door het uiterst voorzichtig be leid van Bestuur en R. v. T. heeft onze afdeeling een kleine winst kunnen maken. In 't bijzonder dacht spr. aan de kleine boeren en tuinders die thans wel bijzon der moeilijke tijden doormaken. De opgelegde verplichting tot bijdrage aan het Waarborgfonds is thans, meer nog dan andere jaren, te beschouwen als een baken in zee. Mocht er een of andere te genslag voorkomen, dan zijn wij nog niet verloren. Hoe grooter dus de omzet van de Bank, hoe sterker het waarborgfonds zal worden. Vervolgens herinnerde spr. aan het groote nut van sparen, waartoe aan de Bank de gelegenheid open staat, hetgeen voor velen in deze moeilijke tijden een uitkomst kan beteekenen. Met den wensch dat het jaar 1933 voor de leden een voorspoedig jaar moge wor den, opende de voorzitter de vergadering. De notulen voorgelezen door den heer v. d. Heul, werden na een enkele opmer king vastgesteld. Hierna bracht de Kassier het jaarver slag uit over 1932. waarin o.m. dank werd gebracht voor het door ruim 200 spaarders in den Bank gestelde vertrouwen. On danks de kleiner omzet dan het vorige jaar, is toch een gunstig eindresultaat be reikt. De kassier bracht het Bestuur en Raad van Toezicht dank voor de aange name samenwerking. De gehouden con trole door de Centr. Bank heeft steeds een gunstig verloop gehad. Met leedwezen werd in dit verslag opgemerkt dat vele kleine kweekers en tuinders ernstige te genslagen hebben ondervonden in het af geloopen jaar; ondanks het bezit van een plaatselijk Crisis-Comité blijft steunver lening uit. Het stijgend gevaar voor groote verliezen aan de Bank is gelukkig nog afgewend gebleven. Aan de verplich tingen is tot heden naar wensch voldaan. De kassier mocht voor zijn keurig ver slag een dankbaar applaus van de leden in ontvangst nemen. Vervolgens werd de Rekening 1932 aan geboden waarvan wij het volgende ver melden; Ontvangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. 1931: f. 5528.06'/:; Ontvangen spaargelden f. 70183.77; Terugbetaalde voorschotten f. 13162.41; Rek. Cour. Leden Centr. Bank f. 480594.13; Op reverse ge brachte winst f. 105260'/:; Rente van voor schotten f. 2218.51; Rente van loopende rekening f. 6567.07; Rente Centr. Bank f. 45.29; Diverse ontvangsten f. 16828. Uitgaven: Terugbetaalde spaargel den f 62748.74; Uitgegeven voorschotten f. 37000.—; Rekening Cour. Leden Centr. Bank f. 463022.57; Rente spaarbank f. 5383.64; Rente loopende rekening f. 225.63; Rente Centrale Bank f. 751.24, Bijdrage Centr. Bank (zonder waarborg fonds) f. 90.51; Salaris en kantoorhuur f. 1400; Diverse uitgaven f. 1092.66'/:; Op reserve gebrachte winst f. 1052.60'/:; In houd der kas op 31 Dec. 1932 f. 6752.53. Alzoo sluit de rekening 1932 in ontvang sten en uitgaven met f. 579520.13. De Ba lans sluit met een bedrag aan bezittingen en schulden met f. 182353.05. Rekening en Balans werden goedge keurd. Voorgesteld werd de winst 1932 ten bedrage van f. 765.59'/: over te brengen naar het reservefonds. Waarmede de vergadering accoord ging. Het reservefonds is alzoo gestegen tót f. 3678.87. Aan de beurt van aftreding waren de heeren Joh. Uittenbogaard en A. Zwanen burg, resp. ais bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht. Beiden werden met meerderheid van stemmen nerkozen en namen hun benoeming aan onder dank betuiging voor het in hen gestelde ver trouwen. Medegedeeld werd dat twee leden van de ledenlijst zijn afgevoerd waarna de voorzitter een nadere toelichting gai van de gewijzigde artikelen 45 en 11 van het Reglement. Aan het einde deed de voorzitter eenige mededeelingen omtrent den ernstigen nood onder de kleine kweekers en de door hen gestelde vragen omtrent steunverlee- ning, in de laatstgehouden raadsvergade ring en sloot daarna de vergadering met dank voor de opkomst. „De klokken luiden." Alhier is in „Irene" de N.C.R.V.-film De klokken luiden" vertoond. De samenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 138 vrs. 1 waarna Ds. Jansen Schoonhoven het openingswoord sprak. Spr. wees daarin op de voorname plaats welke de radio in de wereld in neemt en het doel van de N.Ck.V., n.l. de radio in dienst stellen van het konink rijk Gods en het Evangelie. Hij be schouwde dit als een moeilijke taak, die met Gods hulp zeker volbracht kan wor den. Na zijn inleiding ging de predikant voor in gebed en had de vertooning plaats van de bekende film. Aan het einde sprak ds. Eringa een slotwoord, waarin dank gebracht werd aan den plaatselijken agent van de N.C. R.V., den heer Ouwersloot, en andere hel pers voor het organiseeren van dezen avond en wees op de voor- en nadeelen van de radio in geestelijk opzicht. Na het zingen van Psalm 163 vrs. 10 sloot ds. Eringa den avond met gebed. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. F. A. van Lieshout en gez„ wagenvoerder, Sumatrastraat 34, van Lei den; K. A. Gönlag en vr„ rijksambtenaar, van Assendelftstraat 1, van Leiden; A. Bolderdijk en vr., huisschilder, de Kempe- naerstraat 73, van Amsterdam; L. A. van Mantgem, Terweeweg 55, van Leiden; I. Bregman, landbouwer, Broekweg, v. Leiden. Vertrokken: Lammers, van Oranjeiaan 2, naar Deventer, L. Rij 14; W. Marsman dienstb., van Rijng.str.w. 8, naar Leiden, Salomonstëeg 6: Th. Brandt, verpleger, v. Endegeest, naar Leiden, R. Visscherstr. 35; M. F. van der Klits-van Kleef, van Julianalaan 10, n. Leidén, Stationsweg 45. HEDEN: Ohr. H. B. S.: Jaarvergadering te 8 un nam. w Leger des Heils (Hooigracht): Samen komst voor werkloozen; 8 uur nam. Nutsgebouw: Ned. Ver. van Huisvrouw# Tentoonstelling 710 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal Spr. de heer J. A. Bruyn van Den Haai dal 8 uur nam. - K a t w ij k-a a n-Z e e (Chr. Prot. Bel Spr. ds. Pop van Monster. 7>/« uur nam. Sassenheim (Ver. geb. Ned. Heri" Gem.): H. G. S.; Spijk; 8 uur nam. Spr. ds. Willekes va Vrijdag. Nutsgebouw; Ned. Ver. van Huisvrouwe Tentoonstelling 1012 uur v.m., 2—5 e 716 uur nam. Prediker: Prop.-avond Chr. Mondaccce deonver. „Excelsior". 8 uur nam. ifferg. j afd. iirbeit «iN eer N in ie Mc je, d 'd v 193 ledi Iml fgever van foed ding wa; DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Geneed kunde Consultatiebureau voor moeiulk kinderen. Haiftwee tot 3 uur nam inën ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve G» neeskunde. Consultatiebureau voor Alc» holisten. 7—10 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling van werk va H. H Kamerllngh Onnes (25 Febr. - l Maart), dagelijks 104; 's Zondags 12'/.- De avond-, nacht- en Zondagsdienj j, der apotheken wordt van Maandag 13 to fie en met Zondag 19 Maart as waargenomei ,i door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo gewoerd 171. telef. 502 en D. J. v. Drlesum Mare 110. telef. 406. RECLAME. jekoz ift ree uwer: Ito m amen pun ideelii ictcon en b iren, was icht iekin( in »t ni< Vraag oorzi BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam, „Zwei Herzen im 3/4 Takt". Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. City-Theater Haarlemmerstr 8 u. nam. „Het geheim van den Sheriff". Zaterdag nam 2 u. Zondag nam. 2 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam, „Die verliebte Firma". Woensdag en zaterdag nam 2 uAnbolt Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat. 8 u. nam. „Het teeken des Kruises". Woensdag en Zaterdag nam. 2 qi Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. Alg. aid. ■De ;e alli jaar 1 lintei leren !en o ersla IdeeL Vervi geko i !sn, i v. I tesch (rings dee bel h ildee et hi h zij heer ing Hya - dagelijks gebruikt - voorkomt het leelijke verkleuren der I tanden en een onwelriekenden adem. 7346 Burgerlijke otand. Geboren: Sophia Martina» d. van Wj Ravensbergen en P. Noort. Ondertrouwd: F. J. Roosen, 24 jaar i G. C. J. Verlare, 22 jaar. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Antonia Louisa, van J. A. Zomer en C. J. Moerkens; Ann^ Adriana Maria, d. van L. Oudshoom e M. L. A. Stans: Amoldus Antonius, z. va C. van Dam en G. C. M. van NoortJ Hendricus Nicolaas, z. van J. A. Zwaa en H. M. van Dorp; Johanna Catharin Maria, d. van A. M. M. Meijer en C. v. Vliet; Antonius Hendrikus, z. van J. Kok en W. J. Bossink; Elisabeth, van J. Slootweg en N. Wisse; Andrea^ Adrianus Maria, z. van H. Weijers en Brouwer. Overleden: R. J. M. Molenkamp, 37 jaafj M. v. d. Horst, 75 jaar, wed- van L. Leeuwen. Loop der bevolking. Gevestigd A. v. d. Zwaan, Nieuwe Have 21, van Amersfoort; C. J. v. GinhovenJ Ter Leede 17, van Rotterdam; G. Smit»] Hoofdstraat 224, van Noordvvijkerhou'; M Bisschops Heemskerk, Charbonlaan 26, val Noordwijkerhout. Vertrokken: J. J. A. v. d. Burg, Zanu'l slootkade 38, naar Noordwijk; P. v- d,| Hengst en gezin, schip Hendr. Daniel, Warmond; M. Kis, Tijloosstraat 24, naafi Blaricum; P. Hoogland, Warmonderdam 3a;i naar Alkmaar; H. Karsch, Wilhelminalaan j 10, naar 's Gravenhage. De Aangekleede Bloem. In een slotvergadering van de tentoon-1 stellingscommissie „de Aangekleede Bloem werd gisteravond het batig saldo ao i f.3.114.14 aan het Crisis-comité afgedragei»I waarvan 50 pet. voor afd. A. en 50 pcu voor afd. B. De secretaris van het uii* I voerend comité, de heer A. J. Borst, braCD L een uitvoerig en onderhoudend versiagi van de voorbereiding en het verloop F de tentoonstelling uit. Namens het g meentebestuur werd het woord geve Ibetlr lts v issic aneei eaid. verbi |ehee i ui i, me zei Ity laan VMc W1 Na" ia bi Ik h lluig p c r een llJvi |»W i taai 1 Vc benl («vei o re hrij pftei i te< |'j dit 16 tring I F 1 |U door den wethouder W. Warnaar, de heeren K. W. van Breda en N. I der Zwaan den dank vertolkten van 1 crisis-comité. De heer de Gruyter, zitter van het uitvoerend comité 'n slotwoord en dankte alle medewe STOMPWIJK. 1Q00 uit- j Door deze gemeente is over „„imorg gegeven aan werkloozenzorg en ann f. 49768,75.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6