1933 ilDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 16 Maart 1933 li BEURSOVERZICHT. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. Advertentiën. De ten d«a Ier het te bie. toenail e Ka WEERBERICHT. Barometerstand. lilermiddag 3 uur: 764. .denmiddag 3 uur: 752. i telegrafisch weerbericht. Ltgedeeld door net Kon Ned. Meterorol. Instituut te Oe Bildt- igste stand 767.5 te Marseille. Leste stand 737.0 te Stornoway. [rs-achting tot den avond van 17 Mrt.: drachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid- [eüjken of Westelijken wind. Betrokken [maar bewolkt. Later mogelijk opkla- Waarschijnlijk regen. Aanvankelijk [zachter, later iets kouder. Ibuitenlandsch weerbericht. Kon Ned Meteorol Inst te De Bildt depressie in het Westen heeft zich naar onze omgeving uitgebreid, haar is thans naar Schotland verplaatst, lonze omgeving is de lucht geheel be llen, terwijl over de Britsche eilanden regen viel. Stornoway in Schotland [ie 21, Blacksod in Ierland 20 nun. af. lagedruk-gebied voor de Noorsche I trok naar Finland, daarbij in Midden- Noord-Zweden veel sneeuw brengend. I Lapland kwam hedenmorgen nog jin;e vorst voor. Het hoogedruk-gebied ■bet Zuid-Oosten trok zich verder terug. 1 Zuid-Frankrijk, Zwitserland en Zuid- lilschland bleef het weer nog goed. Zoo- J verwacht werd, is de wind te onzent [enomen. Oqk over het Kanaal en de ltsche eilanden waait het krachtig. Voor Ie omgeving zijn de regenkansen groot, (iarschijnlijk zal de nacht betrekkelijk rht zijn, terwijl morgen overdag bij opklaring eenige temperatuurdaling [rschljniijk is. luchttemperatuur, uur voorm.: 5 gr. C. (41 uur 'smidd.: 7 gr. C. (45 9 gr. C. (48 uur nam.: gr. gr- gr. F.). 5WATEKTUDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. te 6 u. 05 min.; n.m. te 6 u. 48 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 6.35 n.m. tot 5.42 v.m. J1AANS- OP-'ÊJTONDERGANG. IlS Maart: onder: 7 u. 20. IllPJNSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. I MELBOURNE, 16 Maart. (VD.). - Men «r, dat het 4700 ton metende Japan- roomschlp „Kinsen Maru" met man bsiis aan de kust van Queensland is am. Het schip had Maandag nood- alen uitgezonden, doch de ter asslsten- uitgezonden vaartuigen hebben na een |wtocht van eenige dagen hun zoeken oeten opgeven, aangezien zij van het bip geen spoor konden ontdekken en op kdraadlooze verzoeken om positie-opgave p antwoord meer werd gegeven. o I OORLOGSSCHEPEN BIJ SCAPA FLOW |L0NDEN, 16 Maart (V.D.). De leiding de bergingsonderneming Cox tics heeft de berging van de tien laat- (Duitsche oorlogsschepen, die bij Scapa ■ra nog op den bodem der zee liggen, op- Tspven. De onderneming heeft thans 32 teehe oorlogsschepen gelicht, met een [taal verlies van 20.000 pond sterling, V. voornamelijk veroorzaakt werd door fDuitsche prijsdaling. De laatst gelichte tëhuisers „Tann" en „Prinz-regent fctpold" zullen in den loop van den pr voor afbraak naar Rosyth gesleept rden. AMSTERDAM, 16 Maart. [Hooger peil. Noteeringen algemeen F«. Duitsche obligaties weinig veran- *4- Nederlandsche Staatsfondsen prijs- wdend. I De wilde stijging, die gister in Wail- Pjeet plaats had, overtrof de aanvanke- ]4ke verwachtingen. Men vertrouwde zelfs enorme verbetering niet ten volle, want «sterdam volgde de New Yorksche («wijzingen slechts aarzelend. De notee- ]®8en op de Amerikaansche afdeelingen Jjiea dan ook algemeen onder New liMksche pai'iteit hoewel de handel zeer |"d was toegenomen. °P de locale markt lag het peil alge- hooger, doch de verbeteringen he iratten zich tot enkele pet. Van de Petro- lujowaarden zetten Koninklijke ongeveer I'W hooger In doch later voltrok zich I J lichte reactie. /nerikanen trokken aan. Van de In- Tjtrieele fondsen lagen Unilevers 3 pCt. litWi kalmen handel. Ook Philips en Ifhis wisten zich te verheffen. Neder- l««dsche Ford 3 pCt. hooger. Meerwaarden sloten zich bij de alge- I ive stemming aan. I «ÜL teer vaste houding der producten- !J® droeg hiertoe het hare bij. I ^'s avanceerden 3 pet. Rubbers n e,veneens wa* hooger, terwijl Tabak- I hui? 6 P°h verbeterden. Scheepvaarten 1 ••hjnon waren beter gedisponeerd. ifiL e obligaties ondergingen weinig "ing. Nederlandsche en Nederlandsch he Staatsfondsen goed prijshoudend WISSELKOERSEN. TENTOONSTELLING NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Hedenmiddag is door mevrouw Romijn, voorzitster der Leidsche afdeeling van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen met eenige woor den de tentoonstelling geopend, die door deze afdeeling in de benedenzalen van het Nut wordt georganiseerd. Verschillende za ken exposeeren hier op veelzijdige en sma kelijke wijze, talrijke artikelen, waarmede de huisvrouw haar voordeel kan doen! De opzet is niet grootsch. doch biedt juist hierdoor volop gelegenheid het tentoonge stelde, dat zeer de moeite waard ls, op rustige wiize te bezichtigen. Op huishou delijk gebied, zoowel als op dat der kunst textielindustrie, is er veel interessants aanwezig. Wij wekken dus tot een bezoek gaarne op. o ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. H. J. Gort (Den Haag) en taalkundig candidaatsexamen Indologie de heer S. P. Lopes Cardozo (Leeuwarden). VEERTIG-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER SCHRAMA. Heden herdacht de heer D. Schrama assistent ie klasse ten postkantore alhier, den dag, dat hfj voor 40 jaren in dienst der posterijen trad. Als postbode te Capelle aan den IJsel in dienst getreden werd de heer Schrama in 1895 brievenbesteller te Den Haag en in 1899 kantoorknecht aldaar. In 1903 trok de jubilaris als conducteur der brievenmalen naar Haarlem en werd in 1915 benoemd tot assistent hier ter stede, waarna in Maart 1923 zijn benoe ming volgde tot assistent der eerste klasse. De plichtsgetrouwe en bij allen geziene jubilaris werd hedenmorgen te zijnen huize door den directeur gecomplimen teerd, terwijl ook de collega's, zoowel door bloemenmanden als door een persoonlijk bezoek van hun medeleven blijk gaven. 8.54'/i; Duitschland 59.10; Frank- 3.76; België 34.67; Zwitserland 48.03; I -tljpwi-hi- EJarken 38.25; Zweden 45.25; Noor- I 43.80- m..i-Va-I. o ai New-York 2.47. latle 1 PCt. BOERENBONDEN DRINGEN AAN OP MEER STEUN. De besturen der samenwerkende boe renbonden in Nederland hebben een adres gezonden aan de leden van de Twee de Kamer, waarin zij nogmaals wijzen op de noodzakelijkheid om voldoenden steun te verleenen aan de fabrieksaardappels, waarvan, zooals in verschillende adressen hunnerzijds reeds herhaaldelijk werd be toogd, de productiekosten berekend wor den op f.1.per HX. Daar de totaal prijs, die volgens het ingediende wetsont werp bij een toeslag van 25 cent per HX. 60 cent per HX. zal bedragen, zóó ver be neden de productiekosten blijft, geven adressanten de Kamer in overweging, een veel hoogeren toeslag dan 25 cent per H.L. te verleenen; bovendien wijzen zij er op, dat, volgens door zeer deskundigen ge maakte berekeningen, een bedrag van 3 millioen gulden, ais is voorgesteld, niet toereikend zal zijn om 25 cent per H.L. uit te keeren. Voorts dringt het adres aan op uitbrei ding en aanvulling van het ingediende wetsontwerp tot steun van de z.g. han- öelsrogge, dat het zal gelden voor alle te verbouwen rogge, opdat ook de gewone zandbedrijven er van kunnen profileren en een betere aanpassing van de land bouwproductie aan de binnenlandsche markt wordt bevorderd, wat noodzakelijk geacht mag worden naarmate de export van onze veeteelt- en zuivelproducten meer en meer onmogelijk wordt gemaakt en op een veel hoogeren steun voor de consumptieaardappels dan volgens de bladen in het voornemen der regeering zou liggen, daar een toeslag van 25 cent per HX. zoo gering is, dat daarmee de ondergang van vele bedrijven van kleine aardappelverbouwers niet kan worden voorkomen. Genoemde besturen wijzen er tenslotte op. dat een stelsel van steun aan den landbouw als in het program der Boerenbonden is uiteengezet naar hun meening in de plaats moet komen van de afzonderlijke wetjes voor de verschillende bedrijfstakken apart, omdat alleen daar door de landbouw ln zijn geheel op de been zal kunnen worden gehouden. BOTSING TUSSCHEN NEDERLANDSCH EN ENGELSCH SCHIP. De Engeische kapitein verdronken. Lloyds meldt, dat het Nederl. stoom schip „Nijverdal" op weg van Rotterdam naar Galway (Ierland) vannacht in bot sing is gekomen met het Engeische s.s. .Braconray", 8 mijl ten Z.W. van New- haven. Beide schepen beliepen averij. De kapi tein van het Engeische schip viel over boord en is verdronken. BRAND. Hedenochtend is door tot nu toe onbe kende oorzaak brand uitgebroken in de vlasfabriek „Toekomst II", eigenaar C. B. de Visser Czn. te Lage Zwaluwe. Het vuur breidde zich snel uit en sloeg over naar de tegenover de fabriek gelegen groote landbouwschuur van M. Cressee. De brandweer stond vrijwel machteloos tegenover de vuurzee. Om kwart voor tien arriveerden twee stoomspuiten uit Breda, er viel toen echter niets meer te redden. Zoowel de fabriek als de schuur brandden geheel af. Het vlas en de fabriek waren verzekerd. Op 16 Februari jl. is de „Toe komst I" evei.eens door brand verwoest. NEDERLANDSCHE GEZANT TE TOKIO TREEDT AF. Aneta meldt uit Batavia: De .Java Bode" meldt, dat de gezant der Nederlanden te Tokio veneraal Pabst. bij zijn aankomst met verlof in Europa, waarschijnlijk zal aftreden. DE MOORDZAAK-ESCHAUZIER DE PLEIDOOIEN VOORTGEZET. Hedenochtend te ruim tien uur zijn voor het Haagsche Gerechtshof de pleidooien voortgezet in de zaak in hooger beroep contra den 32-jarigen techmker J. K. en den 20-jarigen kantoorbediende P. terzake moord op den heer Eschauzier. In herinnering zij gebracht, dat de advo caat-generaal, mr. J. A. de Visser, op 28 Fe bruari j.l. tegen verdachte K. levenslange gevangenisstraf eischte wegens moord, diefstal en valschheid in geschrifte en tegen verdachte P. acht jaar gevangenis straf wegens moord en heling. Mr. E. G. S. Bourller krijgt thans het eerst het woord. Hij pleit voor verd. P. en wijst er op dat P. twee uur lang bij den gebonden heer Eschauzier is blijven zitten. In dien tijd heeft P. zich meermalen afge vraagd of de heer E. niet dood zou zijn. Toen K. terugkeerde, richtte P. die vraag in hooge ongerustheid tot K., die hem weder trachtte gerust te stellen. Pleiter vraagt, waarom men zulk een groote kist die nauwelijks in de auto geplaatst kon worden noodig had, wan neer het niet te doen ware om het trans port van een levende. De heer E. werd in een deken gewikkeld om het transport zoo zacht mogelijk voor den gebondene te doen geschieden en tevoren had K. de hand op het hart van den heer E. gelegd, dat warmer was dan zijn (verdachte K.'s) hand. De beide verdachten hebben het transport zoo zorgvuldig mogelijk verzorgd en zij wisten niet, dat de heer E. reeds dood was. De kist is verder niet beschadigd zoodat de kist hoogst voorzichtig voetje voor voetje, de trap moet zijn afgedragen. Wat het touw betreft, dat om den hals van den heer E. was geslagen, dit is tijdens het leven daaromheen gelegd zonder be doeling, daarmee den heer E. te dooden. Ware de opzet tot dooden aanwezig ge weest, dan hadden verdachten het touw maar even aangetrokken behoeven te houden. De prop in den mond had dan achterwege kunnen zijn gebleven. Pleiter aanvaardt niet de veronderstelling, dat éérst de prop in den mond is gebracht. Een man heeft wel zulke kaakspieren, dat hij zich daartegen kan verzetten. Doch deze man was door het touw om den hals reeds niet meer tot spreken in staat; wel be stond de kans, dat hij na de aanvankelijke kneveling geluid zou geven en om dat te voorkomen heeft men hem den prop in den mond aangebracht. Pleiter gaat dan na, hoe de verdachte K. moet hebben gehandeld. K. heeft de vrees van P„ dat de heer E. dood zou zijn, niet gedeeld, te meer omdat hij geen belang had bij een dooden, doch wel bij een levenden heer E., dien hij een doek om het hoofd had gelegd omdat hij hem op dat oogenblik niet onder de oogen durfde komen; wel later in het pakhuis wanneer hij had kunnen zeggen tot E.: ziezoo, nu zijn de rollen omgekeerd: waar blijft nu het geld, dat je me hebt beloofd? Pleiter heeft nooit gemeend, dat het O. M. of de rechtbank den opzet van K. tot dooden zou hebben willen aannemen CRISIS-ACCOUNTANTSDIENST INGESTELD. Door den Minister van Economische Zaken en Arbeid is niet overweging dat in verband met de uitbreiding van de Crisismaatregelen de Noodzakelijkheid is gebleken ten behoeve van Handel en Nij verheid, Landbouw en Visscherijen, bij zijn Departement te beschikken over een CrisisrAccountantsdienst. met Ingang van 13 Maart ingesteld een Crisis-accoun tantsdienst met opdracht: a. Controle uit te oefenen op de crisis- instellingen en -fondsen; b met het oog op de verschillende Crisis-steunregelingen bij de daarbij be trokken belanghebbenden boekhoudkun dige gegevens te verzamelen, als waar borg voor een redelijke basis der op grond van die steunregelingen te verleenen uit- keenngen; c. alle verdere werkzaamheden te ver richten, welke de leider van den Crisis accountantsdienst noodig acht of welke hem door den Minister van Economische Zaken en Arbeid worden opgedragen. De minister heeft als leider van den Crisis- Accountantsdienst aangewezen den heer Drs. M. de Bloeme, accountant bij den Accountantsdienst der Directe Belastin gen te %-Gravenhage. DE POSTVLUCHTEN. Bij de KX.M. is bericht ingekomen dat de „Rijstvogel" op de uitreis te Rangoon is aangekomen. Hedenmorgen te 5.25 uur is het K.L.M.- vliegtuig .De Ijsvogel" naar Indië ver trokken. Eén passagier voor Bandoeng maakt de reis mee. Aan boord is 308 K.M. post. 51 K.G. lading en 9 K.G. pakketpost. De bemanning bestaat uit de heeren L. Sillevis. eerste bestuurder; F. van Bremen, tweede bestuurder; C. den Blanken, werk tuigkundige en H. Dené, radio-telegrafist. De navolgende schepen zijn morgen in radiotelegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen Radio: Baloeran; Crijnssen; Dempo; Flandria; Indrapoera; Joh. v. Oldenbarnevelt; Kota Nopan; Kota Tjandi; M. v. St .Aldegonde; Oranla; Oranje Nassau; Poelau Roebiah; Van Rensselaar; Sibajak; Statendam; Venezuela. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de to tale kosten 44 centen per woord. Steant, bij gelijken prijs en kwaliteit, De Nederlandsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. en in die meening heeft hij de verdedi ging van P. op zich genomen. P. heeft medegewerkt aan iets, dat achteraf is gebleken een misdrijf met doo- delijken afloop geweest te zijn. De deskun digen zeggen dat de dood moet zijn ont staan door den prop óf door het touw om den hals, maar zij zeggen niet, dat is gebleken, dat het touw de doodsoorzaak was en dan mag het Hof niet aannemen dat zulks wel het geval is geweest. Verdachte P. zag tegen K., den uitvinder hoog op. Deze had hem verteld, dat hij met zijn baantje van f. 20,- in de week geen genoegen kon blijven nemen en dat hij groote geldvordering wel een ton had op een millionnair, die weigerde zijn verplichtngen jegens K, na te komen. De jongeman is toen gezwicht voor het avon tuur om den heer E. te dwingen het geld aan K. af te staan en hij was in de mee ning, dat dit avontuur voor hem volstrekt niet zoo gevaarlijk zou zijn. Pleiter gelooft evenzeer, dat het briefje uit de agenda, waarop de vordering van K. door E. zou zijn erkend, echt was. Van de negen deskundigen hebben er 5 hun overtuiging van de echtheid uitgesproken. Uitvoerig staat pi. stil bij de verschil lende deskundigenrapporten. De politie-autoriteiten hebben naar zijn meening niet gezocht naar ontbrekende blaadjes, doch naar aanteekeningen in het boekje, zoodat het ontbreken van het bewuste blaadje hun niet behoeft te zijn opgevallen. Pleiter zelf heeft overigens het geheeie briefje niet noodig; hij heeft wel andere bewijzen voor de schulderkenning van den heer E. jegens K. en deelt mede, dat blijkens een ontwerpovereenkomst inzake de uitvinding die de heer E. van verdachte K. had gekocht, deze recht had op een bedrag van 81 mille aan aandeelen. Bij het vooronderzoek heeft een getuige Meyer verklaard, de aandeelen te hebben gezien. Pleiter acht de rol, die zijn cliënt heeft gespeeld, van zeer ondergeschikten aard. Mededader aan moord kan P. niet zijn, want dan zou bij zijn opzet tot dooden aanwezig moeten zijn geweest. Ook afpersing of vrijheidsberooving kan P. niet ten laste worden gelegd, want van afpersing was nog niets gebleken, Pleiter kan zich voorstellen, dat het Hof huivert om P. een zware straf op te leggen. Deze jongeman, die tevoren geenerlei misdaad op zijn geweten had, is naar pleiters over tuiging reeds afdoende gestraft door de bijna twee jaren preventieve hechtenis, die hij heeft doorgebracht en door het feit, dat de heer E., tegen de bedoeling van dezen verdachte in, is overleden. Hierna wordt pauze gehouden. Na de pauze wordt meegedeeld dat mr. Nederveen, verdediger van K„ ongesteld is. De zaak wordt daarom uitgesteld tot Dins dagmorgen 10 uur. HAAGSCHE RECHTBANK. VALSCHE MUNTER STAAT TERECHT. De 29-jarige koopman N. B. te Leiden stond hedenmorgen terecht wegens het vervaardigen en uitgeven van valsche Ne derlandsche muntspeciën (guldens). Op 15 December j.l. is door den inspec teur van politie te Leiden ten huize van B. aan de Gortestraat aldaar een huis zoeking verricht op vermoeden dat ver dachte zich met het vervaardigen van valsch geld bezig hield. Dit bleek inder daad zoo te zijn, want er werden verschil lende voorwerpen, zooals metaal en gips aangetroffen, alsmede eenige lepels, waar- op sporen van gesmolten metaal voorkwa men in beslag genomen. Op B. werd een drietal valsche guldens bevonden. De groentenkoopman S. verklaarde op een avond nabij het station S.S. te Leiden een gulden van B. te hebben ontvangen, die later valsch bleek te zijn. De Rijksmuntmeester verklaarde dat de hem ter onderzoek toegezonden munten valsch waren. Verdachte ontkende de munten te heb ben vervaardigd. Hij deed een verhaal van een vuilnisbelt te Boskoop, alwaar hij af en toe eens ging zoeken naar bruikbare voorwerpen en zoo zou hij aldaar ook een zakje met metalen ronde schijven, die later onafgewerkte guldens bleken te zijn, hebben gevonden. B. heeft die schijven toen verder afgeknipt. Het O. M., waargenomen door mr. v. Asch v. Wyck. wees op de antecedenten van B., die verre van fraai zijn. Uit het onderzoek ten huize van verdachte is gebleken dat er op een mat spatten van gesmolten metaal, gips en lepels werden aangetroffen. Het staat derhalve vast, dat B. de valsche gul dens heeft vervaardigd Met het oog op den ernst van dit misdrijf eischte de offi cier teeen B. vier laar gevangenisstraf. Mr. Gerdes Oosterbeek, voor B. pleitend, betoogde, dat niet is komen vast te staan, dat verdachte de guldens zelf heeft ver vaardigd, of nagemaakt. Door de omstan digheden gedwongen is hij gekomen tot de uitgifte van het valsche geld. dat hij reeds geruimen tijd in huis had. Pleiter conclu deerde dat verdachte alleen wegens deze uitgifte gestraft zal kunnen worden. De rechtbank zal 30 Maart a.s. vonnis wijzen. Het O. M bij de rechtbank alhier waar genomen door mr. Van Asch v. Wyck, eischte heden tegen den 29-jarigen tuin- arbelder L. P. H„ te Haarlemmermeer we gens valschheid in geschrifte 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. H. heeft n.l. in October J.l. te Leiden zekeren Gerlings be wogen tot afgifte van een bedrag van f. 634 30 en wel op een door verdachte zelf geschreven acceDt dat hij ten laste van P J. A. te Roelofarendsveen had ODgesteld en met diens naam heeft onderteekend. Mr. Keeper, verzocht de rechtbank den verdachte, die uit de voorloonive hechtenis is ontslagen, een voorwaardelijke straf te willen opleggen. Vonnis 30 Maart a.s. Voor deze rechtbank stond hedenmorgen terecht J. D., uit Katwijk aan Zee, wegens poging tot doodslag op mej. S. M., ge pleegd op 30 Dec. '32 in een perceel aan den Rijnsburgerweg te Leiden. Tegen verdachte werd 6 jaar gevangenisstraf ge- eischt. De verdediger wees er op dat verdachte door één dokter aan een psychiatrisch onderzoek is onderworpen, wat hij niet voldoende acht. De recht bank gaat daarop in raadkamer en besluit verd. alsnog-door.iwee doktoren te zullen laten onderzoeken. De behandeling dezer zaak zal worde» voortgezet over 4 weken. LEIDEN, 15 Maart. Noteering Coöpera tieve Groenten-, Fruit- en Bloemenvei ling-vereen. „Leiden en Omstreken". Roode Kool per 100 stuks f 3.10—9.20; Savoye Kool f. 1.50—5.90; Pieterselie f. 1.50 tot f.3: Prei f.1—2.50; Radijs f. 6.30—7.50; Kropsalade f. 2.50—6.40; Selderie f. 1.80 tot f.3; Knolselderie f. 1,50—3.40; Kroten, ge kookt per 100 kilo f. 2—5; Witloof f.15— 20' Postelein f.4858; Spinazie f. 10—18: Uien f.1—1.90; Wortelen f.2—9; Spruiten I f.7—14; Spruiten II f.2—7. Melkveiling „Leiden". 15 Maart. Op de heden gehouden melkveiling is ver kocht om gedurende de week van 1825 Maart a.s. pee dag te leveren 46.762 liter melk. Consumptiemelk, prijs f. 5.75; In- dustriemelk, hoogste prijs f. 3.70; laagste f. 3.10 per 100 liter. BARNEVELD, 16 Maart. Eierenmarkt. Aangevoerd 1.410.000 stuks./ Prijs f.23 per 100 stuks. Handel redelijk. BENTHUIZEN, 16 Maart. Aangevoerd 4689 kipeieren. Prijs f. 2.15 tot 2.70; 421 eendeieren, prijs f2 tot 2.55. Veiling van 15 Maart. Aanvoer 5176. Kipeieren pr. f.2—2.85; 135 eendeieren f. 2.302.75; Savoiekool f.8; Roodekool f 7—9, alles per 100 stuks; Uien 3—5 ets. per kilo; Kaas 22—29 ets. per pond. GOUDA, 16 Maart. Veemarkt. Aange voerd in totaal 2168 stuks, waarvan 67 slachtvarkens. Vette 14—15 ct. per pond, levend met 2 pet. korting, Londensche 10 ct. per pond, levend met 2 pet. korting, 628 magere varkens 10—20 per stuk, 911 biggen 6—9, 6 runderen 130—160, 547 nuchtere kalveren 2.50—4.50, 5 schapen 5—12, 4 bokken en geiten 2—5. Handel matig. Algemeene markt. 119 partijen kaas. ie kw. met rijksmerk 24—26.50, 2e kw. idem 22—23. Handel matig. 833 ponden tioter. Goeboter 75-85 ct., weiboter 65—75 ct. per pond. Handel stug. 167.600 eieren. Kipeieren 1.2—2.50, eend eieren f. 1.50—2 per 100 stuks. Handel willig. Coop. Zuid-Hollandsche Eierenveiling te Gouda. Aanvoer 143.000 kipeieren. Prijzen 56-58 K.G. f. 2-2.10, 58-60 K.G. f. 2.10-2.20, 60-62 K.G. f. 2.20-2.30, 62-64 K.G. f2.30- 2.80, Bruine 60-65 K.G. f. 2.10—3.10, kleine eieren f. 1.90—2 per 100 stuks. Aanvoer 220!) eendeicren. f. 1.70—2.20 per 10'J s'uks. LISSE, 15 Maart. Coöperatieve Veilings- vereeniging voor Bioembollenkweekers H. B. G. (A.G.). Gladiolen. Phitzers f1.50, f. 1.05, f. 0.70; Mount Everest 0.36 0.18 0.10; Capt. Frijatt 1.—, 0.65; Scarletta 0.80, 0.60; Ble- rit 0.95. 0.55; Meilust 1.—, 0.70, 0.32; Red, Canna 1.—, 0.60; Niagara 1.—; Mr. Fr. Pendleton 1.05, 0.70; Athalanta 0.95, 0.55; Willy Wigman 1—, 0 65. 0.23; Prins of Wales 0.30, 0.18; Nancy Hanks 0.90, 0.60, 0.18; Boule de Neige 0.30, 0.14; Yvonne 0.26, 0.17, 0 06; Jac. van Beieren 0.90, 0.28, War. 1.05. 0.65: Nimrod 0.75; Lilac Wonder 1.—, 0.80; Red. Emperor 1—, 0.85, 0.60, 0.34 0.10; Flam. Sword. 1.50, 0.90, 0.22, 0.12; Ave Maria 2.20: Beat All. 2.10; Alkemade 0 75, 0 55, 0.27; Early Orange 0.22; Energie 1 0.60; Pr. van Oostenrijk 0.36, 0.21, 0.13, 0.12; Diana 0.85; Lady Boreel 0.85, 0 65; Odin 1.15, 0.90, 0.60; Rose Precose 1—Mar. Foch 1.— .0.55, 0.36; America 1—, 0.65, 0.33; Brilliant 0.90. 0.70, 0.38; Or. Briilant 0.30, 0.18; Thorn. Edison 0.22, 0.12; Liebesfeuer 1.30. Bijgoed. Lil. Regale 20-op 8.60; 18-20 4.70; 16-18 3.90; Lil. Album 18-op 6.60: Tritoma 2.30, 3.—; Arum Comutum best 3.80, 3.—; Delph. van Veen Triumph 2.50; Queen Mauve 2.65; King of Delphilnium 2.95; Dahlia's in soorten 4.65 tot 9.90; Li- gustrum 1.Montbrettia's 0.10 tot 0.25. NIEUWKOOP, 15 Maart. Eierenveiling'. Aan de eierenveiling alhier werden aange voerd 9121 eieren. De prijzen bedroegen: kipeieren f. 1.90 tot 2.50 per 100 stuks; eendeieren f. 1.75 tot f.2 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 15 Mrt. Bloe menveiling Rose la Reine 7 ct. La Reine 11 ct. Coul. Card. 14 ct. Murillo 11 ct. Will. Copland 8—11 ct. Bartigon 12—14 ct. Will. Pitt 14 ct. Pr. Elisabeth 25 ct. Zwanenburg 27 ct. Per dozijn. Narcissen f. 1.00—f. 5.00 per 100 bos. VOORSCHOTEN, 15 Maart. Kippen eieren f. 2.70—3.40 per 100; Eendeneieren f 2.503.10; Ganzeneieren 79 cent per stuk; Kippen f. 0.55—1.25 per stuk; Ko nijnen f. 0.16—1.35; Duiven 16 cent. Han- d€l vlue- VEUR, 14 Maart. Eierenveiling Cafe „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 36288 stuks. 34428 kippeneieren f.2.20— f. 3.15; 1836 eendeneieren f. 2.40—f. 2 60: 32 ganzeneieren 811 ct.; 92 kippen 0.50 —1.35; 1 eend 0.50; 45 konijnen 0.40—2.25; 16 duiven 0.20—0 30. WESTLAND. Middelprijs van de West- landsche veilingen op 15 Maart. Druiven 55 ct.: dunsel 9—18 ct.; spina zie 8—21 ct.; witlof 5—17 ct. per kg.; an dijvie 40—75 ctboerenkool 25—60 ct. per kist; sla 2.30—6.80: eieren 2.60—4.00 oer 100; groene komkommers 16.9022.30: witte 28 per 100 bloemkool 7 ct. per stuk; kelen 1.00—2.35; peterselie 1.30 tot 2.60; prei 1.003.50; radijs 2.20—7.50; rabarber 9.00; seldery 1.103.50 per 100 bos. Getrouw di A. D. DE KOSTER en ANTOINETTE C. VAN BEEK die, mede namens hunne Ouders hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Rotterdam, 16 Maart 1933. 7344 Getrouwd: NETTIE E. GORTER en Ir. J. BOSSCHER, die, mede namens wederzijd- sche familie dank zeggen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oegstgeest Alkmaar 16 Maart 1933. 7354 3-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3