LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 15 Maart 1933 UITDE OMSTREKEN. FFII Li Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Cora/^ IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIinH ta AALSMEER. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt a.s. Vrij dagmiddag in openbare zitting bijeen. In behandeling komt o.m. een adres der Vereeniging tot Instandhouding van het Badhuis te Aalsmeer, om meer financieele medewerking der gemeente, ter instand houding van haar zweminrichting aan den Stommeerweg, met voorstellen van B. en W„ gehoord de Financieele Com missie. o.a. tot verhooging der jaarlijksche subsidie en opschorting van aflossingen. Per 1 Januari 1933 bedraagt de direct op- eischbare schuld van die vereeniging aan de gemeente f. 2158.84. Voorts stel len B. en W. en de commissie voor het grondbedrijf voor: over te gaan tot a.: vaststelling koopprijs en voorwaarden gTonden landarbeiderscomplex Stommeer polder (f. 6000— per HA.); b. idem. koop- en erf pachtprijzen en voorwaarden bouw terrein langs Kweekersweg f. 2.50 p. M2); c. B. en W. te machtigen tot verkooo der perceelen, genoemd onder a. en verkoop of erfpachtuitgifte, als bedoeld onder b.; d. te besluiten tot de noodige buitenge wone werken, in verband met a. en b„ als wegenaanleg, slootdempingen, sloot- gravingen e. a. en hiervoor een bedrag te voteeren van f. 10.000.— ten laste van het gemeentelijk grondbedrijf. Naar aan leiding van een adres van de „Primaver:.." te Rotterdam, om een medaille beschik baar te stellen voor haar tentoonstelling, adviseeren B. en W. den raad een kleine gouden medaille (waarde f. 25.—) te schenken. Auto-botsing. Op den hoek Dorpsstraat—Kanaalstraat botste een tweetal auto's tegen elkaar. Die van den heer Van Veen, uit Haar lemmermeer, werd zoodanig vernield, dat zij naar een garage gesleept moest wor den. De politie onderzoekt de schuld vraag. Bij Arbeidsbemiddeling staan thans ingeschreven 248 werkloozen. waarvan 144 landarbeiders en bloemistknechts. HAARLEMMERMEER. Zanguitvoering. Vanwege den Ring van Chr. Zangver- eenigingen in Haarlemmermeer werd gis teravond in de Beurs te Hoofddorp onder gToote belangstelling een zanguitvoering gegeven, waaraan meerdere vereenigingen deelnemen. De versihi lende nummers wer den op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, zoodat het een genotvolle avond was, waarop met voldoening kon worden teruggezien. Noodlottige val. Zuster U. te Vijfhuizen had het ongeluk met haar rijwiel zoodanig te vullen, dat ze een ernstige beenkneuzing bekwam en onder geneeskundige behandeling moest worden gesteld. HILLEGOM. Vergadering Staatsk. Geref. Partij. In „Patrimonium" is een openbare ver gadering gehouden door de afd. Hillegom van de Staatsk. Geref. Partij. De vergade ring is geleid door den heer C. J. v. d. Beek, w.n. voorzitter. De eerste spreker, de heer C. H. Over- 'duin, van Leiden, sprak het gebed uit en voerde het woord over de teekenen der tijden en de a.s. verkiezing. Spr. trok een vergelijking tusschen Koning Jerobeam uit 't Eerste Boek der Koningen en de tegen woordige maatschappij. Koning Jerobeam heeft niet in de wegen des Heeren ge wandeld, en in dezen tijd gaat het precies zoo. Ongeloof, liberalisme, socialisme en communisme steken het hqofd op, terwijl de Chr. overheid en de zoogenaamde Chr. partijen teleurstellen, en de Calvinisten alleen laten staan. Men hoopt weer een coalitie te vormen, terwijl dezelfde coalitie geen enkele Christelijke wet gebracht heeft. Overheid en onderdaan moeten buigen voor Gods woord. De heer Over- duin besloot met enkele woorden over ds. Kersten en de S. G. P. in de Tweede Kamer. De tweede spreker was de heer C. W. Oudshoorn, uit Warmond. Deze merkte op, dat de wil des volks de wet van God uit sluit, omdat de mensch van nature God vijandig is. De Staatk. Geref. Partij be looft niets, zij heeft niets en kan niets geven, maar zij pleit voor Zondagsrust, Zondagsheiliging, doodstraf, afschaffing van verzekeringsdwang, vrouwenkiesrecht, stemdwang, voor een regeering naar de reformatorische beginselen en voor onder wijs naar de Geref. beginselen. Na een woord van dank, door den voor zitter gesproken, besloot de heer Ouds hoorn met dankgebed. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Slagersvereeniging. Deze vereeniging hield een ledenver gadering in „de Roskam". De secretaris de heer W. Caspers las de notulen. Deze werden goedgekeurd. De heer Rietveld, propagandist van der» Alg.- Ned. Slagers- bond kreeg dan het woord en zette in een duidelijke lezing, doel en werking van dezen bond met zijn verschillende in stelling uiteen. Ten slotte kwam spr. tot de vraag of de Slagersvereeniging bereid was als vereeniging tot genoemden Bor d toe te treden. Daar echter meerdere led.n niet aanwezig waren werd zulks in beraad gehouden. De voorzitter dankte de heer Rietveld voor zijn duidelijke u teenze'cting en sloot hierna de vergadering. Bloembollencultuur. In de Roskam hield de afd. Katwijk van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur een ledenvergadeiing. De opkomst was niet evenredig aan de belangrijkheid der agenda. De voorzitter, de heer Nic. Bos heette de aanwezigen welkom en ga*" het woord aan den secr. penningm., den heer T. Noort tot het uitbrengen van het financieel verslag. Hieruit bleek, dat nog in kas is de som van f. 9.65. Door een uit de vergadering benoemde commissie werd de boekhouding nagezien en in vol maakte orde bevonden. De daarop volgende bestuursverkiezing had tot resultaat dat de periodiek aftredenden werden her kozen. In de plaats van den heer C. J. F. Braun werd gekozen de heer den Duik. Daarna kwam in behandeling de agenda der Alg. Vergadering welke Maandag a.s. te Haarlem gehouden wordt. Een langdurige gedachtemvisseling ont stond naar aanleiding van het voornaamste punt dezer agenda, het „saneeringsplan'. De voorzitter gaf een uitvoerigew uiteen zetting van dit door het Centraal comité ontworpen steunplan. De ernstige beden king tegen het plan vormen naar sprekers oordeel de minimumprijzen voor den bui- tenlandschen handel. Besloten werd de afgevaardigden vrij mandaat te geven. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren Nic. Bos en H. W. Grimbergen, tet plaats vervangers de heeren T. Noort en C. Barnhoorn. De vergadering werd hierna door den voorzitter gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Aanrijding. Op den hoek DuinoordAnnastraat had een aanrijding plaats tusschen de wiel rijders K. v. d. P. uit de Baljuwstraat en K. H. uit de Voorstraat, die uit tegenover gestelde richting elkaar tegenkwamen. Eerstgenoemde kon wegens te groote snel heid de bocht naar rechts niet houden en reed links tegen H. aan. wiens fiets ernstig beschadigd werd. Te Den Haag zijn geslaagd als stuur man op stoomzeevisschersvaartuigen: A. de Mol. W. Zuyderduyn, J. Klok en G. v. d. Pias en als schipper: Dirk van Duyn en Huig van Beelen, allen leerlingen van de Visscherij school alhier. A. v. D. uit de Hoogstraat deed bij de politie aangifte van het feit- dat hij op het strand een nog gevulde 12 c.M. gra naat had gevonden. Deze zal ter bestem der plaatse gedeponeerd worden. In den afgeloopen nacht is E. de V. op zijn motorschokkertje met zijn wijs vinger tusschen de winch gekomen, waar door de top van den vinger werd afge- kneld. Op het politiebureau werd een voorloopig verband gelegd. M. de V. uit de 4de Kanaalstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij zijn rijwiel op den Boulevard bij het „Hotel du Rhin" onbeheerd had laten staan. Toen hij na 10 minuten weer terug kwam was de fiets, merk Dijksman, ver dwenen. In het bericht van verleden week over: „Hij zal toch moeten betalen!" moet de laatste zin vervallen. kelingsgang der sociale verzekeringswetten om daarna ieder dier wetten (Ongeval.en- wet. Land- en Tuinbouw-Ongevallenwet, Invaliditeitswet, Ouderdomswet en Ziekte wet) afzonderlijk in groote lijnen te be spreken. Duidelijk werd aangetoond van hoe groote beteekenis deze wetten voor de arbeiders zijn. Ren dankbaar applaus beloonde spr. voor zijn met aandacht gevolgde rede. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen, werd een druk gebruik gemaakt, waarna spr. alle vragers uitvoerig van antwoord diende. De heer van Beek dankte hem voor zijn bereidwilligheid. LÏS3E. UITVOERING „DE LISCHBLOEM". Een mooie avond! In het gebouw Rehoboth, dat goed ge vuld was, gaf bovengenoemd N. H. Kinder koor zijn 3e uitvoering. Nadat de voorzitter, de heer Geerdes liet zingen Ps. 100 1 en voorging in gebed, sprak hij een woord van welkom tot alle medewerkenden, alsmede tot be langstellenden, ouders en afgevaardigden van zustervereenigingen. Het zou de ver voeren om al het gezongene te noemen, al waren er dan ook, zooals bij elke uitvoering, enkele liederen die uitblo; k:n. Wij constateerden met genoegen, dat het koor groote vorderingen heelt gemaakt Jammer dat ook hier weer de jongens stemmen te zwak zijn. Rein is het lied der kinderen en ongekuns.eld, al es wordt eenvoudig, blij en frisch gezongen. Een woord van lof komt ook toe aan het dubbel kwartet en aan Johanna Boot, voor haar solo in „Jan en de Vink". Het koor gaf hierin vooral een bewijs van j goede opvatting en van echt frissche zang. Tinike Meulman, een soliste van 7 jaar heeft aardig en eenvoudig het mooie versje „Hoe zalig is het Kind" gezongen. Het bestuur bood haar een bouquet aan, het glunderde van blijdschap en genoot van het applaus! „Heien" en de „Twee Jagers", daar willen wij graag opnieuw een eersten prijs aan toekennen! Het slot spande de kroün n.l. de cantate „In den zomer uit" van Richard Hol; deze overtrof onze verwach tingen! Een „bravo" ook voor de jonge dames Dubbis, Blitterswijk en Boot: wij hebben haar met genoegen gehoord! De violist A. v. d. Burg, kon verzekerd zijn van aller bewondering. De bariton, Klaas Hulsbosch, deed ons weer genieten van zijn heerlijk geluid. Onder ademlooze stilte werd zijn zang aangehoord. Mej. Marinus begeleidde mooi, zoo ook Kranenburg en den heer Hermans. Ten slotte een woord van hulde aan den eminenlen directeur, den heer v. d. Keur, die met groote voldoening op deze wel geslaagde uitvoering mag terug zien. De voorzitter dankte allen hartelijk voor de medewerking, liet zingen Ps. 150 1 en eindigde met dankzegging. Het kinder koor „de Lischbloem" en het bestuur kun nen ervan verzekerd zijn dat nieuwe sympha'.ieën, na dit werkelijke succes zijn aangekweekt Burgerlijk Armbestuur. Aan belanghebbenden wordt medege- gedeeld, dat de heer J. C. de Haan, secretaris van het Burgerlijk Armbestuur alhier van heden af voor ondersteuning- aanvragen uitsluitend zit.ing houdt iederen Dinsdagavond van 7 tot 9 uur op het Bureau der Gem. Arbeidsbeurs (Raadhuis beneden). Gedenkplaten Prins Willem van Oranje. Door bemiddeling van de Gemeente zullen op 24 April ter gelegenheid van de herdenking van den 4Ö0sten geboorte dag van Prins Willem van Oranje, aan de schoolkinderen 550 gedenkp'a'.cn wor den uitgereikt met de beeltenis van Willem den Zwijger. De sociale Verzekeringswetten. Op uitnoodiging van de werkloozen hield de heer J. Noorlandt alhier voor hen een causerie over het onderwerp: „De so.iale verzekeringswetten en de voordeelen, die zij den arbeiders bieden". Na door den heeV van Beek te zijn ingeleid verkreeg spr. het woord en i begon met uiteen te zetten den ontwtk- NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst A.R.-Kiesvereeniging. Voor de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" sprak in de Geref. Kerk het Tweede Kamerlid Chr. v. d. Heuvel. Als onderwerp had hij gekozen: „Veler lei crisis en crisismaatregelen". De voorzitter, de heer H. de Boer opende dit samenzijn en sprak een kort woord ter inleiding, er op wijzende, da^ het ook nu weer gaat om den strijd voor den aloude beginselen en dat God telkens mannen verwekt om in de regeering des lands daarvoor in de bres te staan, Iden- burg, Colijn en anderen. Voelen wij ons veilig onder het oude vaandel? Sterk en krachtig?... Wij zien juist in den voor gelezen 127sten Psalm de roeping om te bouwen en te bewaren; van God alleen is onze verwachting! De heer v. d. Heuvel merkte op, dat de klank die op 't politieke erf gehoord wordt, het geluid is van den crisis. De vragen van economischen en financieelen aard hebben de aandacht. Deze zijn echter opeens afgeleid door 'n tweetal gebeurtenissen: het treurspel der marine en de Kaïnerontbinding. Het is nu onze zaak om de oogen van het Ned. Volk te openen. De democraten werken met het gif van den klassenstrijd en dragen in zich een vrucht, die rijpeu moet tot communisme. Men heeft het woord van Colijn een wreed woord genoemd. Een slappe regeering moet echter soms meer geweld doen, dan een, die steeds krachtig optreedt. Spr. wees op Rusland waar de menschen zonder vorm van proces wor den doodgeschoten en waarom Noske in Duitschland den bijnaam van bloedhond heeft behouden. Uitvoerig besprak de heer v. d. Heuvel het gezags vraagstuk, het huwelijk, de dwaasheden waarmede men van de zijde der Chr. Dein. Unie sugge reert en dat het niet langer aangaat, de straat te zien gebruiken voor politieke agitatie. Krachtig kwam spr. op voor de A.R. beginselen en noemde den man met een wereldreputatie, dr. H. Colijn. Deze goedbezochte vergadering werd door den heer v. d. Heuvel beëindigd met dank gebed. o RIJNSBURG. De Bloemenhandel. Het gaat nog steeds in dalenden lijn en de uitkomsten zijn in het algemeen genomen slecht. Er is bijna geen ver zending voor export en de aanvoer is nog zeer groot. Wel' laten de bollen zich dit seizoen bijzonder goed trekken doch ook niettegenstaande dit gaat de winst die er in den aanvang van het seizoen door de redelijke prijzen uit dien tijd, er weer geheel aan. Betaald werd per dozijn voor tulpen Murillo 8—10 ct., Ibis 6—10 ct„ Rose Gris de lin 5—7 ct„ Prins van Oostenrijk 9—12 ct., Flamingo 7—12 ct., Mr. v. d. Hoef 13—18 ct.. Prosperity 7—12 ct, Gele Prins 12—14 ct, Proff. Rauwenhoff 8—12 ct., Farncombe Sanders 9—13 ct„ Bartigon 9—14 ct.. Wil iain Cop land 8—14 ct., William Pitt 9—14 ct, Couronne d'Or 10—16 ct, Mac Kinley 7—10 ct. Het Leger des Heils (Stichting William Booth) houdt Donderdag in deze gemeente haar voorjaars-collecte. getaste planten te verwijderen. Misschien ligt hier voor den keuringsdienst van de Narcis, die zich tot heden tot het Aaltjes- ziek beperkt, wel een taak. Tenslotte besprak de h:er Demmink uit voerig de bestrijding van den Colorado kever. Het is voor den Nederlandschen tuinbouw en daarmede ook voor den bollenhandel van groot belang dit gevaar te keeren. Er bestaan in verschillende landen, o.m. Engeland en Duitschland, wetsbepalingen dat geen tuinbouwproduc ten mogen worden ingevoerd afkomstig uit een streek liggende binnen 200 K.M. van de plaats die door den colorado kever als besmet is aangemerkt. Op vele departementen in Frankrijk is deze be paling van toepassing. De schade ver oorzaakt door den coloradokever bestaat hoofdzakelijk in de aantasting van het loof der gewassen, wat door den heer Demmink door afbeeldingen werd ge'omd terwijl ook het beest zelf in geprepareer de» toestand getoond werd Verder werden uitvoerig de bestrijdingsmiddelen bespro ken. Een en ander was ontleend aan de mededeeüng no. 68 van den plantenz'ekte- kundigen Dienst te Wageningen, samen gesteld door het hoofd van dezen dienst. Deze brochure is aan het kantoor te Wageningen en bij alle controleurs ver krijgbaar. De melkprijs is met 1 cent per liter verlaagd. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrika, d. van G. v. d. Tang en C. Eigenbrood; Hendrika Maria, d. van H. W. v. d. Burg en G. M. Heerings; Maria Cornelia, a. van B. J. v. d. Ploeg en W. J. v. d. Burg; Leo- nardus Wilhelmus, z. van P. P. v. d. Berg en H. G. v. Schooten: Theodorus Jacolus, z. van S. P. Heemskerk en S. P. M. v. Eeden: Adriana Alida. d. van J. van Doom en M. Burgmei jer; Petronella Josenhina Carolina, d. van J. P. Damen en C. E. v. Dijk. Overleden: Catharina Duivenvoorden, vr. 79 jaar. Getrouwd: H. P. v. d. Meij en J. K. Sicking. Loop der bevolking. Gevestigd: H. A. A. van Rossum, van Amsterdam; J. C. Hoogenboom, van A'ke- made; A. v. d. Vlugt, van Heemstede; J. B. de Bruijn, van Steenbergen; A. M. N. Hofman, van Den Haag; M. J. G. v. Eijk, van Den Haag; M. J. Franken, van Benne- broek; G. A. Stam en echtgen., van Heem stede: P. P. v. d. Burg. van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: L. E. v. Schaik, n. Leiden; H. H. Vale, naar Velp: L. Kuipers, naar AmsterdamJ. G. Jonkers, naar Den Haag; J. C. J. Abeling, naar Heljthuizen. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. te I II 10 C naar andei nits lu fcU ei Incas brie v. tflUI Als we de geheele veemarktbew™ der laatste dagen bezien, dan gelukt er op dat de gewone voorjaarshandel delijk wat gaat opleven. Er was od einde dei- vorige week al een beetje liger stemming waar te nemen en Mi dag te Gorinchem was zelfs veel ha en zijn de goede versche melkkoeien f. 15.tot f. 20.— per stuk duurder kocht, en hiermede volgden gisterei markten te Rotterdam. Purmerend. Groningen. Men kan hieruit dus coi deeren dat we zeer waarschijnlijk goedkoopste veeprijzen hebben ge Vooral voor het goede vee. België k er deze week ook de beste soorten uit, ofschoon er in kwantiteit minder werd gekocht als den laatsten tijd het geval was. Men kreeg het vee elke week goedkooper in handen ei dat gisteren niet het geval was na onze Belgische afnemers een wat serveerde houding aan. Nu de vetwei ook zoo langzamerhand inslag mo gaan doen kwam er ook op de v koeienafdeelingen wat meer handel gezien de weinig bepaald geschikte j( koeien voor de vetweider waren ook prijzig, in verhouding tot het sla vee. Op te merken valt een buitengei overwegend aantal koeien die er niet uitzien en er is dan ook deze winter veel bij voeder toegediend. De boer zich eenvoudig deze weelde niet ven loven. Op de slachtvee-afdeelingen dit euvel reeds lang waar te nemen kwaliteit van ons slachtvee gaat zien oogen achteruit en de slager die be nog prijs stelt op 1ste kwaliteit te koopen. heeft er naar te zoeken. De zen waren ook in iets opgaande lijn was het nog slechts weinig noen waardig. Voor vette kalveren waren beste soorten bepaald duurder. de ook de 2de en 3e klasse een paar i per pond hooger in prijs waren dan rige week. Nuchtere kalveren vielen i de enorme kwantums die werden gevoerd en wegens gebrek aan er exportmogelijkheden, buiten de gunst meerdere waardeering der koopers. B koppels konden slechts voor f. 3.— en hooger worden verkocht. Per pond dit artikel dus momenteel nog geen cent. De schapenmarkten verliepen derom flauw. De prijzen 4oopen in buitenland wat terug, doch die nog pr eenjarige schapen in voorraad heeft, spellen we straks toch nog een kat een behoorlijken prijs. De nieuwe conl genten komen dezer dagen weer af en moedelijk zal Frankrijk het zooals vernemen op dezelfde basis aanhi den voor het 2de kwartaal van dit jaai De varkensprijzen waren bij weer kleinere aanvoeren nogal vast. VAN DEB VEI De V< kiest In asdag 1/4 i tg 12 id va •ten iving dida lide: lotje irie VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Lourentius Lambertus. Z. van S. L. Gerrits en C. A. van der Geest Alida Petronella Maria, D. van J. Ch. W. Meester en A C. J. van der Zijden Ge- rarda Saartje, D. van H. W. van Meljgaar- den en M. J. Noordenneer. Ondertrouwd: R. Hermsen 28 j. en I. Hogervorst 24 j. Directeur Postkantoor. Bij beschikking van den directeur-ge neraal der Posterijen, TelegTafie en Tele fonie is. met ingang van 1 Mei 1933, aan gewezen als directeur van het post-, te legraaf- en telefoonkantoor alhier de commies bij den Post-, Telegraaf- en Te lefoondienst A. S. H. Brussen, thans di recteur van het post-, telegraaf-, en tele foonkantoor te Uithoorn. SASSENHEIM. Vergadering Bloembollencultuur. Gisteravond vergaderde de afd. Sassen- heun van de Alg. voor Bloembollencultuur ter bespreking van het saneeringsplan. Van de afdeeling Velsen-Schoten is een motie binnengekomen om het saneerings plan te aanvaarden. De vergadering wds ook van meening dat in het saneerings plan mogelijk leemten zijn die in de praktijk aan den dag zullen treden, doch dat de uitvoering met vertrouwen aan de daarmede belasle instant.es moet worden overgelaten, daar deze toch rechtstreeks met het vak herbonden zijn en zullen weten op welke wijze de vakbelangen het beste gediend zijn. Daarom werd met algeeene stemmen besloten adhaesie aan de motie Velsen-Schoten te betuigen, terwijl de afgevaardigden de vrijheid zul len hebben namens de aldeeiing Sassenheim verschillende wenschen en verlangens de onderdeden van het plan betreffende naar voren te brengen. Tot afgevaardigden werden benoemd de heeren W. Warnaar en L. van Leeuwen. In het bestuur werden herkozen de heeren J. Heemskerk en L. van Leeuwen. Na beëindiging van deze huishoudelijke werkzaamheden was het woord aan den den heer G. Demmink, ambtenaar van den Piantenziektekundigen Dienst ter bespre king van eenige plantenziekten. In de eerste plaats handelde hij over het z.g. grijs of mosaik in de Narcissen en zulks hoofdzakelijk naar aanleiding van een mededeeling in „Bloembollencultuur", waar uit bleek dat de kweekers in Engeland in de gelegenheid zijn van het Departement een veldkeuring voor hun gewassen aan te vragen. Mei het oog hierop is liet dubbel gewenscht aan dit euvel aandacht te besteden daar het constateeren van deze ziekte in gewassen van Hollandsche bollen het vertrouwen in den Nederland schen keuringsdienst niet ten goede zou komen, evenwel ten onrechte, daar aan de droge bollen van deze ziekte niets is te constateeren. De wetenschap heeft zich zeer ernslig met dit verschijnsel bezig gehouden, doch men is nog steeds niet zoo ver gevorderd, dat men de aard en hei ontslaan heelt kunnen vaststellen. Het eenige bestrijdingsmiddel is daarom tot heden de partijen bij het te veld staan nauwkeurig na ie Ioopen en de aan WASSENAAR. De Wassenaarsche Reddingsbrigade. In het Dorpshuis hield bovengenoemde vereeniging een drukbezochte ledenverga dering. Door den voorzitter jhr. W. K. von Weiier werd een openingswoord gesproken. Nadat de notulen waren voorgelezen, bracht de kascommissie verslag uit van haar bevindingen. Per 1 Januari was er een batig slot van f. 105,63. Naast eenige administratieve wenken aan den penning meester werd door de commissie geadvi seerd dezen functionaris te déchargeeren voor het keurig gevoerde beheer. De af- I tredende bestuursleden, de heer Kessler en mej. Snoek werden bij acclamatie herko- i zen. Voorts werd het bestuur uitgebreid met 2 werkende leden n.l. de heeren Atsma en P. Remmerswaal. Medegedeeld werd, dat de gehouden bazar een bedrag van f.550 ruim had op gebracht. een prachtig cijfer! Onder de aanwezigen merkten wij nog op burgemeester J. Wiegman en wethou der W. Boichel. Vergadering R.K. „De Hanze" De RK. Middenstandsvereeniging „De Hanze" heeft een ledenvergadering gehou. den. welke werd geleid door den heer J. A. M. Wubben. door het bestuur aange wezen als opvolger van den heer A. te i Nijenhuis. De voorzitter noemde het niet benijdenswaardig, in dezen onaangenamen tijd als voorzitter van een sociale vereeni ging op te treden. Hij vertrouwde echter op den bijstand der leden, om de vereeni ging door de moeilijke tijdsomstandighe den te leiden. Na langdurige discussie werd besloten tot oprichting van een vakraad en werd een commissie benoemd, waarin 1 zitting kregen de heeren J. J. Jonker, A. Verkleij, D. van Veen, J. van der Aa en Th. van den IJssel benevens de heeren van het bestuur Besloten werd tot het uitgeven van een telefoongids. De commissie, welke was benoemd, om kas en bescheiden van den penningmeester te constateeren, bracht een gunstig rapport uit, zoodat tot décharge van den penningmeester werd besloten Na bespreking van enkele huis houdelijke zaken, werd de vergadering ge sloten. Tot vice-president van het zangkoor In de St. Wlllibrordus-parechle alhier la benoemd de heer N. H. Winnubor. Wassenaar en Omstreken. In „Het Wapen van Wassenaar" hieldj tuinbouwvereeniging „Wassenaar en streken" een ledenvergadering. De voorzitter, de heer A. G. van sprak een kort openingswoord, waarin I zijn vreugde uitsprak, dat zooveel wasl gezonden. Na voorlezing der notulen door secret Van der Zalm werden eenige ingekot stukken ter tafel gebracht, waarbij o.a.i dankbetuiging van de cursisten van afgeloopen teekencursus, voor de 1 deze vereeniging verleende geldelijke drage. Op verzoek van den voorzitter bracht I lid van de Commissie van Toezicht, de bel P. Zegwaart, verslag uit van den teeka cursus en de eindles. Spr. bracht a gToote voldoening over de daar bereik resultaten uit. De cursus bleek bij den ie raar, den heer H. A. N. Janssen, in uj stekende handen, terwijl hij voorts den i druk had verkregen, dat er door de cd sisten zelf hard en met goede uitkom!» was gewerkt. Nadat een drietal candidaat-leden da stemming tot werkelijke leden der verg niging waren toegelaten, werden tot jul leden aangewezen de heeren C. Fllios, V. d. Berg en M. Sjouke. Voor de uitgeschreven prijsvraag in i stellen over het onderwerp „De snoei bloemheesters", werdpn tot juryleden a gewezen de heeren D. de Rooy. P. Sj waart en M. Sjouke. Laatsteemelde M zal eerst op de volgende vereaderin! '4 uitslag bekend maken. Na de pauze1" door den heer Sjouke verslag uitgeb" van de gehouden keuring. Voor de prijsvraag 3 bloeiende Hipp strum in Dot werd aan de inzenders A. van Tol en C. van Vuloen ieder een lste priis toegekend Voor het nuntenstelsel J. Siet'nea voor 1 Cymbidium PauwelsP] p.; 1 Laelia Anceos 9 d.; 1 Hebeclinra Astrorubens 7 o: 1 Acacia Paradoxs 9 "J 1 Cineraria Multiflora blauw 9 o.: 1 Uchtbl. 10 punten met lof. 1 idem blauj met wit oog 10 p.; 2 idem roce 10 p.: 1 IjjJJ Berliner markt wit met rose 10 p.: 1 '"'l blauw met w>t oog 9 d.: 1 idem rood Pï 1 idem rose 10 p met lof P. Zegwaard vo» 1 cyclame Rosa von Marientha! 10 i lof; 1 cyclame wit 10 p. met lof: 1 C7C®„ Victoria Derfecta 10 o. met lof; 1 c)'° rubrum 10 p. met lof met een extra M pliment van de jury voor deze laatste -n heele inzending. ,..1 Nog werd besloten een bemldaelinigs l reau in het leven te roepen, alleen i leden der vereeniging. om werkzoek J werknemers in contact te brengen ledenwerkgevers. Met de uitvoering van werd belast de secretaris, de neer der Zalm. rri j,| Od voorstel van den voorritter wer sloten den heer A. F. van Zette" het zoeken zich te willen be'asten me rs0.; adriseeren van hef. onderwiizend neel van de Chr. school aan ae a3n- camniaan, in verband met dP <taa7 „anlei-, leg zijnde sehooituint.fps dit nasi d(j^j ding van pen daartoe gpdaan vei isflon-j die school. H'prna werdpn epnise ver„ deliike zaken behandeld. waa7"„ eesjotea gadering door den voorzitter weros „p. met dank voor de inzendingen e komst. j| DE Een Ni tdier «ei Dit

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12