Herinneringen van n Oud-Commissaris van Politie. SCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 15 Maart 1933 VRAGENRUBRIEK. GENEESKUNDIGE BRIEVEN. DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VAN 15-22 MAART 1933 20 UUR M.T. ZUIP BUSLICHTINGEN. RADIO-PROGRAMMA. iv. eekhoorntje. I gros der misdadigers ls weinig in- d)t en ik schrijf het hieraan toe, dat h op een bepaald bedrijf speclall- neer zij een mlsdrUf willen begaan, hun twee dingen door het hoofd: moet ik me in het bezit stellen van dat me voordeel oplevert en wat moet n om niet in handen der politie te -I Al hun slimheid wenden ze aan K slagen en gelukt dan datgene wat h in 't hoofd hebben gezet, dan hou- (i) zich verder krampachtig vast aan wat het gelukken mogelijk heeft ge- j. Ze verbeelden zich dan, dat af- -,e van den gevolgden weg hun nood- kan worden en dat zij steeds zullen n, wanneer ze maar net doen als den n keer. blijft, een rijwleldlef een zwijntjes- een insluiper een insluiper, een in- 'r een kraker Voor de politie ls dit reden om de misdadigers netjes te teeren en wanneer er b.v. valsch geld ailoop wordt gebracht, doorsnuffel Je dmlnistratie om te zien wie er vroe- un de geldmakerij heeft gedaan. Men Kggen als iemand er eenmaal is in- -en. zal hij de onfeilbaarheid van systeem Inzien. Dat is ook wel zoo, hij zit er in de gevangenis al op iekeren, hoe hij de fouten kan ver in. die hem noodlottig zijn geweest ii zal aanwijzigingen in zijn systeem teugen, maar hij blijft aan de geld- :rij vasthouden: voor een andere heeft hij geen hersens genoeg. voorliefde voor een bepaald misdrijf ■r de politie van niet te onderschatten maar nu is 't zoo, dat om recidivist orden, men moet beginnen met het te zijn en daarom duiken er telkens relingen op, waar de registers nog vat op hebben doch 't is merkwaar- dat Je die terstond onderkent; er zijn -derheden die je vreemd zijn en die direct opvallen, zoo goed weet je, dat misdadiger niet van werkwijze ver- rt. gebeurde het dan ook, dat, toen er lijn buurt een inbraakje was gepleegd, -delijk vermoedde met een vreempje n te hebben want er was iets, wat oog niet was tegengekomen: de dief rich toegang tot de kamer verschaft zich door een klein raampje te wer- dat zich op het trapportaal bevond, plaats van de deur met een valschen •el te openen wat eigenlijk veel ge- lelijker was, want die deursloten lij - allemaal op elkaar en insluipers zijn nlijk in het bezit van een stelletje rs. waaraan de sloten geen weer- d bieden. ii klimpartij interesseerde me bizonder it concludeerde, dat den insluiper het alet in den weg zat, want het raam- vis klein en bovendien moest hij kwiek zijn. want het raampje was illjk hoog gelegen Jongenswerk zou r/j zeggen en waarschijnlijk waren 't tnapen geweest van wie de een als Ui had gediend om den ander ge it) te geven naar binnen te ,n tingerafdrukkenverzameling was in s lijd nog zeer onvolledig of liever '1. we hadden die nog niet. zoodat dittyloscopie me niet kon helpen. Ik eens opnemen, wat er alzoo gestolen en dit bracht me geheel van de wijs. 'geen volwassen insluiper aan 't werk geweest, stond wel vast, gezien de van werken en 't kleine raam, maar t jongens waren geweest, waren 't rare jongens Die knapen gappen ten, gouden ringetjes en snoep, als ze linden, desnoods sigaren, maar deze 'aiper had prulletjes meegenomen vaas- in beeldjes, een tafelkleed, wat gouden 'en ook maar bovendien kleedjes, blouse en dat soort goed. Dat leek werk van een vrouw, maar hoe kon trouw door zoo'n raampje klauteren? 'as gek. stak mijn licht op bij de buren; je nooit weten wie er op de trap wonen, het bleek me al gauw, dat de buren den diefstal niets uitstaande hadden, verliepen een paar weken en toen ik weer bericht van een insluiping, als twee drunpel? water op de eerste 1 weer die klimpartij door een pje weer dezelfde soort goederen, die n meegenomen. t onwaarschijnlijk het leek, ik ging meeren of er een vrouwtje of meisje ie buurt was geweest en jawel, kin- 0 hadden er een gezien, die een trap maar geen bijzondere aandacht haar geschonken. Nu zijn kinderen e opmerkers, ook al letten ze niet 'ld op iets of iemand en zoodoende ik van die kleuters een vrij goed alcment- 't was een kleine vrouw met omslagdoekje over het hoofd. «ertuigd, dat ze terug zou komen en re haar omslagdoekje niet zou ver- liet ik ijverig in de buurt survell- ren; er liepen verscheiden vrouwen 1 omslagdoekjes en die werden gevolgd, se gingen boodschappen doen en <en drafje naar huis, als ze wat lang winkel over haar huiselijke zorgen 'Ota geconverseerd. Doch de aanhouder en ten slotte verscheen er een Wje met een omslagdoekje, dat niet 'den winkel ging, maar ijverig speurde teen straatdeur openstond. Toen ze "lijk een trap opging, werd even ge- .■"j en de rechercheur, die een paar Jhen later ook de trap opsloop, had Belegenheid te zien, hoe eekhoorntje "°or een raampje wurmde, wat voor aanleiding was haar bij de beenen ijbpen en ze zoo terug te helpen op Portaal. ,eh(eer. ik had me sleutel vergeten", "tl ontstelde vrouwtje, dat meende .„'klaring te moeten geven van deze «range manier om in de woning te mmaar die vlieger ging natuurlijk omdat bleek, dat zij daar niet titel en het ts 6een excuus, als je den ft, vah een andermans woning ver- dus genoodzaakt mee naar het tik: te pan. waar ze over haar zon- khmpartij kon nadenken, waar dat een rechercheur er in vastraakte, zoodat hij als permanente versiering had moeten dienen als we hem niet met alle macht hadden geholpen om er door te komen, waarbij zijn pantalon neen, ik wil geen verderen uitleg geven. Bij eekhoorntje thuis vonden we de vaasjes en beeldjes die haar schoorsteen mantel versierden en waarvan we haar weer moesten berooven, wat niet erg was, want zy zou er het eerste jaar toch geen plezier van gehad hebben. „Hier kon het punctum staan, maar ginds verneem ik ooren, Die na een laatste woord graag nog een laatster hooren" zegt Staring ergens en ik zeg het hem na, overtuigd zynde, dat er lezers zullen zyn, die willen weten of eekhoorntje later mijn pad nog heeft gekruist. Welnu dan Eekhoorntje zat in het kooi tje en andere artisten namen myn tijd in beslag, zoodat ik haar ging vergeten. Maar een paar jaar later werd een ander stads deel door een insluiping verontrust en ofschoon ik daarmee geen bemoeienis had, leerde ik uit de rechercheiysten, die ver zonden werden, wat soort goederen er waren ontvreemd en toen moest ik onwil lekeurig weer aan het vrouwtje denken, dat indertyd in myn afdeeling had ge opereerd, maar de berichten van de andere polltie-afdeelingen spraken niet van In klimming door een raampje, dus dat wees niet op eekhoorntje. Niettemin vond ik het toch de moeite waard om na te gaan, waai de vrouw thans woonde: ik wist natuuriyk dat zij weer op vrye voeten was. Myn vermoeden werd versterkt, toen ik in de buurt, waar de diefstallen hadden plaats gevonden, op myn vraag vernam, dat wel een onbekende vrouw was opge merkt. Ik posteerde een paar rechercheurs in de omgeving harer woning en die zagen al spoedig dat zy nu en dan op stap ging, maar ongelukkigerwys had een of andere juffrouw, die, om zich den tyd te dooden, uit het raam hing, in die stille straat de twee rechercheurs opgemerkt en ze maakte er uit op, dat er wat ging gebeuren. Nu, dat was iets waarvan zy haar buren deelgenoot moest maken en het duurde niet lang of alle ramen werden openge schoven en overal, één, twee en drie hoog, verschenen juffrouwen, die zich de halzen rekten en met elkaar het geval bespraken. De rechercheurs moesten de vlucht nemen en overtuigd, dat, zoodra zy hun neus in de straat zouden steken, in een oogwenk alle ramen weer een omlysting zouden worden van min of meer lieftallige dames kopjes, durfden zy zich niet meer in de buurt wagen. Dat zlin zoo van die kleine tegenslagen, die je bij het speuren onder vindt. Maar we lieten ons niet van de wys brengen en een paar dagen later verrees daar ergens een klein houten gebouwtje van de gemeentewaterleiding en er kwa men een paar mannen, die er kruiwagens en ander gereedschap gingen eten. Dat was niets bijzonders: die huisjes zie je nu hier dan daar en de nieuwsgierige juf frouwen vonden er niets in, dat haar be langstelling langer dan enkele minuten kon vasthouden. En niemand lette er op, als een werkman met een schop over den schouder de straat inging, als eekhoorntje haar huis had verlaten. Zoo gelukte het ons, vast te stellen dat de juffrouw weer op roof uitging en ze werd weer op heeter- daad betrapt. Ze was verrast, dat ze weer by mü terecht kwam. want, zooals ik in den aan hef zei. in de gevangenis piekerde ze over de gemaakte fouten en zoodoende had zij gedacht, dat haar fout het inklimmen was, zoodat ze zich nu van sleutels be diende. Dat haar fout er in school, dat ze een bepaalde soort goederen wegnam, wist ze niet en evenmin had ze er rekening mee gehouden, dat, als je eenmaal betraot bent, de politie je kent, wat een slecht ding is voor een insluiper. Ze heeft dit blijkbaar ingezien, want later heb ik niet meer van haar gehoord. H. RECLAME. Uilsluitend verkrijgbaar in de oranje-bendbulsje» van 20 tab!. 70 ets. an oranjatakjas van 2 tab!, A 10 cfe. 7291 zeker resDert gevoelden, IqJIJ h«bben ook geprobeerd door het 'e kruipen, wat tengevolge had, Mevr. W. B. IJ., te L. Het eenige wat U probeeren kunt, is betten met water waarin azyn. P. Z., te L. De kosten van verpleging en geneeskundige behandeling van vier weken komen ten laste van uw werkgever, i Tot loonbetallng bij ziekte is hy slechts gedurende betrekkeiyk korten tyd ver plicht. B. W., te N. Volgens de bepalingen van de arbeidswet zou die persoon straf- baar zyn. Met den schryver moet overleg gepleegd worden. J. J. M., te L. Alle benoodigde stuk ken kunnen u verstrekt worden by den Burgeriyken Stand. J. M., te L. De kosten van de eerste vier weken Komen nog voor uw rekening. De betaling van loon heeft by ziekte ge durende betrekkeiyk korten tyd plaats. Als zy nog pas kort in uw dienst was, is het door u betaalde loon voldoende. H. J„ te V. Het is moeiiyk daarop 'n rechtstreeksch antwoord te geven zonder van de byzonderheden op de hoogte te zyn. Wy geven u in overweging u te wenden tot het Crisis-comité, Stille Ryn. Hooger beroep is niet mogelyk. Voorzitter van het Leidsche Comité is mr. A. J Romyn, secretaris ir. A. M. Touw en penningmeester de heer C. D. A. Crom- melin. BESMETTING EN ONTSMETTING. Volgens van Dale beteekent besmetten; bezoedelen, bemorsen. In het dageiyksch gebruik van dit woord en met name, wan neer onderwerpen, de gezondheid of de geneeskunde betreffende, behandeld wor den, denkt men in de eerste plaats aan ziekte. Er zyn ziekten, welke men ver- krygt door besmetting van buiten af. Die besmetting kan op de meest ver schillende wijze tot ons komen, meestal is haar oorzaak te zoeken by een ander, die de ziekte heeft of gehad heeft- Terwyi wij van vele ziekten den gang van zaken heb ben leeren kennen, zyn er nog enkele, waarvan wy den verwekker nog niet heb ben kunnen opsporen en derhalve ook niet kunnen nagaan, langs welken weg de ziekte in het lichaam gebracht wordt. Hiertoe behooren byv. roodvonk, pokken en mazelen. Veiligheidshalve spreekt men daarom van algemeen-besmetteiyke ziek ten. Een groote vooruitgang was de ontdek king, die byv. malaria, pest, vlektyphus, en gele koorts en insect als tusschensta- tlon noodig hadden om van een leder de besmetting op een ander gezond individu over te brengen. Niet alleen dat men zich vrijwaren kan door elk contact met de bedoelde insecten te ontloopen, maar de strijd tegen deze insecten is tegeiyk van groot algemeen belang voor de volksge zondheid. Terwyl men vroeger het ontstaan der malaria toeschreef aan kwade uitdam pingen in moerassige streken, weet men thans dat die moerassige streken alleen van beteekenls zyn als zeer geschikte broedplaatsen voor de muggen- Door die plassen en slooten droog te leggen en eventueel muggen-broed te vernietigen, wordt het aantal muggen reeds zeer be perkt en persoonlyk kan men zijn woning en persoon, zy het ook met eenige moeite, vrijwel afdoende voor die onaangenamen gasten beschutten- Tal van besmetteiyke ziekten zyn af- hankelyk van het in het lichaam drin- i gen van lagere organismen, waarvan vele soorten bekend zyn en die gewooniyk met elkaar worden samengevat onder den naam bacteriën. Gelukt het aan die klein- j ste organismen iemand ziek te maken, dan planten zy zich in het lichaam, dikwijls zeer snel voort en het komt er nu maar op aan, dat een zeker aantal van hen in het lichaam van een gezond individu bin nendringt om ook dit ziek te maken. Het is daarom van belang te weten, waar de bacterieën zich ontwikkelen en langs welken weg zij het lichaam verla ten- De vooruitgang der wetenschap heeft ook hierby voordeelen opgeleverd by de bestrijding der ziekte. Voorbeelden zijn buiktyphus en cho lera. Vroeger meende men. dat de ge- heele omgeving van een lyder aan deze ziekten als bron van besmetting kon werken. Thans weten wy, dat de ziektekiemen met de ontlasting uit het lichaam ver- wyderd worden (by braken ook door den mond.) Het is nu veel gemakkelijker, de ziekte te ontloopen, als maar zorgvuldig wordt opgepast, dat alle uitscheidingen direct bij het verlaten van het lichaam onscha- deiyk gemaakt worden. Dit is evenwel niet altyd even gemakkelyk. Wordt by het opvangen gemorst, dan is het duide lijk, dat ook lijf- en beddegoed besmet ting kunnen overbrengen. Vele ziekten gaan met hoesten gepaard en hetgeen by dat hoesten wordt opge geven, kan maar behoeft niet altyd bacteriën te bevatten, in staat om onder bepaalde omstandigheden de ziekte op een ander individu over te brengen. Als zoodanig kunnen wij noemen tuber- culos, kinkhoest, longontsteking, diphte- rle, influenza. Voorwaar een bonte verza meling. Terwyl diphterie. kinkhoest en soms ook influenza kort na de infectie een volledig beeld der ziekte te voorschyn kan roepen, zyn by de andere ziekten nog by- zondere voorwaarden noodig- Zoo is by tuberculose wel altyd een her haalde infectie met een voldoende hoe veelheid bacteriën noodig, terwyl men op goede gronden aanneemt, dat voor het ontstaan van longontsteking, behalve den toevoer van pneumococcen nog een be paalde voorbeschiktheid van het weefsel moet aanwezig zyn, zooals die byv- door kouvatten kan worden verklaard. Een afzonderlyke groep vormen de in fecties van wonden, zooals wondroos, et terkoorts, koud vuur, styfkramp, honds dolheid. miltvuur en melaatschheid. De by deze ziekten voorkomende wonden, maar ook dikwyis het bloed bevatten de kiemen, die bij een ander in een wond gebracht, ook by hem de ziekte doen ont staan- De bacteriën, die de wondbesmetting veroorzaken, zyn op ruime schaal in onze samenleving voorhanden, zoo ruim, dat men voor de praktyk aanneemt, dat elk voorwerp, dat niet op een bepaalde wijze is behandeld, er van voorzien is. By die alomtegenwoordigheid van smet stoffen ligt het voor de hand, dat een strijd op groote schaal daartegen in vele gevallen noodzakelijk zal zyn. De gewone wyze van afwasschen zal wel zelden als voldoende desinfectie kunnen gelden, hoe wel zy toch nimmer verwaarloosd mag worden Het afwasschen van glaswerk, steen goed en handen zal in ieder geval met het grove vuil een menigte van bacteriën te vens verwyderen en tegelyk de voorwer pen beter geschikt maken om de verdere maatregelen te ondergaan. Dan blyven twee methoden over: bac teriegiften en hooge temperatuur. Ieder is het over eens, dat de laatste in het algemeen de voorkeur verdient. Alles wat uitgegloeid kan worden, geraakt zeker bacterievrij. Uitkoken is praktisch ook vol doende, al worden dan nog niet altyd alle alle bacterieën en sporen gedood. Maar allerlei onmisbare voorwerpen by de behandeling van zieken kunnen helaas geen uitkoken, laat staan uitgloelen ver dragen. Denken wy alleen maar aan onze handen Dan kunnen wy de chemische ontsmettingsstoffen niet ontberen- Een vaste algemeen geldende regel kan moei iyk gegeven worden- Elk geval stelt zyn bijzondere eischen. Laten wy eens als voorbeeld nemen de ontsmetting van een deken. Afdoende ontsmetting in de eigen wo ning is haast niet mogelyk Heeft een besmettelijke ziekte geheerscht, zooals roodvonk, typhus, dan zal allicht algeheele ontsmetting noodig geoordeeld worden en Worreltjl fngetch»ev«n. Bureau */e Indusmeeler» Eigendom O 64222 EERSTE KV. VOLLE MAIN O LAATSTE KWiETlER NIEUWE MAAN venijs© macs® jupitec q> saturwus Sterri.-i.yd 7 u. 32 min. Dit kaartje is maanloos; zy is de heele week des avonds om 8 uur nog niet op. Men dient er rekening mede te houden, dat in werkeiykheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer ls wanneer deze met den rug naar 't Zuiden en net gelaat naar 't Noorder gewend staat; men pleegt echter by sterrekaarten dit om te keeren om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen Wil men nu o.v. de sterrebeelden aan den Oosthemel opzoeken, dan neme men dat deel van den kaarthorizon waar OOS'l staat voor zich zoo dal de Poolster «aan net einde van den Kleinen Beeri van den toeschou wer ls afgewend men zal dan voor het NO-iyke vierdepart van de Kaart de sterrenbeelden zien. juist zoo. als zy aan den hemel staan. De sterren in bovenstaand kaartje die een gekarteiden rand nebben zyD van de le grootte of nelderder; de dik' ronde stippen zijn sterren van de 2e grootte en al de andere kleinere stippen zlin sterren van de 3e of van een lagere grootteklasse. als dit gebeurt met een formaline-lamp of met de meer moderne gas-methode, dan zal de deken rustig in de kamer kunnen blyven en, zoo wyd mogelyk uitgehangen met den overigen inhoud der kamer door de formalinedamp, scyaan- of cyclongas afdoende van ziektekiemen bevrijd wor den. Wordt de kamer alleen door boenen en poetsen gereinigd, dan moet de ver plaatsbare inhoud naar den desinfeetie- oven gebracht worden. Voor een ernstige desinfectie is dit zonder twyfel de beste manier. Men kan natuuriyk den deken in een vloeistof stoppen, welke lysol, kresol, kreoline of formaline in voldoende sterkte bevat, maar ik durf niet zeggen, dat de deken daaronder niet te lyden zal hebben en daardoor niet nog een nieuwe bewer king noodig zal hebben. En als op zoo'n manier de deken toch het huis uit moet, zuilen de kosten allicht niet veel hooger zyn dan by de afdoende behandeling in de desinfectieoven, welke thans toch haast overal gemakkelyk te bereiken is. Ik vergat nog een, en wel een prachtig desinfectiemiddel te noemen, een middel, dat in dezen zomer gratis tot ieders be schikking stond, nl. het volle zonlicht. Dat heeft een sterk desinfecteerende werking. Sommige menschen zijn eenigszins schuw geworden door 't veie schrijven over aller lei akeligheden door besmetting. Iemand die een paar dagen een logée heeft gehad, die een beetje hoestte, kan in zoo'n toestand wel eens vreezen, dat de deken, waaronder deze geslapen heeft, nu met tuberculose besmet is. In dat geval worde de deken een paar dagen bulten in het volle zonlicht gehangen en dan kan er met alle gerustheid weer gebruik van gemaakt worden, temeer omdat de tuber- bacil al heel slecht tegen zonlicht kan- Ook uit anderen hoofde is het daarom zoo goed, niet altyd het bed op te maken, dadeiyk nadat het is afgehaald, maar om in plaats daarvan al het beddegoed af en toe eens te „zonnen Als desinfectie-middel by kleine won den wil ik nog eens wyzen op 5 pCt. jo- diumtlnctuur, dat, binnen 7 uur op en om de wond gedruppeld, in staat is de an ders altyd dreigende infectie tegen te gaan. Hoewel nog niet ieder het hiermee eens is, heeft de ervaring toch wel aan getoond, dat deze behandeling van kleine verwondingen, ook in handen van het pu bliek, volkomen weilig is- H. A. S. Perron H. S. M. Op werkdagen: Richting: Amsterdam Rotterdam Utrecht 3.—" 3.—5.15*j 7.— 10.40 10.40*5 1555 13 30 13.30 20.10 15 15 16— 14.30 1620 16.20 17.50 16.50 19 20 22— 23.05 2245 Des Maandags en daags na een feestdag niet. De verzending geschiedt door tus- schenkomst van het hoofdkantoor. Op Zon- en Feestdagen: 3.— 3.- 22.56 22.— Station Heerensingel Bus aan den trein, niet op perron. Vertrek der posttreinen op werkdagen te 12.35 16.27 18.44 VOOR DONDERDAG 16 MAART. Hilversum 1875 M. AVRO-Uitzending 300: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwy- ding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Arnhemsch Mandollnekwartet „Vita Nuova" oJ.v. D. v. Teeseling 11.00: Knipcursus Kinderkleeding 1130' Con cert. M. Olsen (sopraan), J. Blok (bariton) en Egb. Veen (piano) 12.00: Ensemble Rentmeester en Gramofoonpl, 2,00—2.30: Halfuur voor de Vrouw 2.45: Gramo foonpl. 3.00: Naaicursus 3.45: Gra mofoonpl. 4.00: Voor zieken en ouden van dagen 4.30: Tsjecho-Slowaaksche volksliederen door Marta Harlasova Schrödlova. A.d. vleugel: Egb. Veen 5.00: Verhalen voor groote kinderen door mevr. A. v. Dyk 5.30: Omroeporkest o.l.v. N. Treep 6.30: Sportpraatje H. Hollan der 7.00: Vervolg concert 7.30: Engelsche les door Fred Fry 8.00: Vaz Dias 8.05: Gramofoonpl. 8.15: Uit den Stadsschouwburg te Amsterdam: Caecilia- Concert d.h. Concertgebouw-orkest o.l.v. Pierre Monteux m.m.v. Jo Vincent (sopraan) 10.30: Kovacs Lajos en zyn orkest. Refreinzang: Bob Scholte 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Vervolg Kovacs Lajos en zyn orkest. Huizen 296 M. 8.00—9.15 KRO 10.00 NCRV 11.00 KRO 2.00—11.30 NCRV 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl 10.15: Morgendienst 10.45: Gramo foonpl. 11.30—12.00: Godsd. Halfuurtje 12.15: Orkestconcert en Gramofoonol. 2.00: Handwerkcursus 3 00—3 30' Vrouwenhalfuur 4.00: Bybellezing m.m.v. zang en harmonium 5.00 The Columbia Three 5.45: Cursus handen arbeid v. d. jeugd 6.15: Causerie door dr. J. C. v. d. Does 6.4?: Knipcursus 700: Journ Weekoverzicht door C. A. Crayé 7.40: L. Schuman: Het parlementaire stelsel 8.00: Utr, Sted. orkest oJ v. Henri van Goudoever 9.00: Ouderuurtje 9.30: Vervolg concert, ca. 10.00: Vaz dies 10.30—1130: Gramofoonpiaten Davntry 1554 m. 10.35: Morgen- wyding 10.50: Tydsein. berichten 11.05—11.20: Lezing 12.20: Orgelspel Reg. Foort 1.05: Midland Studio-orkest oJ.v. F. Can tell m.m.v. A. Penney (sopr.) 2.20: Voor de scholen 3.20: Vesper 4.10: Voor scholen 4,25: E Colombo en zlin orkest 5.35: Kinderuur 6 20 Berichten 6,50: D. Scarlatti's Cembalo- muziek 7,10: Spaansche causerie 7 40 en 7,50' Lezingen 8,20: „l'Ami Fritz" I idylle in 3 acten van A. MacLean 9 20 Berichten en lezing 9,55: Alfred Rey- noids-Programma o.l.v. den Componist m.m.v. orkest en solisten 10,50: Korte Kerkdienst - 11.05—12.20: Dansmuziek door het BBC-Dansorkest o.l.v Henry Hall Parijs. „Radio Paris". 1724 M. 8.05: 12.50: Orkestconcert 1,25: Concert door vocaal kwartet 1.55: Vervolg orkestconcert 7,40: Orkest concert 8,20: Radlo-toóneel 10 20- Gramofoonmuziek. Kalundborg. 1153 M. 11,20—120: Concert uit Hotel Angleterre 2 20- Viool-recital - 2.404,20: Concert uit relt-„l'Wl,vex" 7-30: Radlo-Symphonie- orkest o.l.v. prof. N. Malko m.m.v. Willi Domgraf-Fassbaender (bariton) 10,10— 12 20. Feestuitzending v. d. Deensche ama- teur-zeiiclub. m.m.v. orkest o.l.v E Brinck Langenberg. 473 M. - 6.05: Gramofoon piaten 11,20: Concert door Düsseld Svmphonie-orkest o.l.v. Paulig 1" 20- Colïc„e„rt„oI v- Wolf - 1 50: Gramofoonpl'. 4,20: Concert - 7,20: Concert uit Stock- P™ 7 55: Werag-orkest o.l.v. Busch- r Elly Ney (piano) 9,50 1120: Populair concert o.l.v. Leo Eysoldt. Rome. 441 M. 8.05: Brahmsconcert o.ljt Selvaggi m.m.v. G. Riccardo (viool). Brussel. 338 en 508 M 338 M 12 20" Gramofoonpiaten 1.30: Omroepklein- orkest o.l.v. Leemans - 5.20: Omroeporkest o.l.v. Meulemans 6.50: Schubert-concert (gramofoonpl.) - 8,20: De Reuskensrevue van W. Schuermans 508 M.: 12 20* Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans 1.30: Gramofoonpiaten 5,20: Omroeporkest o.l.v. Walpot 6,35: Gramofoonpiaten 7.05: Kamermuziek 8.20: Radto-Sym- phonie-orkest o.l.v. Walpot 10,30—11 20' Gramofoonmuziek. Zeesen. 1635 M. - 7,20: Concert door Ad. Lutter's orkest - 7.55- Brahms-Beet hoven concert o.l.v Buehkötter m m v E Nev (piano) 9.20: Berichten io 20: 1120: Dansmuziek door het orkest ,Dle Boheme". GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. lederen dag van 8 uur voorm tot 12 uur nam aansluiting op Hilversum en Hulzen. Voorts Woensdaes Vrilrtags en Zater- i dags van 811 uur gramofoonmuziek. 3-8 l

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11