Het Teeken des Kruises" Fa. H. WOO CASINO TRIANON-THEATER 5 Te koop aangeboden Hervormde (Geref.) Staatspartij A. A. VtRHOUG's 2 Harten in maat - Het gestolen gezicht Woensdagmiddag reclame W, F, KORS Zn. J. CAMMENGA Co., LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 14 Maart I933 UIT DE RIJNSTREEK. OPENBARE VERGADERING VISSCHERIJBER1CHTEN. UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Abonneert U op het Leidscb Dagblad. 10 pCt. KORTING 39 een lange FORD-TRUCK, model 1931, Ziet er uit als nieuw. Prijs f. 1250.-. Gereedsdiappen WorVeld en Tuin AARLANDERVEEN. Zilveren jubileum. Woensdag a.s. hoopt onze dorpsgenoot de heer I Zwaneveld den dag te herden ken, waarop hij 25 Jaar geleden ln dienst trad by de firma C. v. 't Riet, fabrikante voor zuivelwerktuigen alhier. De J. V. Immanuël hield haar 14e jaarvergadering onder leiding van ds. O. Th. v. Beusekom. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat het afge- loopen jaar met een batig saldo kon wor den gesloten. Het programma bestond uit een 3 tal inleidingen en als afwisseling eenige aanspraken. o 'ALPHEN. BOND VAN JONGE LIBERALEN. Rede van den heer C. J. van Kempen. Alhier sprak op een feestelijken propa- ganda-avond den Bond van Jonge Li beralen de heer C. J. van Kempen, oud gouverneur van Sumatra's Westkust, oud- lid der Tweede Kamer, over het onderwerp „Verzamelen". Hij gaf een beschouwing over de geweldige moeilijkheden, waar onder welhaast de geheele wereld gebukt gaat (Palestina merkwaardigerwijs uitge zonderd). wees op de geestelijke onrust en bewogenheid, die sterk is toegenomen, op de verwording van oude eerbiedwaardige vormen en op de aftakeling van het gezag. In dit verband stond hij stil bij de muiterij en wat er aan voorafging en veroordeelde de houding in deze kwestie aangenomen door de S.DAP. Verder wees hij op sym pathieke algemeene opleving van de na tionale gedachte en besnrak de houding van het Verbond voor Nationaal Herstel met een schijncandldaat als den respecta belen generaal Snijders en verder mannen op de lijst, die van partij veranderen als een kameleon van kleur en zoodoende helaas opnieuw scheuring en splitsing brengen. Spr. wees er op, dat het voor den liberaal onjuist ls op den niet-liberalen ..sterken man" te stemmen. Denkt men daarbij aan Colijn, dan houde men zich daarbij voor oogen, dat men daardoor anti-revolutionair stemt. Alle nationaal denkende Nederlanders kunnen samen werken en met een beroep od de begin selen en idealen der Liberale Staatspartij, wekte hij de jongeren op het werk der ouderen te steunen. Diefstal van planten. Door de boomkweekersflrma A. J. den O. alhier werd bij de politie aangifte gedaan van het feit. dat van haar tuinveld ver schillende planten waren ontvreemd Dank zij het door de politie ingesteld onderzoek mocht het gelukken den dader, die bleek te zijn zekere O. uit Boskoop op te sporen. Proces-verbaal zal worden opgemaakt, ter wijl de planten in beslag werden genomen. B. W. Knape. t Alhier is in het St. Josephgestlcht over leden onze plaatsgenoot de heer B. W. Knape oud raadslid van de voormalige ge meente Aarlar.derveen. De overledene be reikte den leeftijd van 80 Jaar. De uitvaart in de St. Bonifacluskerk en teraardebestel ling op het R.-K. kerkhof alhier is bepaald op Donderdagmorgen 9 uur as- Geslaagde lichtbeeldenavond. In het wijkgebouw „Gouwsluis" werd voor dezen winter de laatste lichtbeelden avond gehouden vanwege Kapel „Gouw- sluis". De voorzitter, de heer H Jïijhoff, opende dezen avond met gebed'., nadat gezongen was Ps. 118: 7. Door den heer P. Smits werd het zeer mooie verhaal van Oom Tom verteld, ver duidelijkt door een 24 lantaarnplaatjes. Na de pauze werd het woord gegeven aan den heer C. M. Langeveld. die een ernstige geschiedenis vertelde eveneens met lantaarnplaatjes van „Moeders" laat ste woorden. Beide verhalen waren zeer leerzaam, tot genoegen van alle aanwezigen. De heer Nijhof sloot de gezellige samen komst met dankzegging, nadat nog gezon gen was Ps. 68: 10. Na een vergadering der commissie voor de ontwikkelingscursus voor jeugdige werkloozen met de leiders en gedelegeerden der vakorganisaties bleek, dat uitbreiding vaa lesuren voor algemeene ontwikkeling en andere vakken voor alle vaklieden noodzakelijk was. waartoe werd besloten. De goedkeuring zoowel van B. en W. als van den commissaris voor werkloozenzaken werd verkregen. Tot w.n. onderwijzeres aan de Chr. Fröbelschool a. d. Steekterweg alhier, is benoemd mej. T. Frenkel. HAZERSWOUDE. Gegund. Het bouwen van een landhuis voor rekening van den heer J. Dekker alhier, is opgedragen voor wat het timmerwerk be treft aan den heer W. J. Dekker, en het metselwerk aan den heer Y. Hortensius, belden aannemer alhier. De werkloosheid. Bij 't correspondentschap voor arbeids bemiddeling staan ln deze gemeente 230 personen als werkloos ingeschreven. Tot lid van het plaatselijk Crisis- comité van wijk „Rietveld" is in de plaats van den heer G. van Dorp die voor deze functie bedankt heeft aangewezen de heer J. J. van Meurs, die zich voor dien arbeid beschikbaar heeft gesteld. WADDTNXVEEN. Het Crisis-comité Het plaatselijk Crisis-comité werd weer verrast door een flink aantal kleeding- stukken. Ook van het Nationaal Crisis comité werden weer eenige giften in na- tura ontvangen, waaronder 10 ton eier kolen. Tot secretaris van comité A werd be noemd de heer W. J. A. F. R. van den Clooster baron Sloet tot Everlo. ambte naar ter secretarie. Te veel straatmuziek! Omdat de aanvragen om straatmuziek te maken iederen dag toenemen en de burgerij klaagt dat zij te veel van het goede ontvangt, heeft de burgemeester bekend gemaakt, dat voortaan alleen op Woensdag vergunning wordt afgegeven doch in geen geval aan nieuwe aanvra gers. Naar wij vernemen heeft de heer K. van der Torren ontslag aangevraagd als commandant van de Waddinxveensche Burgerwacht. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft de som van f. 15153 op gebracht. WOUBRUGGE. Andere zienswijze inzake de Rioleeringsplannen. In verband met de gehouden protest- vergadering inzake de rioleeringsplannen hebben wij te bevoegder plaatse nadere inlichtingen ingewonnen en verkregen. Daarbij bleek dat het comité van actie ver keerd ingelicht moet zijn geweest althans een verkeerd uitgangspunt gekozen heeft. Wat toch is het geval. In de Raadsverga dering van 9 Februari j.U besloot de Raad. niet bij een verhouding van 4—3. doch zon der hoofdelijke stemming tot het doen leg gen eener rioleering. als werkverschafflngs object. Waar de steunuitkeerinven voor deze gemeente een uitgave van f. 16 000 per jaar vorderen, zoude bij de vaststelling der begrooting 1933 tot geweldige belastingver hoging moeten zijn besloten Indien niet een werkverschaffingsobject gevonden werd daaraan een ploeg van 30 werkloozer. per week gedurende een half jaar te werk zouden kunnen wordën gesteld. Na een nauwkeurig onderzoek werd toen het bo vengenoemd object gekozen. Dat hier van eenige geheimzinnigheid niet kan worden gesproken blijkt voldoende uit de herinne- rln. aan het meeningsverschil tusschen de hegroetingscommissie eenerziids en B. en W. anderziids bij de behandeling der be grooting 1933 in de vergadering van 3 No vember J.I.. waarbij bleek, dat B. en W. aanvankelijk het werkplan buiten de te- gr"Oilng wenschten te houden en het daar latei bij comptabel besluit op dachten te brengen, terwijl de commissie dit plan in de besrootine verwerkt wenschte te zien. Na uitvoerige debatten besloot de Raad toen z.h.st. het object in de begrooting op te nemen. Ook toen is het plan uitvoerig besproken, zoodat de protestcommissie bii eenig on derzoek wel gebleken zoude zijn. dat van behandeling in geheime vergadering niet mag worden gesproken. Het door B en W. Ingedeelde en door den Raad aan vaarde plan heeft direct de goedkeuring verkregen zoowel van Ged. Staten als van de Inspectie der werkverschaffing en zou zeker reeds ln December j.l aangevangen zijn iml'er eerder met het bestuur van den polder Vierambacht overeenstemming ware verkregen over de opneming van het af te votien water. Had de burgerij zich wellicht no? geen Juist denkbeeld over de uitvoering kunnen vormen, bii het volgen oer P.aadsdiscussies te dezer zake zoowel als bU de begrotingsbehandeling zoude haar wel anders eebleken zün en zoudei. de in de protestvergadering genoemde cll- fers zeke- niet genoemd zijn daar die on geveer 300 boven de door deskundigen opgestelde ramingen liggen. Al zal het onderhoud, dat de commissie met het gemeentebestuur zal hebben wel verhelderend werken en gebleken onge rustheid wegnemen ter objectieve voor lichting der ingezetenen, is het gewenscht zooals ons werd medegedeeld, het ter pro- tstvergadering naar voren gebrachte be zwaar van uitvoering van het rioleerlnplan ook van de andere zijde te belichten. Aanbesteding. Ten gemeentehuize vond de openbare aanbesteding plaats van het maken van een gebouw ten behoeve van de nieuwe algemeente begraafplaats te dezer plaatse. Ingeschreven werd als volgt: Timmer werk: J. Jongeneel f.1280 G. J. Verbij f. 1275.50. Gebrs Stivter f 1165. Metselwerk G. A. v. Wln?erden f. 1710 J. Moree f. 1723, J. Jansen f. 1760 J. Blom f. 1785 Lood- en zinkwerk: C. Slingerland f.767, J. v. Raad f.754. Smldwerk: G. C. Timmer f. 135. J. J. A. Schijf f f. 157.85. Schilderwerk: F. Otte f.490, A. Buis f.452, J. J. v. Rosendaal f. 399. Jongetje gered. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 4-jarlg zoontje van den heer Van der W. in de Woudwetering. De groentenhan- delaar S. die het ongeval bemerkte, sprong cordaat gekleed te water en smaakte de groote voldoening het kind van een wis sen dood te redden. De collecte ten bate van het Crisis comité heeft opgebracht f. 95.35. Ter secretarie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een transportrijwiel, een schaap en een schroefsleutel. WOUBRUGGE D.V. Woensdag 15 Haart 1933 in Hotel „Het Oude Baedthnijs" Aanvang 7H nnr Spreker: Os. H. E. Git AVEMEI JER, Hervormd Predikant te Amsterdam. Onderwerp„SBH STAAT HBT DEN BIJBEL" Gelegenheid tot het stellen van vragen. 7238 ZWAMMERDAM. Uitvoering gymnastiekver. „Esto". In het Patronaatsgebouw werd door de gymnastiekver. „Esto" haar jaarlijksche uitvoering gegeven. Kapelaan J. H. van Kessel. die de bijeenkomst opende, heette inzonderheid welkom pastoor A. W. J. Luhn. alsmede de afgevaardigden uit Leiden en Gouda. Op zeer vlotte wijze werd het program ma, onder de goede leiding van den heer J. v. Helmond uit Gouda afgewerkt. Ook deze uitvoering bewees weder dat „Esto" goede krachten onder hare leden telt, waardoor hoogstaand werk kan worden g-leverd. Muziek zorgde voor de noodige afwisseling Dat de aanwezigen voldaan waren, bleek uit het applaus, dat telkens opklonk. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Catharina, dochter van Hermanus van der Breggen en van Elizabeth Blom. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.K. Jongensschool alhier, hoofd de heer E. A. Bogaart) is benoemd mej. A. P. L. van Eijk. van Alphen a. d. Rijn. De kiezerslijst 1933/*34 voor deze ge meente. bevat de namen van 1143 kies gerechtigden voor de Tweede Kamer, ver deeld als volgt: stemdinstrict I (wijken A en Bi 607 stemdistrict II (wijk C) 347 en stemdistrict III (wijk D) 189 kiesge rechtigden. 1JMUIDEN, 14 Maart. VISCHPR1JZEN. Tarbot per KG. f. 1.40—1.20, Griet per kist van 51 K.G. f. 4422, Tongen per K.G. f. 1.30—0.70, Gioo'.e Schol per kist van 53 K.G. f. 11.51, Middelscbol f..5-19, Zats.hol f. 27-23, Kltine Schol 1.19-3.20, Bot f. 1..0, Schar f.8—1.10. Middel Schelvisch f.30, Kleinmiddel S heIvis:h f. 29, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 4633, Gullen per kist van 53 KG. f. 5.43—39), Wijting per kist van 53 K.G. f. 4.50-1.80 Aangekomen de kotters: E. 179 met f. 670, IJM. 17 met f. 338; de loggers: K.W. 124 met f.915, K.W. 20 met f.611, K.W. 74 inet f.2001, SHV. 379 met f.491, SHV. 253 met f. 1076. RIJNSBURG. Jaarvergadering Woningbouwvereen. „Spinoia." De Woningbouwvereeniging „Spinoza" hield haar Jaarvergadering in .Flora." De voorzitter, de heer G. van Delft, betreurde het, dat er niet meer zooveel leden zijn als voorheen, ten deele door de slechte tij den, terwijl ook vele leden bedankt heb ben, omdat zij geen woning kunnen krij gen, daar er slechts 16 woningen ln ex ploitatie konden worden gebracht. Spr. wekte op nieuwe leden te werven. De tot nu toe in het werk gestelde, vele pogingen om tot huurverlaging te komen, bleven zonder resultaat. De voorzitter hoopte zoo spoedig moge lijk met nieuwe plannen te kunnen komen. De algemeene toestand ln de bouwbedrijven is van dien aard, dat het materiaal nu zeer concurreerend wordt aangeboden- waardoor de mogelijkheid niet uitgesloten is, hetzelfde woningtype van thans te bouwen voor f. 3.003.50 per week. Hierna volgde het jaarverslag over 1932, waaruit bleek, dat dit de 3ae officieele jaar vergadering was, terwijl thans gedu rende 1 jaar woningen in exploitatie zijn. Bij het gereed komen der woningen, einde 1931, werden deze officieel door B. en W. bezichtigd. Het tweede blok werd ln 1932 in gebruik genomen. De woningen zijn een sieraad voor de gemeente. Spr. memo reerde in zijn verslag de aangename sa menwerking tusschen bestuur, commis sarissen en administrateur. De vereeniging is thans aangesloten bij de Federatie van de te Leiden en omstre ken gevestigde Woningbouwvereenigingen door wie, ter kennismaking, ook een be zoek aan de huizen werd gebracht. Met cank voor de ondervonden medewerking, inzonderheid aan den voorzitter, wiens raad meermalen noodig was en immer werd verleend, sloot de secr. zijn verslag. Hierna gaf de penningmeester, de heer R. Wagter, een kort overzicht. De voorzit ter dankte secretaris en penningmeester voor het door hen verrichtte werk. Hierna volgde de aanbieding van de balans en verlies- en winstrekening over het eerste exploitatiejaar. De administra teur der vereeniging, de heer C. de Monlje, lichtte een en ander nader toe. De voorzitter dankte hierna den admini strateur voor zijn werkzaamheden. Namens het college van commissarissen deelde de heer P. Wolthaus mede, dat ge regeld de boeken en bescheiden van ad ministrateur en penningmeester werden gecontroleerd en steeds in orde werden bevonden. Hierna werd overgegaan tot be stuursverkiezing wegens aftreding van 4 bestuursleden en ter voorziening van 1 ontstane vacature. De aftredende be stuursleden werden met bijna alg. st. her kozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. de Best. De aftredende commissaris, de heer J. Ravensbergen. werd eveneens met bijna alg. st. herkozen. De voorzitter dankte allen en sprak de hoop uit, dat de voortgezette of nieuw aangevangen werkzaamheden in bestuur en raad van commissarissen mag strekken tot bloei der vereeniging. Na rondvraag volgde sluiting dezer geanimeerde verga dering. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. In de onder leiding van burgemeester Keyzer gehouden raadsvergadering wer den na behandeling der notulen en inge komen stukken z. h. st. aangenomen het voorstel tot wijziging van de gemeenschap pelijke regeling betreffende toelating van leerlingen tot de openbare lagere school in de gemeente Voorburg en de gewijzigde politieverordening. Met de stem van wet houder Van Wijk tegen werd besloten tot den aanleg van een Rijkshuistelefoon in 't Raadhuis; terwijl de voorstellen tot In trekking van de verordening d.d. 1 Dec. 1921 regelende het aantal ambtenaren van den Burgerlijken Stand en de verdeeling hunner werkzaamheden alsmede de vast stelling van een nieuwe verordening z. h. st. werden aangenomen. Benoemd werd tot ambtenaar van den Burgerlijken stand de heer van Herpen adjunct-commies ter secretarie. Met de stem van den heer Bloemheuvel tegen werd besloten voor de vergaderingen der commissie, belast met de uitvoering der steunregeling voor werk- loozen, een presentiegeld te verleenen ad f. 1.50. Uitvoerig werd besproken bij de behandeling van het voorstel tot uitvoe ring reconstructieplannen aan den Broek- weg en omgeving-in werkverschaffing. De heer Vink was dankbaar voor het voor stel, doch achtte de loonschaal te laag en BEDEN: Stadsevangelisatie (Morschweg 59) Su menkomst. te 8 uur nam. Woensdag. Geref. Kerk (Heerengracht): Spr a. Boeke van Amsterdam; 8 1/4 uur nam. In den Vergulden Turk: Alg. Jaarven Alg. Ned. Verbond afd. Lelden. 4V< u. na Katwijk aan Zee: Irene i Tazelaar; 8 uur nam. 1 Woubrugge: „Het oude Raed huys": Herv Staatspartij, ds. H. E. Grai meyer; 7'/« uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nar „Zwel Herzen lm 3/4 Takt". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur, City-Theater Haarlemmerstr 8 u nau „Het geheim van den Sheriff". Zaterdag nam 2 u.. Zondag uam. 2 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater stationsweg. 8 uur nar .Die verliebte Firma". Woensdag en Zaterdag nam 2 ui Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat. 8 u nar „Het teeken des Kruises". Woensdag en Zaterdag nam. 2 ui Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genet kunde Consultatiebureau voor moeinj kinderen. Halttwee tot 3 uur nam taei ting tegen dlphterle 45 uur nam Donderdags: inst v. Praeveptleve 0 neeskunde. Consultatiebureau voor ah holisten. 7—10 uur nam. Lakenhal: Tentoonstelling van werkt H. H Kamerlingh Onnes (25 Febr. Maart), dagelijks 104; 's Zondags 12'/t De avond-, nacht- en Zondagsdia der apotheken wordt van Maandag 13 en met Zondag 19 Maart a.s. waargenorc door de apotheken: G. H. Blanken, Hi gewoerd 171. telef. 502 en D. J. v. Dries: Mare 110, telef. 406. de uitvoering door de Helde-Maatschap; bezwaarlijk. De voorzitter deelde dit aangaande mede, dat door B. en W. isj tracht een hoogere loonschaal ln te st; len. Bezwaren werden echter door 0 Staten geopperd. De heeren De Lan Bloemheuvel en Willeman sluiten zich t bij het loonbezwaar van den heer Vla waarbij de laatste den raad aanried e neer te leggen by het voorstel. Met stemmen van de heeren De Lange, Bloei heuvel en ten Hoope tegen werd het voo stel aangenomen. Met den voorzitter za len de heeren Willeman en Bloemhcui een commissie vormen teneinde te trac ten een hoogere loonregeling tot stand brengen. Z. h. st. werden tenslotte aa genomen het voorstel tot toekenning d verspreiding bedoeld in art 13 L.0-» 1920 en het voorstel tot wyziging vaa gemfeentebegrooting 1933. -O VALKENBURG. BurgerlUke Stand. Bevallen: L. de Mooi-van Dijk, d. Morgenmiddag half drie is er het raadhuis gelegenheid tot koste!" inenting en herinenting. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad derer gemeente komt Woe:,si a.s. des avonds om half acht in open'" vergadering bijeen. De agenda vei meldt de volgende pun 1. Notulen. 2. Ingekomen slukken en mede.lee'ing 3. Voorstel van B en W. tot wijzigt der algemeene Politieverordening. 4. Vóorschotverleening over 1933 en rekening over 1930 inzake vergoeding a schoolfces'uren ex. art. 101 der L.O.-» 5. Bcnosming s'embureaux. 6. Besloten zitting. Oprichting Nachtveiligheidsdienst. Daar in zeer kort tijdsverloop, I» maal getracht is in te breken in dc S: Pastori?, wel men thans een nachtvei heidsdienst instellen. WASSENAAR. Tot lid der examen commissie delbaar onderwas in het teekenen 1 MA.) is benoemd de heer B. Th. de alhier. PAPIERHANDEL. Baarl straat 29 Te'ef 2197 BOA 1 Alleen tegen afgifte van dezen bon 1 Hol!. Pond Elastieken van 1.1.50 nu voor 1.1.00. BOA 2 Alleen tegen afgifte van dezen bon 1 Blob Post 100 vel en 100 witte Enve oppen, van f. 0.85 nn voor L 0 50. 'BOK 3 Alleen tegen afgifte van dezen bon 1 Vulpen, Stalen Pen de Inie! van 1.1.50 nn voor t 0.90 schitterende UFA progtamma Woendagmidd. 2—5 uur Familiematinée. 15, 25, 85 cent 2966a Morgen weer VAN 2 TOT 6 UCR OP ALLE ARTIKELEN by contanten aankoop. Deze reclame geldt niet. voor Zicht en Maatgoederen. COHFECTIEBEDRUT Haarl.straat 241-243 Filiaal Haarl.straat 3 7254 Nog slechts 3 dagen de GROOTE WONDERFILM Donderdagmiddag Matinée van 2.30 tot 5 uur 2999a Gevraagd wegens dienst- plicht, een aankomende Bakkersknecht Br Letter A agent L. D. te Leiderdorp. 7239 i weinig geioopen. in prima conditie. 7234 ingericht als veewagen Off. Ford-Dealers Lisse. Telef. 157. M0RSCHSTRAAT 2-4-6 Telef. 2739 - Leide Heden is door mU 'f1 Griffie der Arrondissement- Rechtbank te 's-GravenMS en het Kantongerecht Leiden gedeponeerd dc uitdeelingsiyst in het fa sement WALLAABT. De Curator, „.„„cö. Mr. w. DE CLERW Kantoor: Langebrug

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6