Volksrouwdag in Berlijn - Proefvaart motorschip De roode Vulpenhouder FEUILLETON. j'te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad DB VOLKSROUWDAG IN BERLUN ter herdenking van de in den wereldoorlog gevallen Duitsche soldaten. Rijkspresident von Hindenburg inspecteert de S.A.- en S.S.-troepen. Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van Molly Thynne, door A. W. v. E.—v. R. -JU maakte een beweging met haar hand, "e zoo teer was, dat Fayre er zijn oogen afwendde. Zijn tegenspraak moest haar als zichzelf gerust stellen. jJ* geloof niet, dat Edward er de man ti om Iets te verliezen, dat hij eens vXrd heeft," verzekerde hij met een ÏPMartighèld, die hij zichzelf opdrong, liw eeft zeer veel geluk, Sybil!" <uj was meer ontroerd dan hij wilde too- !p»„"wnlgen tijd bleef hij zwijgend zit- ktt E00"11- Toen hij weer sprak leidde hij f:,; Besprek weer terug op het oorspronke- onderwerp. s» wn erS benieuwd naar onze vrien- Jet brutale kind," zei hij. „Wat Is er j, haar aan de hand, dat zij midden in nacht in landhuizen zou komen?" Kean lachte, Sntt ls overdrijving van Edward. Zij s' een autotochtje en is onderweg h» n hij een zekere miss Allen. Zij zal s. J^Mschijnlijk wel vóór twaalven ij uf.? wat ®r met haar aan de hand Ut mijn eigen vermoedens." Fayre nestelde zich gemakkelijk in zijn stoel. „Dat zijn praatjes," zei hij begeerig. „Vertel mij wat meer." „Dat zijn geen praatjes. Het is integen deel zoo waar ais iets. Cynthia is op het oogenblik bezig haar moeder met van zorg grijze haren in het graf te brengen. Het gevolg is, dat zij het op het oogenblik thuis niet erg prettig heeft." „Het is al een heelen tijd geleden, dat ik het genoegen had. Cynthia's moeder te ontmoeten," merkte Fayre peinzend op. „Maar ik meen mij te herinneren, dat ik haar nooit heb mogen lijden." „Zij had haar hart gezet op een goed huwelijk voor Cynthia, en natuurlijk ge beurde het onvermijdelijke. Het nest ver loofde zich met een jongen man, die geen andere aanbeveling had dan een heel mooi oorlogsregister en een onvoldoend pen sioen. Haar moeder is buiten zichzelve en in zekeren zin geef ik haar geen ongelijk. Cynthia had iedereen kunnen krijgen." „Inplaats waarvan zij een onbeteeke- nend mensch neemt. En jij mag hem graag?" „Hoe weet je dat?" vroeg lady Kean ver bluft. „Je hebt volkomen gelijk, het is zoo. John Leslie is een aardige jongen, en hij weet, hoe hij met Cynthia om moet sprin gen. Er zit een heeleboel geld in haar familie, en hij werkt hard, hij boert op kleinen schaal en ik geloof, dat hij er in slaagt het bedrijf winstgevend te maken. Het laatste, wat ik er van hoorde, was, dat hem haar huis verboden was." „In weerwil waarvan het engagement voortduurt!" „Natuurlijk! En toevallig weet ik, dat Cynthia's huisgenooten vanmiddag naar Londen zijn gegaan. John Leslie's boer derij ligt halfweg tusschen Galston en miss Allen's hoeve. Alles tezamen verklaart volkomen Cynthia's besluit, hier pas 's avonds laat te komen. Ik weet niets met zekerheid dit is zuiver gissen!" „Het klinkt heel verstandig. Wie is die miss Allen?" „De zuster van mrs. Draycott." „O!" zei Fayre, terwijl hij een andere cigarette nam en die nadenkend opstak. Lady Kean keek hem goedkeurend aan. „Dat is lief van je!" zei ze. „Ik mag haar ook niet. Maar haar zuster is heel anders. Zij is er gisteren gaan logeeren. Ik denk. dat Cynthia mis. Draycott vanavond wel zal ontmoeten, en als zij haar niet mag, zal zij het wel zeggen." Fayre zat peinzend van een cigaret te genieten. „Neen, ik mag haar niet," zei hij einde lijk. „In Indiè zijn er genoeg van zulke vrouwen." „We hebben ze in Engeland ook!" Lady Keans stem klonk plotseling mat en klankloos, en bedenkend, hoe laat het was, kwam Fayre tot de gevolgtrekking, dat zij moe was, en dat hij beter deed haar een poosje aan zichzelve over te laten. In elk geval had hij geen zin om over mrs. Draycott te praten Zij was de week tevoren zijn medegast geweest op Staveley en hij had haar met vreugde zien vertrekken. Juist was hij opgestaan, toen de deur geopend werd en lady Cynthia de kamer binnentrad. Rechtop en slank stond zij in de deur opening, gehuld in een hemelsblauw ge waad, en haar donker, kort geknipt haar viel in dichte golven om haar mooi hoofdje, en toen Fayre haar zag, begreep hij, hoe waar lady Keans beschrijving was geweest. Er was werkelijk iets „fiers" in dat vreemde mengelmoes van jeugd en zelf vertrouwen, en dat trok hem plotseling aan. Dat zij zeer geliefd was, viel niet te betwijfelen. Een koor van welkomstbegroe tingen weerklonk bij haar verschijnen, en lady Staveley sprong op, om haar te be groeten en trok haar mee naar den haard. .Lieve Cynthia, je zult wel bevroren zijn! Je handen lijken wel ijs. Is het zwaar weer buiten?" Het meisje knikte. „Vrij erg. Toch is de wind gaan liggen." Fayre nam haar met vrijmoedige nieuwsgierigheid op; haar stem klonk op gewonden en de glans in haar oogen en de blos vlak er onder verontrustten hem. In verbazing vroeg hij zich af, of het „mo derne meisje" gewoonlijk even overspan nen was als nu? Als dat zoo was, mocht de hemel zich over haar ontfermen! Hij sloeg haar gade, terwijl zij zich over lady Kean heen boog en werd getroffen door de warme genegenheid en de bezorgdheid, die zij toonde. „Je ziet er moe uit, kind," zei haar gast vrouw. „Was het erg saai bij miss Allen?" „Het was niet saai," antwoordde lady Cynthia langzaam. „Allesbehalve!" Zwijgend warmde zij haar handen bij het vuur; toen strekte zij zich opeens, alsof zij plotseling tot een besluit was gekomen en keek de kamer rond. ,U zult het toch morgen wel hooren, daarom kan ik het nu wel vertellen," riep zij, met iets uitdagends in haar stem. „Mrs. Draycott werd vanmiddag vermoord. Zij werd doodgeschoten gevonden in John's zitkame rop de hoeve." HOOFDSTUK IV. Sir Edward Kean's scheiding van zijn vrouw zou van korter duur blijken te zijn dan hij aanvankelijk gedacht had. In het locaaltrelntje, dat naar Whitbury boemel de, dutte hij nu en dan, doch zijn slaap werd met kracht verdreven door den snij denden wind, die hem tegenwoei, toen hij bij het overstappen op het perron liep. Het was altijd een vervelende reis van Staveley met het overstappen in Whit bury van den boemeltretn in den Londen Express, en het lange wachten daar en in Carlisle, waar de restauratiewagen werd aangehaakt. Dit was echter het laatste oponthoud en na een vrij goed diner zette sir Edward zich den ganschen langen avond aan het werk, daar hij tot die gelukkige menschen behoorde, die hun gedachten even gemak kelijk in een overvollen trein als in de een zaamheid van hun studeerkamer op iets kunnen concentreeren. (Wordt vervolgd). DE NIEUWSTE DANS de „three- EEN VOORBODE VAN DE NADE- some" voor één heer en twee dames. BENDE LENTE. De ijsco-man is In de toekomst dus geen muur bloempjes meer. er weer- DE „MOLDANGER" die voor Noorsche rekening te Amsterdam ge. .bouwd is, maakte de eer6te proefvaart. Het schip op het IJ.. HET KAMPIOENSCHAP cross coun try voor meisjes werd in het Bois de St. Cloud bij Parijs gehouden. De eerst aangekomene, mej. Amaridon. Volksrouwdag in Berlijn. Id de Staatsopera Unter den Linden werd een korte plechtigheid gehouden, welke bijgewoond werd door von Hindenburg en de leden der regeering. Hitier begroet Rijkspresident von Hindenburg. DE CAMBR1DGE-UNIYERSITEIT STEEPLECHASE werd te Cottenham gehouden. Een der deelnemers komt in een sloot terecht.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5