EN TOCH FONGERS BAALBERGEN J. BAALBERGEN, 2ÏÏÏT.tl Laatste Winterlezino N.C.V.B. LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 14 Maart 1933 UIT DE OMSTREKEN. KOOP IK BIJ n» Dan ontvang ik de meeste waarde voor mijn geld KATWIJK AAN ZEE. FILIAAL BREESTRAAT 85 LEIDEN RADIO-PROGRAMMA. BENTHUIZEN. Burgerlijke stand. Geboren: Ja.ob, z. \an Adriaan Kaashoek en Nee.lje v. d. Spek. HAARLEMMERMEER. Raadsagenda. Donderdag 16 Maart a.s. komt de Raad dezer gemeente In openbare vergadering bijeen. Te behandelen punten: Benoeming onderwijzer aan de openbare lagere- en u.l.o -school te Hoofddorp (va cature Veuger); voorstel tot het verleenen van voorschotten krachtens art. 101 lager onderwijswet; voorstel tot verkoop van twee te Nieuwvennep langs den Venneper- tocht gelegen strookjes grond aan het Pol derbestuur; behandeling aanvragen om rijksvoorschotten krachtens de landarbei- derswet; voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van woningen: wijziging raadsbesluit betreffende de aanduiding van het dorp Schiphol; voorstel tot wijziging van de win kelslultlngswet; id. instructie geneesheeren en vroedvrouwen: aanwijzing leden van de stembureau* voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten Gene raal; voorstel tot sluiting van een huur overeenkomst met het bestuur van de ver- eeniging ..Ons Kleuterhuis" te Zwanen burg; voorstel inzake het eventueel door de vereeniging „Vooruit" te geven con- cours-hippique; vaststelling pachtprijzen voor de perceelen tuingrond van het ge meentelijk grondbedrijf te Hoofddorp en Nieuwvennep; nadere vaststelling van de bebouwingsvoorschriften Inzake de Bad- hoevebuurt; voorstel tot conversie van een geldleening; wijziging begrootingen 1932 en 1933. Ergerlijke baldadigheid. Terwijl er nabij Oudewetering een auto met de pont werd overgezet hebben eeni- ge jongens dit motorrijtuig uit baldadig heid met steenen gebombardeerd. De po litie werd met het gebeurde ln kennis ge steld en heeft het spoor van de daders reeds ontdekt en een hunner aangehouden. J. F. Jansonius. secretaris van de ge meente Haarlemmermeer, die in 1929 met goed gevolg het candidaats-examen ln de rechtswetenschap aflegde en in zijn vrijen tijd nog verder voor het doctoraal examen door studeerde, heeft thans in Groningen den Meesterstitel behaald. Riin, Marthastichting; K. Ouwehand en gezin, naar Rijnsburg, Bogaardstraat 24; O. Knotsenburg, naar Loosduinen, Mon- sierscheweg 27 a; K. F. Vink, naar Den Haag, Kortehnutstraat 27: M. Parlevliet, naar Leiden, Plantsoen 9, Met ingang van 16 Maart a.s. is het stationnement Katwijk aan den Rijn der Inspectie der Directe Belastingen enz. op geheven en de aldaar geplaatste assis tent P. A. Roebeling verplaatst naar Hoek van Holland. Met Ingang van 1 April a.s zal het sta tionnement Rijnsburg omvatten de ge meenten Rijnsburg, Valkenburg en Kat wijk aan den Rijn en ls voor dien post aangewezen de assistent L. de Haan, ko mende van Valkenburg (Limburg). iiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiuiiiiMiiiiiiiiiiiiiliiiiliiiiiliiiiiliiiiliiimiiiiiiiiiiiinil TAPIJTEN, LINOLEUMS, MEUBELEN. BEDDEN enz. ||iii'ilii|iiiiiiiiiuiiiliiiMiiiiiiinitnuiuiuiiimimiiiiui»inniiiiiniuiniuin DOOR Dr TAZELAAR. Onderwerp 7250 „Groote winst bij klein verlies". (Over Jacq. v. d. Waals als Chi isfel. dichteres). Woensdag 15 Maart in „Irene". AANVAHS AC 3T OUR. haat tegen Kerk en Bijbel. Hij wees daarop naar Italië en Mussolini. Hier culmineert de macht ln de personen. Het Ideaal van de fascisten in Italië gaat naar het her stel van het oude Romelnsche Keizerrük met het herstel van den eeredienst van den Ceasar. Hetzelfde zien wij in Duitsch- land. Spr. verklaarde daama het AJt. stand punt, nl. een sterk gezag, dat zedelijk ge adeld is in het erkennen van God. Wij zijn bereid het gezag te handhaven tegen alle aanrandingen. Dan is in beginsel de zaak opgelost! Met een opwekkend woord besloot hij zijn rede. De heer Veltkamp dankte den heer Schouten voor zijn rede; nadat gezongen was Ps. 86 6 sloot deze met het „Onze Vader". Allen zongen tenslotte het striid- lied Zij zullen het niet hebben", op het orgel begeleid door den heer Verltnt. Een nieuw visscherij-terrein. De motorloggers KW. 102 van de N.V. v/h. C. den Duik en KW. 67 van de vis- scherijmaatschappij „Noordster" zijn naar de Moray Firth vertrokken om daar ge zamenlijk de visscherij uit te oefenen. Het is de eerste maai. dat motorloggers deze visscherij gaan beoroeven en dus een te waardeeren bewh's van ondernemings geest van de Katwiikers. trots de moeilijke tijdsomstandigheden. Eerste seizoenteekenen. Oo het politiebureau zijn reeds eenige badlijsten ingeleverd. Ook werd de eerste kampeervergnnning voor het Gemeente kamp in de Zuidduinen aangevraagd. Op 't politiebureau is te bevragen een zwartharige herdershond, reu, 40 cM. hoog, met een wit vlekje bij de voorpooten. Door een combinatie alhier is onders hands gekocht de motorlogger ..Excelsior" VL. 75, van de firma Joost Pot te Vlaar- dingen. LISSE. Auto-botsing. Nabij „Weltedrogen" raakte de bestuur der van een auto-car uit Den Haag het stuur kwijt waardoor de wagen, met een talrijk gezelschap tegen het hekwerk al daar opvloog en een groote ruïne ver oorzaakte. Het hekwerk en steenen pa'cn ter dikte van een halve meier werden aan stukken fereJen. De auto-car te .wam zoo goed als geen schade. De politie maakte proces-verbaal op. HILLEGOM. De melkprijs verlaagd. De prijs van de melk ls gisteren met 2 cent per liter verlaagd, en van 11 op 9 cent gebracht. Het is een flinke verlaging op een prijs, die nog vrij hoog was voor de verbruikers; er staat tegenover dat de ondergrond der verlaging een treurige ge schiedenis is voor de melkveehouders. Jaarvergadering „Hulp in Nood". De Vereeniging „Hulp in Nood" heeft de 39ste algemeene jaarvergadering van le den, eere-leden en donateurs gehouden. De opkomst was groot. De vergadering werd gepresideerd door den heer C. J. L. v. d. List. Het jaarverslag was bewerkt door den waarn. secretaris den heer Jac. van der Weijden. Het aantal leden was 532. het aantal zieken 132. met gemiddeld 31 ziek tedagen. Het fonds is goed gefundeerd. De uitgaven bedroegen f. 6321.74'/i, de ontvangsten f. 5992.09, zoodat er een na- deelig saldo was van f. 329.65'/». De boeken waren in orde bevonden, waarop de penningmeester gedechargeerd werd. De bestuursleden N A. Schipper en L. Seysener hadden bedankt. De voorzitter, die periodiek aftrad, stelde zich niet voor herbenoeming beschikbaar. Hij is 20 jaar voorzitter geweest. Bij stemming zijn tot bestuursleden be noemd de beeren C. Veelenturf. J. Wasse naar en A. de Boer. In de vacature C. J. Brouwer is tot lid der controle-commissie benoemd de heer F C. van Lierop en tot lid der commissie van toezicht, wegens bedanken van den heer M. de Groot, de heer J. C Kat. In de rondvraag werd de geldigheid van het besluit tot vermindering der uitkee- ring aan zieken bestreden: de voorzitter en de heer Blanken, voorzitter van het Verbond der ziekenkassen hebben daarop afdoende geantwoord met verwijzing naar het besluit der leden zelf. Verder is gesproken over de controle op de boetegelden, de post diversen op de rekening, het Iaat openen der vergadering en de ingekomen stukken, waarop de voor- zittei inlichtingen gaf. De voorzitter van het Verbond vertelde een en ander over de afdeeling Sanato rium-fonds voor uitzending van leden der aangesloten kassen. De vergadering is gesloten met een dankwoord aan de geneesheeren voor hun medewerking en dank aan de leden voor het vertrouwen dat zij gedurend 20 jaar aan den scheidenden voorzitter hebben geschonken. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Schlimbach, Leidsche- straat 187 J. van der Vecht. Krochtstr. 15 Joh. Oud, Maria-Oord. Vertrokken: A. Raskob, Kromme Waal 261, Amsterdam C. P. J. Kraan Groot Henmeer, Warmond N. E. P. Schniede- wind, Verl. Munnikenweg 85, Wijk aan Zee en Duin A. C. Weijers, Hilleg.dijk 447, Haarl.meer C. Kortekaas, Zoeterwoud- sche Singel 53, Leiden J. N. Ypma, Sneekerweg 33. Boisward G. Piorck Z.B. Spaarne 134, Haarlem. KATWIJK AAN ZEE. Motorlogger opgepikt. Door den motorlogger Gijsbert Karei van Hogendorp KW 110 is te IJmuiden binnengesleept de motorlogger Concordia Constanz KW 62, welk schip op 75 mijl afstand van IJmuiden drijvende werd aan getroffen met defecten motor. BIJEENKOMST DER AR. KIESVEREEN. Rede van den heer Schouten. Gisteravond vergaderde in de Geref. Kerk daar „Irene" op het laatste oogen- blik te klem bleek de AR. kiesvereen. De voorzitter, de heer C. A. Veltkamp, liet zingen Ps. 75 4 en ging voor in gebed. De oogen van velen zijn in deze tijden van chaos en verwarring gericht op de AR. partij, die steunt op den Bijbel, en hel I geloof aldus spr. De heer Schouten, lid van de Tweede Kamer, sprak hierop over het onderwerp KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. Bettmar, Duinoord 27; F. v. d. Waart van Gulik, Voorstraat 76; K. Hoek, Sluisweg 6 a: A. M. Wiliemsen, Voorstraat 4: T. J. Otte, Zeehospitiuin; F. C. Otto en echtgen., Meerburgstr. 12. Vertrokken: H. M. Endenburg en gezin, naar Rotterdam, Rnzestraat 278 a: A. M. de Graaf, naar Oegstgeest, Endeeeeri; P Vlieland, naar Velsen, Pr. Hendrikstr. 59; J. P. Westerweek, naar Alphen a. d. „Onze nationale goederen". Ons econo misch leven is in moeilijkheden gekomen, zoo merkte hij op. omdat algemeen in de wereld een beleid is gevoerd, waarvan wij de gevolgen wel moesten ondervinden. Onze maatschanoü was er op ingericht om te kunnen voorzien in de behoeften van andere volkeren. Dit geldt ten eerste voor land- en tuinbouw. Ook de Industrie werkt grootendeels voor export. Onze handel is ingericht od het internationale handels verkeer. Spr. wees ook op de positie van onze visscherij. die zoo belangrijk voor onze gemeente is. Dat alles is de laatste jaren sterk veranderd door de gevolgen van den were'dkrüg. Daarna is men niet tot een gezonde likwidatie overgegaan Fr kwam een verkeerde economische boven bouw oo een fundament, dat dien niet kon draven. De toestand werd wankel, er kwam destructie in de fundamenten van veie staten. Er ontstond een ongezond bankwezen. Door talrijke maatregelen is de handel bemoeüi'kt. Nederland is hiervan het slachtoffer geworden. Het is verkeerd dit toe te schriiven aan de Nederl. regeering. Z" heeft, wel moeten ingrljDen. De eezondheid van de staatsfinanciën d'ent te worden gehandhaafd' de uitgaven moeten door de inkomsten eedekt worden. Snr. releveerde de daling van de opbrengst der vermogens-, inkomsten po successie belasting enz. Waren de Ritksuitgaven naar verhouding terugeeloooen, dan zou het niet zoo erg zün geweest. Er kwam echter een groot gat in de staatshegrno- ting en dit moest gedicht worden Wii men de verantwoordelijkheid kunnen dragen dan moeten er maatregelen eenomen wor den die soms niet aangenaam ziin De SD.A.P. wil geen conseonentie trekken, waaraan echter niet te ontkomen is Ge zonde financiën is een nationaal goed, niet alleen ln 't algemeen maar in 't bij zonder nok voor den arbeidenden stand Ten slotte behandelde snr. de verhou ding tusschen gezag en vrijheid. Naar den sterken man. die steunt od het geweld, moeten we niet verlangen Er is een 'lid geweest dat er tusschen gezag en vrijheid harmonie was. Toen boog men ootmoedig voor God en Ziin gezag werd eehoorzaamd. Wii hebben onze vrtlheid niet anders te verstaan dan te leven naar de wetten die God ons gesteld heeft. Die harmonie is verbroken. Sindsdien is er een ontzaglijke worsteling In het menseheliik leven op den grondslag van het humanisme is een honelooze striid gestreden Dp geschiedenis van het menschelilke leven is éën e»w"l- diee tragedie Onze tiid ls daar een voor beeld van Spr. verwees naar Rusland waar de dictatuur van 't communisme heerseht die verschrikkeiiike slqvernii teweeg brengt. De communistische dictatuur ein digt In dienst van de demonische macht, vandaar anti-godsdienstig optreden en NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAAD. De begrooting gewijzigd Kasgeldleeuing Voorzitter is de burgemeester; afwezig de heer J. v. d. Berg. De voorzitter opent met gebed. Hierna worden de notulen geiezën en goed gekeurd. Van de ingekomen stukken is het voor naamste een verzoek van de afd. Sassen- heim en Omstreken van den R.K. Bond van Restaurant-, Hotel- en Koffiehuizen om in verband met de wijzigingen voor den zomertijd het sluitingsuur te be palen op 11 uur en 's Zondags op 12 uur. Besloten wordt nader advies bij bedoel den bond in te winnen. De tegrooting 1932 wordt gewijzigd. Deels worden pos'.en verhoogd, deels ver laagd. Ook de begrooting 1933 wordt ge wijzigd. Niettegenstaande de enorme ver hooging van verschillende te aslingen is op de begrooting 1933 nog f. 12000 on gedekt. In overleg met Ged. Staten worden verlagingen voorgesteld op: Kosten stembureaux, secretarle-be- noodigdheden, subsidie zuigelingen-zorg van het ras opge ich'.e consu'tatie-bureau (met f. 100), onderhoud plantsoe. en, schoon houden rioleering, vergadering com mis ie tot wering van schoolverzuim, subsidie verschillende muzlekvereenigingen to aal te sch a pen, het verp'aa sen der muziek tent. Drie posten zul en van den gewonen dienst verdwijnen en geplaatst wor. e.i op den kapiiaal-dienst met aflossing op een termijn van drie jaar en wei het stofvrij maken der wegen, het aankoopen van klinkerpuin, grind en straatklinkers. Wordt aan "al deze verminderingen ge volg gegeven, dan wordt het tekort op de begrooiing van f. 12.00J teruggebracht tot f. 8810. De heeren L. M. v. Noort en C. v. d. Klauw kunnen zich moeilijk met al deze verminderingen vereenigen. De heer van Noort zegt, het niet te kunnen begrijpen, dat een begrooting vastgesteld door 13 raadsleden nu aan derge'ijke veranderin gen wordt biootges.e d. De heer C. v. d. Klauw betreurt het, dat de eenmaal vast gestelde muzieksubsidie wordt in e'.rokken. De voorzi.trr deelt hierop mede, dat g en enkele gemeente, waar de begrooting niet sluit, subsidie mag verleenen aan lief- hehberij-vereer.isingen. Alle voorges eide verminderingen worden aangenomen. Besloten wordt een perceeltje bouwgrond te verkoopen aan den heer J. P. de Jong voor f. 2.50 per M2. Op voorstel van B, en W. wordt over gegaan tot het sluiten van een kasgeld- leening van f. 40.010. Deze leecing wordt gesloten voor een half jaar tegen 2l/i pet. en tegen f. 1 provisie per f. 1000. Besloten wordt over te gaan tot het verhuren van eenige perceeltjes grond langs den ouden Schulpweg ge'egen voor de huizen van vier ingezetenen. Besloten wordt tot het aangaan van een fraude-verzekering en bode verzekering In geval van diefstal, fraude of verlies is de gemeente gewaarborgd voor een bedrag van f. 2.75 per f. 1000. In geheime zitting worden hierna be handeld aankoop van een rijwiel-brancard, reclame's op de e'eetricteit, bedrijfsbelas ting en aanslag vergunningsrecht. NOORDWIJK. Dainbrandje. In de Zuidduinen, ter hoogte van de v. d. Berghs'ichting heelt een duinbrandje plaats gehad. Er is ongeveer 1000 M2. helm verbrand. Door particulieren is de brand gebluscht. Commissie voor bet diep-delven. Naar wij vernemen heeft de commissie voor de kleine kweekers uit haar midden als leden van de commissie voor het diep- delven aangewezen de heeren J. van Ko nijnenburg en C. Soeteman. zoodat deze commissie bestaat uit genoemde heeren benevens het raadslid den heer Van der Niet. De duinkaarten. Naar wij vernemen zullen de toegangs kaarten voor de z.g. onvrije duinen 15 Maart aanstaande zooals aanvankelijk was gepubliceerd nog niet verkrijgbaar zijn Een nadere publicatie van de zijde van het ge meentebestuur zal alsnog volgen. Controleur steunverleening. De heer S. C. Bulk, die gelijk gemeld door den raad is benoemd tot controleur van de steunverleening. heeft gisteren zijn functie aanvaard. Het aantal kiezers voor de Tweede Ka mer der Staten Generaal bedraagt volgens de juist vastgestelde kiezerslijst 5230. Gevonden voorwerpen. Een gouden broche met donkere steen en een heeren rijwiel. Inlichtingen over bovenstaande voor werpen worden ui.s'u'tend ver trekt des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 uur n.m. ten politiebureeie te Noordwijk Binnen. NOORDWIJK BINNEN. Rijwieldiefstal. De heer V. te Noordwljkerhout deed aangifte van vermissing van een daines- rijwiel, dat hij geplaatst had in een poort aan de Voors.raat alhier. Onderzoek wordt Ingesteld. Jeugdige reiziger. Een 15-jarige jongen, zekere E. d. W. afkomstig uit Amsterdam, die na een bestraf.ing door zijn vader, de ouderlijke woning had verlaten en alhier werd aan getroffen, is door bemiddeling van de politie weder ter beschikking van zijn ouders gesteld. Snelheidsmaniak! Een bestuurder van een vierwielig motor rijtuig. zekere d. M. uit Oegstgeest reed met zeer groote snelheid over de Voor straat en bracht daardoor de veiligheid van het verkeer in gevaar. Vervolgens voldeed hij niet aan een bevel van de politie om te stoppen, doch reed met nog grootere snelheid door en doofde zijn lichten. Hij werd echter door de politie opgespoord, terwijl van een en aDder proces-verbaal werd opgemaakt. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Dem. Unie. Gisteravond hield de Chr. Dem. Unie een openbare vergadering, waarin als spreker optrad de heer van Houten, uit Groningen. De heer van Houten begon zijn rede met op de groote werkloosheid te wijzen. De wereld telt momenteel 30 millioen werkloozen. Spr. lich te vervolgens eenige programma-punten van de CD.Ü. toe, o.a.: staatspensioen, 't belastingstelsel en de ontwapening. Staatspensioen is thans ac- tueeler dan vroeger, zeide spr., omdat andere manr.en door hun goedkooper ar beidskracht wel kunnen blijven werken, maar de jongeren, die zich nog moeten vormen, zijn werkloos en kos.en millioenen aan ondersteuning. De ouderen, die de gemeenschap thans zoolang tegen onvol doend loon hebben gediend, verdienen thans te mogen rusten op Staatskosten, zoodat de jongeren het werk van hen kunnen overnemen. Spr. behandelde voorts het belasting stelsel, dat, naar spr. zeide, grondige wijziging behoeft. De lagere klasse van onze bevolking lijdt het meest, zij moet van dien zwaren last zooveel mogelijk worden bevrijd, de welges'.elden kunnen dan wat meer betalen omdat zij daartoe beier ln staat zijn. Spr. noemde vervolgens eenige tekortkomingen der tegenwoordige regeering en haar zwak beleid, waaraan de rechterzijde der volksvertegenwoordi ging mede schuldig is vanwege haar meer derheid. De C.D.Ü. is voorts ook voor or.twaper i g, omdat be.', apeting en vooral de particuliere wapenindustrie, het oor logsgevaar vergroot en geenszins veilig heid te eekent. Het recht, niet het gewed moet besdssen. Een krachtige regeering, besloot spr., hee't geen geweld noodig omdat zij onregelma.ighedèn, zooais bv. met de „Zeven Provinciën" zal weten te voorkomen. De C.D.U. is voor nationale ontwapening, opdat dit voorbeeld van Nederland kan dienen om tot internationale ontwapening te komen. Een vlzrial perroren maakte gebruik van de gelegenheid om net spr. van gedachten te wisselen, waarna de"e vergadering diz druk bezocht was, op de gebruikelijke wijze door den heer van Houten werd gesloten. OEGSTGEEST. Burgerlijke stand. Geboren: Maria Johanna Josephina, d. van M A. W. E. Elshof-Hoogeveen; Tine Marianne, d. van J. Bovenberg-Tenis. Ondertrouwd: J. Boss hor, 26 jaar, te Amsterdam en N. E. Gorter. 25 jaar; G. Ravensbergen, 27 jaar. te Rljnsourg en Pieternel.a van V.iet, 27 jaar. Alhier is een straatconcert gegeven van de Mondaccordeon-vereeniging „Wil len is Kennen". Een gehouden collecte bracht f. 37.61 op ten bate van de Wijkverpleging „Voor alle Gezindten". SASSENHEIM. ERNSTIG ONGELUK. Twee jongens ernstig gewond. Gisteren reed een vrachtauto van den heer H. uit Noordwijkertiout, be'aden met blocmenkislen in de Hooidstraat. Op de VOORHOUT Pluimvee-vereeniging D.V.V, De pluimveevereeniging D.V.V. veJ derde in café „Boerhave". Allereerst k de diploma kwes ie nog eens aan de o na eeri e dis us.ie werd le ion voor! een erkend keurmeester te lalen koi Hierna volgden de jaarvers'agen van secretaris en van den penningmeester kas is een klein bati" saldo. Door contro'e-i onin issie werd medegedeëd de diverse bescheiden in de beste 'o waren bevonden. De voor: itter dankte secretaris en den penningmeester hun keurige verslagen. Na eenige discussie werd besloien jaar eind November weer een p'aaVl tentoonstelling te houden. Oin linanci redenen werd van een nationaal conc- afgezien. De aftredende bestuursleden werden bijna aigemeente stemmen herkozen. RECLAME. minui*! ledige k's en hadden drie jon"ens p'aats genomen. P o se ing gti-gen ae kisten s bui ven met 't gevolg, dat de jongens op de straat vielen. Twee hunner werden be wusteloos opgenomen en later naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. De derde kwam er. met enkele lichte ver wondingen af. VOOR WOENSDAG 15 MAART. Hilversum. 1875 M. VARA-Uitzendlng 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgen ding VPRO 10.15: Uitz. voor Arb. i Contlnubedr.Lezing door dr. P. Kiln berg en Gramofoonmuzlek 11.20: M- herdenking met medewerking van J. J (orgel) en R. Numan (declamatie) 12.00: Concert door „De Notenkrakers", 1. v. D. Wins, en Gramofoonmuzlek 1.45: Zenderverzorging 2.00: Vrouw uurtje 3.00: Kinderuurtje 5.30: spel dooi J. Jong 6.15: Joodsche uitz ding met medewerking van Chaia R mann (causerie) en Th. Stokvis (zang) 7.00: Concert door het VARA-Orkesl o. v. H. de Groot, met medewerking van d van Helden (viool en altviool) Herh. S.OB.-berichten 7.50: Gra foonpl. 8.00: Marx-herdenking met dewerklng van VARA-orkest o. 1. v. H. Groot, J. Jong (orgel) en Janny v. Oo; (declamatie) 10.30: VARA-varia en V Dlas 10.45: „Veilig verkeer", dooi Sormani 10.5012.09: Gramofoonjt Huizen. 296 M. NCRV-uitzendlni 8 00: Schriftlezing en Meditatie 9.30: Gramofoonol. 10.00: NCRV-Dr koor 10,30: Morgendienst 11.00: gelspel 12.15: Kwintetconcert o. L P. v. d. Hurk 1.30: Gramofoonpl. - 2 Vervolg concert 3.00: Chr. Klnderk „Klein Excelsior", onder leiding van J. Westerdaal en Gramofoonpl. 4.00 Gramofoonpl. 5.00: Kinderuur Voor Friesche kinderen 6.30: Enge' les 7.00: Afgestaan 7.45: Ned. Persbureau 8.00: Orgelspel 8.30:1 de Hoog: Van en uit Westland f Vervolg orgelspel 9.20: Vaz las 9 1130: Gramofoonmuzlek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgen ding 10.50: Tijdsein, berichten 11 11.20: Lezing 12.20: Orgelspel Q. M Lean 1.05; L. Kemp's orkest 1 Gramofoonpl. 2.45: Voor de scholen 3.50: Sted Orkest Bournemouth o. 1. v. Godfrey met medewerking van J. Gen fluit) 5.05: Orgelspel Reg. New. 5 Kinderuur 6.20' Berichten 6. Svarlatti's Cembaiomuziek 7.10, 7 7.50 en 8.20: Causerie - 8.35; Uit Queen's Hall: BBC-Symphonle-orkest 1. v. A. Boult met medewerking van A. Co tot (piano) 10.20: Muzikale causerie 10.35: BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry H 11.15: Lezing 11220—12.20: Roy f en zijn Band. Parijs „Radio Paris". 1724 M. - I Gramofoonpl. 12.35: Concert door t Omroeporkest 12.50: Orgelconcert i' G. T. Desserre 1.25: Vervolg orkest' eert 7.40: Gramofoonpl. 9.05. G mofoonpl. 9.20: Orkestconcert o. 1. Munsch m. m. v. Lotte Lehmann Kalundborg, 1153 M - 12.05—1.20 eert uit rest. „Wlvex" 2.20: Gr foonpl. 2.304.50: Omroeporkest 0.1 Reesen 7.20: Folkloristisch progr 8.10; Trioconcert 9.05: Deensche deren door Per Knudsen (zang) Jensen (piano) 9.35: Deensche mui. door het Omroeporkest o. 1. v. E. Ret'1 10.2011.50: Dansmuziek o. 1. Reesen. Langenberg, 473 M. 6.25: Gramofoon pl. 11.20: Concert 12.20: Concerto, v. Eysoldt 1.50: Gramofoonpl. 429 Concert o. 1. v. Kloss 7.20: Concerto v. Wolff 7.45: Concert met medewe king van koor en Werag kamerorkest o v. Zimmermann en K. Hansen (sopraan 8.05: Vervolg concert o. 1. v. Woll - 8.20: Radiotooneel - 10.0511.20. Conce Rome, 441 M. - 8.05: „Kovannna opera van Moussorgski. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: w-W Gramofoonpl. 1.30: OmroepkleinoiK" o. 1. v. Leemans 5.20: Omroeporkest o.a v. Leemans 5.20: Omroeporkest o. André 6.50: Gramofoonpl. - 8 roeporkest o. 1. v. André 10.30: °rari„ foonpl. - 508 M.: 12.20: Concert o.' A. Fellemans 5.20' Omroepkle norae» o. 1. v. Leemans - 8 20: „Germinal noon spel van P. Hubermont met ^ooroege ding 9.05: Concert uit het Coneer rlum te Brussel, met medewerking jt orkest en solisten 10.50: Gramofoonp- GEMEENTELIJKE RADIO D!STK,BpTrE' t 12 UUT I lederen dag van 8 uur voorm w'L(,JIKa. nam- aansluiting op Hilversum en Voorts Woensdags. Vriidass en dags van 811 uur gramofoon®uz

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10