Is het niet zoowat tijd om aan Uw gezondheid te gaan denken1 LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 11 Maart 193* 1 Stennt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. Rook dan RECHTZAKEN. CHISTE LIJK-HISTORISCHE UNIE. Openbare vergadering. Gisteravond hield de Leidsche afdeeling der Chr.-Historisehe Unie in .De Graan- beurs" een openbare vergadering. Als sprekers voor dezen avond waren uitgenoodigd dr. H. J. Lovink, burgemees ter van Alphen aan den Rijn, en mr. dr. N. G. Veldhoen, Herv. pred. te Voorburg. De voorzitter van de plaatselijke afdee- llng, de heer J. C. B. Hüner, ging voor in gebed, las Psalm 2 en sprak een kort openingswoord, waarin hij wees oo de economische en politieke moeilijkheden van dezen tijd. Rede dr. Lovink. Dr. H. J. Lovink, als eerste spreker het woord voerend, sprak over de Chr.-Hist. Unie en de crisis, Spr. begint met op te merken, dat de regeering nog zelden voor zulke groote moeilijkheden heeft gestaan als thans. Wij zullen in dezen tijd moeten verstaan dat wij ten opzichte van de politiek de geestelijke zijde niet voorbij zien, maar hiervan uitgaan. De regeering zal alles hebben te doen ten goede van het volk en zulks in de kracht Gods. Spr. wees er voorts op, dat het verkie zingsmanifest der Unie gestaafd is op de Chr. beginselen. Als spr. wil spreken over de Chr.-Hist. Unie en de crisis, dan zullen wij ons bij dat alles hebben te plaatsen oo den bodem van Gods Woord en zullen wij ons hebben aan te passen aan den huidieen toestand onder biddend opzien tot God. Sor. gaat dan na, wat de regeering heeft gedaan met behulp van de Chr.- Hist. fractie om den last des volks te ver lichten. ctvoerig stond spr. daarna stil bij het ratif'ceeren van het verdrag t.o. van de handelsbelemmeringen en toonde hierbij aan de geringe resultaten, welke dit op geleverd heeft. Ondanks deze pogingen en ook andere om te trachten de crisis te verzachten, indien mogelijk tegen te hou den, kwam de crisis toch. Als hoofdzaken teekende spr. als pri maire oorzaak den oorlog, voorts de ver beterde techniek en de geleidelijke terug gang van de koopkracht. 't Gevolg van een en ander was. dat de regeering, vooral in de laatste twee jaar, voor groote vraagstukken kwam te staan. Met een enkel woord brengt spr. hierbij hulde aan minister De Geer, die in deze moeilijke tijden op bijzonder krachtige en zorgvuldige wijze de financiën heeft be heerd en nog beheert (Applaus! Allerwegen, aldus sor.. zocht men naar middelen om weerstand te bieden. In Duitschland trachtte men den toestand te verbeteren door de autarkie. Een ander middel, ook toegepast, is de contingen- teering. Over Nederland sprekende, wees dr. Lo vink erop. dat ons land is een land voor den vrijhandel. Wij zullen dan ook nauw lettend hebben toe te zien op hetgeen in het buitenland gebeurt en wellicht zullen sterke maatregelen moeten worden geno men. Onze tijden, aldus emdiede spr., zijn zwaar en moeilijk, maar bij dit alles zullen wij hebben te bedenken, dat niet wij, maar God regeert. Rede mr. dr. Veldhoen. Na een korte pauze sprak mr. dr. N. G. Veldhoen over: Chr.-Historisch en anders niet. Met vrijmoedigheid en in volle geest drift liet spr. een principieel woord hoo- ren ten opzichte van Chr.-Historisch en anders niet. In menig hart zijn op het oogenblik sombere gedachten voor de nabije toe komst. In t besef van onze diepe verant woordelijkheid zullen wij hebben te herin neren aan die beginselen waaruit wij leven. Dit mag geen leuze zijn. maar wij zullen onze persoonliike verantwoordelijk heid hebben te beseffen ten opzichte van ons volk. Wanneer spr. terugroept tot het begin sel, dan is dit geen oppervlakkigheid, maar een toetsen aan het Woord van God. God wijst ons de wegen, die wij hebben te gaan en zegt ook in moeilijke tijden: dit is de weg, wandelt in denzelve. Velen in ons volk sneculeeren tegen woordig op den geestelijken nood van ons volk en nemen het air aan alsof men in staat is dien nood op te heffen. Velen laten zich door den grooten nood, waarin men verkeert, door deze demagogie verleiden. Velen durven tegenwoordig de verkie zing tegen te gaan met een gesloten Bij bel. men laat dan het beginsel maar even rusten. De Chr.-Historischen willen juist nu meer dan ooit vasthouden aan de begin selen, d e gegrond zijn op Gods Woord. God heeft het roer van de wereldge schiedenis in handen en daarom ook kan de regeering zelf den nood niet oplossen. Wat wij noodig hebben, dat is 't vast houden aan onze beginselen: daarom zij a' onze verwachting met de hand op het Woord van onzen God. Buiten een economische en geestelijke crisis, aldus spr., is er ook een crisis van het gezag. Men vraagt naar een krach- t ge handhaving van 't gezag, maar hier naast dient ook te zijn erkenning van het gezag. De eenige rechtsgrond voor de erkenning van het gezag is, dat wij deze afleiden uit God de Souverein .De regee ring bij de gratie Gods zal voor ons Chr.- Historischen. geen ornament, maar een vast fundament zijn (Applaus). Wanneer het gezag macht zou worden, dan zou de schakel tusschen gezag en vrij heid ziin verbroken. Wij weten, dat als wij vasthouden aan de lijn. welke Christelijk en historisch in ens vo'k is afgeteekend. het geen leuze Is, maar onze ontzaggelijke verantwoordelijk heid. die ons getrouw doet ziin en ons niet toelaat af te buigen van die lijn. Daarom is het noodig. dat de rust in ons volk wordt gehandhaafd. Juist door hand having. erkenning van het gezag, kunnen wij rekenen op orde en blijft wanorde ons gesnaard. Daarom, aldus riep spr. uit, ruilen wij niet ons oranje voor het rood. Nadat beide SDrekers door den voorzitter waren bedankt voor hun betoog en na h-t zingen van twee counletten van het Whelmus, sloot ds. Veldhoen met dank gebed. VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL. AfdeeUng Leiden opgericht. Onder groote belangstelling vergaderde gisteravond ln „In den Vergulden Turk" het voorloopig comité te dezer plaatse van het Verbond voor Nationaal Herstel", onder voorzitterschap van mr. C. P. de Vries, die met enkele woorden den spr. van dezen avond, prof. mr. J. A. Eigeman welkom heette. Hij wees er op, dat nu slechts geldt de vraag „nationaal of anti nationaal" en hoe een man van beicekenls als generaal Snijders, die als nummer één op de candidatenlijst van het Verbond fungeert, hoewel hij verklaard heeft bij verkiezing geen zetel te zullen aanvaar den. indertijd door een ezelstrap van het ondankbare volk naar huis is gezonden. De tweede candidaat in den kieskring Leiden is prof. Eigeman. Deze wees op de beklemmende zorgen van deze moeilijke tijden, waarin men vervallen is in aller lei groepen en klassen. In Leiden is inder tijd de nationale gedachte gered en vast gehouden. Leiden is een nationale naam. waarin de eenheid van ons volk tot uiting komt. De geest, die de Nederlanders draagt is een zeer groote, nl. die der vrijheid. De buitenlander zoekt bij ons echter iets, wat wij tegenwoordig helaas te veel zijn kwijt geraakt, nl. de eerbiediging voor de eigen persoonlijkheid en voor den naaste. Het kenmerk van de vrijheid, de waardeering voor den ander, is nu grootendeels zoek. Met communisten eenerzijds en fascisten anderzijds gaat het daarmee den ver keerden kant op. De vrijheid moet ver dedigd worden. Het parlement is een voor beeld van verdeeldheid geworden, de een heid van de natie is verloren. Wij zijn nog slechts een volk voor export en import. De vrijheid is de band, die tezamen bindt: deze gedachte is vastgelegd in den Nederlandschen staat in goeden, reëelen zin. Het handhaven van het gezag en daarbij toch behoud van de vrijheid is in de vorige eeuw opgelost door het feit, dat de Staat zich gehouden heeft buiten in menging van de geestelijke ontwikkeling; ieders geloof werd gewaardeerd. Wat nu in Duitschland gebeurt is vreeselijk; hier ligt het ontzaglijke verschil tusschen ons en Duitschland. Daar rust het staatsbegrip op de macht, hier op de vrijheid. De vrij heid moet in den staat georganiseerd wor den en hierop is het Verbond gegrondvest. Allerlei stand en geloof zoeke naar wat bindt en niet naar wat uit elkaar haalt, om zoo te komen tot één staatsorganisatie. Wij zoeken naar punten van aanraking, zijn een zuiver Nederlandsche beweging en trachten gezamenlijk, door het individu, tot één gemeenschap te komen. In de Kamer verstaat men eikaars woorden niet meer (in dit verband behandelde spr. de radioverhoudingen ide omroep is den Ned. Staat alles, behalve zichzelf. nJ. „natio naal". Het doel van ons Verbond is de eenheid van het volk in al zijn geledingen naar voren te brengen; daarom zijn er candidaten van alle politieke inzichten El is toch één band. die ons allen bindt, ons Nederlanderschap. Het is uiterst moeilijk de eenheid te bewaren, één man heeft het geweten en gevoeld Prins Willem van Oranje. Deze schiep den staatsband, om de vrijheid van de Individuen te waarbor gen. Wij blijven beweging, zijn geen partij, zenden afgevaardigden, omdat de natio nale stem gehoord moet worden, opdat weer verwezenlijkt worde datgene, waar voor Oranje alles opofferde, de natie! Het Ned. volk moet weer herboren worden; indertijd eischten kerk en staat den mensch op, nu is er weer vrijheidsaanran ding door communisten en fascisten. Om de waarde van de vrijheidsgedachte te be waren, brengen wij mannen naar Den Haag. die gedekt worden door de histori sche vrijheid en de waardeeringsgedachte. Mr, de Vries releveerde dat noch de godsdienstige antithese, noch de klassen strijd, die ons volk verdeelt, meer leidend beginsel kunnen zijn: over en weer moet vertrouwen komen. Wij moeten elkaar de hand reiken; vandaar het symbool van het Verbond: twee handen, die als in den tijd der Geuzen naar elkaar grijpen met daar onder het woord Eindelijk!" De residentie van Satan „Moskou" moet bestreden wor den. Politieke richting, godsdienst komt op het oogenblik niet op de eerste plaats. Spr. hekelde de te groote staatsbemoeiing waar door een ieder eindigt als referendaris ook al doen allen hetzelfde lummelige werk. De mensch moet niet meer zijn een factor ln het productieDroces. Allereerst vragen naar plichten en niet naar rechten daarvoor hebben wü allen offers te brengen: eerst dan ontstaat weer het vertrouwen! Ten slotte wees spr. op de figuur van den Zwij ger. dien hij als voorbeeld stelde en her innerde aan het woord Den Vador'and ghetrouwe, blijf ik tot in den doedt". Na het zingen van een tweetal couplet ten van het „Wilhelmus" werd besloten tot de oprichting van een afdee'.ing Lelden en het navolgende bestuur bii acclamatie ge kozen: mr. C. P. de Vries voorzitter Over ste H. Rooseboom garnizoenscommandant mr. P. A. PIjnacker Hordijk dijkgraaf van Rijnland oud-voorzitter van de Burger wacht. E Raams. plaatselijk leider van den B.VL. J. van Leeuwen, bankwerker bii de Kon. Grofsmederij en A van der Velden van der Vlugt secretaris Tot een voeren van een krachtige actie Ln den nog korten resteerenden tijd werd besloten waarna een zeer interessante en uitvoerige gedach- tenwisseiing het standpunt der beweging nader belichtte en tal van vraagpunten op helderde. Verschi'lende ma'en klonk spon taan het .Leve de Koningin". BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Het bioscoop-theater aan den Stationsweg beeft voor deze week weer een prima en gevarieerd programma samengesteld. Vóór de pauze Gustav Fröh- lich en Lien Deyers ln Die yerllebte Firma" en er na Onverbreekbare Banden" met Joan Crawford en Clark Gable! Zoo wel de Dultsch-Hollandsche als de Ameri- kaansche combinatie doen ons genieten van vlot soel al is het verschil tusschen de beide films wel bijzonder groot. Die verliebte Firma" toont de ervaringen van een filmmaatschaooii met een koooiee ac trice. die tenslotte het verder-soelen wei gert en vervangen zal worden door een een voud'e maar beknnriiik metske dat door deze kans denkt te eeraken tot roem Van den regisseur tot den onn am «'elder van den comoonkt tot den directeur en van den nartner tot den «e»ea»dn«eH-"ver kortom van hoog tot laag zonder een en kele uitzondering worden de mannelijke leden der firma verliefd op den waren eenvoud welke van het meiske uitgaat. Moeilijkheden doen zich in velerlei vorm voor doch worden glansrijk overwonnen en tenslotte komt het „happy end" als de directeur haar nareist. Van haar moeilijke rol in ..Onverbreek bare Banden" heeft Joan Crawford een schitterende creatie gemaakt, waarbij Clark Gable haar als Mark Whitney de beroemde rechtskundige en de favoriet voor de gouverneursverkiezing op sublieme wijze ter zijde staat. Een scherp beeld wordt gegeven niet alleen van de verschil lende toestanden ln society-krlneen. maar ook van de gevolgen der prohibitie, maar tevens ontbreekt het ontroerende element noch in het soel noch in het verhaal. Al met al een programma, dat een bezoek ten volle verdient. City-Theater. City-Theater brengt voor haar trouwe bezoekers deze week een aardig programma. Na een komisch stukje „Een dagje plezier", volgt de eerste hoofd film Sneller dan de Bliksem" met in de hoofdrol Kenneth Mac Donald. De titel van deze film zegt reeds genoeg. Een komi sche en tevens een spannende sensatiefilm waarin Jimmy door zijn handige toeren het meest de aandacht trekt. Na de pauze „Het geheim yan den She riff". met als hoofdvertolker de bekende Wild-West-held Bill Cody. Ook deze film is vol scanning en sensatie. Ongetwijfeld is deze film dan ook in den smaak gevallen. Het programma is een aan beveling waard. Casino-Theater. Een vroolijke, Ween- sche film, deze „Twee harten in 3/4 maat", reeds werd deze film hier ter stede ver toond, die ons verplaatst midden ln het theaterleven en al de vreugde en tegen spoed daarvan ln beeld brengt. Een Ween- sche operettecomponist, een lieftallig meis je, en tenslotte een overgelukkig paartje. Dit is „in a nutshell" de gang van zaken. Gretl Theimer en Walter Janssen vormen het gelukkige tweespan Szöke Szakall is een voortreffelijke theaterdirecteur, en Willi Forst en Oskar Karlweiss zijn in hun dwaasheid onovertroffen. ..Het gestolen gezicht" is een film vol comolicaties met vele ontvluchtingen en achtervolgingen, en dat allemaal om een gestolen schilderij, dat slechts een copie is. Triauon-Theater„Het Teeken des Krui- ses" is evenals elders ook hier geprolon geerd. DE ALGEMLENE TOESTAND. De Engelsche ministers te Parijs - Russi sche voorstellen ter Ontwapeningsconfe rentie - De strijd in het Verre Oosten. De Engelsch-Fransche ministersbespre kingen zijn, overeenkomstig het vastge stelde program gistermorgen begonnen. MacDonald en Sir John Simon arriveerden tegen bij halfelf op het Ministerie van Oorlog, waar zij door Daladier en Paul Boncour werden ontvangen. De bespre kingen werden gehouden in het kabinet van den minister-president. Behalve de beide ministers waren van Fransche zijde nog aanwezig de secretaris-generaal van het ministerie van Buitenlandsche Zaken Léger en de waarnemende directeur van de Europeesche afdeellng van het Depar tement aan de Quai d'Orsay Targeton. Van Engelsche zijde waren aanwezig de Britsche ambassadeur Lord Tyrrell, de ge- zantschapsraad Harvey en MacDonalds privé-secretaris Butler. Ook tijdens den lunch, die om 1 uur werd genuttigd, wer den de besprekingen voortgezet. Paul Boncour is gisteravond met Mac Donald en Sir John Simon naar Genève vertrokken. Daladier gaat niet Dit wijst op weinig hoopvolle verwachtingenEen officieel communiqué, dat Is verschenen, is te n.ets- zeggend om het te vermelden. Het moet zeker zijn. dat ook over den politieken toestand in Duitschland gespro ken is en over Duitschlands wil opnieuw te waDenen. De officieele Fransche en En gelsche kringen zien een schending van het verdrag van Versailles in het feit dat de Stahlhelm en de S.A.-formaties bij de politie zijn ingelijfd. Er zal waarschijnlijk een diplomatieke actie worden onderno men om een einde te maken aan den te- genwoordigen toestand. De politieke commissie der Ontwape ningsconferentie heeft gisteren de voor stellen der Russische regeering behandeld in zake de vaststelling van den aanvaller in een internationaal conflict. Aanvaller wordt verklaard de staat, die het eerst den oorlog verklaart, wiens strijdkrachten het gebied van een anderen staat bezetten, het werpen van bommen of het ana land zet ten van troepen op vreemd gebied. Even eens de blokkade van havens als een aan val worden beschouwd, niettemin zullen overwegingen van algemeen oolitlek. stra tegisch en economisch karakter in het bizonder de bescherming van onderdanen in concessiegebieden en gebieden, waar financieele belangen geldend kunnen wor den gemaakt, in geen geval kunnen wor den toegelaten ais motiveering voor den aanval. In het bizonder mag geen reden worden gezien tot interventie in geval van revolutie of contrarevolutie, staking, een bizonder economisch, poiltiek of sociaal systeem .het verbreken van internationale verdragen, het verbreken van dinlomatieke of economische bterekkingen. boycot, het weigeren van betaling van internationale schulden, het verbod van immigratie, reli- gieuse of a.-reliaieuse maatregelen en grensincidenten. Ingeval van troenencon- centratie bii de grens van een staat mo gen dereeliike miiltaire tegenmaatregelen worden getroffen. Nadolnv eischte dat de regeling on universeelen grondslag zal worden gesteld. De vertegenwoordigers van Frankritk en Polen verklaarden hun vér gaande avmnathie met het Sovjet-Russi sche voorstel. De vertegenwoordigers van Engeland »n Amerika onnerden ernstige bezwaren De basnraHngen werden hac'oten met de he- noem'ng van een redactie-commissie, welke de voorstellen definitief zal formuleeren. RECLAME. 7071 0 CHIEF WHIP de beste Sigaret voor Uw gezondheid! iieg: Kdeeli J ite sle J b in; Lk-3 i ITEN Ion get if vei ie.s ien t, ee ■li Ihar.s ni laa- land eder ai i een wei (t. we net Is WA li 2 De Volkenbondsraad is tegen Maandag ochtend halfelf bijeengeroepen ter behan deling van de kwestie-Westerplatte, De Japansche keizer heeft het uittreden van Japan uit den Volkenbond goed gekeurd. Operaties op groote schaal in Noord- China worden ais onvermijdelijk be schouwd, nu Tsjang Kai-SJek het opper bevel op zich genomen heeft. Tsjang heeft opnieuw een divisie aangewezen, om die welke naar Koepeikou gezonden is, te ver sterken. Het heet, dat 66.000 Chineezen in opmarsch zijn. Berichten van het front maken melding van een aantal Chineesche successen in een reeks gevechten sinds Donderdag. De Chineezen hebben Hoeangtsjakou, Hoea- laitun en een anderen belangrijken pas heroverd en de Jananners zijn terugge trokken op Loeanping. Een Japansch bombardcervliegtuig is door het Chineesche luchtafweergeschut neergeschoten. Ook te Lenkou moesten de Jananners terugtrekken, terwijl in het gebied tus schen Lingioean en Tsjienoing trouw ge - bleven Chineesche troepen de Japansche achterhoede bestoken. GRIEKENLAND. Het kabinet Tsaldaris gevormd. Het kabinet Tsaldaris is gevormd en be- eedigd. Het ministerie van buitenland sche zaken staat onder leiding van den bekenden Griekschen financier Maximos. De bedoeling van deze benoeming is blijk baar een betere kans te maken bij de di plomatieke onderhandelingen, die zullen moeten plaats hebben om in het buiten land leeningen te kunnen opnemen. VEREENIGDE STATEN. Nieuwe boodschap van Roosevelt. Met het oog op het te verwachten defi cit van 1 milliard dollar over het loopen- de fiscale jaar, waardoor het totale deficit over de laatste vier jaren tot 5 milliard zou stijgen, heeft Roosevelt aan het Con gres een Boodschap doen toekomen, waar in hij verzoekt hem uitgebreide volmachten te verleenen. teneinde onmiddellijk tot een draconisch herstel van de begrooting over te gaan. De bezuinigingen van den laatsten tijd aldus Roosevelt, zijn onvol doende om aan de behoeften van het oogenblik te voldoen en de urgentie van dit vraagstuk wordt verhoogd, doordat 100 mlllioen dollar regeerlngsschuld op korten termijn binnenkort vervallen. De President wil onmiddellijk de be langrijke uitbetalingen aan oud-strijders doen ophouden, die physiek niet geheel ongeschikt zijn geworden of het niet di rect door den militairen dienst tijdens den oorlog zijn geworden. Verder wit Rooseveit de salarissen van de civiele en militaire regeeringsambtenaren verlagen. Op deze twee punten zou naar schatting een be zuiniging van 7 800.000 dollar mogelijk zijn. Maandag zullen een groot aantal ban ken weer worden geopend, HONGARI IE. Het duel is verboden..,. De Hongaarsche minister-president, Goeit-I boes, heeft, ofschoon duelleeren ln Hoa-| garije bij de wet verboden is, een ultdi- ging gezonden aan den leider van de op positie in het parlement, Eckhardt, wegens in een oppositieblad verschenen persoon-| lijke critiek op den minister. Eckhardt heeft thans zijn verontschul-l diging aangeboden en verklaard dat del opmerkingen niet bedoelden de persoon-[ lijken eer van den eersten minister t<| krenken, zoodat de zaak op vriendschap pelijke wijze geregeld is. Den laatsten tijd hebben verschillet® uitdagingen tot duels onder parlements-l leden plaats gehad, engevolge van verhlett" debatten. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Voor den politierechter stond terecht 0.1 A. L. uit Alphen terzake van het bultenl den gasmeter om gas betrekken van del Gemeentegasfabriek. Verdachte zou op lil Jan. j.l. een gasslang hebben aangebrachtl (nadat door de Gasfabriek de Meter wM| weggehaald) vanaf de grondleldlng tot del binnenleiding. Aldus zou hij clande6tl(B| gas hebben gebruikt waardoor de Ge-I meente eenlge schade zou hebben gehJAI Als getuige werd gehoord'de heer Muloetl beambte aan de Gasfabriek die een eil ander had geconstateerd. Verdachte te-1 weerde uit armoede te hebben gehand» L, en bovendien was zijn vrouw ongesteld.*, waardoor hij niet bulten gas kon. W Officier meende dat verdachte ook al eei'L der op een dergelijke wijze electriclt» heeft gebruikt, nadat de electrlcteitsiw ter was weggehaald. De Officier v. Juatiwl eischte 2 maanden gev.-straf. Alvorens politierechter uitspraak wilde doen, wildij, deze eerst over verdachte een reclassee-^ ringsrapport inwinnen De zaak werd voor onbepaalden tijd uitgesteld. Tegen den niet verschenen Leldenaar L. P. van H eischte de Officier na het hooren van den heer B. uit Amsterdam, i die door verdachte was mishandeld toen deze een quitantie kwam presenteeren. een geldboete van f. 20 subs. 10 dagen, Uy politierechter veroordeelde verdachte over eenkomstig den eisch. Voor de Haagsche Rechtbank stond te recht de chauffeur J. L. uit Lelden, we ten laste was gelegd, overtreding van are 308. Het zou aan zijn schuld te wl)ten™jn> dat een ander zoodanig lichamelijk et« bekwam dat daardoor tijdelijke ziekte 0 verhindering van zijn werkzaamneae ontstond. Verdachte zou op 19 Janiiari J op den Haagweg toen hij naar de opsi plaats van de firma C. wilde rijden, n voldoende hebben opgelet en den nwr rijder H. L. uit Leiden die met zijn fiets kwam aanrijden, niet den voorra hebben gegeven, zooals hil verplicht Verdachte zetde dat Indien getuige n... doende had opgelet hij niet in aanra zou gekomen ziin met de auto. oaa b tutge reeds on 20 Meter voor dat nv terrein op wilde rijden zijn rich ting J heeft uitgestoken Getuige ze,tch.pft hl) daarvan niets ge'lpn heeft' ook ne geen signalen gphnnrd van den au stuurder Verdachte verklaarde weg eenlgszlns glad was en hede» (uj. met IJzel, wat door eenige anderen

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2