KATWIJK AAN ZEE RECLAMEWEEK!!! H. J. PLANJE LEÏDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Vrijdag 10 Maart 1933 't UIT DE OMSTREKEN. NOORDEINDE 6. TELEF. 221 KATWIJK AAN ZEE HAARLEMMERMEER. Gegund. De bouw van een landbarbeiderswoning voor den heer A. H. v. d. Weele aan den Aalsmeerderweg alhier (architect de heer C. v. Damme), is gegund aan de laagste inschrijvers M. v. d. Mik en L. Rood te Hoofddorp (in massa zonder grondwerk) voor de som van f.2368. Zanguitvoering. Gisteravond gaf het Chr. Gemengd Koor ..Excelsior" te Nieuwvennep. een goed geslaagde uitvoering onder leiding van den heer S P. Visser Medewerking ver leenden mej. A. Claij, orgel, mej. I. Dol. sopraan en de heeren G. van 't Hof. bas en C. van Es, bariton. De verschillende nummers werden op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, zoodat het een ge notvolle avond was, waarop met voldoe ning kan worden teruggezien. Loop der Bevolking. Gevestigd: Sijte Berghoek, van Aa's- mcer, Chrysanle s.raat 43, naar Moenweg 253; Hendrikus Wijnhol s, van Bakel ca, Vinkepeel D. 3, naar S olerweg 123: Ka- trina M. S:hipper, van Lei ien, Utrzch sch Jaagpad 19, naar Concours aan 35; Gerard A. van Ham, van Klundert, Hoogstraat 'A. 480, naar Venneperweg 1143: Frans A. H. Bos, van Medemblik. Wes e haven 8, naar Fortweg 5; Maartje de Groote, van Mijdrecht, D. 8, naar Parklaan 69: Rienk de Jong, Bloemendaa', 2e Doodweg 18, van Vijlhuizendijk 226; G.ieje Crezee, van Klundert, Tol B. 338, naar IJweg 1588: Jacobus G. Buskermolen, van Aa s- meer, Luwte 20, naar Aa'smeerden'ijk 359; Johanna de Graaf, van Haarlem. Bmtam- straat 2, naar Hillegommerdijk 377: Ge ritje le Clercq, wed. Los. van Leimuideo. Ou^e Wetering 6, naar Huigsloter dijk 3-0 B. Zijlstra, van Tietj r s.era jeel. Bergum 5.8, naar Sloterweg 384. Vertrokken: Jan van der Horst, van Burgemeester Amersloordtlaan 51, n. Am sterdam, Lijnbaansgracht 245, I; Berend Kroeze, van Hoofdweg 189). naar S ssen- heim. Weltevreden 3; Leendert van der Wekken, van Cruquiusdijk 58. naar Am sterdam, Da Cos'akade 175 huis: Peter J. Romijn, van Lindenlaan 45, n ar Amster dam, naar Mzrow ijnestraat 4; Jurjan Prik kel, van Akerdijk 283. naar Amsterdam, Osdorperweg 523; Antonius L. van Es. van Aalsmeerder'ijk 351, naar Aa'sme r. Orphelia aan 71: Jacob Fei sma, van H of 1- weg 619, n. Schagen. Landbouw s'r. 788; Klaas Veuger, van Hoofdweg 758, naar Eindhoven,"St. Gerardus aan 23: E izateth Veenstra, van Beets aan 47, naar Ha rlem, Teslaslraat 42; Gorh rda W. Jeu in", van Hoofdweg 616, naar A'kmaar, La noes raat 6a. H. v. Erk; Anna C. Biemans, wed. H. ijkman, Akerdijk 279, naar Amsterdam, Zuiderakerweg 114; Jan van der Vecht, van Venneperweg 510, naar Hil'egom, Krochtstraat 15; Pietar H. Cement, van S'oterweg 1201. naar Wilnis, Heerenweg 154; Johannes Visbeen, van Zwanenbur~er- dijk, 448, naar Haarlem, Byzanliumstr. 2 r. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Franciscus, z. van J. Viaar en R. M. Vo'mer; Johannes, z. van J. H. Versteeg en P. BogerJ; Jacobus, z. van C. de Jong en G. H. Kneepkens: Cornelis Josephus, z. van Th. C. Suidgeest A. M. v. d. Weiden; Bernardus Antonius Theodoras, z. van B. A. Pouw en J. P Borst; Arend, z. van N. L. van der Wiel en C. Voogt; Gerardus Johannes, z. van L. J. van der Lans en M. Witteman; Dirkje Cornelia Adriana, d. van C. Groe- penhoff en A. Hemelrood; Johannes Cor nells, z. van M. J. v. d. Berge en M. Zonneveld; Seraiina Johanna, d. van J. T. Bakker en G. van B okiand; Alida, d. van D. Koolhaas en T. E shout; Jakob Adriaan, z. van G. A. Blomhoff cn M. H. Broek; Lammert, z. van C. de Waardt en M. van Eijk; Levenlooze zoon van T. van Brussel en N. Au ienaerdt. Ondertrouwd: P. Nuisker, 55 jaar en B. Beekman, 62 jaar; N. van Reeuwijk, 20 jaar en W. de Kok. 18 jaar: A. Dae.e. 21 jaar en C. Konst, 20 jasr; J. N Bsort- man. 24 jaar en K. van Wirdum, 20 jaar. Getrouwd; L. J. Castaing, 25 jaar en S. Kars, 31 jaar; K. Wegman, 29 jaar en P. van Maasdam, 26 jaar. Overlezen: Wimke van der Meu'en, 42 jaar, geh. met H Boer; Kornelis Buiter, 83 jaar, geh. met A. v. d. Laarre: Johannis Bogers, 80 jaar, wed. van M. van Niel; Albertus van der Meer, 63 jaar, wed. van A. Noorman. Auto te water. Op den Venneperweg raakte de be stuurder van een auto, a.koms.ig uit Lisse, de macht over 't stuur kwijt, met het gevolg dat 't motorrijtuig in de sloot terecht kwam. Toen de politie ter plaatse passeerde en zag wat er gebeurd was, kon de aulomobi.ist, dia onder den inv.oad van sterken drang bleek te \er..eeren. s. oe- dig uit zijn moeilijke posi ie worden be- vTijd. Toen later de nog berijdbare auto op het droge was gecrasht, mocht de man er wel mee naar huis terugkearen, echter in gezelschap van een ander aan wien het chauffeeren na het gebeurde hater toe vertrouwd was. Verkoop schapen. Voor de Diaconie der Ned. Hervormde Kerk te Hoofddorp, werden gisteren 28 schapen verkocht, die door eenige land bouwers gratis waren geweid en groot- ^ebracht De opbrengst bedroeg ongeveer Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van twee blokken van 2 woningen voor den heer C. Zorge te Hootddorp (architect de hear C. v, Damme) werd In geschreven als volgt: Gebrs. v. Keulen te Halfweg f. 1C690; Osche en Hsitz te Amsterdam f. 10560; C. D. S oulen te Vij;- huizen f. 0..5.JW. v. V.iet te Amste.vcen L9C0J; Gebrs. RandsJorp te Lis e t. S.67S; W. Pijlman te Hoofddorp i.9492; W. N. Bakker te Hoofd orp f.9485; J v. d. Wal te Amsterdam f.9292; N v. Wieriuge te Oude We.ering f.9.80: H. Berggrua) te den Hoef f.9228: G. Muis te Hoofddorp f. 9120: M. van Zant°n te Hoofddorp f.9185; G. Westerman te Ho ,fd 'orp f Ë110; S. D. van H-mswerqen te Alphen a. d. Rijn f. 9D12; P. Bakker en zn. te Nieuw- Vennep f.89,5; Jansen en Apiielnian te Nieuw Vennep f. 889); Gebrs v. Luiing, alhier f.8589: L. J. v. Dissel te Bode. graven f,8377. Gunmng aangehouden. In de Ringvaart gereden. De bestuurder van een auto, de heer B. v. B. uit Haarlem, kon gisternacht omstreeks 12 uur op den Ringdijk het stuur niet meer measler blijven, met het gevolg dat de auto nabij den steiger in de Ringvaart reed. Een persoon, die naast hem was geze en en het onge.uk had zien aankomen, wist er tijdig uit te springen en slaagde er in den heer v. B., die met den wagen in 't water was terecht ge komen, uit z'n moeilijke positie te be vrijden. o HILLEGOM. Vergadering der Beurscommissie. De commissie voor de Bloembolienbeurs heeft haar eerste jaarvergadering gehou den onder voorzitterschap van den heer K. Velthuys. Volgens het jaar verslag is de commissie voldaan over het afgeloopen jaar. dat de beurs betreft, De rekening sloot met een batig saldo van f. 36.02. Een voordracht is gemaakt voor de voor ziening in de twee vacaturen wegens ver plichte periodieke aftreding der heeren L. van Til en P. Goemans Antz. Zij moeten benoemd worden door Bloembollencultuur en H.B.G. De scheidende commissie-leden werden door den voorzitter hartelijk toe gesproken. Jaarvergadering „Volksonderswijs." De afdeeling van Volksonderwijs heeft een jaarvergadering gehouden onder lei ding van den heer A. Hoogmoed. Besloten is de verboden radio-rede van Klaas de Vries aan de leden te zenden. De rekening van den penningmeester sloot met een batig saldo van ongeveer f. 40.—. De heer Frijma had bedankt als bestuurslid; de heeren Hoogmoed, v. d. Wal, Möhlmann en Philippo zijn herkozen, terwijl nieuw gekozen is als bestuurslid, mevrouw Scharph. Voorts is een afgevaardigde en een plaatsvervanger aangewezen, voor de algemeene vergadering. In de rondvraag is over propaganda gesproken. De avond werd besloten met een mooie reeks lan taarnplaatjes uit de natuur, waarbij de heer W. A. van der Wal vertelde. Voorna melijk vogels zijn op het witte doek ge projecteerd. De voorzitter bedankte den heer v. d. Wal voor het leerzame en ge notvolle uurtje. Vrijz. Dem. Bond. De Vrijz. Dem. Bond heeft een vergade ring gehouden in Hotel Sistermans, welke tamelijk goed bezocht was. Na een inlei ding van den hear Coster uit Oegstgeest, kreeg de heer mr. L. G. van Dam, lid van den Haarlemschen gemeenteraad het woord, om te spreken over de Vrijzinnig Democratische beginselen in verband met de as. verkiezingen. Hij besprak de crisis en de tijdelijke maatregelen om bedreigde bedrijven te steunen. Spr. bestreed de plannen der S.D.A.P en de loonsverlaging eer liberalen. De radiokwestie kwam mede ter sprake, zoo ook het onderwijs, de klas- sestrijd, het fascisme, het communisme en „de Zeven Provinciën." De Vrijz. Demo craten eischen algemeene ontwa pening. Een vraag over opheffing van het bank geheim is door den spr. beantwoord. De Hillegomsche Bloembolienbeurs was door 121 personen bezocht. De leven dige handel in de winterartikelen begint te verminderen; de restanten worden nu opgeruimd, waar deze beurs zich bijzon der voor leent als liggende in het centrum van de particuliere handelaren. Gisteen is een klein brandje uitge broken in de kapperssalon van S. aan de Hoofdstraat. Het vuur kon met emmers water geblucht worden. KATWIJK. Crisis-Comité. Het Comité deelt mede, dat het beschik bare bedrag voor aankoop van kleeding, dekking, beddegoed enz., niet alleen ge heel is opgebruikt, doch belangrijk is overschreden. Dientengevolge is het Comité verplicht de uitdeelingen van kleeding gedurende dit seizoen stop te zetten. Hervatting der uitdeelingen zal in dien zulks noodig is eerst in het najaar kunnen geschieden. De uitdeeling van levensmiddelen-bon nen zal tot nader order ongewijzigd wor den voortgezet. GEMEENTERAAD. Een belangrijk besluit: Het Groot Bad- hotel terrein verkocht - Verhaal op pensioenen - De bij-steunregeling voor venters - De verordening op de zeebaden - De steun regeling verlengd. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Woldringh v. d. Hoop. Aan wezig alle leden; na goedkeuring der no tulen volgt mededeellng van ingekomen stukken w.o. eenige missiven van Ged. Sta ten. houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Ook een mededeellng van B. en W. meldend den uitslag der gehou den landverhuring op 28 Febr. 1.1. De totale huursom is f. 864 terwijl dit de vorige maal f. 1221 45 was. Dr. Hueting meent, dat de pachtsom gezien de lage prijzen der tuinbouwproduc ten zeker nog te hoog is. waarschijnlijk door prijsopdrijving. Spr. vraagt of er later nog vermindering zal worden toegestaan. De voorz. antwoordt ontkennend. Voorstel tot benoeming van eenige leden van stembureaux. Dit in verband met ver trek of overlijden van leden die hiervoor op 12 Mrt. 1931 voor 4 jaren waren be noemd. Als voorzitter van district I (nieu we gemeentehuis Katwijk-Rijn inplaats van het voormalige gemeentehuis aldaar) zal burgemeester Woldringh v. d. Hoop fungeeren. Voorstel tot verkoop van grond. P. Schaap vischhandelaar Zuidstr. 79 vraagt in koon te mogen hebben twee perceelen grond ten Westen "an de Schoolstraat grenzende aan zijn eigendommen. Resp groot 221 M2. en 60 M2. B. en W stellen voor dezen grond af te staan ad f. 4 oer M2 en voorts onder de gewone voorwaar den. Aldus wordt besloten De heer J. Houwaard aannemer vraagt een perceel grond aan de Tarbotstraat groot 337.50 M2„ en J. v. Hasselt een per- TOT BN MET ZATERDAG 11 MAART DUURT ONZE 7011 PROFITEER DUS NOG TAN DE ENORME KOOPJES. Groote Mintiporthemdon iw&re flanel no slechts 65 cent BOVENDIEN N00 10 °/o KORTING OP ALLE ARTIKELEN. MANUFACTUREN EN CONFECTIE ceel aan de Drleplassenweg groot 250 M2. B. en W. stellen voor dezen grond aan ge noemde personen te verkoopen tegen den prijs van resp. f. 5 en f. 8 per M2„ en on der de gewone voorwaarden. Over de aan vraag van den heer Van Hasselt ontstaat eenige discussie. Na toelichting worden de aanvragen z.h.st. toegestaan. Punt 5 Voorstel tot verkoop van het voormalig Groot-Badhotelterrein. In de vergadering van 23 Juli 1930 werd besloten tot aankoop van het Groot Badhotel met aanhoorigheden. Na afbraak hiervan is overwogen op welke wijze tot exploitatie zou worden overgegaan. Door Ged. Staten werd het wenschelijk geacht deze plannen te bezien ais een deel van het in voorbe reiding zijnde uitbreidingsplan Toen is overleg gepleegd met het Instituut ..Stad en Land" te Rotterdam en als resultaat daarvan is in groote lijnen het nieuwe uit breidingsplan aangegeven en is het Groot- Badhotelterretn in details uitgewerkt. Hier na is overleg gepleegd met de heeren Hooy kaas en Lockhorst te Rotterdam, archi tecten die de bestemming van de bebou wing in teekening brachten en tevens een gevelschema ontwierpen. Een verordening werd ontworpen, houdende voorwaarden omtrent verkoop van den grond waaron der o.m. de bepaling was opgenomen dat door de heeren Hooykaas en Lockhorst de bouwteekeningen moesten worden vervaar digd teneinde eenheid in den bouw te ver krijgen. Toen alles gereed was en de over- zichtsteekeningen door middel van de pers in wijden kring de aandacht hadden getrokken werden door een combinatie, gevormd door de heeren D. J. Lucas en C. W. Fray te Voorburg, onderhandelingen geopend, welke ten doel hadden het Bad hotel-complex in zijn geheel aan te koo- pen. Bij de gevoerde besorekingen deed zich de moeilijkheid voor dat de bouwtee keningen door de heeren Hooykaas en Lockhorst moesten worden gemaakt ter wijl de combinatie zelf over een bekwaam architect beschikte en men de voorkeur geeft aan het werken met een architect. De heeren Hooykaas en Lockhorst waren bereid zich terug te trekken tegen een schadevergoeding van f2000. Het eindre sultaat van de onderhandelineen is als volgt te resumeeren: de combinatie kooot den grond voor f. 20 per M2.. tevens ver klaart zij zich bereid een bedrag van f. 1000 te betalen in de schadevereoeding aan de heeren H en L Het liet verder in de be doeling der combinatie de eigendommen aan te koooen van den heer G Haasnoot Lzn.. met wlen reeds een voorlooDie koop contract Is afgesloten en tevens ziin on derhandelingen geooend met de wed J. Verdoes—v." d. Marei, tot aankoop van haar aldaar eeleeen perceelen. Mocht ook dit slagen dan zou dat van groot belang zijn voor 'den Sluisweg voornamelijk uit aestetisch oozpunt. Een kostenberekening wijst uit. dat groote tegenvallers buiten gesloten de boekwaarde der gronden na dat deze geheel bouwriiD zlin gemaakt on geveer f. 133 000 bedraagt Bii verkooo tegen 'f 20 per M2 zon als opbrengst verkregen worden plm 5928 x f.20 is f. 118.560 plus biidrage in de schadevergoeding ad f 1000. Het nadeel zou dan voor de gemeente be draden f 13 440. Hiertegenover staat dat de bebouwing van het geheele terrein in korten tijd zal plaats hebben, wat werkgelegenheid schept en belastingopbrengst geeft, grondbelasting personeele belasting, inkomstenbelasting, straatbelasting wat een niet onbelangrijke bate zal geven. Bovendien is spoedige be bouwing een groot belang voor de bad plaats. Voorts houdt het renteverlies od van de gelden noodig voor den aankoop der perceelen in 1930 en ook niet te vergeten de verbetering der Sluisweg. Een dereeliike verbetering zou anders ongeveer f. 15000. hebben gekost. Od grond van een en ander meenen B en W. zegt de voorzitter, de geboden gelegenheid te moeten benutten en den Raad voor te stellen tot verkoop der terreinen over te gaan. Op voorstel van de heer D. F E. Meerburg, gesteund door dr Eikenboom, gaat de raad over in ge heime zitting. Nadat men ruim een uur in comité-generaal heeft vergaderd, volgt heropening. De heer C. van Tongeren juicht het schema van bebouwing toe, doch meent, dat een onevenredig aantal winkelhuizen is geprojecteerd. Het is niet de roeping der overheid op zulk een wijze in te grijpen. Het particulier initiatief moet op den voorgrond treden. Waarom is er geen overleg gepleegd met betrokken vereenl- gingen, zooals V.V.V. en Mlddenstands- vereeniging? De heer W. Kulk vraagt in verband met de heerschende werkloosheid of er toe zegging gedaan kan worden, dat er Kat- wijksche arbeiders te werk gesteld zullen worden. De voorzitter beantwoordt de laatste vraag bevestigend. Voorts is het niet meer dan een logische zaak, dat bij de bebou wing van den boulevard, waar een centrum zal ontstaan geen winkels zullen komen. Dat B. en W. voor elk plan den raad van belanghebbende vereenlgingen moet In winnen is zeker niet aan te bevelen. Indien dit noodig is, zal dit zeker gedaan worden maar de vereenieingen moeten niet de plaats van den raad willen innemen. Wethouder Dubbelman merkt op. dat de aanvragen om grond alle kwamen van personen, die er een winkel wilden vestigen. Om orde en regel te verkriigen is het ontwerp zoodanig vastgesteld. Ook andere leden juichen het plan. zooals dit thans is. toe. Nadat nog is ge repliceerd wordt dit belangrijke voorstel z.h.st. aangenomen. Voorstel tot het verieenen van een kas- geldleening aan het gemeentebestuur van Lekkerkerk en wel voor den tild van drie maanden groot f 40 000 rente 4 1/4 De Bank van Neder! Gemeenten geeft in Rek. Crt. slechts TV„. Goedgekeurd. Voorstel tot vaststelling van het kohier der Straatbelasting 1932. Dit kohier is reeds vroeger aangeboden doch op verzoek van enkele leden aangehouden voor onder zoek en eventueele nieuwe schattingen. Dit heeft intusschen plaats gehad. B. en W. stellen thans voor het kohier voor het belastingjaar opnieuw vast te stellen met een eindcijfer van f. 56.283.34 en met inachtneming van de wijzingen als gevolg van de herschatting. Ook hiermede kan de raad zich volkomen vereenigen. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O. wet 1920. Het gemiddeld bedrag per leerling is vastgesteld van het Gewoon lager onderwijs op f. 12.83 per kind, en van het UJL.O. op f 28.81 per leerling. Besloten wordt aan de 13 scholen de voorschotten te verieenen. Als gevolg van een onderzoek door den pensioenraad over de jaren 1932, 1931 bleek dat voor eenige ambtenaren alsnog een pensioensgrondslag moest worden vastgesteld terwijl ten aanzien van ande ren de pensioengrondslag moest worden verhoogd. Daardoor is aan den pensioen raad alsnog verschuldigd: wegens achter stallige pensioenpremie f. 9.194.51 en wegens achterstallige pensioenbijdrage f. 60.80. tevens wegens omslagpremie f. 1.686.08. Hiervan dient voor rekening der bedrijven te komen f. 5.284.94 en voor de gemeente f. 4 656.43. De vraag is bij B. en W. gerezen of dit gedeeltelijk voor reke ning der desbetreffende ambtenaren dient te worden gebracht, doch dit college is tot de slotsom gekomen dat zulks in vele ge vallen onbillijk zou zijn. In sommige gevallen n.l. zou het op de erfgenamen moeten worden verhaald en in sommige gevallen zijn de desbetreffen de ambtenaren uit de gemeente vertrok ken. Anderen hebben van de mutaties in hun pensioengrondslag niet geprofiteerd. Bovendien is het een vraag of het niet verjaard is. B. en W. stellen om genoemde redenen voor, het verhaal niet toe te pas sen. Op dit voorstel volgt een uitvoerige be spreking. Verschillende leden achten het in principe onjuist, geen navordering toe te passen en de betrokken ambtenaren. Dr. Eikelenboom stelt voor, deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering en elk geval persoonlijk te behandelen. De voorzitter bestrijdt dit voorstel, dat met 611 st. wordt verworpen. Voor de heeren Eikelenboom. Meerburg, Hueting, B. v. d. Bent, A. v. Rijn en L. v. d. Zwan. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. De heeren Eikelenboom en Meerburg wilden geacht worden tegen te hebben gestemd. Voorstel tot overname van grond van J. v. Egmond. Duinhof 6 die den grond koste loos wil afstaan op voorwaarde dat deze van een trottoir met tegels wordt voor zien. B. en W hebben hiertegen geen be zwaar en adviseeren aldus te besluiten. Aangenomen. Het bestuur der Herv. Scholen te Kat wijk aan Zee heeft in de gemeentekas te storten een bedrag van f. 11.925 als voor- loopige waarborgen voor de te stichten centrale 7de leerjaarschool. Daar deze gelden niet direct behoeven te worden ge bruikt stellen B. en W. dit bedrag in de posito te storten bij de Bank van Nederi. gemeenten waarvoor een rente verkregen wordt van 4 pet. Aldus besloten. Volgt het praeadvies op het verzoek om een bijsteunregeling voor venters. Ge vraagd wordt een steun gelijk aan de wo- ninghuur met een toeslag voor ieder kind beneden 14 jaar. Volgens B. en W. vallen de venters niet onder de steunregeling, daar deze voor werklooze arbeiders is. Het in het leven roepen van een dergelijke re geling achten B en W. niet op zijn plaats. Wel is het meermalen voorgekomen, dat armlastigen zich tot B. en W. wenden met het verzoek om ondersteuning, aan welk verzoek dan werd voldaan. Mitsdien advi seeren B. en W. in dezen zin beantwoor den en op het verzoek afwijzend te be schikken. Verschillende leden wenschen deze menschen te helnen. De heer B v. d. Bent stelt voor, hen in de steunregeling op te nemen. De voor zitter zegt, dat ook B. en W. indien mo gelijk, dit zouden doen. Maar de minister zal dit nooit goedkeuren. Er kan dus niet anders geholpen worden, dan hen als arm lastigen te steunen, wat op dit oogenblik ook al gebeurt. Het voorstel van B, en W. wordt aangenomen. De voetbalver. „Quick Boys" vraagt ver laging van huur voor het door haar van de gemeente gehuurde terrein. B. en W. zeggen, dat tot heden verlaging van pachtsommen slechts gold van land ge huurd voor 1932. Het voetbalterrein is ge huurd 10 Febr. 1932, zoodat er geen aan leiding bestaat op het verzoek in te gaan. Bovendien werden vorige verzoeken inge willigd op grond van crisisomstandighe den in land en tuinbouw. B. en W advi seeren het verzoek af te wijzen. Aldus be sloten. B. Vis e.a. vragen wijziging van de ver ordening op de zeebade en het strand in dien zin, dat de baders zich ook mogen ontkleeden in een gesloten tent op het strand gelegen tusschen Oude Kerk en 150 M. ten Z.W. van den Vuurtoren. B. en W. adviseeren hierop afwijzend te beschik ken. Uit de uitvoerige discussie blijkt, dat de meeningen verschillen. Ten slotte wordt het voorstel, ook in verband met de ver lenging van den boulevard, waarvan de goedkeuring om dit werk ln werkverschaf fing uit te voeren dezer dagen Is afgeko men, door B. en W. teruggenomen en bet adres aangehouden tot een volgende ver gadering. Volgt het voorstel tot verlenging van de steunregeling voor werklooze arbeiders. De regeling is geldig tot 31 Maart 1933. Door ministerieele beschikkingen kon niet eer der tot wijziging der steunregeling worden overgegaan en dan met dien verstande dat voor de verhooging van den gezinstoeslag voor uitgetrnkkenen nog geen toestem ming wordt gegeven. Aanvankelijk was ge dacht, dat de laatste regeling, goedge 30 C jaar inde Irish tl) e Inra bries keurd in de vergadering van 21 n*. Jan. in werking zou kunnen treden Vm geen echter op 4 Mrt. pas het gevai Aangezien bedoelde verhooglng t™ maanden later is Ingegaan dan ln de h doeling lag. stellen B. en W. voor de re ling, zooals deze door den raad is Ee, zigd, te verlengen tot 1 Juni as. Na eenige opmerkingen van de heen B. v. d. Bent en W. Kulk wordt ook voorstel zonder h. st. aangenomen. Rondvraag. De heer P. Guijt vra« waarom bij het opslaan van de keten de uitvoering van de verbetering Zee't enz. het werkverschaffingsloon wordt i betaald. De voorzitter zegt, dat dit vol men billijk en verwijst den heer G naar de beantwoording van soortget vragen in een vorige vergadering. De heer C. v. Tongeren vraagt om ziening van waterleiding bij de buit watering. Het vorige seizoen was daan schreeuwend gebrek. De heer Elkelenbt sluit zich hierbij aan. Voorts vraagt heer Van Tongeren een eenvoudig aan steigertje in de blnnenwatertng ten hoeve van de Jachten en andere nu vaartuigen. De heer B. v. d. Bent vraagt naar beschoeiing te Katwijk a. d Rijn; nieuwe arbeiders- en ambtenaren-ri ment en voorziening in speelgelegenh nu door den bouw van de Centr. 7de Le School een mooi terrein aan de je wordt ontnomen. De heer P Guijt vraagt verbetering den benarden toestand van de bulti watering. De heer J. v. d. Perk vraagt zulks tra verlichting van de Sandtlaan. De heer W. Kulk verzoekt met het op het gevaar voor het verkeer de V u h' lendge Gasthuissteeg alleen als voetpad bestemmen. De heer D. F. E. Meerburg verzo ta is streng toezicht van de politie op de i fietsers, die hun lantaarn niet naar bei den, maar rechtuit of naar boven hebi gericht. Leid De vragen zullen in een volgende veifl dering beantwoord worden. Hierna sluiting met dankgebed. LISSE. BewaarschooL Achter het schoolgebouw der School Schoolstraat is men aangevend met den bouw van een ruim les'otj terwijl een prachtig ge'eyen stuk a's spee terrein wordt ingericht. De I is opgedragen aan de fa. Daudey en (1 alhier. De Werkloosheid. Het aantal werkloozen bedraagt thans I Willem de Zwijger-herdenking. Wij vernemen, dat bij de Willem Zwijger-herdenking op 24 April a.s. i tweetal sprekers het wourd zal voe.i Voorts is door de plaatse ijke Muziek Zangvereenigingen medewerking toe i zegd. Deze herdenkingsavond zal won) gehouden in het groote H.B.G.-gebouw.| Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. Janssen, van Hlllej Kanaa straat 66; Mej. M W. v. Groeitij Heemslede, Koningstraat 14; Mej. v. Essen, van Wassenaar, Rooversbnl 24: Mej. E. M. Schep, van Amsterdr Heereweg 161 a. Vertrokken: Mej. M. M. v. Essen, na Bloemendaa'; Mej. H. Th. M. Cleri na Maastricht; M. J. Vredendaai, naar veen; Mej. M. v. V.iet, naar Haarlemnr meer; Th. J. v. d. Aardweg, naar Arnf Burgerlijke stand. Geboren: A"oIlo-ia Geer'ruida Matthd d. van P. G. M. Beelen en J. P. Leeuwen; Anna Adriana, d. van Z Burg en A. Schipper: Adriana Sopbi d. van J. N. Broekhuizen en W. M. y Verde"aai; Mar ina MTia Hendrilra, d. J. C. Preijde en M. M. v. Hage: Sn z. van J Huizer en A. Kocke'koren. Over'e'en: Maria Au"ustine Hoob inl echtg. van H Ph. Sobels, 51 jaar; Johan^ Maria Korsuize, 9 maanden. lijs: ie H Idgu l serc keen Gel Let: 1 Ge' Mm tecre tjn; tem in NOORDWIJK. Bij de polilie werd aangifte gedae van het feit, dat twee schapen door t hond zoodanig waren ge'oe en, dat ze advies van den direnarls afgemaakt mo-J ten worden. Bij een inges'.eld onderzoek bleek hond toe te behooren aan den besr i alhier. Proces-verbaal zal worden opg maakt. Gevonden voorwerpen. Een slera manchetknoop, damesporlem. inh. b>d bilejt en eenig klein geld, lap flanel PJ 11 el, buirn-grijze dezen, eeni .e broiMI R.K roode ceinluur, zwar.e g acé bs'1 schoen, dames asch met inh., zwarte b portem., inh. eenig geld en sleute.s een lorgnet in etui. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Er is in den laatsten tijd weinig vraa^ voor de winterproducten. Al een de brf peen heelt de bijzondere aandacht en j voor goede prijzen weg, varieerend tn 1 beste kwaliteit van f. 6.207.10 per K.G. In aanmerking dient echter te jvoro» genom»"i dat aan dit product veel <«r> is en de winst met deze mooie Pr')s_ |?1 niet meevalt Uien gaan traag we»: prijzen van f. 1.60—2.10 per 100 Snruiten brengen van f. 1014 per I K.G. op, Gele kool f. 2.60 -3.70 per iwj roode kool f. 5 39-6 91, Selderijknoilen uj de beste soort van f. 5 40 tot f, 7-0' kwaliteit voor f. 3.10—4.20. VOORHOUT. Chr. Landarbeidersbond. De afdee.ing Voorbout van ÓW i Landarbeiders Bond kwam in 'er=,^e,p bijzen, ter bespre.ung van hel oud om te komen tot net kiezen praagt commissie voor de ontlera deeüngl ;ose elkanders Lasten" die zich de tuoe bestrijding ten doel stelt In u® j p. I missie werden gekozen de neere van Nassau, G. Roest en J. be tó Ugt in de bedoeling een sp^ organiseeren.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 20