Jaargang VRIJDAG 10 MAART 1933 No. 22385 blCIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. STEMT MORGENAVOND Mr. FOCK spreekt VRAGENRUBRIEK. EIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER AD VER TENTI EN I ets ner .egel voor advertentlêD uit Lelden en plaatsen lar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle Xiere aJvertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentiën Liutfnrt bM vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. Jcen maximum aantal woorden van 30 (tasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van leven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:l Voor Leiden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. hummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. gemeester en Wethouders van Lei- Fbrengen ter algemeene kennis, dat Itsluitend ten aanzien van de door de T Leiden van de Nederlandsche Ver ting van Huisvrouwen op 16 en 17 Jt a.s. in het gebouw „Tot Nut van Jemeen", aan het Steenschuur, alhier, iuden tentoonstelling, tot 10 uur des ontheffing hebben verleend van |uitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Iden, 10 Maart 1933. 7044 bE KWESTIE-COLENBRANDER. 1 P. N. van Eyck en prof. dr. P. Geyl leken, na zich eerst verzekerd te heb ban de machtiging daartoe van Cura- 1 der Rijksuniversiteit opneming van buigenden onder datum 2 Maart j.L Idezen tot hen gerichten brief: luw tot ons gericht schrijven van 12 bari jJ. (betreffende het rapport op berzoek door de hoogleeraren Kern- b Gosses en Brugmans over uw he iliging van prof. Colenbrander uitge- li) schrijft u: Irwijl wij u verzoeken ons te berich- T dat uw overnemen van het rapport Ibevestieing van den zonder eenige he lheid of eenig recht od ons geworpen li beteekent. achten wij.... enz" br aanleiding hiervan deelen wij u dat wanneer wil prof. Colenbrander bitten dat wil ons met het rapport loor ons ultgenoodiade drie hoogleera- 1 meenteden wij daarmede uiteraard blden te zeggen, dat wij ons vereeni- pet hetgeen genoemde hoogleeraren Edeerden omtrent de beschuldiging «faviaat. Een oordeel in welken zin |it te spreken omtrent hetgeen verder S rapport staat, ligt niet op orizen GASVERSTIKKING. lenmorgen omstreeks 10 uur be fte een melkboer, dat op zijn herhaald len aan de deur van den alleen- Inden 83-jarigen heer J. K„ wonende let Elisabethhof aan de Oude-Vest, lopen werd gedaan. len hij tenslotte de woning blnnen- }e nam hij een sterke gaslucht waar pnd den ouden heer bewusteloos in led liggen. Het kraantje van het gas I open Middellijk werd door den Eerste Idienst met behulp van een zuurstof- baat gepoogd de levensgeesten weer lie wekken, hetgeen na eenigen tijd li gelukken. 1 man is daarna ter verdere behan- naar het Academisch Ziekenhuis [ebracht. publiek wordt nogmaals dringend |eraden onder dergelijke omstandig- nooit gebruik te maken van luci- Ibrandende petroleumlampen of zelfs flectrische zaklantaarns, norgen wilde een gedienstige buur- een lucifer aanstrijken om te zien I muntgasmeter wel was uitgebrand, kig kon dit voornemen nog bijtijds leid worden. (EUTRALE MIDDENSTANDSVER. |ïen geanimeerde debat-avond. leravond hield bovengenoemde Ver- een Middenstands-Praatavond. Jeen hartelijk woord van welkom aan preker, den heer M. Kropveld uit Den 1 opende de voorzitter deze zeer goed pte vergadering. Eenige op den voor- I tredende Middenstandsvraagstukken Jh behandeld o.m. ook het boek van i Mar.n De tijd dringt, wacht niet V', waaraan spreker eenige zeer waar- Pde woorden wijdde en waaruit interessante en belangrijke passa- frben besproken. Nog een aantal zeer fwaardige onderwerpen werd naar Isebracht, o.a. de Middenstands Con- Ipl Organisatie Spreker wees nog v buitengewoon zwaren tijd voor den pstand. maar waarschuwde er tegen I vooral den mineurtoon niet hand de gelegenheid tot vragenstellen |een ruim gebruik gemaakt Te ruim Tas" sloot de voorzitter deze zeer peerde vergadering met een hartelijk l'an dank aap den heer Kropveld Rb gehoor den geheeien avond wist Feu ARBEIDSBEURS. Ia??, 9de° Maart 1933 waren 3581 f werkzoekenden Ingeschreven. STREVEN EN VERWEZENLIJKING VAN PRINS WILLEM VAN ORANJE. Lezing van prof. dr. P. Geyl. Op uitnoodiging van de afdeeling Lei den van het Dietsch Studenten Verbond, heeft gisteravond in het Klein Auditorium der Universiteit prof. dr. P. Geyl uit Lon den een lezing gehouden over bovenge noemd onderwerp. Spr. merkte allereerst op, dat politiek is werken in een weerbarstige stof. Geen staatsman, of tusschen zijn streven en zini verwezenlijking gaapt een kloof. Natuur lijk zijn er staatslieden, die niet werkelijk streven, die zich laten stuwen veel meer dan dat zij stuwen. Willem van Oranje bij uitstek practisch, niet als politiek denker of voorman van een nieuwe richting, maar door zijn geboorte tot zijn leider schap van den Nederlandschen opstand geroepen, en steeds zich aanpassend en samenwerkend met in den grond anders- gezinde groepen, is bij oppervlakkige of vijandige beschouwing vaak als een louter eerzuchtige voorgesteld, juist geen strever in den hoogeren zin, waarin spreker dat woord gebruikt. Spreker gaat de gedaanteverwisselingen, die Oranje's politieke verschijningen door maakte, na. Eerst de Boereondische groote oppositie-leider in den Raad van Stale, wel allengs in nader betrekking tot meer bepaald extreme en protestantsche ele menten komend, maar in 1567 weigerde hij toch nog een oostand in verbond met de calvinisten te wagen en verdedigde te Ant werpen zelfs uit 's konings naam de orde tegen hen. Actie met die gevreesde extre misten kon. meende hij, slechts de natio nale eenheid verbreken. Maar in de bal lingschap werd hii toch hun leider en roeot in 1568 en 1572 aan het hoofd van een leger de bevolking tot onstand op. Tot dan toe is steeds de Boergond'sche staat in zijn geheel het kader van zijn nolitieke bedrijvighe'd gewest. Maar door z'n leider schap van den afzonderlijken onstand van Holland en Zeeland, die alleen uh de mis lukking der onderneming van 1572 over blijft, komt hij tot die twee gewesten in een heel bijzondere en nauwe betrekking. Fn te geliik maken die twee eewest°n dooi de bezetting der Geuzen onder calvinisti sche leiduig geraakt, een ontwikkeling door, welke hun in zekeren zin van de andere onderscheidt en verwijdert. Oranie wordt persoonlijk gereformeerd en als hii in 1577 naar Brussel eeroenen wordt om leiding aan den algemeen Nederlandschen oostand te geven, is hii een heel andere figuur geworden. Tegen de katholieke adelspartij maakt hii dan ook in Vlaan deren en Brabant gebruik van de protes tantsche voikspartii, die hem haar dien sten opdringt, maar als hij haar vervol gens wil intoomen. omdat zij de meer con servatieve elementen tot den koning terugdrijft, luistert zii niet meer naar hem. Ook in het Noorden zet zi.in broer Jan van Nassau de Unie van Utrecht door in eon anderen zin dan hii wenschte. In plaats van een Nederlandsche gemeenschap, waarin Katholieken en Protestanten een drachtiglijk hun rechten tegenover den buitenlandschen heerscher zouden hand haven. begon er zich een onder uitsluitend protestantsche leiding, en waarin de Ka tholieken van hun rechten beroofd wer den, te vormen. Maar het wordt nu ook duidelijk, zegt spreker, dat Oranie onder alle wisselingen door zich zelf gelijk bleef, steeds, met welke middelen ook, naar het zelfde doel streefde. Wat waren er echter een krachten aan het werk, zelfs na zijn dood nog die mee beslisten van welk vaderland Willem van Oranje de vader heeten zou. Een uit- eenwijking van wensch en uitkomst, die in de historische overlevering te weinig tot haar recht geraakt is. De Noord-Nederlandsche staat en de partij, die daarin de overhand behield, hebben die overlevering gevormd en daarbij onwillekeurig zich naar de verwe zenlijking een beeld ook van het streven van den Prins gevormd. Spreker ontwik kelt dit verder en merkt op, hoe in het bijzonder wat Oranje in het Zuiden ge daan en voor het Zuiden gewild heeft, op den achtergrond geraakt is. Tegen die verenging van een groote historische fi - guur, zegt hij, komen wij op. Voor h»t nationale leven toch kan zij juist door de twee strevingen, die in Oranje's tijd mis lukt zijn, nog levende heteekenis hebben. De sleutel tot zijn politiek ligt in de er kenning. dat lui nationaal leider, geen partijleider poogde te zijn. Daarin worden ziin verdraagzaamheid en zijn bezorgdheid voor „het gansche vaderland" onderling verbonden. Beide strevingen waren waar achtig zoowel van binnen uit als met be trekking tot de uiterlijke omstandigheden. De poging om samenwerking tusschen K->- tholiek en Protestant te bevorderen sloot aan bij sterke stroomingen in die fana tieke eeuw. waarin toch zoo velen het ge vaar van fanaticisme beseften. En wat het andere betreft, daarbij had Oranie den steun van de Boergond!sche staatsge- dachte. Geen gewest, geen stad. ou de Nederlandsche eenheid in beginsel hebben durven verloochenen. Dat wil niet zeggen, dat particularistische loyaliteiten niet vaak sterker waren dan 't gemeenschaps gevoel. Oranje's moeilükheid in de laatste zeven jaren van ziin leven, als raadsman van de Generaliteit, was vooral dat zij zooveel sterker georganiseerd waren Bo vendien en bovenal was er de storpnde (actor van de inmenging van den vreem deling, van Parma met zijn Spaansche leger. Zoo bezweek Oranje's politiek, maar daarom is zijn trouwe dienst van dip dub bele gedachte niet voor niet geweest Wil lem van Oranie is voor ons Protestant sche of liberale en socialistische Hollan ders en Katholieken en Vlamingen nog een inspiratie, een symbool van Neder landsche eenheid. Die eenheid wil geen verdoezeling van verschillen, geen vermen ging, slechts een erkentenis, dat ons allen één gróót belang gemeen is. Dat Oranje geen Dietsch partijganger was, weten wij wel. Maar de staatsge- dachte, zooals hij die begreep, stond in innig verband met de levende volkskrach ten. Wij zijn ons van het historisch onder scheid tusschen het Dietsch en het Bour gondisch begrip volkomen bewust, maar mogen toch in de moderne algemeen- Nederlandsche volksgedachte de wettige opvolgster zien van het ideaal, dat Oranje met zoo'n trouw gediend heeft. Wij eeren dus, beslu't spreker, Willem van Oranje niet zoozeer om wat als on middellijke verwezenlijking uit zijn levens arbeid is voortgekomen. Wij verwerpen dat niet; geen onhistorischer houding zou denkbaar zijn. Maar het wordt genoeg ge vierd. Aan ons de taak om hem te eeren als den strever, worstelend met onover komelijke moeilijkheden, die ziin doel telkens verder terug zag wijken, die door onverstand, kleinmoedighe'd, zelfzucht en partij-hartstocht zoowel als door de over weldigende macht van den Spaanschen vijand overwonnen werd. Overwonnen. maar niet in ziin trouw gemoed, niet in ziin onafhankelijken geest. Daarom is zijn werk, ook waar hii faalde, niet ver'oren gegaan. Maar het ligt daar onvoltooid en als wij hem eeren willen, moeten wtj doen wat in ons vermogen ligt, om het voort te zetten. OPWEKKINGSSAMENKOMST LEGER DES HEILS. In de Marekerk. Het Leger des Heiis had gisteravond een groote Opwekkingssamenkomst belegd in de Marekerk. Het kerkgebouw was geheel gevuld; de leiding was in handen van den comman dant van de Leicische afdeeling. Korte toesoraken afgewisseld met zang vulden den avond en aan bet aandachtig luisteren en oDvewekt meezingen kon men bemerken, dat de avond zeer in den geest viel, ook bij de zeer vele nlet-Heilssol- daten. „Christus en de crisis" was het onder- wem van dezen avond. Majoor J. van Loo sprak een kort inlei dend woord waarna ds. M. J. Punselie. Herv. pred. alhier sprak over: „Crisis- Christus en ons geestelijk leven". Spr, begon met de vraag te stellen of Crisis of Christus in het middelpunt staat van al ons doen en laten Crisis dat is angst verijdeling van plannen teleurgestelde verwachtingen. Het stoffelijke overheerscht, de zegen des Heeren wordt niet gezien. .Is er wel een God? Het weinigje uit zicht op de toekomst is versperd Waar moet dat op uitloopen? Geen vertrouwen oo conferenties kan ons verlossen, maar aPeen Jezus Christus! Christus het middelpunt: het brandpunt van liefde en barmhartigheid Tranen worden oarelen als Christus ons doel is. Het volle licht van Christus schijnt op de crisis, wat zou ooit Zijn macht be perken? De zorgen grijpen ons bij de keel af gronden openen zich maar boven dat alles staat Jezus Christus. Voor velen is dit een vastigheid geworden, de schat is gevonden, het anker ligt vast in Gods genade. Commandante mej. M. J. v. d. Werken (voorheen werkzaam in Engelsch- en N.O. Indië) sprak hierna over: Crisis en Zen ding Wat kan oorzaak zijn, dat alles zoo vree- selijk is vastgeloopen? God of de men- schen? De kwaliteit van het christendom is de oorzaak; bij een oprecht christendom was de toestand op de wereld anders ge weest. Zelfverloochening en liefde tot den medemensch zijn vaak ver te zoeken ge weest. Spr. vertelde voorts van haar ervaringen in Engelsch-Indië. In Voor-Indië zijn nog 600.000 dorpen waar geen enkele christen woont. Groot is ook de ellende in Eng.-Indië. ziekten maaien de Inlanders bij duizenden weg en de krachten schieten te kort om al het verdriet weg te nemen. Ais laatste spreker voerde ds. D. Kuil man Herv. pred. alhier het woord, die sprak over- Christus-Crisis en ons maat schappelijk leven. Habakuk 3 17—18 was het uitgangs punt van de toespraak. Ook in den nood van het maatschap pelijk leven is er een boodschap van Gods wege. Christus wordt door alle groepen der maatschappij verguisd, men heeft Hem niet meer noodig En toch leeft Christus! Maar eerst onze schulderkenning kan uit redding brengen en ons leiden tot Gods wonderbaar licht. Christus aan het begin bij Hem geen schuld geen zonde, geen ongerechtigheid Maar ons christendom is ziek wij gaan naar den ondergang vanwege onze zonden Geen programma's kunnen ons helpen alleen de overgave aan een levenden Heiland Eerst als wii alles geven zal God ons rijk maken! Schade liiden om God te winnen, anders zal de nood niet ophouden Innerliik moet de Christenheid veran deren van hoog tot l«a® dan zal God weer kunnen gebieden Met Gezang 180 1 en gebed werd deze avond gesloten. CRISISCOMITE. Cursus Electriciteitsleer. De Cursus Electriciteitsleer door de Sub commissie Ontwikkeling en Ontspanning met welwillende medewerking van de Sted. Lichtfabrieken ingericht, vangt aan Vrij dag 17 Maart a.s. des middags te drie uur. Deze lessen worden gegeven in het Leidsch Volkshuis. (Apothekersdiik). De geheele cursus, die een inzicht wil geven in de voortbrenging de voortgelei ding en het gebruik van de Eiectriciteit zal drie middaven duren telkens van 35 uur en worden beëindigd met een excursie naar de Sted. Lichtfabrieken. VEREENIGING „HET KAASMERK". 13de algemeene jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging heeft hier haar 13de jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden onder leiding van haar voorzitter, den heer G. Nobel, te Lutje winkel. Medegedeeld werd, dat de heer A. van Wijnen is herbenoemd als lid van het al gemeen bestuur en van het dagelijksch bestuur. Behandeld werd het jaarverslag over 1932, waaraan het volgende is ontleend: Van prof. F. A. H. Schreinemakers kwam bericht in, dat het wetenschappelijk on derzoek, voor zoover dit voor het bedrijf van „Het Kaasmerk" practisch belang kan hebben, als afgesloten mag worden be schouwd. In verband hiermede verzocht de hoogieeraar, zich tegen het einde van 1932 van de hem gegeven oodracht ont slagen te mogen rekenen. Het rapport van het onderzoek hoopt hij later te kunnen inzenden. Als vrucht der tusschen de Vereeniging „Het Kaasmerk" en de Preuss. Hauntland- wirtschaftskammer ten vorigen iare ge sloten overeenkomst zijn in 1932 aan de Landwirtschaftskammer Ostpreussen en kele series kaasmerken geleverd ten be hoeve van de controle op volvette Tilsiter kaas. De Landwirtschaftskammer ver zocht ook proefmerken te willen vervaar digen voor de controle op 40 plus kaas, aan welk verzoek voldaan werd. De Kraft Cheese Come. Ltd. te Londen zag af van verder verzet tegen het ver- leenen der wetteliike bescherming in En geland aan het Nederl. Rijkskaasmerk 40 plus. waarna deze bescherming verkregen is. Hiermede is tevens de bescherming der Nederl. Rijkskaasmerken 20 en 30 plus in Engeland een feit geworden. Ook de bezwaren teeen de deponeering van enkele der Nederl. Rijkskaasmerken in Argentinië ziin uit den weg geruimd. Thans stuit de deooneering nog op moei lijkheden in Nieuw-Zeeland en in de Ver. Staten van Noord-Amerika. De prijs der Rijkskaasmerken werd met ingang van 1 Januari 1933 weder met 0 05 per merk verlaagd en gebracht op 0 25 cent per stuk voor merken van volvette kaas en 0.20 cent per stuk voor merken voor niet-volvette kaas. Waarschiinlijk is hiermede het laagste punt voor de mer- kenprijzen bereikt; tot de laatste verla ging kon het bestuur alleen 'overgaan dank zii de reserve waarover de vereeniging be schikt en waarvan de intrest aan de ex ploitatierekening ten goede komt. Het algemeen bestuur leed een ernstig verlies door het overlijden van den heer J. Mesdag, die sedert de stichting der vereeniging lid van dit bestuur was ge weest en zich ten opzichte van de Nederl. Rükskaasmerken zeer verdienstelijk had gemaakt. Het Kaascontrolestation Fries land wees als zijn opvolger in het alge meen bestuur aan den heer ir. B. C. van Balen Walter. In 1932 zijn aangemaakt 35.619.900 rijks kaasmerken (v. j. 39.328.7001 en aan de stations afgeleverd 34.445.500 merken, nl. 7.570.000 voor volvette kaas en 26 875 000 voor niet-volvette*kaas. tegen 37.750.000 in 1931 en 38.638.400 in 1930. Aan het Kaas controlestation Friesland werden afgele verd 18 800.000 merken (v. i. 22.100.0001, aan 't Kaascontrolestation Nnnvd-Hollantl 8.900.000 merken (v. j. 8.8100001, aan het Kaascontrolestation Zuid-Holland vnor volvette kaas 2.500.000 merken (2.500 0001 aan het Kaa.seont.rolestat'on Zuid-Holland -Brabant 2.780 000 merken (O.Srn.OOOl, aan het Kaascontrolestation te Utrecht voor volvette kaas 1.400000 merken (1.500:000) en aan het Controlestation voor Zuivelproducten te Leiden 65.500 merken (n'hil). De geringere afzet van merken in 1932 komt dus vriiwel uitsluitend voor rekening van het Friesche station, het geen ongetwijfeld verband houdt met de opzettelijke inkrimping der kaasproduct'e in dat gewest in de maanden der grootste productie. Voorts werd vastgesteld de balans met de exploitatierekening over 1932. welke sluit met een batig saldo ad f. 14.332.64, waarvan f. 5276.51 werd verkregen uit in trest. De effectenrekening sloot met een koerswinst ad f. 15.602 50 (v. j verlies f. 13.377.57), welke winst werd geboekt op de rekening koersreserve effecten. Beslo ten werd. van het batig saldo der exploi tatierekening ruim f.10 000 te bestemmen voor restitutie aan de kaascontrolestations en de rest toe te voegen aan het reserve fonds. De begrooting voor 1933. welke geba seerd is op een omzet van 25 millioen merken voor lvet-volvette kaas en 7 mil lioen merken voor volvettp kaas. sluit met een eindcijfer van f.76 500 Op salarissen en loonen is een korting van 10"/o toege past BINNENLAND Ons parlementair overzicht. (4e Blad). Dalende werkloosheid. (Binnenland, 3e Blad). Vliegtuig bij Venlo omlaag gestort; drie personen gewond. (Gemengd, 3e Blad). Smokkelaar bij Baarle Nassau doodge schoten. (Gemengd, 3e Blad). Ernstig auto-ongeluk bij Goor; één doode en één zwaar gewonde. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. Ook Beieren onder de fascistische macht gebracht. Zuid-Duitschland doet een be roep op het Staatsgerechtshof. (le Blad). De Engeische ministers te Parijs. (Bui tenland, 3e Blad). Een scherpe nota van Peru aan dett Volkenbondsraad. (Buitenl. 3e Blad). De Oostenrijksche Nationale Vergade ring weer bijeengeroepen. (Buitenl. 3e BI.). Het Amerik. Congres geeft Roosevelt de gevraagde volmachten. (Buitenl. 3e Blad en Tel. le Blad). RECLAME. 7 uur af op korte golf 7001 HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: G. Kuperus, Hoogewoerd 12, Leiden; wijnhandel Bijvoeging uitgeoefend be drijf fabriek van limonadesiropen; en een advocaatfabriek onder den naam ,De Leghorn". Op Woensdagavond 15 Maart a.s. spreekt in het groot auditorium der Rijks universiteit alhier op uitnoodiging van „Sanctus Augustinus" prof. dr. Dietrich von Hildebrand. hoogleeraar in de Philoso phic te München met als onderwerp ,Er- kenntniss und Gesamteinstellung des Menschen". Moge de titel algemeen klinken, het on derwerp zal hoofdzakelijk gaan over het idee „Universitas Catholica". waarover prof. Hildebrand oo het XI Pax Romana Congres te Freibourgh een inleiding hield en waarover hii o.m, sch'-eef in een nasu't- gekomen boek bii bet IS S Comité te Ge- nève The Universitv in a changing world" Deze voordracht is een deel en het beianeriikste van de viering van het achtste lustrum van „S. Augustinus" op 6, 7 en 8 Mei a.s. De Vereeniging tot bevordering der belangen van Siechthoorenden verzoekt ons er -de aandacht op te vestigen dat de trekkingslijst van de od 27 Febr 11. gehou den verloting in het dagblad van 2 Maart was afgedrukt. Priizen kunnen tot uiterlijk 14 Maart worden afgehaald aan De Regen boog, Breestraat 159. Bij de politie is een onbeheerd gevon den rijwiel te bevragen. Heden is het nieuwe, modern inge richte en ruime filiaal geopend aan de Breestraat 143 van de Velo-waschmachine maatschappij dat tot nu toe aan het be gin dier straat gevestigd was. Men herinnert zich, dat het filiaal aan vankelijk in de Nieuwstraat was gevestigd; een groote vooruitgang onder de stuwen de leiding van den heer J. Hazevoet valt wel te constateeren. De oppervlakte is nu alweer 4 maal zoo groot als in het perceel Breestraat 33. Behalve de alom zoo uitstekend gere nommeerde waschmachines worden haar den, kachels, meubelen en naaimachines verkocht, tenyijl in het bijzonder ook de roestvrije aluminium-wringers de aan dacht trekken. De meubelen zijn teak hout, evenals de lambriseering van den nieuwen winkel, volgens ontwerp van den heer Hazevoet. Alles Nederlandsch fabrikaat! Een en ander maakt een voortreffelijken indruk W. van W te L. Niet het koopen, doch uitsluitend de verkoop van Sweepstake- loten is verboden. Wanneer u dus meent bedrogen te zijn, kunt u daarvan aangifte doen bij de politie.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1