LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 9 Maart l<ftj UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. AALSMEER. De Tuinbouw. Alhier vergaderde de afdeeling van de Kon. Ned. MIJ. voor Tuinbouw en Plant kunde in „De Oude Veiling". De voorzitter, de heer Q. Oud, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bUzonder den heer P. W. van Nunen. technisch ambte naar bij het Rijksinstituut voor Brand- stoffeneconomle. die zich disponibel had gesteld om eventueel te stellen vragen op het gebied van verwarming te beant woorden. De w.n. secretaris, de heer W. Maarse Kzn., las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. In verband met de collectieve inzending bloemen op de Gentsche Floraliën deelde de voorzitter mede, dat door de kweekers uitstekende seringenstruiken zijn beschik baar gesteld om te forceeren. Soreker wilde daarin een veelbelovend begin zien voor deze onderneming. Hij bracht den kweekers daarvoor dank. Van de Nederl. Lathyrus-Vereeniging was een verzoek ingekomen, om in samen werking met de afdeeling der Maat- sehapoij de lathvrustentoonstelling dit jaar te Aalsmeer te houden. Nadat door den voorzitter het betreffend verzoek was toegelicht en meegedeeld had, dat er heel geringe geldelijke ris'co voor de afdeeling aan verbonden zou zltn. werd in Drlncioe tot medewerking besloten. De tentoonstelling wordt dan gehouden in ..De Oude Veiling" welke bereids daarvoor werd disbonlbel gesteld en wel oo 7. 8 en 9 Juli as De laatste dag, een Zondag, zal de expositie alléén des namiddags toegsn- kelllk zijn. Hierna werden de Ingezonden bloemen gekeurd door een commissie, be staeode nit de heeren J. v. Zilverden Jzn., C. Tas Gzn. en D. van Leeuwen Wzn. Er waren dezen avond schitterende inzen dingen rozen, seringen in variëteiten en lathvrus. Door Ir Koeman werd gede monstreerd een annaraat. om eoierrineen te febriceeren. E°o Draktisch toestel, waardoor het moveliik is. on eenvoudige, snelle wlize anierringen zeer goedkoon te fabrlceeren Daarna was er eeleeenheid om met den heer van Nunen van gedach ten te wisselen over alles wat verwarming en brandstoffen hetrof. Hiervan werd een zeer druk gebruik gemaakt, waarbij den kweekers menigen nuttigen wenk werd ge»even. De voorzitter dankte den heer v. Nunen. mede in verband met d°n door hem hier geleidden cursus voor het leerzaam onder richt waarvan veel nuttig effect in de prsktiik mocht, verwacht worden Nadat nog een tweetal vragen over carhohneum, besonlting en vaklitteratuur waren beant woord. sloot de voorzitter met een dank woord de goed bezochte vergadering. HAARLEMMERMEER. In den val geloopen. Gisternacht werd door de politie een wielrijder aangehouden, die zonder licht reed. Terwijl de politie hem „op de bon" zette, meende zij in den man te herken nen een der vermoedeliike daders van in deze gemeente gepleegde kiDpendiefstal- len en goed te doen hem niet direct te laten wegrijden. Te Hoofddorp is opgericht een arbei ders gemengde zangvereeniging. Aan deze vereeniging. die is aangesloten bij den Nederlandschen Bond, is de naam gegeven van „Ciescendo". Aanbesteding. De bouw van een nieuwe pastorie naast de Geref. Kerk aan het Marktplein te Hoofddorp (architect de heer C. van Damme), is gegund als volgt: Perceel 1 metselwerk, aan de firma Gebrs. v. Vliet te Aarlanderveen voor f. 3080: Perc. n timmerwerk aan Gebrs. Overbeek te Hoofddorn voor f. 2584: Perc. m lood- en zinkwerk, aan C. van Langemaat te Aalsmeer voor f. 540; Perc. IV. schilder werk. aan H. Korringa te Hoofddorp voor f. 580- Geruild! De heer B. beging de onvoorzichtigheid zijn fonkelnieuw rijwiel onbeheerd tegen een gebouw aan den Hoofdweg alhier te laten staan. Toen hij weer wilde wegriiden kwam hij tot de onaangename ontdekking dat zijn rijwiel verdwenen was en voor een oude verroeste fiets had plaats gemaakt. Bevorderd te Amsterdam tot arts de heer M Sepers te Haarlemmermeer. HILLEGOM. A'.hier ziin de ou-'e tramlo'omotieven van de N.Z H.T. Leiden-Haariem verko:ht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering A.R. Propagandaclub. Gisteravond hield de AH. Propaganda club „Groen van Prinsterer" een leden vergadering in de zaal achter de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer J. de Kreek, opende de vergadering door te laten zin gen Ps. 68 18, waarna hij voorging in gebed. Gelezen werd 2 Sam. 10 614, naar aanleiding waarvan een openings woord werd gesproken. Opgewekt werd te strijden voor de AH. beginselen en de AH. Partij en daardoor en daarin te dienen de zaak des Heeren. Hierna verkreeg de secretaris, de heet H. Noort, gelegenheid de notulen te lezen van de vorige vergadering, die onveran derd werden vastgesteld. Hierna verkreeg de heer P. Slingerland het woord voor zijn onderwerp: „De houding van de A.R. Partij ten opzichte van den Volkenbond" Op duideliike en heldere wijze werden door spr. een viertal punten uitgewerkt: le. De aanleiding tot het ontstaan van den Vol kenbond; 2e. wat hij bedoelt; 3e. de vruch ten, die er van verwacht mogen worden; 4e. onze houding tegenover den Bond Hoewel de bereikte resultaten nog sober zijn en het werk weinig bekend en bemind, is het toch onze roeping dit werk met al onze kracht te steunen, al zal het zaak zijn onze verwachtingen niet te hoog te spannen. Een hartelijk anplaus beloonde spr. voor zijn van veel studie getuigende inleiding. Een uitgebreide bespreking volgde, waarbij ook de kwestie China- Japan aan de orde kwam. De voorzitter dankte allen, die aan het welslagen van dezen avond hadden mede gewerkt. De heer P. Slingerland ging voor in dankgebed. Donderdag 16 Maart, des namiddags om half drie, zal er in het voormalig ge meentehuls gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccinatie of revaceinatle. KATWIJK AAN ZEE. NATIONALE BOEREN-, TUINDERS- EN MIDDENSTANDSPARTIJ. „De Boeren en de Verkiezingen" In de Gemeentezaal hie'.d de heer J, J. L. van Zuylen uit Den Haag, die door bovengenoemde partij in enkele kies districten candidaat ges e'.d is voor de Tweede Kamer een verkiezingsrede over het onderwerp: „De Boeren en de Ver kiezingen' Spr. verklaarde alle eerst den naam van deze partij en s'.elde voor oogen wier belangen zij wil vertegenwoordigen. Ver volgens zet.e hij hel ontstaan dezer partij uiteen, die een fusie is van den P.atle- landersbond en het Groene Front Zij heelt \cerlei bezwaren tegen de gevolgde politiek van de tegenwoordige re .ee ing. Allen gevoelen den nood van den crisis tijd, maar de bestrijding had ge'iee' an ers kunnen gaan. Er zijn bezwaren in te b en- gen zoowel tegen de linksehe a's te en de rerh scire partijen. Bj hen I e ben ze r de belangen van hel p at'e and ;en achter gestaan. Tot nu toe heeft de heer Braat als éénling deze voor-es aan. Hoewel andere partijen ook boerenvertegenwoor- digers he'-ben, s aan deze onder den dw ang dien de fractie u'toelent, waarvan spr. voorbeelden gaf. Waar een groot pe cen- tage van de bevolking van den landbouw bestaat, is het wensche Ijk dat de l eer Braat bij indiening van moties en b'i we s- vojrst en on'erst;uning \an parij-enoo- ten ondervindt Ons wordt voorgehouden dat wij te ma erialistisch zijn. Dot is niet juist Onze strijd gaat ook voor vrijheid en recht. Dank zij de crisis heeft de regeering maatregelen genomen, die de vriiheid beknotten. Het is noodig dat de regeering dikwlj'.s maatregelen neemt, maar spr. vindt, dat zij daarvan misbruik maakt, waardojr de boer niet da-V ijk geholpen wordt Past de boer ze niet toe, dan dreigt hein de gevangenis. Ook het recht wordt door de regeering aangetast. Spr. denkt aan de socia'e lasten welke aan de onbescherm 'e bedrijven worden oppe e^d; daar e en- over stelde hij de bescl.ermde bedrijven. Er gebeuren gruv.e ijke onre ht.aarr'ire dingen. Geldt wordt weggesmeten aan groepen, die het niet noodig i e' ben. Breed voerig bes' rak hij de cumu'a ie van func ties, wachtgelden en pensioenen. Voorls wees spr. er op, dat bij de vluchten van de K.L M. naar Indie op eiken tocht per week f.2200 a f.25011 mget worden toege legd, een luxe. die het veel grootere Engeland zi:h niet kan vero r o en. Larin de groote banken en de particu ieren. die van deze iuchfnost profitenren zelf de kosten te'alèn. Behande'd werd de inpol dering van de Zuiderzee. Voorls had spr. bezwaar te-en de ambtenarij, vo ral in Den Haag. Onze partij meent, dat in dat a'Ies verandering moe' koven. S r. de kt aan de woorden van Pau us: wanne r in de maatschappij één lid lijdt, dan lijden allen. Spr. wees op het be'ang van den komenden s emtusstrijd. Van het patL- land is a'tljd een friss-he gedachte ge komen: daar href' steeds het re-ond ver- s'and erhrers h'. S r. vermoedt, dat uit de Chr. Hist, en A.R. kringen veel stommen aan onze partij zullen verforen gaan. daar voor velen de ooren ooen gaan. Wij ziin een partij van boeren, tuinder; en midd n- standers. Gaat het den cers'en goed, dan profiteeren de laatste er ook van. Dat zouden de winkeliers kunnen geuigen! Nog wees sur. op de belemmeringen, die door het buitenland onzen handel in den weg worden ge'egd en haalde sterke voor beelden van „dumring" aan. H i be r.urde het, dat er geen apart ministerie van Landbouw is; op adviezen van anderen moet worJen af e-aan. S r eindi de zijn rede mei een propagandist sh woord. Na gedach'.enwisse'ing o'gde s.u tlng. Jaarvergadering Ger. Jongelingsver. De Heere is onze Banier". De 15de jaarvergadering dezer vereeni ging werd in het gebouw „Irene" gehou den. Na opening met het zingen van Ps. 36: 2 en gebed las de eere-voorzitter ds. H. Ph. Ingwersen een gedeelte uit Exodus 4, waaruit ontleend is de zinspreuk van deze vereeniging „De Heere is onze banier". De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden voorgelezen, waar uit bleek, dat het ledenaantal klom van 24 op 28. Na het zingen van een couplet van het bondslied werd door A Kleinhout het Bijbelsch onderwerp behandeld: „Jona", hoofdstuk 1, waarop een geanimeerde ge- dachtenwissellng volgde. Hierna vergastte het echtpaar Ingwer sen de aanwezigen op het zingen van een Duitsch lied, waarbij de schoone stem van mevr. Ingwersen zich paarde aan 'n hel dere bas van ds. Ingwersen, terwijl mevr. Ingwersen daarbij begeleidde op de piano. Vervolgens werden door D. M. Parlevliet en A. van Zuilen eenige ernstige en lui mige stukken voorgedragen. Door vele ver- eenlgingen uit den omtrek werd de ver eeniging geluk gewenscht, benevens door den heer A. den Dikken namens de A.R. Kiesvereeniging en door den heer J. Vink namens den Chr. Besturenbond. Door de leden der vereeniging Bandiiga, Ingwersen, Parlevliet, Buijs en van Hulzen werden nu vaardige bewijzen van de improvisatiekunst gegeven. Dit werd ge volgd door een verklaring van art. 1 van de AH. beginselen (AH. of C.H.) door J. Vierbergen, afgewisseld met voordrachten, komische en tragische door Kleinhout, Dijkhuizen en Diepenhorst. Door J. v. Hul zen werd nog een vrij onderwerp behan deld. Het laatst volgde een samenspraak, uitgevoerd door 9 leden der vereeniging Genoegelijk werd de avond doorgebracht onder de aangename leiding van ds. Ing wersen, die de voortreffelijke gave bezit om gezellig met de Jongelui om te gaan. Een collecte bracht op f. 19.20. waarvan de helft aan het orgelfonds ten goede kwam. Als bewijs van erkentelijkheid werd aan mevr. Ingwersen een prachtigen mand met fruit aangeboden voor de wijze waar op zij de vergaderingen der jongelui weet te veraangenamen. Met woorden van dank en een kort slui tingswoord van ds. Ingwersen werd met het zingen van het „Avondlied" en dank zegging gesloten. Wegens de verbreeding van den straatweg is in Duinoord een aanvang gemaakt met het rooien van de langs het fietspad staande boomen. Het is wel Jam mer, dat voor het verkeer geofferd moet worden o LISSE. R.K. Bouwvakarbeiders. Alhier werd in don R.K. Volksbond de jaarvergadering gehouden van den R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jozef"Deze vergadering was druk bezocht. Besloten werd dit jaar geen feestavond te houden gezien den cri'ieken toestand van da kas. Van de rondvraag werd door enke en ge bruik gemaakt, waarna de vergadering met gebed gesloten werd. Jaarfeest „De Zonzoeksters". De Ned. Herv. Meisjesvereeniging „De Zonzoeksters" hield haar eerste jaarfeest in gebouw „Reh.bpth". Ni het zingen van een Psalm en gered sprak de presidente, mevr. Tichelaar-Winkel een welkomstwoord en droeg toen de leiding over aan ds. Tichelaar. Deze wees op het verband met de Hervormde Gemeente, waarvan het zegel met het opschrift „Wij zoeken de Zon' geïnspireerd heeft tot de naam der vereeniging. Na een bijbelsch ops'el volgde een jaar verslag met gezongen refrein, w aai uit bleek, dat de vereeniging bij da opr ch.lng om het groote aantal loken gespli st in een afdeeling oudere- en een aideeling jongere meis'es, een jaar van veel bloei en zegen doormaakte. Toespraken werden gehouden door af gevaardigden van Warmond namens den Ring, door den voorzitter van „Obadja" en door mevr. dr. de Graaf, die vroeger leidster was yan een Meisjesvcrezniring alhier. Een keurig aangekl ei su.je, vocr- stellend de komst van de Lenle en twee tableaux vulden hei tweede gedeelte, terwijl na de 2e pauze bet keurig gespreide sluk.e „de mechanische dienstbode' <ie lachspie ren losmaakte. Het s'ot werd gevormd door een tableau „de Zonzoeksters w'aer aan alle leden der vereeniging deelnamen. Aan het eind bracht de leider van dezen avond dank voor de medewerking, die van alle kanten zoo spontaan werd ver leend. Na het zingen van den Avondzang ging men wel voldaan huiswaar.s. 1 Op verzoek van de werkloozen zal de heer J. Noorlandt alhier, op Dinsdag a s. om 2 uur in gebouw „De Vereeniging' een lezing houden over het onderwerp: „De socia'e vercekerings velten en de voor deden, die zij den arbeiders beden''. Er zal gelegenheid tot vragenstellen zijn. OEGSTGEEST. Opening der Zendingstentoonstelllng. Gistermiddag had in de Rehoboth-kapel aan de Willem de" ZWijgerlaan de officieele opening plaats van de Zendingstentoon stelling, uitgaande van het Zendings bureau van Geref. Kerken. Wij merkten o.m. op de heeren: cis. J. Rauws van de Ned. Zendingsschool, ds. Broekstra, Ger. pred. van Rijnsburg, deputaten van het Zendingsbureau van Ger. Kerken, ds. Eringa, Geref. pred., mevr. de wed. ds. De Bruyn en mej. Hemmes, met verjof j hier te lande. Omstreeks drie uur, toen alle genoodig- den bijeen waren, verzocht de voorzitter van de zendingscommissie der Geref. Kerk alhier de aanwezigen te zingen Ps. 89 7; hij ging daarna voor ln gebed en las voor Ps. 2 en sprak een kort inleidend woord, waarbij hij den wensch uitsprak dat door middel van deze tentoonstelling de liefde voor de zending moge worden aangewak kerd bij de gemeenteleden. Met enkele toepasselijke woorden verklaarde ds. Broekstra daarna de tentoonstelling voor geopend en werd men in de gelegenheid gesteld tot theedrinken in de gezellig in gerichte theesaion. Vervolgens sorak zen deling Lok, met verlof hier te lande, die opmerkte, dat door de medische zending een zeer groote toenadering is verkregen met de inlanders. Daarna sprak ds. Rauws, die oan. op merkte dat de liefde voor de zending ln het buitenland meer en meer toeneemt, waar tegenover staat dat door den nood der tijden de arbeid aan Gods Koninkrijk in ons land afneemt. Hij sloot hierop de samenkomst met gebed. De tentoonstelling ziet er keurig uit en is tot in allen bijzonderheden gemakkelijk te bezichtigen. Er zijn tal van prachtige voorwerpen te samen gebracht, waarvan aan bezoekers door den heer Lok een na dere verklaring wordt gegeven. Een bezoek is in alle opzichten aan te bevelen. Auto-ongeluk. Alhier is een Rockne-auto van en be stuurd door C. W. v. d. B. wonende te Schevenlngen nabij de smederij van den heer Nouwens op den Rijksstraatweg met groote snelheid in de tramrails gereden en over den kop geslagen. De heer v. d. B. kwam er met een lichte schouderwond af, terwijl de carrosserie van de auto geheel vernield werd. Door de firma van den Ameele is de auto weggehaald en naar de garage vervoerd. Bij de winkelierster N. is een valsche rijksdaalder in betaling gegeven. Deze Is bij de politie gedeponeerd. Men zij op zijn hoede! Door W. B. werd bij de politie aan gifte gedaan, dat van een auto, welke langs den weg stil stond een hoeveelheid bloemen is ontvreemd. Een onderzoek wordt ingesteld. RIJNSBURG. AFSCHEID VAN Ds. J. DE WAARD. Een treffende ure. Na een bijna zevenjarige ambtsvervul ling, heeft ds. J. de Waard, Geref. predi kant- ln de kerk aan het Rapenburg, zijn afscheidspredikatie gehouden, voor zijn vertrek naar Kampen. Niet alleen wilden, zooals begrijpelijk ts, de gemeenteleden niet verzuimen dezen afscheidsdienst van den beminden predikant bij" te wonen, maar ook van andere richting was de be langstelling buitengewoon groot, terwijl tevens vele afgevaardigden van den Clas sis Lelden, van kerken uit naburige ge meenten, van andere kerkgenootschappen en belangstellenden van elders dezen dienst bijwoonden, waarom buitengewone maatregelen waren getroffen om allen een plaats te verschaffen. Dank zij een uitstekende regeling, is men daarin won- dergoed geslaagd. Het samenzijn werd aangevangen met het zingen van Psalm 119 vrs. 65, waarna ds. J. de Waard eerst uit de Schrift voor las uit den 2den brief van den Apostel Paulus aan Timotheus, hoofdstuk II, de verzen 1 tot en met 12, en daarna voor ging ln gebed. De gemeente zong Psalm 98 vrs 7 en 8, waarna ds. de Waard zijn predikatie hield. Als tekst en alschelds- boodschap had spr. gekozen 2 Timotheus 2, het laatste gedeelte van het 9de vers: „Maar het woord Gods Is niet gebonden." Spr. wees er op- dat deze brieven, met de brieven aan Titus, ook wel de „pas torale brieven" genoemd worden, en door hem, voor het afscheid, deze tekst was ge kozen, omdat wellicht geen betere tekst te vinden is, die zóó goed het Woord Gods weet te verbinden aan den ambtsdrager. In een weldoorwrochte rede zette spr. uiteen, dat reeds de invloed van de men- schelijke woorden groot is en niet of moei lijk ongedaan gemaakt kan worden, maar daarnaast Gods woord geheel ongebonden is, nimmer aan banden gelegd kan wor den en ook nimmer een band erkennen zal, maar Satan's woorden in banden zal leggen. Nadat de gemeente als tusschenzang had gezongen Psalm 45 vrs. 2, kwam spr. aan het tweede deel van zijn predikatie, daarbij behandelende: „De plaats van die gedachte in Paulus rede-beleld." Aan de hand van de onmiddellijk aan de tekst woorden voorafgaande verzen, zette spr. uitvoerig uiteen, dat het doel van Paulus woorden was, een opwekking van Timo theus, om de continuïteit, de regelmatige opvolging van de leer, te verzorgen. Na beëindiging van de predikatie richtte spr. woorden van afscheid tot den Ker- keraad- ln het bijzonder tot den achter- blijvenden predikant, ds. E. H. Broekstra, waarmede spr. niet alleen met collegiale- maar ook met vriendschapsbanden ge bonden is. De overeenstemming ln gedach ten en de immer goede verstandhouding was zoo groot, dat die naar bulten opviel. Wèl heeft eens dr. J. H. Gunning eigens gezegd, dat dit van predikanten op één standplaats alleen gezegd kan worden, als beide engelen zijn of sukkels, hier kon dit toch gezegd worden, al waren belden zeer zeker geen engelen en naar spr. met gepast zelfrespect kon opmerken, óók geen sukkels Aangenaam deed het spr. aan, ook de overheid, vertegenwoordigd door den bur gemeester en wethouder Schoneveld te mogen toespreken, niet alleen als over heid, maar ook als mede-christenen. Na woorden van afscheid tot de verte genwoordigers van den classis Leiden, richtte spr. zich tot de gemeente. Slechts noode gaat spr. heen van deze gemeente, waarmede vele banden hem binden. Geen tekortkomingen van haar, geen negatieve ledenen doen hem naar Kampen gaan. maar alleen de positieve reden, dat daar zijn toekomstig arbeidsveld ligt. Hierna sprak ds. Broekstra eenige af scheidswoorden. In de eerste plaats na mens hemzelf, wijzende op de steeds goede verstandhouding en de gaven, door God aan ds. de Waard geschonken. Ook mevr. ae Waard dankte spr. Dikwijls wordt ver geten, hoeveel van de vrouw van den pre dikant gevergd wordt, hoe deze vaak we ken aaneen haar man 's avonds moet mis sen wegens ambtsbezigheden. Spr. weet, dat mevr. de Waard dit met liefde voor Gods koninkrijk heeft gedragen, maar brengt haar daarvoor namens de gemeente dank. Ook namens den kerkeraad richtte spr. woorden van dank tot den schelden den leeraar, wien hierop op sor.'s verzoek, staande werd toegezongen: „De Heer zal U steeds gadeslaan." Namens de Classis Lelden sprak ver volgens ds. Bouwman, uit Leiden, met dr. Meijering van Katwijk a.d. R., afgevaardigd Deze gewaagde waardeerend van den ar beid van ds. de Waard in de classisverga- deringen. schilderde hem als iemand, die men steeds bereid vond een hem opgedra gen taak te aanvaarden, en zeide dat zijn woorden waren, als van zijn robuste ge stalte verwacht mocht worden: „als in marmer gehouwen", maar dat hij daarbij heeft een zacht en licht ontvankelijk ge moed. Nadat ds. de Waard hierop het dankge bed had uitgesproken- werd als nazang gezongen Psalm 48 vrs. 6, waarna door de gemeente nog spontaan werd gezongen „Dat 's Heeren zegen op U daal," Van de geboden gelegenheid alsnog met een handdruk in het kerkgebouw afscheid te nemen van mevr. en ds. de Waard, werd vervolgens door zeer velen gebruik gemaakt, Tegen J. de B. alhier is proces-ver baal opgemaakt, wegens het hebben van een clandestiene aansluiting op de Radio centrale. Bij Kon Besluit is de aan de Orde van Oranje Nassau verbonden eere medaille in brons toegekend aan den heer J. de Koning, bloemistknecht ln dienst bij de familie Zandbergen alhier. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Kwestie over een telefoonpaal - De doortrekking van de Julianalaan - De steun aan de kleine kweekers. In de gistermiddag gehouden vergade ring waren de heeren v. Zonneveld en A. Warnaar wegens verblijf in het buiten land afwezig. Na opening werden de notulen goedge keurd. Onder de ingekomen stukken was een adres van de vereenlgingen van ver gunninghouders om verlenging van het sluitingsuur (Dit adres is reeds ln zijn ge heel in dit blad opgenomen). De voorzitter deelde mede, dat over deze zaak met de burgemeesters uit den omtrek een confe rentie zal worden gehouden. De zaak zal dus ln een volgende vergadering opnieuw aan de orde komen. Nabij de Oude Haven heeft een ijzeren telefoonpaal gestaan op betonnen voet De aannemer, die de paal verwijderd heeft, moet ook het beton verwijëleren, doch dit is een werk, dat niet meevalt; althans I HEDEN: Ambachtsschool: Alg ledenverga4(tj. 8 uur nam. van het Leger d Marekerk: Dienst Heils. 7i/t uur nam. Sadszaal: Residentie-orkest Soli pianist Allexandre Unlnsky; 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomst te uur nam. Katwij k-aan-Zee (Oemeentezaal H.G.S. Spr. de heer Peereboom. 7»/i u. Oegstgeest (Rehoboth 1Zending tentoonstelling 2—5 en 7—10 uur nam Vrijdag. Nutszaal: Uitvoering Zangschool me van Leeuwende Paauw; 8 uur nam. Oegstgeest (RehobothZending tentoonstelling 25 en 7—10 uur nam. Rijnsburg (Zaal Weeshuls): H.O. Spr. de heer Peereboom. 7 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: L.P. V. „Leeuwkengroej Revue „Daar moet het heen". 8 uur naj nu BlOSCOrEN. Casino-Bioscoon Hoogewoerd. 8 u. nan „Gevaren der Samenleving". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. nam „Dappere Tom". Zaterdag nam 2 u., Zondag nam. 2 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg 8 uur nang „Strlch durch die Rechnung". Woensdag en Zaterdag nam 2 01 Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat. 8 u. nan ,Het teeken des Krulses" Woensdag en Zaterdag nam. 2 ugKit, Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Gen» kundeConsultatiebureau voor moeuüi i* kinderen. Halftwee tot 3 uur nam inéi 11 tlng tegen diphterle 4—5 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve C neeskunde. Consultatiebureau voor AU holisten. 7—10 uur nam. 9 He De avond-, nacht- en Zondagsdlei der apotheken wordt van Maandag 6 en met Zondag 12 Maart a.s. waargenon door apotheek: W. Pelle, Kort-Rapenb» 12. telef. 594. de ie hij heeft er niet opgerekend. Daar voet nu reeds tot 1.60 Meter onder di grond verwijderd is, vraagt hij aan 1 raad de rest te mogen laten zitten, voorstel van den heer v. Breda wordt sloten de beslissing over te laten aan en Weth. Volgt vaststelling voorschotten voor 19 aan de besturen van Bijzondere Schol: Aanvrage goedkeuring verlenging hm prijsverlaging gemeentewoningen aanvrage wordt goedgekeurd. Doortrekking Julianalaan. - De voon ter deelt mede, dat de firma Van Zom veld en Co. bezig is een straat aan legegen van het gebouw der Prot. Zieke verpleging tot de Julianalaan. B. en W. vragen nu ook de Julianalü naar dien nieuwen weg door te trekka Het plan is het werk te doen uitvoen naar behoefte. Voorloopig kan vobtu worden met ophooging. De heer Sneelman vraagt of er een grooting is. Op het ontkennende antwooi van den voorzitter zegt de heer Speelma dat veel gemakkelijker is ja of neen zeggen als men de kosten weet. Hij erte dat het hier een gemeentebelang is. De heer v. Breda merkt op, dat de aai gelanden er belang bij hebben; die s in de eerste plaats aangewezen de stra in orde te maken. Ook hij wenscht eer de kosten te vernemen en wil een 0» lijnd plan. I De voorzitter: „De grond noodig voon doortrekking is gemeente-eigendom; er dus verschil met andere straten. Het niet de bedoeling de straat geheel al werken. De heer Blsschops vraagt of niet mogelijk is aangelanden, bij verkoo als bouwterrein te laten bijdragen? Weth. Warnaar is van meening, dat hier A gezegd wordt vooor het zand, ook B voor de steenen moet volgen, opa: men niet een toestand krijgt als bi) Herv. School. Het is daar wel een ideal speelplaats, doch minder gewenscht. discussie wordt besloten eerst een ting te ontwerpen. Volgt het onderwerp steun aan kweekers. Alvorens dit punt in gehei» zitting te behandelen, deelt de vooraf mede, dat Ged. Staten eenige bedenkinr hebben; zij verwijzen naar het besluit 1 Noorchvijkerhout. Men had het ontwd besluit van Noordwij kerhout, doch o» gebleken, dat er later Iets ln gewijzigd" Besloten wordt ook deze wijzigingen te brengen. Tijdens de rondvraag zegt de heer man, dat het Crisis-Comité het plan bef de steunregeling op 20 April stOD te zet» Er is nog in kas f. 130, nog noodig is ecni f. 1700. Hij heeft gehoord, dat de Aanei kleede Bloem een bate op zal leveren va f2500. Van dit bedrag vraagt hij 70'/«,33 kan de steun doorgaan. De voorzitter zegt, dat het bedrag bei niet bekend is, doch men zal het verzc besDreken. De heer v. Breda wil de commissie zaak rustig laten afrekenen en wensen dat de gemeente de gelden voorsch De heer SDeelman wijst op den ge»3»,, lijken hoek KerklaanHoofdstraat en >1 een uitrlj-verbod. De voorzitter: die im paling was er, doch is ingetrokken. Besloten wordt het uitrljverbod weer 1 te stellen. Dit zal gelden voor ifl a en motorrijtuigen. Nadat de beer 1 Breda eenige wenschen inzake v00"h3ij tjes aan den Menneweg naar Tor£!L<,lv gebracht, die B. en W. zullen overeep- werd overgegaan tot. geheime zltuns verdere behandeling van het punt- 1 aan kleine kweekers. De lente nadert! Terwijl de bollenvelden van hun ^.0[>re dek ontdaatf worden en reeds een. 1 tint aannemen, is gisteren een jn lentebode gearriveerd, ,nl. de of"^i het park „Rusthoff". Hij kwam i later dan verleden jaar. jj

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6