ISCH DAGBLAD Eerste Blad Donderdag 9 Maart 1933 WEERBERICHT. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité BEURSOVERZiCHT. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. Barometerstand. [itenniddag 3 uur: 772. iemniddag 3 uur: 772. llelegrafiscu weerbericht. gedeeld door het Kon Ned. Meterorol. Instituut te De Blldt logste stand 777.1 te Frankfort. Igste stand 735.7 te Isafjord. wachtlng tot den avond van 10 it: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke [Zuidelijke wind. Nevelig tot zwaar lit of betrokken. Weinig of geen Weinig verandering m tempera- f[behoudens des ochtends iets zachter. j1tenlandsch weerbericht. Kon Ned Meteorol inst te Oe Bildt j algenieene stijging van den lucht- kwam gisteren tot een einde. Het hm van het groote gebied van hooien [druk ligt thans over Duitsch'and. In [Noord-Westen daalde de luchtdruk invloed der diepe depressie in het ten waarvan een kern gisleren over Ld trok. Het gebied van lagen lucht- over den Oceaan vertoonde minder l minima en s heen bij langzame ver sing naar het Noord-Oos.en ge.eidelijk vullen. dit oogenblik stijgt de baronieier IJsland snel; aldaar, evenals op de fcr werd het weder zeer zacht. In Ld viel zware rejen, op het vaste- [«orden sle. hIs onbeduidende hoeveei- gemeld. lorloopig zal in onze omgeving het pi van hoogen luchtdruk het weer tn beheerschen met mist in den nacht rierdag zacht weer, echter met lang hand toenemende bewolking. luchttemperatuur. sar voorm. 6 gr. C. (43 gr. F.), nu 'smidd.: 11 gr. C. (52 gr. F.), sur nam.: 11 gr. C. (52 gr. F.). igivatertijden te katwijk zee. Voor Vrijdag. Ie 12 u. 23 min.; a.m. te 12 u. 54 min. 'UCHl OP VOOR FIETSERS e.a. kinderdag: 6.23 n.m. tot 5.57 v.m. mans- op- en ondergang. kirt: onder: 5 u. 43; op: 14 u. 39. |1e bankcrisis in amerika. W-YORK, 9 Maart (Reuter) De Fe ll Reserve Board heeft de Federal Re- k Banken opdracht gegeven een lijst |(t namen van de personen in te dle- sedert 1 Februari goud hebben nagd en dit op 13 Maart nog niet 1» teruggestort. Men neemt aan, dat UMaart belasting zal worden geheven opgepotte goud en dat de namen Mceerd zullen worden. De Federal "e Bank of Chicago deelde mede, dat ersono kort geleden een half millioen t aan goud heeft opgenomen. ISHINGTON, 9 Maart (Reuter). - Na tonferentie van eenlge uren met de "i van het Congres verklaarde Roo- Uat hij verwacht, dat hedenmiddag, adellijk na het aannemen van de lp den nood-toestand, het bankbedrijf lorden hervat. .tel de deelnemers aan de conferen- kh niet uit willen laten over de bli jheden, verklaren zij toch. dat alge- lovereenstemming ls bereikt, j voornaamste doel is zoo spoedig tók zooveel mogelijk banken weer te [openen; men verwacht, dat eerst de Tale banken zullen openen, waarna 'atsbanken zullen volgen. De kern [le wet ligt in de expansie van de binnen de grenzen van de Federal he Acts. welke evenals de Glass Stea- pttten een wijziging behoeven. Het [lat senator Glass, die als een vurig Wander van inflatie bekend staat, de «Hen heeft goedgekeurd, werkt al- M gerusstellend. tóHlNGTON, 9 Maart (V.-D.) In Sod met de Amerikaansche bankcri- pordt in welingelichte kringen er op "*n, dat Roosevelt nog voor zijn «aanvaarding het aftreden van Mit- t den president van de National City Sol New York, een der grootste bank- lUpgen ter wereld, had bewerkstelligd !®en een commissie van onderzoek 'an schandalen en ongeoorloofde cpken die onder leiding van Mitchell [de betrokken bank waren toegepast, [onthuld. dadelijk na zijn ambtsaanvaar- Roosevelt te kampen hebben ge net de tegenwerking der machtige van Wallstreet- die reeds bij fwpn van de bankcrisis noodgeld wil- htseven, voorts hadden voorgesteld S'"!aansche valuta te dekken door J«°oze bankactlva en tenslotte de f Padden gerekt. ®erjiwaardige bijzonderheid wordt ffi! de Amerikaansche vak- l™smgsleider William Green Roose- „10 vollen steun en medewerking "«gezegd. o TWAALF PERSONEN BU ^VERSCHUIVING GEDOOD. fes Maart (V.-D.) Uit Cusco KieSS? .1 dat tengevolge van een KÏÏ g van de Salvajinayac- Llmatambo twaalf personen Ho fterwÜ> een aantal huizen De aanverschulvlng werd tijd?001 de hevlge re8ens van den SCHEEPSBRANDEN. LE HAVRE, 9 Maart. (Reuter). Aan boord van het ln het dok liggende Fran- sche stoomschip „Cerguelen" is brand uit gebroken, welke na vier uur lnspannenden arbeid door de brandweer werd gebluscht. Vermoedelijk ls de brand ontstaan, door dat bij den arbeid met een laschapparaat een vonk is overgesprongen op eenige rol len touwwerk. BORDEAUX, 9 Maart. (Reuter) De rechter van instructie in de zaak van de „Atlantlque" zou een onderzoek instellen naar de mogelijkheid, dat een persoon, niet behoorende tot de bemanning bij een be zoek aan het schip te Paulllac kans zou hebben gezien in de hut waar de brand uitbrak en bom of een andere van een uurwerk voorziene helsche machine te plaatsen, die na het vertrek van het vaar tuig naar Havre den brand zou hebben veroorzaakt. het conflict in het verre oosten. MOEKDEN, 9 Maart. (V.D.) De bui tengewone Japansche gevolmachtigde in de Mandsjoerijsche hoofdstad Tsjang- tsjoen, generaal Moeto. heeft verklaard dat de bezetting van de provincie Jehol door het Japansche leger is voltooid. Ja pan verwacht thans een beslissende wen ding in de Chineesch-Japansche betrek kingen. De Chineesche regeering zal slechts verdere militaire maatregelen kun nen vermijden, wanneer zij met Japan onderhandelt en den status quo in Mand- sjoerüe erkent. Indien de Chineesche re geering het huidige oogenblik niet ge bruikt om onderhandelingen te openen, zullen verdere Japansche maatregelen in het Verre Oosten volgen. TOKIO. 9 Maart. (V.D.) De Japansche pers publiceert een bericht uit offlcieele bron, volgens hetwelk het Japansche leger voornemens zou zijn in geval van onlusten in Mongolië de geheele provincie Tsjahar te bezetten, teneinde de provincie Jehol, die aan Tsjahar grenst, te beveiligen. PEKING. 9 Maart (V.-D.) Maarschalk Tsjang Kai Sjek is gisteren te Peking aangekomen en had een langdurig onder houd met den juist afgetreden Maarschalk Tsjang Hsue Liang over den nieuwen toe stand. Hij zou pogingen in het werk heb ben gesteld om Tsjang Hsue Liang te be wegen zijn ontslag in te trekken, doch Tsjang Hsue Llang zou hebben verklaard dat hij slechts bereid is z'n functie weer te aanvaarden indien de Chineesche cen trale regeering te Nanking zijn leger in den strijd tegen de Japanners voldoende steunt en van de noodige uitrusting voor ziet. In politieke kringen te Peking hecht men aan deze bespreking groote beteeke- nis en men meent er ook het resultaat in te zien van den druk, die de Kanton-re geering op Tsjang Kai Sjek heeft uitge oefend om thans energiek in te grijpen en alles te geven in den oorlog tegen Japan. Reeds zou een divisie van Tsjang Kal Sjek op marsch zijn naar den Grooten Muur, om de troepen van Tsjang Hsue Liang te steunen. noodlottige brand. BOCHUM, 9 Maart (V.-D.) Heden morgen vroeg ontstond door onbekende oorzaak een groote brand in een woonhuis in de Ottostrasse in Lindendahihausen te Boschum. De bewoners werden in hun slaap verrast en konden zich niet tijdig in veiligheid brengen. Drie leden van een der gezinnen die in het huis wonen zijn aan de bekomen brandwonden of door rookvergiftiging reeds overleden, terwijl een dochtertje van hetzelfde gezin ernstig gewond naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Een man en een vrouw, die zich den weg zagen afgesneden, sprongen uit de ramen Terwijl de man vrij onge lukkig neerkwam en ernstig werd gewond kwam de vrouw er met lichte kwetsuren af. AMSTERDAM, 9 Maart. Gedrukte markt. Suikers en Koninklijke olie lager. Tabakken en Rubbers prijshou dend. Scheepvaarten en Mijnwaarden stil. Duitsche obligaties flauw. Amerikanen en Nederlandsche obligaties vast. De stemming was heden gedrukt bij overigens zeer kalmen handel. De tegen strijdige berichten uit de V. St. over de maatregelen die genomen zullen worden om de crisis te overwinnen, werken rem mend op de ondernemingslust. Men wenscht de officieele verklaringen af te wachten die heden zullen worden afge legd. Ontstemmend werken de Duitsche be richten omtrent moeilijkheden met de be sturen der Rijksbank en Berlijnsche beurs, die heden dan ook flauw was. Amsterdam toonde dan ook een uitgesproken neiging tot reactie. Van de Petroleumwaarden openden Koninklijke olies pl.m. 1 pet. hooger, doch in het verder verloop ging de winst en een deel van den koers verloren. Amerikanen goed prijshoudend. Van de Industrieelen waren zoowel Aku's als Philips en Unilevers aangeboden en de noteeringen waren dan ook algemeen wat lager. Suikers konden zich niet aan de alge nieene tendenz onttrekken. H.VA.'s zagen zich op lager niveau geplaatst. Rubbers waren flauwer, doch Tabakken goed ge disponeerd en trokken iets aan. Oude-Deli's stegen plm. 5 pet. Scheep vaarten en Mijnwaarden stil en weinig veranderd Amerikanen vast. De Neder landsche obligatie-markt verkeerde verder in herstel, speciaal de dollar-leeningen. Duitsche obligatie's flauw. WISSELKOERSEN. Engeland 8.62; Dultschland oos5; Frankrijk 9.79i/4; België 34.76; Zwitserland 48,—; Denemarken 38,50; Zweden 46,—; NoorwegeD 44 25. Prolongatie l'/iV», Hedenmorgen omstreeks 11 uur is de 19-jarige mlllciën H. r. van het 6de r. V. A. op de Borstelbrug van zijn paard gevallen en met het linkerbeen onder het paard terecht gekomen. Hij bekwam vermoedelijk eenige kneu zingen van dit lichaamdeel en werd door den Eerste-Hulpdienst naar het hospitaal overgebracht. algemeene nederlandsche bond van handels- en kantoor bedienden. Wij ontvingen het jaarverslag van „De Algemeene". Aan de verstrekte cijfers ont- leenen wij, dat de Algemeene per 1 Januari 1933 een ledental van 19.109 had, zijnde 6696 meer dan per 1 Januari 1931. Tevens blijkt dat de Algemeene 2726 reizigers onder zijn leden telt. Het eigenlijk bondsvermogen (zonder werkloozenkas) steeg in de twee jaren met f. 93.871,59. In totaal werd uit eigen kas sen aan de leden uitgekeerd bij werkloos heid, ziekte enz. 'n bedrag van f. 470.775,69. Het tweejaarlijksch congres van den Bond, waar dit verslag wordt behandeld, zal plaats vinden te Amsterdam op 27-28 Mei a.s. In Bellevue. -o- DE BEDREIGING VAN ONZEN EIEREXPORT. Vergadering van bedrijfspluimveehouders. De Nederlandsche Federatie van Ver- eenlgingen van Bedrijfspluimveehouders (N.P.F.) zal op Zaterdag 18 Maart a.s. te Utrecht haar algemeene voorjaarsverga dering houden. Op deze vergadering zal om aan de orde worden gesteld een bespreking over de buitengewoon ongunstige vooruitzich ten van de pluimveeteelt, welke, tenge volge van de moeilijkheden, die van Duit sche zijde aan onzen eieruitvoer in den weg gelegd dreigen te zullen worden, voor een debacle zou komen te staan Door de bedoelde maatregelen zou deze tak van het landbouwbedrijf, die tot dusverre speciaal voor vele kleine boeren nog vol doende inkomsten opleverde om tenminste het gebrek buiten de deur te houden, vrij wel vernietigd worden. Nederland was tot nog toe Duitsch- land's beste klant en het is te verwach ten, dat de pluimveehouders op boven genoemde vergadering groote ontstem ming aan den dag zullen leggen over de onbillijke behandeling welke ons land niettemin schijnt te zullen ondergaan. Vermoedelijk zullen wel voorstellen te berde gebracht worden om er bij de Re geering op aan te dringen spoedig afweer- maatregelen te nemen tegen Duitsche producten. Ook is het te verwachten dat er stemmen zullen opgaan voor een boy cotbeweging vanwege de georganiseerde land- en tuinbouw, voor zoover mogelijk in samenwerking met industrie en handel. (Men zie ook onder „Land- -en Tuin bouw"). JAPAN EN INDIË Reuter meldt uit Londen: De Japansche legatie publiceert een be sliste tegenspraak van een bericht als zou Japan het voornemen hebben in Neder- landseh Oost-Indië een geheime luchtbasis te vestigen. Men voegt er aan toe, dat Matsoeka, die alleen naar Geneve werd gezonden om Japan ter zitting der Volkenbondsvergade ring te vertegenwoordigen, geen enkele andere opdracht te vervullen had. Zijn bezoeken aan verschillende Euro- peesche steden en aan Amerika hebben dan ook het uitsluitend doel oude vrien den te bezoeken en zich op de hoogte te stellen van de veranderde toestanden in die landen sedert zijn laatste bezoek. GOEDKOOPS PASPOORTEN MET KOKTEN GELDIGHEIDSDUUR. De A.N.W.B. Toeristen voor Nederland heeft een request gericht aan den minister van Financiën, met verzoek te willen be vorderen, dat de gelegenheid worde ge opend voor toeristen, die gedurende kor ten tijd een uitstapje in het buitenland willen maken, een paspoort te kunnen verkrijgen met korteren geldigheidsduur dan die van het tegenwoordige en tegen een verminderden prijs. In de motiveering van dit verzoek wordt gezegd, dat de ln het wetsontwerp tot verhooging der kanselarij-rechten ln uit zicht gestelde aanmerkelijke verhooging van de kosten van paspoorten bovenmatig zwaar zou drukken op de veie toeristen, die voor 1 of 2 weken, meermalen echter ook slechts voor 1 of 2 dagen, naar het buitenland gaan dikwijls te voet of per rijwiel, en ale, ln verband met de moei lijke tijdsomstandigheden, de kosten van deze uitstapjes tot het uiterste moeten beoerken. Hoezeer ook aanmoediging van het bin- nenlandsche toerisme aanbeveling ver dient, mag toch het element van blikver- ruiming, aankweeking van onderlinge waardeering der volkeren en onderhou ding van goede betrekkingen met de ons omringende landen, hetgeen uit contact met het buitenland voortspruit, vooral niet geheel op den achtergrond worden gedrongen. Voorts wijst het adres er nog op, dat de ligging van een groot gedeelte van ons land zoodanig ls. dat. ook voor een slechts kort uitstapje, men de grens één of meer malen moet overschrijden. doodelijk mijnongeluk. Gistermorgen is de 15-jarige K. Peters uit Geleen op de bovengrondsche werken van den S aatsmijn Msuriis te Lutterade dqor een beladen wagen aangereden. De jongen is korten tijd later overleden. VAN DEN WAGEN GEVALLEN. Gistermiddag kwam de 71-jarige land bouwer G. de Graaf, toen hij zijn land aan den Huizerweg te Blaricum aan het bemesten was, van zijn gierwagen te val len, Zeer emstig gewond moest hij naar het St. Jansziekenhuis te Laren worden overgebracht. Het slachtoffer verkeert ln levensgevaar. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Gistermiddag is op den Arnhemscheweg te Apeldoorn de 88-jarige A. Vijge dooi een wielrijder aangereden. De man kwam te vallen en werd in bewusteloozen toe stand naar het R.K. Ziekenhuis te Apel doorn vervoerd. Later is hij naar zijn wo ning overgebracht, waar hij gisteravond aan de bekomen verwondingen is over leden. Den wielrijder treft in dit geval geen schuld. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 5.35 uur is het K.L.M.- vliegtuig „De Rijstvogel" van -Schiphol naar Indië vertrokken. In totaal zijn vier passagiers aan boord n.l. twee voor Marseille en twee voor Cairo. Ingenomen is 304.295 K G. post, 77,175 K G. vracht en 8.050 K G. pakketpost. De bemanning bestaat uit de heeren Q. Tepas, eerste bestuurder; F. van Breemen, tweede bestuurder; M. Franse, werktuig kundige en L. C. Dik, radio-telegrafist. A De „Havik" (uitreis) is heden uit Cal cutta vertrokken en te Rangoon geland. De „Rijstvogel" vertrok heden uit Am sterdam en landde te Marseille. GEEN R.-K. DEMOCRATISCH FRONT. Het Hoofdbestuur van den Katholiek Democratischen Bond verzoekt ons het volgende mee te deelen: Nadat door de Limburgsche Federatie, geheel op den grondslag van het crisis- program van den Katholiek Democrati schen Bond, samenwerking met dezen Bond was verzocht, is gebleken, dat bij de Federatie een volkomen afwijkend stand punt ten aanzien van sociale voorzienin gen en maatregelen bestond. De Kath. Democr. Bond heeft daarop aanstonds alle samenwerking verbroken, den heer Meer- tens van de lijst voor de candidaatstelling afgevoerd en een geheel zelfstandige can- dldatenlljst opgesteld, die in alle achttien Rijkskieskringen gelijkluidend wordt inge. diend. De Haagsche rechtbank heeft heden in staat van faillissement verklaard de N. V. Hofstadfilm, te Den Haag, van welke N.V. de heer Viskoper directeur was. Tot rechter-commissaris werd be noemd mr. Thorbecke en tot curator mr. Droogleever Fortuin. UIT NED. OOST-INDIE. een bandjir. MADIOEN, 9 Maart (Aneta) Hevige regens hebben in Madloen een bandjir veroorzaakt. De suikerfabriek Redjo- Agoeng is gedeeltelijk onder water gezet. De weg naar Soerabaja is overstroomd. de moordzaak-eschauzier. In de hedenochtend gehouden zitting van het Gerechtshof, welke aanvankelijk was belegd ter voortgezette behandeling van de zaak der belde verdachten van den moord op den heer Eschauzier, deelde de procureur-generaal, jhr. mr. van den Bran- deler namens het O M. mede, dat er rede lijke kans bestaat, dat de advocaat-gene raal, mr. de Visser, die thans ongesteld is, over enkele dagen hersteld zal zijn. Mitsdien verzocht hij het Hof de behan deling van deze zaak voort te zetten op Donderdag 16 Maart a.s. der voormiddags te 10 uur. haagsche rechtbank. De rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen M. L. en w. van L.. beiden uit Kou dekerk aan den Rijn, die op 23 Februari terecht hebben gestaan wegens diefstal van verschillende goederen, gepleegd in 't einde van het vorige jaar te Koudekerk en omgeving. De officier had tegen den verdachte L. geëischt 8 maanden gevangenisstraf en tegen den verdachte v. L. was na het hoo- ren van den deskundige dr. J. Scholtens, geëischt een jaar plaatsing in een krank zinnigengesticht. De rechtbank veroordeelde hen overeen- i komstig den eisch. De rechtbank zou hedenmorgen uit spraak doen in de zaak tegen A. den U. uit Boskoop, die door den Leidschen Kan tonrechter was veroordeeld tot 6 dagen hechtenis en ontzegging om motorrijtui gen te besturen voor den tijd van 3 maan den terzake, dat terwijl hij onder den in vloed van sterken drank een auto heeft bestuurd en een aanrijding heeft veroor zaakt op den Hoogen-Rljndijk te Leiden op 6 September des ochtends om 8 uur. De officier van justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis van den kanton rechter. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en gelastte alsnog eenige getuigen te doen hooren. De zaak werd uitgesteld tot 23 Maart a.s. Verder stond terecht de 26-jarige T. uit Leiden, wien bij dagvaarding oplichting bij herhaling was ten laste gelegd. Deze jongeman had. zooals ter terecht zitting kwam vast te staan, een groot aan tal dames uit de Sleutelstad het hof ge maakt. Het O. M. had drie harer doen dagvaarden om de rechtbank van de we derwaardigheden die zij met den jongen man hadden beleefd, op de hoogte te stel len. Elk op haar beurt vertelde zij hoe T. na een korte kennismaking haar een ver haal had gedaan aan het slot waarvan hij om geld had gevraagd. En die verhalen waren zonder eenig voorbehoud geloofd, want naar de getuigen verklaarden had den zij T. op grond van diens mededee- llngen geldsbedragen van f. 17.50. f. 10 en f 33.20 ter hand gesteld. Mr. van Asch van Wijck, die het O. M. waarnam, noemde t. het zwarte schaap uit een goed bekend staande Leidsche familie. Spreker vroeg 6 maanden gevangenis straf. waarvan 4 voorw., met 3 jaar proef tijd. Mr. L Weijl uit Lelden concludeerde de op te leggen straf uitsluitend voor waardelijk te doen zijn De rechtbank zal 23 Maart a.s. vonnis wijzen. LEIDEN, 8 Mrt. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en B oamenvel.lng-Vor. „Leiden en Omstreken". Roode kool f. 1 93 —7, Savoye kooi f. 1.50—5 93. P.eierse.ie f. 4.50-7.40, Prei f. 0.93-2, Kropsalade f. 2 10—4.80, Selderie f. 2.53—5.43, Kno sel derie f. 1.50—6.40 per 100 stuks. Kroten, gekookt f.3—7, Witloof f. 15-21, Boeren kool f.6-14, S;i a-ie f. 16-22, Uien f 1 50 2.50, Wortelen f 2—10, Spruiten I f. 10— 18, idem II f.3—11 per 100 KG. Melkveiling, 8 Maart. Op de heden gehouden melkveiling is verkocht om in de week \an 11—18 Maart a.s. per dag te leveren 43 902 Liter melk. Consumptie- melk hoogste prijs f. 6.30, laagste prijs f. 6.25, Indstrieunieik hoogste "prils f.4. laagste prijs f. 3 60. BARNEVELD, 9 Maart. Aangevoerd 1280.000 eieren. Prijs f. 2.60—3.25 per 100 stuks. Handel redelijk. GOUDA, 9 Maart. Veemarkt: Aange voerd in totaal 2220 stuks, waarvan 76 slachtvarkcns. Vette van 12 tot 14 et. per pond, levend met 2 pet. korting. Londen- sche van 10 tot 11 ct. per pond, levend met 2pct. korting; 691 magere varkens, prij zen van f, 10 tot f. 18 per stuk; 888 biggen f. 5—10 per stuk; 6 runderen f. 130—160; 556 nuchtere kalveren f. 2—3.75: 3 bokken en geiten f.24, handel stug; 104 partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk van 27 tot 29; 2e kw. met rijksmerk van 23 tot 26; zware 30. handel matig; 1000 ponden boter. Goeboter van 80 tot 85 ct. per pond. Weiboter van 70 tot 80 ct. per pond, han del vlug; 145300 partijen eieren Kip eieren van f. 2.25—2.75 per 100 stuks; een deneieren van f. 2J2.25, handel willig. Coöp. Zuid-Hollandsche Elerveiling te Gouda. Aanvoer 123200 kipeieren. Prijzen 56/58 KG. f. 2.302.40 per 100 stuks; 58/60 KG. 2.40—2.50: 60/62 KG. 2.50—2.70; 62/64 KG. 2.70—3; Bruine 60/65 KG. 2.70—3 70' Kleine eieren 2.10—2.30; aanvoer 110Ó eendeieren. Prijzen 2.10—2.80 p. 100 stuks. LISSE. Coöp. Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweekers H. B. G. (GADe aanvoer wederom iets grooter, kooplust goed. Voor gemaakte prijzen zie onder staand verslag. Gladiolen Rubini 12-op f. 1.10-12 f. 0.60; Red. Emperor 1 0.70, 6-8 019' Golden West 0.22; Wilbrink 0.75, 0.26: Prins of Wales 1.25, 0.65, 0.80; Bleriot 0.70, 0.32, 0.24; Lily Lehman 0.36; Jae. van Beieren 0.85, 0.60, 0.30; Vannessa 1.— 0.60: Salm. Beauty 0.85, 0,60, 0.30; Schwa- ben 1.05; L'Innocence 0.60. 0.29, 0,18; Bril liant 0.90, 0.70,, Mount Everest 0.90, 0.55' Hermione 0.60; Anny Wigman 0.70; Phy- che 0.85, 0,60; Meilust 0.95; Halley 0 95, 0.70; Flam. Sword 1.50, 0.70, 0.40; Souvenir 0.90, 0.60; Boule de Neige 0.60, 0.35: Willy Wigman 0.65, 0.34; Or. Queen 0.70, 0.35' Thomas Fdison 0.95, 0.65, 0.25: Maiden- blush 0.65; Krelage's Favoriet 0.65, 0.35; Eurydice 0.60, 0.24; Charles Dickens 0.70' Mr. Mark 1.10, 0.75, 0.30; Lady Boreel 0.65: Yvonne 0.85, 0.65; Early Orange 0.65: Scarletta 0.95, 0.70; L'lmmaculee 0.85, 0 55 0.18; Scarlet Card. 0.38; Salmonea 0 70,' 0.37; Nancy Hanks 0.65, 0.60; Gen. Petaln 0.85, 6.05; Liebes Feuer 0.85, 0.60, 0.11: War 0.95 0.75; Virginia 0.70, 0.38, 0.19 Early Sunrise 12-14 1.15, 1.05 0.45, 0.35' Rose Precose 0.65; Odin 1—, 0.70; Lilac Wonder 1—; America 0.95, 0.70: White City 0.90, 0.65; Montbretia's 0.10, 0.25: Sprea's in soorten 2.—; Lil. Umb. best 3.—, 14-16 0.80: Lil. Tigr. Splendis 14-16 0.90; Delph. op soort 2.55, 2,75; Lil Regale 20-op 7.—; 18-20 6.10; 16-op 3.—. ROELOFARENDSVEEN. 8 Maart. Bloe menveiling; Brill. Star 9 ct.: Fred. Moore 8 ct.; La Reine 7 ct.; Pr. van Oostenrijk 9 ct.; Murillo 8—12 ct.; Mr. v. d. Hoeff 19 ct.; Flamingo 9 ct.; Cramm. Brill. 6 ct.; Will. Copland 5—8 ct.; Bartigon 8—12 ct.; Will. Pitt 1516 ct.per dozijn; Narcissen f. 0.204.per 100 bos. VEUR, 7 Maart. Elerveiling café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 29085; 27911 kippeneiereu van f. 2.553.50; 1153 eendeneieren van f. 2.753.10; 21 ganzeneieren 7—12 ct.; 92 kippen f. 0.40—1.50; 28 konijnen f.0.25— f332 duiven 1825 cent. VOORSCHOTEN, 8 Miart. Kipeieren f.2 63—3.70, eendeieren 2.70—3.10 per 130 stuks. Ganzeneieren 8—10 ct. per stuk. Kippen 30—50 ct., konijnen 50—140 ct., duiven 18—20 ct. per stuk. WADDINXVEEN, 8 Maart. Aanvoer 6320 eieren. Kipeieren f. 2.15—2.70, eendeieren f. 2.40—2.85 per 100 stuks. Handel vlug. WESTLAND. 8 Maart. Middelprljs van de Westlandsche bloemenveilingen. An jers 3.20—7.60; Calla 12 00—13.00; Ama- rylli-kelken 9.00—11.00 per 100; Irissen 32 tot 41 ct.; W Copland 7—11 ct.; Bartigon 7—13 ct.; W. Pit 7—13 ct.; Le Notre 16 tot 21 ct.; Prinses Elisabeth 2227 ct.; Centenaire 12—28 ct.; Murillo 6—12 ct.; Mr. v. d Hoeff 24 ct.; Theeroos 13 ct.; Cram. Brilliant 4—6 ct.: La Reine 7—9 ct.; Pr. v. Oostenrijk 11—12 ct.; Couleur Car dinal 1012 ct. per dozijn; Violen 75 ct.: Madelieven 4560 ct. per bak; Lathyrus 2030 ct.; Plumosa 24—36 ct.; Sprengery 2038 ct.; Freesia 16—27 ct.: Musealli 8 ct .per bos; Hortensia 0.65—1.45; Azalea 0 601.05; Rhododendrons 2989 cent per pot. Middelprijs van de Westlandsche veilin gen op 8 Maart. Druiven 67 ct.;dunsel 10—30 ct.; spinazie 1228 ct.; witlof 517 ct. per k.g.; andij vie 0.48—1.16; spruiten 0.60—1 80; boere- kool 0.42—1.05; uien 40—70 ct. per kist; schorseneeren 0.80—10.30 per 100 k.g.; eieren 3 204.50; groene komkommers 12.90—22.70 per 100 kelen 1.25—2.55: peterselie 2.80—8.60; prei 1.50—3.75: radijs 2.40—7.40; seldery 1.40—5.10 per 100 bos; peen 13 ct. per bos. Ondertrouwd: Mr. C. P. DE VRIES Advocaat en Mr. ANNY W. LABOHM Advocate. Leiden, 9 Maart 1933. Ontvangdag: 25 Maart, 4—6 uur, Groenhovenstr. 10. Huwelijksvoltrekking: 28 Maart, te 11'/, ure in de Lakenhal. 6948 3—1 1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3