en daarom DSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 8 Maart 1933 BINNENLAND. belgie. voetbal. omdat INGEZONDEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comité. RADI0PR0GRAMMA. IoNZE verhouding tot t minister zet zijn standpunt uiteen, i erkenning van de Sovjet-Unie. Ilkeiii het voorlooplg verslag der Kamer werden bij het afdeeüngs- J^oek ulteenloopende meeningen ge- Ket betrekking lot het tijdelijk laten V van de besprekingen met België fde herziening van de verdragen van Tegenover verscheidene leden, die Ler hun voldoening uitspraken, wa- er eenlge andere, die het zeer be- Ljcn, dat dientengevolge bedoelde lining niet binnen de tegenwoordige riientaire periode kan worden ten Jjebracht. De Minister deelt, blijkens (Memorie van Antwoord, uiteraard in Invoelen te dezen opzichte door laatst i:de leden aan den dag gelegd; hij zich reeds vroeger in gelltken zin Ihten. 1 bij diezelfde leden blijkbaar be lde meening dat hij door af te tre- |de totstandkoming van de herziening 1 hebben kunnen bespoedigen, mag kei niet onweersproken blijven, (de eerste plaats zien deze leden daar- |rer het hoofd, dat, zooals bij herha- de Staten Generaal is verklaard, p de herziening van de tractaten van ("het tegenwoordig kabinet steeds ho pen is geweest, zoodat er geen enkele i Is, om den Minister van zijn ambt- o'.en te willen schelden. De redenen, mm het kabinet van oordeel was, dat, Iter het herzlenlngstractaat niet vóór lhen 1932 overeenstemming kon wor- perkregen, de totstandkoming daar- I tot na de verkiezingen in 1933 zou len worden verschoven, zijn door den per in de vergadering der Tweede fït van 29 November 1.1. in bljzonder- 1 olteengezet en hebben geen tegen- ontmoet. Het is dan ook nauwe- [denkbaar, dat een ander kabinet te aanzien een andere opvatting zou n gehad. Daaruit volgt, dat de stag- l in het internationaal overleg helaten dat, gelijk ook in het Voorl. [lag is opgemerkt, deze stagnatie uit ben hoofde nuttig kon zijn door [altreden van het kabinet allerminst jorkomen. Niet het door de Regee- hevoerde beleid, maar het feit, dat, met Paschen 1932 met België nog orereenstemming was verkregen, een wellicht nog te sluiten verdrag I meer vóór de verkiezingen in het bblad zou kunnen verschijnen, was tak van het onderbreken der bespre- |pe. Deze zijn sedert dien niet hervat. de inmiddels verloopen maanden I de Regeering gebruik gemaakt om Jenkomstlg de ten vorige jare door Minister gedane toezegging met Bel- I de economische onderhandelingen li zetten, welke, na de zoogenaamde l:ntie van Ouchy in de vorige maand l;n geleid tot het afsluiten van een Ir handelsverdrag, een vestigings- en plsverdrag en een verdrag tot het temen van dubbele belasting. zijn 29 November j.l. in de Tweede te bij de behandeling van het onder- hoofdstuk gehouden rede, merkte inister op, dat wel eens twijfel bij laps opgekomen aangaande de vraag wel goed is geweest, dat hij in (lus midden in de in 1928 wederopge- gedachtewisseling met België, de lilden heeft openbaar gemaakt, die I met de Belgische regeering te dier «ren gewisseld. [Minister meent, dat het verloop zaak voor elk kabinet een waal ring en een aansporing zal moeten Leen stukken openbaar te maken be- l;nde een nlet-beëindigde onderhan- hoe lang deze ook moge duren, op- I de beteekenis dier stukken niet (p worden misverstaan en de regee- zelve niet worde belemmerd in de bhandellngsvrijheid. Het komt der rnng voor, dat ook op dit punt moet Ken teruggekeerd tot een politiek, die 1 nauwkeuriger bij de beginselen van .atsrecht aansluit. Niet de pers, niet ItMeting hebben aan te geven, hoe jrhandeld moet worden, maar de re in; onder de uiteindelijke controle 1 Volksvertegenwoordiging. [Minister wenscht daarom niet in te fop de m het voorlooplg verslag ge ls opmerkingen. Alleen wenscht hij Vijn instemming te betuigen met de l-ing. dat bij de door hem nagestreef- Itconomisehe toenadering tot België, f.itigheid niet uit het oog mag wor- |terloren opdat Nederland niet ver in een staatkundige omgeving, waar .ar de welgevestigde opvatting der pnng niet behoort. regeering acht geen termen aan- de Sovjet-Unie de jure te erkennen, ohelden van andere overwegingen aan het onderhouden van diploma- betrekkingen met de Sovjet-Unie 'vangen in den weg, die den Minister [tomen in dezen tijd, waarin onze ksorde niet onnoodig aan haar in den vijandige invloeden behoort te wor- blootgesteld, niet te worden gecom- ^rd door de materieele voordeelen, ^daartegenover zouden kunnen staan, kteekenlê van die voordeelen zal trou- 55 niet moeten worden overschat. ■waliditeits- en ouderdoms- verzeker1ng. I**eikingtreding van het Ned. Belg- verdrag. bar wij vernemen zal het tusschen ■mand en België gesloten verdrag be ende de toepassing ten aanzien van Mers onderdanen van de wederzijd- 'erplichte invaliditeits- en ouder- jenekering op 1 April a.s. in werking feld verdrag stelt ten behoeve van -danders en Belgen buiten werking «palingen der Nederlandsche en Bel- w wetgeving betreffende de verplichte ■i'teits- en ouderdomsverzekering 'J aan vreemdelingen niet dezelfde alJn toegekend als aan de eigen '""anen. Msb. de postvluchten. hj - tt°®9e (uitreis) is in Djask aange- ^Bavik 'uitreis) is in Jodhpur aange- EEIDSCHE VOETBALBOND. Wat er gespeeld is. In de Zaterdagmiddagcompetitie schijnt de crisis voor Quick Boys 1 inderdaad te zijn opgelost. Althans brengen de laatste uitslagen weer als voorheen overwinning op overwinning en wel in uitwedstrijden tegen de sterkste tegenstanders. Ditmaal was het L. R. C. 1, dat thuis met 2—0 de vlag tegen de Boys moest strijken. In 2 A deed A.R.C. 2 kranig werk door S.L.F. 2 op eigen terrein met 40 te kloppen. 2 B bracht een 22 gelijk spel in den wedstrijd Quick Boys 3—Katwijk 1. Een mooie prestatie voor de bezoekers. Sleutels werd thuis met 153 door Terleede 2 in gemaakt. In 3 A kon A.R.C. 3 het thuis tegen L.R.C. 3 niet tot een overwinning brengen. Integendeel gingen de Lissenaren met een 21 zege naar huis. Rijnsburgsche Boys 3 wist het klaar te spelen om Terleede 3 een 31 nederlaag toe te brengen. Wou- brugge 2 bracht nog wel de grootste ver rassing door na spannenden strijd, met een 32 uitslag, beide puntjes aan Quick Boys 4 te ontnemen, waardoor de span ning in die afdeeling belangrijk toeneemt. Voor 3B werd alleen de wedstrijd Ons Clubje 3-L.RC 4 gespeeld. Ons Clubje wtst hier het sterke L.R.C. 4 een 4—3 neder laag toe te brengen, waarmee twee zeer kostbare puntjes voor de Lissenaren ver loren gingen. In de Juniores-afdeeling bleef Fides Pacta met 31 de meerdere over de Ter- leede-benjamins. L.R.C. (b) zag door een 2l nederlaag beide puntjes met Rijns burgsche Boys vertrekken. Rouwkoop wist met 41 te winnen van het bezoekende S.C.O. In de eerste klasse der Zondagcompe titie blijkt wel dat in den wedstrijd Lug- dunum 2D.V.S. 2, zooals wij hadden ver wacht. spanning heeft gezeten, waarna ten slotte de thuisclub met 32 wist te VICE-PRESIDENT VAN DEN HOOGEN RAAD. Naar de Telegraaf verneemt i- eerlang de benoeming te verwachten -. mr. L. E. Visser, raadsheer in den H "laad der Nederlanden, tot vice-pres 3e'ni van ons hoogste rechtscollege in de plaats van mr. C. O. Segers, die dezer dagen is over leden. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Het Centraal stembureau heeft benoemd tot lid der Provinciale Staten van Zuid- Holland wegens het overlijden van dr. A. C. A. Hoffman, den heer A C. A. Deeren- berg te Schoonhoven. D. ORNSTEIN t In Tirol, waar hij met vacantie ver toefde. is plotseling overleden de heer D. Ornstem, hoofd-directeur van de Rotter- damsche Bankvereeniging. te Amsterdam. Voor dien was de heer Ornstein directeur van de bank van Huydecoper en van Dielen te Utrecht. NED. CHR. RADIO-VEREENIGING. De provinciale vergadering Zuid-Hol land van de Nederl. Christelijke Radio- Vereen'ging is in Den Haag gehouden. De voorzitter, ds. J. A. Tazelaar, uit Rotter dam, was door ambtsbezigheden verhin derd. zoodat het presidium werd waarge nomen door den heer J Kooman van 's-Gravenhage, lid van de provinciale commissie. De aftredende leden van het hoofdbe stuur werden op voorstel van de provin ciale commissie opn'euw candidaat ge steld. Bij enkele candtdaatstelling werden de aftredende leden der provinciale com missie, de heeren ir. Chr. G. van Buurcn te Dordreêht en J. Kooman te 's-Graven- have, herbenoemd. Bii meerderhe'd van stemmen werden de aftredende leden van den vereenigings- raad herbenoemd, nl. de heeren L. v. d. Voorde en L. de Ruiter, beiden te Rotter dam; J. G. Roghah- te Delft; P. Rijsdijk te Sliedrecht en J. Vooys te Katwlik a. Zee. De vijfjarige rooster van vergaderplaat sen werd goedgekeurd, zoodat de vergade ringen in de eerstvolgende iaren zullen worden gehouden te Dordrecht (1934\ Le'den (1935), Rotterdam (1938) en Gouda (1937). „N R. Crt." O VERSPREIDE BERICHTEN. In den ouderdom van 88 jaar is giste ren te Den Haag overleden de heer R. J. van Moock, luitenant-generaal der ge nie b.d. De heer J. F. Ekering te Den Haag. lid van het hoofdbestuur van het Ned. Onderwijzers-Genootschap, vierde gisteren zijn 75sten verjaardag. Zeer velen kwamen hem gelukwenschen. Bij Kon. Besluit is met 15 Maart be noemd tot burgemeester van Venhuizen H. M. Hontjk. Bij Kon. Besluit is op verzoek eervol ontslagen met dank Anth. Folmer, oud directeur Rijksdienst Werkloosheidsverze kering en Arbeidsbemiddeling als lid Rijkscommissie van Advies voor Werkver ruiming en is als lid dier Commissie be noemd ir. R A. Verwey administrateur de partement Binnenlandsche Zaken met jersoneelen titel van directeur Rijksdienst Verkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling. UIT NED. OOST-INDIE. VERDUISTERENDE POLITICI. BATAVIA, 8 Maart (Aneta) Op Banka werden twee leiders der P.N.I. gearres teerd wegens verduistering van gelden, welke waren Ingezameld om voormannen van Java te laten overkomen. BRAND OP ONDERNEMING. MEDAN. 7 Maart (Aneta) Gister avond brak brand uit op de onderneming Soengei Sikambing van- de Deli Maat schappij waardoor 30 H A jonge boschop- s'ag, lalang en mimen zijn platgebrand. De brandweer en het volk van dé onder neming beschermden de kampong, welke gevaar liep door het vuur te worden aan getast. Enkele Bengaleezen werden gear resteerd verdacht van brandstichting. RECLAME. 6854 Aspirin in tegenstelling met vete .Ersatj'-prepa raten en namaak nagenoeg onontleed de maag verlaat en eerst in ae darmen zijn werking onf- fïlooit, kan het ook niet den minsten schade- ijken invloed uitoefenen. Vandaar ook zijn voor- Uuiluilend verkrijgbaar In da oranje-bandbulsjes van 20 labl. 70 ch, an oranjazakja» van 2 tabl. A 10 c zegevieren. Ook L.F.C. 2 voldeed aan de verwachting door T.O.N.A. 1 met 30 te kloppen. 2 A bracht slechts op het kantje af een overwinning voor U.V.S. 4 tegen het op papier zooveel zwakkere A.S.C. 3. De rood zwarten hielden zich kranig, al verloren zij ten slotte met 54. Zuldartjck 1 wist Leidsche Boys 2 op eigen veld met 3—2 te slaan. L.F.C. 3 won met 10 van Alphia 3. onder protest van Alphia. Roo- denburg 2 had er deze maal blijkbaar weinig zin in. Althans een 81 nederlaag tegen L.D.W.S. 2 was toch niet noodig. In 2 B bleken de bezoekers sterker in den wedstrijd U.V.S. 5Sportman 1. Met 7—2 streken de blauw-wltten de vlag. In 3 A ging het L F.C. 4 niet naar den vleeze. De wedstrijd tegen Alphen 5 was er een van minder prettig gehalte en werd met 52 voor Alphen 5 gestaakt. Aan wie de schuld zal wel nader worden uitge maakt. D.S.O. 2 kreeg thuis met 4—1 klop van A.S.C. 4. Waarlijk een grootere uit slag dan in dien strijd werd verwacht. D.V.E. moest op eigen terrèin met 20 het onderspit delven tegen U.V.S. 6. 3 B bracht een 4—1 zege voor het lei dende L.F.C. 5 op Alphia 5, waardoor in een volgenden wedstrijd het kampioen schap door L.F.C. 5 kan worden behaald. D.KL. 1 wijdde haar nieuwe terrein keu rig in met een groote 91 zege tegen Rouwkoop 2. Roodenburg 3 beet geweldig van zich af tegen R.Ci, 3, dat met 40 werd geslagen. Lugdunum 7 dat wij een kleine zege hadden voorsneld op Zuidwiiek 2. schoot danig uit haar slof. Een overwinning met 241 valt dan ook moeilijk te voorzien. L.F.C. 6 deed uitstekend werk tegen Alphen 6, dat met een 51 nederlaag naar huis werd gezonden. D.K.L. 2 bracht het er minder fraai af in haar eersten wed strijd op het nieuwe terrein. Rouwkooo 3 toonde zich daar met 50 ver de meerdere. 4 C bracht een 42 nederlaag voor Rouwkoop 4 tegen L F.C. 9. Kagia 2 deed ugdunum 9 met 3—0 in het zand bijten. Voor de A Juniores bleef Alphen met 5—1 tegen L.F.C. (a) op het goede pad. Luzdunum (a) streek door een 20 nederlaag de vlag tegen R C.L., dat zich dit seizoen wel kranig houdt. Juniores C bracht Lugdunum (c) met 61 twee puntjes tegen eidsche Boys (b). Zuiderkwartier (b wist met 61 beide puntjes in de webt te slecpen ln den wed- striid tegen L.F.C. (c). Alle overige wedstrijden gingen wegens terrein-afkeuring niet door. EEN ONAANGENAME WEDSTRIJD. Naar aanleiding van de opmerkingen van den heer Dijkman, bestuurslid van Alphen en van den L.V.B., over den wed strijd Alphen VL.F.C. V, ontvingen wij verschillende brieven van LR.C.-zijde De heer J. Segaar, secretaris van L.F.C., meent dat het voor een L.V.B.-bestuurder beter is een zaak niet eenzijdig te bezien. Op deze wijze dient men de goede ver standhouding niet. Juister ware het ge weest, indien de heer Dijkman het L.V.B.- bestuur met zijn inzichten in kennis had gesteld. De L.F.C.-spelers W. Heyzen en H. Riet kerken schrijven, dat gedurende den wed strijd de heer Dijkman eveneens zeer on tevreden was over de leiding. Na afloop kwam hij verder de kleedkamer in om zijn verontschuldiging te maken voor het spel van Alphen, dat z.i. wel een beetje te forsch was geweest. L.F.C. heeft het veld verlaten om erger te voorkomen bij een dergelijke slaope leiding. Zij zag onder deze omstandigheden geen anderen uit weg. Inzenders hopen dat het L.VJ3- bestuur de zaak grondig zal onderzoeken. ATHLETIEK. KOMENDE WEDSTRIJDEN. Op 2 September: „Dwars door Leiden". In ..De Sport" publiceert de Zuld-Hol- landsche Athletiekbond zijn wedstrijd programma voor het aanstaande seizoen. Voor Leiden en omgeving worden de vol gende wedstrijden aangekondigd: 8 April: wegwedstrijd Goudsche Athle- tiekkring te Boskoop; 9 Juli: driekampen, persoonlijke en nieuwelingen-wedstrijden voor dames te Leiden; 20 Augustus: Leid sche Athletiekkring tegen S.V.V. (Schie dam); 2 September; Estafette „Dwars door Leiden"; 14 October: Singelloop te Leiden (nationaal). Voor de duaimeets LeidenDen Haag voor dames en Den HaagLeiden voor heeren zullen nader data worden opge geven, evenals voor een wedstrijd voor leden van den Leidschen Athletiekkring. BILJARTEN. LISSER BILJART-KRING. De uitslagen voor de 2de klasse lulden: pnt. brt. h.s. gem. P.DuivenvoordenSr.,Exc. 150 50 17 3.— G. Pater, Exc138 49 13 2.81 B. Duivenvoorden, Exc. 150 37 21 4.05 A. v. Diemen. VIOS 90 37 18 2.43 S. V. Rijn. O.G150 54 13 2.83 A. v Diemen, VIOS 133 54 10 2.48 C. Kortekaas, LUTO 117 49 16 2.38 J. Scholte, O.G150 50 14 3.— De stand in de 2de klasse luidt voor- loopig: gesp.gew.verl h.s. 1. B. Duivenvoorden 6 5 1 23 2. P. Duivenvoorden Sr. 4 3 1 33 3 J. Duivenvoorden 5 3 2 23 4. C. Kortekaas 5 3 2 (9 5. G Pater 4 2 2 17 6. H. Verdei 4 2 2 *13 7. J. Scholte 5 2 3 25 8. S. v. Rijn 5 2 3 24 9. A. v. Diemen 4 0 4 18 (Buiten verantwoordelnkheld der RedJ Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven de huishuren. Geachte Redactie! In het derde blad van Uw nummer van Zaterdagavond J.l. vond ik in „Spreek cel" een ongeteekende jammerklacht van één uwer ordelievende abonné's tegen het anderhalve kolom vullend verslag van een vergadering van den Verhuurdersbond. Deze geheele vergadering ademt van geest, en slaat een toon aan, alsof deze bond uitsluitend bestaat uit redders der menschheld, terwijl de huurders zoowat revolutionaire terroristen zijn, en ook de Overheid te kort schiet om deze diep rampzalige en ongelukkige huiseigenaren te beschermen. Geachte Redactie wij zijn in hoofdzaak allen ordelievende en onze zware verplich tingen nakomende Leidenaars en nu hoop ik en verzoek ik u dringend, uw zeer ge- eerd en veel gelezen blad open te willen stellen voor gegronde klachten van trouwe huurders opdat er geen sprake kan wezen van terrorisme ot liuurwelgering, mits die huren dan ook de toets der critiek kunnen doorstaan en niet door vooraanstaande bestuursleden van dezen Bond, geheel willekeurig in deze jaren van laag con junctuur met niet minder dan 25 pet. kunnen worden verhoogd. Tot u, huurders van elke richting of kleur, of gij huist ln krotwoning of villa, maar bovenal gij, platgedrukte kleine middenstander, voor wien geen bescherg ming bestaat, en die heden ten dage bij honderden opgeofferd wordt door de heb zucht van uw huisheer sluit u aan, sticht tegenover deze machtbewuste Verhuur dersbond een eigen ordelievende organi satie, vrij van elke politiek of godsdienst. Spreek uit uw grieven, mits zij waar zijn en niet Dletluttig, en wat gij schrijft, tee- ken dat met uw vollen naam en u geachte Redactie plaatst dit s.vp. als ingezonden en niet als Spreekcel, waarvoor u ten zeerste dank verschuldigd blijft. Uw Ed. Dw. H. J SNEL, Haarlemmerstraat 54. Lelden, 5 Maart 1933. Onder spreekcel betuigt inzender zijn leedwezen over hooge huishuren, wat zeer juist is. Immers de eerste levensbehoeften worden hier hoog gehouden, wat redelijker wijs omlaag moest. Vele huiseigenaren pasten reeds een behoorlijke verlaging toe, de meesten echter zullen op eenigerlei wijze gedwongen moeten worden. Het meerendeel des volks zwicht onder dezen zwaren last. Als voorbeeld diene. dat huurverlaging moet en kan. In 1915 kocht iemand een complex van 6 woningen voor f. 2000.stuk. Deze bren gen nu per week op aan huur per stuk f. 6.25. Deze huizen hebben zich reeds lang be taald: dus waarom zulk een huur. Zoo f. 4.werd berekend, zou zulks nog een prachtrente geven. Zoo zullen er tal van voorbeelden zijn; vooral voor betrekkelijk oude woningen welke vóór of tijdens de oorlogsjaren zijn verhandeld. Indien hierin een Juist onderzoek zou worden gesteld, zou men tot verbijsterende bevindingen komen; wat tot een absolute veroordeeling van vele mistoestanden zou leiden. Waar de minister heeft gemeend een wet te moeten stellen „tegen den woeker" heeft hij zeker verzuimd zijn alziend oog hierop te doen vallen; een ander woord in deze is mij onbekend dan het woord „woeker". Eenerzijds zij die zich alles moeten ont houden om te voldoen aan hun plicht, anderzijds de rentetrekker, dikwijls van vader op zoon, die schier niets doet dan de vruchten nemen van eens ander zwaren arbeid. Ook diene de Leidsche Duinw. Mij. in deze een voorbeeld te geven; instede van zooals nu; een extra controle op alle perceelen, of hier of daar nog wat te halen is. Wat gas en electriciteit betreft, ook daar geldt dit, zoolang de gemeente zich nog de weelde veroorlooft van een toonkamer, zooals zij nu heeft. In elk geval zal de S.E.F. de tarieven kunnen verlagen als gevolg van de lage kolenprijzen; en c.q. door wat minder „Chefs" in bedrijf te stel len. Misschien dat daardoor onze „geld-Wet- houder" de laatste belastingverhooging van onze getrouwe viervoeters weer kan missen. Met besten dank, J. P. EEN DIERENBEUL. Geachte Redactie. Gaarne zag ik plaatsing van onder staande regelen in uw geacht Blad; bij voorbaat mijn dank Zaterdag 4 Maart j.l was ondergetee- kende getuige, van een geval van schan delijke Dierenmishandeling. Onder de ge meente Voorschoten was een boer aan het gier karren (in den Polder). Daar dit land ter plaatse, nog al drassig was van den regen, had het paard, dat voor die kar was gespannen, geen kracht genoeg die kar door het land te trekken. Om nu het paard tot grootere krachtsinspanning te krijgen ,wist deze boer niets anders te doen dan het paard op een onmeedoo- gende wijze af te ranselen. Tot overmaat liep er naast het paard een Jongen met een plank het paard gedurig te slaan. Toen nu dezen boer door ondergete kende en nog twee zijner mede-arbeide s werd toegeroepen, dat hij zijn beulsweik moest staken, gooide die jongen het stuk plank weg maar de boer gaf het paajd toen zoo'n regen van slagen met een stc dat het schande is voor een mensch zii h zoo te verlagen een weerloos dier zoo af schuwelijk af te beulen. Wij hopen dan ook, dat de heeren van de Ver. tot Bescherming van Dieren d e door mij van dit geval ln kennis zijn ge steld, hier willen ingrijpen, daar mij bij navraag is gebleken, dat deze boer al meerdere malen het paard zoo mishan deld heeft. U, Mijnheer de Redacteur nogmaa's dankent voor de verleende plaatsruimte. P. VAN HEININGEN, Waardgracht No. 155, Leiden. VOOR DONDERDAG 9 MAART Hilversum, 1875 M. AVRO-Uitzendlhg 8.00: Gramofoonpl- 10.00: Morgen wijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Concert. E. Rodriguez Pereira (piano), G Beths (viool) en Egb. Veen (piano) 1100: Knipcursus Kinderkleeding 11.3) Vervolg concert 12.002.15: Omroep orkest o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.30: Vervolg concert 3-00: Naaicur sus 3.45: Gramofoonpl. 4.00: Voor; zieken en ouden van dagen 4.30: Piano recital door J. Brill 5.00: Verhalen voor; groote kinderen door Mevr. A- v. Dijk 5.30: Kovacs Lajos en zijn orkest. Ref- Teinzang: Bob Scholte 6.30: Sport- praatje H. Hollander 7.00: Kovacs Lajos 7.30: Engelsche les 8.00: Vaz Dias 805: Gramofoonpl. 8.15: Con certgebouw-orkest o. 1. v. Pierre Monteur. Met medewerking van Darius Milhaud (piano.i In de pauze: Gramofoonpl. C.a. 10 30: Uit Carré, Amsterdam: Tweede deel van Bouwmeester's revue: „Dat 3 goed bekeken", met Buziau en Nieuwen- huysen 11.3012.00: Gramofoonpl. Huizen, 296 M. 8.00—9.15: KRO 10 00: NCRV 11.00—2.00: KRO Hier na N.C.R.V. 8.00—9.15 en 10.00: Gra mofoonpl. 1015: Morgendienst 10.45: Gramofoonpl. 11.3012.00: Godsd. half uur 12.15: Orkestconcert en Gra mofoonpl. 2.00: Middagvergadering van de Chr.' Historische Vrouwendag uit Hotel „De Twee Steden", Den Haag 4.00; Bij bellezing met medewerking van zang en orgel 5.00: Zang door P- C. Brederoda (bas-bariton). Met medewerking van Me vrouw A. Brederode—Bettink (plano) 5.45: Cursus handenarbeid voor de jeugd 6.15: Causerie door A. Kuiper 6.45: Knipcursus 7.00: Weekoverzicht door C. A. Craye 740: Ds. D. J. Couvée: Het geweten ln de literatuur 8.15: Ged. uit zending van de Willem de Zwijger-her denking in de Mathenesser Kerk te Rot terdam W. 9.00 Vervolg Causerie Ds. D. J. Couvée 9.35: Gramofoonpl- 9.40: Ned. Chr. Persbureau 9.50: Vaz Dias 10.00: Orgelconcert door L. Mens. Met medewerking van J. Stotijn (hobo) 11.0011-30: Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, berichten 11.05: Lezing 12.20: Orgelspel Reg. Foort I.05: Midi. Studio Orkest o. 1- v. F. Can- tell, met medewerking van K. Watkins (piano) 2.20: Voor de scholen 3.20. Vesper 4.10: Voor scholen 4.25: Emllio Colombo's orkest 5.35: Kinder uur 6.20: Berichten 650: Moderne cellosonates door Anne en May Mukló 7.10, 740, en 7.50: Lezingen 8.20: BBC- Orkest o. i. v. Jos. Lewis m. medewerking van H. Williams (bariton) 9.20: Be richten en lezing 10 00: „The fall of the house of Usher", van P. Creswell en P. Burnham 10.50: Korte dienst II.051.20: Dansmuziek door het o. 1. v. Henry Hall. Parijs „Radio Paris" 1724 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.50: Orkestconcert 7.40: Orkestconcert 8.20: Radlotooneel 9.05: Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 1120—1.20: Con cert uit hotel Angleterre 2.20: Deen- sche liederen 2.40: Concert uit rest. „Wivex" 7-309.35: Radlo-Symphonie- orkest o. 1. v. Prof. N. Malko, met mede werking van E. Feuermann (cello) 10.1011.50: Dansmuziek o. 1. v. Otto Lington. Langenberg, 473 M. 6.25Gramofoon- platen 11-20: Concert 12.20: Concert o. 1. v. Wolf 1.50: Gramofoonpl. 4.20: Concert o. 1. v. Eysoldt 7.20: Geva rieerd programma door het Weragorkest o. 1. v. Buschkötter, Weragkoor o. 1- v. Zimmermami, en solisten. In de pauze: Radiotooneel 9.5011.20: Concert o. L v. Eysoldt. Rome. 441 M. 8.05: Symphoniecon- cert o- 1. v. Toni 10.15: Berichten. Brussel, 338 cn 508 M. 338 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Omroepor kest o. 1. v. André 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Concert m. m- v. orkest, gem. koor knapenkoor en solisten onder leiding van A. Meulemans 10.30—11.20: Gramo foonpl. 508 M.: 12.20: Gramofoonpl. I.30: Omroeporkest o. 1. v. Leemans 5 20 Gramofoonpl. 6.35: idem 6.50: Om roeporkest o. 1. v. Leemans 8.20: Om roeporkest o. 1. v- André met medewerking van solisten (tenor en accordeon) 10.30 11.20: Gramofoonpl. (dansmuziek.) Zeesen, 1635 M. 7.20: Bernard Derk- sen en rijn orkest 7.50: „Kunersdorf", hoorspel van W. van Götz 8.50: Mozart's Jupiter-svmnhonie in C. Gr. t-, door het Stuttg. Phtlh. Orkest onder leiding van E. Kahn 9.20: Berichten en hierna tot II.20: Dansmuziek door de kapel Gregori Alexander. gemeentelijke radio distributie. lederen dag van 8 uur voorm. tot 12 uur nam aansluiting op Hilversum en Huizen. Voorts Woensdags. Vrijdags en Zater dags van 8—11 uur gramofoonmuzlek. 2—9

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 11