DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 6 Maart V BINNENLAND. RADIOPROGRAMMA VERKIEZINGSCONGRES DER S.D.A.P. Ir. ALBARDA OVER HET VERKIEZINGS PROGRAM. Samenstelling van het bestuur. Na de rede van den heer Oudegeest (Za terdag reeds gepubliceerd i is het congres der S.D.AP. te Nijmegen begonnen met het vaststellen van een commissie, die de talrijke amendementen op de door het partijbestuur voorgestelde congres-reso lutie. inhoudende het verkiezingsprogram, zal onderzoeken om morgen aan het con gres rapport uit te brengen omtrent de amendementen, die door het partijbestuur worden overgenomen. Een voorstel van de congres-commissie wordt na eenige discussie en enkele wij zigingen overgenomen. Dit voorstel houdt in de verwijzing van tal van door de af- deelingen ingediende voorstellen naar den Partijraad, naar den algemeenen raad uit Partij- en Vakbeweging en naar andere instanties, zoodat tal van voorstellen van de agende kunnen worden afgevoerd. De partij-secretaris, de heer Wouden berg. doet eenige mededeelingen over den financieelen toestand der partij. Het te kort over het afgeloopen jaar blijkt on geveer f. 16.000 te bedragen. Hiervan komt 6800 gulden voor rekening van het weke- lijksche discussie-orgaan „De Sociaal-De mocraat". Het partijbestuur stelt derhalve voor de „Sociaal Democraat" voortaan eens per 14 dagen te doen verschijnen. Aan de orde is de behandeling van de jaarverslagen, waarbij tevens aan de orde komt het beleid van het partij-bestuur, de Kamerfracties en de redactie van de Arbeiderspers. Zooals gewoonlijk geeft een zeer groot aantal afgevaardigden zich voor deze discussie op. waarbij naast tal van politieke punten vele detail-kwesties ter sprake komen. Namens de dertien Amsterdamsche af- deelingen voert de heer Van Pareren het woord. Hoewel het partij-bestuur eenigen tijd geleden het lidmaatschap van den Socialistlschen Kunstenaarskring onver- eenigbaar heeft verklaard met dat van de S.DAP., zijn er nog steeds partijleden lid van den S.K.K. en onderhandelt het partijbestuur nog steeds met deze leden. Amsterdam eischt thans een beslissing. De Amsterdamsche afdeelingen zijn ook tegen de oprichting van afzonderlijke jongeren organisaties. Het is niet doenlijk alle opmerkingen van de bijna 40 sprekers weer te geven. Naast algemeene waardeering voor 'twerk der beide kamerfracties werd er vooral critiek geoefend op het feit. dat tijdens het radio-debat in de Tweede Kamer, toen de V.AP.A. fel werd aangevallen, geen der toen aanwezige leden der Sociaal- Democratische fractie het woord heeft ge nomen om de .VARA. te verdedigen. Door zeer vele sprekers wordt critiek ge oefend op de wijze, waarop de Arbeidspers wordt geredigeerd Vooral de heer v. d. Kieft (Eussum) critiseert de sensationeele opmaak van ..Het Volk", waardoor de Volksbladen noe langer hoe meer boule vard-bladen dreigen te worden. Boven dien kloDpen de sensationeele koppen lang niet altijd met den inhoud der artikelen. Ook de foto-reportage is sensationeel en onbetrouwbaar gebleken. Verschillende sprekers (met den heer Schaper vooraan) onderschrijven deze cri tiek en voegen er aan toe, dat de Kamer verslagen te kort zijn en de redevoerin gen der politieke tegenstanders te onvol ledig worden opgenomen. Daarentegen was men van meening. dat de sportver- slagen te uitvoerig zijn. terwij 1 veel critiek wordt uitgeoefend op het uitloven van premies door de N.V. de Arbeiderspers bij tie Zesdaagsche te Amsterdam. Ten aanzien van de „Sociaal-Demo craat" verklaarden eenige sprekers, prijs te stellen op behoud van het orgaan als weekblad. Het lid der Tweede Kamer, de heer J. H. Schaper, kon verder de houding, die de Amsterdamsche Federatie heeft aangeno men, niet goedkeuren Hij brengt hulde aan mr. G. v. d. Bergh, dr. W. Polak en den heer Ossendorp .die zich mannen van karakter hebben getoond en zich niet wilden onderwerpen aan een kruiers-de mocratie. (luide protesten uit het con gres). In de avond-vergadering voerde nog een tiental sprekers het woord. De laatste hunner, de heer Bregtman, uit IJmuiden, waarschuwt voor te fel optreden tegen andere socialistische organisaties, omdat de nadering van het Fascisme, vorming van 't eenheidsfront, noodzakelijk maakt. Inzake de cumulatie van functies en in komens heeft de partij niets gedaan Ir. J. W. Albarda, met applaus begroet, antwoordt als lid van het Bureau der S.A.I. en als leider van de Kamerfractie. Hij wil beginnen met het beantwoorden van den laatsten spreker. Men kan niet naar eenheid streven met de communis ten, die de partij belasteren en beschim pen. Wat de cumulatie betreft, heeft de fractie in de Kamer gedaan, wat zij op het vorige Congres had toegezegd. Tot meer is spreker niet bereid. Het verheugt hem. dat op dit Congres naast critiek vooral ook waardeering voor het werk der Kamerfractie is geuit. Wat tijdens het VARA-debat is gebeurd, wordt ook door de fractie zelf ten zeerste betreurd. De heer J. F. Ankersmit. hoofdredac teur van „Het Volk", beantwoordt de gemaakte opmerkingen over de Arbei derspers. Ondanks alle critiek zijn er woorden geuit van waardeering voor de politiek van het partijorgaan. Spreker is zich bewust van de fouten, die de krant aankleven. Bij de snelle uitbreiding moet men zich leeren aan passen. De redactie moet echter ook reke ning houden met de niet-partijgenooten, die de krant lezen. De directeur van de N.V. „De Arbei derspers". de heer Y. G. v. d. Veen slgit zich bij de opmerking van den heer An kersmit aan, doch zegt dat het koppen systeem niet meer kan verdwijnen, ai zullen de uitwassen ook moeten worden tegengegaan. Gistermorgen hield ir. Albarda een in leiding over het verkiezingsprogram. Spreker schetst de groote spanning die allerwege in de wereld heerscht en het dreigende oorlogsgevaar. Hij laakt de houding van de Nederlandsche regeering, die op zulk een tijdstip de onverantwoor delijke daad begaat om een futiele reden de Kamer te ontbinden. Wat de politieke achtergrond van deze Kamerontbinding betreft, het is der regeering en haar aan hangers welkom deze verkiezingen te brengen in de sfeer van een nationale hetze van het gezag. De bereidheid der S.D.A.P om met andere partijen samen te werken blijft niettemin gehandhaafd. Niet bereid is de S.DA.P. echter tot samenwerking in een z.g. nationaal ka binet. Ook de heer Kleerekoper bespreekt het regeeringsbesluit tot Kamerontbinding en kondigt aan. dat hij de inzameling voor het verkiezingsfonds der S.D.AR. zal hon den onder de leuze „Kort Dag". De rest van de ochtendzitting wordt gewijd aan de herdenking van den 50en sterfdag van Karei Marx met een rede door den heer J. F. Ankersmit. In de Zondagmiddagzitting geeft dr. F. M. Wibaut een toelichting op de door hot Partijbestuur voorgestelde wijziging van de conclusie van het socialisatierapport. De heer A. van Arkel en de heer W. v. d. Sluis, burgemeester van Goor. lichten de conclusie van de landbouwregeling toe. De heer W. H. Vliegen brengt rapport uit namens de commissie, die de amende menten op het verkiezingsprogram had onderzocht. In het Dagelijksch Bestuur der Partij werden de voorzitter en de secretarissen, de heer Oudegeest en mej. Ribbius Pele- tier en de heer Woudenberg herbenoemd, voorts de heeren Boekman, Mathijssen en Wibaut. In het verdere partijbestuur worden herkozen de heeren Albarda, Banning, Drees, Van Eek. mej. Suze Groeneweg en de heeren Vliegen en Zwertbroek. In de vacature-ir. Cramer zal een her stemming moeten plaats vinden tusschen Stokvis en Kiès. JAPAN EN NEDERLANDSCH-INDIE. Geen enkel gevaar te dachten. Zaterdag kwam te 's-Gravenhage aan de heer Hirosl Salto, de nieuw-benoemde ge zant van Japan bij het Nederlandsche hof De heer Saito was de vorige week tegen woordig bij de Volkenbondsvergadering in Genève en ging vandaar naar Londen. De laatste functie, welke de nieuwe ge zant bekleedde, was zaakgelastigde van Japan te Washington. In het Japansche corps diplomatique neemt hij een belang rijke plaats in: sinds 1910 is hij reeds ln diplomatieken dienst werkzaam. Een verslaggever van het Ned. Corr. Bureau heeft een onderhoud met hem ge had. Hierbij kw am het gesprek op de ver houding tusschen Japan en Nederland, meer speciaal met het oog op Nederl.-Indië en de geruchten omtrent een non-agres- sieverdrag. dat tusschen beide landen ge sloten zou worden. Gevraagd of deze geruchten juist zijn, verklaarde de gezant met groote stelligheid dat hem hier niets van bekend was. Het eenige wat hij er van wist. had hij in Genève in dagbladen gelezen. Voor het overige was er nooit over gesproken. Wel bevestigde de heer Saito. desge vraagd. dat de leider der Japansche delegatie, de heer Matsoeoka, binnenkort naar ons land zal komen op doorreis naar Londen. Dit bezoek draagt echter in geen enkel opzicht een officieel karakter en van het voeren van onderhandelingen is geen sprake. De journalist gaf vervolgens uiting aan de ongerustheid, welke in Nederland bij velen bestaat ten aanzien van de ontwik keling der verhoudingen tusschen Japan en Ned.-Indlë. De heer Saito zeide in antwoord hierop, dat van Japansche zijde voor Ned.-Indië geen enkel gevaar te duchten is. Japan wenscht slechts in de meest vriendschappe lijke verhouding tot de Nederlandsche koloniën te staan. De wederzijdsche be langen tusschen de beide landen zijn te groot, om een andere dan vriendschappe lijke politiek te voeren. De gezant gaf de groote beteekenis toe, welke dc ollehavens op N.O.-Bomeo zou den hebben, wanneer Japan er te eeniger tijd toe zou moeten overgaan in den Pacific een vlootbasis te vestigen. De olievoorziening van de Japansche oorlogs vloot is geheel daarvan afhankelijk. Echter zou dit alleen van beteekenis zijn bij een toekomstig Pacific-conflict. Op een vraag of de heer Saito een der gelijk conflict in de toekomst niet voor mogelijk hield, antwoordde deze. dat hij dit menscheiiikerwijs gesproken ultgeslo- ten achtte. Hij kon niet geiooven aan de I mogelijkheid van een oorlog tusscr.en Amerika en Japan. Deze overtuiging had hij gekregen als Japanner na een lang durig verblijf in Amerika, waarbij hij ge legenheid had. niet alieen dc Amcri- kaansche-Japansche belangen in hun onderling verband na te gaan maar ook het Amerikaansche sentiment te bestudee- ren. Oi? grond daarvan wierp hij elke ge dachte aan een oorlog tusschen beide landen verre van zich. Gesteld echter, zoo werd den heer Saito gevraagd, dat de loop der gebeurtenissen wel tot een Pacific-conflict zou leiden, zou Jaran zich dan niet voor de noodzakelijk heid zien geplaatst zelf de olie-voorziening van zijn vloot in handen te nemen zoodat het op dit punt geen gevaar kan loopen? Deze veronderstelling werd door den ge zant echter ten stelligste tegengesproken. Een vergelitking met het optreden van JJapan in China was z.i. geheel onjuist. Teven den chaos in China waren strenge militaire maatregelen noodig. In Indië zijn de verhoudingen echter geheel anders, daarom zal ook het optreden van Japan ten aanzien van Ned.-Indië uitsluitend vriendschappelijk zijn Een andere politiek behoeft het Nederlandsche volk van mijn land niet te verwachten, aldus besloot de heer Saito het onderhoud. DE DALENDE ONTVANGSTEN DER NED. SPOORWEGEN. .Blijkens den st%at der. geschatte ont vangsten van de maand 'Januari was de opbrengst van het reizigersvervoer f. 5.318.500, bagage t.'67300, brief- en pak- ketpost f. 275.000, goederen f. 4 527.000. le vende dieren en lijken f97.000 en buiten gewone ontvangsten en diversen f 429.830. Totaal generaal f 10.714.640, tegen f 11.304 357.57 (definitief) in 1932. Alzoo werd in Januari f 589.717.57 min der ontvangen dan over Januari 1932, toen de ontvangsten reeds ook belangrijk minder waren als over Januari 1931. FEDERATIE ZUID-HOLLAND VRIJZ. DEM. BOND. Vergadering te Rotterdam. Zaterdag vergaderde de Federatie Zuid- Holland van den Vrijz. Dem. Bond te Rot terdam. De notulen en het jaarverslag werden goedgekeurd, terwijl de rekening en ver antwoording van den penningmeester in orde werden bevonden Het bestuursvoorstel van het bestuur te brengen van 5 op 7 leden, teneinde leder deel der provincie vertegenwoordigd te doen zijn, werd aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren mr. Joekes (Den Haag) en J. Kort land (Schoonhoven) herkozen, in de va cature wegens overlijden van den heer van Aken werd gekozen de heer Kes (Dordrecht) terwijl als nieuwe leden wer den benoemd de heeren Coster (Oegst- geest) en Hannewijk (Strijen). Tot voorzitter werd gekozen mr. Joekes. Hierna volgde een uitvoerige bespre king over de te voeren propaganda, en werden wenken gegeven, hoe men die zou kunnen voeren, al stond vast, dat voor iedere plaats niet een uniforme regeling vast te stellen was. Met een opwekking van den voorzitter werd de vergadering gesloten. DE STAKING IN DE IJMUIDER VISSCHERIJ. Het standpunt van de reeders. Het bestuur der Vereeniging van Ree ders van Vlsschersvaartulgen te IJmuiden heeft onder dagteekenlng van 3 dezer aan den burgemeester van Velsen, mr. F. L. J. E. Rambonnet, die als bemiddelaar is opgetreden in het conflict in het vis- scherijbearijf. een brief gezonden, waarin gewezen wordt op de zeer belangrijke conoessies, die gedurende de laatste maan den van de zijde der reeders zijn gedaan. Wij meenen derhalve zoo gaat dc brief dan voort te mogen constateeren le. dat wij ons bij onze voorstellen ten zeerste hebben beperkt tot datgene, wat in leder geval van de werknemers moest worden gevraagd, als nun aandeel in de pogingen om ons bedrijf opnieuw exploi tabel te maken en dat wij daarbij de grenzen der redelijkheid niet hebben overschreden; 2. dat wij daarop nog voor een belang rijk deel zijn teruggekomen om aan het verlangen der werknemers zooveel moge lijk tegemoet te komen en onzen goeden wil te toonen. Daartegenover moeten wij nu evenwel stellen, dat de IJmuider Federatie getoond heeft deze tegemoetkomende houding niet te waardeeren, blijkens de omstandig heid, dat zij ten aanzien van enkele nood zakelijke punten hare medewerking niet wil verleenen om tot een oplossing le ge raken. Het is onder deze omstandigheden en op deze gronden, dat wij geen toestemmend antwoord kunnen geven op de door de Federatie gestelde vraag en wij ons moe ten bepalen tot het onzerzijds aangebo dene, het aan de Federatie overlatende of zij op deze voorwaarden een nieuwe over eenkomst voor de opvarenden al dan niet wenscht te sluiten. Zooals men weet, zijn sedert het ver zenden van dezen brief de onderhande lingen afgebroken, zoodat het conflict te IJmuiden voortduurt. NA DE MUITERIJ IN INDIë. BELANG DER WEERMACHT. De Algemeene R. K. Officierenvereeni- ging deelt, naar .De Tijd" meldt, in haar orgaan mee bereid te zijn zich op te offe ren, indien het belang van de weermacht de opheffing van het vakvereenigings- wezen vordert. EEN „MENSCHELIJKE PARTIJ". De heer J A. Jolles, te Wassenaar, meldt ons de oprichting van de „Menschelijke Partij", waarvan hij voorloopig secreta ris is. Vertegenwoordigers van de Menschelijke Partij zullen uitsluitend gebonden zijn aan den geest van die partij; zij zijn niet ge bonden aan programma's en staan tegen over kiezers en partijbestuur onafhanke lijk en vrij, met dien verstande, dat nie mand zich voor een vertegenwoordiging van de M.P. zal laten candidaatstellen, die zich niet aan zijn eer verplicht heeft, een eventueel mandaat onmiddellijk ter be schikking te stellen, wanneer het hem niet mogelijk blijkt, in den geest van de M. P. werkzaam te blijven. Behalve die van den heer Jolles wordt geen naam genoemd. Interview met luit. ter zee dc Vos van Steenwljk gefingeerd? Van den kapitein ter zee Coster, leider van het onderzoek naar de muiterij aan boord der „Zeven Provinciën", ontving de „Java B." een schrijven van den volgen den inhoud: In Uw blad van 11 Februari komt een interview voor. dat gehouden zou zijn met den luitenant ter zee N. baron Vos van Steenwijk over de gebeurtenissen aan boord Hr Ms. „De Zeven Provinciën". Genoemde luitenant ter zee verklaart dit interview voor gefingeerd, terwijl mij blijkt, dat de hem in dit interview toe geschreven verklaringen in voorname punten afwijken van de verklaring zoo als hij deze voor de commissie van onder zoek heeft afgelegd". In het uitvoerige commentaar op dezen brief zegt de hoofdredacteur van de „Javabode" o.a.: WIJ hechten belangrijk meer waarde aan de mededeelingen, door genoemden officier aan den journalist gedaan, dan aan de latere verklaring voor de commis sie van onderzoek. In het interview sprak de officier onder den verschen indruk van het gebeurde. Voor de commissie van onderzoek, vele dagen later, kan hij anders spreken. Hij mag dat zelfs doen: dit is zijn recht.... als verdachte! Wij laten de ontkenning van hut. de Vos van Steenwijk voor wat zij waard is en wij protesteeren er tegen, dat deze officier, nu zijn eerste lezing in strijd is met zijn tweede, een journalist van zeer ernstige dingen beschuldigt. Dr. A. C. A. HOFMAN, f Te Gouda is op 64-jarigen leeftijd over leden dr. A. C. A. Hoffman, arts aldaar en lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland. Hij was Dinsdag tijdens zijn spreekuur door een beroerte getroffen en zonder tot bewustzijn te zijn gekomen ls hij Zaterdag gestorven. REGELING DER ARBEIDS VOORWAARDEN IN HET MEUBEL- EN BEHANGERSBEDRIJF. Door de vertegenwoordigers van de werkgevers- werknemersorganisaties zijn, in verband met de omstandigheid, dat de C.A.O.-arbeidsovereenkomst per 4 Maart was afgeloopen, onderhandelingen gevoerd over vernieuwing van de C.A.O. De door de werkgevers gewenschte wij zigingen der arbeidsvoorwaarden kwamen in hoofdzaak neer op het volgende: I. Verlaging van de minimum-contract- loonen in gemeentegroep I (A'dam. Rot terdam en Den Haag) met 7 et. per uur en in de overige gemeentegroepen met 5 ct. per uur II. Betaling van de halve premie van de ziekengeldverzekering door de arbeiders. In het nog vlgeerende contract is de zie kengeldverzekering premievrij. III. Een afzonderlijk contract voor de behangers, stoffeerders en beddemakers. Op de eerste twee conferenties, die plaats vonden Rebben de samenwerkende gezellenorganisaties (Moderne. R.K. en Chr. vakbonden) handhaving van de be staande arbeidsvoorwaarden voorgesteld en verdedigd. Op een der conferenties, die daarna werd gehouden, verklaarden zij zich ten slotte bereid genoegen te nemen met verlaging van 2 cent per uur voor de loonen die twee cent of meer hooger zjjn dan het contractueele minimum. De Rijks bemiddelaar wiens tusschenkomst werd ingeroepen nadat de derde conferentie had plaats gevonden, heeft nadien aan partijen onderstaand schriftelijk voorstel doen toekomen. Na met beide partijen uitvoerig te heo- ben gesproken over het aangaan van een nieuwe C-A.O luidt mijn adres: dat de be staande C.A.O. nog zal worden gehand haafd tot Zaterdag 18 Maart as.; dat al de minimumloonen in de C.A.O. met 2 ct. per uur zullen worden vermin derd en dat bovendien de loonen die bo ven de minimum worden uitbetaald met 1 ct. zullen worden verminderd, voor zoo ver die loonen hooger zijn dan 50 ct. per uur; en dat overigens de bestaande C.A.O. on veranderd weer zal worden aangegaan tot 19 Maart 1934. Over dit voorstel van den Rijksbemid delaar is op Zaterdag jl. tusschen partijen geconfereerd met gevolg, dat de vertegen woordigers van de werkgevers en werkne mersorganisaties zijn overeengekomen om het voorstel met gunstig advies aan hun ledenvergadering voor te leggen DINSDAG 7 MAART 1933. Hilversum 1875 M. Avro-uitzendii» n.m. Vpro. 6.30 n.m. Rvu. 8.00: Gram platen 9.00: Avro-Kamerorkest o I. N. Gerharz 10.00: MorgenwMnJ1 10.15: Gram.pl. 10.30: Kamerorkest! 11.00: Kook- en Bakpraatje door mevrl Lotgering-Hillebrand 11,30: Orgelcd cert P. v. Egmond Jr. m. m. v. Marld d. Kraan (zang) 12.30—2.15; AVI Kleinorkest O. 1. v. N. Treep en Gram 2.30: Vervolg AVRO-Klelnorkest - 31 Knipcursus 4.00: Gram.pl. 4 Radio Kinderkoorzang 0. 1. v. J. Hamei 5.00: Verhalen voor kleine kinderen 4 Mevr. A. van Dijk 5.30: JeugdhalS v. d. VPRO 6.00: Omroeporkest 0. li N. Treep 6.30: RVU. Dr. Th. v. Scheil „Kinderpsychologie" 7.00: Vervolg c eert 7.30: Engelsehe les 3.00- Dlas 8.05: Gram.pl. 9.00: 2e en] bedrijf van „Een Dokters Dilemma" G. B. Shaw. Regie: Kommer Kieyn 10.10: Kovacs Lajos en zijn orkest, freinzang: Bob Scholte 11.00: Vat 11.1012 00: Vervolg Kovacs. Huizen. 296 M. KRO-programma I 8.00—9.15 en 10.00: Gram.pl. lil 12.00: Godsd. halfuurtje 12.15li Orkestconcert en Gram.pl. 2.00: Cul 2.35: Voor de Vrouw 3.30: M| cursus 4.30: Sextetconcert 5.30: f nateconcert 6.30: Cursus 6.50: tetconcert 710: Gram.pl. Causerie 8.00: Lijdensmeditatie - i Vaz Dias 9.35: Cello- en planorec 10.30: Gram.pl. 11.00: Vaz Dial 11.05—12.00' Gram.pl Davenlrv, 1554 M. 10.35: Morgenwijd 10.50: Tijdsein en berichten 11.051 zing 12.20: Orgelspel S. Gustarcil 1.05: Commodore Grand-Orkest - 2I Voor de scholen 4.45: R. Tapptral orkest 5.35: Kinderuur 6.20: Berf ten 6.50: Moderne cellosonates i May en Anne Muklé 7.10: Frani conversatie 7 40 BBC-Theaterorj o. 1 .v. S. Robinson m. m. v. E. Dat (sopraan) 8.50: Lezing 9.20: Beti ten 9.40: MacDowell-programmal Winter (sopraan) en E. Walker (piaj 10.10: Geraldo's Gaucho Tango 1 10.55: Lezing 11.00—12.20: Lew E en zijn band. Parijs, „Radio-Paris". 1724 M. 8.05: mofoonpl. 12.20: Concert d. h. Kre! orkest 7.40: dito 8.20: ,,Mau^ opera van Massenet (Gram.pl.). Kalundborg. 1153 M. 11.20—1.20: eert uit het Bellevue-Strandhotel -I 4.20: Omroeporkest 0. 1. v. GrónckJ 7.20: Fransche Operamuziek 0. l| Reesen 8.05: Radiotooneel Gram.pl. 10.05: Vioolrecital C. Esb< 10.25—11.50: Dansmuziek 0. 1. t.l Boston. Langenberg, 373 M. 6.25: Gram.plJ 10.40: dito 1220: Concert 0. 1. v 1.50: Gram.pl. 4.20: Concert 0. Wolf 7.20: Pianoduetten 8.05: Flucht voor der Freiheit". spel van H| schelmann. Regie: Greissler. Rome, 441 M. 8 05: Gevarieerd corj (orkest, mandolinekwartet, sopraan, In de pauze: Radiotooneel 10.15: richten. Brussel. 338 en 508 M. 338 M.: 12l Omroeoklelnorkest 0. 1. v. Leemansl 1.30: Gram.pl. 5.20: Omroeporkest f van Kumps 6.50: Omroepkleinori 0. 1. v. Leemans 8.20: Gevarieerd i gramma m. m. v. orkest, solisten en c"l band 10.30—11 20: Gram.pl. 508 1 1220:Gram.pl. 1.00: Zangvoordracbtl 1.30: Omroepkleinorkest o. 1 ,v. Lceirl 5.20: Omroeporkest O. 1. V. Andréi 6.35: Oram.pl. 6 50: Religieuze rmil 8.20: Omroeporkest o. 1. V. Andrêl 8.50: Vioolrecital 9.20: Omroeporlj 0. 1. v. Kumps 10.05: Gram.pl. lfl —11.20: dito. Zeesen. 1635 M. 7.20: Populair conl door Eddv Walis en zitn orkest - Jl Marine-concert uit Huize „Clou" te W lijn. Leiding: A, Fleszbnrg en F. N(4 8.50: Hoorspel 9.30: Berichten! hierna tot 11.20- Concert door het S| Orkest te Flensburg 0. 1. v. Kurt Bil GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBÜ lederen dag van 8 uur voorm. tot Hl nam- aansluiting op Hilversum en Huil Voorts Woensdags. Vrijdags en Zati dags van 811 uur gramofoonmuziek. UIT NED. OOST-INDIE. OFFICIEELE MUTATIE. BUITENZORG. 4 Maart (Anetai. 1 leend op verzoek eervol ontslag I 's Lands dienst met ingang van 29 Al a.s. aan den Inspecteur van het Westerf Lager Onderwijs D. Verwey. 193. Terwijl Jaap om hulp roepend van het eene oord naar het andere liep, was er nog iets anders op komst In het hommel, en wespendorp zat men de gummi schoenen-hommel achterna om zijn bedrog en deze vluchtte vol angst in de richting van het bijendorp Hij durfde zich nauwelijks den tijd te geven te kijken In welk gevaar ie zich begaf, want voor en achter loerde men op zijn dikke huid. 194. Was het een wonder, dat Jaap, die ook niet zien kon waar ie liep, tegen de hommel opbotste. Nooit W een hommel een hardere slag tegen zijn neus hebben gevoeld dan meneer van Hummel Maar het was nu g®n tijd om ruzie te maken, want de hommel zonk zon off iets te-zeggen op den grond neer en Jaap? 2~S>]

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10