DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP J2 LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 3 Maart 193J KERK- EN SCHOOLNIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 5 MAART. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, de lieer Lijklema van Waddinxveen: nam. S uur, ds. Streeder van leiderdorp. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Kruishoop. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer M. Ligtenberg van Rotter dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Haumerse. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.), ds. Broeijer van Oude-Wetering; nam. 6 uur, ds. van Woerden van Zwam- merdam. Rem. Kerk (Vrijz. Hervormden)Voorm. 10 1/4 uur, ds. Met van Zaandam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H. D.) en nam. 7 uur, ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bruijn. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Metering. KATW1JK-AAN-ZEE. Geref. Gem. (Remisestraat): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Schothorst van Lun- teren. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm .halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. NIEUW - VENNEP, Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Erdman van IJmuiden: nam. 6 uur, ds. Poot van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 3 uur. ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en Jam. 3 uur. de heer Aangeenbrug. NOOKDWU KEKHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. D.), ds. van Noort. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem .(Groene Kerkje): Voorm. 10 uur, ds. Hennemann. Pauluskerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Jansen Schoonhoven. OUDE-WETERING. Herv. Kerk: 930. Ds. Geerling. Ger. Kerk: 9.30, ds. v. d. Bos: 2.30 Den Weledelen Heer Buitenbos, candidaat te Amersfoort. Rem. Kerk: 10 uur voormiddag as. v. Wijngaarden. SASSENHEJM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Peter van Rijnsburg; nam. halfzeven, ds. Langman van Den Haag. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Verweij van Reeuwijk; nam. 6 uur, lees- dienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smldt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Ned. Prot, Bond: Voorm. halfelf, prof. dr. M. C. van Mourik Broekman van Breda. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Jellema. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Nauta. Ned. Prot. Bond: Nam. 7 uur, dr. P. D. Tjalsma van Lelden. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kubaard, J. J. N. van Hoogstraten, te Boxmeer. Te Ferwerd, H. Smit, te Noordwijk (Gr.) Te De Lier, J. Langman. em. pred. te 's-Gravenhage. Bedankt: Voor IJsselstein, A. van der Koog. te Meursen. GEREF. KERKEN. Tweetal: Te Kampen, J. Overduin te Sleen en mr. W. S. de Vries te Voorburg. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Baarn. L. S. de Boer. te Leerdam. MR. P. W. KAMPHUISEN. Benoemd tot professor aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen. Naar De Tijd" mededeelt, is mr. P. W. Kamphulsen te Velp, secretaris van de Al- gemeente Kunstzijde-Unie, benoemd tot hoogleeraar in het staats- en administra tief recht, m Mr Kamphuisen, die de vacature van wijlen prof. Van der Grinten zal bezetten werd in Maart 1897 te Gouda geboren. Hij studeerde te Leiden, waar hij in den zomer van 1922 cum laude promoveerde op een proefschrift getiteld .Codificatie-gedachte in het Romeinsche Rijk." Enkele werken over documentaire bankcredieten zijn mede van zijn hand verschenen. Na eenigen tijd verbonden te zijn ge weest aan het Intern. Intermediair Insti tuut te 's-Gravenhage. vestigde hij zich te Middelburg als advocaat en procureur Na dien werd mr Kanrahuisen als secretaris van de directie aan de Algemeene Kunst zijde-Unie te Arnhem verbonden. STEUNVERLEENING TEN BEHOEVE VAN BOLLENTREKKERS. Een wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot sicun- verleening ten behoeve van bollentrekkers in de gemeenten Ter Aar, Alkemade, Nieuwkoop en Woubrugge. onderschei denlijk f. 6255.95. f. 51.249-38. f. 234S.65 en f. 1090.24, totaal f. 61.000. Ongeveer een negentigtal tuinders, die er toe waren overgegaan bollen te dek ken, hadden daartoe, zooals gebruikelijk is, de benoodigde bollen gekocht op latere betaling. Doordat de bloemen aanzienlijk minder hebben opgebracht dan de kost prijs der bollen, staan deze tuinders voor een bollenschuld, welke tezamen meer dan f. 100.000 beloopt Het bezit dezer menschen is, dooreengenomen- zoo zwaar hypothecair belast, dat bij executoiien verkoop onder de huidige omstandigheden het bedrag der hypotheken niet wordt bereikt, tenzij de laatste hypotheekhou der besluit het onderpand te koopen. Ten gevolge hiervan zullen in de ge roemde gemeenten een groot aantal slachtoffers vallen, ondanks de tegemoet komende houding, welke de bankinstel lingen ten opzichte van rentebetaling en hypothecaire vorderingen innemen. Daar was gebleken, dat de bollenhandelaren niet ongenegen zouden zijn hun vorde ringen voor een belangrijk percentage prijs te geven, indien hun van het res- teerer.d deel zonder meer contante beta ling in het uitzicht kan worden gesteld, is in overleg intreden met de voornaam ste bollenhandeiaren en hypotheekinstel lingen. Het resultaat der verschillende bemoei ingen is geweest, dat de bollenhandelaren zich bereid hebben verklaard volledige kwijting der schulden te geven tegen be taling van 50 pCt. van het verschuldigde" hedrag, terwijl de hypotheekhouders heb ben toegezegd in de tot dusver gevolgde coulante houding inzake aflossing en rente te zullen volharden, hetgeen trou wens hun welbegrepen eigenbelang is. Op grond hiervan stelt de Regeering voor uit 's Rijks kas een bedrag van f. 61.000 beschikbaar te stellen. ALKEMADE. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. F. Meesters en gezin van Dordrecht C. Zandbergen van Rotter dam B. J. W. Bakker van Leiden C. J. Tabbers van Rotterdam J. S. van Rijn van Voorhout A. M. Remmerswaal van Den Haag A. Panders van Alphen aan den Rijn F. F. Beilschmidt van Haarlem J. C. van der Stam van Aalsmeer J. M. van der Zwet van Zevenaar J. M. Huygen en C. A. Hyna van 's-Hertogen- bosch M. J. van der Knyff van Hillegom. Vertrokken: A. W. M. van Leeuwen naar Nieuwkoop W. Nederstigt naar Lisse G. H. Verbeet naar Groesbeek J. B. J. de Hollander naar Den Haag H. de Jong en gezin naar Amsterdam K. Katsburg naar Leiden W. M. van den Haak naar Noordwijk Th. P. Hoogen- boom naar Leiden P. L. Noordermeer naar Veur E. J. Hoogenboom naar Den Haag J. C. van Eynhoven naar Sassen- heim F. van der Spoel en gezin naar Harenkarspel E. Ehgel naar Linschoten P. D. Boogaard naar Woubrugge P. Horsman naar Leiden A. C. P. van der Meer naar Leiden A. ter Haar naar Epe. ALPHEN. Vergadering R.K. Vereeniging tot Ziekenhuisverpleging. Door de R.K. Ver. tot Ziekenhuisverple ging werd in de St Josephzaal de jaar- Üjksche drukbezochte algemeene leden vergadering gehouden. Na opening wer den de notulen onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penningmees ter bleek dat de ontvangsten het afge- loopen jaar hebben bedragen f. 2582.59, de uitgaven f. 1832.01, zoodat de zuivere winst over genoemd boekjaar bedraagt f. 750.58. Boeken en bescheiden waren in orde bevonden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het ledenaantal thans 1457 bedraagt en het afgeloopen jaar met 154 was vooruitgegaan. Daar geen nieupwe candidaten waren gesteld werden de aftredende bestuursleden de heeren C- L. P. Janmaat, H. G. Veltman en Joh. Vink herkozen. Tot lid van de con trole-commissie werd benoemd de heer H. van Egmond. Na rondvraag volgde slui ting. Raadsstukken. Belooning Opperbrandmeester De be looning voor de functie van opperbrand meester is bepaald op f. 275.— per jaar. B. en W. achten het, gelet op de om standigheden, niet onbillijk wanneer deze thans wordt bepaald op f. 200.per jaar en stellen den raad voor het raadsbesluit in dien zin te wijzigen. Verkoop grond B. en W stellen den raad voor tot verkoop van een perceel bouwgrond, gelegen aan de Jongkindt Coninckstraat groot ongeveer 485 M2 te gen een prijs van f. 5,25 per M2 aan de Ver. tot oprichting en instandhouding van een school met den bijbel voor buitenge woon onderwijs (Koningin Emmaschool.) Ontslag en benoeming klokkenist-klok luider Door den klokkenist-klokluider van het torenuurwerk in de Ned. Herv. Kerk aan den Oudshoornscheweg, J. G. Rijshouwer is verzocht om hem- in ver band met zijn leeftijd, als zoodanig ont slag te verleenen. B. en W- stellen den raad voor den heer Rijshouwer eervol ont slag te verleenen. voorts de belooning voor deze betrekking met ingang van 1 Maart 1933 vast te stellen op f. 60.— in- plaats van f. 95.— en te benoemen een klokkenist-klokluider uit de navolgende aanbeveling: 1. C. P. Zwaan, koster van de Ned. Herv. Kerk en 2- J. H. van Vliet. AARLANDERVEEN. Op uitnoodiging der A.R. Kiesver- eeniging hield Ir. Kooi uit Voorschoten een lezing in het zaaltje achter de Geref. Kerk. Spr. sprak over het onderwerp „De Verkiezingsstrijd" en wees er op. dat men pal moeten blijven staan bij de belijde nis. Het was een uitstekend geslaagde avond. De opkomst was echter matig. BODEGRAVEN. Het Wilhelmus van Nassouwe-Comité. Door het plaatselijk comité zijn de deel nemende vereenigingen uitgenoodigd tot een vergadering op hedenavond in Hotel van Haaften. ter bespreking van de voor- loopige plannen van de commissie. Het is dus wel noodzakelijk dat ijlere vereeni ging vertegenwoordigd zij! Uitvoering D.O.S. De Chr. üymnastiêkver. „D.O.S." gaf onder leiding van haar directeur den heer Rutgers uit Utrecht een goedgeslaagde uitvoering. Een openingswoord werd ge sproken door den voorzitter, den lieer P. v. d. Poll, waarna op vlotte wijze het uitgebreide programma werd afgewerkt. Alle afdeelingen der vereeniging voerden enkele nummers uit, die correct verliepen. De kleinsten voerden een paar gymnastische spelletejs uit. die bewezen dat het „mijn leeren is spelen", nog steeds opgaat! Ten slotte werd dank gebracht aan den direc teur. die voor het laatst een uitvoering leidde en aan mej. Huchshorn en den heer Swarts uit Utrecht rvoor de pianobegelei ding. Allen werd'etpi kleine herinnering aangeboden. Worst van zieke varkens. Naar aanleiding van enkele ziektegevallen in Zegveld werd door de politie een onderzoek ingesteld ten huize van den koopman v. D. in de Meije. Daar werd aangetroffen een partij worst, blijkbaar dezelfde, die door dezen was verkocht an de Zegveldsche gezinnen. Bij onderzoek door den keurmeester van het Slachthuis bleek deze afkomstig te zijn van ongekeurd ziek vee, dat blijkbaar clandestien was gesticht en bleken bac teriën van para-typhus in de worst aan wezig te zijn. Natuurlijk werd proces-verbaal opge maakt en de partij in beslag genomen. Dit muisje zal nog wel een lang staartje hebben, want al eerder werd de koopman ervan verdacht clandestien te slachten, hoewei het nooit gelukt was dit te bewijzen. Tentoonstelling van den Kruidcniersbond. Onder groote belangstelling is in het Beursgebouw de „Enkabé" tentoonstelling gehouden, georganiseerd door de afd. Bodegraven en Omstreken van den Ned. Kruideniersbond. De mooie hal van het gebouw leent zich buitengewoon goed voor een dergelijk doel. terwijl het feit dat er een breede gaanderij rondom de zaal is, het karakter van een beurs nog doet toe nemen. Niet alleen echter dat het gebouw bijzonder geschikt is, maar ook de ten toonstelling zelf verbluft'door de keurige inrichting. De combinatie ..Enkabé" be schikt over prachtige stands, die in een minimum van tijd kunnen worden opge steld. Een keurcollectie artikelen op krui- deniersgebied in eiken vorm, maar alles onder den naam „Enkabé" was in deze stands, die door de diverse fabrikanten waren ingericht. Als eenige plaatsgenoot prijkte op de gaanderij de fa. v. d. Veer met een mooie Oud-Hollandsche wafel bakkerij. Aan al deze stands bestond ge legenheid om de tentoongestelde artikelen te proeven. De opening geschiedde o.a. in tegenwoor digheid van de deelnemers, de winkeliers enkele leden van het hoofdbestuur, door den heer M. Lugtenburg, die de oorzaken uiteenzette, die geleid hebben tot het organiseeren en het voeren van het merk „Enkabé". De voorz. van den N.KB. de heer v. d. Linden sprak over de werkwijze en de voordeelen daarvan voor het publiek. Ook de voorzitters der beide Middenstands organisaties voerden het woord. Burgerlijke stand. Overleden: Jacob Brunt 74 jaar T. Lekkerkerker, wed. van L. G. Hagoort 81 jaar. Getrouwd: M. v. d. Poorte 24 jaar en A. van Hesse 20 jaar W. Hoogendoorn 24 jaar en R. van Dijk 22 jaar. Het Gemeenteraadslid, de heer P. H. Oldemarts zal eind April of Mei onze gemeente gaan verlaten en zich vestigen te Den Haag De Raadszetel valt dan weer terug aan de SD.A.P., daar de heer Lugtenburg zijn opvolger is. BOSKOOP. Fascistische Jongeren Bond. Eenigen tijd geleden zijn besprekingen gehouden teneinde te geraken tot stich ting van een plaatselijke afd. van de Fas cistische Jongeren Bond. In verband met deze besprekingen had in hotel „Neuf" een vergadering plaats, waar als spreker optrad, de heer Alfred M. A. Spaargaren uit den Haag. Spr- die tot onderwerp had gekozen: .,Het Fascisme en de Nederlandsche jongeren", wist de vergadering te boeien. Tot slot werd over gegaan tot stichting der afdeeling. Ais bestuursleden werden gekozen de heeren L. J. Rljnink, voorzitter; A. Sprenger, se cretaris en D. Drielsma, penningmeester. Tooneeluitvoering. In hotel „Klaassen" heeft de Arbeiders Geheel Onth-tooneelvereen. „Den Zwak ken tot Steun" voor een uitverkochte zaal een tooneeluitvoering gegeven. Opgevoerd werd het bekende tooneelstuk „Op Hoop van Zegen" van Herman Heyermans. Zooals gewoonlijk werd er zeer goed spel gegeven, hetgeen na elk bedrijf be loond werd met een daverend applaus. Een gezellig bal besloot het geheel. Gedurende de afgeloopen maand werd aan de Rijkspostspaarbank te dezer plaatse ingelegd f. 20.427.33 en terug betaald f. 14.890.10. Het laatste door de Spaarbank uitgegeven boekje draagt het nummer 5448. Aan de heeren van Dam en Boute bal, aannemers, is opgedragen de bouw van vier woonhuizen van den Laag Bos- koopsche weg, voor rekening van den heer Greiner alhier. KOUDEKERK. De werkeloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemidde ling zijn ingeschreven 126 werkloozen, waarvan 28 gedeeltelijk. Burgerlijke Stand. Geboren: Uldrik ,z. van P. Westerterp en van T. Vriesema Simon Aibertus, z. van Stephanus van Vliet en van P. van Walderveen Leentje, d. van Arie Goud kuil en va nCornelia Johanna de Jong. LEIDERDORP. Knapenvereeniging Samuël." De knapenvereeniging op Geref. Grond slag „Samuel" hiela haar jaarvergadering in het gebouw Irene. Het was een zeer gezellig samenzijn, waarbij vele ouders en vrienden tegenwoordig waren. Nadat de voorzitter, de heer D. de Haas, de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, werden de jaarverslagen uitge bracht, waarna vele samenspraken en voordrachten werden gehouden. Een humo ristisch zangspel vond veel bijval, terwijl een tableau „Avond, Nacht, Morgen. Dag" schitterend werd uitgevoerd. Ds. J. J. Dijk sloot dezen welgeslaagden avond met dankgebed. JMEK MEE2 VUEC^Ef friETH0" 189. Toen kwam nog 't ergste met de gummi-schoenen Zoodra er een paar druppels regen vielen, hadden de schoenen hun dienst gedaan en waren nog gevaarlijker dan de oude laarzen. Je kon de diertjes met gummi schoenen aan de grappigste bultelingen zien maken en de hommel, die ze verkocht had, zou spoedig boeten voor zijn bedrog. 190. Maar terwijl de wespen en hommels zich druk maakten over hun miskochte schoenen, bleef Jaap niet werkeloos. Zoo wandelde ie na een voormiddag van ijverig werken rustig in het zonnetje en belandde bij een uit hangbord. Meer vliegen met honing dan met azijn", prut telde Jaap verbaasd, dan ga ik dat eens met de wespen probeeren, en hij spoedde zich blij naar huis. HEDEN: Prediker: Maranatha-conferentie vai Jeruël. 3 en 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg): VrouweiwJ bedsure. 8 uur nam. Katwijk a. Zee (Casa Cara): Geret. Bom Spr. ds. Mulder van Huizen, 7 uur nam, K a t w ij k-a a a n-Z e e (Gemeenh zaal): Spr. ds. de Jong van Rijnsbun B® 7</s uur nam. Zaterdag. Den Burcht: Tooneelavond Groninger Vo 8 uur nam. Den Burcht: Ver. van oud-leerlingen 4 Ambachtsschool, 7 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam „Gevaren der Samenleving". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 mr. City-Theater Haarlemmerstr., 8 u. nam „Dappere Tom". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 2 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nam t v< .Strich durch die Rechnung Woensdag en Zaterdag nam. 2 ui »t Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur Trianon-Theater Breestraat, 8 u. nam „Het teeken des Kruises". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uu Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genei kundeConsultatiebureau voor moeiuj „i/f kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. inëjj ting tegen diphterie 4—5 uur nam. Donderdags: Inst v. Praeventieve Gi neeskunde. Consultatiebureau voor Ata holisten. 7—10 uur nam. br; De avond-, nacht- en Zondragsdtó der apotheken wordt van Maandag 27 f bruari tot en met Zondag 5 Maart i yjij waargenomen door de apotheken: G Reyst Steenstraat 35. telef. 136 en A. Donk. Doezastraat 31 telef. 1313. Tot lid van het bestuur van de Bm vereeniging „Dorpsbelang" is in de houden ledenvergadering gekozen de hé Ph. Boot. De firma W. Hennipman, aannemi alhier, die de laagste inschrijver was vo< den bouw van de nieuwe Herv. Chr. Scbo alhier, heeft ontheffing gevraagd en w eventueele gunning bedankt. Irc der de lan gew con t d ii te nl< zie >t 1 n.l oed >rm; :n i ipht ecl in h 2 a 1 i ard wer hgei wer Fel zorg üdci de [este 19 56,0! iuitk 13,7; inge: 82.45 te k DE LEIMUIDEN. Vergadering van het „Groene Kruis' In het café van den heer J. Keijzer n de algemeene vergadering gehouden r 3 de afd. Leimuiden c.a. van het „Gros Kruis". De voorzitter de heer J. A. Bakhui opende en drukte er zijn spijt over dat er slechts ruim dertig leden wa^)"6i opgekomen. Spr. memoreerde het vertrek van di. Bouthoorn, die jaren lang voorzitter i vereeniging geweest is en later adviseur. Gelukkig stelt de nieuwe arts dr. 5; pensea ook veel belang in het ven gingsleven en in het bijzonder in dat t het „Groene Kruis". Dr. Stapensea die intusschen ter verft dering is gekomen, werd hierop door voorzitter op deze eerste algemeene rt gadering hartelijk welkom geheeten. Op voorstel van den voorzitter werd t bestuur gemachtigd weder een afgevaa digde naar de algemeene vergadering zenden. Vervolgens was het woord aan i secretaris voor he tlezen der nota) Deze werden voorgelezen en zonder wij gingen vastgesteld. De heer van Loon bracht hierop t, jaarverslag uit. Hierin werd de klem I Iegd op het werk van den Wijkzuster. A de hand van getallen liet de secret duidelijk uitkomen dat in verhouding Oudewetering te Leimuiden lang nletl noeg van de wijkverpleging gebruik gemaakt. Vervolgens doet de heer J. de Jeu w ning en verantwoording over het afgö pen jaar. De inkomsten hebben f.ö> bedragen en de uitgaven f. 557.54. Zom er een batig slot is van f. 91.78. Bovendien is er nog een spaarW boekje met een reserve van f. G14.4o. Commissie belast met het nazien van rekening, verklaarde bij monde van heer P. H. van der Kamp Sr. dat de ra ning aan de hand van de bescheiden derzocht en in orde is bevonden. De rekening werd door de vergaden vastgesteld. Tot leden van de Commissie belast het onderzoek der rekening 1933 benoemd de heeren H. Vissers, E. en J. W. de Ren. Vastgesteld wordt de begrooting het dienstjaar 1933 in ontvangst en u gaaf sluitende met f. 541.78. .j De secretaris bracht verslag uit van verhandelde op de algemeene vergaders te Rotterdam, terwijl de heer G. van Heuvel zulk deed over den toestanü het magazijn en de artikelen voor verp ging. De voorzitter deede mede, dat nw lukt is een T. B. C. patiënt geplaatst, krijgen in een sanatorium. De gewen voorloopig voor een jaar gev°ntl?nrroHii Het bestuur werd gemachtigd d® VEL, Kruisafdeeling en de Ver. voor wj pleging onder een bestuur te kriLj'ei De financiën zullen echter strens scheiden blijven: bovendien zal n« fl een lid van het Groene Knus gen .el al vrij zijn al dan niet lid ven de pleging te zijn. In de volgende zal het bestuur met voorstellen gaande komen. Hierop volgde sluiting. De werkloosheid- bil I Het aantal werkloozen ingesduv.,^ het agentschap der ArbeidsoonLjtL bedraagt thans 61, n.l. 6 b°"SÏ3rbei',er ders, 53 landarbeiders, 1 transport en 1 scheepmaker. ,i

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6