SCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 Februari 1933 vrije uren nuttig te besteden, r de jeugd haar tijd goed gebruikt ,;(j] liefde aan te kweeken voor het door nuttigen arbeid in de vrije Vordt er veel kwaads vermeden, ujlte de beste wcnschen voor deze „stelling en verklaarde déze voor ma sprak Pastoor Onel een kort cn tenslotte hield kap. Meeren- warm pleidooi voor de tuinbouw- Mi, die den laatten tijd minder goed bezocht- Spr. hoopt dat theorie en b hand aan hand zullen gaan den heer Vesseur werden hierna eenige toepasselijke woorden bloe san den burgemeester en den Pastoor indigd. ma werd een rondgang gemaakt de talen der tentoonstelling. Een van bloemen is het eerste wat het ontdekt; bloemen in alle denkbare •n en tbiten, soorten niet te tellen, op ranke stelen prijkend, een lief- geui' alom verspreidend. Wij weten jaarheen het eerst onze blikken te n, wij gevoelen ons als in een jfsiand. uit de bloemenzaal komt men in de minder belangwekkende afdeeling: vlijt. Hrer ziet men. wat naarstige on langdurige vlijt wisten te ver- -cn tot een mooi en vaak kunst geheel. Uren van arbeid en inge- en werk hebben tot stand gebracht, iet anders dan bewondering kan n. jury zag zic-ii dan ook geplaatst voor ot moeilijke taak; een woord van mag haar derhalve niét onthouden m. De prijzen waren als volgt: mententoonstelling Afd. Patronaat, ie geheel. Ie prijs M. Turk; 2e prijs, athof; 3e prijs. H. Loos Pzn.; 4e p. Hoogenboom Pzn. Eervolle ver- g kregen W. Schouten en M. Vol- lichte groep: le prijs, J- Straathof: M Turk: 3e prijs. H. Loos: 4e M Volwater. Eervolle vermelding der Zwet en P. Hoogenboom Gzn. ;te verscheidenheid: le prijs, H. Loos e prijs, M. Turk; 3e prijs J- Straat- prijs. P. Hoogenboom Pzn. ste groep bolgewassen met uitzon van tulpen en narcissen: le prijs, Pzn.; 2e prijs, A. Elsgeest. Mooi- p Narcissen: -J. Straathof. Mooiste tulpen: M. Turk- Mooiste Prins van ijk: J. Straathof- Mooiste Couleur al: P. Hoogenboom. Gezellen. Verplichte soorten: le Gebrs. de Koning; 2e prijs, Gebrs. 3c prijs, J. Klein; 4e prijs, A. Els- 5e prijs. J. Klein; Ge prijs J. War- Eervolle vermelding: C. v- d. a.. Leo van Berkel en J. Hoogen- Pzn. iste geheel, le prijs, L. Koek: 2e Gc'ors van Klink; 3e prijs, Gebrs. mg; 4e prijs, J- Warmerdam; 5e Gebrs. Loos; 6e prijs, C. v. d. Meer Eervolle vermelding: L. van Berkel; ker en C. de Jong Jac.zn. te verscheidenheid, le prijs, Gebrs. link; 2e prijs. L Koek: 3e prijs, Gebr- ning: 4e prijs, J. Warmerdam. Mooi- oep tulpen. L. Koek. Mooiste groep sen: Gebrs. van Klink. Mooiste tulp noord: A. Elstgeest. Heestergewas- e prijs: J. v. d- Zwet Wzn; 2e prijs, v. d. Zwet Pzn. svlijttentoonstelling. Gezellen. Vak- Ie prijs: P. Heemskerk; 2e prijs, P. :rken; 3e prijs, C- van Haastrecht; 's, J. Heemskerk. Teekenwerk. Ge le prijs, P. Heemskerk; 2e prijs, W. ar; 3c prijs. C. v. d. Klugt. 4e prijs, an Beek. Patronaat. Teekenwerk: Ko Heemskerk; 2e prijs, K- hol; 3e prijs: C. Hoogenboom: 4e I. Schouten. Snijwerk. Gezellen: le J. Verhaar; 2e prijs, J. Elsgeest. 3e C. van Amsterdam: 4e prijs, N. Ro- 5e prijs. H. Klein. Zaagwerk. Ge le prijs, H. Klein: 2e prijs, K. de 3e prijs. J. Klein: 4e prijs Ph. f; 5e prijs, J Klein. Oud Leden: le H. Huigsloot; 2e prijs, J- Heemskerk; ijs J. Heemskerk Czn.; 4e prijs: H. pg. BOSKOOP. Gemeentezaken. Zijdeweg. Inzake een schrijven B. en W. aan Ged. Staten omtrent rbetering van den Zijdeweg hebben fa antwoord ontvangen, waarin ver wordt, dat wanneer met belang de, zijnde dc eigenaren aan de ide der vaarsloot en met het bestuur én polder Laag Boskoop tot over- mming is gekomen, zoo spoedig Ijk met de verbetering zal worden vangen. .B en W. verzoeken den raad e machtigen liet voor de uitvoering le te verrichten. J Sportterrein. Wij hebben, al- 1- en VV. uitgezien naar een nieuw f voor werkverschaf.ing. Wij meeven geslaagd te zijn een geschikte ge beid te vinden, door over te gaan tot aanleg van een sportterrein op het de Sta ions'aan gele en peri.ee'. tus- dat, bestemd voor het tentoonstel- gebouw en het terrein in gebruik bij vereeniging voor Boskoopsche Cul- De inrichting van het terrein tot nerrein wordt begroot op f. 1300. hen het terrein aan de zijde van de onslaan met een ijzeren afrastering 11 afgehcind, zooals ook lang het park ingebracht, hetgeen ons wel wensche'.ijk komt, worden de kosten met rond verhoogd, minister van binnenlandsche zaken .reeds bereid verklaard onder de nnselljke voorwaarden een subsidie in aiheidsloonen e.d. te verleenen. Burgerlijke Stand. tooien: Paul, z. van P. v. d. Dool r. M. W. Donk; Isaac Samuel, z. van f°'Penshoek en J. v. d. Willik; Catha- p'ana. d. van C. Plaatsman en M. J. p®niinCk; Corrie, d. van W. Anker iv.'Zweerman. 'eden; Frans Ve-meul, 67 jaar. "eeniging voor Ziekenhuisverpleging. tets Vheeft de jaarvergadering SierpteJ11'ran de ver' voor "^iehen" ft hoor den voorzitter, den toin' I' C.B.zn., werden dc notulen liij i_fn. onveranderd goed rekeurd. jJ* jonrversiag bleek, dat de vor ig Ï'JS het afgeloopen jaar wederom wtt verricht. Het aantal verpleeg- dagen bedroeg 1545 en voorts, dat het lodental ruim 4000 bedraagt. Dc bestuurs leden. do heeren C. J. v. d. Wolf en A. P. Bongers. werden herkozen, terwijl oen vacature, werd gekozen, de heer D. de Bruljn Johz. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f.6116.19 en dc uitgaven f.51.39.13, zoodat er een batig saldo is van f. 677.06. Na rondvraag volgde sluiting. De heer H. J. Hoijmans Sr. alhier, is wederom voor het jaar 1933. door B. W. benoemd als ambtenaar belast met do betcekening van stukken. God. Staten dezer provincie, hebben do gemeente-begrooting, alsmede die der bedrijven goedgekeurd. Aan den heer W. Kranenburg, aan nemer alhier, is opgedragen, den bouw van een autogqrage, voor rekening van den heer T. A. van Helden alhier. Raadsageuda. Dinsdagavond zal de raad dezer go- meente ter behandeling van onderstaande punten te 7 uur in openbare vergadering bijeen komen. Vaststelling van de notulen van dc ver gaderingen van 13 en ?3 Dec. 1932. Ingekomen stukken. Medcdeelingen. Aanbieding van de ingekomen aanvragen van besturen van bijzondere scholen om toekenning van de gemeente'ijkc ver goeding. Voorstel om te besluiten tot toekenning van voorschotten aan de besturen van scholen voor bijzonder uitgebreid lager onderwijs, op de vergoeding, bedoeld m art. 101 der lager-ondërwijswét 1920, voor het jaar 1933/ Idem voor scholen voor bijzonder ge woon lager onderwijs. Voorstel tot verhuring van eenige por- ceelen land. Voorstel tot vermindering van eenige pachten. Voorstel beireffendc extra steun aan werkloozen in 1933. Voorstel tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden van de stem- bureaux en van het hoofdstembureau. Voorstel tot het aanvaarden in eigendom ran gedempt water. Voorstel tot aanleg van een sportterrein. Voorstel in zake verbetering van den Ziideweg. Rondvraag. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Neeltje, D. van W. H. v. d. Bijl en A. de Bruljn Gerardus Anthonius, Z. van P. J. de Groot en C. A. v. d. Poel Wilhelmus Gerardus, Z. v. Th. Pieterse en W. E. van Diemen Arie Cornells, Z. van Jac. van Leeuwen en C. W. Bos Pieter Gerardus, Z. van P. M. Voskuil en W. E. van der Hoeven Hugo Cornells, Z. van H. Th. Heijker en H. E. Klever Johannes, Z. van A. van Reeuwijk en G. van Veen. Overleden: Cornells Melis Natzijl 55 j. Adriana v. Vliet gehuwd met W. B. Duin dam 72 j. - Margje Koet-sier 27 j. Dirk de Bruin (te Delft) 77 j. GEMEENTERAAD. Gelden voor schoolstichting - Vergoedingen De commissie inzake de steunregeling. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de burgemeester. De vergadering werd geopend met ge bed, waarna de notulen der twee voor gaande vergaderingen worden gelezen en vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken. w.o. het bericht van den inspecteur der Poste rijen dat hii definitief heeft goedgekeurd de verplaatsing van het postkantoor naar de Torenstraat, worden voor kennisgeving aangenomen. Na de discussie werd besloten aan het adres van de gemeente Heemse aan de Regeering om het bedrag der belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen te verminderen, adhaesie te betuigen, echter onder aanvoering dat de gemeenten in een anderen vorm daarvoor schadeloos gesteld worden. Van den kerkeraad der Ned.-Herv. Ge meente is een verzoek ingekomen om gel den voor de stichting van een bijzondere lagere school. B. en W. hebben met den kerkeraad overleg gepleegd en gevraagd deze aanvra ge tot een beteren tijd uit te stellen, zulks met het oog op de financieele gevolgen voor de gemeente. De kerkeraad wilde daarvan echter niet weten. Daar de aan vrage en de overgelegde stukken voldoen aan de eischen die de wet daaraan stelt, kunnen B. en W. niet anders doen dan voorstellen het verzoek in te willigen. De heer D. de Bruljn IJzn., zegt. dat meer dan 60 jaar een school met den Bij bel op het dorp bestaat. Niemand kan zeggen geen christelijk onderwijs te kunnen verkrijgen. Genoemde school biedt vol doende ruimte Groote offers zijn daar voor gebracht. Hij betreurt deze aanvrage zeer. Zij voldoet evenwel aan de eischen der wet, en hij zal daarom vóór stemmen. De heer A. Buitenhuis acht het voor de gemeente voordeeliger worden, nu de open bare school gaat verdwijnen. De voorz. zegt dat dit niet zeker is. De gemeente kan even goed met een één-mansschool van 25 kinderen blijven zitten en dan gaat het onderwijs de gemeente nog veel meer kos ten, dan thans reeds het geval is. De heer M. Scheel vraagt wanneer de openbare school opgeheven kan worden n.l. bij hoe veel kinderen. De voorz. antwoordt dat dit van de omstandigheden afhangt of nj. die kinderen gemakkelijk in een andere ge meente school kunnen gaan. Voor het ove rige verwijst de voorz. naar het desbetref fende artikel der Langer Onderwijswet, dat hij voorleest. De heer J. de Kort is van oordeel dat de openbare school wel reeds bij 20 kinderen kan opgeheven worden. Besloten wordt met alg ,st. het verzoek in te willigen. Hierna stellen B. en W. voor tevens als resultaat van het overleg met den betrok ken kerkeraad, om twee lokalen van de openbare school in bruikleen af te staan voor bijzondere school. Het voorste lokaal blijft dan in gebruik als openbare school. Op de speelplaats zal een afscheiding ge plaatst worden zoodat elk een gedeelte daarvan krijgt, De lokalen zullen binnen wat opgeknapt worden alsook de portalen. De kosten van het een en ander worden begroot' Op f. 700. De insp. van het 1. o. in deze inspectie heeft tegen deze bruikleen geen bezwaar. Nadat enkele bijzonderheden nader zijn besproken en de overeenkomst van bruik leen is voorgelezen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Hierna vindt de vaststelling plaats van voorschotten op de vergoeding aan de bij zondere scholen en wel als volgt: Chr. school Dorp f. 1G53.20, R.-K. school Dorp f 1625.5G, Chr. school Rijndijk f1985.59 R.-K. school Groenendijk f. 1744, R.-K. school Zwaantje f. 1402.40, Chr. U.L.O. sch. Dorp f. 312.30. Van C. Quartel is een verzoek ingekomen om een zwakzinnig kind van hem voor re kening der gemeente te doen verplegen in een gesticht. De voorz. deelt mede dat Quartel zich met dit verzoek ten onrechte tot den Raad gewend heeft. Indien hij een verklaring overlegd van een door de Kroon aangewezen psychiater, dan volgt de plaat sing in een gesticht vanzelf. B. en W. heb ben dit echter in verband met de finan ciën der gemeente en de omstandigheid, dat de man eenige eigendommen heeft, niet sterk bevorderd. De kosten zullen on geveer f. 750 per jaar bedragen. De heer J. de Kort bespreekt de toe stand van het kind. mogelijk wordt het nog beter. Het is thans zes jaar. Besloten wordt het verzoek buiten behandeling te laten. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op f. 492. De heer L. Noordam be pleit hierbij de verlaging der hondenbelas ting en de heeren J. de Kort en M. Scheel achten het niet. toelaatbaar bij steuntrek kers In dezen tijd de hondenbelasting per dwangbevel in te vorderen. De voorz. ant woordt dat wanneer men de hondenbelas ting niet betalen kan. men de hond op moet ruimen. De gemeente betracht zoo veel mogelijk soepelheid door goed te vin den dat bij kleine beetjes betaald wordt, doch men kan niet van haar eischen dat menschen die niets betalen, niet vervolgd zullen worden. Inderdaad met de bijdrage van het Waterbedrijf aan de gemeente Is een kleine wijziging noodlg van de veror dening op het beheer van genoemd bedrijf, waartoe wordt besloten. B. en W. stellen voor aan den secretaris van de Commissie inzake steunverleening aan werkloozen een vergoeding te geven van f. 50 per jaar, zulks met het oog op de vergaderingen die hij 's avonds bij moet wonen. Daarbij wordt uitgegaan van den regel dat het werk ter secretarie gebeurd. De vergoeding bedoeld dus niet te zijn een belooning voor allen arbeid aan die func tie verbonden. De heeren C. A. van Dam. M. Scheel en J. de Kort verdedigen een hoogere beloo ning De voorz. raadt aan daarmede voor zichtig te zijn. De betrokken ambtenaar doet door zijn werk als secretaris der steun commissie minder arbeid in ander opzicht. Daardoor heeft het overige personeel het drukker. Het is niet geheel billijk dat één met het voordeel daarvan gaat strijken Een voorstel van de heeren M. Scheel en J. de Kort. f.50 oer half jaar te geven, wordt met twee stemmen voor en negen stemmen tegen, verworpen. Het voorstel van B en W. wordt aïffuréfiómen B. en W. stellen voor de huren van de huizen in de Torenstraat te verlagen met gemiddeld f. 1 per week. De bedoeling is 't Rijksvoorschot af te lossen. Zoodra daarop de goedkeuring is verkregen en met een geldleening geslaagd, zal deze zaak op nieuw in den Raad gebracht worden, ter wijl dan tevens de Zonneveldstraat be handeld zal worden. De heer M Scheel dringt aan ook de ge. meentewoningen In huur te verlagen. De heeren D. Buitenhuis, D. de Bruyn ïzn en J. de Kort bespreken het verschil in huur in de Torenstraat, Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Het stukje tuingrond, genaamd Bethle hem. wordt op voorstel van B. en W. on dershands verhuurd aan J. van der Werf en W. F. Louwens voor 40 et. per Rljnl. roede. Door de arbeidersorganisaties was ge vraagd de commissie inzake de uitvoering van de steunregeling aan werkloozen uit te breiden met twee adviseerende leden als vertegenwoordigers van de landbouworga nisaties. B. en W. hadden daarover het advies ingewonnen van de betrokken commissie, dat evenwel afwijzend luidde. B. en W. gaan daarmede accoord. De heeren J. de Kort en M. Scheel be spreken nader dat zulk een uitbreiding van die commissie overbodig is, waarna het verzoek wordt afgewezen. Besloten wordt aan G. Ruis een stukje sloot, groot ongeveer 10 vlerk. M. in de To renstraat over te dragen voor f.1 onder conditie dat de overdrachtskosten voor zijn rekening zijn. Rondvraag. De heer M. Scheel infor meert naar de standplaats van den auto busdienst van Ei-kelens en dringt er op aan deze bij de Ned. Herv. Kerk aan te wijzen. De voorzitter deelt mede dat deze zaak reeds eenige maanden aanhangig is. De heer J. de Kort wijst er op, dat de fietsrijders aan den Voorweg last hebben van rozendoorns, die blijven liggen nadat boomen overgescheept zijn. De voorz. zal de politie daarop wijzen. Tenslotte stelt de voorzitter voor ten be hoeve van de schoolkinderen in verband met de herdenking van den geboortedag van Prins Willem van Oranje f. 0.10 per kind beschikbaar te stellen uit de ge meentekas voor het aanbieden van eene versnapering. Aldus wordt besloten. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. LEIDERDORP. De jeugdige werkloozen. Het ontspanningslokaal voor jeugdieg werkloozen wordt a.s. Maandag gesloten. Op dien dag zal des namiddags van 3—5 en des avonds van 8—10 uur voor 't publiek het werk door de jongelieden gemaakt, zooals bouwkundige teekeningen on hout snijwerk enz, ter bezichtiging worden ge steld. Onder leiding van den heer F. D. van Wijck gaf de Cbr. Muziekvereeniging „Devote" in de Chr. School een wel geslaagde uitvoering. Hel u tgebreide pio- granuna werd op verdienste ijke wijze uit gevoerd, getuige de bijval, welke den leden ten deel viel. LEIMUIDEN. Propaganda-avond Volksonderwijs. In het Nutsgebouw alhier werd een propaganda-avond gehouden voor Volks onderwijs. De voorzitter, de heer C. P. v. d. Broek, opende den avond met een harte lijk welkom en gaf de leiding in handen van den heer Beyen. voorzitter van de afdeeling Volksonderwijs te Bodegraven, De Zangvereeniging dier afdeeling „Zang- lust" bracht op buitengewoon goede wijze enkele nummers ten gehoore. Dc leiding was bij den directeur, den heer K. J. dc Beun, in uitstekende handen. Door afwezigheid van den heer A. v. d. Most werd de lezing .Met Openbaar Onder wijs" gehouden door den heer J. Beyen. Op kernachtige wijze kwam hij op voor het openbaar onderwijs. Naar zijn oordeel is openbaar onderwijs het beste dat aan de kinderen gegeven kan worden, omdat de openbare school in staat is, die goede volksdeugden aan te kweeken. die op den. naam van Christelijke of maatschappelijke deugden aanspraak kunnen maken. De openbare school, geeft het onderwijs dat niemand uitsluit, verdraagzaamheid leert, door verdraagzaam te handelen. Op de openbare school is plaats voor alle kinderen zonder onderscheid. Juist omdat deze school zoo kan zijn. wordt zij maar al te dikwijls gelasterd. Naar welke school ouders, zult gij uw kinderen zenden? vroeg spr. Naar die school, die haar deuren opent voor allo kinderen des volks. Naai de school, die dag aan dag de allereerste beginselen van Christendom diep prent in 't ontvankelijke gemoed uwer kinderen. Naar de school, die in de hooge beteeke- nis van het woord de meest Christelijke is der natie. Die school is en blijft de openbare school. De directeur, de heer K. J. de Beun, ont ving van de afdeeling Lclmuiden een bloemstuk. De heer C. P. v. d. Broek sloot de bij eenkomst met een woord van dank tot allen die aan het welslagen hadden mede gewerkt. In de zaal van den heer J. Sneeboer werd de bekende film „lm Westen nlchts Neues" vertoond. Deze film trok veel be langstelling. ook uit den omtrek. De be zoekers de zaal was tot in alle hoeken gevuld waren zeer onder den Indruk van het vertoonde. De fcllecte voor het crisis-comité bracht de» week f. 40,- op. NIEUWKOOP. Muziekuitvoering „Eensgezind". Dc muziekvereeniging „Eensgezind" gaf ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan, een geslaagde uitvoering in de zaal van den lieer Biersina alhier. Een uitstekend programma, word onder leiding van den directeur den heer J. M. van der Weil uit Bodegraven, bijzonder goed uitgevoerd. Na afloop werden door eenige dames en leden van de vereeniging een tweetal toonee'.stukjcs gespeeld getiteld: „Als Mijn beer van huis is" en „De Oom uit Amerika". Een en ander viel bij het talrijk opge komen publiek zeer in den smaak. Tijdens de pauze vond ten bate van do kas der vereeniging de verloting van een taart plaats, die ruim f. 24 opbracht en gewonnen werd door rnej. Eijs. Het was een echt gezellige en geslaagde uit voering! NIEUWVEEN. Geslaagde liefdadigheidsavond. In café Schreuder werd een tooneel- avond gegeven ton bate van het plaatselijk Crisis-Comité. De R.-K. tooneelvereeniging „Inter Nos" verleende daartoe belangloos haar medewerking. De zaal was matig be zet. Burgemeester J. W. Geesink opende als voorzitter van het plaatselijk Comité den avond, zijn dank uitsprekend voor het feit. dat de tooneelvereen'ging haar mede werking wilde verleenen. Opgevoerd werd „De Wraak van Jan Knip". Na de pauze volgde nog „De Prins op stap". Het publiek heeft van een en ander genoten. Raadsagcnda. De Raad dezer Gemeente komt Donder dag 2 Maart 1933 des voorm. 9 uur, in openbare vergadering bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Verzoek van de Koningin Emma- school te Alphen a.d. Rijn om 1/3 gedeelte in de kosten van vervoer ten behoeve van achterlijke kinderen uit. deze Gemeente, tot een maximum van f. 25.per kind pei jaar. Voorgesteld wordt dit verzoek in te willigen. 3. Voorschot aan de bijzondere scholen voor 1933, 4. Verzoek van de Exploitante van den Woerdenschen Autobusdienst om een jaaT- lijksche bijdrage van f. 500.aangezien anders tot beperking van den dienst moet worden overgegaan. Wordt voorgesteld op dit verzoek afwijzend te beschikken. 5. Verzoek van J. P. van Vuuren om ontslag als plaatsvervangend ambtenaal van den burgerlijken stand. Wordt voorge steld dit eervol te verleenen en in zijn plaats twee plaatsvervangers te benoemen en wel een voor het voltrekken van huwe lijken en een voor de overige werkzaam heden. Aanbeveling voor deze twee benoemin gen: 1. A. J. den Hartog. 2. P. Augustinus. 1. F. J. Post. 2. A. M. van Vuuren. 6. Wijziging van de begrootingen voor 1932 en 1933. In café Schreuder werd een vergade ring gehouden van de ver. „Stillen Om gang" onder voorzitterschap van den neer A. J. v. d. IJsel. Het ledental is gestegen tot ruhn 100. In de vacature, ontstaan door het vertrek van P. Kok. werd gekozen de heer B. Rekelhof. De aftredende heeren J. Kapel en P. J. J. Stouten werden her kozen. Na eenige mededeelingen volgde sluiting. NOORDEN. Door mej. C. N. H. van Ginhoven is de benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. School alhier aangenomen. De collecte in dc Geref. Kerk voor de Zending heeft opgebracht de som van f. 15. WADDINXVEEN. Chr. Democratische Unie. In liet oude schoolgebouw aan do S.uis werd een vergadering gehouden van de Chr. Dein. Unie. De heer van der Brug opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Do beer Jungnirt uit 'sGravenhago nani hierna het woord en sprak over: „Wie wij zijn en wat wij willen". Spn zeide, dat do strijd der Christen democraten eenerzijds gaat tegen de maatschappelijke verwildering, verwarring en afval en ander zijds tegen het conservatisme der groote Christelijke partijen. Vervolgens schetste hij den huidigen maatschappijvorm, waarin groote hoeveelheden goederen, waaraan zeer velen gebrek hebben worden ver nietigd. Hoe de groote Chrislelijke partijen staan tegenover do Cnristelijko arbeidersbewe ging? Als antwoord op deze vraag besprak spr. de plaats, die men voor de vak- bewegingsleiders op de candidaten-lijsten inruimt en den arbeid, die zij in do Kamer verrichten. Hij behandelde ook de voor naamste punten van het programma der C.D.U., waarbij hij uitvoerig wees op do maatregelen voor pachters, boeren- en landarbeiders. Van de gelegenheid tot debat maakte een 4-tal personen gebruik. Do heer v. d. Brug sloot de vergadering mot dc belofte voor de verkiezingen nogmaals in Waddinxveen een vergadering te beleggen. Afscheid van ds. P. dc Loozc. Gisterenavond nam ds. do Loozc, wegens vertrek na IJsselmulden, afscheid van de Ned. Herv. Gem. alhier. Aan het begin van de dienst werd gezon gen Ps. 62 vers 145, waarna gelezen werd 2 Petrus 3. De predikant had tot tekst gekozen 1 Johannes 2 vers 18 en wel deze woorden „de laatste ure". Hij bracht dit in verband met zijn scheiding na een prediking ter dezer plaatse van 3 jaren. Nog volgden verschillende toespraken In de kerk. die geheel gevuld was, merk ten wij o.m. op B. en W alsmede de be sturen der Zondagsschool, van de Jonge ling- en Jongedochtersvereenlgingen. Ds. Verweij, Consulant van Reeuwijk, sprak ds. de Looze toe er herdacht hem In zijn herderlijk werk. Daarna sprak de heer Zijderr.an zeer waardeerende woorden tob ds. de Looze en liet de gemeente den ver- trekkenrien leeraar staande toezingen Ps. 121—4. Ds. de Looze nam vervolgens het woord en sprak B. en W„ het Bestuur der Zondagsschool enz. toe. Hij dankte alle aanwezigen voor de belangstelling en de vele blijken van liefde, die hij nier heeft mogen ontvangen. Hiermede was de plech tigheid beëindigd. De nazang was Ps. 138—4. De A.R. KieSvereeniging. Als secretaris van de A.R. Kiesvereeni- ging „Nederland en Oranje" heeft de heer M D. Bremmer bedankt. De heer L. van Pelt, die in zijn plaats werd gekozen be dankte eveneens. Tot lid 7an het bestuur werd gekozen de heer Rutgers, die deze benoeming aannam. In de eerst komende vergadering zal getracht worden een secretaris te benoemen. De Chr. Zangvereeniging „De Lofstem'' heeft een uitvoering gegeven In het R.K. Bondsgebouw. onder leiding van den directeur, den heer Henri de Man, uit Gouda. Het gebouw was stampvol: het programma werd vlot ten gehoore gebracht Vooral het kinderkoor, onder-afdeeling van „De Lofstem" oogstte zeer veel bijval. Het was een avond, die niet spoedig ver geten zal worden. Do heer H. Duijnsfec te Gouda is tot volontair ter secretarie dezer ge meente tegoelnlen, Geslaagd voor het diploma coupeuse (Eerste Ned. Mode-Vakschoolvereeniging) mej. B. Hoogeieen alhier. WOUBRUGGE. Inbraak in dc twee kerken. In beide kerken in de buurtschap Hoog- made is ingebroken. In de R.K. Kerk is men door verbreking van een raampje met glas in lood binnengedrongen, waarna een tweetal offerblokken werden verbroken om ch de Inhoud daarvan toe te eigenen. Eenig geld tot een gering bedrag wordt vermist. In de Ned. Herv. Kerk heeft men zich toegang verschaft door met een bijtel of breekijzer de deur uit het slot te wrin gen. Ook daar werd een gelrtbusje van den Inhoud ontdaan, welke eveneens een klein bedrag aan eenten was ZWAMMERDAM. Uitvoering van „Juliana" De muziekvereeniging „Juliana" in de afdeeling Tempel alhier, gaf ter gelegen heid van haar 10-jarlg bestaan een wel geslaagde uitvoering, waarvoor groote be langstelling bestond. Onder leiding van den directeur, den heer P. J. Oomes uit Rotter dam werden de verschillende nummers van het programma keurig uitgevoerd. Voor en na de pauze trad ter afwisseling het duo Helleman en Laman uit Leiden op. In de pauze werd ten bate der kas een verloting gehouden. Na afloop was er een bal, waar van door velen gebruik werd gemaakt. Voor de dansmuziek zorgden Wim Gründer en zijn band. „Juliana" kan met voldoening op dezen avond terug zien. Het bouwen van een 4-tal woningen op een gedeelte van het sportterrein aan den Oud-Bodegraafschen weg alhier, is opgedragen aan den bouwkundigen W. Mulckhuijzen te Bodegraven. De aanbe steding van het metselwerk voor deze woningen, had tot uitslag dat laagste in schrijver was de heer P. van Katwijk te Bodegraven, voor de som van f 3095.— aan wien daarvoor het metselwerk Is opge dragen. 3—a

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7