i N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 Februari 15)]; SPORT. UIT DE RIJNSTREEK. AGENDA. ZWEMMEN. INTERN. WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM Vier Nederlandsche records verbeterd. Onder zeer groote belangstelling vonden in het nieuwe Oostelijk Zwembad te Rot terdam internationale zwemwedstrijden plaats, welke georganiseerd waren dooi de Rotterdamsche Dames Zwemclub, ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan. Aan deze wedstrijden namen behalve onze beste Nederlandsche zwemmers en zwemsters ook deel Miss Cooper en Miss Harding van de Swimming Club Mermain Londen i en Frl. E. Jacobsen (K. S. U.- Kopenhagen) en de Deensche kampioene schoonspringen I. Kragh iK. S. U.-Kopen- hagen) Onze landgenooten wonnen vrijwel alle nummers en verbeterden vier Ned. records De resultaten waren: 100 M. vrije slag dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 8 4/5 s. 2. C. Laddé (IJ). 1 min. 10 4/5 sec. 3. J. Selbach (A.D.Z.), 1 min. 12 sec. 4. Miss Cooper (Londen) l min. 13 sec. De 100 M. vrije slag voor heeren bracht het eerste record van dezen middag. De D.J.K.'er Scheffer slaagde er in het op naam van Daatselaar (U.Z.C.) staande Ned. record met 3/5 sec. te verbeteren en te brengen op 1 min. 2 4/5 sec. 1. J. C. Scheffer (D.J.K., A'dam) 1 min. 2 4/5 sec. Nieuw Ned. record. 2. J. v. Hemsbergen (Haarlem) 1.05 4/5. 3. W. Delwei (R.Z.C.) 1.06. Het volgende nummer de 200 M. school slag voor dames (internationaal) bracht wederom een nieuw record. De wereld recordhoudster 400 en 500 M„ Jenny Kas- teyn (H.D.Z.) won dit nummer in den tijd van 3 min. 5 3/5 sec., waarmede zij haar eigen Ned. record met 2 sec. verbe terde. Het wereldrecord bedraagt 3 min. 3 4/5 sec., hetgeen zij dus meer en meer nadert. 1. J. Kasteyn (H.D.Z.) 3 min. 5 3/5 sec. 2. G. Brouwers (R.D.Z.) 3 min. 10 2/5 s. 3. E. Jacobsen (Kopenhagen). 3 min. 13 3/5 sec. Korpershoek 'R.Z.C.) verbeterde bij het nummer 200 M. schoolslag zijn eigen record met 1/5 sec. en bracht het op 2 min. 55 2/5 sec. 1. L. Korpershoek (R. Z. C.) 2.55 2/5, nieuw Ned. record. 2. J. J. v. Woerkom (S.Z.C.) 3.013/5. Het schoonspringen voor dames had tot resultaat: 1. I. Kragh (Kopenhagen) 71.14 pnt. 2. G. Klapwijk (R.D.Z.) 65.35 pnt. 3. B. Kesterman (IJ) 47.77 pnt 100 M. rugslag voor dames: 1. M. Over sloot (O.D.Z.) 1 m. 20 3/5 s. 2. J. Cooper (Londen) 1 min. 213/5 sec. 3. W. den Ouden (O.D.Z.) 1 min. 23 2/5 s 100 M. rugslag voor heeren: 1. J. H. de Haas (Zian) 1 min. 17 sec. 2 C. G. v. Aelst (H.Z. en P.C) 1 min. 18 1/5 s€C. 3. J. C. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 182/5 s. De 100 M. schoolslag voor dames bracht het vierde record van dezen middag. Jenny Kastein won na een spannenden strijd dit nummer in den tijd van 1 min. 261/5 sec., waarmede zij het op naam van mej. Brouwer staande Ned. record met 4/5 sec. verbeterde. Zij bleef slechts 1/5 sec. boven het wereldrecord. 1. J. Kastein (H.D.Z.) 1.261/5, nieuw Ned. record. 2. G. Brouwers (R.D.Z.) 1.262/5. 3. F. Hessel (IJ) 1.28 4/5. De 100 M. schoolslag voor heeren werd gewonnen door J. J. van Woerkom (R.Z.C.) in den tijd van 1.214/5. De recordhouder op dit nummer A. van Kalken (D.J.K.) werd derde, doch hierbij dient in oogenschouw genomen te worden, dat hij pas hersteld was van een ziekte en dus niet zijn volle krachten kon geven. 1. J. J. v. Woerkom (S.Z.C.) 1.214/5. 2. K P. Jongbloed (ZI.A.N.) 1.24. 3. A. van Kalken (D.J.K.) 124 1/5. 4 x 100 M. estafette vrije slag v. heeren: 1. Het IJ (A'dam) 4 min. 313/5 sec. 2. D.J.K. (A'dam) 4 min. 371/5 sec. 3. Zian (Den Haag) en A.Z. (A'dam) beide in 4 min. 37 2/5 sec. 5 x 25 M. vrije slag voor dames om den Hoevels-wisselbeker 1. R.D.Z. in 1 min. 14 4/5 sec. 2. O.D.Z. in l min. 171/5 sec. 3. Het IJ en H.D.Z., beide 1 min. 18 sec. ATHLETTEK. WEER RUST IN DE K.N.A.U Een nieuw bestuur gekozen. Te Utrecht werd gisteren in het Jaar beursrestaurant de Jaarlijksche algemeene vergadering van de Koninklijke Neder landsche Athletiek Unie, die 5 Febr. jj. was geschorst, voortgezet. De bijeenkomst die niet zoo druk bezocht was als de vo rige, stond onder leiding van den heer J. Moorman. Daarna werd tot bestuursverkiezing overgegaan. Naast de candidaten, die de polscommissie had gesteld, werden ook uit de vergadering verschillende namen genoemd. Na een uitvoerige bespreking ging men tot de stemming over, die gerui- men tijd in beslag nam. Het bleek, dat de vergadering het volgende bestuur had ge kozen: De Jager (Groningen), eerste voor zitter, Huizinga (Culemborg), secretaris, A- Pijper (Amsterdam), penningmeester, D. J. Willink (Amsterdam), tweede voorzit ter, De Jong (Leeuwarden). Veen (Den Haag), Broekman (Nijmegen), commissa rissen. Hiermede waren alle candidaten van de polscommissie overgenomen. Tot leden van de technische commissie werden be noemd: dr- J. Selman (voorzitter), E. H. Huizinga (seer.), J. v. d. Lee, A. Paulen en mej Grooss (leden). Ook dit waren allen candidaten. die door de polscommis sie waren gesteld. De vergadering vereenigde zich met een voorstel van het bestuur om het te mach tigen een commissie tot reglementsher ziening te benoemen. Een voorstel van D.H.C. inzake de identiteitskaarten werd teruggenomen, opdat het bestuur de zaak nader kan overwegen. De record-commissie bleef op voorstel van het bestuur voortbestaan in de hui dige samenstelling- Voor de finantieele commissie werden gekozen de heeren Van Leeuwen, Krijgsman en Mulder. CRICKET. DE VIJFDE TESTMATCH TUSSCHEN AUSTRALIË EN ENGELAND. De vijfde testmatch werd Zatevdag voortgezet en bij de sluiting was de stand Australië eerste innings 436. Engeland eerste innings 418 voor acht wickets, waarvan Hammond 101, Lanvood 98. Ley- land 42, Ames 4. Paynter 9. Wyatt 51. Al len 25 not out, Extra's 14. BILJARTEN. NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De uitslag van den wedstrijd De Spil R'damS.D.O. voor de comp. N.B.B., afd. F 2de ronde luidt: C.Schouten res.(197> SDO 89 35 10 2.54 C. Sieben (1611 De Sp. 161 35 18 4.60 J. Slimmers (113) 113 61 11 1.35 Russo, res. (93) 64 60 6 1.06 F. H. (87i 59 45 5 133 H. v. d. Stoep (79) 79 45 9 1.75 M. Sierat (861 86 33 10 2.60 J. Gluvers (68i 50 32 7 1.56 C. Schouten les. (197) 197 67 22 2.94 Russo. res. (93) 71 66 5 1.07 J. Slimmers (113) 113 50 18 2.26 C. Sieben (161) 145 49 15 2.95 F. H. (87) 87 33 9 2.G3 J. Gluvers (68) 64 32 7 2.00 M. Sierat (86) 86 38 19 2.26 H. v. d. Stoep (79) 67 37 8 1.81 S.D.O. 2 punten, de Spil 0 punten. SCHAATSENRIJDEN. NIEUW WERELDRECORD OVER 3000 M. Zaterdag zijn te Hamar (Noorwegen) wedstrijden in het hardrijden op de schaats gehouden, waaraan de bekendste Noorsche rijders deelnamen. Op de 3000 meter vestigde Staksrud met een tijd van 4 min. 59.1 sec. een nieuw wereldrecord. Het wereldrecord stond op naam van zijn landgenoot Engenstangen met een tijd van 4 min. 59.2 sec., in Januari van dit jaar te Notodden gemaakt. De belangrijkste uitslagen luidden: 500 Meter: 1. Engenstangen, tijd 43.4 sec.; 2. Staksrud 44 sec.; 3. Evensen 44.7 seconden. 3000 Meter: 1. Staksrud, tijd 4 min. 59.1 sec. Nieuw wereldrecord. 2. Evensen, 5 min. 5.6 sec.; 3. Engenstangen 5 min. 10.8 sec. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN HELSINGFORS. Zaterdag zijn te Helsingfors de interna tionale wedstrijden in het hardrijden op de schaats aangevangen met een wedstrijd tusschen Finland en de Vereenigde Staten. Op de 500 m. waarop niet in paren werd gereden, doch massaal werd gestart werd Thunberg eerste in den tijd van 44.3 sec. Tweede was Wasenlus (Finland) in den tijd van 44.9 sec.; 3. Taylor (Vereen. Staten) tijd 45.7 sec. Ook op de 1000 meter werd Thunberg eerste in den tijd van 1 min. 38.7 sec.: 2. Taylor en 3. Schroder (Vereen. Staten; Over 500 meter werd nog een wedstrijd voor dames gehouden, waarbij de Ameri- kaansche Miss Helen Bina eerste werd in 52.7 sec.; 2. de Finsche kampioene Leschke in 53.8 sec. Op de 1000 meter was het resultaat juist andersom en werd mej. Leschke eerste in 1 min. 51.4 sec.; 2. Miss Bina. tijd 1 min. 55.2 sec. HOCKEY. LEIDEN II—H. O. C. UI 1—5). Aangezien het Leldsche veld in slechten staat verkeerde, werd besloten den wed strijd op Waalsdorp te spelen. Daar niet ieder hiervan tijdig bericht kreeg, ver scheen Leiden met slechts negen man. Ondanks de numerieke minderheid van Leiden gaat de strijd in het begin gelijk op. De Leldsche aanvallen zijn zelfs iets gevaarlijker, want de Haagsche backs blij ken niet zoo erg safe. Plotseling breekt de Haagsche voorhoede door en de rechts binnen profiteert van de geboden kans (0—1). Leiden laat het er niet bij zitten en als even later, na een strafcorner, een schermutseling voor het Haagsche doel ontstaat, wordt de gelijkmaker gescoord (1—1). Dan komt nog een Leidsche speler aan. zoodat er thans tien zijn. Lelden blijft tot de rust iets sterker, maar tot doelpunten komt het niet. Eenmaal wordt de bal tegen den binnenknat van den paal geschoten en springt dan weer uit doel. maai' de goal wordt niet toegekend. Eenige moeilijke kansen worden nog gemist, eenige strafcorners verprutst. Met half-time wordt direct gedraaid. HOC. komt nu weer opzetten, de aanval len worden steeds gevaarlijker. Het Leid sche doel ontsnapt eenige malen ternau wernood aan een doorboring. Het duurt niet lang, of de Haagsche middenvoor gaat er alleen vandoor en passeert den uitge- loopen keeper (12). Even later schiet de zelfde speler in buitenspelpositie in het doel De scheidsrechter constateerde de overtreding niet (13). De Haagsche mid denvoor blijft de gevaarüjke man. De backs kunnen hem niet beletten, dat hij nog twee fraaie goals aan het totaal toe- voegd, zoodat het einde komt met 15. WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND B. De Duitschers wonnen met 31. De vijfde wedstrijd tusschen de verte genwoordigende ploegen van West- Duitschland en Nederland B is te Dussel- dorf door Nederland verloren met 3—1. nadat de rust met een 30 voorsprong voor West-Duitschland was ingegaan. Niettemin is dit resultaat niet onver dienstelijk te noemen, vooral als men goed bekijkt, uit welke spelers beide ploe gen bestonden. In het West-Duitsche elf tal speelden vele oude „rotten" mee: we noemen slechts Paffenholz, Dr. Haren berg, Maier, Kirberg, Smitz. In het Neder landsche elftal waren de meeste zoo al RECLAME. Jr tengevolge van nerveuze k Ji» r storingen door overwerking ASPIRIN helpt- steeds Jj Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bendbuli|es van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabt. a 10 ets. 6338 geen nieuwelingen, dan toch geen inter nationals van jaren Alleen de beide van der Hagens en Kist zijn spelers, die inter nationale routine hebben van jaren her. Het bleek dan ook dat de West Duitsche verdediging met dr Harenberg en Maier aan het hoofd zeer sterk was. terwijl juist bij de onzen de spelers Kist en Jan van der Hageen opvielen. Vooral Kist heeft een prachtige partij gesjpeeld en de Hage naar kan op eeri van zijn beste wedstrij den terug zien. De wedstrijd vond des morgens plaats op het terrein van D. S. D. (Deutsche Spor- klub Dusseldorf), waarbij slechts 100 toe schouwers. welgeteld, aanwezig waren. De Carnavalsviering zal hierin wel zijn aan deel hebben gehad; gewoonlijk bestaat toch voor deze ontmoetingen meer be langstelling. We herinneren ons tenmin ste nog den wedstrijd te Keulen in 1928, waar zeker 5 a 6000 personen aanwezig waren. Het veld was zeer slecht, voornamelijk door de ongunstige weersomstandigheden van de laatste dagen. Het was jammer, dat het spel der onzen hier zichtbaar onder leed en vooral in de eerste helft konden de Nederlanders er maar niet in komen. Onze tegenstanders profiteerden hier dankbaar van en met rust hadden zij reeds een 30 voorsprong, voldoende tenslotte om de overwinning te behalen. De ploegen waren als volgt samenge steld Nederland B Doel: Hoekstra (Haagsch Lyceum Club). Achter: Donk (Bloemendaal) en Rees (Hilversum). Midden: Cor van der Hagen (Hilver sum). Braet (Haagsch Lyceum Club) en van Polanln Petel tDeventer). Voor: Wagner (Amsterdam)Schnitger (P.W. Enschedé). Jan van der Hagen (Hil versum), Kist (T.O.G.O.) en van Ei-ven Dorens (Amsterdam). West Duitschland Doel: Paffenholz (Schwarz Weiss. Keulen). Achter: Dr. Harenberg (Bonner T.H.V.) en Maier (Etuf, Essen). Midden: Anspach (Bonner F.V.), Breit- hardt (Bonner T.H.V.) en Kirberg (Ma- riënburg). Voor: Hufmau (Etuf, Essen). Schmitz (Dusseldorfer H.C.), Aus der Wiesche (D. S. C. 99' Korthauser II iRaffelberg) en Tropf (Raffelberg). DELFTSCHE STUD. H. C—LEIDEN 1—3. Leiden heeft verdiend revanche genomen voor de nederlaag van 14 dagen geleden.' Was toen de achterhoede van Leiden in een niet al te beste conditie, gisteren leed Delft aan dit euvel. Leiden heeft eenige verandering in haar achterhoede gebracht en dit zal wel een Verbetering blijken als de spelers aan de nieuwe combinatie ge wend zijn. De voorhoede heeft gisteren aan het eerste Leidsche doelpunt kunnen zien. wat de resultaten zijn van goed doorzetten in den cirkel. Laat zij in de volgende wed strijden even vinnig spelen, dan wordt het midden van de ranglijst nog wel bereikt. Het was dringend noodig, dat Leiden eens weer een paar puntjes binnen haalde, want de andere mededingers voor de laat ste plaats beginnen zich geweldig te weren. De overtuigende wijze, waarop Lyceum II gisteren van Togo II won, wees er wel op dat eerstgenoemd team niet op de laatste plaats hoort. Maar Leiden heeft nog 3 wed strijden meer te spelen dan Lyceum en H.B.S., zoodat het gevaar theoretisch niet groot behoeft te zijn. Over den wedstrijd het volgende: Direct na het begin stormt de Deltsche voorhoede op het Leidsche doel af en tracht de achterhoede in een vliegend tempo te overrompelen. Wel wordt een verwarring teweeg gebracht, maar er wordt niet goed geschoten. Na eenigen tijd werkt Leiden zich los en verplaatst het spel naar de overzijde. Toch komt het succes het eerst van den Delftschen kant, waar de linksbuiten op fraaie wijze een doelpunt wist te forcee- ren. Leiden laat het er niet bij zitten en langen tijd blijft de bal voor het Delftsche doel. De Leidsche linkervleugel verricht nu snel en goed werk en weet telkens weer de bal vqoi het doel te brengen. Eindelijk krijgt ae linksbinnen een kans en weet met een fraai schot den stand gelijk te maken. (11). Na korten tijd is het half-time. Zonder rust wordt er doorgespeeld en nu blijkt dat Leiden meer uithoudingsvermo gen bezit dan Delft, Steeds meer wordt Delft teruggedrongen. Na eenigen tijd heeft de linksbinnen opnieuw succes met een hard schot hoog in 't net. 12. Leiden blijft in de meerderheid, forceert vele corners en strafcorners maar daar alle Delftenaren in den cirkel staan, komen er geen doelpunten. Zoo duurt het eenigen tijd totdat na fraai opbrengen van den rechtervleugel de midvoor aan alle twijfel een eind maakt. (13). Delft zet er nu alles op om nog een goal te maken. Alles gaat naar voor. Zij dringen tot in de Leidsche enkel, waar nu een gewirwar ontstaat als vlak te voren in den Delftschen. Zoo eindigt de wedstrijd toch nog op Leidsch terrein. ■illlllll DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. VERKEERSSTREMMING BIJ DE GOUWSLUISCHEBRUG. De Kon. Ned. Automobiel Club heeft van den Hoofd-Ingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Hol land en Utrecht bericht ontvangen, dat ten behoeve van herstellingswerken aan de ophaalbrug over de Gouwesluis, lig gende in den weg LeidenBodegraven te Alphen aan den Rijn. alle verkeer over die brug zal zijn gestremd op 28 Febr. as. van 7—24 uur. of zooveel korter of langer als die herstellingswerken zullen toelaten. Motor-, rij- en voertuigen, niet zwaar der dan 4000 K.G. zullen tijdens de strem- mingstijd gebruik kunnen maken van den omweg gaande langs de Bruggestraat en de brug over den Rijn, zoo te Alphen aan den Rijn als te Zwammerdam, en langs den weg over den Lagen Rijndijk benoor den den Rijn tusschen die beide bruggen- AARLANDERVEEN. Tot bestuursleden der IJsclub werden herkozen de heeren de Vries en Her. ALPHEN. Ernstig auto-ongeval. Zaterdag had in den Hoorn een ernstig verkeersongeval platas. Een personenauto komende vanuit den Haag reed nabij de woning van den timmerman K. tegen een links van den Rijksstraatweg staande boom. De bestuurder en een medeinzitten- de de heeren J. F. T. en A. G. beiden uit den Haag werden hierbij ernstig aan het hoofd verwond doordat de bestuurder door de voorruit terecht kwam en de andere door het openslaan van het portier uit de auto werd geslingerd. Beiden werd door dr. H. verbonden en door den garagehouder Jac. Boot naar den Haag overgebracht ter wijl ook de zwaar beschadigde auto door een kraanwagen van genoemden garage houder moest worden weggesleept. Als oor zaak gaf de bestuurder op te zijn aange reden door een passeerende auto. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onder zoek in. Geslaagde Propaganda-avond E.H.B.O. Door de hier het vorig jaar opgerichte afd. van de Ned. Ver. „Eerste Hulp bij Ongelukken" werd in het Nut een gestaag de en drukbezochte propagandaavond ge houden. De voorzitter der afd. de heer J. F. Allart deelde mede dat het bestuur had besloten een onderafdeeling te moeten op richten tot het redden van drenkelingen. Als spreker trad op de heer H. Struve van Boskoop, Consul en lid van het hoofdbe stuur tot redding van drenkelingen met het onderwerp: „Het nut van reddend zwemmen in verband met E.H.B.O. en het toenemend verkeer". Spr. herinnerde aan de groote reddingshelden als Dorus Rijkers j Jan van Kan en anderen, die steeds klaar staan op de kusten en reeds eenige hon derden medemenschen het leven hebben gered. Speciaal ging spr. de historie van de Ned. Mij. tot het redden van drenkelingen de Noord en Z.H. reddingsmaatschappij na en stond uitvoerig stil bij het zwemonder- richt op school dat hij gaarne ingevoerd zou zien. Voorts toonde spr. aan de hand der statistiek het nut aan van de reddings brigades, waardoor in vergelijking met vroeger de verdrinkingsgevallen gelukkig veelminder zijn geworden. De brigade, vrij van iederen godsdienst of politieke rich ting, beoogt uitsluitend de menschlievend- heid. In Boskoop waar een brigade reeds eenigen tijd bestaat bleek de organisatie prima in orde eenige personen bleven dank zij haar, voor verdrinking gespaard. Uit voerig stond spr. tenslotte stil bij de diver se reddingsmethoden. De lezing werd geil- lustreerd met lantaarnplaatjes. Nog volgde een filmvertooning van de Mij. tot redding van drenkelingen, waarop de afd. van de E.H.B.O. van Voorschoten een buitenge woon goe d geslaagde demonstratie gaf. De voorzitter dier afd. hield daarbij een interessante inleiding. Uit deze demonstra tie kwam wel zeer duidelijk het nuttige werk tot zijn recht. Een luid applaus ge tuigde van de waardeering van het publiek. Ook de hierop volgende verrassing van de afd. Alphen a. d. Rijn, n.l. een door eenige dames uitgevoerd schimmenspel oogstte buitengewoon veel bijval. De heer Allart sprak een kort slotwoord waarbij hij medewerkers en de afd. Voor schoten woorden van dank bracht voor het welslagen van dezen avond. Ongetwij feld heeft een en ander er toe bijgedragen dat de belangstelling voor deze jeugdige vereeniging in onze gemeente belangrijk zal toenemen! Een mooie propaganda-avond. Door de afd. Alphen der chr. Fabreks- en Transportarbeidersbond werd in het Nut een propaganda-avond gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. De avond werd geopend door den heer Jac. v. Noort. De hoofdbestuurder de heer L. Oosterbos was overgekomen ter vertooning van de film „In het kielzog van onzen bond". Een prachtig overzicht werd gege ven van het werk van bestuur, als van fa briek en werkplaats. Ter afwisseling werd gezongen met begeleiding van de Chr. muziekver. „Arti". De heer Oosterbos sprak een krachtig propagandawoord en spoorde aan tot gehoorzaamheid en plicht aan het gezag en trouw aan het beginsel. Spon taan zong met het Wilhelmus waarna nog een extra film vertoond werd. Tenslotte zong men „Een vaste Burcht is onze God" waarna de heer Oosterbos sloot met dankzegging. Ten bate van 't fonds „Hulp in Nood" werd een collecte gehouden die f. 11 opbracht. In het gebouw „Bethel" trad voor de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond op ds. Odé van Koudekerk met het onderw.: Christen zijn in dezen tijd". De presidente Mevr. Westerbrink opende met gebed, na dat gezongen was Ps. 95 2 en 4 las Joh. 15. Ds. Odè koos als uitgangspunt: „Waarom wordt ge een Christen genaamd? en paste dit onderwerp toe op dezen tijd. Dat ant woord werd nader onderscheiden in: de Christen als profeet, priester en Koning. Met volle aandacht werd deze schoone le zing gevolgd. Van de gelegenheid tot be spreking werd dankbaar gebruik gemaakt. HEDEN: Concordia:, Openb. verg. O. s. p 5| Sal. Tas. 8 uur nam. Oud-Hortuszicht: Leidsche Radio-vt 8 1/4 uur nam. Rehoboth (Rapenburg)GerefBona al Leiden. Spr. de heer Dekker van Ou- hoorn. 8 uur nam. Schouwburg: Rotterdamse]) Hofstad.^ neel „Amor in de Pastorie" 8'/i uur »ai Katwij k-aan-Zee (Gemeenteaal H. G. S. Spr. ds. Gravemeyer van A'dai 7'/s uur nam. Dinsdag. Turfmarkt: Buiteng. alg. verg. van deelhouders N.V. Leidsche Caramelfabti v.h. Backer, 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Mbrschweg 59): s menkomst te 8 uur nam. Stadszaal (groote zaal): Concert Vereenigde Zangers". 8.15 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. naj „Elnbrecher". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uuj City-ThPater Haarlemmerstr., 8 u. nan „Ouwe Bill". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 2 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur nai „Kiki". Woensdag en Zaterdag nam. 2 u Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur Trlanon-Theater Breestraat, 8 u. nat „Eine von uns". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Geci kunde Consultatiebureau voor moeil kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. is ting tegen diphterie 45 uur nam- Donderdags: Inst. v. Praeventieve! neeskunde. Consultatiebureau voor A! holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagsdii der apotheken wordt van Maandag 21 bruari tot en met Zondag 5 Maart waargenomen door de apotheken: G Reyst, Steenstraat 35, telef. 136 en A Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. De presidente zette het doel der vrouwenbeweging uiteen, waarna Odè dankgebed eindigde. Door de Geref. jeugdcentrale een 2en cursusavond gehouden in „Ci Ik' cordia". De belangstelling was zeer Door den heer J. W. Hoornenborg ver: vervolg op zijn eerste inleiding het t dere gedeelte behandeld van het „IS vraagstuk". Na behandeling volgde geanimeerde bespreking. De avond s geopend en gesloten door den voorri' Ds. J. H. A. Bosch. In de door de N.V. Alphensche gehouden vergadering van aandeelhoui werd de onlangs door ons gepufclict balans en verlies- en winstrekening or.t anderd vastgesteld en het dividend, tv als het vorige jaar vastgesteld op 7' Het Wilhelmus van Nassauwe Coi alhier meldt ons, dat de te ontvangen den alleen en uitsluitend benut zullen s den om de kinderen der verschilla scholen op 24 April a.s. te tracteeren. niet voor feestviering. Het giro-no. van penningmeester is 110572 t. n. van dent D. v. Dien. ALKEMADE. OPENING DER BLOEMEN- EN HUISVLIJT-TENTOONSTEUA Zeer interessante exposities. Na maanden van voorbereiding Zaterdagmiddag de opening plaats de bloemen- en hulsvlijttentoonstel uitgaande van Patronaat- en Gezel! vereeniging in de groote Pancratius te Roelofarendsveen. Te 2 uur waren vele genoodigden in zaal aanwezig, toen de directeur van tronaat- en Gezellenvereeniging de bil' komst opende met een hartelijk van welkom tot de aanwezigen. Het spr. goed, dat het jeugdwerk aller belü stelling en sympathie geniet. Deg» die met de leiding van het jeugdwerk' belast, stellen deze belangstelling op gen prijs Deze tentoonstelling overtref! vorige, zoowel in het aantal inzenders inzendingen, als in de kwaliteit van ingezondene. Spr. richtte zijn gelukweo tot de inzenders die een bekroning hun werk hebben gekregen; vervolgens de overigen, die toch ook zeer goed w hebben geleverdSpr. spoorde allen om op den ingeslagen weg voort te g® teneinde bij een volgende tentoonstel» nog beter uit te komen! Hetgeen hier door de jeugd werd stand gebracht, Is de moeite van nel i zichtigen overwaard. Spr. richtte luej nog enkele vriendelijke woorden tot genen, die tot het welslagen van dezev- toonstelling hebben medegewerkt. Hij'' verzocht hij den Burgemeester de toonstelling te willen openen- Deze sprak zijn vreugde uit over a feit, dat ondanks de crisis, zoovel® moed hebben gehad om hun schouder; zetten onder dit werk- Spr. behoelt0" te zeggen, hoe zwaar ook deze en wel in het bijzonder Roe.- veen door den crisis is getroffen- be drijven liggen plat geslagen. "'".L staande dit is er toch nog t00'?, misme om hier een tentoonsteuiib- zooals de directeur van het je"»' heeft opgemerkt, de verwachting® jd heeft overtroffen, te organiseer®- J door velen gewedijverd om het m<»» B£: edelste naar voren te brengen, vak biedt. Spr. hoopte dat door ee rijk bezoek de moeite en zorgen zullen worden. Vervolgens was sp -u. heugd dat naast de bloementMiw ling ook weer een huisvlijttentoe" £(J wordt gehouden. Hieruit kal) dat vele jongelui er de voorkeur a®" ra: P. M- 1st P2 ll

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6