■Eementaip irlementair overzicht V' Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 24 Februari 1933 Derde Blad No. 22373 BINNENLAND. RADIOPROGRAMMA. EERSTE KAMER. aigemeene beschouwingen bijksbegrooting. nas al de derde dag van het alge- debat in den Senaat, inleiding ervan vormde de voortge- speech van den heer Oudegeest, die ;ens allerlei financieele denkbeelden ^Jlgde: conversie van staatsleenin- staats-levensverzekerings-bedrij f smonopolie. Maar de heer Slingen- die eveneens een financieele rede wilde van verschillende van die beelden niet weten; hij meende dat, i bezuiniging, aan belasting-verhoo- Diet kan worden ontkomen, en daar liet tarief der gemeentefonds-be- moeten worden herzien- Op de 2re uitgaven is meende deze af- rdigde ook bij behoud der weer- t nog heel wat te bezuinigen- heer Wibaut heeft na het denk- bepleit te hebben van een Kamer ,'oezicht op het parlementaire bank- inzake „De Zeven Provinciën" urd, dat er behoefte is aan een ig, onpartijdig onderzoek. Maar nun gaf hij als zijn persoonlijke ng te kennen, dat hier geen sprake eest van muiterij in den zin van ge- seerd revolutionair verzet. De Re- g had aan de opstandige beman- ien eisch moeten stellen, naar Soe- te gaan en zich daar ter beschik- stellen van den commandant der acht. Tevens had haar medegedeeld worden, dat haar geen letsel zou lieden. Desnoods had daarna de Raad arine-personeel de menschen radio- :h moeten vermanen. Had de be- jing dan nog niet gehoorzaamd, dan hij den toestand nog eens hebben ien. jddellijk hierop liet de heer Briët herpe afkeuring jegens de muiterij m. Zij heeft de eer van ons volk aan- id. Deze afgevaardigde laakte even- de houding der sociaal-democraten, ivolutionaire taal spreken, heer de Bruyn heeft er over ge ld, dat de Regeering te weinig so- arbeid heeft verricht: hij zou een iderlijk Departement van Economi- Zaken wenschen, want het tegen- je acht hij overbelast, In het bij- •i was hij slecht te spreken over de jlitiek der Regeering: hij ziet in, erlaging volstrekt geen middel, om sis tegen te gaan, en hij is van oor dat door die verlagingen het revo- iaire element in ons land is toege in, Eindelijk deed de heer IJssel- Itn nog een goed woordje voor de 'nten, die op zware lasten zitten, en echt hebben op een gezondmaking hun financiën krachtens een alge- le regeling, en tenslotte brak de heer inge nog een lans voor den boeren de aardappelteelt en de rogge- moeten thans spoedig geholpen Ien. jden voortzettting- TWEEDE KAMER. begrooting VAN neder landsch-indië f suoom der welspreseiidnefd over de iche Begrooting vloeide voort IWas echter meer een saai kanaal dan I bruisende rivier. [heer Schouten maakte de juiste op- hg, dat onder de bestaande omstan- den, na het ontbindingsbesluit, een debat met de Regeering onnoodig daarom bepaalde hfj zich tot enkele Idpunten. Inzake de financiën meende I dat de Indische diensten zich moe- I voorbereiden op een lange reeks van In, waarin de crisis haar invloed nog [doen gevoelen. Daarom dient de over- ïstaak te worden beperkt: men moet [organisatie van het oogenblik niet 'haven, maar inkrimpen. In dit ver- |d wees de afgevaardigde er op, dat de sche schuld in 4 jaar tijds in gestegen 1 1029 tot 1475 millioen, dus met bijna Jat deze anti-revolutionaire afgevaar- pe op krachtige gezags-handhaving (Shaving aandrong, ligt voor de hand. Jij kwam ernstig op tegen de houding (sociaal-democraten, die in hun sociale (hek hoe langer hoe meer de com- Tisten volgen. laatste werd natuurlijk grondig door lieer de Visser beaamd, die in een uit- ►se rede nog eens de communistische Jiek inzake Indië toelichtte en plech- Iverzekerde, dat hij en de zijnen alle fst van harte zullen aanmoedigen. Hij in den breede op den nood onder slanders, economisch, hygiënisch, in- bctueel, en deed een scherpen aanval 1 de sociaal-democraten, die, volgens b, het koloniaal imperialisme steunen, hls steeds stelde hij een aantal moties f, die echter niet voldoende werden Tersteund en dus niet in behandeling men. de noodzakelijkheid van een slui ke begrooting heeft met nadruk de f' Joekes gewezen, ook omdat Indië an- F5 zijn erediet niet zal kunnen hand- |ven. Dat het dit tot dusver wèl kon, iStt het aan de hulp van Nederland. En F sfgevaardigde noemde ook thans weer de twee voornaamste middelen: be- vW® en ^sterking van inkomsten- j™ de cultureele en economische krach- s moeten gehandhaafd blijven- |oe heer Knottenbelt heeft er over ge- jj de Regeering al niet veel Kser is opgetreden tegen onderwijzers, P een onduldbaren toon aansloegen dit opzicht dient er een krachtig «8 te zijn. Voor gezagshandhaving kan -V^eseering op den steun der liberalen f enen, verklaarde hij. Maar de heer K. v..'akn nam de houding der betrokken fserwijzerj in bescherming en trachtte wonen, dat de Regeering de be- fpiSn der ambtenaren miskent en te l Plee£t met hun organisa tor? ?lende een motie in, waarin werd Sj en dat' de korting op de jaar- tor.n tr burgerlijke en militaire amb- Pfdcht moeF worden terugge- over de Indische begrooting Kfl ,„?ttsver niet bijster belangrijk. En fe "wstelüng is er ook al niet voor. JJwrange toestand van het oogen- een Kamer die ontbonden wordt staatkundig geref. partij ji fi, peering die afscheid neemt «san niet vreemd hagenaar. Aigemeene vergadering te Utrecht. Men schrijft ons: Gisteren hield genoemde partij haar jaarvergadering in de groote zaal van Tivoli te Utrecht. Reeds sinds enkele jaren bleek de zaal van het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen aan de Maria- plaats te klein- De groote zaal van Tivoli werd nu gehuurd, en deze bleek ook nog te klein te zijn. zoodat liet aantal der aan wezigen op 2500 a 3000 geschat werden. Deze ontzaglijke opkomst bewijst wel de groei der partij. Wat een verandering. Haar eerste vergadering hielde de partij een twaalftal jaren geleden in de kerke- raadskamer te Middelburg. En nu voer den treinen, autobussen, auto's en fietsen honderden en nog eens honderden leden naar Utrecht. Onder deze waren vele pre dikanten der Ned. Herv. en Chr. Geref- Kerk. Ds. Kersten. De partijvoorzitter, ds- Kersten, opende de vergadering. Gezongen werd Psalm 74 vrs 19, gelezen Jeremia 2 vers 113, waarna de voorzitter voor ging in gebed. Op diens voorstel werd H.M. de Koningin het volgende telegram gezonden: „De Staatkundige Gereformeerde Partij in Aigemeene Vergadering te Utrecht bij een, betuigt Uwe Majesteit hare aanhan kelijkheid aan het doorluchtig Huis van Oranje en bidt Uwe Majesteit in deze drukkende en ernstige tijden des Heeren bewaring toe. begeerende dat Hij Uwe Ma jesteit moge leiden in Zijne wegen, om ons zinkende volk tot den God der vaderen te doen wederkeeren. Het Hoofdbestuur der Staatk- Gereformeerde Partij, Ds. KERSTEN. Hierna hield de leider der partij zijn openingsrede, waarin de nadruk gelegd werd op de noodzakelijkheid om weder te keeren tot de onderhouding van Gods ge boden. De oorzaak der ellende zag spreker daarin, dat de springader des levende wa ters is verlaten, en het volk zichzeiven bakken uitgehouwen heeft, gebroken bak ken, die geen water houden. In onze va- derlandsche historie wordt zoowel de oorzaak der huidige ellende als de weg tot verlossing geteekend. Bestreden werd de vrijheid, door de Christelijke partijen be pleit, en opgeroepen tot den strijd tegen de revolutie en tegen het opstuwende Rome. De weg voor de besturing van ons land is in menig opzicht te veroordeelen, de uitmergelende verzekeringswetten moe ten afgeschaft; de varkenscrisiswet wekt feilen tegenstand enz. Ds. Kersten besloot deze rede welke met gespannen aandacht door honderden werd aangehoord, met een persoonlijke vermaning tot het verlaten van de gebrokene bakken en een bemoe digend woord voor het volk van God. De morgenvergadering werd gesloten met het zingen van Ps. 138 vrs 4. In de middagvergadering werd verder de agenda behandeld. De candidatenlijst voor de verkiezing van de Tweede Kamer werd vastgesteld. Zij luidt als volgt: 1. Ds. G. H. Kersten. Rotterdam; 2. Ds. P. Zandt. Delft: 3- Ir. C. N. van Dis. Rot terdam; 4. .A Hoogendijk, Zeist; 5. Mr. J. Floor, Driebergen; 6. D. Kodde, Zoutelande, 7. A. J- Kersten, Rotterdam; 8. J. W. van Houdt, Rijssen; 9. P. v. d. Meulen, Gene- muiden; 10. C. B. van Woerqpn, Akkrum; 11. D v. Leeuwen, Alphen aan den Rijn; 12. B. J. van Putten, Kampen; 13. A. J. de Heer, Nieuw-Beijerland: 14. J. H. Kop pelaar, Middelharnis; 15- W. v. d. Vate, Rhenen; 16. T. v. d. Spek, Moercapelle. Een slotwoord werd door ds. H. M. Leen- mans, Ned. Herv. Predikant te Delft, ge sproken- Deze dankte namens de vergade ring den voorzitter voor de goede leiding, en verzocht hem en de andere afgevaar digden der Tweede Kamer van de St. Ger. Partij toe te zingen de bekende zegenbede uit Ps. 134 vrs 3. Daarna werd deze ver gadering door ds Leenmans met dank gebed gesloten. EEN R.K. DEMOCRATISCH FRONT. Mededeeling van prof. Veraart. In een te Tilburg gehouden oprichtings vergadering van een afdeeling van den R.K. Democratischen Bond heeft prof. Veraart meegedeeld dat men geslaagd is in de pogingen tot vorming van een R.K. democratisch front. In een morgen en Zondag in Den Bosch te houden bijeenkomst van den Kath. Democr. Bond en de R.K. Arbeiderspartij zal daarvan in het openbaar mededeeling worden gedaan. JAPANSCH BEZOEK. De Japansche vertegenwoordiger te Geneve, de heer Matsoeaka, zal volgende week, alvorens naar Japan terug te kee ren, een bezoek brengen aan ons land. Geruchten *-at hij pogen zou het sluiten van een Japansch-Nederlandsch niet- aanvallend verdrag te bevorderen, worden niet bevestigd. wijzigingen van de drankwet. Bepalingen omtrent het dansen. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft bij de Staten-Generaal een wetsont werp Ingediend tot wijziging van eenige artikelen der Drankwet In de Memorie van Toelichting wordt gezegd, dat de be paling, inhoudende de definitie van sterkedrank, wijziging behoeft, omdat ge-' bleken is dat het voorschrift betreffende een temperatuur van 4 graden technische bezwaren heeft opgeleverd- Voorgesteld wordt bedoelde temperatuur op 20 graden te bepalen. In de eerste lid van art. 56 wordt be paald dat het verboden is in bepaalde ge meenten in een voor het publiek toegan kelijke lokaliteit, waaarvoor een vergun ning of verlof A is verleend, zonder toe stemming gelegenheid tot dansen te ge ven. In het eenig maanden geleden ver schenen rapport der regeeringscommissie in zake het dansvraagstuk wordt geadvi seerd om in dat artikel een bepaling op te nemen waardoor de vrijheid geschapen wordt om in een algemeenen maatregel van bestuur de normen te stellen die als minima in alle gemeenten zouden behoo- ren te worden in acht genomen. Met dit standpunt der commissie zegt de minister zich te kunnen vereenigen. Wat de voor waarden betreft, waaronder een dansver- gunning verleend mag worden, biedt het rapport volgens den minister eveneens belangrijk materiaal. Het verdient aan dacht dat volgens lid 1 onder B. van het voorgestelde artikel ook begrepen worden de sociëteiten. Het verbod strekt zich voorts niet alleen uit tot de voor het pu bliek toegankelijke lokaliteit, waarvoor vergunning of verlof A, is verleend, maar ook tot de aanhoorigheid van zoodanige lokaliteit, die daarmee binnenshuis ge meenschap heeft. De tijdsomstandigheden hebben, naar de minister opmerkt, geleid tot een sterke inzinking in het bedrijf van vergunning en verlof A-houders, hetgeen er toe leidt dat ten aanzien van veel 'zaken art. 79 niet tijdig (dat is voor 1 April as kan zijn toegepast. Blijft de termijn, daarin gesteld, onveranderd, dan zullen velen broodeloos worden. Verschillende overwegingen heb ben den minister er toe geleid voor te stellen den termijn te verlengen tot twee jaar. De wijziging, die in het tweede lid van art. 76 wordt voorgesteld, beoogt de rege ling, welke in art. 79 lid 2 voor zaken met een verlengbaar erediet voor wijn geldt, ook hier in te voegen. Er zijn personen, vennootschappen on der firma en commanditaire vennoot schappen, die op 1 Mei 1931 pachters van vergunningen waren, maar een rechtsper soon hebben opgericht of willen oprichten, die voldoet aan de eischen van art. 79 lid 2, ten einde op die rechtspersoon de ver gunning te laten overschrijven. Verschil lende gemeentebesturen weigeren echter deze mogelijkheid te openen. De voorge stelde wijziging zal het mogelijk maken de overschrijving toch te doen plaats hebben. De toepassing van art. 29 eerste lid heeft aanleiding gegeven tot een moei lijkheid Krachtens dat artikel moet het verzoek tot overschrijving van de vergun ning van een overleden vergunninghouder schriftelijk binnen drie maanden na het overlijden bij B en W. zijn ingediend. Ten einde een gelijke toepassing der wet te bevorderen en te voorkomen dat ten ge volge van een bepaalde interpretatie door B. en W. belanghebbenden hun vergun ningen zouden verliezen, wordt de invoe ging voorgesteld van een art. 81a. Volgens het eerste lid moeten de verzoeken van overschrijving van vergunningen, welker houders tusschen 1 April 1931 en 1 April 1932 zijn overleden, zijn ingediend vóór 1 Juli 1932. Dit omvat ook de verzoeken die nog in 1931 zijn ingediend. IETAALDRAAD-GLOEILAMPEN. Wetsontwerp tot regeling van den invoer. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van den invoer van metaaldraadgloei- Iampen. In de Memorie van Toelichting zegt de minister, dat het onderzoek naar een aan tal zeer belangrijke factoren betreffende deze contingenteering meer tijd heeft ge vergd dan te voorzien was. Toen een be slissing over de verlenging der contingen- teering moest worden genomen, beschikte te minister nog niet over alle gegevens, welke noodig waren voor de beoordeeling van de vraag of een verlenging voor een lange periode gewenscht is. Intusschen vertrouwt de minister, dat het bedoelde onderzoek spoedig voltooid zal zijn. Mitsdien kwam het den minister raad zaam voor den genomen maatregel voor drie maanden te vernieuwen en uitdrukke lijk het voorloopig karakter daarvan te handhaven, teneinde alsnog gelegenheid te hebben zich te zijner tijd mede aan de hand van de resultaten van bedoeld onder zoek te beraden of. en zoo ja, op welke wijze deze contingenteering moet- worden voortgezet. LEVERANTIE VAN WAPENS EN MUNITIE. De heer Albarda stelt opnieuw vragen. De heer Albarda heeft aan den minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gericht: Staat de Regeering nog steeds op het standpunt., dat zij innam op 26 Februari 1932 bij de interpellatie van den onderge- teekende naar aanleiding van de toenma lige verwikkelingen bij Shanghai en op 30 September 1932 bij haar antwoord op de schriftelijke vragen van den ondergetee- kende over leveranties van oorlogsbenoo- digdheden aan zich tot oorlog toerustende Zuid-Amerikaansche Staten dat zij geen bijzondere maatregelen wenscht te nemen ter verhindering van de levering van wa penen en munitie door in Nederland en Nederlandsch-Indië gevestigde onderne mingen? Is de Regeering ook in de tegenwoordige zeer ernstige omstandigheden nog niet voornemens ten spoedigst maatregelen te nemen ten einde zoovee! mogelijk te ver hinderen dat door leveranties van wapens en munitie uit Nederland en Nederlandsch Indië de oorlogen In het verre Oosten en in Zuld-Amerika worden bevorderd? de staking in het visscherijbedrijf te ijmuiden. Nieuwe onderhandelingen. De besprekingen, door den burgemeester van Velsen in de laatste dagen gevoerd met vertegenwoordigers der reeders eenerzijds en enkele bestuursleden der IJmuider Fe deratie. aangesloten bij den Centralen Bond van Transportarbeiders anderzijds, hebben er toe geleid, dat binnenkort onder handelingen zullen aanvangen tusschen het bestuur der Reedersvereeniging en het bestuur der IJmuider Federatie inzake de mogelijkheid van een oplossing van het conflict in het visscherijbedrijf. De onder handelingen zullen worden gevoerd ten raadhuize onder leiding van den burge meester. als bijzonder bemiddelaar in dit conflict. UITZENDING VAN PERSONEEL VOOR DEN INDISCHEN DIENST. Steunverleening oud-gepensionneerde mindere militairen. Verschenen is een memorie van ant woord op 't Voorloopig Verslag der Eerste Kamer nopens het wetsontwerp tot vast stelling van hoofdstuk XI (Departement van Koloniën) der Rijksbegrooting voor 1933. Hieraan wordt het volgende ontleend: De minister geeft de verzekering, dat bij de beperking van opleiding en uitzending van personeel voor den Indischen dienst de meest mogelijke voorzichtigheid in acht wordt genomen en dat met het be lang van den dienst in de eerstvolgende jaren rekening wordt gehouden. Alle oud-gepensionneerde mindere mi litairen. dir buiten hun schuld in finan cieele moeilijkheden geraakt zijn, kunnen voor steunverleening in aanmerking komen. Het voor die steunverleening uit getrokken bedrag is geraamd naar de in de practijk gebleken behoefte en kan voldoende worden geacht Onder den drang van de financieele omstandigheden heeft de Regeering mede de militaire uitgaven ten behoeve van Curacao moeten beperken; daarbij is ech ter de noodzakelijke zorg voor veiligheid en orde niet uit het oog verloren. RECLAME. NED. R.-K. BOND VAN HOTEL- EN RESTAURANTPERSONEEL. Jaarvergadering tc Amsterdam. De Ned. R.-K. bond van Hotel, en Restaurantpersoneel „St. Antonius" heeft gisteren te Amsterdam zijn jaarvergade ring gehouden. In zijn openingswoord heeft de voorzit ter, de heer Th. v. d. Willik, den nieuwen bonds-adviseur. den zeereerw. heer P. Koelman uit Utrecht verwelkomd, als mede den vertegenwoordiger der Belgi sche zusterorganisatie. Daarna sprak de voorzitter der afdee ling Amsterdam, die op den verheugenden groei van den bond wees. Telde hij bij de vorige te Amsterdam gehouden jaarverga dering, nog slechts zestig leden, op het oogenblik bedraagt het ledental meer dan 300, terwijl de bond 8 afdeelingen bezit. Het jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd, evenals het jaarverslag van den penningmeester, dat sloot met een batig saldo van f.730. Daar de heer v. d. Meer zijn functie als redacteur van het bondsorgaan wenschte neer te leggen, werd tot zijn opvolger benoemd de heer Kempers. Tot leden van de commissie van redactie van het orgaan werden gekozen de heeren Th. Doove en A. Schalks. Als plaats waar de volgende bondsraadsvergadering zal worden gehouden werd aangewezen 's-Hertogenbosch. Het bestuursvoorstel om over te gaan tot een contributieverhoo- ging van 10 Ct. per week bij aanstelling van een vrijgestelde, werd aangenomen. De aftredende bestuursleden de heeren Th. v. d. Willik, J. F. Mooyman en W. J. v. d. Bol werden herkozen. Voor het overige behandelde de vergadering de ingediende afdeelings-voorstellen. „Msb." DE TARIEFSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. Ons bericht in het blad van gisteren be treffende de tariefsverlaging bij de Ne- derlandsche Spoorwegen dient gerectifi ceerd. te worden. De nieuwe prijzen der trajectkaarten zullen per maand en per K.M. bedragen: eerste klasse f. 1.08; tweede klasse f. 0.82 en derde klasse f. 0 57, De door ons vermelde prijzen: f. 1.08, f.0.84 en f. 0.80 zijn de huidige tarieven. DE IIEER SNEEVLIET BLIJFT IN ARREST De eerste kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft heden de gevangenhou ding voor den tijd van 30 dagen gelast van den wegens opruiing aangehouden heer Sneevliet. DE POSTVLUCHTEN. De „Rijstvogel" (thuisreis) kwam gis teren te Merzamatru en de „Kwartel" (uit reis) te Calcutta aan De „Pelikaan" is gisteren te Rome ge land. RAAD VAN INDIË. Benoemd is tot lid van den Raad van Ned.-Indië de heer C. v. d. Bussche, Ned.- Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk direc teur van Financiën. VERSPREIDE BERICHTEN. Het bestuur van het Verbond van Nationaal Herstel heeft benoemd tut 2e secretaris mr. P. C. L. Eschauzier en tot penningmeester den heer L. M. E. J. H. Geradts. o UIT NED. OCST-INDIE. DIVISIE-COMMANDANT TE BATAVIA. BATAVIA, 24 Febr. (Aneta). Generaal- majoor der infanterie M. L. F. Bajetto is bestemd om op te treden als divisie- commandant te Batavia. MEN MOEST HAAR DE TRAP OPDRAGEN Van kind af rheumatische pijnen Kan nu weer dansen en spelen. Zij was nog maar twaalf jaar oud, toen zij aan rheumatiek begon te lijden. Dus is het niet te verwonderen, dat zij thans, nu zij van deze kwaal bevrijd is, danst en speelt met de kinderen, hoewel zij 30 is. In de volgende woorden beschrijft zij zelf hoe zij haar leven veranderde: „Op twaalfjarigen leeftijd kreeg ik voor het eerst rheumatiek. Drie jaar geleden moest ik 's avonds de trap opgedragen worden. Ook had ik rheumatische koorts. Toen begon ik met Kruschen Salts en dank zij dit middel ben ik weer geheel in orde en dans en speel nu met de kinderen. De flacon Kruschen staat altijd bij ons op tafel en in eiken kop thee of koffie neem ik een klein beetje. Zoodoende weet ik zeker, dat ik eiken dag mijn vaste dosis inneem. Ik ben nu 30 jaar. maar voel me veel jonger". Mevr. P. M. R. Rheumatiek wordt veroorzaakt door on voldoende werking der inwendige organen; een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den gehee- len gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan tot gemakkelijke, ge regelde werking. U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil Uwer gezondheid zullen verlagen. De „kleine dagelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen ver- hoogen de werking der afvoerorganen, verschaffen U nieuwe levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle "apothekers en drogisten a f. 0.90 en f. 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. 6169 VOOR zaterdag 25 februari. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending - 10.00 v.m. 8.00: Gramofoonpi. 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arb. in de Continubedrijven: De Flierefluiters o. 1. v. H. de Groot, Hetty Beck (declamatie i 12.00: VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Duchant en Gramofoonplaten 2.io. Gramo- foonplaten 3.20: Vak A-Mando line-Ensemble o. 1. v. J. B. Kok en Gramo foonplaten 4.00 Causerie door K. Toorn- stra 4.20: Huismuziek o. I. v. P. Tiggers 5.00: VARA-Kinderkoor „De Roodborst jes" o. I. v. L. Hulscher. M. m. v. J. Kick- hefer (piano) en Gramofoonpi. 5.40: Li terair overzicht door A. M. de Jong 6.00: Friesch uurtje m.m.v. Krips en Mo lenaar (declamatie) en F. L. Krips (piano) 7.00: Causerie door K. Singer 7.30: „Daarom lacht Mona Lisa", operette van S. de Vries. M. m. v. De Flierefluiters o. 1. v. H. de Groot, E. Philipse en A. de Booy (zang) 7.45: S.O.S.-berichten 7.50: Bonte Avond m. m. v. de Flierefluiters o. I. v. H. de Groot, De Dorpsbarbier, E. Phi lipse en A. de Booy (zang*. Gebr. v. Toom (accordeon), J. Jong (orgel) en A. de Vries (toespraak). Conférencier: L. Davids. I. d, pauze: VARA-Varia 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00: Gramofoonmuziek. Huizen, 296 M. KRO-uitzending 3.00—9.15: en 10.00: Gramofoonpi. 11.30 —12.30: Godsd. Halfuur 12.15—1.45. Or- kestconcert en Gramofoonpi. 2.00: Voor de jeugd 2.30: Kinderuur 4.00: Gra mofoonpi. 5.15: Esperanto 5.30 Schla- germuziek 6.20: Lezing 6.40: Schla- germuziek 7.10: Lezing'— 7.45: Sport nieuws 8.00: Orkestconcert m. m. van Saxofoonkwartet. Circa 8.40: Vaz Dias 10.30: Gramofoonpi. 11.00: Vaz Dias 11.0512.00: Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 12.20: Orgelspel S. Gustard 1.20: Commodore Grand-orkest o. 1. v. J. Muscant 2.20: Derby Somers en zijn Band 3.05: Ver slag Rugby-wedstrijd „Ierland-Schotland" 4,50: Midland Studio-orkest o. 1. v. F. Cantell 5.05: Orgelspel H. Ramsay 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Sportpraatje 7.05: Welsh Intermezzo 7.25: Causerie 7.50: Gramofoonpi. 3.20: Vaudeville-Programma 9.20: Be richten en lezing 10.00: Oude Dansmu ziek door het BBC-Dansorkest o. 1. v. H. Hall 10.50: Gertrude Lawrence in haar repertoire 11.06: Declamatie 11.10— 12.20: Dansmuziek. Parijs Radio-Paris", 1724 M. 9.20: Orkestconcert 12.20: Concert door het Omroeporkest 4.10: dito 8.20: Caba retprogramma 10.20: Gramofoonpi. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Con cert uit Rest. „Wivex" 1.45—2.20: Gra mofoonpi. 2.40—4.50: L. Preii's orkest m. m. v. solisten 7.45—11.20: Dansmu ziek voor de oudere generatie door liet Omroeporkest O. 1. v. L. Gröndahl m. m. v. solisten. Langenberg, 473 M. 6.25: Gramofoon platen 7.23: dito 11.20: Concert o l.v. List m. m. v. cello 12.20: Concert o. 1. v. Wolf 1.55: Gramofoonpi. 4.20: Werag -Kamerorkest o. 1. v. Spitz m. m. van so listen 7.20: Carnavalsprogramma o. 1. v. Neumann m. m. v. Blaas-orkest, Her mann en Schmidt en solisten 10.60— 12.20: Zie Daventry, Rome, 441 M. 8.05: Operavoorstelling uit een theater. Brussel 508 en 338 M. 338 M.: 12.20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30 Concert uit Antwerpen 5.20: Raöio- symphonie-orkest. o. 1. v. Meulemans 6.20: Zangvoordracht 6.50: Gramofoon platen 8.20: Vroolijk studentenuurtje 9.20: Omroeporkest o. 1. v. Meulemans 10.30: Gramofoonpi. 10.50: Concert uit Antwerpen. 508 M.: 12.20: Concert uit Antwerpen 1.30: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20: Omroeporkest o.l.v. Walpot 6.35: Gramofoonpi. 6 50: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 8 25: Hoorspel 8.55: Militaire muziek. Hierna Max Alexys en zijn orkest. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. lederen dag van 8 uui voorm tot 12 uur nam aansluiting op Hilversum en Huizen. Voorts Woensdags, Vrijdags eD Zater dags van 8—11 uur gramofoonmuziek.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9