LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 24 Februari l<jjBpSCl UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. Kou i/i het Hoofd VJCKS IT HAARLEMMERMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maria W. Lieverse. van Wou- brugge, Wijk B 255, naar Venneperweg 453 Johanna M. Renting, wed. Johannes Nie- len, van Amsterdam, Barentzstraat 39. n. Badhoevelaan 33; Maria Witting, wed. Jo hannes W. Witting. van 's Gravenhage, Meloenstraat 60. naar Sloterweg 116 Anna M. Laufl. Wed. Joh. W. Wit ting, van 's Gravenhage, Meloenstraat 60, naar Sloterweg 116; Maria W. Verlaan, van Etten en Leur B 264, naar Lisserdijk 510: Josephine P. A. Hooiunaaijer, van La ren (NJï.) P C. v. d. Brinkweg 10. naar Kruisweg 632: Maria M. Oudewaal, van Hardinxveld. Rivierdijk B 552, naar Hoofd weg 104; Jacobje Fortuin, van Hilversum, Koningsstraat 111, r.. Sloterweg 215; Dirk P. Mastbergen. van Ned.-Indië, naar Aals- meerderdijk 635; Teuntje G. Hoogendoorn, van Hazerswoude C 40. naar Huigsloter- dijk 130: Aagje Nagel, van Amsterdam, Sloterkade 70, naar Nieuwemeerdijk 159; Margaretha Visser, van Amsterdam. War moesstraat 7, naar IJweg 104. Vertrokken: Jan P. N. Compaan, van Modderpad 5, naar Doorn, Amersfoortsche weg 48 A; Zegerus Th. Nelemans, van Wil- helminalaan 46. Zwanenburg, naar Huizen Warandasstraat 23; Johannes Groot, Slo terweg 95, naar Wognum, p.a. G. Bot; Da niël C. W. van der Wal, van Burgemeester Amersfoordtlaan 39, naar Amsterdam, Domselaerstraat 43 hsAnne Roelinga van Hoofdweg 682. naar Haarlem, de Wittstr. 30; Louis D. C. Schijffelen, van Kerkhof laan 67. naar Utrecht, Kamerlingh Onnes- straat 2: Henri Wessels, van Aalsmeerder- dijk 20, naar Aalsmeer, Oosteinderweg 145; Hendrik van den Brink, van Sloterweg 279 naar Amsterdam, Zuiderakerweg 107; Jo hannes C. van Aalst, van Kruisweg 959, n. Bennebroek, Kennemerbeekweg 19; A. J. Wijnberg, wed. Permentier, van IJweg 132 naar Amsterdam, de Clercstraat 60 m; Cornelis van der Vliet, van Sloterweg 1731 naar Nieuwer-Amstel, Kostverlorenweg 7; Klaas van der Veen, van Zwanenburger- dijk 28, n. Haarlem, Schalkwijkerstr. 11D. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit Hendrik, z. van J. L. van Ark en D. Groot Huize; Theodorus Johannes, z. van P. Wink en C. Heen erdes; Mijndert Teunis, z. van P. Visbeen en J. van Anrooij; Elizabeth, d. .an J. Bie- mond en H. T. de Hoog; Abraham, z. van G. J. v. d. Ochtend en G. de Vries; Anna Catharina, d. van C. Bulk en A. Westerdijk; Grada Johanna, d. van J. Willemsen en P. Janssen; Gerardus Nico- laas. z. van A. W. van Dongen en H. A. Stokman; Adriana Willem na. d. van C. G. Blokker en J. A. Kardol; Petronel a Johanna, d. van H. G. Duwel en A. M. Lemmers: Jacobus Josephus, z. van W. AL B. Bosman en W. G. van Haaster; Cornelis. z. van C. Immink en A. Wink; Leonardus Johannes, z. van F. de Ruijte en J. T. Wortman; Emanuel Pelrus Johan nes, z. van E. de Potter en M. J. Sponselee; Levenlooze zoon van A. Wies en G. J. Bom. Ondertrouwd; L. J. Castaing, 25 jaar en S. Kars, 31 jaar; K. Wegman, 29 jaar en P. van Maasdam, 26 jaar; H. Stokman, 23 jaar en A. J. van der Heide, 19" jaar. Getrouwd: N. de Vries. 28 jaar en G. Zoeteman. 25 jaar; P. G. ran Hoof, 32 jaar en A. Houwe'.ing, 25 jaar; J. de Gier, 25 jaar en J. Bokhorst, 19 jaar. Overleden: Ante Cornelia de Rijk, 45 jaar, geh. met D. Marbus. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een 4-tal landarbeiders woningen in deze gemeente (architect C. v. Dammel werd het laagst ingeschreven als volgt: woning voor A. H. v. d. Weele te Rijk, door de fa. v. d. Mik en Rood te Hoofddorp, voor f. 2388; woning voor A, G. Middelkoop te Nieuwvennep, door A. v. Damme aldaar voor f.2312; woning A. Claij te Vijfhuizen, door de fa. Gebrs. van Luiing alhier, voor f.2349; woning voor J. van Haaften te Nieuwvennep, door A. v. Damme aldaar voor f.2343. Met de uitvoering zal spoedig een begin worden gemaakt. Ned. Protest. Bond. Door de afdeeling Haarlemmermeer e. o. van den Nederl. Protestantenbond werd gisteravond in het kerkgebouw te Hoofddorp een bijeenkomst gehouden, waarin als spreker optrad ds. Milatz te Umuiden, met het onderwerp: „De ge dachte der tijden". De opkomst liet nogal te wenschen over. Sluiting Arbeidsbeurs. Naar wij vernemen, zal de gemeentelijke Arbeidsbeurs te Hoofddorp voor het pu bliek alleen geopend zijn des morgens van 9 tot 12 uur, teneinde het personeel gele genheid te geven om de zeer uitvoerige administratie behoorlijk bij te werken. Voortaan zullen dus in den namiddag geen werklooze arbeiders of bestuursleden van vakorganisaties meer toegelaten worden. Uitvoering .De Zwaluw". In hotel „de Gouden Leeuw" te Nieuw vennep gaf de Tooneelvereeniging „de Zwaluw" gisteravond een goed geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd „De Ridder van den Kouseband", klucht in 3 bedrij ven door H. Bakker. Dat er goed gespeeld werd en de aan wezigen zich kostelijk amuseerden, bleek wel uit het daverend applaus aan het einde van ieder bedrijf. De avond werd door een gezellig bal be sloten met medewerking van het Jazz orkest „The Happy Boys Band". Het Crisis-Comité, Het bestuur voor steunver.eening maakt bekend dat de steunbehoevenden, die tot heden nog geen ondersteuning hebben ge noten van het crisis-com.té A., hun aan vraag kunnen indienen op Vrijdag 3 Maait 1933"bij het sub-comité van hun afdeeling op de bekende plaatsen en uren (Lis9er-, broek op Dinsdag 28 Febr. 1933). Zij Hie op 17 Februari 1933 (Lisserbroek li Februari LI.) een aanvraag hebben in gediend, bedoeïen de.e vóir 17 Maart 1933 (Lisserbroek 14 Maart a.s niet te he/haien. Inzake het doen van aanvragen voor steunverieening-B zal een nadere b "1- making plaats hebben. Openbare verkooping. Gisteren werd in de Beurs te Hoofddorp ten overstaan van notaris Heinsius pu bliek verkocht een huis met schuren, erf en grond, gelegen te Hoofddorp aan de Krulslaan, groot 17 a 88 cl, en eigendom van den -heer J, L. Mesman. Kooper werd de heer G. Mesman voor f. 3200. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering ..Roode Kruis". De afdeeling Rijnland van het Neder- landsche Roode Kruis hield de jaarverga dering in Hotel „de Roskam". Dr. Lignat opende de vergadering met een woord van welkom en memoreerde het overlijden van den sercetaris. den heer Egberts, die veel voor de afdeeling deed. De notulen werden goedgekeurd. Dan volgde het jaarverslag van den waarne mend secretaris, den heer J. H. de Bruyn, dat o.m. vermeldde, dat de afdeeling op 23 Juni 1932 de Koninklijke goedkeuring had verkregen. Ook werden er cursussen gege ven voor E.H.B.O. te Oegstgeest, Rijnsburg en Katwijk en een Propagandavergadering te Rijnsburg. Volgde rapport der kascom- missie. Van het Hoofdbestuur was een renteloos voorschot van f. 150 verkregen zonder opzegtermijn. Dr. de Ruyter Zyl- ker stelde voor van het voorschot aller eerst verbandmateriaal voor de hulpposten aan te schaffen. Op voorstel van den voorzitter werd hierna de secretaris, de heer De Bruyn bij acclamatie benoemd. Tot afgevaardigden naar de vergadering van het Ned. Roode Kruis werden de voorzitter en de secretaris benoemd. Tot leden der kascommissie wor den benoemd de heer S. Schoneveld te Rijnsburg, J. A. Collette te Katwijk en B. J. M. Kortman te Oegstgeest. Besproken werd de salarieering der cursusleiders. Op gemerkt werd, dat brieven van het Roode Kruis alleen portvrij zijn als deze ge adresseerd zijn aan het Hoofdbestuur. Medegedeeld werd dat dr. Eikelenboom als bestuurslid en lid heeft bedankt. Er was geen animo voor de rondvraag, zoodat de voorzitter hierna met een woord van dank voor de belangstelling en aangename discussies sloot. De Tuinbouw. Het raakt met den aanvoer der verschil lende winterproducten ten einde. De vei lingen zullen zeer waarschijnlijk vroeger beëindigd zijn dan vorig jaar. Dat er gere geld voor de meeste producten redelijke prijzen gemaakt zijn. zal hier veel toe heb ben bijgedragen. Wie nog producten be waard heeft in de hoop op verhooging der prijzen heeft een teleurstelling ondervon den. Dank zij de gunstige weersgesteldheid en de regeling voor werkverschaffing door middel van en ten bate der tuinbouwbe drijven, is er thans minder werkloosheid dan als regel in dezen tijd het geval is. De A.R. Kiesvereeniging. Door het bestuur der A.R. Kiesvereeni ging „Nederland en Oranje" werden in hun laatst gehouden vergadering de be stuursfunctie^ als volgt verdeeld: de heer G. v. d. Perk, voorzitter; J. v. d. Perk, 2de voorzitter; J. de Kreek, 1ste secretaris; Joh. Korpelshoek. 2de secretaris; B. v. d. Jagt, penningmeester; Joh. v. d. Gugten en J. Slingerland. Inkwartiering. In den naeht van 2 op 3 Maart zullen rond Katwijk nachtelijke oefeningen ge houden worden door 150 militairen. Dé Rector van het St. Willibrordus Missie college heeft voor de inkwartiering, die aan de nachtelijke oefening voorafgaat, enkele zalen van het College belangeloos beschik baar gesteld. Door de inwoners zal zu'ks ongetwijfeld hoogelijk worden gewaar deerd, daar deze Inkwartiering anders bij de inwoners had moeten nlaats hebben. Tegen den avond arriveeren de militairen om in den nacht uit te rukken. Uitvoering R.K. Zangkoor. Met welwillende medewerking van de tooneelafdeeling der St. Josephgezellen- vereeniging gaf het R.K. Zangkoor de iaar- lijksche uitvoering ten bate van het Paro chiehuis. Een zeer afwisselend programma en tal van attracties zorgden voor het wel slagen van den avond. Pastoor Schiphorst sorak een slotwoord, waarin hij alle mede werkenden hartelijk bedankte. Tot lid van de Zendingscommissie der Geref. Kerk werd in de plaats van den heer Jac. Vliegenthart. die verplicht af tredend was. gekozen de heer P. de Vries Dzn. De heer P. A. Roebeling, rijksambte naar bij de belastingen alhier, werd over geplaatst naar Hoek van Holland. KATWIJK AAN ZEE. Uitvoering Mondorgelclub „Concordia". De zaal voor Prot. Belangen was weer geheel bezet ter bijwoning van het con cert van „Concordia". De directeur, de heer D. van Wouw, kan ook ditmaal op een zeer succesvollen avond terugzien. Onder zijn bekwame leiding hebben de 120 deelnemende leden getoond, dat zij eenige moeilijke stukken op voortreffelijke wijze ten gehoore kunnen brengen. Als verrassing trad tusschen de num mers een dertigtal grootere jongedames, leden van de Chr. Meisjes-Mondorgelclub „Vivo" (verdraagzaamheid in vriend- schappelijken omgang) op. Ook hiervan is de heer Van Wouw directeur. Deze club is slechts een paar maanden geleden opge richt. In uniforme kleeding met rood bruine schoolbaret traden zij op. De heer N. den Dikken opende de bij eenkomst met het zingen van Ps. 150 1 en gebed. Hij heette allen uit naam van „Con cordia". die in onze gemeente een goede plaats veroverd heeft, welkom. In deze tijden van druk heft goede muziek ons op boven de beslommeringen van het alle- daagsche en heft ons ook op tot God. Na dit ojoeningswoord werd door de club gespeeld „Een vaste burcht is onze God" en de bede „U bid ik aan" Eenige oude bekende wijzen werden gespeeld, maar de nieuwe nummers, die dezen winter inge studeerd waren, zijn .Mlliana", concert- wals van Benoodt en „Colin Tampon", pas redouble van J. Martin. Hiérbij kwam wel de slagvaardigheid van de jongelui met de mondorgels uit en het zuivere voort brengen der klanken. Nog een paar andere nieuwe nummers volgden. Zij oogstten alle veel succes. Ook met de beide nummers, waarmee op het concours te Gonde den tweeden prijs was behaald. Tot afwisseling hield de heer A. V.' d. Plas een paar voordrachten, w.o. die" 'van „Hannes als vliegenaar", waarmee hij reeds verleden jaar de aanwezigen ver maakte. Ook werd er een samenspraak ge houden; „Het grappige dievenpaar". Het optreden van de meisjes-mondorgelclub „Vivo" uit Wassenaar had evenzeer veel bijval. Zij speelden al heel mooi, na nog zoo'n korten oefeningstijd. Tot slot volgde nog een potpourri van bekende vroolljke wijsjes, waarbij de leden van de mondor gelclub verkleed optraden. Nadat staande twee coupletten van het „Wilhelmus" gezongen waren, was T einde gekomen. De opgerichte afdeeling van meisjes padvinders is in Den Haag geïnstalleerd. De politie heeft eenige jongens opge spoord, die in de Waal Malefijtstraat elec- trische lampen van de straatverlichting vernield hadden. LISSE. Burgerlijke stand. Geboren: Alida Petronella, d. van J. Rewijk en C. de Lange; Petrus Hendrikus, z. van W. P. Heemskerk en J. Q. Rotte veel; Johannes Petrus, z. van Th. Visser en M. M. Meijer. Overleden; Anna Francisca Bamhoorn, wed. van J. Schrama, 70 jaar. Getrouwd: J. G. v. 't Hoofd en J. Bijland. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Hofman, van Voorhout, 3e Poellaan 85. Vertrokken: Mej. A. M. C. v. Seumeren, naar Leiden; N. W. v. d. Zijden, naar Stompwijk; Mej. E. Bartz, naar Heem stede; Mej. J. Bijland, naar Amsterdam. Lezing ds. C. van der Zaal. Gistere md hield ds. C. van der Zaal uit Deve er een rede voor de Chr. Geref. Jongel. Ver. getiteld: „Door lijden ge louterd". Spr. hreld een met aandacht ge volgde lezing over het boek Job. Op duide lijke Vijzc werd het lijden van Job getiekend en gaf spr. een antwoord op de vraag waarom en waartoe dit lijden van God gezonden was. Jaarfeest van de C. J. V. „Obadja". De C. J. V. „Obadja' vierde haar 24e jaarfeest onder flinke belangs lelling van de zijde barer begunstigers en ge- noodigden. De avond werd begonnen met gemeen schappelijk geang en geopend met ge.ed, waarna de voorzit.er al en verwelkomde. Terecht had hij zich afgevraagd of het nu wel tijd was om feest te vieren, maar de overtuiging bleef, dat zulk een avond van gepaste vers.rooing éénmaal in het jaar ook haar vruchten lean afwerpen, b.v. toetreding van nieuwe leden enz. Onder leiding van den eere-voorz.t'er ds. Tichelaar, werd het welverzorgde program ma afgewerkt. Eerst werd een uitstekende Bijbelinleid.ng door e:n der leden gegeven over Jacobus 3, waarna voordrachten volg den over „Opstanding", een fragment uit Harro Walter v. ds. Ulfers, „Mijn handen" van Fred, van Eeden en een humoristisch stukje „B.è". Eenige. :feJen voerden hit-ma vlot op de samenspraak: „De inhalige Barbier". Tusschendoor werd nog uitste kende vioolmuziek met p anobe eleiding ten gehoore gebracht, vervol,.e.is een mooi zangstukje. Na de goede wenschen van diverse afgevaardigden, trad de pauze in. Natuurlijk werd de collecte niet vergeten. Op uitnemende wij e werd vervolgens de samenspraak: .,'t Kan verkeeren' opge voerd. Een daverend applaus was net welverdiende loon! Eén der leden hield nog een korte toespraak over de Werk- Leerkampen, die het Ned. Jong. Verbond Organiseert en met een vroolijk stukje proza „Angstavond", werd het p.ogramtna beëindigd. Na dankgebed van den eere- voorzittor en het gemee-s happe ijk zingen van het Avondlied, gingen allen voldaan huiswaarts. N OORDWIJKERHOUT. Teraardebestelling van den heer P. W. Mens. Onder zeer groote belangstelling, w.o. jhr. Gevers van Kethel en Spaland, bene vens verschillende Leidsche groot-hande laren en zakenmenschen had op de Her vormde begraafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van een onzer meest bekende en geachte ingezete nen wijlen den heer Pieter Willem Mens. Wat reeds lang verwacht en gevreesd werd, is thans treurige werklijkheid ge worden. Na een langdurige, smartelijke ziekte, werd hij op ruim 53-jarigen leeftijd verlost van een verraderlijke kwaal, welke hem ten grave sleepte. Begonnen als zeer jeugdig koopman, her dacht hij kort geleden het veertig-jarig bestaan zijner uitgebreide zaken in manu facturen. bedden en tapijten. Voor velen was de overledene, met zijn vriendelijk opgeruimd humeur, een stille weldoener, bij wien nooit iemand tever geefs aanklopte. Hij gaf niet alleen goeden raad. maar ook de middelen en daadwerkeiijken steun. Zijn heengaan is in wijden kring een groot verlies! Vergadering van „St. Isidores". In café „De Zwaan" had een algemeeue ledenvergadering plaats van de R.K. land en tuinbouwwerkliedenvereen. ,,St. Isido res". Het doel der bijeenkomst was den penningmeester, den heer J, v. d. Voet te huldigen voor alles wat hij gedurende 12"/s jaar voor de vereenlging had gedaan. Hoewel de tijden slecht zijn, hedden alle leden een vrijwillige bijdrage geschonken, waarvoor thans den jubilaris mooie bloe men en geschenken werden aangeboden. De R.-K. geestelijkheid was vertegen woordigd en gaf mede blijk van groote belangstelling. In het nieuwe, moderne café „Duin- rest" aan de Zeestraat zijn de vasten avond-uitvoeringen niet van de lucht. Was het eerst de R.-K. Voetbalvereeniging, die een feestavond gaf ter eere van het één jarig bestaan, gisteravond was het de Chr. muziekvereeniging „Harpe Davids", die een welgeslaagde muziekuitvoering gaf onder leiding van den heer C. van Velzen te Lelden. Een mooi zangnummer en een drama in vier bedrijven werden uitstekend uitgevoerd. Het was een welgeslaagde feestavond! OEGSTGEEST. Bijeenkomst der Herv. Ger. Staatspartij. Voor de Hervormde (Geref.) Staatspartij sprak in „het Witte Huis" Ds. L. C. W. Ekering, Herv. Predikant te Amsterdam. Na opening met gebed behandelde deze het beginsel van de H. G. S. en het tot stand komen van de vervroegde verkiezin gen van de Tweede Kamer. Komende tot het onderwerp: „Naar verkiezingen, welke koers" bracht spr. in herinnering het jaar 1925 ten tijde van de behandeling van de vertegenwoordiging bij het Vaticaan en de daaruit voortgevloeide winsten van de R.K. en AR. In naam hebben wij na dien tijd een Christelijke regeering gehad, maar in werkelijkheid niet in welk verband spr. de wet Donner over de Godslastering schetste. Het ging daarbij niet bij de H. G. S. over de macht welke daarbij zou worden verkregen, maar alleen om de ge voelens van het menschdom. De kern eener Christelijke regeering is o.m.: Ie. het inzien van de ontzaggelijke nood van het volk. 2e. het grondbeginsel der H.G.S. partij. In werkelijkheid hebben wij thans een goddeloozen staaat; een goddelooze over heid en een goddelooze grondwet. Als men niet uitermate oppast, zal de Hervormde partij worden doodgedrukt tus schen Rome en het Communisme. De nood roept dan ook om een waren, en niet om een in schijn Christelijke regeering. Vervolgens behandelde spr. de enorme uitbreiding van R.K. schQlenbouw en de sedert 8 jaren gevormde Chr. Hiït. Studiecommissie alsmede de goudstroom, die nog steeds naar R.K. zijde toevloeit. In tegenstelling daarop wees hij op het schreeuwend tekort in dé Staatskas en de vermindering van werkloozen uitkeering. Hij achtte het dan ook een waanzin, dat Protestant Nederland daarmede genoegen neemt en bepleitte de invoering eener be lasting op goederen in üoode hand. Na een krachtig opwekkend woord ein digde spr. met den wensch dat de laatste regels van het oude Wilhelmus werkelijk heid mogen worden. Hij gaf daama gele genheid aan C.H. en A.R. vertegenwoordi gers tot gedachtenwisseling. Na beantwoording van de vraagstellers sloot Ds. Ekering de vergadering met ge bed. Aanrijdingen. Gisternamiddag te ongev. 3.45 uur is de 62-jarige wielrijder C. v. d. N. wonende te Katwijk aan Zee op den Rijksstraatweg nabij de „Slaag" bij het oversteken van den weg door een auto, bestuurd door A.W.S. wonende te Amsterdam aangereden. De wielrijder werd door de auto tegen de straat geworpen, waarbij hij klaagde over pijn in zijn borst en schouder, terwijl hij eenige lichte verwondingen in het gelaat had opgeloopen. Dr. Hugenholtz verleende heelkundige bijstand. Het rijwiel werd opzij geworpen en bekwam geen schade. De heer A. W. S. heeft den wielrijder naar zijn woning te Katwijk vervoerd. De politie onderzoekt de zaak. Nabij het „Witte Huis" reed een auto, bestuurd door K. S. te Haarlem, doordat de vrachtautobestuurder G. V. alhier geen voorrang verleende aan het verkeer van rechts, tegen een boom. De auto werd aan de voorzijde zoodanig beschadigd, dat niet meer op eigen kracht verder gereden kon worden. Door de garage Van den Ameele is de auto naar de garage vervoerd. De schade werd onderling geregeld. 0 Gistermiddag reden twee motorrijders achter elkander over den Rijksstraatweg. Ter hoogte van de RE. Kerk wilde de voorste plotseling draaien. Toen hij met zijn motor dwars oo den weg was, reed de achterste motorrijder tegen hem op. Ge lukkig werd met een kleine snelheid gere den. Van den eerste motor werd de uitlaat afgereden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. In de gisteravond gehouden verga dering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging is de groslijst voor de a.s. Tweede Kamer verkiezing vastgesteld. In de vacature Abr. Uittenbogaard is tot bestuurslid ge kozen de heer D. G. Sanders. RIJNSBURG. De Tuinbouw. Voor uien is de prijs nog steeds dalende, de beste soort kan niet meer opbrengen dan f. 1.80 tot f. 2.10, terwijl er ook een kwantum gaat voor f. 1.60 tot f. 1.70. Ook de koolsoorten gaan niet meer zoo vlug, Roode kool brengt ln de beste kwaliteit van f. 5.60 tot f. 6.80 op, Gele kool kan niet meer halen dan f. 2.70 tot f. 4.10 p. 100. Voor breekpeen is alleen in de beste kwa liteit nog goede waag met redelijke prijzen varieerend van f. 6 tot f7 per 100 K.G. Selderieknollen brengen van f. 4.10 tot f. 5.40 per 100 op. Boerenkool van f. 0.45 tot f. 0.55 per kist. Hervormde Kleuterschool? Van principieel Ned. Hervormde zijde vormde zich alhier een voor'.oopig comité om te komen tot oprichting van een z.g. kleuterschool, zulks in verhand met de door den wetjever verhoogden leeftijdsgrens tot toelating bij het Lager Onderwijs. SASSENHEIM. Loop der bevolking. Gevestigd: F. A. E. M. Louwerens Ser- vaas. Hoofdstraat 148. v. Leiden. Burgerlijke Stand. Overleden: L. Zandbergen, m. 81 jaar. VOORHOUT. De Ioonen in het Bloembollenbedrijf. Alhier vergaderde de Chr. Landarbei- dersbond afd. Voorhout, ter bespreking van het voorstel der werkgevers om het gemiddelde loon voor het a.s. contractjaar op f. 19 te stellen. Besloten werd deze voorstellen af te wijzen. De netto opbrengst van de alhier ge houden fancy-fair bedraagt f.310. Dit be drag zal gelijkelijk verdeeld worden tus schen het crisis-comité en de muziek vereeniging St, Caecilia. HEDEN: Rijnsburg (Zaal Weeshuis): H.Gg s ds. Ekering van A'dam, 7 uur nam, Volkshuis: Uitvoering V.C.JB- en l gez. Kerkkkoor. 81/4 uur nam. Zaterdag. Stadsgehoorzaal. Carnaval „Nutenïi maak." 9 uur nam. Zomerlust: .Nieuwe Tooneel" avond, 8 uur nam. Toom BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. ru „Einbrecher". Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 og City-Theater Haarlemmerstr„ 8 u. o, „Ouwe Bill". Zaterdag nam. 2 u., Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur t, .Kiki". Woensdag en Zaterdag nam 2 Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 ou: Trianon-Theater Breestraat, 8 u. m 1 Ml „Eine von uns". Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 urn opl voorz irettig 6e m DIVERSEN. Zaterdags Inst. v. Praeventieve Gen kundeConsultatiebureau voor moei! L'Phe: kinderen. Halftwee tot 3 uur nam ting tegen diphterie 45 uur nam Donderdags: Inst. v. Praeventieve neeskunde. Consultatiebureau voor J holisten. 7—10 uur nam. ischa itieko art. zlgen tht is ien al :de n nvras De avond-, nacht- en Zondagdiensi trkla: apotheken wordt van Maandag 20 to 10ofd met Zondag 26 Febr. a.s. waargem agen door apotheek M. Boekwijt, Vischmai giete telef. 552. J jstuu iren en h( van eggii in h tot en di kiel, trslai «per tn w; ien RECLAME. wordt spoedig ver holpen door Vicks VapoRub in heet water te smelten en in te ademen. Doe ook een weinig in de neusgaten. WARMOND. De installatie van den heer H. A. M. Scnölvinck tot burgemeester femeente Nootdorp zal plaats vinder Maart a.s. Jaarv liet i wijk jade ;en j van waa en pe) ien v Dec ruim ETilagi oespra ran de de v der. I ten b doof" der jer" e: er led t in were aarve: het 1 ledi ZOETERWOUDE. Tot belastingverhooging beslote De gemeenteraad vergaderde. t( eene beslissing te nemen over het vc van B. en W. tot verhooging der bel waarover in de vorige raadsvergadei stemmen staakten. De vergadering werd gepresideerd den burgemeester, terwijl alle leden den raad, met uitzondering van den Bergers, aanwezig waren. Nadat de voorzitter de vergadering geopend stelde hij voor om het lezen notulen aan te houden tot een voif" vergadering, waartoe besloten werd. De voorzitter zeide dat het college B. en W. dringend in overweging geel'.i het voorstel aan te nemen, want bij in" matie is gebleken dat Ged. Staten bt goedkeuring niet zullen verleenen aani besluit tot beschikking over een van het vermoedelijk batig slot der ning 1932, teneinde eene sluitende grooting voor 1933 te verkrijgen, mede zal tevens de goedkeuring we onthouden aan de gemeentebegroot waarvan het gevolg weer is dat er betalingen meer gedaan kunnen wot zoodat wellicht over een dag of tieni werkloozensteun, salarissen en andersj keningen betaald kunnen worden, zien nog van de verdere moeiüjkhedt De heer Wessel zegt dat het een ged gen stemming zal worden, want merij moeten stemmen tegen'zijne over» in. omdat Ged. Staten den Raad dr' dwingen. Want als de werkloozeii stop gezet moet worden dan weet niet hoe de menschen rond moeten 8" Spr. zal derhalve voor het voorstel men, maar onder protest. De heer Meijdam zegt dat hem 4' gang van zaken ten zeerste bevies Hetgeen thans wordt medegedeeld reeds bekend en spr. vraagt zich af wip die moeilijkheden gaat scheppen en is het antwoord: Ged. Staten. Spr. zal tegen zijn principe stemmen en zegt maals verbaasd te zijn dat een paar zijn omgedraaid in de vorige vergader De heer Paardekooper zegt dat hl] nu toe consequent geweest is en zlc'M t« belastingverhooging heeft verzet. MMi» acht zich op het oogenblik niet ver woord wanneer hij er toe zou rnedewe» dat het gemeentebestuur ln moeiUp*' zou geraken. Hij voelt zich genoo® om thans voor het voorstel te stemma wel zonder protest. Hij wil niet ven woordelijk zijn voor eventueele genfc bij niet aanneming van dat voor» Hierna sloot de voorzitter de disc"?^ en bracht het voorstel van B. e'1 stemming, dat aangenomen werdin jy tegen 2 stemmen (de heeren Metd»" J. de Graaf) Voor hetbelastingjaar 1933 z,u 0p-i geheven worden 61.2 tot en me' jr |J centen op de hoofdsom der person^' lasting en voor belastingjaar l933 Gemeentefondsbelasting 65 opceew™' Alhier is de moedercursus die door net Wit Gele Kruis onder i I van zuster Hosman, provinciaal; jl trice van den Zuid Holl Bond'Lp Wit Gele Kruis, gegeven wordt- tl deelneemsters. neest assal eeni| 1 de ilde eend :eur, llesz ieer i hij de jool „C pgen bij 1 gang i aa: lebbe: Png nzet (ge Inge: „C lek 1 aus geti Ito! [o" i ien is hi mgi vn-.i boa [avo: MOT liuis I ■ter Jitse «tl [ehv

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6