Oe aanslag op i Roosevelt - Ai ito in een sloot gereden te Zuidhorn Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Tli FEUILLETON. SlET MYSTERIE VAN HET DIAMANTEN KRUIS BURGEMEESTER CERMAK VAN CHICAGO wordt weggebracht door enkele HOM NIET DICHTER BIJ... vrienden, nadat hij door de schoten van den Italiaan Zangara getroffen was. panter in den Londenschen Zoo in een kwade bui. I'S EVENBEELD VAN SNEEUW. Bij de politiewacht in den Berlijnschen Tier- SIR MALCOLM CAMPBELL heeft weer een nieuw snelheidsrecord gevestigd. Zijn race-auto de „Bluebird" bij een der garten hebben de Schupo's een sneeuwpop gemaakt in den vorm van een politieman. proefritten te Daytona Beach, aan den start. !CH« FAN DEN' WAL IN DE SLOOT, Te Zuidhorn reed een vrachtauto tengevolge van de gladheid van den weg in een sloot. Het optakelen van de auto. JONG JAPAN' STAAT STRAM., De jongste leden van de patriottische jeugdorganisatie van Japan bezochten het Oorlogs ministerie om liefdesgaven voor de in Mandsjoerije strijdende troepen af te geven. De kinderen werden door officieren: ontvangen. CA ENSOi m 11 recht! Tooi"1 !0 het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R. isflk 10 «5 iVICHf op Larch gaf ze hem zonder het zelf te •wn. Toen Larch in mrs. Darcy's winkel «am, had zij de doos met vreemde mun- n uit de brandkast gehaald. Misschien J'de zij ze er tegelijkertijd met het Indi te horloge en het diamanten kruis «S doen' maar zij had er geen gele- 011'' voor. En nadat Larch haar ge- ™J> had, zag hij het geld en pakte er een ™'°1 van weg, daar hij klein geld voor »ftButnde 16 hebben. In zeker opzicht 55 het vinden van die vreemde munt i het geheim op te lossen, want het ik mijn helper, Jack Young, i,,0?. Homestead achter, en vernam Ik, mug cn Larch over het diamanten ^rtpioken hadden, en daardoor p? lk juist den wenk, dien ik noo- had. viffh had de kostbare diamanten uit de 'S gehaald en had ze, nlettegen- Toee hetgeen hij voor zijn dood aan touw vertelde, verkocht, om aan «nkernen, dat hij hard noodlg had. haar alleen de vertrapte gouden ■EenTn uCn kloofde haar ln den brief, Iten 'J, haar door dien jongen liet bren- ilamaS hlen lk onderschepte, haar de hem wu 16 zullen terug geven, als zij yhde ontmoeten. stemde zjj toe. Toevallig was loth paW"'l dit «i UD'" fr Aaron Grafton toen juist bij haar op be zoek, in de hoop, haar van dienst te kun nen zijn, want de oude liefde bestond nog tusschen hen. En op haar voorstel volgde hij haar, toen ik Larch schaduwde. Blijk baar wist Grafton toen nog niet, dat Larch alleen de vertrapte ketting zonder de diamanten had teruggestuurd. En na zijn bekentenis vonden wij, na zijn dood, een papiertje met valsche diamanten in zijn zak, waarmee Larch zijn vrouw had willen bedriegen, als zij er in zou hebben toegestemd, de verlangde papieren te tee kenen, om hem in staat te stellen, zijn achteruit gegane zaak er weer bovenop te helpen." „Nu, hij is nu uit den weg, en naar ik hoor, wordt het hotel verkocht." „Ja, mr. Mason. En dan zal het, naar men zegt, weer de oude, eerbiedwaardige zaak worden, die het vroeger was. Wat miss Ratchford betreft, die is naar vrien den in Californië gegaan, en mr. Grafton zal haar binnenkort daarheen volgen. Over een jaar ongeveer gaan zij trouwen. Mr. Grafton is bezig zijn zaak uit te ver- koopen. Hij vertelde mij. dat hij geen aan klacht tegen den Sproetige wilde indienen voor het stelen van het simili-diamanten kruis. Dus zal de Sproetige gauw weer vrij zijn." ,Daar ben ik blij om! Het is een kranige kerel in zijn soort." „Dat is hij!" stemde de kolonel toe. „Eén ding is me een raadsel," vervolgde mr. Mason, „namelijk, waarom Cynthia ik noem haar bij den naam, omdat ik haar al jaren ken niet wilde hebben, dat Larch haar onderhield na de schei ding. Zij had best een flinke alimentatie uitgekeerd kunnen krijgen tenminste, als hij het had kunnen betalen." „Daar lag het misschien aan dat hij het niet kon! In elk geval schijnt zij geen geld van hem te willen hebben aannemen, r.adat hij haar leven verwoest had. Het was een dwaas huwelijk hoewel het in dertijd haar of haar moeder, zeer voordee- lig voorkwam .Na den moord, of laten we zeggen doodslag, want Larch bezwoer tot aan zijn laatsten ademtocht, dat hij het nooit zoo bedoeld had, na dien doodslag dan, waarvan Cynthia cenig vermoeden scheen te hebben, was zij nog meer ver sterkt in haar voornemen, geen geld van hem aan te nemen. Zij bereidde zich er zelfs op voor, in geval Jimmie schuldig werd verklaard, een verklaring af te leg gen, waarbij haar echtgenoot betrokken zou zijn, hoewel zij wettelijk niet kon wor den gedwongen, in een moordzaak tegen hem te getuigen." „Ik ben blij, dat alles voorbij is, kolo nel! zei mr. Mason met een zucht van verlichting. „Als er twee menschen geluk kig zijn, zijn zij het zeker!" en hij wees naar Amy en Darcy, die langzaam, in den gouden schijn van de ondergaande zon, door het veld liepen. „Ja, het doet mij genoegen, dat ik hen wat heb kunnen helpen!" Toen zij zich omkeerden, zag het jonge paar de beide mannen. Amy wuifde hen toe. Langzaam kwam zij met haar geliefde nader. „Hebt U geluk, kolonel?" vroeg zij vroolijk. „Het gaat prachtig! Je overdreef niet, toen je over je forellenbeek sprak!" „Daar ben ik blij om! Jimmie en ik had den het juist over U." „Ik begreep al niet, waarom mijn ooren zoo tuitten! lachte de oude detective, „Kolonel Ashley," zei Darcy, „er is één ding, dat ik maar niet kan verklaren in die zaak." „En wat dan?" „Wel, hoe kwam het, dat alle klokken op een verschillend uur stil stonden? Ik dacht, dat lk wel iets van klokken af wist, maar dit is mij toch een raadsel!" „Juist, omdat het zoo iets eenvoudigs is!" lachte de detective. „Larch liet de klokken stil staan, die niet uit zichzelf zouden afloopen. In zijn angst en dron ken waanzin had hij de vreemde gedachte, dat niemand kon uitmaken, op welk uur de moord was begaan, als er geen enkele klok of horloge hep. Toen mrs. Darcy dood was, liep hij dus, door niemand in de koude en verlaten straat bespied, den winkel door bracht alle klokken tot stil stand en draaide de wijzers rond. Maar hij vergat het tikkende horloge." „Heel eenvoudig!" mompelde Darcy. „Geen wonder, dat het mij niet inviel! Hebt U ook een oplossing voor den vreem den toestand, waarin ik mij dien nacht bevond ik bedoel, dat ik wakker werd en weer ging slapen, nadat ik iemand over mijn gezicht had voelen strijken?" „Neen, behalve deze, dat Larch mis schien probeerde, je onder chloroform te krijgen, nadat hij mrs. Darcy had gedood, omdat hij bang was, dat je beneden zoudt komen en zoudt ontdekken, wat er ge beurd was," antwoordde de detective. „Dat zal wel een geheim blijven, maar het is ook niet zoo belangrijk." „Tenminste niet, nu U Jimmie vrij hebt gekregen!" lachte Amy. En toch was er een droevige trek op haar gelaat, want de zaak had hen allen aangepakt. „O, maar hij zou in ieder geval vrij zijn gekomen, wat er ook gebeurd zou zijn," zei de kolonel. „Maar nu alles in orde is, kan ik mij weer heelemaal aan het vis- schen wijden." „En ik," mompelde James Darcy, „kan Maar een zachte hand, die op zijn mond werd gelegd, belette hem, zich verder te uiten. Licht als een veer liet de kolonel een aasvlieg over den stillen poel dansen, waarin ronddwarrelend water een kleinen draaiklolk vormde. Er klonk een heftig geplas, het snoer zoemde schril, en de visch ging hoog de lucht in en beproefde tevergeefs zich van den angel in zijn bek te bevrijden. „Neen, het zal je niet lukken!" lachte de oude detective, „ik heb stevig beet!" „Precies, zooals U Langford Larch beet hadt!" mompelde Jack Young, die op de zandbank in de schaduw zat, terwijl de kolonel vischte en Shag de lunch klaar zette onder de boomen. „Dat is nu werkelijk mijn laatste geval!" riep de detective uit, terwijl hij zijn buit in de van gras voorzienen emmer wierp. „Stellig en zeker! Ik zou hier nooit mee doorgegaan zijn, zelfs niet, nadat ik er al mee begonnen was, als Miss Mason er niet om gesmeekt had. Maar ik ben het meer dan moe! Geen detectivezaken meer aan mijn hoofd! Ik schei er mee uit!" Jack keek naar de keurig gekleedé, kaarsrechte gestalte en het flinke, knappe gezicht, waaraan de leeftijd van den kolonel nog in het geheel niet te raden was. Toen keek de jonge detective Shag aan, knipoogde en mompelde: „Moe tot den volgenden keer, nietwaar-, Shag?" „Zooals U zegt!" riep de kleurling grin nikend. „Nu, kolonel, de lunch staat klaar!" (SLOT).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5