DSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 24 Februari 1933 SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. LAATSTE BERICHTEN. stadsnieuws. bïnnInland. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. ttmli ami' [ddag 3 uur: 755. «middag 3 uur: 756. elegrafisch weerbericht. edeeld door het Kon. Ned. Meterorol. Instituut te De Bildt- gste stand: 778.6 te Ahisko. 'ste stand: 7.43.2 te Scilly. ;hting tot den avond van '25 Febr.: kke tot matige Zuidelijke tot Ooste- \rind. Gedeeltelijk bewolkt. Waar- ijk weinig of geen sneeuw. Lichte itige vorst des nachts, overdag te.n- «r om het vriespunt. ITENLANDSCH WEERBERICHT. Ion Ned Meteorol. Inst. te De Bildt iet Noorden versterkt zich het hooge sbied nog voortdurend, ook in het i is de barometer stijgende, de Britsche Eilanden heeft zich uit steren genoemde drukdalingen een depressie ontwikkeld, die zich vooral de Golf van Biscaye en Zuid- rijk schijnt uit te breiden. Dat be- t, dat naar alle waarschijnlijkheid irsttoestand zat blijven aanhouden, Is strenge vorst over eenige dagen onmogelijk wordt. Met uitzondering Engeland en Ierland, waar bij de siekern krachtige winden waaien, weer overal rustig. Hier en daar valt sneeuw, in Z.-Engeland regent het. icandinavië is de vorst weer stren- tworden. In Sodankyla (Finland) bet hedenmorgen 30 graden Celcius, bisko (Zweden) 25 graden Celcius. in Midden-Duit-schland is de vorst streng. Over Groot-Brittannië zijn aperaturen een weinig gestegen. LUCHTTEMPERATUUR. rvocrm.: l'/i gr. C. (34 gr. Fj. ar 's midd.: 3 gr. C. (37 gr. F.), imam.: 3V» gr. C. (38 gr. F.). WATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. m. te 3 u. 25 m.; nam. te 3 u. 42 m. .ICHl OF VOOR FIETSERS e.a. 5.59' irjn. tot 6.28 v.m. ÏAANS- «P- EN ONDERGANG. "ebr. op: 7 u. 04; onder 17 u. 36. RECLAME. 6183 CRICKET. VIJFDE TESTMATCH TUSSCHEN AUSTRALIË EN ENGELAND. stand van den wedstrijd tusschen en Engeland was op heden: «alie 435 runs, waarvan Darling 85, !«i 52 Lee 42, O'Reilly 19, Alexander onmonger 1 extra's 23. «and 159 voor twee wickets. Jardine outcllffer 56. Hammond 72 not out, 5 not out. Extra's 8. SCHAATSENRIJDEN. STERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE HELSINGFORS. R11 m bondag 26 Februari vinden te «Siors Internationale wedstrijden in njaen op de schaats plaats. Hieraan ■t deel de Nederlandsche rijders en Koops, terwijl voorts Ameri- Flnsche en misschien nog rijders zullen deelnemen tav Is starten van Thunberg en (rot (beiden Finland), en voorts van jX Taylor en Wedge (allen S* Staten). Gereden wordt over ribden 500, 1500, 3000 en 5000 Meter. loonde schepen zijn morgen in Kau'trsflsehe verbinding met het ÜoX ?^heveningen Radio. Dem Huygens. Colombia, Cot- Wlo W' Houtman. Indrapoera, Joh. "o Va, A6°eng. Kota Baroe, Kota O ?°ta Pinang, Orania, Poelau ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid mej. H. Heringa (Den Haag) en de heeren F. Kranenburg (Den Haag) en S. J. A. Matthes (Amster dam). Artsexamen 1ste deel mej. H. Blom berg (Haarlem) en de heeren C. J. Doets (Den Haag) en A. J. W. Kaas (Den Haag). Bevorderd is tot arts de heer C. G. J. van Alphen (Rotterdam). DE CRISIS IN DEN LANDBOUW. "w oii.T.e"°' Van Rensselaar, Rog- fta °aiak' Statendam, Tasman, van een radio-telegram V-Oim!. J=enradio bedragen de totale w «nten per woord. Rede van den heer Ebels. In een matig bezochte bijeenkomst heeft hedenmiddag het vrijz.-democratische Tweede Kamerlid, de heer Ebels een rede gehouden, over Landbouwvraagstukken. De vergadering stond onder leiding van den heer J. de Ren. Deze zelde in een kort openingswoord dat hij den heer Ebels ge vraagd heeft een niet-politieke rede te houden. De heer Ebeis zal spreken als boer tot de boeren. De spreker kreeg dadelijk daarna het woord en begon met te memoreeren de oorzaken van de crisis en den invloed van de crisis op het landbouwbedrijf. De directe aanleiding tot de crisis in het Land en Tuinbouwbedrijf moet gezocht worden in het buitenland. Vooral de val van liet Engelsche pond, de contingenteerings- maatregelen en de deviezenregellng moeten als directe oorzaken worden genoemd. Een ingrijpen van de regeering kon niet uitblijven. Ze kon echter niet anders doen dan trachten de gevolgen van de crisis te verzachten. Er deden zich enkele vragen voor. Op welke manier moest de steun worden verleend? Tweeërlei was mogelijk. Directe steun uit de Staatskas en steun door middel van verhooging van de prij zen voor den binnenlandschen consument. Beide methoden vinden momenteel toe passing, maar de grootste steun komt toch van de zijde van den consument. Er was nog een andere vraag: Moest de consument ook bijdragen in de kosten van den export? De Regeering heeft deze vraag toestemmend beantwoord. Volgens spr. terecht. Er zijn stroomingen die doel bewust aansturen op de autarchie, op de zelfvoorziening. Spr. is echter van mee ning. dat het nog lang niet zeker is, dat ook in de toekomst er geen export-moge lijkheden meer zullen bestaan. Groote voorzichtigheid is geboden en het is juist gezien van de Regeering, dat zij den ex port in stand wil houden. Zijn bij de genomen maatregelen do landbouwers zoó gebaat, dat zij zich staande kunnen houden? De crisis-invoerwet gaat in normale omstandigheden tegen den draad in. maar in dezen crisis-tijd moest deze maatregel wel worden genomen. Wanneer hij de speciale maatregelen voor den landbouw gaat bespreken, onder scheidt spr. drie Iandbouwgroependen akkerbouw, de veehouderij en de varkens houderij. Wat betreft den akkerbouw op de zand gronden is de Regeering in verzuim ge bleven. Ten opzichte van den akkerbouw op de kleigronden zijn de steunmaatrege len bevredigend. Voor de veeteelt is de crisis-zuivelwet in het leven geroepen. Het is echter de vraag of deze wet tot de gewenschte resultaten zal leiden en of niet zal moeten worden overgegaan tot beperking van de pro ductie. Daardoor zal het effect van de cri- sis-zuivelwet verhoogd worden. Een direc te afslachting van de koeien behoort tot de onmogelijkheden, maar door organisa tie kan waarschijnlijk wel op andere wijze tot beperking van de veestapel worden gekomen De crisiswet voor de varkenshouderij heeft veel critiek uitgelokt, vooral van de zijde van de mesters van vette varkens. Toch gelooft spr. dat wanneer men een maal de grootte van de varkensstapel in de hand zal hebben, de crisis-varkenswet in haar resultaten voldoende zal zijn. Resumeerende merkte spr. op, dat duide lijk is gebleken dat de landbouw de aan dacht heeft van de regeering en dat bij de beantwoording van de vraag of de steun voldoende is, moet rekening worden ge houden met het bereikbare. Er zijn gren zen. die niet overschreden kunnen worden. Na deze rede werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen. De heer Scheer uit Zoetermeer maakte aanmerking op de werking van de pacht wet Spr. heeft een boerderij verpacht; De opbrengst daarvan was behoorlijk. De pachter wilde slechts een belachelijk klein bedrag als pacht betalen De kantonrech ter verwees de zaak naar de pachtcom- missie. Deze heeft, zonder spr. te hooren. vonnis gewezen en den pachter in het ge lijk gesteld. De pacht, die betaald zal wor den Is nog niet toereikend om de polder- lasten voor de boerderij te betalen! De heer Keizer uit Hazerswoude, zelf pachter, heeft droevige ervaringen om trent de crisispachtwet juist in tegenover- gestelden zin als de heer Scheer. De heer Blonk, uit Leiden, betoogt, dat de toestand rondom Leiden in den land bouw onhoudbaar is. Laat de heer Ebels dien indruk meenemen naar de Kamer. De heer Uittenbogard. uit Oegstgeest, sprak in denzelfden geest. De heer Bakker, uit Oegstgeest, bepleitte de benoeming van een directeur-generaal voor Landbouw, opdat er althans een machtshebber is, die niet afhankelijk is van politieke stroomingen. Een andere spreker zag als eenige uit weg uit de crisis de aanpassing van de loonen en salarissen aan het zoozeer ge zakte algemeen welvaartspeil en drong voorts aan op de benoeming van een afzonderlijken minister voor den land bouw. Nadat nog eenige vragen waren gesteld en de heer Ebels de verschillende spre kers had beantwoord, werd de vergadering gesloten. o GRAFMONUMENT AGENT BAAS. Morgenmiddag te vier uur, zal op de algemeene begraafplaats te Den Haag, de burgemeester dier gemeente namens het Haagsche politiecorps het grafmonument op het graf van den agent H. Baas, dis bij de ongeregeldheden op 20 Sept. j.l. verwondingen beeft bekomen, aan welker gevolgen hij is overleden, aan de familie van den gestorvene overdragen. VERBOD VOOR BEROEPS- MILITAIREN. AANSLUITING BIJ SOC-DEMOCR. VEREENIGINGEN NIET TOEGESTAAN. De Minister van Defensie heeft de vol gende order uitgevaardigd voor ambte naren bij de land- of zeemacht: „Ter kennis wordt gebracht, dat aan sluiting of eenigerlei steunverleening aan groepen of vereenigingen van personen op Soeiaal-Democratischen grondslag in strijd met de plichten van den militairen ambtenaar, en derhalve verboden is." Bij informatie werd ons medegedeeld dat onder het bovenstaande verbod alle be roepsmilitairen vallen. D. BROEKMANS f Gisteravond is te Soest in den ouder dom van 65 jaar overleden de beeldhouwer D. Broekmans. De overledene woonde langen tijd te Laren en Soest; hij was bekend om zijn bceldliouwwerk en hout snijkunst. GENERAAL-MAJOOR BAUD f In den hoogen ouderdom van 92 jaren is te Den Haag na korte ongesteldheid overleden de generaal-majoor titulair Jhr. mr. W. V. R- K. Baud De thans ontslapene was een zeer be kende persoonlijkheid in de residentie. Gedurende vele jaren heeft hij als kolo nel-commandant aan het hoofd gestaan van de vroegere dienstdoende Haagsche Schutterij, na daarbij vooraf de onder scheidene officiersrangen te hebben door- loopen. Later, na de opheffing van de schutterij, is aan Jhr. Baud den titulairen rang van generaal-majoor verleend. H.M. de Koningin verliest door dit ver scheiden haar oudsten adjudant in bui tengewonen dienst, want sedert 1892 heeft jhr. Baud als zoodang ons Vorstenhuis gediend- LOTERIJEN EN DRANKGEBRUIK DOOR KINDEREN. Door den Minister van Staat. Minister van Binnenlandsche Zaken is aan de Ge meentebesturen een circulaire gezonden van den volgenden inhoud: „In mijn circulaire van 19 Augustus '29 vestigde ik uw aandacht op de wenscheüjk- heid bij verhuring van standplaatsen op kermissen rekening te houden met de om standigheid, dat deze niet behooren te worden verhuurd aan personen, die zich willen bezig houden met de exploitatie van automaatkasten. welke gelegenheid bieden tot deelneming aan hazardspelen en dat zulks mede geldt voor exploitanten van met de wet strijdige Ioterljbedrijven op kermissen. Inmiddels is mij gebleken, dat bij spelen, die niet in strijd zijn met bepalingen in zake hazardspel of van de.Loterijwet 1905, meermalen alcoholhoudende dranken als prijzen worden uitgeloofd, die daardoor niet zelden in handen komen van jeugdige personen. Ik acht dit een in hooge mate ongewenscht gebruik, waaraan zoo spoedig mogelijk een einde moet worden gemaakt. In verband hiermede veroorloof ik mij uw college te verzoeken aan het verhuren van standplaatsen op kermissen, bij volks feesten, e.d. de voorwaarde te verbinden, dat bij spelen, zooals bovenbedoeld, alco holhoudende dranken niet als prijzen be schikbaar mogen worden gesteld." AUTO-ONGEVAL BIJ BOXTEL. Ter hoogte van het café „De Ketting" te Boxtel is gisteravond een met een paard bespannen kolenwagen van achteren aangereden door een auto waarvan de drie inzittenden in beschonken toestand ver keerden. Een inzittende Duitscher, P. W., wonende te Aalst, (bij Eindhoven), werd uit de auto geworpen en kwam hevig bloedend op den weg te liggen. Een andere inzittende, W. M., uit Valkenswaard, viel eveneens uit de auto doch' werd slechts licht gewond. De bestuurder W. uit Eind hoven, reed met de gehavende auto door en liet de gewonden aan hun lot over. Hij reed door naar Best, waar hij door de politie gearresteerd werd. P. W. die een schedelbreuk bleek te hebben bekomen, is in het ziekenhuis te Best opgenomen. Hedenmorgen was het levensgevaar ge weken. De aangereden kolenwagen werd be schadigd. AUTOBOTSING OP DEN OVERWEG. Omstreeks 9 uur hedenmorgen had op den Rijksweg Arnhem-Nijmegen een bot sing plaats tusschen de vischauto van den heer Jager uit Tilburg en de vrachtauto van den heer Van der Wou, komende uit de richting Velp. De bestuurder van de vischauto bekwam geen letsel, terwijl ook de heer Van der Wou met den schrik vrij kwam. De auto's zijn zwaar beschadigd. Het ongeluk had op den overweg plaats, zoodat het treinver keer ongeveer een uur vertraging had. o CRISIS-ZUIVELMERK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend dat voor de week van 26 Febr. tot en met 4 Maart de prijs van het Crisis- botermerk op 95 cent en de prijs van de vervoervergunning van buitenlandschen boter op 85 cent per K.K. is vastgesteld. UIT NED. OOST-INDIE. MALARIA-EXPLOSIE BEZWOREN. BATAVIA, 24 Febr. (Aneta). Het gevaar, ontstaan door de malaria-explosie in het Reventschan Batavia is bezworen. Er doen zich geen nieuwe sevallen voor; het aantal patiënten wordt eiken dag minder. DE MOORDZAAK-ESCHAUZIER (Derde dag.) Het Haagsche Gerechtshof heeft heden ochtend de behandeling in hooger beroep van de strafzaak-Eschauzier voortgezet. De zitting werd pas te 5 minuten vóór elf (het aanvangsuur was gesteld op tien uur) geopend. De president, jhr. mr. von Weiier, vraagt aan dr. Hesselink eenige inlichtingen om trent het endossement en de handteeke- ning Eschauzler op de kwitantie aan Hel dring en Pierson. Dr. Hesselink herhaalt zijn verklaring, dat het bij geschrevene op de kwitantie af wijkingen van het handschrift van den heer E. vertoont en diverse punten van overeenkomst met dat van K. Verdachte Konings herinnert aan een vorige verklaring van dr Hesselink, dat de 66 letters op den achterkant van de kwi tantie niets bezwarends voor hem. ver dachte opleverden; wel de 6 of 7 letters op de voorzijde. President: Hebt u die bijschriften op de kwitantie geschreven? Verdachte K.: Ik ontken dat geschre ven te hebben. Mr. Nederveen wil nog even terug ko men op de verklaring van de commissa rissen van politie inzake het uitgescheur de briefje, waarover thans een tiental deskundigen zijn gehoord. Vanmorgen heeft spr. de verrassende mededeeling gekregen, dat er in October 1932 een correspondentie is geweest tus schen den rechter-commissaris en de politie-commissarissen over het aantal uit gescheurde blaadjes. Spr. vraagt of een dergelijke correspon dentie heeft plaats gehad. Hoofdcommissaris van 't.Sant: Met mij niet, meneer de president. Commissaris Kramer herinnert zich wel een bespreking met den rechter-commis saris in October, naar aanleiding van een telefoontje van den rechter-commissaris mr. Thor'oecke aan spreker, over het uit- geschreurde blaadje. Het kan zijn. dat daarover later tevens een brief is geschre ven. die zich dan echter in het dossier moet bevinden. Mr. Nederveen: Die brief is in het dos sier niet aanwezig. Verdachte K vil opmerken, dat de heer Van 't Sant wel een onderzoek naar het boekje heeft ingesteld, doch dan wellicht buiten den rechter-commissaris om. Commissaris Kramer heeft van den rech ter-commissaris een verzoek om inlichtin gen over het aanvankelijk uitgescheurde blaadje (de aanteekeninz betreffende een onderhoud in Central) ontvangen. De rech ter-commissaris heeft dat blaadje toen met het boekje vergeleken. Aan het andere agendablaadje, dat hier bij de behandeling voor het Gerechtshof ter tafel is gekomen, heeft spr. toen niet zoo gauw gedacht, hoewel achteraf beschouwd vast stond, dat dit eveneens uit het boekje van den heer E.. dat zich in het dossier bevond, was ge scheurd, blijkens het in het boekje achter gebleven deel van den band. Nadat de heer W. Eschauzier nog heeft verklaard, dat aanvankelijk slechts één blaadje uit het boekje was gescheurd (dat betreffende het onderhoud in Central) wordt als deskundige gehoord de heer N. van Nassau, die een onderzoek heeft in gesteld naar het machineschrift op de kwitantie en de Remington-machine bij de Distilleerderij „De Ooievaar", waar o.a. Konings werkzaam was geweest. Deskundige verklaart, dat dezelfde Iet- ter-afwijkingen van het machineschrift op de kwitantie voorkwamen als die welke de Remington-machine bij genoemde distilleerderij vertoonde. President: Is het uitgesloten dat twee machines van eenzelfdë serie-merk pre cies dezelfde letter-afwijkingen vertoonen? Desk.: Dat acht ik uitgesloten. Mr. Thorbecke. rechter-commissaris bij de Haagsche rechtbank, zegt, den commis saris Kramer te hebben gevraagd (in Oct. 1932) naar het agendaboekje. Spr. is be reid den brief, dien hij toen van de poli tie heeft ontvangen, even te halen. De president stelt daar prijs op. Getuige Citters antwoordt op een vraag van mr. Bourlier. dat verdachte K. enkels dagen vóór 9 Mei 1931 in zijn winkel eenige acceptformuiieren heeft gekocht. De heer J. L. Holsteijn, hoofdinspecteur van politie, verklaart eenige enveloppen in beslag te hebben genomen ten huize van verdachte K. Verdachte K.: Dat waren meditation- enveloppen. van het merk dat ik in de Passage had gekocht. Mr. de Visser: Zat de kwitantie ook in zulk een envelop? Verdachte K.: Dat weet ik niet. Mr. Thorbecke toont thans den be- wusten brief van de politie, waarin de heer Kramer zegt. dat als hij zich goed herinnert, uit het boekje aanvankelijk slechts één blaadje miste. Verder worden nog eenige onderge schikte opmerkingen in den brief ge maakt, o.a. dat cie rechter-commissaris in Augustus 1931 den heer Kramer had op gebeld om te constateeren, dat toen één blaadje ontbrak uit het boekje bij de stukken. De procureur-generaal mr. De Visser vraagt thans verder behandeling met ge sloten deuren. De president schorst te 12.35 de open bare zitting tot nader orde. De behandeling wordt thans met ge sloten deuren voortgezet waarbij de hoofd commissaris van politie en commissaris Kramer in de zaal aanwezig blijven, ter wijl voorts gehoord werden o a. de dok toren Scholtens en Gerritsen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Hedenmorgen diende voor den Politie rechter in den Haag de strafzaak tegen den colporteur L. H. v. d. H. uit Leiden, die in verzet was gekomen tegen 'n von nis, waarbij hij was veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Verdachte zou getracht hebben hij een zekeren L. te Leiden, een naaimachine van de Mij. Husqvarna op te koopen. De eerste getuige de heer van den H. uit Leiden verklaarde dat de machine in eigendom aan de Mij. Husqvarna toebehoorde. By een normale betaling zou de huurkooper eerst twee maanden na het delict eigenaar zqn ge worden terwül verdachte z.i zulks had kunnen weten. Getuige had destyds een onderzoek naar den zwendel Ingesteld en daarby had getuige o.m. van dit delict kennis gekregen. De verdachte betoogde dat hy de verkoopscondities niet wist, het geen getuige, na een vraag van den Politierechter mr. van Laer, aanleiding gaf op te merken, dat verdachte zelfs destyds de afbetalingen inde, en dat reeds toen de aflossingen niet prompt op tyd vlotten. De volgende getuige deelde mede, dat verdachte in Maart 1932 hem de machine te koop had gevraagd. Getuige had verdachte medegedeeld dat hy nog op de machine f. 60 moest afbetalen, doch desondanks had verdachte getracht ge tuige tot den verkoop over te halen. De verdachte beweerde dat getuige hem her- haaldehjk de machine had te koop aan geboden en dat de verklaring van getuige kant nog wal raakte. De Officier van Justitie mr. jhr. Asch van Wijck verzocht aanhouding van de zaak omdat een van de getuigen niet was verschenen door ziekte. Verdachte trachtte nog een breed voerig betoog te houden en beweerde dat de afgelegde verklaringen niets beduiden, doch hij werd daarin door de Politie rechter tegengehouden onder de opmer king dat het nog de vraag was. of die verklaringen geen waarde hadden. Deze zaak werd uitgesteld tot 28 April aanstaande. AMSTERDAM, 24 Februari. De beurs was heden wat beter gedispo neerd. doch de handel was van geringen proporties dan de vorige dagen. Omtrent de oorzaken der betere ten- denz, die lynrecht tegenover de stem ming op de buitenlandsche markt stond, kan dienen, dat de zeer vaste houding op de suikermarkt, berichten in een der financieele bladen dat Unilevers over 1932 totaal 7 pet. dividend zou uitkeeren by weinig verminderde winst, alsmede een officieuze mededeeling, dat er geen on- eenigheid in de Unilever bestaat, gunstig werden opgenomen. Suikerwaarden zeer vast. H.V-A.'s konden een 4-tal pnt. verbeteren. Van de In- dustrieele fondsen waren Unilevers een 2- tal punten hooger: Ook Philips waren enkele pCt. beter. Aku's en Ford waren gedrukt. Rubbers stil doch goed gedisponeerd A'dam Rub bers trokken iets aan Ook Tabakken wa ren. iets beter gestemd. Koninklijke goed prijshoudend. Scheepvaarten en Mynen bleven goed op peil Amerik. fondsen wat lager. Nederland sche en Duitsche obligaties bleven op peil. In de tweede helft van den beurstyd nam het aanbod weer de overhand en liepen de koersen terug. WISSELKOERSEN. Engeland 8.42 3/4. Duitschland 59.12. Frankrijk 9.75 1/4 België 34.74. Zwitserland 48.25. Denemarken 37.75. Zweden 44.85. Noorwegen 43.35. New-York 2.47 3/4. Pro longatie 1 pCt. LEIDEN, 24 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 836 rnderen, 305 kalveren 1833 schapen, 12 stieren 45—210, geen handel, ,203 kaïf- en melkkoeien 120—185, stroef, 315 vare- koeïen 70—110, stroef, 287 velte ossen 95— 215 per stuk, 22—60 ct. per K.G. schoon a. d. haak, stug, 19 pinken, 22 vette ka.ve. ren 30—60 per stuk, 26—100 ct. per K.G. schoon a. d. haak, 283 nuchtere kalveren 2.50—5, traag, 1408 vette schapen 12—17, 425 weide schapen 10—12, zeer matig, 2 lammeren, 597 mestvarkens 7—20, traag, 805 biggen 4—7, matig, 8 paarden 115—220, 1 veulen, 2 bokken of geiten. Kaasmarkt, 24 Febr. Aangevoerd 44 partijen kaas. Goudsche kaas 35, Leidsche kaas 9 partijen. 1ste soort Goudsche kaas f.26—28, 2e soort idem f.24—25, ie soort Leidsche kaas f. 20—22, 2e soort idem f. 18 —19 _per 50 K.G. Handel fiauw. AARLANDERVEEN, 23 Febr. Aanvoer 4306 stuks. Kipeieren f. 2.80—3.80, eend eieren f.3 per 100 stuks. Boter 71—72 ct. per pond. HOOFDDORP, 23 Febr. Graanbeurs. Rogge phn. f. 4, Gerst (chevalier), Win- tergest en Haver plm. f. 5, Duivebóonen plm. f. 8, Paardeboonen en Kanariezaad phn. f. 6, Groene Erwten f1013, Vale erwten f.8—9. Geel Mosterd f. 14—18 Kar- wijzaad plm. f. 19, B.auwmaanzaad f. 38 40. Alles per 100 K.G. LEEUWARDEN, 24 Febr. Veemarkt. 235 Enterstieren 3080; 116 Twenter stieren 80180 per stuk; 595 Vette koeien 70—170 per stuk, 30—50 ct. per K.G.; 1519 Melk- en kalfkoeten 60180 per stuk; 302 Pinken 2065 per stuk; 17 Vette kalveren 1845 per stuk; 964 Nuchtere kalveren 1.503.50; 1002 Vette schapen 517 per stuk; 42 Weideschapen 512; 238 Vette varkens 1860 per stuk, per K.G. 25—29 cent; 551 Kleine biggen 48; 16 Bosken en geiten; 37 paarden. Totaal aanvoer 5293 stuks. Zuivel: Goudakaas 1131; Edammerkaas 11—33: Aanvoer 21866 KG. Münboter 1.49, 1.32, 1.22; Vellingboter 1.29, 1.10; Aanvoer 93, 116, 512 vaten. Commissie 60. Eierhandel. Kipeieren aan gevoerd 30.000 K.G. Prijs 3'/s tot 4'/« et. per stuk; Handelsprys 6070 per K.G. Eer.fi- eieren. Aangevoerd 300 K.G. Prys 44 1/4 cent per stuk. Handelsprijs 5565 per K.G. Pluimvee: 40 Slachthanen 5080 ct per stuk; 30 Slachtkippen 601.25 per stuk; 20 Jonge hanen 601.00 per stuk. RIJNSATERWOUDE, 23 Febr. Aange voerd 52C0 kipeieren f.3—3.6) per lOO stuks. 200 eentleieren 3 ct. per stuk. VOORSCHOTEN. 22 Febr. Kipeieren f. 2.803.60, eendeieren f. 3.50 per 100 St., ganzeneieren 8—10 ct. per stuk. Kippen 50—70 ct„ hanen 75 ct., kohijnen 55—110 ct.. duiven 22 ct. per stuk. WADDINXVEEN, 22 Febr. Aanvoer 4621 kipeieren f. 3.60—4.45 per 100 stuks. Handel vlug. WESTLAND, 23 Febr. Middelprijs v. d. Westlandsche Bloemenveilingen; W. Cop- landtulpen 15—18 ct„ Bartigon 17—21 ct., Wa. Pitt 20—24 ct„ Pr. Elisabeth 57 ct„ Couleur Cardinal 22—23 ct.. La Reine 11— 12 ct., Murillo 13—16 ct.. Ibis 19—22 ct.. Azalea 1418 ct. per dozyn. WOUBRUGGE, 23 Febr. Aanvoer 4200 eieren. Kipeeren f. 3—3 25, eendeieren r. 3 —3.10 per 100 stuks. Boter f. 1.60—1.64 per K.G ZEVENHOVEN. 23 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 600- stuks. Ki'iei ron f. 3 25—4, eendeieren f.3—3.25 per 100 stuks Konij nen f. 1.50 per stuk Boter 80 ct., kaas 15 26 ct. per pond. Bananen 3 ct per stuk. Sinaasappelen 19—22 ct. per 8 stuks. 8-1

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3