DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP nSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Februari 1933 RADIOPROGRAMMA. Aanrijding. p, uit de Annadwarsstraat werd kruispunt Roest van Limburgstr. Jkevisserstraat, toen hij deze straat halverwege per rijwiel was overge- jangereden door een auto, die uit hting Katwijk a. d. Rijn kwam. Het werd ernstig beschadigd, v. D. fr boven wonder zonder letsel af- hen bestuurder K., wonende Groen- Uaat te Leiden werd door de po loces-verbaal opgemaakt. merg. Ned. Chr. Houtbewerkers- en Meubelmakersbond. Si. van bovengenoemden bond hield aarvergadering in het gebouw Irene. Matter, de heer B. van Rijn sprak, t zingen van Ps. 33 vrs- 11, voor- ran Prediker 4 en gebed, een ope- ■oord, waarin hij het overlijden van j C. de Jong herdacht. Spr. wees dat, ondanks de tegenwerking van ge zijden, het 15-jarlg bestaan der ging mocht gevierd worden. De jis bracht het jaarverslag uit, vermeld werd, dat de werkloos- het afgeloopen jaar groot is ge- maar dat niettegenstaande alle kiieden de afdeeling, zich in een en bloei mag verheugen; nagenoeg ipers ter plaatse zijn er in geor- rd. De penningmeester deelde dat over 1932 aan uitkeering bij osheid ls betaald f. 4707, aan ziekte n de afgeloopen 15 jaar waren deze t 311768, en f. 2619. Door een der rsleden werd een 15-jarig over- egeven, waarin o.a. vooral de moei- d tot uiting kwam van het niet begrepen worden door de patroons, ondsvoorzitter wees op de donkere istandigheden en de roeping en ils Chr. Vakbeweging, hierbij de litsprekende, dat ook eenmaal voor de tijd zal moge aanbreken, dat recht zal doen wedervaren en aansporende tot volharding, daar elegde taak, thans dubbel moeilijk idat verschillende afgevaardigden ste wenschen hadden uitgesproken, et verdere gedeelte van den avond "lend met zang, muziek en samen- doorgebracht. De voorzitter sloot, woord van dank de vergadering. LISSE. iuitcngewone vergadering der IJsclub „Lisse". Isclub Lisse hield een buitengewone irgadering naar aanleiding van de tie opmerkingen over het beleid van ituur bij de laatste ijsperiode. eer Matthljs. voorzitter, deelde mede de bedoeling was de ijsperiode te :en en nog meer in het bijzonder spreken over de klachten die in zijn. Het heeft het bestuur buiten- pijnlijk getroffen dat getracht is den rug van het bestuur om, op- te voeren. Wij toch offeren tijd en 1st op om de IJsclub in de ijspe- -an dienst te zijn en vragen daar heen dank doch evenmin ondank- id. De mogelijkheid bestaat, dat er «gemaakt zijn. doch men kan nu I niet een ieder alles naar den zin Door scha en schande wordt men secretaris las de notulen voor en tslag der ijsperiode waarvoor hij zeer den dank der vergadering oogste. roerige wijze werden de vele werk- •den weergegeven. eer W. Goldberg bracht het finan- erslag uit. De ontvangsten en ult- werden uitvoerig weergegeven. Het bedraagt f. 342.10 waarvan nog luur moet worden betaald aan de ite. Voorts moet nog f. 150 betaald voor de bestelde jute voor afzet- n de ijsbaan, zoodat de ijsbaan dan leer van den openbaren weg zicht- al zijn. oorzitter deelde mede waardoor de ien beneden verwachting gebleven betaling van genoemde bedragen nog een saldo overblijven van f 70. :e Ingekomen brieven werden hler- ;elezen. oorzitter deelde mede dat het hef- an 10 cent voor kinderen niet op ilaats was. Dat is een fout geweest, et bestuur moest wel voor 's avonds heffen voor extra onkosten van ting, enz.; ook vooral voor het in ngen van de butenwateren, waar- ik geld noodlg is. erste spreker kwam die heer Naber voren. Hij achtte het wenschelijk, een reglement werd samengesteld de taak van het bestuur omschre- en tevens de plicht van de leden, eede een ijsreglement voor de reze- 1J eventueele üsperioden. Ten derde tbrelding van baancommlssies. heer Wessels wenschte meer accu hij het bezorgen van convocaties en i. heer Tanis wees er op. dat de baan te groot is. Wanneer deze afgezet met jutte, waar moet dan het pu llij ven? bestuur zal met de opmerkingen re- houden. Wat die van den heer betreft, acht de voorzitter de ruim- loende, eigens werd het kaartstelsel ter gebracht. imerkt werd. dat de hoofdkaart Persoonlijk blijft. heer Moolenaar gaf in overweging baan af te zetten op een paar meter 'd van de baan en dan deze ruimte let publiek te bestemmen tegen en- Jlertegen zijn echter bezwaren. Noe- ke alleen het ongeoqrloofd doorgeven parten door het draad. H,,™t kaartenstelsel betreft voerden ■llende personen het woord. De heer irman bracht ook hulde aan het be- voor haar activiteit 'applaus!) om 'P io uitnemende conditie te houden, heer Buurman wil naast de hoofd- ■0 voor de andere leden van het ee- haartep beschikbaar stellen a f.0,50. i Wessels wil het stelsel van hoofd «iet bilkaarten houden en de con- |i'.°'o desnoods weer brenven oo f2. "eduur deelde de meen'ng van den "Winnan n.l één hoofdkaart voor verder bükaarten h 50 cent per tal rten worden tot 1 D»cemb°r K» *n veweiverde kaa-ten na 1 1 uJB trijs verdubbeld. De hoofd- "J't strikt persoonlijk en de bij kaarten uitsluitend voor leden van het ge zin. Het voorstel kwam ln stemming en werd met overgroote meerderheid door de vergadering aangenomen met dien ver stande, dat de hoofdkaart ook door een lid van het gezin gebruikt mag worden. Van de rondvraag werd een druk gebruik ge maakt. De heer Elfricht dankte voor de welwillende houding van 't bestuur tegen over de werklooze leden. Hierna sluiting. Aanrijdingen. Een automobilist reed bij de Boerenleen bank de volgeladen groentenwagen van den heer C. Horsman finaal onderstboven. De bestuurder trok zich van het geval niets aan, want de aanrijdende auto snorde door Om Dr. Blok, die per fiets den weg wilde oversteken, mis te rijden, kwam een auto ln botsing met een mast van de tram. Een en ander veroorzaakte materteele schade. Een zoontje van de wed. Lieverse kreeg daarbij nog een wiel over de teenen. NOORDWIJK. Ontspanningsavond voor werkfoozen. Gisteravond gaf de Leidsche Tooneel- vereeniglng „Shylock" een ontspannings avond voor de werkloozen in café Flora, welke zaal geheel belangloos door den eigenaar, den heer v. d. Voort beschikbf-r was gesteld. Het zelfde programma werd uitgevoerd als voor de Leidsche werkloozen, zoodat dit bekend mag worden verondersteld. Het geheel mag als een succes worden beschouwd, waartoe vooral, de accordeo nist J. Riethoven, mevr. DabroekNIJs en mevr. van HugtenSloos het hunne heb ben toe bijgedragen. OEGSTGEEST. De schapenslachtingen. In totaal zijn thans 28 schapen van verschillende veehouders in het nachtelijk uur door honden verscheurd. In alle hoeken van de gemeente hebben zij hun moordwerk verricht. De veehouders zijn bevreesd om in het aanstaande seizoen weer schapen aan te koopen. Een streng politietoezicht wordt thans uitgeoefend in het nachtelijk uur naar onbeheerd loo- pende honden. Een tweetal honden is door de politie doodgeschoten. Het is thans meer dan ooit is geweest: „Houdt uw huis vriend in den nacht thuis!" Tegen een boom gereden. Op den Rijksstraatweg nabij „Ende geest" reed een auto, bestuurd door P. J. de G., wonende te Heemstede, tengevolge van het slippen in de bocht, tegen een boom. De auto werd zwaar beschadigd door den kraanwagen van de firma Van den Ameele weggehaald. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Door de politie alhier is aangehouden en op transport gesteld de 19-jarige M. S., verpleegde van het Rijksopvoedingsge sticht te Amersfoort, die deze inrichting was ontvlucht. Gevonden voorwerpen; twee jassen; belastingmerk: een paar sleutels; matras van een kinderbed. VEUR—LEIDSCHENDAM. Gedurende Januari J.l. is voor de diaconie der Ned. Herv. Kerk gecollec teerd f, 233.72'/:. Tot lid van den raad van Veur is in de vacature F. van Heyningen (overleden) verkozen verklaard de heer F. J. Zuijd- wijk. o WARMOND R.-K. Volksbond. Onder zeer groote belangstelling gai de afdeeling tooneel van den Ned. R.-K. Volksbond haar laatste uitvoering van dit seizoen in hotel „De Stad Rome". Te ruim acht uur opende de heer Derriks de bij eenkomst. Helaas waren enkele spelers door ziekte verhinderd hun rol te vervul len, doch de tooneelvereeniging van Voorhout had welwillend remulacanten beschikbaar gesteld, waarvoor deze ver- eeniging een woord van bijzonderen dank werd gebracht. Hierna werd overgegaan tot opvoering van het stuk. getiteld „De Groote Waan zin". een oorlogsdrama in 3 bedrijven van J. Grosfeld Het was een stuk met een zeer sterke anti-militaristische tendenzen. doch vol komen passend in de tegenwoordige gees tesgesteldheid der massa. Een woord van biizo"doren lof komt oe aan den heer G. van Winsen. den drager van het stuk. die ziin rol od een bewonderenswaardige wijze uitbeeldde. Ook de plaatsvervan gers uit Voorhout vervulden hun rol uit stekend. waarbii Groshomme ais onder- wi'zer uitblonk. Mede komt e»n woord van lof toe aan den regisseur den heer C. Machpn, voor de wilze waarop door hem het tooneel-arrangement was verzorgd. Vooral het. tnnneel. voorstellende de loop graaf. trok büzondere aandacht. Behalvp aan sneters en regisseur bracht de voorzitter in ziin slotwoord nog dank aan den heer Hekker en ziin zoon, die voor de muzikale opluistering zorg droegen De werkloosheid. Gedurende het tijdvak 1 Januari28 Januari werd in deze gemeente aan steun uitgekeerd een bedrag van f.744 42 en door de desbetreffende werkloozenkassen een bedrag van f. 2283.50. Het aantal bij de arbeidsbemiddeling ingeschreven werk loozen bedroeg 79 De in deze gemeente gehouden speld- iesdag ten bate van den Nederlandschen katholieken Radio-Omroep heeft f. 52.12 opgebracht. WASSENAAR. Autobotsing. Gisteravond k am ee.i personenauto, be stuurd door den heer T. uit den Haag, op de Leiris-hestraatweg tusschen den Deyl en de Hnagsche Schouw in vo'le vaart in aanrijding met een vrachtauto, die zonder li'hten aan den wegkant stond. De botsing was hevig; be de wagens wer den ernstig beschadigd. De heer T. werd zwaargewond en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht ZEVENHOVEN. Benoemd is tot tijdelijk onderwijzeres aan de Chr. School in wijk Amstel mej. C, M. C. Korstanje te Mijdrecht. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD. De eventueele bclastingverhooging - Subsidies en vergoedingen. De raad kwam onder voorzitterschap van den heer Noordman, wethouder en loco- burgem ester bijeen. Ale ledzn aanwezig behalve de heer Bergers, die bericht van verhindering heelt gezonden, wegens af wezigheid. De voorzitter deele'e mede dat de burge meester wegens zie .le verhinderd is, doch dat de ongeste.dheid van lichten aard is. Do secretaris las de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vast gesteld. Mededeeling geschiedde van ingekomen stukken w.o. beschikking van den Min. van Binn. Zaken en van den Min. van FinanciSn, waarbij een kort ng wordt toe gepast op de uitkeering u t het Gemeente fonds van f. 476, daar de belastingen niet tot redelijke bedragen zijn opgeveerd. Na bespreking wordt bes'oten adhaeste te betuigen aan een door den raad van Ambt Hardenbirg tot de Regeering gericht adres om wijzi ing te brengen in de helfing der grondbelasting. Naar aanleiding van een verzoek van een 14-tal werkloozen om een of twee voetballen beschikbaar te stel en teneinde den ledi en tijd te kunnen doo 'en, slel'.en B. en W. een crediet te verleenen tot aankoop van eèn voetbal, die dan ter beschikking van adressanten zal worden gesteld. Na eenige bespreking wordt be sloten het nöodige crediet toe te slaan doch dit ter beschikk ng te stellen van de sportvereeniging A.S.C. alhier, met te- oannc aar de werKlooren dan over een voetbal kunnen beschikken met gebruik making van het terrein. In behandeling komt een schrijven van Ged. Sta/en, waarbij er andermaal op aan gedrongen wordt dat de raad andere dekkingsmidde'en zal aanwijzen ten e nde een sluitende legrooting voor 1933 ie krijgen, dan door te beschikken over een gedeelte van het vermoe le ijk ba ig saldo van den dienst 1932 tot een bedrag van f.3503, omdat bedoelde schikking in strijd moet worden geacht met de eist ten van een voor de derde maal voor om de belasting goed financieel tele d. B. en W. stellen voor in dier voege te verhoogen dat het ver- menigvuldiglngsgetal voor de he fing van opcenten op de Personcee be'as ing wordt bepaald op 1,2 en dat op de Fondsbelasting 65 opcenten zullen geheven worden. De heer Meijdam ontwikkelt nogmaals zijn bezwaren te en een be'as ingverhooring in deze tijdsoms andiglieden, terwijl er nog een reserve aanwezig is, d e toch eerst opgeteerd kan worden. De voorzitter ver dedigt het voorstel van B. en W. al is hij net eens dat de belastingheffing on dragelijk wordt. Anderzijds is hij het met Ged. Staten eens, dat thans nog iets uit fce'astingverhoo ing verkregen kan worden, hetgeen het volgend jaar niet liet geval zal zijn en men dus voor een tekort komt te staan dat niet meer te dekken zal zijn. De heer Paardekooper zegt, dat hij geen argumenten heeft kunnen vinden die hein van gedachten kunnen doen ver- andderen; derhalve is hij tegen be'as ing- verhooging. De heer van Bennekom ziet geen anderen uitweg en zal voorsremmen. De heer Wessel wil voet bij stuk houden en niet aan het verzoek van Ged. Staten voldoen. De heer Meijdam maakt er een voorstel van om over bel saldo van f.2503 over 1932 te bes.hikken, hetwelk testeund wordt door de heeren Wessel en de Graaf. De voorzitter brengt dan het voorstel van B. en W. om wel tot verhooging der belasting over te gaan in stemming, als zijnde het verstrekkende. Over dit voor stel staken de stemmen n.l. 5—5, zoodat in een volgende vergadering andermaal moet geseind worden. Voir stemmen de beide wethouders, de heeren Noordman en van Leeuwen, alsmede de heeren Van Bennekom, van der Krogt en van Haas- tregt. Tegen stemmen de heeren M ij lam, Paardekooper, de Gra f .Tijssen en Wessel. De overige wijzigingen in de begrooting worden comform bet voorstel van B. en W. met alg. st aangebracht. Hierna bes'uit de raad enkele bedragen wegens achters al'ig water eld oninbaar te verklaren, terwijl enke'e me 'edee'.ingen in zake de bedrijfsadministratie voor kennis geving worden aanegnomen. Aan de schoolbesturen wordt een voor schot op de vergoeling verleend voor 1933 bedragende a's vo,,Yt- R.K. Schooi H'-o~e Rijndijk f. 2 '89.-18; R K Mis ess hooi Zu'l- buurt f. 3074.95 en RK Jongensschool Schenkelweg f. 2934.04, terwijl de vergoe ding over 1928, als bedoeld in art. 101, tiende lid oud, der L.O.-wel voor de school aan den Hooge Rijndijk wordt vastgesteld op f. 365.04. Aan het pi. Crisis-com té wordt een bedrag toegestaan van f. 92.50 voor het verstrekken van extra hulp aan werk- looezn over het eerste halfjaar 1933. Door het Nat Crisis-comité zal nu een gelijk bedrag worden beschikbaar gestéld. De heer de Graat merkt nog op dat met de steun- verleening voorzicht g moet worden om gegaan. Want hel is frappant dat oudere werkkrachten zich bij hem komen aanmel den om werk, doch geen jongeren, omdat de eerst enoemden na.uuriljk nergens st un van ontvangen. De heer Paardekooper merkt op dat er toch ook genoeg werk loozen zijn die naar werk zoeken doch het niet kunnen vinden, zoodat hij er zich best mee vereenigen kan dat die menschsn worden tegemoet gekomen in het aan- scha.fcn van kite in stukken enz. wacr.oe zij door de langdurige werkloosheid niet l in staat zijn. Door het bestuur van het Wit Gele Kruis is een subisd e gevraagd tenbehoeve van de t.b.c.-bestrijding van f. 5C0, omdat de rekening over het afgeloopen jaar sluit met een tekort van ruim f. 200 en geen sluitende tegrooting kan verkre en worden, terwijl naar midde en wordt uitgezien om alsnog tot evenwicht in ontvangs.en en uit gaven te geraken. B. en W, nlhoeuel over tuigd van het nuttige werk dat deze ver- eeniging verricht en ervan doordrongen is, dat financieele s!eun alleszins nood zakelijk is, stellen echter voor, rekening houdende met den financieeien toestand der gemeente 'n subsidie te verleenen van f. 400 voor 1933, zooals bij de begrooting is geraamd, en over 1932 nog een aan vullende subsidie te geven van f. 50. De heer Meijdam vindt dit een teere kwestie, doch zoóals .B en W. zelf zeggen zijn de gemeente-financiên ook n et erg roos kleurig. Spr. kan er zich mede veieenigen dat f. 4 ,0 wordt verleend, doch hij is tegen de f.50, want als men deze van 1932 gaat afhalen, dan komt dit practisch hier op neer dat het batig saldo met f. 50 wordt verminderd en de begrooting 1933 toch een minder inkomste krijgt van f. 50. De heeren Wessel en de Graaf zijn het hiermede eens, terwijl de heer van Haas- tregt zich voor het voorstel van .B en W. verklaart, evena's de heeren Paardekooper, va nder Krogt en van Bennekom. Na dis cussie wordt het voorstel aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Van den autobusondernemer Dubbelaar is een verzoek ingekomen om een sub sidie van f. 430. onder overlegging van een exploitatierekening. Met alg. st. wordt na discussie besloten f. 250 te verleenen. In behandeling komt een voorstel van B. en W. om in de verordening regelende de eischen van benoembaarheid der veld wachters, dere verandering aan te brengen dat in plaats van f.75 kieedinggeld wordt gelezen f. ICO, met een tijt'e Ijke toepassing voor 1933 van 10 pet korling. Na dis cussie wordt dit aangenomen met 6 tegen 4 st De verdere in deze verordening aan te brengen wijzigingen worden aangenomen met alg. st. Op eèn verzoek van J. de Witt te Leider dorp om voor rekening der gemeenle electricite.t, water- en gasleiding aan te leggen op het terrein aan den Hooge Rijndijk, waar adressant een paar woningen gebouwd lieert, wordt afwijzend beschikt, omdat bij de besprekingen over den ver koop van den bouwgrond deze kwestie niet is aangeroerd en'het nimmer de be doeling van den raad is geweest daartoe over te gaan. Hierna werd conform het voorstel van B. en W. besloten, in verband met den aankoop van een motorbrandspuit een reorganisatie aan te brengen in de brand weer en de betreffende verordening ge wijzigd en aangevuld. Tenslotte werd besloten na toelichting van den voorzitter en mededeeling van liet onderhoud dat de wethouders hebben gehad met den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat om den weg Zoe- termeer—Leiden, onder Zoeterwoude op een nader overeen te komen datum, onder de gewone voorwaarden aan de Provincie in eigendom enz. over te doen. Hierna rondvraag en sluit.ng. Bij den heer Schouten hoofd der R.K. School op 't dorp alhier, zijn voor de tweede maal in zeer korten tijd eenige rui ten van zijn woning vernield. De politie heeft deze baldadigheid in onderzoek en is de daders, eenige jongelui van 1516 jaar, op t spoor. Toen gistermiddag de kruideniers bediende Z. zich naar een klant begaf, moest hij een smal pad af. Hij kwam met een trapper tegen een boom aan met het gevolg dat hij met zijn fiets te water ge raakte. Hij kwam echter met een nat pak en de schrik vrij. VOOR WOENSDAG 22 FEBRUARI. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending 10.00 v.m. VPRO 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Voor Arbeiders in de Continubedrijven. VARA- tooneel o. 1. v. W. van Cappelen, De Flie refluiters onder leiding van H. de Groot, J. de Jager (toespraak) en Gramofoonpl. 1.45: Zenderverzorging 2.00Voor de vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: Orgelspel door J. Jong, met mede werking van Elize de Haas (zang) 6 30: Causerie door C. v. d. Lende 6.45; Gramofoonpl. 7.00: Toespraak door J. Oudegeest 7.20: Concert door Louise Wijngaarden (viool) en J- Ligtelijn (plano) 7.55: Herh. S.O.S.-Berichten 8.00: Causerie door F. v- d. Heeg 8.20: De Flierefluiters o. 1. s. H. de Groot 9.10: Gramofoonpl. 9.15: VARA-Tooneel o. 1. v. W. van Cappellen 1100: Vaz Dlas 11.1012.00: Gramofoonpl. Huizen, 296 M NCRV-Programma 3 00: Schriftlezing en meditatie 8.15— 9.30: Gramofoonpl 10.00: NCRV-Da- meskoor 10.30: Morgendienst 11.00— 12.00: Trio v. d. Horst met medewerking van Mevr. C. van RavenzwaayMollen- kamp (zang) 1215: Piano-recital door Joh Rooth 1.00: Gramofoonpl. 1.15 Vervolg concert 2.002.45: Landbouw- praatje 3.00: Chr. Lectuur 3.30: Concert door het „Hendriks Trio" 5.00: Kinderuur 6.00: Gramofoonpl- 6.15: Causerie H. Amelink 6.30. Eng. les 7.00: Afgestaan 7.45: Ned. Chr. Persbur. 8 00: Beiaardconcert uit Nijkerk door Joh. W. Meijll. Rede door Burgem- J. C. A M. Kluyve 9.00: Dr. K. J. Bult: Het ontstaan en vergaan van bergen 9.30: Vaz Dias 9.45: Concert door Tiels Man nenkoor m- m. v. Mevr. A. v. Wickevoort Crommelln (sopraan) en een Tielsch Sym- phonie-orkest o. 1. v. W. Wernicke 10.4511.30: Gramofoonpl. Daventry. 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, Berichten 11.05: Lezing 12 20: Orgelspel Q MacLean 1.05: Leonardo Kemp's orkest 1.50: Gramofoonpl 2.45: Voor de scholen 3.50: Sted. orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan. Godfrey met medewerking van M- Eisenberg (cello) 5.05: Orgelspel Reg. New 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6 50Liederen van Wolf door L. Holmes en M. Baker 7.10, 7.30, 7.50 en 8.20: Lezingen 8.35: Uit de Queens Hall: BBC-Symphonie-concert met medewer king van orkest en Fred- Lamond (plano) onder leiding van Sir Henry Wood 10.35: Lezing 10.50: Voordracht 10.55 12.20: Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio Paris", 1724 M. 8.05: Gramofoonpl. 12.35: Concert door het Omroeporkest 12.50: Orgelconcert I.25: Vervolg concert Omroeporkest 7.40 Concert door het OmroeDorkest 905: Gramofoonpl. 9.20: Concert door or kest, o. 1. v. Hupka met medewerking van A. Piccaver (tenor.) Kalundborg. 1153 M. 11.20—12.35: Concert uit Rest. „Wivex" 2.504-20: idem 4.20—4.50: Gramofoonpl. 7.20: Moderne Operettemuziek door het Om roeporkest onder leiding van Reesen 8.05: Deensche liederen door Ch. Gott- schalch 9.30: Fransche Muziek door het Omroeporkest o. 1. v. Reesen 1010 II.50: Dansmuziek o. 1. v. Tommy Boston. Langenberg, 473 M. 6.25: Gramofoon- platen 11.20: Populair concert o. 1- v. Caspar 12 20: Concert onder leiding van Wolf 1.50: Gramofoonpl. 4.20: Weragorkest onder leiding van Kühn, m. m. v. solisten 6.55: Gramofoonpl. 7.20: Gevarieerd programma 10-50 11.20: Concert o. L v. Wolf. Rome, 441 M. 8.05: Operavoorstel ling uit een theater. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20: Gramofoonpl. 1.30: Concert uit Ant werpen 5.20: Dansmuziek 6 50: Saxofoon-recital 7.05: Gramofoonpl. 8.20: Gramofoonpl. 8.50: Solistencon cert uit Antwerpen o. 1. v. F. Alpaerts. Hierna Gramofoonmuziek 508 M.: 1220: Concert uit Antwerpen 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Dansmuziek uit St. Sauveur 6.35: Sonateconcert 7.05: G-amofoonpl. 8.20: Piano-recital 905: Radio-tooneel 10.05: Het Jazz 10.30: Max A'exvs en ziin orkest. Zeesen. 1635 M. 6 55' Concert door 't Philh Orkest o. I. v. Görlieh m. m. V. zangsolisten 7.35: Vroolijke voor drachten 8.20: Caus°rte. hierna con cert door orkest o. 1. v- Rüth 9.35: Be richten en hierna tot 11.20: Dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. lederen dag van 8 uur voorm tot 12 uur nam aanshvting op Hilversum en Hulzen. Voorts Woensdags. Vrijdags en Zater dags van 8 11 uur gramofoonmuziek 171. En Jaap ging naar de fabriek toe en kroop 'W den schoorsteen, die wel vijftig meter hoog was, naar binnen. Heel den dag kroop ie van de eene zaal T <re andere en toen ie 's avonds naar de korf terug ging hi?t ie precies hoe hij boenwas zou kunnen maken. Hij vc. .elde het alleen aan zijn vrouw en gelukkig was zij dit keer niet kwaad op hem. 172. „Eerst smelt ik de raten ver-telde Jaap en dan doe ik er terpentijn bij. Dat is vocht wat in boomen zit". Mevrouw de Bie maakte nu zelf de was vloeibaar en Jaap deed er terpentijn bij. „Ais dat klaar is", zei Jaap lachend .zal ik m heel het bijenland beroemd zijn". 8-9

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7