LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 21 Februari 19] INGEZONDEN. LAND- EN TUINBOUW. VERVELOOS MAAKT WAARDELOOS! SPREEKCEL SPORT. Burqerliike Stand v. Leiden UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. <Bulten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven HET RESIDENTIE-ORKEST. Mijnheer de Redacteur. In uw blad van Donderdag 16 Febr. wordt onder de rubriek .Muziek" getracht stemming te maken voor de oprichting van de vereeniging „Het Residentie Or kest" onder opmerking, dat hiermede een specifiek Leidsch belang gemoeid zou zijn. Het is te begrijpen, dat bewonderaars van het Residentie Orkest belang stellen in het voortbestaan van dit orkest en het is dan ook slechts voor hen van belang om financieelen steun aan dat orkest te ge ven, maar de oprichting van die Haagsche vereeniging is m.i. niet een specifiek Leidsch-, maar wel een specifiek Haagsch belang en acht ik het minder juist om on der dit motief te trachten financieelen steun te verkrijgen. Veel meer is een specifiek Leidsch be lang de instandhouding van de reeds zoo vele jaren bestaande Leidsche muzlekver- eenigingen als daar zijn de Maatschaooij voor Toonkunst te Leiden, de Afdeeling Leiden van de Mij. tot Bevordering der Toonkunst e.a. Deze Leidsche vereenigin- gen hebben bijna een eeuw Leidsche cul tuurgeschiedenis gemaakt. Wanneer de Leidsche muziekliefhebbers een specifiek Leidsch belang op muziek- cultureel gebied willen bevorderen, laat hen dan financieelen steun verleenen door lid te worden van de Leidsche muziekver- eenigingen, waardoor die vereenigingen dan in de mogelijkheid komen om od mu zikaal gebied meer te kunnen aanbieden: dan zou o.a. behalve het Residentie Orkest bijv. ook Mengelberg hier kunnen komen. Hoogachtend, Leidenaar-Toonkunstlid. Als eerste academiestad des lands, als centrum van cultuur, behoeft Leiden een eenigszins ruime gelegenheid om de groote werken der orkestliteratuur, waarin zich immers een stuk wereldgeschiedenis af speelt, te doen hooren. Leiden behoeft regelmatig, met niet te groote tusschen- poozen, gegeven concerten, die op de hoog te van den tijd staan. Al zij dankbaar er kend dat een tweetal Leidsche vereenigin gen (Maatschappij voor Toonkunst en Kunstkring voor Allen) een enkelen keer den stadgenoot orkestmuziek van puik ge halte laten hooren, het doet evenwel aan de waarheid niet te kort, dat het R. O. met een steeds stijgend aantal uitvoeringen, dit jaar zeven, in die behoefte zoodanig voor ziet, dat, wat de veelvuldigheid betreft, ge zegd kan worden dat aan een minimalen eisch wordt tegemoet gekomen. Zonder dat daarbij een beroep op onze gemeentelijke schatkist wordt gedaan. Ziehier het speci fiek Leidsche belang, dat bij de zaak is betrokken. Dat ook de Leidsche muzikale vereeni gingen in al hun verscheidenheid, elk voor haar deel, het muzikale leven in onze ge meente tot volkomenheid helpen brengen (wie toch zou de waarde van vocale- en kamermuziek dusver onderschatten?) dat die vereenigingen evenzeer een Leidsch cultureel belang behartigen en als zooda nig door den stadgenoot verdienen te wor den gesteund ,we denken er niet aan zulks te ontkennen en die meenlne hebben we jaren lang duidelijk doen blijken. Muziekrecensent LD. BLINDENZORG. Mijnheer de Redacteur. Mag ik U om eenige plaatsruimte ver zoeken naar aanleiding van de aanbeve ling van Mevr. de Cler—de Bruin gedaan tijdens de gemeente-begrooting in den Raad U. om de blindenzorg te stellen onder een gemeente-commissie, omdat de bestaande particuliere vereeniging haar taak niet kan volhouden, en er geen afzet gebied is van het geleverde werk. Nu is het wel heel gemakkelijk om daar zonder meer de Gemeente weer voor op te draaien, maar zakelijk en oordeelkun dig is het onjuist. 1. Onderzocht moet worden in hoever de blinden in aanmerking komen voor de Ver. Blindenzorg, omdat er thans bij on dergebracht zijn. welke voordat bedoelde vereeniging bestond, zich zelve -goed kon den redden, door voor eigen rekening te werken, of bij een werkgever, dus wat ge zichtsvermogen betreft deze vereeniging niet noodig hebben. 2. Daarbij dient beoordeeld te worden onder welken handenarbeid (voor zoover zij voor handenarbeid in aanmerking komen) deze moeten ingedeeld worden, omdat thans arbeid door -'ezen wordt ver richt. waarvoor terdege goede oogen noo dig zijn. maar een leek spoedig geneigd is ongeschikte vakken als zeer geschikte voor blinden te beoordeelen. 3. Dan te onderzoeken de oorzaken waarom geen afzetgebied voor het gele verde werk is te vinden. 4. Staat bedoeld instituut wel onder terdege goede leiding. 5. Bestaat er geen mogelijkheid door eenig overleg de blinden bij een of ander bedrijf onder te brengen. Mijnheer de Redacteur, dit waren eenige opmerkingen over de gebezigde aanbe veling. Het bestuur der Ver. Blindenhulp was mij onbekend, anders had ik mij wel tot dit. vervoegd. Onder beleefd dankzeggen voor de ver leende plaatsruimte. Hoogachtend M. HET PIETERSKERKHOF. Geachte Redactie. Gaarne zou ik door middel van Uw Blad, de aandacht van bestuurders en ingezete nen onzer stad willen vestigen op den meer dan desolaten toestand, waarin een der weinige pleinen welke onze stad bezit, nu reeds al zoo geruimen tijd verkeert. Bedoeld wordt het Pieterskerkhof, met zijn uit historisch en bouwkundig oog punt belangrijke omgeving, door bijna alle vreemdelingen, die Leiden aandoen bezocht, doch door de meeste Ingezetenen, STEUNMAATREGELEN VOOR DEN OOGST 1933 De heer Van den Heuvel heeft aan den Minister van Economische Zaken en Ar beid de volgende vragen gericht: 1. Is de Minister niet van oordeel, dat met het oog op het naderend voorjaar zeer dringend noodig is, dat er zekerheid kome ten aanzien van de steunmaat regelen voor den oogst 1933? 2. Is de Minister met het oog hierop bereid, ondanks de ingetreden parle mentaire stagnatie, bij de Kamer aanhan gig te maken de toegezegde voorstellen: a. tot steun aan den Veenkolonialen aardappelverbouw, omdat zonder zeker heid van dien steun niet tot bewerking van veel landerijen kan worden overge gaan: b. tot steun aan de vlascultuur; c. tot steun aan de beetwortelcultuur? 3. Is de Minister eveneens bereid ten aanzien van andere dringende crisis maatregelen, waaromtrent wel geen po sitieve toezegging is gedaan, maar ern stige overweging is toegezegd, voorstellen te doen; a. betreffende den verbouw van rogge; b. ten aanzien van den steun aan con sumptie-aardappelen c. betreffende tuinbouw-steunwet 1933? DE BETALING VAN PACHT VOOR BOOMGAARDEN. Op schriftelijke vragen van den heer Braat betreffende rechterlijke beslissingen ten aanzien van verzoeken om gedeelte lijke ontheffing van de betaling van pacht- penningen, boomgaarden betreffende, in verband met uniforme toepassing der Crisispachtwet 1932, heeft de minister van justitie geantwoord dat hij zal nagaan, of gegeven of nog te geven beslissingen op dit gebied, wat het rechtspunt betreft, vol doende houvast bieden om een uitspraak van den Hoogen Raad ..in het belang der wet" te kunnen uitlokken. RECLAME. AFD. LEIDEN 6011 B. v. NED. SCHILDERSPATROO-NS. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Men schrijft ons: Welk een ongerief is het voor velen, dat bet loket van den Postchèque- en Girodienst aan 't Post kantoor alhier slechts geopend is tot 3 u. namiddag. Waarom niet dezelfde openingstijden als bijvoorbeeld dat der RijkspostSDaar- bank? Daar kan men terecht tot 6 uur. namiddag. Vooral voor hen, die hun werk kring elders hebben, en b.v. om 5 uur nam. in de stad terugkeeren, is het uitgesloten om nog een postchèque te verzilveren. GEBOREN: Gretha Hendrika, D. van J. v. Wilgen en J. H. Wassink Henny, D. van J. D. van Egmond en J. Swanenburg Wilhel- mina. D. van W. Flanderhiin en J. J. Kok- kedee Louise Helene, D. van G. W. v. d. Zon en A. H. Born Gerard Antoon, L. van G. A. Jasnerse en A. B. Kriek Johanna Maria D. van N. Hermans en J. Opdam Maria Margaretha. D. van A. Leget en M. van Zeist Andries, Z. van F. J. v. Milaan en F. Blaauw Dirkje, D. van G. v. d. Hoogt en H. Beerenfenger Johanna Lambert'na Gijsberta, D van J. M. Dekker en A. Zeegers Geertruida Margaretha. D. van J. van Es en M. Kan tebeen Petrus Fubertus. Z. van W. F. van Putten en C. Rijsbergen. GEHUWD: C. J. v. Leeuwen jm. en A. M. Laken id. C. Dijs Wedn. en G. A. Smeulders Wede. J. P. Vreem jm. en D. H. M. Tobé jd. OVERLEDEN A. van den Dool. Dr 18 mnd. Th. J. van Halderenv. Elck, Wede. 74 j. A. v. d. Bergv. d. Kraan Vr. 56 j. H. M. GiniaarBerkhoff, Vr. 39 j. M. Noor- dervliet. Dr. 18 j. A. Boskeliong, M. 52 j. F. M. Visser—Perin. Vr. 75 i. C. Herrue, ongeh. Vr. 90 j. G. F. v. d. Hoogt, M. 47 j. E. de Vries, M. 77 j. gewend als zij aan de situatie zijn, geen bijzondere aandacht waard gevonden. Iedereen kent den bestaanden toestand: een regelmatig vierkant besloten plein, door boomen van welhaast eiken verschil lenden ouderdom, dikte en lengte be grensd. Bovendien zoo geplaatst dat vooral in den zomer, het niet mogelijk is het ge heel te overzien, en elke belangwekkende gevel verbergend. Voorts door smalle, slecht onderhouden voetpaden in vier peuterige driehoekjes verdeeld, waarvan er enkele prijken met een armzalige ver waarloosde boombeplanting te midden van een platgetrapte kale vlakte. Hoe geheel anders zou zoo'n plein zijn in te deelen en in z'n eenvoud een sieraad voor onze stad kunnen zijn. Groote bedragen behoeven daar altijd niet mee gemoeid te zijn en bij oordeel- kundlgen aanleg zou het onderhoud zich ook voornamelijk tot de bestrating kun nen beperken. De keurige verzorging van de nieuwe buitenwijken mag toch geen oorzaak zijr, van verwaarloozing van een zoo druk door vreemden bezochte en be langrijke wijk onzer oude stad. Zooals de toestand nu is, is zij een schande voor onze stad. Met dank, W. J. KRET. VOETBAL. HET ELFTAL DER ROODE DUIVELS. Het elftal der Roode Duivels voor den wedstrijd tegen de Zwaluwen op Dinsdag 28 Februari, Mardl Gras, te Brussel, is als volgt samengesteld: Doel: Christlaens (Liersche Sport Kring Achter: Van Poucke (CS Brugge), Smellinckx (Union St. Gilloise.) Midden: Wauters (Tllleur F.C.), Kie- booms (Liersche Sport Kring), De Clerq (Antwerp F. C.) Voor: Torfs (Daring C.B.), Saeys (C.S. Brugge), Desmedt (Uccle Sport), Provo (T S. V. Lyra), Francks (idem.) Reserves: Vandeweyer (Union St. Gil loise), Van Dessei (T.S.V. Lyra), Wilken- huysen (Union St. Gilloise), Van den Eynde (idem), Weydisch (idem.) U. V. S.-COMB.R.-K. WERKLOOZEN. Morgenmiddag te halfdrie speelt op het U.V.S.-terrein aan den Kanaalweg een sterke U.VS.-comb. een wedstrijd tegen een elftal, bestaande uit R.-K. werk- loozen. Scheidsrechter is de heer Richard van Gelder. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Het eerste elftal van „De Boys" heeft opnieuw thuis gespeeld, thans tegen Nieuwerkerk I, welke wedstrijd nu voor de derde maal op het programma stond; twee maal was de regen spelbreker. De Nieu- werkerkers, die dit seizoen voor het eerst in de eerste klasse uitkomen, bleken ge duchte tegenstanders te zijn. De eerste helft van dezen bijzonder spannenden wedstrijd, waarin de Boys nog een penalty misten, eindigde gelijk, 22. Na de rust- namen de gasten direct de leiding, 23, waarna de Boys-rechtsbuiten met een fraai schot den stand op 33 bracht. De Boys-middenvoor zorgde ten slotte voor het winnende doelpunt, 43. Het was een mooie, gelijkopgaande wed strijd. Het 3de elftal van „De Boys" ontving Nieuwerkerks 2de elftal, en boekte even eens een overwinning, 40. De Boys II behaalde in Gouda, op Ona V een klinkende overwinning (60) en nes telde zich dientengevolge weer vaster op de bovenste plaats. Ten slotte ging het 4de elftal van de Boys op bezoek bij Haastrecht III, maar moest aldaar de twee punten laten. Ze verloor met 54. BILJARTEN. SOUSSA EUROPEESCH KAMPIOEN. Moons in de barrage geslagen. Gistermiddag werd de barragepartij ge speeld tusschen Soussa en Moons om den Europeeschen titel. Ook ditmaal was Soussa weer prachtig op dreef en achtereenvol gens noteerde hij in deze partij series van 92. 70 73 en een slotserie van 86. Moons stelde daar niet veel goeds tegen over en alleen een serie van 91 zorgde er voor. dat zijn achterstand niet al te groot werd. Het resultaat was: pnt. brt. h.s. gem. 400 13 92 30.70 179 13 91 13.76 Soussa Moons ZWEEFVLIEGEN. EERSTE NEDERLANDSCHE ZWEEF-CLUB. Te Noordwijkerhout is de jaarlijksche vergadering van de Eerste Nederlandsche Zweef-Club gehouden. Het verslag over het afgeloopen jaar gaf een beeld van groote activiteit. Gedurende het geheele jaar werd op de week-ends geoefend op het strand te Noordwijkerhout. Het terrein bleek weder om naar omstandigheden zeer geschikt te zijn en heel goede resultaten werden be reikt. Tien leden van de Club trokken met hun Zögling-zweeftoestel per autoverhuiswagen naar het Noorden. Gedurende drie dagen werd te Eelde gedemonstreerd. Gezien de bereikte resultaten mochten deze demon straties zeer geslaagd genoemd worden. Uit het jaarverslag bleek verder dat ter wijl er druk geoefend is bij het vliegen geen enkel persoonlijk ongeluk bij de clubs is gebeurd. Voor het komende jaar zijn de verwach tingen gunstig. Een flink aantal leden is ijverig aan het oefenen zoodat verschillen den van hen binnen afzlenbaren tijd het A-brevet zullen kunnen behalen indien het weer eenigszins wil meewerken. Met algemeene stemmen werd aangeno men het voorstel van een der leden om den aanvang van de oefeningen op de week-ends te vervroegen, zoodat nu het voorjaar komt en in het zomerseizoen nog langeren oefentijd ter beschikking zal zijn zoodat elke gunstige weersomstandigheid ten volle gebruikt kan worden. Ten slotte is besloten tot het inrichten van een eenvoudig dagverblijf. De club is toegetreden tot de vak-afdee- ling voor het zweefvliegen van de Konink lijke Vereenigine voor Luchtvaart. (N. R. Crt.i o WIELRENNEN. DE /ESDAAGSCHE TE STUTTGART. De vierde dag van den Zesdaagsche ver liep zeer kalm. Tijdens het avondklasse ment en na middernacht duurde de jach ten echter voort en meer dan 100 ronden werden gewonnen. FundaTJmbenhauer lagen een oogenblik alleen aan den kop, maar weldra vielen zij weer drie ronden terug. Tenslotte waren het RichllPij nenburg en KilianPiitzfeld die alleen de leiding hadden. Eerstgenoemden wis ten 6 sprints van het avondklassement te winnen en Jan van Kempen 2. evenals Linari- Hedenmorgen om 6 uur waren afgelegd 1915.770 K.M. en luidde de stand: 1. Rlchli—Pijnenburg, 521 punten; 2. Kilian—Piitzfeld, 401 punten; op 2 ronden 3. Tietz—Preuss, 285 punten: 4. Göbel Hürtgen, 195 punten; op 3 ronden 5. FundaUmbenhauer, 210 pnt; op 6 ronden 6. Mouton— Wambst. 107 punten; op 7 ronden 7. Linari—Dinale. 127 punten; op 8 ronden 8. Jan van Kempen—Reslger, 236 punten; 9. Gllgen—Bühler 128 punten; op 11 ronden 10. Altenburger—Oestreich. 67 punten. AALSMEER. Met tentwagen omgeslagen. De landbouwer J. N., uit den Hornmeer- polder, kwam met een tentwagen, waarin nog meerdere familieleden zaten, het pad bij het Klooster alhier afrijden, toen de wagen plotseling omsloeg. Door het breken van een ruit verwondde V. zich zoodanig aan het hoofd, dat geneeskundige hulp moest ingeroepen worden, welke door dr. W. werd verleend. Na behandeling is V. per auto naar zijn woning vervoerd. De andere inzittenden bleken weinig letsel bekomen te hebben. De melk, welke de vorige week van 11 op 10 cent per liter was teruggebrach, is thans weer met één cent verlaagd, zoodat zij nu hier verkocht wordt voor 9 cent de liter. o BENTHUIZEN. Bedankt voor het beroep der Geref. Gem. alhier ds. A. de Blois te Dirksland. HAARLEMMERMEER. Gasvoorziening. Met betrekking tot het groote plan der gasvoorziening in het NoorJe ijk en Noord- Oostelijk deel van Haarlemmermeer, ver nemen we, dat de voorbereidende werk zaamheden thans zoover gevorderd zijn, dat het te verwachten is, dat met het leggen der buizen spoedig zal kunnen wor den begonnen. De Konimiezen bij de Directe Belas tingen, de heeren P. J. Verschuren en J. Peters, zijn van Amslerdam overgeplaatst naar Schiphol, HILLEGOM. Feestvergadering van den A.R.K.A. De afdeeling Bloembollenstreek van den Alg. R.K. Ambtenarenbond heeft te Hille- gom haar eerste jaarvergadering gehou- oen. Behalve de leden waren ook eenige burgemeesters en wethouders aanwezig. De heer G. Bulten hield een toespraak over het doel van de Arka. Aan het feestelijk deel van het programma is medewerking verleend door den heer J. L van Dijk, mej. Jane Rubbeling en Mej. Ag. van der MeiJ (piano). Het bouwterrein „Higo". De N.V. Woningbouw „Higo" heeft een aanvang gemaakt met den bouw der wo ningen in het verlengde van de Ambacht straat. waarvoor de gemeente onder tweede hypotheek een voorschot van ten hoogste f. 21.600 verstrekt. Over den aanleg van de wegen is onderhandeld. De gemeente wil zelf de wegen laten omleggen ook als ob ject voor werkverschaffing, waar tegen over de N.V. Higo aanlegbelasting betaalt. De laatste is vastgesteld op f. 26.558; de aanleg is begroot op f. 20.400 en 10 o voor onvoorzien. De gemeente bepaalt als koop som van de wegen maximaal f. 6158 en minimaal f. 4118. Een voorstel in dien geest wordt aan den raad voorgelegd. De arbeidsovereenkomsten. Er is een ambtenaren- en een werk lieden-reglement. maar beide zijn niet van toepassing op personen in dienst van de gemeente, met wie een arbeidsovereen komst naar burgerlijk recht is gesloten B. en W. achten het gewenscht, dat voor de arbeidscontracten een reglement in het leven wordt geroepen, daar er in de practijk behoefte aan blijkt te bestaan. Concepten zijn ontworpen door de Com missie van Overleg voor de ambtenaren en werklieden, waarmee B. en W. zich vereenigen. Het gaat om personen voor de uitvoering van een bepaald werk, ter ver vanging van afwezig personeel, beneden den leeftijd van 18 jaren, bezoldiging be neden f 400 per jaar. en leerlingen, bene vens dienstboden en werksters. KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering A.-R. Kiesverecniging. De A.R. Kiesvereeniging „NeIerland en Oranje" kwam gisteravond in de zaai der Geref. Kerk in jaarvergadering bijeen. De vergadering, riie druk bezocht was, werd door den voorzitter, den lieer G. v. d. Perk op de gebruikelijke wijze ge opend. Hierna kreeg de secretaris de heer Joh. v. d. Gugten, ge'.eenheid de noluén der vorige vergadering te lezen en bracht ver volgens het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat er gesproken mag worden van een gezond vereenigingsleven. De penningmeester, de heer B. v. d. Jagt, deed verslag omtrent den toestand der kas. Het batig saldo bedroeg f. 2 04. De controle-commissie bestaande u t <!e heeren H. Noort en P. v. d. Gugten bracht een gunstig verslag uit. Den penn ng- mcester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredende heeren G. v. d Perk en Joh. v. d. Gugten herkozen. Tot vertegenwoordiger der kiesve eeni- ging in de hulp-centrale Lelden werd aan gewezen de heer J. de Kreek. Als plaats vervanger de heer G. v. d. Perk. Vervolgens kwain aan de orde stemming van canriidaten voor de a.s. Tweede Kamer*, verkiezing. Het bestuur kwam met een uitvoerig advies. Gekozen werden: 1. Dr. H. Colijn; 2. J. A. de Wilde; 3. C. v. d. Heuvel; 4. J. Schouten; 5. L. F. Duymaer van Twist; 6. C. Smeenk; 7. H. Visscher: 8. H. Amelink; 9. J. J. C. ATHLETIEK. VOORTZETTING JAARVERGADERING K. N. A. U. Naar wij vernemen wordt a.s. Zondag 26 Februari te Utrecht de jaarvergadering welke door een crisis in het bestuur on langs moest worden afgebroken van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie voortgezet. HEDEN: „Concordia": Fllmvertooning „pm gang". 8 uur nam. Stadsevangelisatie (Morschweg 58); menkomst te 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Concert „Sursum Cu 8 uur nam. Woensdag. Nutszaai: Liefdadigheidsavond. Boi fonds Chr. Jeugdhulp, 8 1/4 uur nam, Stadszaal (groote zaal)6de Volksbiji komst te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. „Grootmoeder's Jongen Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 City-Theater Haarlemmerstr. 8 u .Het geheim van den Armband." Zaterdag nam. 2 u.. Zondag nam. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg. 8 uur „Ein blonder Traum." Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uu: Trlanon-Theater Breestraat 8 u ni „Das Abenteur einer Schönln Frau. Woensdag en Zaterdag nam. 2 Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 qui De avond-, nacht- en Zondagdienst apotheken wordt van Maandag 20 to met Zondag 26 Febr. a.s. waargeno door apotheek M. Boekwijt, Vischmal telef. 552. van Dijk; 10. A. Zijlstra; 11. J. Terp 12. C. S. van Dobben de Bruijn; li V. Valstar; 14. C. S. v. d. Zaal; li A. L. Rutgers; 16. C. Beekenkamp. Voor de aanvul.ingspiaotsen wen,® kozen: 1. W. Warnaar; 2. J. S. Rup 3 C. Beekenkamp: 4. Jac. Biemoni Als afgevaardigde naar de Depui vergadering, die te Utrecht gehoede: worden, werd gekozen de heer G. Perk; ais plaatsvervanger de heer J, gerland. Het onderwerp van den ht de Bruijne, „Wat is waarheid", g in verband met het gevorderde uur w uitgesteld tot een volgende vergad Na gehouden rondvraag, werd de gadering met dankgebed gesloten. De Stille Omgang. De afdeeling Katwijk van het Cm schap „van den Stillen Omgang" gisteravond in het Paroch ehuis de tevens propaganda-vergadering. Hel rochiehuis was geheel bezet met bï stellenden. De voorzitter, de heer d. Lubbe, opende de vergadering gebed en een kort openingswoord, w het Ka^wijk's kwartet het „O Jesu mi' zong. Vervolgens kreeg kapelan J. Bangert uit Leiden het woord, d een vurige en opwekkende rede over deze devote demonstratie ter van het H. Sacrament en opwekte het gewone, dagelijksche leven dei houding aan te nemen, eenzelfde vruchtaan den dag te leggen, nir meten met twee maten, doch steed toonen een groote en oprechte lieM vereering voor het H. Sacrament. Bi een algemeen applaus had de spi. hartelijk dankwoord van den voorzll ontvangst te nemen. Het congregat* zong een tweelal Sacramentshymne: Na behandeling van de huishoud aangelegenheden als notulen, jaane: enz. werd door het zangkoor mei congregatiekoor het Julel.ied ter Een het H. Sacrament van Mirakel ten gel gebracht. Na de rondvraag verkieej heer Schrijvers, voorzit er van de afde Leiden het woord om dank te bre voor dezen mooien avond. Spr. vooral voor den mooien zang, dezen ten gehoore gebracht en sprak de w uit, dat deze avond er ook toe mo;e|l drage, dat de afdeeling in alle op: in bloei moge toenemen. Na een dank- en slootwoord werd avond door den voorzitter gesloten. KATWIJK AAN ZEE. Prins Willem van Oranjeherdcnkó Het uitvoerend comité van de Willem van Oranjeherdenking stelt voor hier op Dinsdag 25 April des gens te half 10 kleine kinderoptocht! drie verschillende groepen te organic Iedere groep houdt een wandeling een gedeelte van het dorp gedurendt 45 minuten en wordt vergezeld va» muziekkorps. Na het marcheeren zi kleine tractatie en een gedenkplaat den verstrekt. Jaarfeest Geref. Meisjesvereenigb! „Dient den Heere met blijdschap Het gebouw „Irene" was geheel met belangstellenden en genoodigden dit 8ste jaarfeest bij te wonen. De stuurstafel was met bloemen getooid, men sierden het podium. Deze fee-" eenkomst werd geopend met het w van Ps. 95 vrs. 1 en 2 en gebed- Ds. wersen heette allen hartelijk welkom, wenschte de meisjesvereeniging ban geluk met dezen dag. Wij verkeeren m tijd van grooten afval. Het is daarom voorrecht, dat nog zoo'n breede krBS jonge meisjes bijeenkomt tot onder» der schriften. Naar aanleiding van voorgelezen lOOsten Psalm hield spr. beschouwing in verband met het me® vereenigingsleven, dat zich in der» Heeren wil stellen. Na het zingen laatste vers van Ps. 100, werden de schillende jaarverslagen van secrewj® penningmeesteresse en bibliotheek resp. door de dames J- Bonefaas, a Wilde en C. Parlevliet voorgelezen- C. Parlevliet behandelde nu bet «g werp: „Volkomenheid der H. S. om te zijn een regel des geloois." dames Reng Dijkhuizen en ToniajE faas werden achtereenvolgens dragen „De Speelpop" en „Kinderve' Mej. Mien van Tongeren leidde het - werp „Vergeven" in. Het verdere^, gramma was zeer afwisselend, .jj zustervereenigingen van hier e" 1 brachten gelukwenschen over, l°, werd gezongen Ps. 103 vrs. 1, wa!" dankgebed werd gesloten. J

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6