Legrafisch weerbericht. N.V. LEIDSCH ÏMCWAD De debatten in den Volksraad. ISCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 21 Februari 1933 RATSTE BERICHTEN. BINNENLAND. Het antwoord voor den commandant der zeemacht. RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. middag 3 uur: 766. kimiddag 3 uur: 758. [deeld door het Kon. Ned. Meterorol. Instituut te De Bildt Lte stand 775,5 te Isafjord. st« stand 750,8 te Marseille, achting tot den avond van 22 Febr. je Westelijke tot Noordelijke wind. dende bewolking. Waarschijnlijk of hagelbuien. Lichte tot matige [s nachts, overdag temperatuur om ispunt. [enlandsch weerbericht. on Ned. Meteorol. Inst, te De Bildt [isteren vermelde depressie trok Zuid-Zuid-Oostwaarts en brengt lande sneeuw. Z(j wordt door een erke stijging op IJsland gevolgd gezien de hooge drukking in Noord- lavlë aanhield en een diepe depres- idhoudt in de Middellandsche Zee, e algemeene toestand gunstig vooi n onze streken, al zal de Noord- jke wind aanvankelijk slechts tem en om het vriespunt brengen die opklaring des nacht door lichte tige vorst wordt afgewisseld. Ge- nam de strenge vorst in Scandi- lets af, maar plaatselijk daalt de tuur in Noord-Finland tot minus n Celsius en in Duitschland heeft ge vorst zich over het midden en sten uitgebreid. kaanachtige storm in Zuid-Oost- k Is iets afgenomen, In Schotland het krachtig uit Noord-West, in Duitschland is 't helder en wind- het Zuiden en Oosten valt sneeuw. Britsche eilanden regen en natte LUCHTTEMPERATUUR. voorm.: 2>/t gr. C. (36 gr. F.t 'smidd.: 3'/j gr. C. (38 gr. F.) nam.: 4 gr. C. (39 gr. F.) ATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Woensdag. te I u. 04 min.; nam. te 1 u, 32 Hl op voor fietsers e.a. ag: 5.53 nam. tot 6.34 voorm. Lans- op- en ondergang. pr.: op: 6 u. 06; onder 13 u. 16. STADSNIEUWS. zilveren jubileum als politie-inspecteur. Van den heer L. Duval. erdag a.s. zal het 25 jaar geleden t de heer L. Duval, thans ïnspec- n politie, als adjunct-inspecteur 2e n dienst der gemeente trad. nige jaren werd hij bevorderd tot Ie klasse en kort daarna tot in- in welke functie hij thans reeds vijftien jaar werkzaam is. er Duval is niet alleen uit hoofde n werkkring bij vele stadgenooten d. maar door zijn rustig en beza- treden onder alle omstandigheden, ttige gemoedelijkheid, waarmede gste heethoofden weet te kalmee- talloos velen in onze gemeente ook te gezien. "u sinds onheuglijke tijden geen t door de Leidsche straten trekken eer Duval loopt aan het hoofd van "et. t het nu is op Koninginnedag of el of bij een communistische betoo> of het regent of dat de zon schijnt, r Duval is altijd dezelfde rustige die kalm zijn taak verricht, nu et een enkel woord de betoogers tot 'Pen aanmanend, dan weer het pu- aarschuwend den weg vrij te hou- "eer de heer Duval aan den kop t trekt, kan men er zeker van zijn, volmaakte orde het eindpunt be- ordt. twijfelen er niet aan of deze popu- litte-figuur zal a.s. Donderdag uit »e? u8r burgerij gelukwenschen in est hebben te nemen en daarom velen spijten te moeten vernemen, neer Duval geen officieele receptie uaen en in de middaguren waar- «15, 's tiitstedig zal zijd. oorspellen dan echter een bombar en de brievenbus. ACADEMISCHE EXAMENS. voor het doctoraal examen beer O. F. A. H. van Nispen tjj^doMPannerden); voor het docto irv geneeskunde; de heeren j. C. "aai?> e oom laude. Haag) en D. K. de Jongh DE POSTVLUCHTEN. Aneta-Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen dat de „Kwartel", uitreis, Maandag te Bushir is geland. DE HEER H. SNEEVLIET GEARRESTEERD. Verdacht van opruiing. Hedenmorgen is te Amsterdam de heer H. J. F. M Sneevliet voorzitter van het Nationaal Arbeiders Secretariaat en secre taris van de Revolutionaire Socialistische Partij, terzake opruiing gearresteerd. HIJ is hedenmorgen voor de Officier van Justitie, mr. Van Thiel, geleid en zal daarna door den rechter-commissaris worden verhoord. Als raadsman treedt op mr. B. J. Stokvis. De heer Sneevliet is lid van Provinciale Staten van Noord-Holland. nederlandsche federatie van zangersbonden. Onder voorzitterschap van den heer P. Versloot vond te Amersfoort een ver gadering plaats van de Ned. Fed. van Zangersbonden. Deze vergadering was een uitvloeisel van die, welke op 22 October j.l. plaats vond. De ontwerp-statuten werden ongewijzigd vastgesteld, terwijl een Commissie werd benoemd, die zich zal belasten met de samenstelling van een Huish. Reglement. Aanwezig waren de Bonden uit Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Haarlem, benevens het Noordhollandsch en Drentsch Zangersverbond. Tot Bestuurderen werden definitief aan gewezen de heeren: P. Versloot, Voorzitter; J. Visscher. Penningmeester; W. Kreeft, Secretaris, Leidscheweg 150, Voorschoten; H. J. Verleur, J. Kramer, A. Blanken, H. J. Rogge, J. P. de Jonge, A. Lek en W. Breijer Het rapport der Wedstrijdcommissie zal later worden besproken, terwijl de wen- schelijkheid van het instellen van een Commissie voor de Statistiek ernstig werd aanbevolen. crisis-varkenswet. Het Regeeringsbureau voor de uitvoering van de Crlsis-Varkenswet 1932, maakt be kend, dat door dat bureau in overleg met de Nederlandsche Varkenscentrale een re geling wordt ontworpen voor het verleenen van mogelijke tegemoetkoming in de schade door opkoopers van exportartikelen geleden als gevolg van de uitvoering der Crisis-Varkenswet. ZIJ, die voor deze tegemoetkoming in aanmerking denken te komen zuilen zich met een schriftelijk verzoek daartoe voor 1 Maart as. moeten wenden tot het Re geeringsbureau voornoemd. Trompstraat 73 Den Haag, tenzij zij reeds een verzoek om steun hebben gericht tot de Nederlandsche Varkens-Centrale. nationale herstelbeweging. Gemeld wordt: Heden werd te 's-Gravenhage de Stich- tingsacte verleden van het Fonds tot be vordering van de Nationale Herstelbewe ging. Het bestuur bestaat uit 5 personen. Voor de eerste maal treden als bestuurs leden op de oprichters, zijnde de heeren H, N. A. Swart, oud-vice-president van den Raad van Ned.-Indië. voorzitter, mr. dr. H. H. A. van Gyblaud Oosterhoff, onder-voorzitter, F. J. Heeris, secretaris, J. Th. Furstner van dr. ir. J. G. J. C. Nieuwenhuys. De van de behandeling •tiiIhh™°ro°ting is vastgesteld op dfag, Maandagavond en Dins- nieuw handels- en scheepvaart verdrag. Reuter meldt uit Genève: Gisteren is hier tusschen Nederland en de Beigisch- Luxemburgsche economische Unie een nieuw handels- en scheepvaartverdrag ge sloten, ter vervanging van het verdrag van 1863, dat niet meer aan de behoeften voldoet. Voor Nederland onderteekende Beelaerts van Blokland. In het nieuwe verdrag verleenen beide onderteekenaars elkaar de positie van on beperkte meestbegunstiging. Beide par tijen ziin bereid de onderhandelingen over de noodige in- en uitvoerrechten voort te zetten. Verder onderteekenden de Belgi sche en Nederlandsche ministers 'n con ventie tot regeling van de vestiging en arbeid voor onderdanen van den eenen staat in den andere, alsmede een conven tie tot regeling van de belastingen in der gelijke gevallen. Tusschen Nederland en Luxemburg zullen eveneens dergelijke conventies worden gesloten. Ten aanzien van het handelsverdrag wordt nog medegedeeld dat zoodanige formuleering is aaneenomen. dat de han del maximum garanties worden gesteld. Beide contractanten hebben zich hierbij gebaseerd op de aanbevelingen van de be treffende organismen van den Volken bond. De conventie inzake vestiging en arbeid is gegrondvest op de conferentie van Parijs in 1929, inzake de behandeling van vreemdelingen, welke conferentie werd gehouden onder de ausoiciën van den Volkenbond. Ook het vermijden van dubbele belastingen bij vestiging of ar beid van den eenen staat in den andere wordt nauwkeurig geregeld, terwtll in het biizonder rekening wordt gehouden met schippers op de binnenwateren. DE KANTOREN DER zijn lederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. (Vervolg van het 3e Blad.) Aneta meldt uit Batavia: Er was gisteravond wederom veel be langstelling op de tribunes van den Volks raad, toen de Commandant der Zeemacht in Ned.-Indië, Vice-Admiraal Osten, de sprekers beantwoordde. De heer Osten verklaarde, dat aan de redevoeringen der leden van den Volks raad volle aandacht zal worden geschon ken. De Regeering betreurt dat haar eer ste berichtgeving, welke uiteraard niet van het schip zelve afkomstig kon zijn, tot onaangenaam misverstand aanleiding gaf. De Regeering maakte, zoodra haar bekend was dat ook een deel der Euro- peesche korporaals en manschappen tot de muiters behoorde, zulks onmiddellijk bekend. Te spreken van zg. muiterij is vol strekt onjuist. Voor de Regeering staat vast dat hier welbewust is gehandeld. Bij het werpen van de eerste bom moet in geen enkel opzicht aan opzet of vergissing worden gedacht. Den commandant van de Dornied-vliegboot, die de bom wierp, treft geen enkele blaam. De Regeering stemt geheel in met de rede van den heer Ir. Sandkuyl, die be toogde dat de ontwikkeling van het stre ven der vakvereenigingen gaandeweg de oorzaak kan zijn dat bij het bestaan van vermeende groote grieven, de krijgstucht in de gedachten der schepelingen op den achtergrond treedt. Spreker zet uiteen dat de commandant van het eskader, kapitein ter zee Van Duim. niet de geheele Inlandsche beman ning onbetrouwbaar achtte, doch slechts een gedeelte. Tegenover den heer Tham- rin verklaart spreker dat niet de Regee ring, doch de muiters geweld wilden. De Regeering zal de mogelijkheid van de in stelling van een recherchedienst bij de Marine onder de oogen zien. De Voorzitter sloot hierna de vergade ring en de zitting van den Volksraad met een redevoering waarin hij de aandacht vestigde op de nieuwe werkwijze van den Volksraad, die zich aan de benarde tijds omstandigheden heeft aangepast, en waarin op niet minder degelijke wijze meer werk in minder tijd werd afgedaan, zooals de weg-verkeersordonnantie, het huwelijksrecht voor Christen-Inlanders, het zeerecht, de wildescholervordonnan- tie, enz. Het laatste deel der zitting stond onder den indruk der gebeurtenissen bij de Kon. Marine, hetgeen begrijpelijk is, omdat evenals voor de mensch zijn innerlijk leven van hoogere waarde is dan de om standigheden waarin hij leeft, zoo ook voor den Staat zijn innerlijke structuur het hoogste goed is. De „De Zeven Provinciën"-zaak is geen zaak van blank of bruin, doch een zaak van begrijpen of aantasten van 't Staats begrip of het Staatsgezag- „Het verdwaasde gelach dat in het ver van de werkelijkheid gelegen Nederland ook maar een oogenbUk heeft kunnen klinken" was ernstiger dan de ontploffing van de bom. Het incident is thans geëindigd, aldus ging Dr. J. W. Meyer Ranneft voort, het genezingsproces is begonnen, en dé gene zing zelf is zeker. Want dit in een der woeligste hoeken gelegen Indlë is een oase van regelmaat en veiligheid, een der meest stabiele landen der wereld. De volle aandacht verdient de vraag van het bestaan der bonden, en de vraag of het recht van vereeniging voor mili tairen, dat door velen jarenlang als goed en modern werd beschouwd, thans niet zoodanig is gebruikt of misbruikt, dat het In strijd is gekomen met de hoogste belangen van den Staat, en moet ver dwijnen of moet worden beperkt, zooals reeds in vele andere landen is geschied. Spreker memoreerde het groote om wentelingsproces en het streven tot autarchie, waardoor Indië tusschen poli tiek machtiger en agressiever landen komt te staan, zooals een aarden pot tus schen ijzeren potten. Ieder ziet thans klaar dat wij teveel hebben aan tegen redelijken prijs verkoopbaar goed. „Dat geldt helaas zoowel voor suiker als voor schoolsche kennis." Strijd is on afwendbaar. Oe Volksraadsdebatten gaven klaarheid, richting en een stimulans, doch geen oplossing. Dr Meyer Ranneft besloot zijn rede met de woorden: „Moge God dan de Re geering kracht geven voor de komende maanden, aan den Volksraad en het land het oordeel des onderscheids en de wil tot samengaan, die in de komende maan den wel eens meer noodig kunnen zijn dan ooit te voren." (teekenen van instem ming.) BATAVIA, 21 Febr. (Aneta) Dee leden van den Volksraad, de heeren Mr. Fruin, Roep en De Hoog dienden een ver zoek aan de Regeering in om alsnog schriftelijk in te gaan op de vragen, die in de rede van den Regeeringsgemach- tigde voor de afdeeling Marine gister avond onbeantwoord bleven. verduistering van effecten. Het Hof te Amsterdam veroordeelde heden den clief der efiectenafdeeling van het bijkauloor der Rotterdamsche Bank, te Haarlem, den 49-jarigen G. v., wegens verduistering van effecten lot een bedrag van f. 70.000 tot één jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaarc.e ijk met een proeftijd van twee jaar en be.estigde hiermede het vonnis der Haarlemsche rechtbank. Deze verduisteringen zouden zijn ge pleegd omstreeks de jaren 1928—1932. Op 1 April 1932 had de man zelf aangifte van zijn verduistering gedaan bij de just.tie. Het O.M. bij de Haarlemsche rechtbank eischte twee jaar gevangenisstraf, de rechtbank veroordeelde hem tot één jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De Officier, mr. Andr.nga, ging van het vonnis in appèl, de verdachte teekende geen hooger beroep aan. In hooger beroep eischte de procuieur- generaal anderhalf jaar gevangenisstraf. HAAGSCHE RECHTBANK Op den len Kerstdag heeft op de ver lengde Laan van Meerdervoort onder Loos- duintn een ernstig auto-ongeval plaats gehad, met de auto toebehoorende aan den heer H. te Wassenaar. Deze auto welke op Zaterdagavond 24 December in de Achter Raamstraat onbeheerd stond, werd zooals bekend ontvreemd door der, 18-jarigen grondwerker M. G. B., uit de Koekstraat te Den Haag, die er den vol genden dag met zijn 16-jarigen broeder Theo, mede uit rijden ging. B. bezat geen rijbewijs en had geen voldoende ervaring van auto-besturen, tengevolge waarvan hij toen hij op een gegeven oogenblik wilde remmen, hij zulks te sterk deed, tengevolge waarvan hij het stuur kwijtraakte en met kracht tegen een langs den weg staanden gereedschapswagen opbotste. De naast den bestuurder zittende Theo B. bekwam daar bij zoodanige verwondingen, dat hij bijna onmiddellijk aan de gevolgen overleed. Verdacht van dood door schuld stond heden de 18-jarige M. G. B. terecht. Deze bekende den wagen den vorigen avond uit de Achter-Raamstraat te hebben wegge nomen en dien des nachts in de Preto- riusstraat te hebben geparkeerd. De getuige-deskundige Dr. Rochat ver klaarde het slachtoffer te hebben onder zocht en daarbij talrijke verwondingen en breuken te hebben geconstateerd, welke den dood ten gevolge hebben gehad. De wachtmeester der Kon. Marechaussee K. te Loosduinen, zelde dat hij zich op den morgen van den eersten Kerstdag op de Laan van Meerdervoort bevond. B. reed hem toen met de auto net kalme vaart voorbij. Getuige zag niets abnormaals. Even later zag getuige de auto, waarvan het rechter gedeelte vernield was, tegen den gereedschapswagen staan. Daartus- schen zat Theo B„ die hevig bloedde, be kneld. Ook verdachte bloedde. Verdachte zelde nog dat hij wel eenige malen een zandwagen had bestuurd doch nimmer een luxe-auto. Vandaar dat hll toen de auto op den rechter wegberm af zakte het stuur te krachtig naar links -wendde met het bekende noodlottig gevolg Op een vraag van den officier mr Hoek stra gaf B. toe kort geleden door den poll- AMSTERDAM, 21 Febr. Iets verbeterde stemming. Koersbewe- ging onregelmatig. Koninklijke iets lager, evenals Suikerwaarden en Tabakken. In- dustrieele fondsen, scheepvaarten en Rubbers veerkrachtiger. Amerlk. fondsen lager. Duitsche obligaties prijshoudender- Nederlandsche Staatsfondsen gedrukt. De stemming was heden ontegenzegge lijk verbeterd, al kon zulks, doordat de opening hier en daar nogal wat lager was dan gisteren, niet geheel en al in het koerspeil tot uitdrukking komen. De zwakke stemming in Wallstreet en de Duitsche politieke situatie waren be lemmerende factoren, die een krachtig herstel tegenwerkten. De handel was kalm, al trokken de toon aangevende fondsen wat meer attentie. Zoo was het in Koninklijke levendiger. De noteering stelde zich aanvankelijk plm. 2 pCt, lager, doch later trad een gedeeltelijk herstel in. Amerikanen waren gedrukt. Philips traden van de Industrieele fond sen op den voomond Nadat ook hier de eerste koers wat lager was afgekomen, kon een verbetering doorzetten en het slot lag boven gisteren. Unilevers waren nau welijks prijshoudend terwijl Ford en Aku's iets in herstel verkeerden. Suikerwaarden werden ongunstig be- invloed door de reactie op de producten- markt. De noteeringen bleven daardoor beneden die van gisteren, ondanks een neiging tot herstel in de tweede beurs- helft. Tabakken waren gedrukt. Rubbers prijshoudend. Scheepvaarten en Mijnen waren weinig veranderd. Amerik. fondsen lager, doch herstelden zich eenigszins. Duitsche obli gaties hadden een overeenkomstig verloop De Nederlandsche obligatiemarkt was ge drukt. o wisselkoersen Engeland 8.51V2, Duitschland 59.20'/!, Frankrijk 9.76 3/4, België 34.74. Zwitser land 48.22'/;, Denemarken 38.10. Zweden 45.10. Noorwegen 43.70, New-York 2.47'/;. Prolongatie 1 pCt. Denkt morgen om de Woensdag- collecte van het Crisis-Comité! tierechter wegens diefstal van rijwielbelas- tingplaatjes te zijn veroordeeld. Mr. Hoekstra daarna requisitoir nemend, wees op de ernstige gevolgen van het roe keloos rijden van B„ aan wiens grove schuld den dood van diens broer te wij ten is. Rekening houdend met de omstandig heid dat B. daardoor reeds zwaar is ge straft, eischte hij thans 2 maanden hech tenis. Mr. Schölvinck wees als pleiter voor B. op de slagen, welke het gezin door dit voorval reeds hebben getroffen en verzocht zoo de rechtbank niet tot vrijspraak mocht ko men. uiterste clementie. Vonnic 7 Maart as. LEIDEN, 20 Febr. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en B,oemenveiling-Ver. Leiden en Omstreken". Roode kool f. 3.10 —8.40, Savoye kool f. 1.90—4.30, Groene Kool f. 1.20-3.50, Pieterselie f. 3.10-5 Prei f. 0.50-2, Selderie f. 1 90-3.50, Knolsel-erie f. 3.40—7 per 100 stuks. Kroten, gek. f.2—5, Witloof f. 17—22, Boerenkool f. 5—9, Spi nazie f.20—30, Uien f. 2—4, Wortelen f.2 —10, Spruiten I f. 10—17, idem II f. 3—10, per 100 K.G. Vette varkensmarkt 21 Febr. Aange voerd totaal 315 stuks. Zwaar 233, licht 32. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar 31—29 ct., licht 30—28 ct. Handel tamelijk vlug. BODEGRAVEN, 21 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 74 wagens, 3095 stuks, 27855 K.Q. Ie soort met Rijksmerk 27—30 ct„ idem 2e soort 24—26 ct. Handel flauw. PURMEREND, 21 Februari 2 partijen, kleine boerenkaas met R.M. f, 26,- per 50 K.G., handel matig; 472 K.G. boter f. 1,60—1,75 p. K.G., weiboter f. 1,401,69 p. K.G.; 472 runderen, w.o. 260 vette 56 62 per K.G., handel matig; 63 geide 80—130 per stuk, handel stug; 130 melk 120225, handel stug; 19 stieren 4448 per K.G., handel stug; 18 paarden 60130 per stuk, handel matig; 67 vette kalveren 6080 per K.G., handel matig; 687 nuchtere kal veren, slachtkalveren 514 per stuk, han del stug: fokkalveren 914 per stuk, han del stug; 393 vette varkens, slachtvarkens 2530 per K.G., handel matig; 22 magere varkens 7—16,50 per stuk, handel matig; 183 biggen 610 per stuk, handel stug; 611 schapen 620 per stuk, handel stug; 12 bokken 27, handel stug. Kippeneieren f. 3.254.25 per 100 stuks; Eendeneieren f. 3,40 per 100 stuks; Piep kuikens 7587'/; per stuk. 9914 kippen eieren A.: f. 3,704,50; 273 kippeneieren B: f. 3,30; 1171 eendeneieren A: f. 3,403,60. Op de gemeentelijke Kaasbeurs waren heden aangevoerd 17 partijen kaas, 20.000 K.G., f. 23,-, handel matig. NIEUW-VENNEP, 20 Februari - Kippen eieren f. 3,304,30; Eendeneieren f. 3,80; Ganzeneieren 1216 ct, per stuk; Konij nen f. 0,55—1,85; Oude kippen f. 0,651,00; Hanen f. 0,85—0,95. ROELOFARENDSVEEN, 20 Februari Bloemenveiling Gele Prins 21 ct.; Cramm. Brill. 11; Pr. van Oostenrijk 16-18; Prosperity 15; Rose Grisdelin 10; Theeroos 18; Murillo 17; City of Haarlem 2328; Le Nótre 24; Bartigon 21; Vict. d'Oliveira 22—24; Will. Pitt. 18—21; King Alfred 9; Emperor 56; Victoria 4—5; Laur. Koster 4—5; Horace 7, per dozijn. ROTTERDAM, 20 Febr. Binnenlandsche Granen. Gerst Chevalier van f. 45; Haver van f. 3.50 tot f. 4; Erwten kleine groene van f. 7 tot f. 12, extra kwaliteit tot f. 13; Erwtenschokkers van f, 12 tot f. 1400 ove rigens van f. 8 tot f. 11; Bruine Boonen van f. 6 tot 1.8; Blauwmaanzaad van f. 40 tot f. 42.50, inclusief; Karwljzaad van f.19 tot f. 20.50 inclusief. Alles per 100 Kilo netto. ROTTERDAM, 21 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd: 175 paarden, 1125 magere run deren, 248 vette kalveren, 71 graskalveren, 9 varkens en overloopers, 12 bokken of geiten, 930 vette runderen, 1737 nuchtere kalveren. 216 schapen of lammeren, 30 biggen. Prijzen per KG.: koeien 13—17, 23—26, 29—30 ct.; ossen 15—17, 20—23, 25—27 ct.; stieren 14—16, 17—19, 21—23 ct.; vette kalveren 2025, 3035, 4045 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien f. 110220; kalf koeien f. 120240; stieren f.60260; pinken f. 0.5085; gras- kalveren f.2045; vaarzen f.80125; werkpaarden f.100240; biggen f.47; slachtpaarden f.90160; biggen per week f.0.400.70; hitten f.4080; fok nucntere kalveren f.9—15; slacht nuchtere kalve ren f. 3—5. Overzicht: De aanvoer van vette koelen en ossen was flink. De handel was beter en de prijzen van eerste en tweede soort waren iets stijver, van derde soort bleven gelijk. Een prima exemplaar ging tot één cent boven noteering. De aanvoer van. stieren was niet groot. De handel was meer bevredigend, waardoor de prijzen gemakkelijk bedongen konden worden. - Vette kalveren met korten aanvoer. Wil liger handel. Ook hier werden de prijzen gemakkelijk bedongen. Een enkel prima kalf ging van 2'A tot 5 ct. boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien flink; de handel was beter en de prijzen iets hooger. Jong vee ruim aangevoerd met willigen handel, waardoor de prijzen gemakkelijk gehand haafd werden. Nuchtere fok- en slacht kalveren met bijzonder grooten aanvoer. Vooral voor den slacht iets williger. Ver der bleven de prijzen vrijwel stationair. - Graskalveren met zeer geringen aanvoer. De handel was stroef, waardoor de prijzen van vorige week moeilijk te handhaven v/aren. De aanvoer van werk- en slacht paarden, hitten en veulens was niet groot. De handel was levendiger en de prijzen, vooral voorjaarspaarden iets stijver. De aanvoer van biggen was niet groot. De omzet ging vlugger en de prijzen waren iets hooger. De aanvoer van schapen en lammeren was klein. De handel was beter en de prijzen iets hooger. WESTLAND, 20 Februari, Middelprijs Westlandsche Bloemenveilingen. Rozen f.17; Anjers f. 6.8011.40; Calla f.1622; Convallaria f. 2.602.80; Crocus- sen 2060 ct. per 100; W. Copland 1520 ct,; Bartigon 1823 ct.; Le Notre 4458 ct.; W. Pitt 21—26 ct.; Pr. Elizabeth 49— 52 ct.; Murille 1517 ct.: Theeroos 20—24 ct.; Prins van Oostenrijk 1819 ct,; Vuurbaak 3237 ct.; Ibis 2325 ct.; Gele Prins 1924 ct.; Couleur Cardinal 23—24 ct.; Fred Moore 1617 ct.: La Reine 19 20 ct.; Mr. v. d. Hoeff 25—32 ct.; Cou- ronne d'or 3334 ct.: Flamingo 1719 ct-: Mr. van Tubbergen 43 ct.: Peaeke Blossom 2328 ct. per dozijn; Plumosa 3250 ct.; Sprengerie 2648 ct.; Freesia 1524 cent per pot. Middelprijs Veilingen Bond Westland, 20 Februari. Alicante 72—74 ct.; spinazie 34—43 ct.; witlof 16—18 ct.: stoofperen 20 ct. per K.G.; andijvie f. 0.57—1.20; spruiten f. 1.15 —2.35; boerekool 51—81 ct. per bak; eieren f. 4.204.80; komkommers f.1942; gro- nekoil f.2 per 100; kelen f. 1.80—3.25; peen f.23; peterselie f. 1.105.90; prei f. 0.50 3.10; kervel f. 6.60; selderij f. 2—5.10 per 100 bos. ZOETERWOUDE, 20 Februari. Eieren- veiling Aangevoerd 4812 eieren. Kippen eieren f. 3 70 4,40: Eendeneieren f. 2 50— 3.40. Kaas p.p. 13—32. Kippen f. 0,50—1,00; Konijnen f. 0,90 per stuk, S-l

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3