LEIDSCH DAGBLAD Maandag 20 Februari ft ZWEMMEN. r U.V.S. 3—3. U.V.S. miste een strafschop. - Evenals tegen Alphia speelde Ü.V.S. ook thans met haar verdedigende tactiek een zeer goeden en vrij productieven wedstrijd. Ook nu speelden de vleugelhalfs verdedi gend. terwijl de binnenspelers terug trokken. En nu moge men deze speelwijze foutief noemen een feit is 't dat de blauw-witten er steeds goede resultaten mede hebben bereikt. Het groote uithoudingsvermogen stelt de spelers in staat het tempo tot het einde goed vol te houden, wat juist tegen BJtl.T. een groot voordeel beteekende. De Hagenaars hebben een goed elftal, maar de aanval, waarin de grootste kracht schuilt, had tegen het U.VJS-verdedigings- blok zeer veel moeilijkheden te over winnen. B.M.T. begon met goede aanvallen, maar het succes kwam al spoedig aan de andeze zijde toen Laman na vlot samenspel on berispelijk scoorde. Wel maakten de Hagenaars even hierna gelijk, maar Kantebeen zorgde met een boogschot wederom voor de leiding. BJf.T. liet zich echter niet onbetuigd cn na uitstekend combinatiespel plaatste de linksbinnen onhoudbaar langs Kramp, terwijl weinige oogenblikken later de Ha genaars op buitengewoon fortuinlijke wijze de leiding namen. Nog voor rust werd U.VJ3. een fraaie kans op den gelijkmaker geboden, toen een der B.M.T.-verdedigers den bal met de hand speelde, doch de toegekende strafschop werd door De Lange slecht ge plaatst en door den Haagschen doelman keurig gekeerd. De tweede helft is in hoofdzaak voor U.V.S. geweest, al ondernam ook B.M.T. soms zeer gevaarlijke aanvallen Mooie kansen gingen echter voor U.V.S. door slecht schieten verloren en het duurde dan ook nog geruimen tijd alvorens Platteel op verrassende wijze den gelijkmaker in het Haagsche doel schoot. Verschillende B.M.T.-spelers raakten uitgespeeld. U.V.S. bleef domineeren zon der het evenwel tot doelpunten te kunnen brengen en toen de goed leidende heer Wijngaarden het eind aangekondigde hadden de Hagenaars een voor hun bevre digend gelijk spel bevochten O.V.V.OHILLINEN 1—0. BLOEMEND AALALPHEN' 4—3. Na een 31 voorsprong der gasten. In een aan beide zijden slecht gespeel den wedstrijd wist de thuisclub met den oneven goal winnaar te blijven, al heeft dan ook Bloemendaal meer gekregen dan zij verdient, want eerst in de laatste mi nuten mocht zij op eenigszins fortuin lijke wijze het zoet der overwinning sma ken- Alphen moet intusschen oppassen niet te veel meer te verliezen, willen de Riinbewoners niet in gevaar gaan ver- keeren. Er resten nog drie thuiswedstrij den waaruit wel enkele puntjes kunnen worden binnengehaald, maar dan behoort de voorhoede ongetwijfeld beter op dreef te zijn dan in dezen wedstrijd. Onder lei ding van scheidsrechter Bos wordt aange vangen Direct na den aftrap is Bloemen daal in den aanval doch de bezoekers komen er weldra beter in en nemen het leder over. Bij een aanval van Alphen plaatst een der Bloemendaalbacks naar den uitgeloopen doelman, zoodat de bal in eigen verlaten doel rolt. 01. De bezoe kers worden hierdoor aangemoedigd en komen flink in het offensief, maar bij hun voorhoede blijkt het schieten zoek, als het overwicht van Alphen eenigen tijd heeft geduurd, komt de thuisclub even aan de beurt en bij een van haar aan vallen scoort de linksbinnenweldra den gelijkmaker. Voor Alphen blijkt dit aan leiding om beter aan te pakken. Nadat de voorhoede enkele kansen om hals heeft gebracht, gelukt het den linksbuiten zijn club weer de leiding te geven. 1—2. Zijn collega aan de andere zijde, doet niet voor hem onder en brengt voor Alphen den stand op 31, doch ook de thuisclub laat zich dan niet onbetuigd. Bij een aan val van Bloemendaal belandt het leder bij den midvoor die den achterstand weet te verkleinen 23, Na een overwicht der thuisclub neemt Alphen het spel dan weer in handen, doch ook thans is de voor hoede niet doortastend genoeg om succes te behalen De tijd verstrijkt steeds meer en meer. Nog slechts eenige minuten resten, wanneer Bloemendaal een corner forceert. Van Leeuwen vangt den bal doch komt te vallen waardoor hij den bal weer kwijt raakt en de linksbinnen van Bloemendaal de kans benut om de partijen op gelijken voet te brengen. 33. Op gemakkelijke wijze verkrijgt de thuis club dan de leiding wanneer via een Bloemendaalspeler het leder in de Alphen touwen belandt. 43. Kort daarna kondigt de scheidsrechter het einde aan. R.C.L. I—DE JAGERS I 8—5. c V De laatste 5 minuten beslissend, v Eindelijk is het de Racing gelukt de zoo ^kostbare puntjes binnen te halen in een ^wedstrijd waarbij het spel tot 5 minuten voor tijd vrijwel gelijk opging, doch op het einde van den wedstrijd het bezielend enthousiasme der thuisclub den doorslag gaf. Bij de gastheeren liet keeper Kruit verstek gaan, doch v Weizen verving hem op waardige wijze en liet zich bij de Haag sche aanvallen met succes in den modder vallen. Hij werd daarbij uitstekend geas sisteerd door Van Oosten die op een keu- rïgen wedstrijd terug kan zien. Het begin gaf geen der partijen overwicht, doch door iets betere afwering van aanvallen der gasten bereikte de Racing na een half uur spelen reeds een 30 achterstand, terwijl v. d. Spree zorgde dat met 31 in het voordeel der Hagenaars gedraaid kon worden. Na de hervatting bezette Mooten weder de midvoorplaats en had reeds spoedig succes <23), waarop de Jagers antwoordden met een fraai doelpunt (2-4) R.CL. liet zich echter niet ontmoedigen en 10 min. daarna was de stand reeds ge lijk door fraaie Schoten van Mooten en v. d. Spree. Weder namen de gasten de lei ding en opnieuw was het Mooten, die den Haagschen keeper van dichtbij passeerde Bij nog 5 min. spelen gaf Mooten de Ra cing de leiding, waarna v. d. Spree een tactischen voorzet van De Haas in een doelpunt omzette, en Mooten het 8ste doelpunt op gemakkelijke wijze kon sco ren. Scheidsrechter v. d. Poort, hoewel z'n kijk op buitenspel niet altijd de juiste was. leidde streng en trad zeer terecht tegen elk begin van ruw spel der gasten op. Slechte leiding. Ten aanschouwe van eenige honderden toeschouwers bond Hillinen den strijd aan tegen de leiders hunner afdeeling. en wel buiten verwachting speelden de Hil- legommers een wedstrijd, die lang in ieders geheugen zal blijven. En ook nu weer was de leiding oorzaak, dat de thuis club beide punten bemachtigde. Bijna iedere aanval der blauw-witten werd on derbroken door het gefluit van den ar biter. die een duidelijke partijdigheid aan den dag legde. De kennismaking overi gens met de nieuwe vereeniging was on verdeeld gunstig. Het was dan ook een bijzonder spannende en faire kamp die door het gelukkigste elftal werd gewon nen. De geheele Hillinen-combinatie vlotte uitstekend. Het deed dan voor de weinige bezoekers uit het bollendorp prettig aan, hun vereeniging zoo te zien volharden Hillinen trapt af en direct gaat de voor hoede goed combineerend op het doel der thuisclub af. Het resultaat is een hoekschop, die wordt weggewerkt. Weer komen dc bezoekers terug en het O.V.V.O.- doel wordt maar juist voor doorboring ge spaard. Ook de Amsterdammers laten zien dat het voetbalspel hun niet vreemd is; wij worden dan ook vergast op aantrek kelijk spel. Een goed gericht schot van E. Scholte brengt den doelverdediger in groote moeilijkheden Het tempo wordt steeds opgevoerd en beide doelen verkee- ren in voortdurend gevaar- Tweemaal achtereen keert van der Jagt harde schoten. Ook na de lange pauze, die de spelers wel verdienden hetzelfde spelbeeld. Wel op onverwachte wijze verovert O. V. V. O. de leiding. De bekende Amsterdamsche mid denvoor Jonas krijgt het leder goed toe gespeeld, een scherp schot volgt, dat Van der Jagt te machtig blijkt. 10. Moedig wordt er verder gestreden; de thuisclub om de score te doen verhoogen; Hillinen om tenminste gelijk te maken. Dan volgt een groot overwicht der bezoekers, maar letterlijk niets lukt. Verschillende schoten van de Gebr. Scholte en J- Cop worden gekeerd, en last not least treedt de scheidsrechter als spelbreker op, om voor vermeende buitenspel-gevallen te fluiten. Wanneer de geestdrift bij Hillinen, die dezen middag in sterke mate aanwezig was, ook in de nog volgende wedstrijden aan den dag gelegd wordt, zullen er nog wel enkele punten behaald worden. Rest nog te vermelden dat O.V.V.O. een penalty onbenut liet, door hard tegen den paal te schieten. L. D. W. S. I—T. H. B. I 3—1. Een verloren overwinning. L.D.W.S. heeft één invaller. T.H B. is vol ledig. Vanaf den aftrap neemt L.D.W.S. 't spel in handen en belee.ft het T.H.B.-doel benauwde oogenblikken. doch voorloopig ziet de L D.W.S.-voorhoede geen kans om doelpunten te maken. Als er ongeveer 20 minuten gespeeld is weet Van der Voort uit een voorzet van Starre te scoren 10. Vanaf dit oogenblik is L D.W.S. niet meer te houden en komt de bal niet meer voor het T.H.B.-doel vandaan. T.H3. kan het tempo niet volhouden. Geregeld staan de L.D.WlS.'ers voor den T.H.B.-doelman maar deze is prachtig op dreef en weet tal van moeilijke schoten onschakelijk te maken. Na ongeveer een half uur maakt v. d Voort er onhoudbaar 20 van. Kort voor de rust brengt D, Herreur met een hard schot den stand op 30. Na de thee gaat 't spel meer gelijk op, zoodat Born in het LX>.W.S.-doel ook ge legenheid krijgt, zijn talenten te toonen. wat hem goed afgaat. Toch kan hij niet verhinderen dat zijn eigen back den bal netjes in den bovenhoek schiet. 31 waar mee TH.B. aan een goedkoop doelpunt komt. Dan komt L.D.WJS. weer sterk op zetten. Van d. Voort maakt een doelpunt wat de scheidsrechter annuleert. Kort daarop scoort D. Herreur. De scheidsrech ter weet niet wat hij zal doen of hij doel punt op buitenspel zal geven. Nadat hij de toestand heeft opgenomen, geeft hij ten slotte buitenspel. Vijf minuten voor 't ein de doelpunt L.D.W.S. nogmaals, doch ook nu weer annuleert de arbiter dit o.i. zui vere doelpunt. Met een 31 nederlaag komt T.H.B. er goedkoop af. Bij L.D.W.S. was vooral de rechtervleugel prachtig op dreef. T.H.B. viel over 't algemeen tegen, daar zij in dezen vorm lang nog geen kampioens- ploeg is. S.V.C. I—HILLEGOM I 0—3. Een spannende wedstrijd. Het veld is zwaar bespeelbaar en zeer glad. De gasten winnen den toss en S.V.C. trapt onder de rustige doch bekwame lei ding van den heer W. J. Lamers tegen zon in af. Dadelijk bestormde de thuis club het doel der gasten en ten koste van een corner ontkomt dit aan een doorbo ring. Het spel is van beide kanten erg zenuwachtig. Dan laat echter Hillegom zien dat ze ernstige plannen heeft, en zij doet eenige gevaarlijke tegenaanvallen. Het spel golft op dit gladde zware veld razend snel op en neer. Het blijkt ook nu weer dat S.V.C. alle hoop op haar gevaar lijke midvoor heeft gesteld. Iedere bal wordt op hem gespeeld en dit ontgaat de Hillegom-achterhoede niet. Zij maakte door een extra bewaking den aanval van S.V.S. onschadelijk Als van der Hulst een mooie pass geeft aan v. Beek, zet deze scherp voor, de keeper valt over den bal heen en W. v. d Loo is er als de kippen bij en bezorgt Hillegom de leiding door in het verlaten doel te trappen. Nu komt het talrijke Hillegomsche publiek los en moe digt de spelers luide aan. En werkelijk, ze zijn nu sterker Het laatste kwartier voor rust is grootendeels voor S.V.C. De Hille gom-achterhoede is onpasseerbaar met v. Dijk aan het hoofd, die deze middag een prachtpartij stond te keepen. De rust gaat in met 01. Na een korte rust wordt weer begonnen in een nog sneller tempo. Hille gom is nu gevaarlijker en S.V.C. vol hardt in zijn fout en zoo spelende blijft Hillegom de baas al wordt er veel van hen gevergd. Als de Jong mooi doorgeeft aan F. v. d. Hulst, speelt deze den bal in eens door en het is de midvoor die er 02 van maakt. Nu is het S.V.C. dat zich ge heel geeft. Zij neemt het spel even in handen, doch als de gebroeders v. d. Hulst de achterhoede te hulp komen door telkens mooi op te halen, wordt ook deze laatste krachtspoging verijdeld. Jammer is dat in het laatst de thuisclub het spel wil forceeren, doch scheidsrechter Lamers zorgt er voor dat het binnen de perken blijft. Nog 7 minuten zijn te spelen en de spelers raken vermoeid. Nog eens pro- beeren de gasten er doorheen te komen en door toedoen van v. Beek verrichtte v. d. Loo de hattric en de S.V.C.-keeoer is ten 3e male gepasseerd. Zoo heeft. Hil legom in een spannenden strijd met 30 gewonnen. Zonder uitzondering heeft het geheele elftal een schitterenden wedstrijd gespeeld. Schoten IIAHillegom n 33. Hillegom Jun.—R.C.H. Jun., terrein af gekeurd. A. S. C. n—R. V- C. H 2—1. De thuisclub, die in volledige opstelling in het veld verscheen, was direct in de meerderheid, doch de meeste aanvallen werden ontijdig onderbroken door her haald buiten spel staan van centervoor en rechtsbuiten. Na 20 minuten opende van Kuik uit een mooie pass van Jansen met een goed schot de score (10.) On danks een uitgesproken overwicht van rood-zwart bleef de stand tot de rust -onveranderd. In de tweede'helft bleef A.S.C. het beste van het spel behouden, doch diverse goede scoringskansen bleven onbenut. Na een kwartier bracht van Kuik met een ver schot den stand op 20. welk doelpunt o.i- echter ten onrechte werd toegekend, daar van der Putten in buitenspelpositie den keeper het uitzicht belemmerde. Daarna kwamen de gasten geducht opzetten en tenslotte mocht A.S.C. zich nog gelukkig prijzen, dat de score der Hagenaars tot één doelpunt be perkt bleef. Het einde bracht een zwaarbevochten overwinning voor rood-zwart, dat de beide puntjes trouwens best gebruiken kan. ALPHEN II—HERCULES III 18—2. Met niet minder dan 182 werd het Utrechtsche Hercules door de Rijnbewo ners geslagen. De thuisclub was over alle linies in de meerderheid hetgeen de cij fers wel voldoende uitdrukken. Reeds spoedig na den aftrap had Alphen met 2—0 de leiding. Een goede voorzet van links wordt door de Graaf weer benut. Als achtereenvolgens linksbuiten en mid- half nogmaals het Herculesdoel hebben gevonden, gelukt het de Utrechtenaren door hun midvoor een tegenpunt te scoren 51- Dadelijk daarna komt Alphen weer sterk in de meerderheid, wat zij in een 81 voorsprong weet om te zetten. Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust weer hetzelfde spelletje. De thuisclub is voortdurend in den aanval zoodat de Hercules-verdediging alle zeilen moet bij zetten. Deze kan echter niet verhinderen dat de thuisclub weldra den stand op 111 brengt. Hercules blijkt tegen het doortastend spel der thuisclub in het ge heel niet opgewassen en al weten de Utrechtenaren door hun linksbuiten nog eenmaal te doelpunten. Daarna weet Alphen nog 7 keer het Herculesdoel te doorboren 118-2 met welken stand het einde aanbreekt. EEN GOEDE DAG VOOR A.S.C. Het was gisteren voor A.S.C. een suc cesvolle dag, want van de vijf rood zwarte elftallen, welke binnen de krijt lijnen verschenen, behaalden er drie de overwinning, terwijl de beide juniores- eiftallen een gelijk spel bevochten. A.S.C. II won met 2—1 van RV.C.; A.S.C. IV van L.F.C. IV met 3—2; A.S.C. V van LF.C. VIII met 4—3; A.S.C. Jun. (A.)Alphen jun. 22; Lugdunum jun. (a.)—A.S.C. jun. (8.) 1—1. ALPHIA IV—R. C. L. II 5—1. De Racing nam reeds spoedig de leiding doch moest deze direct daarna weder af staan. Tegen de hard werkende Alphena- ren konden de Leidenaars het niet bolwer ken en de rust ging in met een 31 voor sprong der gastheeren. Tijdens de rust werd het slechtste doel met een karre- vracht zand weder bespeelbaar gemaakt, waarbij het opviel dai het doel der gasten ongemoeid werd gelaten. De verdediging der gastheeren kon zich thans beter staan de houden en kon de toch al niet. sterke aanvallen der Leidenaars gemakkelijk baas worden. De Alohenaren voezden aan de score noz een tweetal ounten toe en won nen verdiend met 51 Scheidsrechter Verwijl leidde uitstekend. R.C.L. Ill—D.K.L. I 1—6. 't Was jammer dat het terrein niet af gekeurd was, daar spelen op een dusdanig veld allerminst een genot was. doch om de Kleileeuwen een vergeefsche reis te besparen (zij waren reeds eerder voor niets geweest!) werd toch gevoetbald, 't Was voor rust een allerzonderlingste vertooning, waarbij vriend en vijand mitsgaders de bal de gekste capriolen maakten Een der D. K. L.-backs scoort met een kopbal in eigen doel, ter wijl voor rust de gelijkmaker ter wereld komt. Na rust doen de Kleileeuwen hun naam eer aan, en uit het „modderballet" dat voor het Racing-doel wordt opgevoerd, en waar verdedigen een onmogelijkheid is, worden nog vijf doelpunten gescoord. Een woord van lof voor scheidsrechter Kroesemeijer, die uitstekend leidde. ALPHEN VI—SPORTMAN II 4—2. Sportman II kreeg in Alphen haar eerste nederlaag te slikken Reeds in 't eerste kwartier heeft Alphen een 20 voorsprong genomen. Een goed schot van den linksbinnen van Sportman werd door een Alphen- speler uit het net geslagen, hetgeen den scheidsrechter niet ontgaat 21. Alphen maakte 31, doch spoedig was het 32. Na den rust was sportman steeds in de meerderheid, hetgeen zij echter niet in doelpunten wist uit te drukken. Integen deel, Alphen wist er nog een vierde goal aan toe te voegen 4—2. ALPHEN IV—SPORTMAN I 3—8 Reeds spoedig maakt Alphen 10. Sportman laat zich niet ontmoedigen en weldra heeft zij door haar linksbinnen suc ces 1-1. Wanneer Sportman's rechtsbinnen Fermeer, den bal goed krijgt toegespeeld van den midhalf, maakt hij er met een mooi diagonaal schot 12 van. Dezelfde speler maakt 1—3. Alphen weet zich dan eenigszins los te werken en scoort tegen 23. waarna gerust wordt. Na de pauze weet Sportman nog vijfmaal het net te vinden, waarbij haar rechtsbin nen niet minder dan 3 doelpunten voor z'n rekening nam. Alphen weet daar slechts één goal tegenover te plaatsen 38. Het geheele Sportman-elftal kan op een goeden wedstrijd terugzien, met als uit blinkers de rechtsbinnen Fermeer en de midhalf v. Wezel. A.S C. JUN. A.—ALPHEN JUN. 2—2. Alphen wint de toss en A.S.C. trapt af. Na 10 minuten schiet Jopie Mulder van Alphen van de zijlijn in het doel (01.) A.S.C. doet eenige aanvallen die echter geen succes hebben. Even daarna schiet de Vrind in en de keeper mist. (1—1.) Het AS.C.-doel ontsnapt dan eenige malen aan doorboring doordat Drewes den bal uit het doel kopt. De A.S.C.-aanvallcn loopen steeds dood op de Alphen-backs, die in goede conditie zijn. De Vrindt krijgt den bal vrij, geeft keurig voor, de keeper laat den bal vallen en Berge Henegouwen schiet in. (2—1.) Koene heeft ondertus- schen twee penaltys op goede wijze ge- houden. Na de rust is Alphen steeds in den aanval, maar begaat de fout het spel te kort te houden. A.S.C. doet eenige malen snelle uitvallen, die op niets uit- loopen Koene houdt opnieuw een penalty. 5 minuten voor het einde maakt Jopie Mulder voor Alphen gelijk (22), waar mede de roodzwarten ruimschoots tevre den konden zijn. De scheidsrechter muntte uit door zonderlinge beslissingen. LUGDUNUM JUN. A—A.S.C. JUN. B- 1—1 De roodzwarte b-juniores zijn er giste ren niet in geslaagd hun overwinningen- reeks voort te zetten. Voor de rust hadden zij het beste van het spel. hetgeen Ver boog uit een voorzet van Drooglever For tuin in een goed doelpunt wist uit te drukken. In de tweede helft was Lugdu num in de meerderheid, doch eerst 10 minuten voor het einde scoorde de groen witte midvoor den alleszins verdienden gelijkmaker (1-1.) Met dezen stand, welke de verhouding goed weergaf, kwam het einde van dezen door den heer A. v. Goor op prettige wijze geleiden wedstrijd. L.R.C. I—S.C.O. I 1-0- Direct ontwikkelt zich een vinnige strijd waarbij L.R.C. de meerdere is. Als de wedstrijd ongeveer 15 minuten oud is brengt de L R.C.-rechtbuiten den bal keurig op en plaatst buiten, bereik van den S.C.O.-doelman in den uitersten bovenhoek 1—0. Na de thee heeft het spel meer weg van rugby dan van voetbal. Doelpunten blijven uit. zoodat het einde komt met een 1—0 overwinning voor L.R.C.. Scheids rechter van der Stelt leidde goed. KATWIJK I—TERLEEDE II 0—1. Een kwartier na den aanvang wist Ter- leede de leiding te nemen met een schot, dat op vrij gelukkige wijze van den doel paal in het doel belandde. Om beurten wa ren beide partijen in den aanval en aan weerszijden ontsnapte het doel een paar keeren ternauwernood aan een doorbo ring. Maar de verdedigingen behielden de overhand, zoodat voor rust niet meer ge scoord werd. Na de rust onmiddellijk een sterke druk op het Terleede-doel; maar het spel in de Katwijk-achterhoede was over 't algemeen te langzaam en te door zichtig om succes te hebben. Aanval na aanval werd opgezet maar de Terleede- backs hielden stand, terwijl de doelver dediger op keurige wijze eenige schoten onschadelijk wist te maken. In deze periode had Katwijk stellig een of meer doelpunten verdiend maar 't beslissende schot was en bleef zoek Bij een tegen aanval raakte het Katwijk-doel in de knel en slaagde de keeper er slechts in zijn doel schoon te houden door een fraaien uitval. De tijd verstreek meer en meer en toen scheidsrechter Loeff inrukken blies had Terleede een benauwde 10 overwin ning bevochten. RIJNSBURGSCHE BOYS II—QUICK BOYS II 2—3. Na een spannenden strijd is het den Katwijkers gelukt, voor den tweeden keel de puntjes mee naar huis te nemen. Het ging echter niet gemakkelijk, het had zelfs evengoed andersom kunnen zijn. Beide partijen waren volkomen aan elkan der gewaagd. Reeds in het begin beleefde het Kat- wijksche doel eenige benauwde oogenblik ken. Bij de thuisclub verdedigde de rechtsback uitstekend. Keeper Zwaan weerde zich geducht. Kort voor de rust bezorgde een blunder van den links-back aan Quick Boys de leiding. Na de hervatting kwamen de geel-zwar- ten opzetten en M. den Heijer scoort den gelijkmaker, 1—1. Aangemoedigd door dit doelpunt bleef Rijnsburgsche Boys aan vallen, doch juist aan den anderen kant kwam weer een doelpunt. Rijnsburgsche Boys gaf het niet op en het was J. Schoneveld die schitterend doelpuntte. Direcht hierna was dezelfde speler door alles heen doch toen hij wilde schieten, rolde de bal net wat te ver en de keeper kon op het nippertje redden. Juist nu was het geluk weer aan de zijde van Quick Boys, toen bij een gehar rewar voor het doel der geelzwarten, de bal in het doel terecht kwam. Wel deed Rijnsburgsche Boys nog eenige wanhopige pogingen om gelijk te maken, doch het lukte niet meer, zoodat het einde kwam met een 3—2 overwinning voor Quick Boys, hoewel een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weer gegeven. De heer v. d. Nat leidde dezen moei- iijken wedstrijd uitstekend. EUROPEESCH RECORD VRUtg DAMES VERBETERD. Door onze Iandgenoote Corrit I Corrie Laddé. Mej. Corrie Laddé van de zwemi ar ging „Het IJ" is er gistermiddag sterdam in geslaagd het Eunf3! record 200 M. vrije slag dames, da; min. 40 4/5 sec. op naam stond vaj M. PhilipsenBraun met 1/5 sec, beteren en dus op 2 min. 40 3/5 brengen. CITY-BEKERWEDSTRIDE.N De uitslag der gisteren gespeet strijden: S.V.W.B.N.L., niet doorgegaan, II—A.T.O. 3—8. h IE QUICK BOYS COMB—NORVICCi Zaterdag speelde een Quick Boj) tegen Norvicus uit Noordwij k- De eeniging, die na het kampioensci is den Leidschen Voetbalbond overgit es de 4e klasse K.N.V.B. kon het even ie Quick Boys, in verband met de Ti w standen, niet bolwerken in deze f ling, waarna de vereeniging ra W bonden. Eenige jaren later pn w Norvicus het in de Zaterdagmidd l'1 petitie, maar ook hier ging het niet lr' zal. naar wij vernemen, deze oa eeniging wederom een poging wa weer productief aan het voeti deel te nemen en opnieuw in den dagmiddagcompetitie uit te kon In dezen vriendschappelijk gi wedstrijd moest Norvicus met 6 j, onderspit delven, nadat de rust ii was met 31. u: SPORT EN VRIENDSCHAP (HILLEGOM). De uitslagen van Zaterdagmidd- Concordia comb.S.E.V. 53. S.E.V. Jun.L.R.C. Jun. B. 1—5. S.E.V. comb.—L.R.C. IV 8—5. FRAAI SUCCES VOOR HET OOK ELFTAL. Bristol Rovers met 32 gesbf de lit: iti In een prachtigen wedstrijd he Oostelijke elftal te Arnhem met J zegevierd over de Bristol Rovers, Nederlandsche B-team Donderdag i 0 10 klopten. In de eerste minuut namen de lijken reeds de leiding, toen Loo;: j. naar den in buitenspel positie si Nagels plaatste, die Entjes in sta de onhoudbaar te scoren (10). Deze op bijna sensationeele kregen voorsprong was ongetwiilt veel invloed op het verloop van d Luide aangemoedigd door het pil er waren ongeveer 7000 toescho'.^ werkten de Oostelijken zoo ent' dat zij een duidelijk zichtbaar op de Engelsche profs konden hetgeen in niet geringe mate aad C. H -midvoor Looyschilder te dai" Het was ook door toedoen van Ier. in samenwerking met den int naai Nagels, dat de Heraclesspela] na 17 minuten de voorsprong tot grooten. De grootere technische ten voor de Engelsche profs werdj het enthousiasme van de OosteüP Iers volkomen teniet gedaan en de Rovers-defensie had het af en toe te verantwoorden. In de tweede helft waren het de echter, die het spel geheel in hl men. Het begon al met eenige c< het Oostelijke doel en pas na nuten kwam de eerste gevaarlijke aanval. In de veertiende minuut Engelsche rechtsbuiten het leder speeld. Hij gaf een afgemeten P1" den midvoor Lewis, waarop Ha® Deze beide spelers kwamen met el botsing, waarop de bal het inrolde. (21). Een half uur lang had de defensie zich taai verdedigd, toe» 33sle minuut Halle een keunl l schot hield. Via den EngelschensP» de bal bij de linksbinnen Eyr{i- kans resoluut benutte (2—2). Een halve minuut voor Meeuwsen, die den geheelen tfeo-riil den achtergrond gebleven W3s/ en zette mooi voor. Een der backs speelde het leder over - waarop Bennink een goede kreeg. Onhoudbaar scoorde M - nende punt, waarmee de Oost» wat meer kregen dan zijn (3—2).

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14