LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Februari Ij UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. HAARLEMMERMEER. Loo der Bevolking. Gevestigd: Jan Koeijers. van Zutphen, Sidneijstraat 74, naar Stationsweg 3; Pieter Korteweg, van Rotterdam ,Hooidrift 124 b, naar Venneperstraat 44: Lambertus Brou wer. van Aalsmeer, Oosteinderweg 412, naar Aalsmeerderdijk 23: Teunis de Leeuw, van Amsterdam. Jacob van Lennepkade 3741. naar Sloterweg 142: Peter J. Ver schuren, van Amsterdam, Saftierstraat 13, Plesmanlaan 1; Henricus H. J. Surig, van Amsterdam. Vijzelgracht 3 huis, naar Kas tanjelaan 20: Johannes Peters, van Am sterdam. Simsonstraat 13, naar Schinkeldijk 145; Maartje M. Visser, van Aalsmeer, Hadleijstraat 43, naar Zwarteweg 9: Chris tina Rozing. van Heemskerk, "Muilmans- laan 6, naar Spieringweg 386; Wilhelmus Chr. Put, van Haaksbergen, Spoorstraat A. 268, naar Friedalaan 28: Lubertus Kok, van Haarlem. Olmenstraat 21, naar Fort- weg 21: Dirk J. Weijmans, van Hengelo, Lansinkweg 27, naar Marialaan 67: Gerrit Joustra. van Haarlem. Romolenstraat 14, naar Wilhelminalaan 48. Hoofddorp. Vertrokken: Pieter W. Meijer, van Lin- denlaan 37, naar Amsterdam, Korte Prin sengracht 23: Christiaan H. Maas, van idem. naar idem: Frederik W. Dubo's, van Lijnderdijk 24, naar Amsterdam, Weesper- zijde 109 A: Dirkje Vissers, Hoofdweg 1354. naar Haarlem, van Hogendorpstraat 5; Christina Griffioen, van Groote Poel laan 7, naar Haarlem, J. Nieuwenhuizenstr. 13 rood: Jan Muis. van Kerkhof laan 14, naar Haarlemmerliede c. a. Ha'fweg, Spaarndammerweg 2; Gerrit W. Zaal, van Kruisweg 1221, naar Utrecht, Bloois van Treslongstraat 71 bis: Adriana C. v. Dongen, van Aalsmeerderdijk 38, naar Zsvenbe.gen (N.Br.), Noorderhaven 101; Jacobus J. v. Roon, van Lindenlaan 11, naar Amster dam. Linnaeusstrant 249: Cornelis Rinzema, van Concourslaan 11. naar Leeuwarderadcel, Huizum, Hondhorststraat 36: Susanna Ha melink, IJweg 1014, naar Heemstede, Hee- renweg 177: Gerritje J. van Veen, van Hoofdweg 1294, naar Hillegom, Wilhelmina laan 26; Vries Kranenburg, van Zwanen- burgerdijk 486, naar Doorn, "Kampweg 106. Burgerlijke Stand. Geboren: Jenneke. d. van N. van der Plas en A. v. d. Stelt; Leendert z. van G. Kroes en P. Oussoren; Cornelis Jacobus, z. van T. van Rijswijk en H. M. Boon; Elisabeth, d. van A. van 't Zelfde en Cr. Visser; Aleida Wesselina, d. van D. J. G. Slootweg en A. K. Hoogvliet: Marie, d. van R. Bilstra en T. Kant; Trijntje, d. van P. Jansen en W. Resoort; Gerdlna Willemïna, d. van J. H. van der Ende en C. Mensink; Wilhelmina Lucia, d. van A. C. de Koning en C. M. Holla; Dirkje, d. van G. Stolwijk en M. G. Bogers. Ondertrouwd: J. van der Zaag, 28 jaar en J. P. Barthel. 27 jaar. Overleden: Maria van Eijden, 44 jaar, geh. met J. Klein; Gerdina Beijk. 36 jaar, geh. met J. A. van Leeuwen;' Hendrikus Brouwer, 72 jaar, wedr. van W. Broers; Pieter Koomans van den Dries, 40 jaar, ongehuwd; .Pieter Clement, 35 jaar, geh. met J. Uijthoven. Werkverschaffing. Ten Raadhuize te Hoofddorp had een conferentie plaats tusschen vertegenwoor digers van het Rijk, de gemeente en den Polder, ter bespreking van het plan om den Spaarnwoudertocht over een lengte van ongeveer 3 K.M. van af den Hoofdweg in de richting naar Halfweg en waar schijnlijk ook nog andere tochten 2 M. te verbreeden en uit te diepen. Dit kan als een flink werk worden aangemerkt, waarvan de uitvoering in dezen tijd van groote werkloosheid zeker is toe te juichen. Opgericht. In het café van den heer M. aan den Aalsmeerderdijk alhier werd een bijeen komst gehouden met het doel om te komen tot oprichting van een afd. van den Neutralen Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers. Het resultaat was. dat een af deeling werd opgericht met aanvankelijk 27 leden. De a.s. bietenteelt. Nu door de vereeniging van bieten ver bouwers een circulaire aan de boeren is gericht, waarin een redelijke bietenprijs voor 1933 in uitzicht wordt gesteld, is het. te verwachten dat de teelt van dit gewas dit jaar in Haarlemmermeer weder op groote schaal zal plaats hebben. HILLEGOM. Raadsvoorstellen. De Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken en de Reddingsbrigade hebben een subsidie van de gemeente gevraagd. Er is een te kort. dat gedekt kan worden door een subsidie van f. 136.47. Ofchoon de ge meente sympathiseert met het mooie werk van E. H. B. O., meenen B. en W. te moe ten voorstellen een subsidie van f. 40 te geven. De Hilleg. Harmonie Kapel vraagt een subsidie van f.250. Het laatste boekjaar leverde een tekort op van f. 10.70 Voorge steld wordt voor het jaar 1933 f. 100 te geven. Voor de vorming van een commissie van toezicht op de Arbeidsbemiddeling ad- viseeren B. en W„ op grond van de aanbe velingen der betrokken organisaties, te benoemen: tot lid werkgever P. Elf ring, P. van Til en J. van den Bosch; tot lid werknemer T. Vinke, J. Aay, C. van Bee- len: tot plaatsvervangend lid-werkgever Joh. Veldhuyzen van Zanten, C. J. Hulse bosch, J. Hylkema; en tot plaatsvervan gend lid-werknemer C. N. Weijers. P. J. Rovers, T. C. Kool. Als voorzitter wordt aanbevolen wet houder Vermeer en als plaatverv. voorzit ter burgemeester Pont. Wenschen van Ged. Staten. Er is een verordening vastgesteld tot aanvulling van de Bouwverordening strekkende tot het invoeren van de ver plichte aansluiting aan de waterleiding. Ged. Staten hebben eenige opmerkingen gemaakt en vriendelijk verzocht daar re kening mee te houden. Het gevolg is, dat B. en W. voorstellen het eerete besluit in te trekken en een nieuwe verordening goed te keuren. Met de verordening op de pensionnee- ring van wethouders is het ongeveer pre cies zoo gesteld, terwijl het voorstel van B. en W. hier ook in verband staat met de gewijzigde gemeentewet van 31 Januari 1931. Ged. Staten hebben te kermen gege ven dat het billijk is, dat de weduwe van een wethouder of oud-wethouder geen aanspraak op pensioen kan doen gelden, indien het huwelijk werd gesloten na het tijdstip waarop deze ophield wethouder te zijn, dan wel nadat hij den leeftijd van 50 jaar had bereikt. Zij verzoeken verder te bevorderen, dat een bedrag wordt vastge steld als maximum van een te verleenen pensioen verschillend naar gelang het eigen- dan wel weduwen-pensioen betreft. De beheersverordeningen treffen een zelfde lot, Ged. Staten hebben eenige op merkingen gemaakt, B. en W. doen het ook in hun prae-advies aan den Raad en stellen voor de beheersverordeningen te wijzigen. De wijziging van het uitbreidingsplan, betreffende Wilhelminalaan, Loosterweg II en Beeklaan raakt de Provincie zelf, omdat deze wegen onderdeelen zijn van den Provincialen weg tusschen De Zilk en de Haarlemmermeer. De reconstructie be treft v.n. het wegnemen van de scherpe bochten, hetwelk B. en W. ten zeerste toejuichen. KATWIJK. Loop der Bevolking;. Gevestigd: W. Mo'enaar, aan boord schip ,,Maas", in het P. H. Kanaal; A. Stigter, idem, idem; G. W. van Wijngaarden van Wassenaerka^e 35; M. Nieuwendorp, Zee hospitium: M. R. Boender, idem. Vertrokken: A. van Beelen, naar A'dam, Postjesweg 781; Gravin M. J. v. Limburg Stirum. naar Frankrijk, Parijs: W. Bakker, naar Oegsteeest, van Assendelfstraat 18: M. J. E. Steffen, naar Vugt, TheresiaTaan 30; C. Reizevoort, naar Leiden, Zijlsingel 70; A. de Jong en gezin, naar Leidero. Langebrug 33. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk. z. van J. van Rijn en C. de Haas; Willem, z. van A. Barnhoorn en D. Jonker; Maartje, d. van H. Guijt en T. Kuijt; Cornelis Petrus, z. van P. van Tol en P. M. M. de Lange; Johannes Abra ham. z. van Arie Oosterlee en M. Verste gen; Jannetje, d. van W. Haasnoot en L. E. van Schie; Grietje, d. van IJsbr. van Rijn en N. van Duijn; Gerritje Klazina, d. van KI. Dubbelaar en G. Berkheij. Overleden: Maria van der Nagel, oud 82 jaren, weduwe van C. Elsgeest. Getrouwd: P Guijt en N. van Duijn. Ondertrouwd: D. van der Plas en C. Kuijt; L. de Jong en N. van Duijn; F. N. van Beveren en W. C. van Duijvenbode. LISSE. Rijwieldiefstal. Een werklooze arbeider, die in het ont- spannineslokaal van de R.K. Volksbond vertoefde, kwam bij het naar huis gaan tot de ontdekking, dat zijn juist opge knapt karretje gestolen was. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Albertus Jacobus, z. van A. R. Broekhof en A. v. Diemen; Petrus Theodorus, z. van Th. v. d. Aart en A. M. Aartman; Agatha, d. van Th. G. Onderwater en P. Tulen; Franke, z. van M. v. Marsbergen en I. de Veen: Petrus Christianus. z. van J. A. Wessels en A. C. Baars; Willem, z. van G. A. Kamerman en M. Dekker. Loop der bevolking. Vertrokken: H. G. Dames, naar Aalsmeer; F. J. A. v. d. Eerden, naar Breda; Mej. M. G. S Vos, naar Hengelo (O). Gevestigd: Mej. H. J. Oostveen, van Wassenaar. Door de Gein. Arbeidsbeurs zijn 231 bons voor kolentoeslag verstrekt aan werk- loozen. o NOORD WIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: G. W. Harink, relig;euse, van A'dam R. Vinkeleskade 53, n. Pickéweg 16; S. van Schie, religieuse, van Huissen D. 239, naar Pickéweg 16; C. J. C. Walker, religieuse. van Jutphaas, Utrechtse eweg 4, naar Pickéweg 16; A. M. E. van der Does, verpleegster, van Velsen, Kompas straat 2, naar Langeveld 29; D. C. G. van der Werf, verpleegster, van Haarlem, Kamperlaan 4, n. Voorstr. 37; A. M. A. Roberts, slagerskn., v. den Haag, Rijswijk- scheweg 151, naar St. Jeroensweg 6: E. A. M. Klop, religieuse, van den Haag, P. Gabriëlstraat 30, naar Pickéweg 16. Vertrokken: L. J. C. Hogerheijde, ver pleegster, van Langeveld 29, naar Haarlem, Haitsma Mulierstraat 38: H. D. Veerman, verpleegster, van Zwarteweg 20, naar Woerden, Voorstraat 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacob Bouke, z. van B. M. Waai en M. Beijen; Elisabeth Johanna, d. van F. J. Buschman en E. M. C. Kret; Pieter. z. van J. P. Hazenoot en J. Schrier. Getrouwd: A. W. van Eeden 49 jaar en J. P. L. Alkemade, 39 jaar. Overleden: Anna Louisa Francisca Elisa beth Maassen. NOORDWIJK BINNEN. Geslaagde Soiree Musicale. Zaterdagavond had alhier in de groote zaal van hotel „Royal" een Soirée Musicale" plaats, ien bate van den autotocht voor ouden van dagen. De zaal was geheel bezet. De dames en hoeren die zich geheel belangloos besch k- baar hadden gesteld voor tooneelspel en zang, zagen hun moeite met succes be kroond. Wij kunnen dan ook niet anders zeggen,, dan dat wij hebben genoten. In het bijzonder van de stem van den heer Urlus Jr., wiens glansrijk geluid straalde in ,,Seconda Mothnatu" en „Morechioré" beiden van P. Toski. Ook de zanj» van mevr. Urlus en van den heer Stikker mogen genoemd worden. De begeleiding aan den vleugel was bij. mevr. 1. de La Rie, in uitstekende handen; zij vergastte tevens op prachtig pianospel. Ook de beide opgevoerde tooneelstukjes „Bekentenissen' en „Pakidylle" vielen zeer in den smaak. Alle medewerkenden werden met bloemen fehuldigd. Het was een schitterende avond, ie met een gezellig bal werd besloten. De ouden van dagen hadden reeds genoten van de generale repetitie van deze soiree. Rest ons te vermelden dat de heer Alders eigenaar van Hotel „Royal" zijn zaal belangeloos beschikbaar had gesteld. In Hotel „Het Hof van Holland" werd de bekende film „Van het westelijke front geen nieuws" vertoond; hiervoor was zeer veel belangstelling. NOORDWIJKERHOUT. Afnemende werkloosheid. De werkloosheid begint hier gestadig af te nemen. Verschillende bloemisten nemen weer arbeiders aan voor 't verdunnen der bollenvelden. Ook zijn werklieden noodig voor verbreeding van den Langevelderweg. Van gemeentewege zullen daarvoor aller eerst in aarmerking komen huisvaders met groote gezinnen. Ouderavond der Ned. Herv. School. In de Ned. Herv. School werd onder groote belangstelling de jaariijksche oduer- avond gehouden. De voorzitter ds. van Noort opende met gebed, waarna tezamen gezongen werd Ps. 89 8. Daarna werd voorgelez en Corinthe 9 vers 16—27. Naar aanleiding hiervan werd een kleine predi katie gehouden. Verder werd de avond doorgebracht met het zingen ran lie'eren en het hoduen van voordrachten, waaraan grooten en kleinen deelnamen. Daarna werden referaten gehouden over „Opge wektheid" en „Gehoorzaamheid". Alles werd onder doodsche stilte aangehoord. Druk werd gebruik gemaakt van de ge legenheid om het werk der leerlingen te bezichtigen en te bewonderen. De Noord- wijkerhöutsche Hervormde School blijkt een modelinrichting met uitstekende leer krachten te zijn, die kan wedijveren met menige stadsschool. De bijeenkomst werd met gebed gesloten en met het zingen van Gezang 189 1. Vergadering Bond van kleine kweekers. In ,,'t Wapen van Noordwijkerhout ver gaderde de afd. Noordwijkerhout van den Z.H. KUnJoembo.lenkweekers-bond. De voorzitter, de heer C. M. F, Braun opende de vergadering; heette allen har telijk welkom en sprak zijn voldoening 'uit over de zeer talrijke opkomst der kweekers De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Breedvoerig zette de voor zitter uiteen, hoe de kleine kweekers thans daadwerkelijk geholpen worden, n.i. door crediet-verleening, of met behulp van ge meente- en Armbestuur, wat in een vorige vergadering duidelijk is uiteengezet De voorzifter drukte echter allen op 't hart, dat zij. die geldelijk geholpen woraen, moreel verplicht zijn, de geleende gelden te restitueeren, zoo spoedig betere tijden voor het bollenvak zullen terugkeeren. Zij hebben een eere-schuld op zich genomen, die ongetwijfeld terugbetaald moet worden. Hierna brak de voorzitter een lans voor den middenstand. Verschillende zakenmen- schen hebben 't thans ook zwaar te ver antwoorden. 't Wordt een gewoonte om zijn schulden niet te betalen en te zeggen: „,Ik heb het niet". Dit gaat niet op en inoet veranderen, te meer omdat er wel vaak contant geld is voor neringdoenden van buiten de gemeente, die hier de klanten komen weghalen. Laten allen bedenken, dat ook de midden stand moet blijven bestaan. De leus moet zijn: ..Oude schulden betalen en koopen bij de ingezetenen", dan eerst zal te Noord wijkerhout weer de vroegere welvaart kun nen terugkesren. De woorden van den voorzitter vonden grooten bijavl, terwijl ten s'.otte allen wer den aangespoord tot trouw San den Bond van Kleine kweekers, die reeds voor velen een plecht-anker bleek te zijn in deze moeilijke tijdsomstandigheden. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia, d. van L. A. Duivenvoorde-van Eeden; Cornelia Petro- nella, d. van Th. L. Koi-van den Berg: Anna Margaretha, d. van L. A. van den Burg-Meiland; Cornelia Maria, d. van L. ;B. Smit-van Eeden: Marlinus Jozef Mar.e, z. van Th. B. Mooijekind-Spreeuw; Jo hanna Maria Jacoba, d. van Th. L. Heems kerk-Zandbergen: Petrus Franciscus Maria, z. van A. M. M. van der Meij-Duiven- voorden: Hubertus Petrus Maria, z. van H. M. van Haaster-Warmerdam; Theodora Maria, d. van P. A. Warmerdam-van Stra len; Henricus Jacobus, z. van N. A. v. Kampen-Caspers; Engelbertus Wilhelmus, z. van C. W. Bakker-van den Berg; Aartje, d. van P. Barnhoom-Satter; Hendrik Jo hannes Petrus, z. van H. M. van den Barselaar-Warmerdam. Overleden: Hendrik Wiebenga, 70 jaar, wed. van Jansje Kroon; Jan van Zanten, 71 jaar, echtgen. van Theodora Plomp; Geer- truida van der Slot, 34 jaar, echtgen. van J. H. van Kampen; Gerardus Cornelis van Steijn, 40 jaar, echtgen. van Willi. Hooge- werf; Cornelis Antonius v. Schie, 7 weken. Ondertrouwd: H. M. Bisschops, 20 jaar en M. Meemskerk, 20 jaar; A. J. Franken, 25 jaar en C. P. van den Berg, 24 jaar. Getrouwd: A. J. M. Koot, 32 jaar wedr. van C. C. Warmerdam met G. M. Warmer dam, 22 jaar. Een gehouden collecte in de Ned. Her\-, Kerk, ten bate van het Bijbel genootschap bracht f. 34.50 op. RIJNSBURG. A.-R. Kiesverceniging. De A.R. Kiesverceniging hield haar jaar vergadering. In deze vergadering werden o.m. uit gebracht de jaarverslagen van den secre taris en den penningmeester. Bij de ge houden verkiezingen werden herbenoemd de heeren J. van Iterson en T. Kralt. Verder werd vastgesteld de candidaten- lijst voor de Tweede Kamerverkiezingen. Deze lijst bevatte 16 namen met als no. 1 dr. H. Colijn. Tot bestuursleden voor den Hulpcentrale in den Kieskring Leiden werden gekozen de heeren T. Kralt en Albs. Noort. Naar de Deputatenvergadering, welke ge houden wordt op 9 Maart a.s. te Utrecht, werden afgevaardigd de heeren ds. E. H. Broekstra en W. L. v. d. Gugten Johzn. In verband met de komende verkiezing werd door de heeren A. Bouman en T. Kralt gewezen op den ernst der tijden en werd den luezers voorgehouden vooral te stemmen op onze A.R. mannen, en met name op dr. H. Colijn, van wie te ver wachten is, dat zij in dezen tijd van afval en revolutie, met God's hulp, liet roer van het schip van Staat en Regee ring stevig in handen zullen houden. Dc veilingomzet. Door de voordeeliger inkoop der bollen, waren de uitkomsten van de bloemen- trekkers aanmerkelijk gunstiger dan votig jaar- Dit neemt niet weg, dat de veiling- omzet in het algemeen toch nog aanzien lijk lager is. Verleden jaar b.v. had „Flora" in de maand Januari een omzet van f 168459.43. terwijl dit in dezelfde maand van 1933 f. 135827.59 bedroeg of f. 32631.84 minder, hetgeen geen gerinr bedrag is! Voor een gedeelte vindt dil ook wel zijn oorzaak in de kleinere aan voer gedurende de vorstperiode. SASSENHEIM. Tentoonstelling „De aangekleedc bloem." De tentoonstelling mag zich in een druk bezoek verheugen. Aan den 2000sten, 25C0sten en 3COOsien bezoeker werd reads een bloemenmand aangeboden. Gezien de belangstelling, is bes'oten de expos tie tus schen 5 en 6.30 uur niet mear te sluiten. Zij is dus geopend van 9—12 en van 2—11 uur. Hedenavond geeft de Chr. Zangver- eeniging „Looft den Heer" een concert. Dinsdagavond speelt de Mondorgelclub „Excelsior", terwijl het programma nog een geheim nummer vermeldt. Woensdag avond komt het Kinderkoor „De juichende Kinderschaar" den avond onvroo'ijken, ter wijl Donderdagavond het Fanfare-corps „Cresoendo" komt concertreeren. Er wordt deze week nog een druk be zoek verwacht, de bloemen worden gere geld ververscht. zoodat niemand teleur gesteld zal worden. VEUR—LEIDSCHENDAM. Ledenvergadering van ,,Enar". Onder leiding van den heer J. G. van der Schieden had een ledenvergadering plaats van de radiodistributie „Enar", welke zeer druk bezocht was. daar de leden in de meening verkeerden, dat nu de Hooge-Raad verdere distributie had strafbaar gesteld, een deel van hun ge storte gelden te zullen terugkrijgen. In zijn openingsrede zeide de voorzitter dat de fa. Pas en burgemeester Keijzer niet voor elkaar uit den weg gaan. Wat daar- tusschen zit, kan spr. niet in het open baar zeggen. Van liquidatie zal niets ko men. evenmin van eenige terugbetaling, daar het bestuur weer een nieuwe moge lijkheid heeft ontdekt, waarvoor geld noodig is. (Bedoeld zal worden dat een der bestuurders aanbiedt een eigen toestel te Koopen voor f.70). Ingekomen was een schrijven van den heer Kruizinga, voorstellende een bedrag uit te trekken teneinde den omzetter daar voor een cadeau aan te bieden De vergadering, welke betreffende de financiën niet aangenaam gestemd was, onthaalde dit voorstel met gefluit en ge joel. De secretaris, de heer Verheijen, be sprak hierna de houding van den burge meester. Het had oorspronkelijk in de be doeling van het bestuur gelegen een pro testdemonstratie te organiseeren. doch men was daarop teruggekomen. Een overeenkomst, waarbij de fa. Pas 't recht heeft vanaf 27 dezer tot 1 Mei, waar op haar net gereed is, te distribueeren over het Enarnet, werd goedgekeurd. Propaganda-avond drankbestrijding. De pL afd. v. de Nat. Chr. Geheel-Onth Ver. hield een zeer matig bezochte pro paganda-avond in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk. Na gebed en voorlezing van een deel van hoofdstuk Hl uit den Bijbel met toelich ting van den voorzitter, volgde een ta-' bleau met zang, uitgevoerd door een 7-tal meisjes in het wit gekleed, die de letters N.C.G.O.V. en een blauwkruisschild droe gen. Een daarop volgende voordracht ge titeld „De kinderen van den dronkaard", met talent voorgedragen door mej. Cadee, kreeg eveneens een verdiend applaus. De heer Zwarts uit Den Haag hield een propagandarede. Tot slot volgde nog een tooneelstukje, waarna sluiting volgde. Ten huize van den typograaf G. Jan sen, Broekweg 51, ontstond een felle schoorsteenbrand. De motorspuit, die spoedig ter plaatse was, kon het vuur spoedig meester worden ZEVENHOVEN Geslaagd is voor het examen van de E. H. B. O. de heer S. Vonk Jr., alhier. ALPHEN. Jaarvergadering „T.E.N.A." De Alphensche Lawntennisclub „Tena" hield in het Nut haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek, dat het ledenaantal steeds toeneemt en een stijgende belang stelling in onze gemeente voor deze sport bestaat. Het jaarverslag van den penning meester gaf een flink batig saldo aan. Op voorstel van het bestuur werd besloten een gedeelte hiervan te bestemmen voor een extra aflossing der in het vorige jaar voor den aanleg van e.n nieuwe baan gesloten obligatieleening. Bij de bestuursverkiezing werd secretaresse Mej. 8. van den Boom als zoodanig herkozen. Tot lid der kas- commissie werd benoemd Mej. L. Tolk en den heer C. v. Ingen. Na een herziening van het reglement werd overgegaan tot de uitloting van 8 obligaties der geldleening. Na afdoening van nog enkele huishoude lijke zaken volgde sluiting. Aan de gevolgen overleden, Zooals men zich zal herinneren L, 50 j. P. Maandag j.l. bij het rooiai boomen aan de Lagewaard .nadat k een boom was geklommen het 0» naar beneden te vallen, waarbij hij werd verwond en terstond moest i overgebracht naar het Ac. zieken). Leiden. Inmiddels is P. aldaar aanj volgen overleden. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius, z. van Karei Vreulink en Gijsje Janszen: Aloysi!, hannes, z. van Nicolaas Josephus Vi en Cornelia Maris Suidgeest: Agatha lina Maria, d. van Cornelius Win van der Louw en Hendrica Maas; Frederik. z. van Martinus do I,:„ Hendriksje Johanna Barth: Sophia, Jacob Broekhuizen en Barendina vat Levina Hendrica, d. van Aart Vroii Pietertje van der Lip; Adriana, j Zwaantinus Naber en Adriana Ci Siegert; Johanna Margaretha, d. va» Cornelis Mulder en Janna Cornelia L koop; Lena, d. van Jacobus Jongen Wilhelmina Lekx: Pieter Anthony, Pieter Anthonie de Rijk en Cornelia Hoogebooni: Alida. d. van Jan Beid Antje van der Drift. Overleden: Maria van der Giess jaren, echtgenoote van Cornelis Pa, Engeliena Lomina Bakker, 1 jaar Getrouwd: Jacob Kleinveld, 26 g Heintje Willemijntje Creteer. 19 ja Loop der bevolking. 3 Gevestigd: van Zoeterwoude, C( Maria van der Voort, dienstbode, Ste weg 81; van Zwammerdam, Petra Beens, echtg. van E. P. J. Beumer, i beroep. Lindehovenstr. 33; van Wout Geertrui van Vliet en dochter, zonó- roep. Ringdijk 4; van Woerden, Kamping, zonder beroep, Steektenvq van Stad-Delden, Melis Lieftink, lw maker. Dwarsstraat 3; van Oegstg Nelia van Doorn, dienstbode. Lelie? van Arnhem, Jan Verhagen en gez., houder, Bloemstraat 6: van Hazen Neeltje den Houdijker, dienstbode, weg 120: van Leiden, Petronella den Burg, dienstbode, Hoorn 23 Zoeterwoude, Gerardus van Bernmei echtgenoote, zonder beroep, Oranji 43; van Stompwijk, Johannes M Boef. Veehoudersknecht, Hoorn 3k Vertrokken: naar Bussum. Badhuisli Johannes Jacobus Aloysius Peerdema: tenaar b. d. Posterijen, van Stations? naar De Bilt (U)., Överboschlaan 61,? van Muiswinkel, huishoudster, van I bovenstraat 29: naar Boskoop, Reijn 5. Willem Tijsterman en gezin, booc ker, van Groeneweg 10; naar Voo Willemstraat 1, Aa^e Buitelaar, c: van Woubrugscheweg 82; naar Am=: Weversingel 44, Gezina Johanna tea schot, religieuse, van Pr. Hendrik^ van Wassenaar, Windlustweg 19, Maria van Hofwegen, onderwijzeres Pr. Hendrikstraat 136; naar Meers» Hoogveldweg 6, Johannes Ubachs, l zer,van Hugo de Grootstraat 51, Maarseveen, Diependaalscheweg 6, stok en echtgenoote, betonwerker, Concordiastraat 20. 1 Maart a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer J. de Kleijn d te herdenken, waarop hij 25 jaar in dienst trad bij de gemeentelijl fabriek alhier. De heer H. H. v. L. die Zaterdi gen in het Patronaatsgebouw met werkloozen op eigen gelegenheid 23 tunien was, had het ongeluk te va! hierbij een been te breken. Nadat dr eerste hulp had verleend werd van 1 ziekenauto van de garage Vreeswiji zijn woning aan den Gouwsluischeïïü voerd. HAZERSWOUDE. Oud-Hazerswoude. Betreffende de tentoonstelling, wel houden werd in het Gymnastiekloka_ Christelijke school, kunnen we alsnc< melden, dat de heer Chr. van der rustend onderwijzer te Rotterdam ea plaatsgenoot voor een zeer talrijk p in de Christelijke school op zeer name wijze eenige interessante mei lingen heeft verstrekt, betrekking bende op oud-Hazerswoude. De t«: stelling heeft gedurende eenige enorm bezoek getrokken, zoodat de B. Offringa, die het initiatief heeft men met voldoening op den arbet: eenige maanden mag terugzien. 1 noch kosten zijn gespaard gewordf deze onderneming te doen slagen, is in elk opzicht gelukt. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Gerardus, z. v H. v. d. Hoorn en E. C. Valentijn. Overleden: Maria Elisabet Lw echtgen. van C. W. v. d. Hoorn. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. L. Lippe van Amst' J. Kas van Nieuwkoop. Vertrokken: F. A. Droog naar Noon P. J. Hoogervorst naar Leimuidefl Broer naar Alphen a. d. Rijn. Er is deze week een begin g# met de uitkeeringen aan de tuinden gevolge de Tuinbouwsteunwet. 't ls onze tuinders te wenschen dat 23^ voorgestelde richtprijzen wordt vass den. Het regeeringscrediet zou dan belangrijk moeten worden verhoogd- ZWAMMERDAM. Winkel afgebrand. In den nacht van Zaterdag op te ongeveer half drie, werd door nenden een brand ontdekt In be. .Schoolstraat S6 alhier, waarin o' sierderij in chocolade en suikerffdf. Fa. Leblanc en van Wijk is gevestó, firmant van wijk, die bedoeld pojL, woont, had dit dien avond "i. half elf per auto verlaten om 'oij familie elders door te breng®». Eer de brandspuit arriveerde perceel reeds in lichte laaie- if t optreden kon de brand echter W' - doelde perceel beperkt blijven 9®,. is onbekend- De schade wordt o kering gedekt. jjl

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12