DE VIJANDEN VAN HET BIJENDORP LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 20 Februari 1 UIT DE OMSTREKEN. RADIOPROGRAMMA, AALSMEER. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De raad der gemeeunte kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester J. Kastelein. Af wezig de heer Jb. Keessen. De voorzitter sprak, ter gelegenheid van deze eerste zitting in het nieuwe jaar, hartelijke woorden tot de leden. Ook voor dit jaar hoopte spr. weer op een aange name en vruchtbare samenwerking te mogen rekenen. De notulen der vergaderingen van 16 November en 22 December werden goed gekeurd. Ingekomen waren diverse besluiten van Ged. Staten, welke voor kennisgeving werden aangenomen. Aan K. Veuger te Hoofddorp werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als tijdelijk leeraar aan de Handelsavond school, met ingang van 1 Maart a.s. De heer K. A. Wesselius werd herbe noemd tot lid der PI. Comm van Toezicht op het L. O. Aan de A. J. C. en het Instituut voor Arbeidsontwikkeling werd toegestaan om gebruik te maken van schoollokalen, tegen vergoedingen van f. 1 per avond. B en W stellen den raad voor: a. aan den toelatingsdatum van leerlingen tot de o. 1. scholen voor het jaar 1933 te stellen op 1 Juni en voor de volgende jaren op 1 September; b. de openbare school voor u. 1. o. om te zetten van een 3- in een 4-jarige; c. in te stellen een centraal 7de leerjaar voor de o. 1. scholen Rozenstraat en Columbialaan cn deze klasse onder te brengen in een der lokalen der voor malige u. 1. o. school. De raar besloot tot voorloopige aanhouding van het voorstel, tot het antwoord komt van den inspec teur. In de plaats van den heer A. Visser werd de heer J. M. Wentzel benoemd tot onbezoldigd administrateur van het wo ningbedrijf. Ingaande 1 Maart a.s. Voor het solisten-concours ..Aalsmeers Fanfarecorps" werd een bedrag van f. 10 beschikbaar gesteld. Aan K. Spaargaren zal eer. voorschot worden verleend voor het stichten van een landarbeidersplaatsje Ingekomen was een adres van B. de Bok e.a. te Kudelstaart waarbij verzocht werd om van gemeentewege materialen beschik baar te stellen voor het maken van een voetpad op den Mijnsheerenweg. Besloten werd, dat B. en W. in deze eerst zullen eonfereeren met het bestuur van den Zui- der-Legmeerpold er. De bouwvereenlging „Goed Wonen" had een verzoek tot den raad gericht om me dewerking voor den bouw van 30 a 35 ar beiderswoningen. B. en W. hadden hier over een uitgebreid prae-advies aan den raad uitgebracht, waarin geadviseerd werd om op het verzoek hoofdzakelijk wel do:r de tijdsomstandigheden afwij zend te beschikken. Lang en breed werd over het adres gediscuteerd. Bij stemming bleek de meerderheid zich met de ziens wijze van B. en W te vereenigen en voor afwijzende beschikking te zijn. Het voorstel van B. en W.. commissie v. Gemeentewerken en Financieele Commis sie, om een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Autobusonderneming, directeur Maarse en Kroon betreffende het exploi- teeren van een ziekenauto, werd goedge keurd. Naar aanleiding van een adres van den Bestuurdersbondi waarbij verzocht werd om het ledigen van beerputten door den ge meentelijken beerauto in het vervolg gratis te doen plaats hebben, werden B. en W. gemachtigd de betreffende verordening voortaan soepel toe te passen. In principe werd besloten tot wijziging van het uit breidingsplan, ter. noordoosten van de spoorlijn naar Uithoorn ter verkrijging van een verkavelingsplan voor landarbei- derswet-plaatsjes en van goedkoop bouw terrein iangs den Kweekersweg. Het terreir. ten behoeve der o.l. school aan de Columbiastraat werd uit het grond bedrijf genomen en overgedragen aan de gemeente. Hierna ging de raad in gesloten zitting ter behandeling verzoeken ontheffing schoolgeld en reclames hondenbelasting 1932. Het Solistenconcours. In hotel „De III Kolommen" alhier heeft gisteren de voortzetting plaats gehad van het door ..Aalsmeers Fanfarecorps" geor ganiseerd Solisten-concours, 't Was de laatste dag, waarop nog een 50-tal num mers afgewerkt moesten worden. Bij aan vang werd een kort woord gesproken door den voorzitter van „Alsm. Fanfarecorps". De zaal was weer prachtig met groen en bloemen versierd. Na beëindiging van dit welgeslaagd drie- daagsch concours, werd gesproken door den heer G. Hazenberg, die tot zijn genoegen mocht constateeren dat het concours uit stekend was verloonen en allen voor hun medewerking hartelijk dank bracht. Opgcnast! Na afloop van een vergadering alhier ln Bloemenlust" kwamer, eenige personen tot de minder aangename ontdekking, dat van hun rijwielen de lantaarns waren ont vreemd. Van de vermissing werd der poli tie kennis gegeven. Het gebeurt hier den laatsten tijd meermalen dat belasting plaatjes lantaarns enz. ontvreemd worden BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Dirk, z. van Bernardus van den Bosch en Jansje Verheul. De werkloosheid breidt zich alhier steeds uit; thans zijn 49 werkloozen in geschreven. o HILLEGOM. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Hoogkamer, Weeresteinstr. 50: Wed. P. de Lange-Koekenbier, Eisbroe- kerlaan 60: A Markwat. Oosteinderlaan 46; A. M. Verkley, Elsbroekerlaan 60; M. B. A. Schulz. Prins Hendrikstraat 27; H. M. Verwey, Weercstelnstraat 84. Vertrokken: M J. van der Knljff, naar Alkemade. Oude Wetering: W. p. Korle- kaas, naar Haarlemmermeer, Venneparweg '486: A. Tromp, idem; G. M. van der Lans, Amersfoort, Zuidsingel 38. Kleinkunst van „Tempo". Door het klein kunst-ensemble „Tempo" is hier Zaterdagavond een voorstelling ge geven, die slechts matig bezocht was. De samensteller van het repertoire en leider van liet gezelschap, Jack Hermanson, declameerde en zong. In het nummer van den soldaat op liet slagveld toonde hij zich liet beste. Édith Frölich is een zangeres met een mooie stem, Lily Orgodet een charmante danseres en de pianist Ray de Ia Mortagne een bekwame pianist. En dan was er nog Johnny Blue! De eigen décors waren zeer eenvoudig en toch goed, mooie costumes en een geluidsinstallatie, die af en toe te sterk was als begeleiding van den zang. De voorstelling had veel meer belang stelling verdiend! De Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 8 fabrieksarbeiders, 1 snelpersdrukker, 1 drukker, 1 letterzetter, 1 betonwerker, 3 grondwerkers. 13 metselaars, 17 opperlie den 24 timmerlieden, 7 schilders, I halfw. timmerman, 3 mach. houtbewerkers, 1 stu- cadoor, 1 loodgietar-zinkwerker, 1 steen houwer, 2 halfwas-metselaars, 4 manden makers, 1 kistenmaker 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 clectnciens, 1 scheeps maker, 1 verw. monteur, 2 smeden, 2 wagenmakers, 1 rijwielhersteller. 1 boek binder, 3 broodbakkers 1 s'ager, 33 bloe mistarbeiders, 493 landarbe.dcrs, 11 tuin- arbeiders, 4 boerenarbeiders, 2 plantsoen arbeiders, 18 jeugdige landarbeiders, 1 j. tuinarbeider. 2 jeugdige b'.oemistarbeiders, 1 yr. winkelbediende, 2 venters, 3 handels reizigers. 7 sch prers, 2 la!f\vas-schnpers, 9 chauffeurs-monteurs, 1 cxpeditie-kr.e lit, 1 wegwerker, 1 poetser (tram), 2 voer mannen. 1 varensgene', 1 dekkneeht. 6 m. kantoorbedienden, 2 m. kantoorbedienden hen. de 18 jaar, 2 boekhouders, 1 vr. kantoorbediende. 1 vr. kantoorbediende ben. de 18 jaar. 2 handlangers, 1 controleur, 42 losse arbei Iers. Aanvragen werkgevers: 2 voldaan. Plaatsingen: 6. Vervallen: 25. Teruggetrokken: 14. Chr. Hist. Jongeren. Alhier is opgericht de vereeniging van Chr. Hist. Jongeren. In het bestuur zijn gekozen de heeren C. Nijholt. voorzitter, G. Braak Hekke, secretaris en J. van de Marei, penningmeester. KATWIJK. Vereen. T.BC.-bestrijding. De Ver. tot bestrijding der T.B.C. voor Katwijk en Omstreken gaf haar acht tiende jaarverslag uit. De vereeniging omvat de plaatsen Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. Uit het verslag vermelden wij het volgende: het aantal leden be droeg op 1 Jan. 1933 265. melding wordt gemaakt van den bloei der z.g. halve stui- versvereeniging in Rijnsburg waar onder van mevr JonkerSchröter een bedrag van f. 322.09 aan halve stuivers werd op gehaald. De zorg hiervoor berustte bij de dames M Vos. J. Teljeur, J. de Heijer. A. v. Delft, D. Brussee en G. v. Egmond. De Emmabloemcollecte bracht in 1932 op f 134.25 De dames G. en M. Ouwehand te Katwijk aan Zee. mej. Noort te Katwijk a. d. Rijn en mej. Notenboom te Valken burg komt hiervoor een extra woord van lof toe. De huisbezoekster, mej. Noten boom deed met onvermoeide ijver haar be langrijk opvoedingswerk. Door de kwarts- lampbehandeling, die mede aan haar is toe vertrouwd, werd menig bedreigt kind voor ernstig ziek worden behoed. De sa menwerking met hetdistricts-consultatie- bureau was zeer aangenaam en vrucht baar. Op 1 Jan. stonden 157 gezinnen, waar in voorkomende 146 patiënten, onder toe zicht der vereeniging. In den loop van het Jaar werden voor huisbezoek inge schreven 22 nieuwe gezinnen en 32 pa tiënten. In Dec werden 10 gezinnen met 13 patiënten afgevoerd. Op 31 Dec. 11 stonden dus onder controle 166 gezinnen en 158 patiënten. In deze gezinnen wer den 1424 bezoeken afgelegd. 38 patiënten werden met hoogtezon behandeld waar van dit jaar 23 werden aangewezen. Ont smetting had plaats in 6 gevallen, 3 keer na overlijden, 3 maal na vertrek naar ziekenhuis of Sanatorium. 37 maal werd materiaal uitgeleend, aan 3 volwasienen en 5 kinderen werd 396 L. melk verschaft. Verbetering van slaapplaats, kon voor een 20-tal, meest kinderen, worden geconsta teerd. In verschillende sanatoria werden 8 patiënten verpleegd, waarvan dit Jaar 6 v.xrden uitgezonden Aan den aanvraag om plaatsing op de Leldsche Buitenschool te Katwijk kon in 4 gevallen worden vol daan. Een patiënt werd opgenomen ln een Rusthuis. Drie uitzendingen naar sa natoria werden door den R. v. A. gefinan cierd. Twee anderen benevens het ver blijf van 1 kind op de Leidsche Buiten school, werden door de Dlaconiën gelde lijk gesteund. Eenmaal verleende hét ge meentebestuur een bijdrage en evenzoo eenmaal het Prov. Verplegingsfonds. De Vereen. „Draagt Elkanders Lasten", droeg bij in twee gevallen. Verder betaalde deze vtreeniging voor een patiënt 2/3 der kos ten van een verblijf in een rusthuis De rekening en verantwoording geeft o m. cie volgende cijfers: saldo 1 Jan. '32 f. 1957.68'/i. Contributie leden f. 301.83. Halve stuiversver. te Rijnsfcurg 322.09 Rijkssubsidie f. 1578.—. Voor verpleging f. 6 17.50. Van de Prov. vereeniging f. 669 Ouders en verzorgers Buitenschoolkindc- ren f. 905.20. Voor Lampenbestraling f. 224. Vn. cijfers van uitgaaf: Kosten Wijkver pleegster-huisbezoekster f. 2010. kosten woningverbetering f. 188.25. Sanatoria f. 1334.05. Buitenscholen f. 658.42'/:, Kleu terhuls f. 507.50- Kinderhospita f. 543.50. Verstrekkende middelen f. 137.82. Hulp ln de huishouding f. 117. Het voordeelig saldo was per 31 Dec. 1932 f. 1573-22. Het verslag eindigde met een woord van dank aa - rllen, die Lel mogelijk mac Kien dit mooie werk ten uitvoer te brengen KATWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst der A.R. Kiesvereeniging. Alhier kwam de A.R. Kiesvereeniging in spoedvergadering bijeen onder leiding van den heer C. v. Tongeren. Behalve de verschillende stemmingen en eenige huis houdelijke zaken werd besproken, op welke wijze'het jongste parlementaire con flict ontstaan is. De heer J. Huet ng leidde deze bespreking in en schetste de wijze, waarop de C.H. fractie in deze zaak op trad. Aan de hand van de artikelen o.a. van Mr. de Bie. en van de motie van af keuring der Utrechtsche Kiesvereeniging, bleek, dat de partij geenszins het optreden harer kamerleden billijkte. De inzet voor den strijd wordt thans gevormd door de bezuinigingsplannen der regeering. Als tweede punt was de „gouden standaard" op de agenda geplaatst. De inleider, de heer R. v. Andel wees er op, dat hij slechts eenige grepen zou doen. in de hoop dat de bestaande belangstelling zou worden aangewakkerd. Het onderwerp be hoort tot één der belangrijkste en moei lijkste van het geldwezen. Toch is liet goed, dat de volwaardige kiezer ook daarin inzicht heeft. Voor ons moet de eiscli voorop staan ais grondslag de Heilige Schrift te nemen, zoodat spr. hoopte, dat nog eens een uitgewerkte schriftuurlijke economie beleden zou worden. Hij ves tigde zijn hoop op de Vrije Universiteit, die wetenschappelijk tot dit werk in s'aat stelt. Na een geanimeerde bespreking werd de \-ergadering. die flink bezocht was, door den secretaris den heer Poot, gesloten. Jaarvergadering der „Katwijksche Ziekenverpleging". De voorzitter ds. Rutgers opende deze vergadering, die in Casa Cara gehouden werd, met gebed; hij las een gedeelte van 1 Cor. 12 en sprak een openingswoord, waarin hij enkele licht- en schaduwzijden uit het afgeloopen vereenigingsjaar naar voren bracht en in verband met het voor gelezen Schriftgedeelte, op de hoogere één heid wees, die er is bij Christus Jezus, bij alle verscheidenheid door verschil van ga ven en talenten wèl te besteden ten dienste van anderen. Na lezing der notulen, die onveranderd vastgesteld werden, verkreeg de secretaris ds. Meijering gelegenheid tot het uitbren gen van zijn jaarverslag, waaraan het vol gende is ontleend: Met dankbaarheid werd herinnerd aan de herdenking van het 25-j. bestaan op 17 Maart. Herinnerd werd o.a. aan het herstel van den vice-voorzitter, den heer A. Ouwe hand. Helaas moest mej. Lasterie, directrice in het Ziekenhuis op medisch advies ontslag uit haar betrekking aanvragen. Evenzoo ging het met Zuster Anna Zambeek. Dat het bestuur met groot leedwezen aan deze beide ontslagaanvragen heeft voldaan, be hoeft niet gezegd. Daarmede toch werden aan onze Ver. twee krachten ontnomen, die vrij noode missen! Een woord van bijzon deren dank aan beiden voor de diensten aan de Ver bewezen! Dooi- bemiddeling van het Bureau voor Huiszorg te Haarlem mocht het Bestuur ln mej. van Kristen een ijverige plaatsver vangster van mej. Lasterie in de huishou ding ontvangen en eveneens door middel van het Bureau voor Chr Ziekenverpleging te Den Haag in de beide zusters Dijkstra twee deskundige vervangzusters voor den wijkarbeid; terwijl gedurende de laatste ziekte van Zuster Anna met dankbaarheid gebruik werd gemaakt van de hulp van Zuster van Mels alhier; thans vervangen door Zr. D. uit den Haag. In de vacature van Zuster Anna werd voorzien door de benoeming van Zuster Gé Meijering. Zuster Riek mocht als altijd vol ijver haar taak tot groote tevredenheid van het bestuur, de doctoren en niet het minst ook van de patiënten verrichten. Spr. huldigde haar op hartelijke wijze! Als bewijs, dat het werk der wijkzusters niet te onderschatten valt diene, dat in het afgeloopen jaar in totaal 7065 bezoeken ter verpleging gebracht werden. In het Zieken huis werden in 't geheel 18 patiënten op genomen met in totaal 802 verpleegdagen, waarvan 282 voor rekening van het fonds het „Vrije Bed". Met groote dankbaarheid maakt het bestuur melding van de dien sten van het Dawes-Comité. Ook het „Comité van Bijstand" kweet zich weder op loffelijke wijze van zijn taak. Het uitvoerige verslag werd met aan dacht aangehoord; de voorzitter sprak een woord van dank tot ds. Meijering. De penningmeester, de heer D. van Ries- sen bracht hierop financieel verslag uit. De ontvangsten over het boekjaar 1932 hebben bedragen f. 7140.77; de uitgaven f. 6293.69, zoodat er een batig saldo ls van f. 847.08. Ds. Rutgers zegt den heer van Riessen dank voor zijn zorgvuldig beheer. De be grooting 1933 werd vastgesteld op een be drag van f. 5677.08. Op voorstel van ds. Meijering werd de heer C. Ouwehand bij acclamatie herkozen. Uit het jaarverslag van het Comité van Bijstand uitgebracht door mej W. Zuyder- duyn bleek dat de som van f. 834.15 werd afgedragen. De voorzitter zegt hartelijken dank aan het comité speciaal ook aan de meisjes, die steeds met een busje rondgaan. Hij dankte de aanwezigen voor hun belangstelling, waarna hij in dankgebed overging. Het uitvaren üer visschersvloot. Door de reeders is besloten, dat op 9 Mei één vierde gedeelte der vloot voor de haringvisscherij zal uitvaren en dat daarbij ieder schip geen grootere vleet aan boord zal nemen dan voor 6000 voet speerreep- lengte. Op 6 Juni zal een tweede vierde gedeelte der vloot zich daarbij mogen voegen en zal men mogen beginnen met de volle vleet te visschen. Op 26 Juni zal het derde vierde gedeelte der vloot ln bedrijf mogen komen en op 3 Juli de overige schepen. H. P. wonende Prins Hendrikstraat te Zaandam deed bij de politie aangifte van het feit, dat door een onbekenden jongen een spiegelruit van zijn auto rijdende in de Badstraat met een steen werd verbrijzeld. Na een door de politie ingesteld onderzoek werd de dader, die op den Sluls- weg woont, opgespoord. J. v. D. uit Duinhof deed bij de politie aangifte, dat in den afgeloopen nacht ter zijnen nadeele zijn ontvreemd 2 mud aardappelen, eigenheimers, die hij op zijr, land in de Teuneweide bij het Zeehospi tium had ingekuild. De politie steld een onderzoek in. NOORDWIJK. Vergadering Mij. v. Tuinbouw. De maandelijksche vergadering dezer Maatschappij stond ditmaal wel in het teeken van de Hyacinth, want er werden de door de afd. verstrekte Hyacinthen voor huls- en Kasbroeti geëxposeerd. Het was de moeite waard een kijkje te nemen in de groote zaal van Hotel Royal, waar van een 22-tal inzenders ieder 9 potten Hyacinthen te zien waren, terwijl dit nog werd aange vuld met meerdere vrije inzendingen van Kyacinthen, Tulpen en Narcissen, waarbij vooral een inzgending Murillo, Theeroos en Victoire d'Oliviera prachtig was. De voor zitter, de heer H. de Boer, opende deze goed bezochte vergadering, met een woord van welkom in het bijzonder tot de aan wezige niet-leden, waaruit spreekt een waardeering voor het werken der afdeellng. Bij den aanblik der inzendingen moest spr. getuigen dat het resultaat dezer Hyacin then-expositie hem buitengewoon meeviel, waarvoor hij gaarne aan alle inzenders dank bracht. Zoo ook aan degenen, die iets ter opluistering inzonden. De uitgereikte Hyacinthen bestonden uit voor ieder 3 L'Innocence. 3 La Victoire en 3 King of the Blue Van de eerste 2 soorten waren zoowel van de huisbroel als kasbroel allen goed in bloei gekomen, doch de King of the Blue zoo goed als niet een, doordat dit wel een wat te laat soort Is. De Jury had dus geen gemakkelijke taak; de uit slag was dat door de Jury de wisselbekers dit jaar niet konden worden toegekend, door het gemis der blauwe Hyacinthen. Zij kenden voor huisbroel toe le prijs J. Marijt en 2e prijs P. v Dam; en voor kasbroel le pr. D. C. Grullemans. Deze prijzen beston den uit kunstvoorwerpen. De voorzitter dankte de Jury voor haar zakelijke uit sprak en bracht een gelukwensch aan die genen die hun streven beloond zagen en vertrouwde dat het voor de anderen een streven zal zijn een volgende keer hun uiterste best te doen. Na lezing der notulen, werd medegedeeld dat tot voogd der afd. was aangewezen de heer Klein Molenkamp uit Zeist; de voor zitter vond het jammer dat deze thans niet aanwezig was. Hierna hield de heer De Boer een korte doch interessante causerie over onze Hol- landsche bolgewassen met hun werelctrepu- tatie. waarvan men bij aanblik zal moeten getuigen, dat al heeft er eens een inzin king plaats, dit vak nooit ten onder zal gaan. want de kunde onzer kweekers dwingt de bewondering af over de geheele wereld. Spr. liet dan de Hyacinth. Tulp en Narcis de revue passeeren. waarbij hij be sprak de herkomst en het ontstaan der namen dezer bolgewassen. Het dankbare applaus wees wel uit dat deze bespreking zeer in de smaak viel. Na een korte pauze werden de leden nog ln de gelegenheid gesteld zich op te geven voor de Lathyrus-tentoonstelling, waar voor plantjes worden verstrekt. Vervolgens ging mben over tot een groote verloting van bloemen en planten, waarna de voorz. onder dank voor de opkomst deze zeer gced geslaagde avond sloot. NOORDWIJK AAN ZEE. De Oranjev-ereeniging alhier zal tér herdenking van de 400 sten geboortedag van Prins Willem I van Oranje op 24 April a.s. een huldiglngsavond voorbe reiden. VOOR DINSDAG 21 FEBRg.y^ Hilversum, 1875 M. AVRO -Oltj. 11.00: RVU. 5.30: VPRO. RVU. 8.00: Gramofoonpl. looj. genwijding 10.15: Gramofoonpl Orgelconcert Fr. Hasselaar m. m. Nater (viool) 11.00: RVU. Zus Meyboom: De Verzorging van onze lingen 11.30: Vervolg concert - 2.15: Ensemble Rentmeester m. m, Kaemena-Kist (zang) en Egb. Veen no) 2.30: Gramofoonpl. 3.00: cursus 4.00Pianorecital Rie Bei 4.30: Radio-Klnderkoor-zang o. Hamel 5.00: Verhalen voor kleine ren door Mevr. A. V. Dijk - 5.30: halfuur v. d. VPRO. 6.00: Gramc 6.30: RVU. Dr. Th. v. Schelven: „Kinderspychologle" 7.00: Cello cioor R. Lanes. M. m. v. Egb. Veen 7.30Engelsche les Fred Fry Dias 8.05: Operaconcert door lede N.V. Italiaansche Opera o. 1. v. Vi, Marini m. m. v. het Omroeporkest Gramofoonpl. 9.15: Vervolg com 10.00: Gramofoonpl. 10.15: Kovac en zijn orkest. Refreinzang: B. Sch 11.00: Vaz Dias 11.10—12.00 Kovacs Lajos. Huizen, 296 M. KRO.-uitzend 4.00—5.10: HIRO 8.00—9.15 en Gramofoonpl. 11.3012.00: Godsd uur 12.151.45: Sextetconcert mofoonpl. 2.00: Cursus 2.35: vrouw 3.00: Medecursus 4.00: 5.10: Sonateconcert 6.30: Cui 6.50: Gramofoonpl 7.10: Lezing - Causerie 8.00: Orkestconce; 8.30: Vaz Dias 8.35: Pianorecital - Gramofoonpl. 9.15: Orkestconcert v. pianosolist 10.00: Gramofoo 10.15: Orkestconcert 11.00: Vaz" 11.05—12.00: Granofoonplaten Daventry, 1554 M. 10.35: Mor ding 10.50: Tijdsein, berichten- Lezing 12.20: Orgelspel S. Gust 105: Commodore Grand-Orkest Muscant 2.20: Voor scholen Tappenier en zijn orkest 5.35: uur G.20: Berichten 6.50: Lied Wolf door M Baker 7.10: Frans 7.40: BBC.-Theaterorkest o. 1. v. binson m. m. v. G. Reynolds (sopti 8.50: Lezing 9.20: Berichten - „Der Kapltan von Kopenlck" ,spel Zuckmayer 11.10: Voordracht - 12.20: Dansmuziek door Lew Stone Monseigneur Band. Parijs. „Radio Paris", 1724 M Gramofoonpl. 12.20: Concert d. Krettly 7.40:, dito 8.20: „Les tons", spel van Brleux 9.50: Grau platen. Kalundborg, 1153 M. 11.20-13 eert u. h. Bellevue-Strandhotel - 4.20: Omroeporkest o. 1. v. Reesen, E. Breihdahl—Hemmert tpiano) Zweedsche liederen door Adelen IV 7.40: „Faderen" hoorspel van A. berg 9.25: Weensche muziek i Omroeporkest o. I. v. Mahler 10.11 Dansmuziek o. 1. v. Jens Warny. Langenberg, 473 M. 6.25: Grai platen 11.20: Populair concert Keitel 12.20: Concert o. 1. v. Ejs 1.50: Gramofoonpl. 4.20: Conce het Berber-kwartet. G. Bauman praan) en E. Grape (planobegel.) Gevarieerd programma 8.10: Bu voordracht 8.35: „Der Gott undi jadere", koorcompositie van Unget ding: Zimmermann 8.50: Wen o. 1. v. Busclikötter. m. m. v. Maj (piano). Rome, 441 M. 8.05: „La citts operette van Ranzato. Brussel, 338 en 508 M. 338 M Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans Gramofoonpl. 5.20: Radio-Sym] Orkest o. 1. v. Kumps 6.50: 0 kleinorkest o. 1. v. Leemans 8,20 eert m. m. v. orkest, de Havana-Bt solisten 11.20: Sluiting 508 M Gramofoonpl. 1.00: Pianorecital Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans Omroeporkest o. I. v. André 6.3S mofoonplaten 6.50: Koor- en ort eert 8.20: Omroeporkest o. 1. v. At 9.20: Radlo-Symphonie-orkest. i Kumps m.m.v. de heer Kühner (ct Schumann-programma 10.30: 0 Zeesen, 1635 M. 7.20: .Schick) Yorck" spel van Kyser 8.55: Flaw door A. Schnabel 9.35: Bericf hierna tot 11.20 Concert door Nor:; o. I. v. Platen. GEMEENTELIJKE RADIO DISTKf lederen dag van 8 uur voorm te: nam. aansluiting op Hilversum en - Voorts Woensdags. Vrijdags er dags van 8—11 uur gramofoonmwr te ^>3 169. „Ik heb wel eens bij de menschen gezien dat ze van die gladde vloeren hebben. Eens heb ik er m'n pootjes bijna op gebroken", zei Jaap plechtig. „En nu wil ik alles net zoo glad maken als de menschen. Ik zal boenwas gaan maken, al duurt het ook drie weken". Hier zweeg Jaap even. 170. Er ging een gemompel door de massa bijen I belangstelling luisterden ze naar hun wijzen, voorrtl ..Wie van jullie wil in de wasfabrieken gaan spIonr«^* Wie wil gaan af kijken hoe de menschen die boe»*" f maken?" Doodstil was het Ineens. Niemand durfde l«r' pen: „Ik zal gaan". Jaap keek met een teleurgesteld®l i ztcht naar de bijen en riep toen kordaat uit: „D3n j zelf wel gaan" en hi) holde weg en het de bijen 1 achter

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10